IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

176 Oldal V  « < 18 19 20 21 22 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
zejopy
hozzászólás 2013-06-20 19:55
Létrehozva: #381

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nyubocs @ 2013-06-20 11:53) *
Nem mondanám ezt most burkolt áremelésnek:
Ugyanis mind az LNK-ért (10 Ft-ot), mind a kétszeri kézbesítésért (25 Ft-ot) külön fizetni kellett.

Nem tudtam, hogy a kétszeri kézbesítés 25 Ft.smile.gif Köszönöm.

IDÉZET(davenport @ 2013-06-20 15:38) *
....
cool.gif ....

Ne haragudj.smile.gif Nem vagyok eléggé komoly. Ránéztem a postodra és először nem értettem a sok napszemüveges szmájlit. Aztán persze rájöttem. smile.gif Azóta is egyfolytában vigyorgok.biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-06-20 16:18
Létrehozva: #382

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(davenport @ 2013-06-20 15:38) *
A szabályozás január 1-től él, de a régi jogszabály alapján az ÁSZF hatályban maradhatott.
Azaz, nem új a szabályozás, csak a régi kapott 6 hónap laufot.
Az új postatv. sem a mögötte álló új Korm. rendelet nem módosul július 1-től.

Egy szóval sem mondtam, hogy új, ha visszekeresel, láthatod, hogy már ez év elején jeleztem smile.gif
Gyakorlatilag meg felhasználói szempontból most vált aktuálissá.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2013-06-20 15:38
Létrehozva: #383

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(nyubocs @ 2013-06-20 11:38) *
Hát én átbogarásztam, de olyat nem találtam, hogy a sima levél megszűnne.
Két dolog szűnik meg (egyeztettem a postai referensemmel):
Az LNK, illetve az ajánlott levél kétszeri kézbesítése

A szabályozás január 1-től él, de a régi jogszabály alapján az ÁSZF hatályban maradhatott.
Azaz, nem új a szabályozás, csak a régi kapott 6 hónap laufot.
Az új postatv. sem a mögötte álló új Korm. rendelet nem módosul július 1-től.

Így Posta ÁSZF-jének alapjául már a fenti két új jogszabály szolgál.
Az új szabályozásban pedig nincsen külön kiemelt lehetőség arra, hogy az ajánlott küldeményt levélszkrény útján kézbesítsék:
335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet:
14. § Könyvelt postai küldemény a feladó által megjelölt címen a 9. § (1) bekezdésében meghatározott személyek számára kézbesíthető. A személyes kézbesítés érdekében a címzett köteles biztosítani a címhely könnyű és biztonságos megközelítését.
15. § (1) Szervezet címére érkezett könyvelt postai küldeményt a postai szolgáltató akkor kézbesítheti személyes átadással, ha a szervezet az általa használt, címként feltüntethető ingatlanon (székhely, telephely, fióktelep, ügyintézés egyéb helye) gondoskodik ésszerű időn belül a képviselő elérhetőségéről. A szervezet képviselőjét jogosultnak kell tekinteni a szervezet számára érkezett postai küldemények átvételére.
(2) A szervezet vezetője, valamint - a 19. § szerinti meghatalmazás nélkül - a kézbesítési megbízott, a kézbesítési ügygondnok, a felszámoló és a végelszámoló képviselőnek minősül. A rendelet alkalmazása során vezetőnek minősül a vezető tisztségviselő, a cégvezető, a vezető állású munkavállaló, továbbá minden olyan személy, aki cégjegyzésre vagy a szervezet általános képviseletére jogosult.
(3) A postai küldemények átvétele vonatkozásában a hivatalos iratok kivételével a szervezet képviselőjének kell tekinteni a 19. § szerinti meghatalmazás nélkül is
a) szervezet üzlethelyiségében vagy az ügyfélforgalom számára nyitva álló egyéb helyiségében történő kézbesítés során a szervezet által foglalkoztatott munkavállalót vagy tagot,
cool.gif amennyiben a szervezet postázó helyiséget vagy recepciót működtet, az ott foglalkoztatott természetes személyt.
(4) A szervezet azon munkavállalóját, aki nem minősül a (2)-(3) bekezdésben foglalt képviselőnek, a postai szolgáltató - alkalmi átvevőként - a postai küldemények átvételére jogosultnak tekintheti.
16. § (1) Amennyiben a természetes személy címzett a kézbesítés megkísérlésének időpontjában nem tartózkodik a címen, a postai küldeményt elsősorban az ott tartózkodó meghatalmazottja részére kell kézbesíteni.
(2) Ha a kézbesítés megkísérlésének időpontjában sem a természetes személy címzett, és - a helyettes átvevő nyilatkozata szerint - a meghatalmazott sem tartózkodik a címen, a postai küldemény az ott tartózkodó helyettes átvevőnek is kézbesíthető.
(3) Helyettes átvevőnek minősül
a) a címzett 14. életévét betöltött, a polgári törvénykönyv szerinti hozzátartozója,
cool.gif a címhelyen lévő ingatlan bérbeadója vagy a címzett szállásadója, ha az természetes személy.
(4) Ha a postacsomag kézbesítése megkísérlésének időpontjában jogosult átvevő nem tartózkodik a címhelyen, a postai szolgáltató a küldemény átvételére - alkalmi átvevőként - jogosultnak tekintheti a címhely szerinti közvetlen szomszédot abban az esetben, ha erről a feladó egyedi szerződésben vagy az általános szerződési feltételek alapján külön így rendelkezett és ezzel egyidejűleg arról is nyilatkozott, hogy ehhez a címzett is kifejezett hozzájárulását adta. A közvetlen szomszédnak történő kézbesítés megtörténtéről a postai szolgáltató címzettet értesítő elhelyezésével tájékoztatni köteles.
(5) A postai szolgáltató - a 25. § (1) bekezdés a), cool.gif, d), e) és f) pontja szerinti esetek kivételével - azokat a könyvelt postai küldeményeket, amelyeket a címen nem tudott kézbesíteni, értesítő hátrahagyása mellett a szolgáltató által erre kijelölt kézbesítési pontján a címzett rendelkezésére tartja.
17. § Amennyiben a könyvelt postai küldemény kézbesítésére a Postatv. 41. § (9) bekezdése szerinti eszközbe történő elhelyezéssel kerül sor, a kézbesítéssel kapcsolatos szabályokat a postai szolgáltató az általános szerződési feltételeiben állapítja meg.

