IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

180 Oldal V  « < 18 19 20 21 22 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
suzukimaruti
hozzászólás 2013-08-07 13:27
Létrehozva: #381

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 18:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(Rianna35 @ 2013-08-07 14:14) *
Sziasztok! Nem tudom hol írhatnék,vagy kérdezhetnék.a véletlenül adtam le értékelést,azt lehet valahogy törölni? Vagy mit tegyek,Az a baj,pont annak adtam egy jó értékelést akinek az árujával nem vagyok megelégedve....

Szia!

Azt nem tudod töröltetni. Lefele nem rontják az értékelést.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-08-07 13:27
Go to the top of the page

+Quote Post
Rianna35
hozzászólás 2013-08-07 13:14
Létrehozva: #382

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-08-07 13:10
Azonosító: 2 063 145

Sziasztok! Nem tudom hol írhatnék,vagy kérdezhetnék.a véletlenül adtam le értékelést,azt lehet valahogy törölni? Vagy mit tegyek,Az a baj,pont annak adtam egy jó értékelést akinek az árujával nem vagyok megelégedve....

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-07-31 20:06
Létrehozva: #383

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-31 20:44) *
Köszönöm a tanácsokat! Most kaptam egy e-mailt,hogy az édesapja fog utalni és neki is kell küldenem a csomagot! Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat és elnézést hogy ilyen dolgokkal zaklatom Önöket de még nagyon új vagyok és nem szeretnék hibát elkövetni!

Ez megnyugtatónak tűnik. smile.gif
Szó sincs zaklatásról, sőt! Azért van a fórum, hogy ilyen (nem mindennap előforduló) eseteket megbeszéljük, aki tud segít, tanácsot ad, aki nem, az figyel és tanul.
Mi köszönjük, hogy bizalommal fordult hozzánk, és örülünk, hogy sikerült segítenünk. good2.gif

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-31 19:44
Létrehozva: #384

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 10:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-31 18:02) *
Mindenképpen az Ő kötelessége arról gondoskodni, hogy megfelelő összeg kerüljön a számládra. Nem akarok beleszólni de ezek után pláne ne vállald az utánvétet, az amúgy is nagyon rizikós. Én nem postázok utánvéttel azt tudom.

Köszönöm a tanácsokat! Most kaptam egy e-mailt,hogy az édesapja fog utalni és neki is kell küldenem a csomagot! Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat és elnézést hogy ilyen dolgokkal zaklatom Önöket de még nagyon új vagyok és nem szeretnék hibát elkövetni!

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-31 17:02
Létrehozva: #385

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-31 17:40) *
Ő hívott engem telefonon ( nekem eszem ágában sem volt Őt hívni osztrák számon ). Utána megírtam neki,hogy jobb lenne e-mailben levelezni. Nem ragaszkodok ahhoz,hogy az édesapja küldje a pénzt de a vevő szerint Ő nem tud kintről küldeni nekem forintot ezért mondtam neki azt a lehetőséget.A másik lehetőséget amit Ő ajánlott fel ( az utánvétet ) azt pedig nem akarom bevállalni ( de ez nem is volt lehetőség ).

Mindenképpen az Ő kötelessége arról gondoskodni, hogy megfelelő összeg kerüljön a számládra. Nem akarok beleszólni de ezek után pláne ne vállald az utánvétet, az amúgy is nagyon rizikós. Én nem postázok utánvéttel azt tudom.

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-31 16:40
Létrehozva: #386

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-31 17:12) *
Na ragaszkodj ahhoz, hogy az édesapja küldje a pénzt!
Ha lehet ne telefonon intézd a dolgokat, annak nincs nyoma!
Sok gondolkozni valója nincs, leütötte és téged nem kötelezhet arra, hogy Te álld a különbözetet.

Ő hívott engem telefonon ( nekem eszem ágában sem volt Őt hívni osztrák számon ). Utána megírtam neki,hogy jobb lenne e-mailben levelezni. Nem ragaszkodok ahhoz,hogy az édesapja küldje a pénzt de a vevő szerint Ő nem tud kintről küldeni nekem forintot ezért mondtam neki azt a lehetőséget.A másik lehetőséget amit Ő ajánlott fel ( az utánvétet ) azt pedig nem akarom bevállalni ( de ez nem is volt lehetőség ).

