IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

169 Oldal V  « < 136 137 138 139 140 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
terika23
hozzászólás 2009-10-08 06:27
Létrehozva: #2741

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(Esztike106 @ 2009-10-07 20:39) *
Szia mindenki!
Az a problémám, hogy rendszeresen találkozok olyan eladókkal akik sokkal több és érdekes összeget ad meg postaköltségnek. Ugye mindenki tudja a postai díjszabást? Mégis sokan eladják a pl. 200.- felső és elkérnek 415.- postaköltséget. Az a helyzet, hogy apk. az fix és a mindenkori díjszabásban megtalálható. Engem ez nagyon irritál!!! A postán dolgozok és nem szép dolog ezt művelni.

Várom a véleményeket!

Talán az ilyenek elkerülése végett lehetne a vatera oldalán (a nyitólapon valahol) a postai díjszabásokról egy link...csak vezessen a főoldalra, vagy a levél kalkulátorra vagy mittudomén, de ott lenne kerek-perec, mindenki láthatná. Szerintem.
415.-forint meg abszolút még csak nem is szabványos ár. XD

Egyébként a csomagolási költség meg: szóval ott az a tonnaszámnyi reklámújság INGYEN, ami szinte naponta jön, hát szedje már össze magát minden Kedves Eladó és,a mit lehet tekerje bele! A cellux meg mondjuk a nagy méretű, széles, NEM DRÁGA, 800.-ért lehet venni, és ha nem teker valaki körbe mindennap vele 50 dobozt vagy mit tudom én, akkor sokáig elég.
A hipermárketekben kirakott özönnyi dobozt meg sem említem, ami SZINTÉN INGYEN van.
Szerintem itt kezdődik a hozzánemértés és az, hogy minden bőrt lehúznak...

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”
Go to the top of the page

+Quote Post
Mott12
hozzászólás 2009-10-07 21:54
Létrehozva: #2742

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-08 21:51
Azonosító: 177 560

IDÉZET(Esztike106 @ 2009-10-07 21:39) *
Szia mindenki!
Az a problémám, hogy rendszeresen találkozok olyan eladókkal akik sokkal több és érdekes összeget ad meg postaköltségnek. Ugye mindenki tudja a postai díjszabást? Mégis sokan eladják a pl. 200.- felső és elkérnek 415.- postaköltséget. Az a helyzet, hogy apk. az fix és a mindenkori díjszabásban megtalálható. Engem ez nagyon irritál!!! A postán dolgozok és nem szép dolog ezt művelni.

Várom a véleményeket!

Szia!
Valóban nem szép dolog mad.gif egy másik topicban már olvashatsz hasonló commenteket többek között az enyémet is a témáról.
Csomagolási díjat nem számolnak fel, mert szabálytalan így inkább nem is részletezik... és beírják postaköltségként vastagabban.
Meg kell előtte kérdezni, hogy mennyi lesz a posta és csak akkor licitálsz ha tetszik a válasz és ez akkor így le is lesz írva. Sajnos
többen szabadjára engedik a fantáziájukat pedig a postán ki is van függesztve a díjszabás... szép táblázatban good.gif

--------------------
"Boxolókkal sakkozni, sakkozókkal boxolni szeretek"
Okos pilóta alagútban nem katapultál.

+Quote Post
Esztike106
hozzászólás 2009-10-07 21:39
Létrehozva: #2743

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-06 13:40
Azonosító: 176 921

Szia mindenki!

Várom a véleményeket!

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-10-05 18:25
Létrehozva: #2744

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(Raindrop @ 2009-10-05 14:14) *
Nekem a Nyugati nagypostán közölte a nő, hogy ha legközelebb is körbecelluxozom a papír borítékot, akkor nem veszi át. A közelemben lévő postán azért szúrtak le, mert 1,5 (!) cm-rel volt kisebb a csomag, mint az állítólagos szabvány boríték. Azt már meg se említem, hogy 3 hónapja kutyulták el az egyik csomagom, azóta várok a kártérítésre, már 4 levelet kellett hozzá visszaküldeni, de 3 hónapja nem képesek fizetni.
Annyira jó lenne egy olcsó futárcég, hogy a postát örökre el lehessen felejteni.

