IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

175 Oldal V  « < 18 19 20 21 22 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-06-04 15:06
Létrehozva: #381

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-04 13:17) *
500 gramm alatt érdemes egyedül használni.

Még smile.gif

IDÉZET(davenport @ 2013-06-04 13:19) *
a küldemény részleges elveszése

Haláli egy megfogalmazás biggrin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-06-04 12:19
Létrehozva: #382

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:17
Azonosító: 141

IDÉZET(Anggie @ 2013-06-04 12:33) *
Mindezt csak azért írtam le,mert mint kiderült,nem csak nálunk szórakoznak,más városban sem hajlandóak a zöld cetlivel törékenyként felvenni a csomagot.Hátha más is járt így,nem szabad rájuk hagyni.
Az Üzletszabályzatuk 16. oldalán található a lényeg,akit érdekel.

Érdekes kérdés, mert régebben - még az MPL előtt - nekem is mindig a Start csomagot ajánlották.
Ugyanakkor a posta honlapján található ÁSZF halmot áttúrva:
Ászf II. kötet 18. oldalán ez található a csomagról: Ha a csomag három kiterjedésbeli mérete együttesen 2000 mm-nél vagy hosszúsága 750 mm-nél nagyobb, továbbá alakja nem tégla-test, természete miatt egyéb küldeménnyel nem rakható össze, vagy eltérő kezelést kíván (pl. kerékpár, bútor, növény, töré-keny tartalmú, stb.), belföldre csak „nem standard” csomagként adható fel. A tartalom törékeny jellegét a küldemény címoldalán és a kísérőlevél tartalom rovatában jelölni kell.

Az V. számú függelék 16. oldalán pedig ezt alátámasztandóan ez található:
3.1. Belföldi postacsomag

„Nem standard” csomagnak minősül minden olyan postacsomag, aminek három kiterjedésbeli mérete együttesen 2000 mm-nél,vagy hosszúsága 750 mm-nél nagyobb, alakja nem téglatest, természete
miatt egyéb küldeménnyel nem rakható össze, vagy eltérő kezelést kíván (pl. kerékpár, bútor, kizárólag állítva
szállítható, növény), továbbá melynek a címirata nem a csomag legnagyobb felületű oldalán van elhelyezve,
vagy zsineg, szalag takarja a címiratot, a vonalkód a csomag kettő oldalán hajlítva van felragasztva, a fémfelületű, abban az esetben is, ha ezek csak az éleken vagy a sarkokon találhatóak, a törékeny tartalmú, a lazán átkötött, vagy laza fóliával csomagolt, súlypontja felül, vagy erősen egy oldalon található, mozgó tartalommal rendelkezik (pl.: gömbök, félig megtöltött tartályok).

Van egy három oldalas kivonat, melyben azonban a "normál" postacsomag törékenyként nem jelenik meg:
posta.hu/static/internet/download/ASZF_KUSZ_III_matrix_20130501.pdf

A normál "zöld" feladóvevény mintája is csak a nem standard kezelést jelöli annak jellege nélkül:
posta.hu/static/internet/download/USZ_3fugg_Kiserolevel_belfoldi_csomaghoz.pdf

Ez szép és jó, de:
- a normál csomag törékenyként feladása még nem jelent értéknyilvánítást, ezért a küldemény részleges elveszése vagy megsérülése esetén a fizetendő kár-térítés összege úgy aránylik a kártérítési átalány a) pontban meghatározott teljes összegéhez, ahogyan a keletkezett kár aránylik a küldemény teljes értékéhez.
az átalány teljes összege pedig a feladási díj 15X-e
- itt a zöld feladón egyértelműen jelölni kell azt hogy azért nem standard, mert törékeny, különben a posta nem vállal rá felelősséget
- nem vehető figyelembe a sérülés, ha a 7. számú függeléket megsértették (feltételes, vagy kizárt tárgy), illetve az ÁSZF I. számú melléklet 13. oldalán a 5.1.2.1 pontban foglaltnak a csomagolás nem felel meg, vagy kizárja felelősségét az ÁSZF II. melléklet 5.3 pontja szerint

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-04 12:17
Létrehozva: #383

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

...
Mindezt csak azért írtam le,mert mint kiderült,nem csak nálunk szórakoznak,más városban sem hajlandóak a zöld cetlivel törékenyként felvenni a csomagot.Hátha más is járt így,nem szabad rájuk hagyni.