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-31 16:12
Létrehozva: #387

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-31 17:04) *
Üdv! Én is ugyanezt mondtam neki a telefonba,hogy az édesapja küldje el a pénzt erre mondta Ő,hogy még gondolkodik rajta.

Na ragaszkodj ahhoz, hogy az édesapja küldje a pénzt!
Ha lehet ne telefonon intézd a dolgokat, annak nincs nyoma!
Sok gondolkozni valója nincs, leütötte és téged nem kötelezhet arra, hogy Te álld a különbözetet.

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-31 16:15

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-31 16:04
Létrehozva: #388

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-31 16:53) *
Szia!

Lehet nem hazudik csak nincs kedve ahhoz, hogy tőle vonják le az átváltást! Nekem már küldtek kintről úgy hogy náluk forintosították.
Akkor kérje meg a Bonyhádiakat utaljanak a számládra.

Üdv! Én is ugyanezt mondtam neki a telefonba,hogy az édesapja küldje el a pénzt erre mondta Ő,hogy még gondolkodik rajta.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-31 15:53
Létrehozva: #389

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-31 15:16) *
Tisztelt Benz! A vevő nekem a telefonba azt mondta,hogy csak eurót tud utalni semmi mást mert csak arra szól a bankszámlája( nem hiszem,hogy hazudna ). A szállítási cím pedig már Bonyhád lenne. Most jelenleg már "csak" a pénzküldéssel van probléma.Én is érdeklődtem a bankomnál és azt a tájékoztatást kaptam,hogy mivel nincs devizaszámlám ezért bödületessen sok pénzt vonna le a központ a tranzakcióra.

Szia!

Lehet nem hazudik csak nincs kedve ahhoz, hogy tőle vonják le az átváltást! Nekem már küldtek kintről úgy hogy náluk forintosították.
Akkor kérje meg a Bonyhádiakat utaljanak a számládra.

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-31 14:16
Létrehozva: #390

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-07-31 14:38) *
A posta weboldalán meg tudja nézni az Ausztriára vonatkozó postaköltséget.
A vevő minden további nélkül tud forint átutalási megbízást adni a saját osztrák bankjának.
Így, ha átutalja a vételárat és a megfelelő postaköltséget, akkor nincs akadálya az adásvételnek.

Tisztelt Benz! A vevő nekem a telefonba azt mondta,hogy csak eurót tud utalni semmi mást mert csak arra szól a bankszámlája( nem hiszem,hogy hazudna ). A szállítási cím pedig már Bonyhád lenne. Most jelenleg már "csak" a pénzküldéssel van probléma.Én is érdeklődtem a bankomnál és azt a tájékoztatást kaptam,hogy mivel nincs devizaszámlám ezért bödületessen sok pénzt vonna le a központ a tranzakcióra.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-07-31 13:38
Létrehozva: #391

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-31 14:03) *
Köszönöm a választ! Közben felhívott a vevő és közölte,hogy csak eurót tud utalni és az osztrák címre kérné a csomagot mindegy,hogy menni lenne a postaköltség.
Erre mondtam neki,hogy sajnos csak forint utalást fogadok el a számlámra ( a későbbi félreértés miatt mert egyszer a munkatársamnak utaltak eurót a számlájára és nagyon sok pénzt levontak tőle az ügyintézés miatt ) valamint csak Magyar címre küldök csomagot. Azt mondta,hogy tulajdonképpen elküldhetem Magyar címre is de csak utánvéttel mert az édesapja az Bonyhádon lakik. Mondtam neki,hogy utánvét az sajnos nincs,de ha az édesapja Bonyhádon lakik akkor menjen be a postára és adja fel az összeget rózsaszín csekken. Azt mondta majd hív mert gondolkodni a kell. De most megírom,hogy inkább e-mailben folytassuk a beszélgetést mert nem szeretnék rosszúl kijönni ebből.......

A posta weboldalán meg tudja nézni az Ausztriára vonatkozó postaköltséget.
A vevő minden további nélkül tud forint átutalási megbízást adni a saját osztrák bankjának.
Így, ha átutalja a vételárat és a megfelelő postaköltséget, akkor nincs akadálya az adásvételnek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-31 13:03
Létrehozva: #392

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-07-31 13:51) *
Szerintem jól tetted.
Amennyiben külföldről utalna, vagy/és külföldre kérné az árut, azt, és annak költségeit a terméklapos levelezésben illik előre tisztázni.
Ha rendszeresen vásárol a vevőd, akkor valószínűleg meg tudja oldani a magyar bankból utalást, és a magyar címre postázást is.