Igen, az ajánlott levélként feladott küldeménynek minimum akkorának kell lennie mint egy kis borítéknak.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
Raindrop
hozzászólás 2009-10-05 14:14
Létrehozva: #2745

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-26 23:57
Azonosító: 165 724

IDÉZET(miahamm @ 2009-10-02 12:17) *
Sziasztok! A mai napon történt velem: éppen a postára igyekeztem levelet/csomagot feladni. Eddig mindig a postaládánkba bedobott szórólapokba csomagoltam a termékeimet egyrészt (szerintem) jobban véd, ha több réteg csomagolópapírba csomagolod a terméket, mintha sima levélbe, másrészt pedig takarékossági szempontokból. A mai napig semmi gond nem volt a postások részéről az efféle csomagok miatt, ma viszont bejelentették, hogy több ilyet nem fognak átvenni. Megnéztem a postai szabályzatot, nem írják, hogy ne lehetne borítékon kívül mást is felhasználni csomagoló eszközként. Kérlek segítsetek, hogy most én vagyok a hülye és csak boríték a helyes vagy váltsak postát, mert elvileg használható lenne a szórólap is? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdvözlettel: miahamm

Nekem a Nyugati nagypostán közölte a nő, hogy ha legközelebb is körbecelluxozom a papír borítékot, akkor nem veszi át. A közelemben lévő postán azért szúrtak le, mert 1,5 (!) cm-rel volt kisebb a csomag, mint az állítólagos szabvány boríték. Azt már meg se említem, hogy 3 hónapja kutyulták el az egyik csomagom, azóta várok a kártérítésre, már 4 levelet kellett hozzá visszaküldeni, de 3 hónapja nem képesek fizetni.
Annyira jó lenne egy olcsó futárcég, hogy a postát örökre el lehessen felejteni.

+Quote Post
Mott12
hozzászólás 2009-10-05 11:11
Létrehozva: #2746

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-10-05 11:05) *
Aztán még vevővel eljátssza ugyanezt, és lesz, aki szó nélkül kifizeti.
Az ilyen ember nem idevaló. Hesssssss....................

Ez mondjuk igaz, de hogy tisztább képet kapjunk egy nicknévre mondjuk kíváncsi lennék, mert lehet hogy kezdő, rutintalan és csak ez az első "nyelvbotlása". Lehet hogy az én hibám, de nem akarok mindenkiben "kisördögöt" látni rögtön.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-10-05 11:05
Létrehozva: #2747

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Mott12 @ 2009-10-05 11:00) *
Szerintem ne negatívozz egyből, (bár az is egy megoldás ha bevéded magad) hanem hívd fel figyelmét a szabálysértésre. Várd meg hogy reagál rá ezután pedig mehet a negatív ha kedvezőtlen választ kapsz. Szerintem...

Aztán még vevővel eljátssza ugyanezt, és lesz, aki szó nélkül kifizeti.
Az ilyen ember nem idevaló. Hesssssss....................

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mott12
hozzászólás 2009-10-05 11:00
Létrehozva: #2748

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sydney34 @ 2009-10-05 09:30) *
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne , hogy mint eladó én sohasem számolok fel csomagolási költséget eggyetlen egy vevőmnek sem , most pedig én vásárolta egy másik eladotól aki a levelében szépen megirta hogy csomagolási és postára menési dijat szab a postaköltségre ami összesen 200ft a postaköltségen és a vásárolt árú árán kivül! Kérdem én szabályos ez? Remélem tud valaki nekem segiteni , mert igen kétségbe estem ennek elolvasása után, hogy most mit csináljak? Várom keves válaszotokat! üdv.

Szabálytalan!!! Már itt egy bezárt topicban folyt az eszmecsere, hogy csomagolási díjat ha az eladó feltünteti a hirdetésben felszámolhat-e. De azt sem számolhat fel. Építse bele az árba... Csomagolás díj még talán ésszerű lett volna, de az is tilos. A postáramenési díj az meg már egyenesen felháborító. Akkor miért nem hirdeti meg a terméket csak személyes átvétellel. Szerintem ne negatívozz egyből, (bár az is egy megoldás ha bevéded magad) hanem hívd fel figyelmét a szabálysértésre. Várd meg hogy reagál rá ezután pedig mehet a negatív ha kedvezőtlen választ kapsz. Szerintem...