Igen. Lehet a standard csomaghoz tartozó zöld cetlivel is törékenyt igénybe venni. Én is használtam. De törés esetén egyáltalán nem biztos, hogy kifizetik a teljes összeget. Minden feladásnál végig kell csinálni a kanosszajárást, ugyanez gyanítom hatványozódik kárigény esetén, mert ha a feladással - ami rutin - ennyi baj van, akkor gondoljunk csak bele a valódi problémánál mi lehet. Ráadásul olyannyira nem is feltétlenül kifizetődő. Most újra fejemben vannak a Vaterfutár árai, mert egy barátomnak csináltam sablonokat. 2,1-5 kg ha nem törékeny, akkor 1020 Ft házhozszállítással, ami törékennyel is csak 1530 Ft, míg a zöld régi 1770 Ft. 5 kg fölött valamivel drágább, de valószínű, hogy akkor a küldemény is értékesebb, tehát szükséges az értékbiztosítás. Így is törékenyként 1890 Ft, 50 000 Ft-ig az ár tartalmazza az értékbiztosítást is. Ráadásul 1 napos szállítási garanciát vállalnak, ami egyedülállóan jó, és minden csomag egyedi vonalkódot kap, nem RAG számot. A szállítás teljesen más mederben folyik, így gyakorlatilag nem veszik el küldemény. Minden a vaterafutár mellett szól. Arról nem is beszélve, hogy a postapontos átvételi lehetőség nevetségesen olcsó. Nagyon sok esetben pedig amúgy is a postára menne a vevő az áruért.
Szóval a postát érdemes hanyagolni. 500 gramm alatt érdemes egyedül használni.
Ha lenne otthon nyomtatóm (van egyébként smile.gif) és ha csak három árut listáznék is, akkor is lehetőség szerint őket használnám. Egyszerűbb, átláthatóbb és az egy napos határidejükkel a vevők katartikus élményben részesülnek, mert nem ehhez vannak hozzászokva.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-04 12:18

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-06-04 11:38
Létrehozva: #384

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 08:51
Azonosító: 726 887

A minap azt a tájékoztatást kaptam a szarvasi postahivatalban, hogy törékenyként már csak ?MPL üzleti csomag?-ként adhatom fel a feladni-valómat. Aminek persze egész más a díjszabása. Ez bizony plusz felárat jelent.

Kedves Anggie!

Vaterás törékeny csomag feladásához én a jövőben az MPL Vaterafutárt ajánlanám Önnek, bár 50% a törékeny felár, valószínűleg úgy is kedvezőbben jön ki, és nem kell kézzel semmilyen cetlit kitölteni.

PS. Meg hát persze a többi vaterás csomagjához is smile.gif

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-04 11:38

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Anggie
hozzászólás 2013-06-04 11:33
Létrehozva: #385

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-06 12:44
Azonosító: 1 424 455

A minap azt a tájékoztatást kaptam a szarvasi postahivatalban, hogy törékenyként már csak „MPL üzleti csomag”-ként adhatom fel a feladni-valómat. Aminek persze egész más a díjszabása. Ez bizony plusz felárat jelent.
No,kaptam magam és felhívtam a Központi ügyfélszolgálatot.Ott egy kedves hölgy közölte,hogy mindez nem igaz.A zöld "Kísérőlevél belföldi postacsomaghoz" cetlivel is feladhatom a törékeny csomagomat,csak be kell jelölni:”Nem standard” és szólni kell,hogy törékeny.Mindez 1770.-ft.Vígan masírozok a csomagommal a Postára,zöld cetli kitöltve,ahogy kell.Kivárom a soromat….és nézek nagyot.Mert nem akarják így felvenni a küldeményt.Igazam tudatában kezdem már kicsit megemelni a hangom,mire előkerül a vezető hölgy is.Azzal kezdi,aha,én vagyok aki panaszkodott az ügyfélszolgálaton.Mondom,én hát!
Közli,hogy márpedig a zöld cetlivel nem lehet törékenyként feladni.Egyébként pedig nézzem meg az Üzletszabályzatot!Szó szót követ, a csomagot várják,sietek is, így 20 perc múltán,kénytelen-kelletlen kifizetem az MPL üzleti csomagért a – kapaszkodjatok meg - 2685.-ft.A szemem szikrázik.
Csak nem hagy nyugodni a dolog,hazajövök,felhívom megint az Ügyfélszolgálatot. Ahol nekem adnak igazat.Zöld cetlivel is fel lehet adni törékenyként a csomagot.Plusz letöltöm az Üzletszabályzatot,amiben szintén ugyanez szerepel.
Visszahívást ígérnek,ami persze nem történt meg.Ma felhívtam őket,ahol közölték,hogy bemehetek a Postára ,visszaadják a különbözetet,915.-ft-ot.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-06-01 10:08
Létrehozva: #386

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(MayDayShop @ 2013-06-01 01:58) *
"2008. március 31-től csomagküldő kereskedelem esetén nincs szükség üzlet, sem pedig vevőszolgálati helyiség fenntartására! Fontos, hogy ettől csak abban az esetben lehet eltekinteni, ha vásárlónak nem személyesen kell átvennie a megrendelt terméket."

