IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

175 Oldal V  « < 122 123 124 125 126 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-24 21:25
Létrehozva: #2461

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-24 21:21) *
Ne viccelj! Hogy adhatnál neki nyugodt lelkiismerettel negatívat? Nem lehetsz benne biztos, hogy nem küldte el.
Mi a bánatnak kellett azon a sz..os 215 Ft-on spórolnod, ha egyszer a vásárolt áru 5000?? Ha kell a cucc, amit vettem, akkor is kifizetem rá az ajánlottat, ha 1 Ft-ot ér. Talán valamilyen kompromisszumot kéne keresnetek, teszem azt elfeleznétek az összeget, mert mind a ketten hibásak vagytok, egyformán. De ha most bevágod a negatívat, akkor a legkisebb mértékben sem számíthatsz a jóindulatára.
Persze ez csak egy vélemény, az enyém, lehet, hogy más nem így látja. És mivel 11 értékelése van, nem biztos, hogy jól jönne neki egy negatív, mert erősen rontaná a százalékát (már ha abból indulunk ki, hogy becsületes volt). Tehát neki is érdeke, hogy "elégedetten" távozz. És ne felejtsd el, te pontosan annyira vagy hibás, mint ő, sőt, mivel te vagy a tapasztaltabb, neked kellett volna rutinosabbnak lenned.

Kedves zejopy!

Kivételesen nem értünk egyet.
Ha a vevő kifejezetten NEM ajánlottan kérte a postázást, akkor az eladó egyáltalán nem felelős.
Tehát nem kell kompromisszumot kötnie, elfeleznie, semmi ilyesmi.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-03-24 21:23
Létrehozva: #2462

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 13:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Denien @ 2010-03-24 21:14) *
Nem adhatok neki negativ értékelést ? A rendelt árut nem kaptam meg kézhez ! olvasgattam itt korábbi hozzászólásokat és minimum az volt hogy kártalanítják a vevőt.... Azért azt hittem hogy kicsit mellémáltok és esetlegesen segítetek abban hogy megbuktassunk eselegesen újjab csalót ... azárt pár értékelése van neki, nekem pedig már van 1 pár, nem olyan sok ( 61 ) 100% de neki meg 11....

miért lenne csaló? úgy postázta, ahogy kérted. amikor simán kérted, tudtad, hogy a postától nem jár kártérítés. az eladó talán azt ígérte neked, hogy kártalanít, ha elvész a csomag?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-24 21:21
Létrehozva: #2463

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Denien @ 2010-03-24 21:14) *
Nem adhatok neki negativ értékelést ? A rendelt árut nem kaptam meg kézhez ! olvasgattam itt korábbi hozzászólásokat és minimum az volt hogy kártalanítják a vevőt.... Azért azt hittem hogy kicsit mellémáltok és esetlegesen segítetek abban hogy megbuktassunk eselegesen újjab csalót ... azárt pár értékelése van neki, nekem pedig már van 1 pár, nem olyan sok ( 61 ) 100% de neki meg 11....

Ne viccelj! Hogy adhatnál neki nyugodt lelkiismerettel negatívat? Nem lehetsz benne biztos, hogy nem küldte el.
Mi a bánatnak kellett azon a sz..os 215 Ft-on spórolnod, ha egyszer a vásárolt áru 5000?? Ha kell a cucc, amit vettem, akkor is kifizetem rá az ajánlottat, ha 1 Ft-ot ér. Talán valamilyen kompromisszumot kéne keresnetek, teszem azt elfeleznétek az összeget, mert mind a ketten hibásak vagytok, egyformán. De ha most bevágod a negatívat, akkor a legkisebb mértékben sem számíthatsz a jóindulatára.
Persze ez csak egy vélemény, az enyém, lehet, hogy más nem így látja. És mivel 11 értékelése van, nem biztos, hogy jól jönne neki egy negatív, mert erősen rontaná a százalékát (már ha abból indulunk ki, hogy becsületes volt). Tehát neki is érdeke, hogy "elégedetten" távozz. És ne felejtsd el, te pontosan annyira vagy hibás, mint ő, sőt, mivel te vagy a tapasztaltabb, neked kellett volna rutinosabbnak lenned.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Denien
hozzászólás 2010-03-24 21:14
Létrehozva: #2464

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-13 11:12
Azonosító: 31 318

IDÉZET(nagyzee @ 2010-03-24 20:52) *
figyu, akkor ez az eset most rontja a statisztikát, de legközelebb is nyugodtan kérd sima postával, hisz az esetek 95%-ában megérkezik az áru. Még így is megéri.
(vicc, meg ne sértődj)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-24 21:00
Létrehozva: #2465

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Denien @ 2010-03-24 19:52) *
Tisztelt fórumtársak, Kedves Vaterások !

Sajnos olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy rendeltem vaterán 5000FT értékű alkatrészt ! Sime levélként kértem, eddig nem volt gondom a hozzám érkező csomagokkal hogy megkapjam őket ! Nah de láss szerencsétlenségem, lassan 2 hete nem érkezik meg a csomag ! Emailezem az eladóval ő határozottam állítja hogy feladta a csomagot az általa megjelölt időben, még blokk-ot is mutatott, de ezzel én ugy gondolom hogy semmire nem megyek !!! Tehát rövid történetem lényege ennyi és azt szeretném kérdezni , HOGY MI ILYENKOR A TEENDŐ? MIT TUDOK ÉN TENNI EZ ÜGYBEN ?

Válaszotokat előre is köszönöm !!!

Tisztelt Denien!

