IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

180 Oldal V  « < 114 115 116 117 118 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-18 11:00
Létrehozva: #2301

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 11:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-06-18 11:46) *
Ha megnézed hytech értékeléseit, ő pont nem az az ember, aki a levegőbe beszél. Azt mondta szerez Neked, akkor az úgy is lesz. A többi rajtad múlik.

Mégsem szerez! laugh1.gif Kicsit visszaolvashattam volna..

--------------------
Korán keltem, hol az arany?
Go to the top of the page

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-18 10:46
Létrehozva: #2302

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hevizms @ 2010-06-18 11:38) *
Na persze értem én!
Ez egy beugratás hogy lássam igérni tud mindenki,az nem kerül semmibe:)))

Ha megnézed hytech értékeléseit, ő pont nem az az ember, aki a levegőbe beszél. Azt mondta szerez Neked, akkor az úgy is lesz. A többi rajtad múlik.

--------------------

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-06-18 10:43
Létrehozva: #2303

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(hevizms @ 2010-06-18 11:38) *
...Na persze értem én!...

Fejlődőképes vagy ami pozitív. wink.gif

Még sokat kell tanulnod de annyit elöljáróban, hogy a kereskedelem egy sokkal összetettebb dolgo mint ahogy az első ránézésre tűnik.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
hevizms
hozzászólás 2010-06-18 10:38
Létrehozva: #2304

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-30 22:08
Azonosító: 18 163

IDÉZET(hytech @ 2010-06-18 11:25) *
Látom neked írhat akárki akármit akkorsem fogod fel.(A semmire lehet bármilyen árat mondani)

De tudod mit?

Úgy döntöttem segítek rajtad.

Én hozok neked ugyanolyan trambulint mint amire licitáltál 25.000ft-ért!

Szólj ha érdekel.

Érdekel.Mikor és hol vehetem át?
Sőt!
Adok érte 30000-et,csakhogy jól járj.
Na persze értem én!
Ez egy beugratás hogy lássam igérni tud mindenki,az nem kerül semmibe:)))
Amúgy meg attól függetlenül hogy én most speciel nem kaptam meg az árut,az nem jelenti azt hogy nem is létezik,hisz azért a pozitiv értékelések közt van nem 1 aki megkapta(ugye hogy olvasgatom az értékeléseket).
Egyébként meg mi értelme lenne nem létező árut nem létező árral hirdetni?Mi benne a haszna?

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-06-18 10:25
Létrehozva: #2305

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hevizms @ 2010-06-18 11:02) *
...(adná)...

Látom neked írhat akárki akármit akkorsem fogod fel.(A semmire lehet bármilyen árat mondani)

De tudod mit?

Úgy döntöttem segítek rajtad.

Én hozok neked ugyanolyan trambulint mint amire licitáltál 25.000ft-ért!

Szólj ha érdekel.

--------------------

+Quote Post
hevizms
hozzászólás 2010-06-18 10:02
Létrehozva: #2306

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Természetesen elolvastam az értékeléseket.96,92%-os pozitiv értékelés azért nem rossz.
Sosem vásárolna az ember a Vaterán ha csak a negativokat nézné,hisz ritka az olyan eladó ahol 100% pozitiv.Vagy nem?
Biztam benne hogy nálam sem lesz probléma,mint ahogy a többi pozitiv hozzászólónál.
Amúgy meg ha valaki utánanéz,nem rossz áron kinálja a terméket.Hát ezért rendeltem nála.Azért több 10 000 ft-al olcsóbban adja(adná)a trambulinokat.Nekem számit annyi pénz.Lényegében pénzembe nem került csak idegeskedésbe.
Igazából azért is kérdeztem itt a fórumon,hátha olvassa olyan is aki a Vateránál van és tud mondjuk szankcionálni ilyen be nem tartott dolgokat mint a határidő.
Meg tulajdonképp nem is az idegesitett a dologban hogy megváltozott a szállitási határidő(amit azóta tudtam meg az ugyanolyan termékénél,ahol már júliusi idő van megadva),hanem hogy még egy emailt sem képes irni ezügyben.

A hozzászólást -hevizms- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-18 10:03

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-06-18 09:03
Létrehozva: #2307

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 12:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

Ha már szóba került az eladó fitnessguru, ő hogyan lehet még mindig PEP tag? Nem mintha zavarna, csak ilyen hozzáállással és 96,92%-kal már nem teljesen jogosult.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-18 08:43
Létrehozva: #2308

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(hytech @ 2010-06-18 09:22) *
Nekem is lenne egy rendkívül egyszerű kérdésem:

Minek vásárolsz ilyen eladótól?