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-10-05 09:46
Létrehozva: #2749

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sydney34 @ 2009-10-05 09:30) *
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne , hogy mint eladó én sohasem számolok fel csomagolási költséget eggyetlen egy vevőmnek sem , most pedig én vásárolta egy másik eladotól aki a levelében szépen megirta hogy csomagolási és postára menési dijat szab a postaköltségre ami összesen 200ft a postaköltségen és a vásárolt árú árán kivül! Kérdem én szabályos ez? Remélem tud valaki nekem segiteni , mert igen kétségbe estem ennek elolvasása után, hogy most mit csináljak? Várom keves válaszotokat! üdv.

Nem szabályos, sőt teljesen szabálytalan. Jelentsd a Vaterának, adjál neki negatívat, és a levelezést mentsd el. Ha visszanegatívol, akkor töröltetheted.
Ez az én véleményem, de hallgass meg mást is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sydney34
hozzászólás 2009-10-05 09:30
Létrehozva: #2750

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 08:57
Azonosító: 706 167

IDÉZET(Aramir @ 2009-10-04 20:23) *
Rá kell ragasztani egy írólapot, és azon felcímezni, ha nem így adta fel a leveleket, akkor nemcsodálom, hogy szóltak neki.

Sziasztok!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-10-04 20:23
Létrehozva: #2751

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(nagyzee @ 2009-10-04 17:20) *
címzett nehezen olvasható, sőt esetenként gigászi feladat a betűtengerből kivadászni a nevet smile.gif

Rá kell ragasztani egy írólapot, és azon felcímezni, ha nem így adta fel a leveleket, akkor nemcsodálom, hogy szóltak neki.

+Quote Post
nagyzee
hozzászólás 2009-10-04 17:20
Létrehozva: #2752

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-25 18:05
Azonosító: 2 094

IDÉZET(terika23 @ 2009-10-03 20:12) *
Nincs megszabva sehol sem, hogy mit merre meg hogyan csomagolhatsz.

De meg van szabva. A Posta honlapjáról letölthető Üzletszabályzat tartalmazza, ezen kívül létezik egy ajánlás a posta részéről, ami szintén letölthető:
http://posta.hu//kepek/upload/2009-03/Hely...admz%c3%a9s.pdf Ez utóbbi persze csak tájékoztató. Ebben az áll, hogy :

"A jó csomagolóanyag
&middot; Erős és rugalmas
&middot; Tiszta és világos színű
&middot; A címoldal olvashatóságát és a postai kezelést nem zavarja "

Egy színes reklámanyag tehát ennek nem felel meg. Így azt gondolom, hogy a küldeményt fel kell venniük, de nem kell csodálkozni, ha csak 1 hét alatt ér a címzetthez. A határidőben az benne van, és a kézbesítő postás is nyilván a végére hagyja azokat a küldeményeket, amelyeknél a címzett nehezen olvasható, sőt esetenként gigászi feladat a betűtengerből kivadászni a nevet smile.gif

+Quote Post
terika23
hozzászólás 2009-10-03 20:12
Létrehozva: #2753

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-27 17:22
Azonosító: 260 214

IDÉZET(miahamm @ 2009-10-02 11:17) *
Sziasztok! A mai napon történt velem: éppen a postára igyekeztem levelet/csomagot feladni. Eddig mindig a postaládánkba bedobott szórólapokba csomagoltam a termékeimet egyrészt (szerintem) jobban véd, ha több réteg csomagolópapírba csomagolod a terméket, mintha sima levélbe, másrészt pedig takarékossági szempontokból. A mai napig semmi gond nem volt a postások részéről az efféle csomagok miatt, ma viszont bejelentették, hogy több ilyet nem fognak átvenni. Megnéztem a postai szabályzatot, nem írják, hogy ne lehetne borítékon kívül mást is felhasználni csomagoló eszközként. Kérlek segítsetek, hogy most én vagyok a hülye és csak boríték a helyes vagy váltsak postát, mert elvileg használható lenne a szórólap is? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdvözlettel: miahamm