Ergo, amennyiben csak internetes kereskedelmet folytat a vállalkozó, s nincs üzlete vagy vevőszolgálati helyisége, akkor személyesen nem adhat át terméket a villamosmegállóban, vagy a sarki üzlet előtt, vagy az otthonában, még ha az a telephelye is. Magyarul: nem állíthat ki készpénzes számlát sem.
El lehet menni a jogszabályrengetegben bizonyos dolgok mellett, de nem érdemes. Csak át kell gondolni kifordítva is, hogy ők gondolják, vagy hol hagynak olyan rést, amibe bele tudnak kötni.

Davenport kolléga már részben kifejtette az érveket, de 1-2 mondatot még hagy tegyek hozzá!
Hivatkozási alapnak soha ne egy összefoglaló tájékoztatót tegyél be, mert az nem minősül jogszabályi hivatkozásnak.
A fenti mondat, amit beidéztél, miről is szól:
Csomagküldő kereskedelem esetén nem szükséges üzlethelység, vevőszolgálati helység fenntartására. Ez tiszta sor.
A mondat második fele viszont eleve rosszul van megfogalmazva, ugyanis a lehet szót tartalmazza, az pedig nem jó.
Ha a lehet szót kicseréled kellre, akkor már közelebb állunk a törvényhez.

üzlethelység, vevőszolgálati helység fenntartása:
1. Ha Te saját magad úgy döntesz, akkor nyugodtan
2. Ha netes kereskedelmet folytatsz, de nem vállalsz postázást (azaz, a vevő mindenképpen el kell menjen érte)
3. Ha olyan terméket is árulsz neten, amit egyébként üzlethelységben kell hogy árusíts

De a fentieknek semmi köze nincs ahhoz, hogy kiállíthatsz-e készpénzes számlát.
A törvény sehol nem tiltja, hogy személyesen ad át a terméket, akár egy buszmegállóban, akár egy parkolóban, akár ott, ahol a tevékenységedet folytatod (ergo soxor lakáson) ha Te és a vevő megegyeztek erről. Az adásvétel ugyanis már korábban megköttetet, ilyenkor már csak a termék illetve ellenértékének átadásáról van szó.
Ha a terméket Neked ilyenkor készpénzzel fizetik ki, akkor készpénzes számlát adsz (vagy nyugtát)
Volt már web-áruházból próbavásárlásom személyes átvételre és mindent rendben találtak (közös NAV-NFH)
A jogszabályok mellett nem szoktam elmenni, ugyanis én a jogszabályokból szoktam dolgozni és nem a tájékoztatókból.

Bár ahogy elnézem Nálad meg számlaadás nincs is megjelölve smile.gif

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-06-01 09:21
Létrehozva: #387

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(MayDayShop @ 2013-06-01 01:58) *
"2008. március 31-től csomagküldő kereskedelem esetén nincs szükség üzlet, sem pedig vevőszolgálati helyiség fenntartására! Fontos, hogy ettől csak abban az esetben lehet eltekinteni, ha vásárlónak nem személyesen kell átvennie a megrendelt terméket."

Ergo, amennyiben csak internetes kereskedelmet folytat a vállalkozó, s nincs üzlete vagy vevőszolgálati helyisége, akkor személyesen nem adhat át terméket a villamosmegállóban, vagy a sarki üzlet előtt, vagy az otthonában, még ha az a telephelye is. Magyarul: nem állíthat ki készpénzes számlát sem.
El lehet menni a jogszabályrengetegben bizonyos dolgok mellett, de nem érdemes. Csak át kell gondolni kifordítva is, hogy ők gondolják, vagy hol hagynak olyan rést, amibe bele tudnak kötni.

Amennyiben nem foglalkozik személyes átvétellel, és semmiképpen sem tudja megoldani, akkor az általad említett villamosmegállós átvételre valóban nem kerül sor, és valóban nem kerül készpénz a rendszerbe.
Ez azonban jelen esetben nem kérdés, mert van lehetőség személyes átvételre.