Vagy szerinted az értékelések dísznek vannak mint a szaloncukor a karácsonyfán??? punish2.gif

mert utólag olvassák az értékeléseket. ami persze ne kötelezö. jó dolog az értékelési rendszer, de van a kinek nem lehet segíteni. mellow.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-06-18 08:22
Létrehozva: #2309

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hevizms @ 2010-06-18 07:05) *
...Igaz pénzbe még nem került ez a dolog mert utánvéttel lehet csak vásárolni,de attól függetlenül nem korrekt a dolog.

Nekem is lenne egy rendkívül egyszerű kérdésem:

Minek vásárolsz ilyen eladótól?

Vagy szerinted az értékelések dísznek vannak mint a szaloncukor a karácsonyfán??? punish2.gif

Íme csak a trambulinos excl.gif elégedett vásárlói és az azokra kapott válaszok:

Negatív vélemény: Nem ajánlom!!!! Több, mint egy havi várakozás után a trambulin még nem ért ide. Saját költségen
kellett utánajárnom, telefonálgatnom. Még csak fel sem hívtak, hogy elnézést a csomag elkeveredett.
Több, mint 3szor telefonáltam saját költségen, és ma 35nap után közölték, hogy csak ma indítanák el,
és mostantól számítva még 2hét. 2gyerekem és én is csalódtam! Mit mondjak a gyerekeimnek, akik
minden nap lesték, hogy jön-e a futár, és visszaszámolták a 14napot. Ennyi pénzért az ember nem ezt
várja!
Másik fél: Saját költségen utánajárni? És mégis merre kiment talán lengyelországba körülnézni??????!!!!! Több
mint 3x telefonált saját költségen naná majd eygesek kedvéért ingyenes számot biztosítunk? Az
összesen mennyi ??? Max 150FT !!!!!!!!!!!! Ennyi pénuzért nem ezt várja ???? Mivel nem fizetett így
nem is kapja meg a Terméket!!!! Ez egy piactér nem "Tusco, meg Ósán" menjen oda ott vegye meg dupla
áron !!! Természetesen a kedves vevő le van tiltva nehogy véletlenül vásároljon nálunk.

Negatív vélemény: Soha ilyen inkorrekt partnerrel nem találkoztam, a terméket hiányosan szállították le, reklamációmra
kitérő vagy semmilyen válasz nem érkezett. Kifizettem 70.0000,-- Ft-ot egy használhatatlan termékre,
sem a pénzt, sem a termék hiányzó alkatrészeit nem kaptam meg. Aki itt rendel terméket, olyan mintha
a pénzét a kukába dobná. Senkinek nem ajánlom.
Másik fél: A vevő reaklamációjára még május 17 én reagáltunk egy szervíz űrlap elküldésével e-mailben amit ő
meg is kapott mert visszaírt, ennek ellenére most itt azt állítja hogy: "reklamációmra kitérő vagy
semmilyen válasz nem érkezett" Nem értjük az ilyen fajta éretlen viselkedést, így mi is kénytelenek
vagyunk negatívot adni a visszavonásáig!

Negatív vélemény: Habár az eladó szerint az adás vétel rendben lezajlott (6 napja), még mindig nem jutott el hozzám a
termék.
Másik fél: Sajnos mi sem értjük miért nem jutott el a termék a megrendelőhöz, időközben a vásárló lemondott a
további várakozásról.

Negatív vélemény: Egy tróger ember, nem válaszolt a leveleimre, nem vette fel soha a telefont... Ez nem üzlet vártam 3
hetet, vártam volna még többet is de arra nem volt képes hogy írjon hogy még 5 hét. Ennyi. Rendkívül
dühös vagyok.
Másik fél: "nem válaszolt a leveleimre, nem vette fel soha a telefont" Az e-mailekre 24 órán belül szoktunk
válaszolni, a telefont ha felvesszük akkor sem éjfélkor sem hétvégén. Nem ajánlom senkinek.

Semleges vélemény: kicsit késve de végül sikeresen lezajlott minden.
Másik fél: kicsit késve de végül sikeresen lezajlott minden.