Nagy hiba volt. Semmit sem tud tenni, ha így kérte. Az eladó nem tartozik semmilyen felelősséggel és nem adhat neki negatív értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-24 20:54
Létrehozva: #2466

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nagyzee @ 2010-03-24 20:52) *
figyu, akkor ez az eset most rontja a statisztikát, de legközelebb is nyugodtan kérd sima postával, hisz az esetek 95%-ában megérkezik az áru. Még így is megéri.
(vicc, meg ne sértődj)

Mi ez a lojalitás? Nem ismerek rád. umnik2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2010-03-24 20:52
Létrehozva: #2467

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 17:05
Azonosító: 2 094

Sajnos olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy rendeltem vaterán 5000FT értékű alkatrészt ! Sime levélként kértem, eddig nem volt gondom a hozzám érkező csomagokkal hogy megkapjam őket ! Nah de láss szerencsétlenségem, lassan 2 hete nem érkezik meg a csomag ! Emailezem az eladóval ő határozottam állítja hogy feladta a csomagot az általa megjelölt időben, még blokk-ot is mutatott, de ezzel én ugy gondolom hogy semmire nem megyek !!! Tehát rövid történetem lényege ennyi és azt szeretném kérdezni , HOGY MI ILYENKOR A TEENDŐ? MIT TUDOK ÉN TENNI EZ ÜGYBEN ?

(vicc, meg ne sértődj)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-24 20:22
Létrehozva: #2468

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sosem értem azt az eladót, aki simán postáz, de azt a vevőt sem, aki simán kéri a postát. Sosem tudod bebizonyítani, hogy nem adta fel, ő pedig sosem tudja bebizonyítani, hogy feladta.
215 Ft-ról van szó. Megérte?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Denien
hozzászólás 2010-03-24 19:52
Létrehozva: #2469

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-13 11:12
Azonosító: 31 318

A hozzászólást -Denien- szerkesztette a következő időpontban: 2010-03-24 19:53

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-15 19:54
Létrehozva: #2470

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Livia27 @ 2010-03-15 16:49) *
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Hogyan és hol tudom törölni a meglévő szállítási sablonokat?
Csak azt találtam, hogy hol lehet módosítani, de a törlést nem.

Köszi

Tisztelt Livia27!

A Személyes menüjében lépjen be a "Szállítási és fizetési sablonok létrehozása, módosítása" menübe.
Válassza ki a törlendő sablont, majd kattintson lent a "Sablon törlése" gombra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Livia27
hozzászólás 2010-03-15 16:49
Létrehozva: #2471

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-10 12:54
Azonosító: 992 406

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Hogyan és hol tudom törölni a meglévő szállítási sablonokat?
Csak azt találtam, hogy hol lehet módosítani, de a törlést nem.

Köszi

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-15 09:51
Létrehozva: #2472

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Blaazs @ 2010-03-15 08:26) *
Vaterán keresztül lehet feljelentést tenni?

Tisztelt Blaazs!

Mit ért azon, hogy "Vaterán keresztül"? Ki ellen és miért?
A Vatera nem hatóság és nem ügyvédi iroda. Ha bárki ellen feljelentést kíván tenni, azt önnek kell intéznie a megfelelő helyen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-15 08:45
Létrehozva: #2473

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Blaazs @ 2010-03-15 08:26) *

Itt egy moderátori válasz a kérdéskörben. Ez minden, de ennél több nem is kell:

"Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk."

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Blaazs
hozzászólás 2010-03-15 08:26
Létrehozva: #2474

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-15 08:21
Azonosító: 1 054 547

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-03-14 08:19
Létrehozva: #2475

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(rebi89 @ 2010-03-13 23:37) *
Üdv!
Egy (lehet, hogy teljesen egyértelmű) kérdésem lenne! Postai utánvételes fizetés során a postázási díjat is át kell utalni?

??? ohmy.gif
Utánvételnél a postásnak fizeted az áru és az utánvétre felszámolt összeget.
Ha előre utalod az áru ellenértékét, mi értelme van az utánvétnek?

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
rebi89
hozzászólás 2010-03-13 23:37
Létrehozva: #2476

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-13 23:33
Azonosító: 1 053 006

Üdv!
Egy (lehet, hogy teljesen egyértelmű) kérdésem lenne! Postai utánvételes fizetés során a postázási díjat is át kell utalni?

+Quote Post
thorion87
hozzászólás 2010-03-13 11:58
Létrehozva: #2477

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-31 15:18
Azonosító: 381 754

Értem, nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ smile.gif

További szép napot. Üdv

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-03-12 21:09) *
Tisztelt thorion87!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-12 21:09
Létrehozva: #2478

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(thorion87 @ 2010-03-12 18:22) *
Hello!

Érdeklődnék, hogy ha esetleg valami csalótól vásárolnék, átutalom a pénzt, de ő nem küldi az árut, mit lehet tenni?
A Vatera tud valamit segíteni?
Előre is köszi a válaszokat.

Tisztelt thorion87!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
thorion87
hozzászólás 2010-03-12 18:22
Létrehozva: #2479

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-31 15:18
Azonosító: 381 754

Hello!

Érdeklődnék, hogy ha esetleg valami csalótól vásárolnék, átutalom a pénzt, de ő nem küldi az árut, mit lehet tenni?

A Vatera tud valamit segíteni?

Előre is köszi a válaszokat.

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-03-11 14:58
Létrehozva: #2480

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 13:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(miahamm @ 2010-03-11 13:50) *
Köszi!

Szívesen!

+Quote Post

175 Oldal V  « < 122 123 124 125 126 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-02-11 22:10