Ugyanakkor nem kezelném ennyire messze egymástól a kérdést.
A számla kiállítással, és kötelező adattartlmavála kapcsolatosan az áfa tv., mely egy számla kötelező adattartalmáról rendelkezik nem tartalmaz ilyen rendelkezéseket.
Érdemes lenne ezzel kapcsolatosan ezt elolvasni.
nav.gov.hu/print/nav/regiok/eszak_alfold/eszakalfold/aktualis/az_e_kereskedelem.html

Itt külön kiemelik azt, hogy bár online webshopot üzemeltetsz, amennyiben van mód személyes átvételre, akkor nyugta is kiállítható.

A hozzászólást -davenport- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-01 09:22

+Quote Post
MayDayShop
hozzászólás 2013-06-01 00:58
Létrehozva: #388

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-13 13:20
Azonosító: 1 828 410

IDÉZET(nyubocs @ 2013-05-31 17:30) *
Ezzel a dologgal fussál még egy kört, mert ebben aztán nagyon nincs igazad.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-31 19:32
Létrehozva: #389

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(lindanya @ 2013-05-31 18:03) *
Ez nem egészen igy van ...

De, egészen így van. Legyen kedves, a jövőben nyilvános fórumon csak akkor foglaljon állást jogi kérdésekben, ha értelmezni is tudja a jogszabályokban leírtakat. Ebben egyébként célszerű a magyar joganyagra támaszkodni.

A kérdéses kerékpárt NEM kereskedőtől vásárolta és NEM fix áron, ezért az idézetben leírtak az ön esetére NEM vonatkoznak.

Ez egyébként olvasható a belinkelt oldalon is az utolsó bekezdésben:
europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_hu.htm

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-31 17:05
Létrehozva: #390

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lindanya @ 2013-05-31 18:03) *
Ez nem egészen igy van szerintem, mert:
"Az Európai Unióban a vásárlókat megilleti a jog, hogy az interneten megrendelt termékek megvételétől hét munkanapon belül elálljanak.

Ez a hétnapos gondolkodási idő a megvásárolt termék átvételének napján veszi kezdetét.

Önnek ezen az időszakon belül minden további nélkül joga van ahhoz, hogy bármilyen okból meggondolja magát a vásárlást illetően.

Ebben az esetben a kereskedőnek 30 napon belül vissza kell fizetnie Önnek a vételárat. Ha Ön szállítási költséget is fizetett, a kereskedőnek a vételáron felül azt is meg kell térítenie az Ön részére."

europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_hu.

Ccc... nono.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lindanya
hozzászólás 2013-05-31 17:03
Létrehozva: #391

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-04-26 12:56
Azonosító: 136 886

IDÉZET(MayDayShop @ 2013-05-30 23:55) *
Kiderült ugyan, hogy itt nem erről van szó, de egyébként ha internetes kereskedőként vállalkozó, akkor csak bankszámlára utalással fogadhat el pénzt, mert nem állíthat ki készpénzes számlát (személyesen nem is adhatna át, hiszen nincs üzlethelyisége).
Nincs elállási jogod aukción való licitálás esetén akkor sem, ha személyesen veszed át, ha a korrekten meghirdetett terméket adja oda az eladó, akkor sem, ha élőben nem tetszik.

Ez nem egészen igy van szerintem, mert:
"Az Európai Unióban a vásárlókat megilleti a jog, hogy az interneten megrendelt termékek megvételétől hét munkanapon belül elálljanak.

Ez a hétnapos gondolkodási idő a megvásárolt termék átvételének napján veszi kezdetét.

Önnek ezen az időszakon belül minden további nélkül joga van ahhoz, hogy bármilyen okból meggondolja magát a vásárlást illetően.

Ebben az esetben a kereskedőnek 30 napon belül vissza kell fizetnie Önnek a vételárat. Ha Ön szállítási költséget is fizetett, a kereskedőnek a vételáron felül azt is meg kell térítenie az Ön részére."

europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_hu.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-31 16:31
Létrehozva: #392

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2013-05-31 17:30) *

Azért most nyugodtam meg igazán, mert más az én logikai levezetésem, mint a te szaktudásod. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-05-31 16:30
Létrehozva: #393

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

de egyébként ha internetes kereskedőként vállalkozó, akkor csak bankszámlára utalással fogadhat el pénzt, mert nem állíthat ki készpénzes számlát (személyesen nem is adhatna át, hiszen nincs üzlethelyisége).

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-31 14:39
Létrehozva: #394

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davenport @ 2013-05-31 14:42) *
Kissé nekem is nyakatekert magyarázat.
Milyen különbség van egy készpénzes, és egy utalásos számla között? ...