Ez abszolút bunkóság. Talán kérd el a panaszkönyvet és írd le, hogy nem akarják átvenni. Illetve lehet ott reklamálni is. Nincs megszabva sehol sem, hogy mit merre meg hogyan csomagolhatsz. hagyjuk már. Bunkóznak Veled csak. Én is így szoktam csomagolni, bár én ha módom van rá akkor egy egyszínű valamivel még beborítom. DE ettől függetlenül úgy csomagolsz, ahogy akarsz. Biztos csak az bántja őket, hogy takarékoskodsz...minő meglepő emberi rosszindulat.

--------------------
“I thought what I’d do was, I’d pretend I was one of those deaf-mutes.”

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-10-02 15:33
Létrehozva: #2754

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(miahamm @ 2009-10-02 12:17) *

Miért ne lenne használható?
Mi a fxxz köze van a kxxxxg postásnak ahhoz,hogy mibe csomagolok?

Legközelebb zsírpapírba csomagold be és ha ugat akkor fexeld meg!

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
miahamm
hozzászólás 2009-10-02 12:17
Létrehozva: #2755

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-09 13:18
Azonosító: 30 365

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2009-10-01 16:54
Létrehozva: #2756

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(lyza21 @ 2009-10-01 15:36) *
Sziasztok szerintetetk ha megnyertem két darab női ujságot, nem magazint tehát elég könnyűek lehetnek súlyra és összesen a kettőt együtt két forintért nyertem kb. mennyi lehet simán a feladása?? Mert előszőr 500-at akart velem utaltatni az illető miután közöltem vele hogy simán szeretném mondta hogy 300-....

Gyanítom, hogy 250 grammba nem fér bele, akkor viszont 500 grammig 295 a postaköltség. Szerintem teljesen elfogadható.

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
lyza21
hozzászólás 2009-10-01 15:36
Létrehozva: #2757

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2009-09-10 17:18
Azonosító: 739 105

Sziasztok szerintetetk ha megnyertem két darab női ujságot, nem magazint tehát elég könnyűek lehetnek súlyra és összesen a kettőt együtt két forintért nyertem kb. mennyi lehet simán a feladása?? Mert előszőr 500-at akart velem utaltatni az illető miután közöltem vele hogy simán szeretném mondta hogy 300-....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-09-28 20:36
Létrehozva: #2758

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-09-28 20:09) *
............................. csak max 90 centi legyen a doboz három kiterjedése (szélesség-magasság-hosszúság), illetve a leghosszabb oldal max 60 centi lehet.

Aramir! Ezzel engem mindig lenyűgözöl! laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-09-28 20:09
Létrehozva: #2759

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(dawe232 @ 2009-09-28 19:52) *
Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok :6db DVD elküldéséhez milyenfajta borítékot vagy egyéb megoldást válasszak? Sedítségeteket előre is köszönöm!

Inkább kartondobozt, nagyobb boltok környékén találsz szerintem, én legalábbis sokhelyen látom, hogy kirakják az üres dobozokat elszállításra, onnan lehet guberálni, esetleg a boltban kérni, vagy piacok/vásárok után is tele van üres dobozokkal a környék, jellemzően ahhol cipőket árultak.
2 Kg-ig kisebb dobozban is lehet postázni, nem kötelező a boríték, csak max 90 centi legyen a doboz három kiterjedése (szélesség-magasság-hosszúság), illetve a leghosszabb oldal max 60 centi lehet.

+Quote Post
dawe232
hozzászólás 2009-09-28 19:52
Létrehozva: #2760

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-18 14:16
Azonosító: 752 026

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok :6db DVD elküldéséhez milyenfajta borítékot vagy egyéb megoldást válasszak? Sedítségeteket előre is köszönöm!

+Quote Post

169 Oldal V  « < 136 137 138 139 140 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-23 09:41