Semleges vélemény: a termék nem volt ott időre, így lemondtuk a rendelést.Telefonon a megbeszélt időben nem lehet
utolérni, és ez nekem gond!
Másik fél: "A termék nem volt ott időre, így lemondtuk a rendelést." -Lemondták a rendelést! "Telefonon
a megbeszélt időben nem lehet utolérni, és ez nekem gond!" -Ha lemondták a rendelést, mit akarnak
még?

Semleges vélemény: Az adásvétel nem jött létre, mert az eladó jelezte, hogy nincs raktáron mégsem a termékből, csak 1
hónap múlva tudja megkezdeni a kiszállítását. Majd mégis küldött egyet, de erről előzetesen nem
értesített, így beszereztük már máshonnan, és idő közben, mivel felajánlotta ezt a lehetőséget is,
elálltunk az adásvételtől. Csak a termék már a kiszállító cégnél volt, így az eladóval megegyeztünk,
hogy nem vesszük át.
Másik fél: Az adásvétel nem jött létre mert nem volt raktáron a termék.

Mennyi elégedett ügyfél de jó is ezt látni!
Emberek gyerünk vásárolni ide ide!!!!
Nem baj ha kínai szxr, meg nem küldik csak hónapok múlva és még flegmák is de legalább olcsón adják! vomit2.gif
A semmit...

Nem csak nézni kell hanem látni is...

--------------------

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-18 06:37
Létrehozva: #2310

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(hevizms @ 2010-06-18 07:05) *
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem.

az értékelésedben kifejezheted a véleményed. ez arra jó, hogy az érdeklödö elolvassa, és ennek alapján eldöntse, akar-e az eladóval üzletet kötni. neked is ezt kellett volna tenned.

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-18 06:38

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
hevizms
hozzászólás 2010-06-18 06:05
Létrehozva: #2311

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem.
A probléma a következő.
Adott "fittnesguru"nevű eladó,akinél a szállitási idő 14 munkanap.Ezzel nem is lenne probléma.A probléma az hogy 14 munkanap után sem kaptam meg a terméket(trambulin,amit a gyerekeim nagyon várnak).junius 1-től volt rendelhető az áru és attól számitott 14 munkanap.Email-ra nem válaszolt.
Ugyanazon termékénél most jelenleg az van hogy junius 26-tól rendelhető és atól számitva 14 munkanap.
Az értékelései közt a negativoknál van egy szintén igy járt felhasználó akinek elég flegmán válaszolt az eladó.
Ilyen esetben amikor valaki nem tartja be a terméklapon feltüntetett határidőt,van valami lehetőség ez ellen?Vagy lekell nyelni azt kész?Nagyon felhuztam magam hogy még arra sem képes hogy akik már leütötték az árut és várják,nekik küldjön egy emailt hogy megváltoztak a szállitási feltételek vagy valami.
Igaz pénzbe még nem került ez a dolog mert utánvéttel lehet csak vásárolni,de attól függetlenül nem korrekt a dolog.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-16 15:50
Létrehozva: #2312

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2010-06-16 16:20) *
Ilyen lett volna lottó ötösöm, biztos voltam hasonló válaszban. Ám rest módon feltételeztem, ezt valaki már megtette előttem, s beszámol tapasztalatairól. Sajnos ebben a speciális esetben nem csak a portéka tömege, de rendhagyó alakja is számít.

A kérdés úgy szólt, mennyiért szállítják? Ha azt kérdezted volna, van-e rá mód, akkor leírtam volna, hogy be se kell csomagolni, jön a futár(Vaterafutár), és elviszi. Az én lottó ötösöm az lett volna, ha leméred a drótkecskét, és leírod a tömegét. Úgy tűnik nagyon elrejtettem az utalást a válaszomban.

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2010-06-16 15:20
Létrehozva: #2313

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-06-16 15:47) *
Ha lenne egy 28-as bringám, most megmérném a súlyát, rákeresnék a futár díjtáblázatára, és válaszolnék Neked.

Ilyen lett volna lottó ötösöm, biztos voltam hasonló válaszban. Ám rest módon feltételeztem, ezt valaki már megtette előttem, s beszámol tapasztalatairól. Sajnos ebben a speciális esetben nem csak a portéka tömege, de rendhagyó alakja is számít.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-06-16 14:47
Létrehozva: #2314

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2010-06-16 14:24) *
Kedves feleim!