Köszönöm a választ! Közben felhívott a vevő és közölte,hogy csak eurót tud utalni és az osztrák címre kérné a csomagot mindegy,hogy menni lenne a postaköltség.
Erre mondtam neki,hogy sajnos csak forint utalást fogadok el a számlámra ( a későbbi félreértés miatt mert egyszer a munkatársamnak utaltak eurót a számlájára és nagyon sok pénzt levontak tőle az ügyintézés miatt ) valamint csak Magyar címre küldök csomagot. Azt mondta,hogy tulajdonképpen elküldhetem Magyar címre is de csak utánvéttel mert az édesapja az Bonyhádon lakik. Mondtam neki,hogy utánvét az sajnos nincs,de ha az édesapja Bonyhádon lakik akkor menjen be a postára és adja fel az összeget rózsaszín csekken. Azt mondta majd hív mert gondolkodni a kell. De most megírom,hogy inkább e-mailben folytassuk a beszélgetést mert nem szeretnék rosszúl kijönni ebből.......

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-07-31 12:51
Létrehozva: #393

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(tymbazar @ 2013-07-31 13:41) *
Üdv! Lehet,hogy elszúrtam valamit erre szeretnék rákérdezni. A mai napon leütöttek egy termékemet és a vásárló osztrák illetőségű oszták cimmel. De a terméklapon a belföldi postadíj alapján kiszámolt postakölség volt megadva. Én elküldtem neki az adatokat a hazai postaköltséggel és a levél végére odaírtam,hogy postázás csak Magyarországra. Mivel a telefonszám is osztrák volt ezért fel sem akartam hívni. Rosszul tettem a dolgokat vagy jól? Kérem Önöket,hogy írjanak tanácsot! Előre is köszönöm!

Szerintem jól tetted.
Amennyiben külföldről utalna, vagy/és külföldre kérné az árut, azt, és annak költségeit a terméklapos levelezésben illik előre tisztázni.
Ha rendszeresen vásárol a vevőd, akkor valószínűleg meg tudja oldani a magyar bankból utalást, és a magyar címre postázást is.

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-07-31 12:41
Létrehozva: #394

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv! Lehet,hogy elszúrtam valamit erre szeretnék rákérdezni. A mai napon leütöttek egy termékemet és a vásárló osztrák illetőségű oszták cimmel. De a terméklapon a belföldi postadíj alapján kiszámolt postakölség volt megadva. Én elküldtem neki az adatokat a hazai postaköltséggel és a levél végére odaírtam,hogy postázás csak Magyarországra. Mivel a telefonszám is osztrák volt ezért fel sem akartam hívni. Rosszul tettem a dolgokat vagy jól? Kérem Önöket,hogy írjanak tanácsot! Előre is köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-26 12:45
Létrehozva: #395

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nyubocs @ 2013-07-25 22:27) *
... (esetleg kérdezd meg holnap az összekötőd)

Érintkeztünk. Mondta, hogy ja. Aztán mondta, hogy már kellett volna kapnom levelet. Aztán eszembe jutott, hogy az előző címemen új postás járt és nem hagyott ott egy ajánlott levelet, hanem visszaküldték a feladónak. És összeállt a kép.
Hétvégén meg kell csinálni a sablonok módosítását.

Tehát csak a pontosítás miatt így lesz helyes:
z Ft jelenlegi nettó díj + (z Ft x 1,04)= y, azaz jelenlegi nettó alapdíj
y x 1,27 = b (azaz új bruttó díj)
Kérek ellenőrzést, pontosítást, stb. thank_you2.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-26 12:46

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-07-25 21:27
Létrehozva: #396

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-25 21:55) *
A múltkor érdeklődtem az összekötőmnél. 30 nappal előtte kell, hogy értesítsenek a díjváltozásról. Nem kaptam ilyen tartalmú levelet.

Na mégegyszer a megelőző hozzászólásomból smile.gif

Nem alapdíj emelésről beszélünk, hanem felár bevezetéséről.