Az utalásos számlának nyoma van az ember számlatörténetében, azaz az utalások összegének azonosnak kell lennie a kiadott utalásos számlákkal. Ez könyvelési szempontból érdekes, mint mondtad.
De azon az elven, hogy nincs üzlethelyiség, a mozgó tejárus, fagylaltos autó, a vásározó vállalkozó sem adhatna készpénzes számlát. Ez csak logikai levezetés, de nekem még sosem mondta a könyvelőm, hogy nem írhatok készpénzes számlát.
Az eladó ráadásul nem is tűnik vállalkozónak. Szóval ez egy rossz információnak tűnik.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-05-31 13:42
Létrehozva: #395

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-31 06:24) *
Ezt nem hiszem.

Kissé nekem is nyakatekert magyarázat.
Milyen különbség van egy készpénzes, és egy utalásos számla között? A fizetési mód csak tájékoztatásul szolgál, és a kiegyenlítés módja fakultatív. (Más kérdés, hogy könyvelésileg biztos van különbség).

Ugyanakkor az eladóra rátekintve éppen inaktív.
A feltétele pedig akár elállási ok is lehetne, mivel a fizetés jellege az adás-vétel szempontjából lényeges körülménynek tekintendő.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-31 05:24
Létrehozva: #396

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

... de egyébként ha internetes kereskedőként vállalkozó, akkor csak bankszámlára utalással fogadhat el pénzt, mert nem állíthat ki készpénzes számlát (személyesen nem is adhatna át, hiszen nincs üzlethelyisége).
...

Ezt nem hiszem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
MayDayShop
hozzászólás 2013-05-30 22:55
Létrehozva: #397

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-13 13:20
Azonosító: 1 828 410

IDÉZET(lindanya @ 2013-05-30 12:19) *
Tudna nekem valaki arról infot írni, hogy mennyire szokványos az, hogy az eladó személyes átvétel esetén is előre utalást kér? Nem kis összegről van szó, nem szeretnék belefutni semmi kétes dologba. Lehet, hogy bizalmatlannak tűnök, de nem értem mi indokolja ezt? És ha jól tudom személyes átvételnél pont megvan az a jogom, hogy megtekintés esetén elállhatok a vásárlástól, ha valamiért nem tartom megfelelőnek az árut. Ha előre átutalom a termék árát, akkor csak bonyolódik a helyzet visszautalásokkal, átutalási díjakkal...
Szóval a kérdésem, hogy Ti mit gondoltok erről?

Kiderült ugyan, hogy itt nem erről van szó, de egyébként ha internetes kereskedőként vállalkozó, akkor csak bankszámlára utalással fogadhat el pénzt, mert nem állíthat ki készpénzes számlát (személyesen nem is adhatna át, hiszen nincs üzlethelyisége).
Nincs elállási jogod aukción való licitálás esetén akkor sem, ha személyesen veszed át, ha a korrekten meghirdetett terméket adja oda az eladó, akkor sem, ha élőben nem tetszik.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-30 19:30
Létrehozva: #398

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-05-30 17:59) *
Én úgy érzem, hogy nem szabályos.

Nincs szabályozva a kérdés, ezért kell az ilyen részletkérdéseket előre tisztázni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-30 16:59
Létrehozva: #399

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-30 14:47) *
Ez egy hihető magyarázat, nem ütközik semmilyen szabályba sem.
Az egy más kérdés, hogy az eladó ezt a nem lényegtelen feltételt leírhatta volna a szállítási információk mezőben.

Én úgy érzem, hogy nem szabályos. Általánosan elfogadott dolog, hogy személyes átvétel esetén akkor és ott, készpénzzel fizetünk. (valamint akkor és ott el lehet állni a vásárlástól, amennyiben a portéka mégsem felel meg, bár ezt érdemes a vásárlás előtt tisztázni)
Az előre utalási igényét, személyes átvételnél nem jelezte az eladó, ezért ezt nem kérheti utólag, mert egyoldalúan sem vevő, sem eladó nem térhet el a meghirdetett feltételektől.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-30 13:47
Létrehozva: #400

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(lindanya @ 2013-05-30 13:59) *
Ezek szerint úgy gondolja, hogy ez egy biztosíték, arra vonatkozóan, hogy ha nem is tetszik, "kénytelen legyek" megvenni. Ha jól tudom ez az internetes és vaterás szabályzatba is ütközik, hiszen van jogom elállni a vásárlástól. Kaphatnék egy linket, ahol ez le van írva konkrétan?
Előre is köszönöm!

Ez egy hihető magyarázat, nem ütközik semmilyen szabályba sem.
Az egy más kérdés, hogy az eladó ezt a nem lényegtelen feltételt leírhatta volna a szállítási információk mezőben.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

175 Oldal V  « < 18 19 20 21 22 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-02-13 11:49