Meg tudná valaki mondani, hogy egy átlagos 28-as kerékpárt a futár mennyiért szállít?

Ha lenne egy 28-as bringám, most megmérném a súlyát, rákeresnék a futár díjtáblázatára, és válaszolnék Neked.

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2010-06-16 13:24
Létrehozva: #2315

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

Kedves feleim!

Meg tudná valaki mondani, hogy egy átlagos 28-as kerékpárt a futár mennyiért szállít?

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-15 10:57
Létrehozva: #2316

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-15 11:46) *
És pont egy moderátort lehet így lökdösni, hogy csak úgy eláll a saját terméklapján beállított feltételektől? blink.gif

Nekem az az érdekem, hogy eladjam. Mire utalásig jut a dolog, háromszor megy szembe a t. vevővel, hogy a sima feladás az ő felelőssége (szállítási feltételek, vásárlási értesítő, email) - és általában megértik.

Illetve a maszek nevemen én is csak egy vaterás vagyok és nem admin.

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-15 11:46) *
Ezt nagyon jónak tartom, hogy Önök is aukcióznak, legalább személyesen tapasztalják, hogy hol szorít a cipő. Ez hasznos, mert egy igényt nem csak Vaterás szemmel látnak, hanem felhasználói oldalról is. Így születhetnek elfogadható kompromisszumok.

Tovább fűzve az előző mondatomat, amikor admin vagyok, akkor vaterásként is gondolkozom; de amikor vaterás vagyok, akkor nem feltétlenül gondolkozom adminként - egészségtelen is lenne, azt hiszem. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-15 10:46
Létrehozva: #2317

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-15 11:42) *
Az én terméklapjaimon sincs megadva, hogy küldök sima levelet, mégis van, aki azzal kezdi, hogy úgy kéri.

Ezt nagyon jónak tartom, hogy Önök is aukcióznak, legalább személyesen tapasztalják, hogy hol szorít a cipő. Ez hasznos, mert egy igényt nem csak Vaterás szemmel látnak, hanem felhasználói oldalról is. Így születhetnek elfogadható kompromisszumok.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-15 10:46
Létrehozva: #2318

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 15:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-15 11:42) *
Az én terméklapjaimon sincs megadva, hogy küldök sima levelet, mégis van, aki azzal kezdi, hogy úgy kéri.

És pont egy moderátort lehet így lökdösni, hogy csak úgy eláll a saját terméklapján beállított feltételektől? blink.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-15 10:43
Létrehozva: #2319

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(buszos12 @ 2010-06-15 10:52) *
Sziasztok!
...az lenn jó ha mondjuk a Vatera hivatalosan is tiltakozna a postánál a szolgáltatás szinvonala miatt.de gondolom ehhez az én véleményem kevés .üdv

Kedves buszos12!

Ennek sok értelme nincs, és eredménye sem lenne.

A Vatera ehelyett kedvezményes árú futárszolgálat lehetőségét biztosítja.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-15 10:42
Létrehozva: #2320

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-14 22:47) *
Tisztelt Benz!
...
A probléma ott kezdődik, hogy az eladó egyáltalán lehetőséget ad egy köztudottan problémás szállítási módra. Magának is és a vevőnek is megspórolna egy esetleges fejfájást azzal, hogy egyszerűen nem tesz olyan lehetőséget a terméklapra, ami nem elég biztonságos az adott termékhez. Szerintem ez a korrekt megoldás.
...

Kedves Dragunovhun!

Ez azért nem működik ennyire egyszerűen, mert sok vevő spórol. 5000 Ft-os terméken 215 Ft-ot, 50000 Ft-os terméken 2000 Ft-ot, stb.
Az én terméklapjaimon sincs megadva, hogy küldök sima levelet, mégis van, aki azzal kezdi, hogy úgy kéri. Ezért én odaírtam, hogy sima levelet csak a vevő felelősségére; ez adott esetben kiegészíthető úgy, hogy pl. "a termék minimális biztonságát szolgáló kiegészítő szolgáltatás nélküli postázás a vevő felelősségére történik" vagy hasonló.

És ezzel azt hiszem, zpepe felvetésére is reagáltam. Ha egyértelműen ott van a terméklapon, vásárlási értesítőben, stb, hogy az ilyen feladásnál a vevő vállalja a felelősséget, akkor ez nem lehet a továbbiakban vita tárgya.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post

180 Oldal V  « < 114 115 116 117 118 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-04 04:51