A kettő nem ugyanazt takarja (esetleg kérdezd meg holnap az összekötőd)

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-25 21:27

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-25 20:55
Létrehozva: #397

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2013-07-25 20:08) *
Te viszont mint szerződéses patner nem! (Ezek szerint nem kaptad meg a levelüket?)

A múltkor érdeklődtem az összekötőmnél. 30 nappal előtte kell, hogy értesítsenek a díjváltozásról. Nem kaptam ilyen tartalmú levelet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-07-25 19:08
Létrehozva: #398

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-25 18:22) *
Azt tudjuk, hogy augusztus 1-től biztosan nem:

" Előzőekkel összefüggésben, a megszabott fizetési kötelezettségekből eredően 2013 augusztus 1-től a szerződéses csomaglogisztikai szolgáltatás kiegészül az e-útdíj felárral, melynek mértéke a nettó alapdíj 4,5 %-a + áfa. A felár az alapszolgáltatás díját és az ahhoz igénybevett többlet-, kiegészítő- és extra szolgáltatások díjának mértékét nem érinti.

Azaz teccikérteni? Nem alapdíj emelésről beszélünk, hanem felár bevezetéséről.

Lehet, hogy a Vatera izomból a Vaterafutárnál tudja egy ideig ezt halasztani, ezt majd Leó megmondja.

Te viszont mint szerződéses patner nem! (Ezek szerint nem kaptad meg a levelüket?)

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-25 19:11

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-25 17:22
Létrehozva: #399

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Csicsergős akármicsodát. biggrin.gif Mindig reggelt szoktam csicsergőset, de most már lassan estét kell. Szóval csicsergőst blue_bird.gif , mert persze kívánnék brekegős estét, de egyrészt a békák már nem zenélnek, másrészt nincs békás szmájli.smile.gif
IDÉZET(nyubocs @ 2013-07-25 10:04) *
Hali!
....
Hogy a Vaterafutárra ez vonatkozik-e, azt Leó majd megmondja.

Azt tudjuk, hogy augusztus 1-től biztosan nem:

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-29 16:39) *
Kedves Leó! smile.gif
....
Szóval, ha azt megmondanád, hogy az emelés előtt hány nappal lehet megnézni az új árakat, akkor szerintem a következő időkben nem lenne felesleges riadalom.smile.gif
Legyen szép a hétvégéd! thank_you.gif
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 10:35) *

14 nappal előtte.

Elnézést, a távirati stílus a hétfőnek szól, nem nektek smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-25 11:03) *
Óóó igen, egyes cégek nagyon találékonyak, ha árat kell emelni. Már ami a kifogásokat illeti. Mert ugyan vannak a postának 7,5 t. össztömeg feletti járművei, de a munka zömét nem ezekkel végzik. sad.gif

Te meg ne zsörtölődj, mint egy morcos, vén medve, mert csúnya öregember lesz belőled. smiley-char124.gif Minél többet emel a posta, annál nagyobb esély van arra, hogy a népek farokfelvágva loholjanak a vaterafutár karjaiba. A legszebb az egészben, hogy annak is egy jelentős (ha nem a legjelentősebb) része posta.biggrin.gif Valahogy mégis sokkal jobb. Nem tudom miért, de mintha más cég lenne.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-25 17:23

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-07-25 10:03
Létrehozva: #400

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(nyubocs @ 2013-07-25 10:04) *
Hali!

Hát a csomag most majd újfent emelkedni fog augusztus 1-től, mert beleépítik az alapárba a csodálatos e-útdijat.
A postától már megkaptam az értesítőt erről (de szerintem a többiek is emelni fognak) 4% + áfa mindenféle csomag-alapszolgáltatásra.
Úgyhogy megint lehet ügyelni a fordulónapon túli lejáratú, de még régi postaköltséggel elindított aukciókra!

Hogy a Vaterafutárra ez vonatkozik-e, azt Leó majd megmondja

Óóó igen, egyes cégek nagyon találékonyak, ha árat kell emelni. Már ami a kifogásokat illeti. Mert ugyan vannak a postának 7,5 t. össztömeg feletti járművei, de a munka zömét nem ezekkel végzik. sad.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-25 10:04

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post

180 Oldal V  « < 18 19 20 21 22 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-09 02:56