A 41. § (9) pedig így szól: (9) Amennyiben a könyvelt postai küldemény kézbesítésére - levélszekrény kivételével - az erre alkalmas eszközbe történő elhelyezéssel kerül sor, a címzett vagy az egyéb jogosult átvevő átvételi jogosultságát az átvevő által az átvétellel egyidejűleg megadott azonosító kóddal köteles igazolni.

Érdemes elolvasni, mert megjelenik benne a szomszéd, mint átvevő többek között.

+ találtam egy ilyen szépséget a Tv. 40. § (5) bekezdésében: A méretei miatt levélszekrény útján nem kézbesíthető postai küldeményt az egyetemes és az engedélyköteles szolgáltatást nyújtó postai szolgáltató nem köteles nem könyvelt küldeményként felvenni.

remek hármas tagadás!

A hozzászólást -davenport- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-20 15:39

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-06-20 11:53
Létrehozva: #384

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-20 11:42) *
Akkor ez burkolt áremelés. Ugyanazért az árért kisebb szolgáltatás.
Köszönjük a pontosítást. thank_you.gif

Nem mondanám ezt most burkolt áremelésnek:
Ugyanis mind az LNK-ért (10 Ft-ot), mind a kétszeri kézbesítésért (25 Ft-ot) külön fizetni kellett.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-20 11:42
Létrehozva: #385

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2013-06-20 11:38) *

Akkor ez burkolt áremelés. Ugyanazért az árért kisebb szolgáltatás.
Köszönjük a pontosítást. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-20 11:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-06-20 11:38
Létrehozva: #386

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-06-20 09:37) *
Ez azért lesz mert megszűnik a sima levél. Nem nyaggathatnak majd a vevők, hogy de-de simán kérik. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-06-20 09:43
Létrehozva: #387

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-06-20 09:37) *
Szia Hati drága! smile.gif

Ez azért lesz mert megszűnik a sima levél. Nem nyaggathatnak majd a vevők, hogy de-de simán kérik. smile.gif

Szia Suzy!

Tényleg megszűnik? unsure.gif Azt hiszem időt kell szánnom arra, hogy átolvassam az új szabályzatot. rolleyes.gif

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-20 09:36) *
Köszönjük, ez egy fontos információ.smile.gif

smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-06-20 09:37
Létrehozva: #388

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-06-20 09:14) *
Kedves Fórumozók!

Ma reggel azt az információt kaptam a postán, hogy július elsejével megszűnik az LNK szolgáltatás, visszaáll a régi "rend", tehát minden ajánlott levelet alá kell írnia a címzettnek.
Még nem volt időm átolvasni a Posta új szabályzatát, így nem tudom, benne van-e ez az információ. Mindenesetre aki érintett, javaslom figyeljen majd erre. smile.gif

Szia Hati drága! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-20 09:36
Létrehozva: #389

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-06-20 09:14) *
Kedves Fórumozók!

Ma reggel azt az információt kaptam a postán, hogy július elsejével megszűnik az LNK szolgáltatás, visszaáll a régi "rend", tehát minden ajánlott levelet alá kell írnia a címzettnek.
Még nem volt időm átolvasni a Posta új szabályzatát, így nem tudom, benne van-e ez az információ. Mindenesetre aki érintett, javaslom figyeljen majd erre. smile.gif

Köszönjük, ez egy fontos információ.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-06-20 09:14
Létrehozva: #390

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

Kedves Fórumozók!

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-10 12:39
Létrehozva: #391

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(kisgep01 @ 2013-06-09 22:15) *
Köszönöm Benz Önnek is a válaszát!

IDÉZET(hental @ 2013-06-10 12:38) *
Köszönöm szépen a választ.

Igazán nincs mit.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hental
hozzászólás 2013-06-10 12:38
Létrehozva: #392

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-01 20:39
Azonosító: 175 628

Köszönöm szépen a választ.

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2013-06-09 22:15
Létrehozva: #393

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-11 10:58
Azonosító: 1 413 411

Köszönöm Benz Önnek is a válaszát!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-09 22:00
Létrehozva: #394

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(kisgep01 @ 2013-06-09 20:40) *
...azt szeretném kérdezni,hogy a termékleírásban feltüntethetek-e olyan feltételt,hogy csak 10 pozitív értékelés felett lehet utánvéttel vásárolni...

Tisztelt kisgep01!

Semmi akadálya.

IDÉZET(hental @ 2013-06-09 20:13) *
Szeretném megkérdezni, hogy szabályos-e a postaköltség ilyen megállapítása?

http://hasznalt-konyv.vatera.hu/terkep_uta...1763106572.html

A postaköltség nem a posta költségét, hanem az eladó által meghatározott összeget jelenti?

Köszönöm előre is a választ

Tisztelt hental!

Csak akkor szabályos, ha az alap postaköltség valós és utána az eladó a megadott sávok alapján ebből ad további kedvezményeket.

IDÉZET(XboxUser @ 2013-06-09 18:08) *
sziasztok.
az nem gond ha egy eladó a hirdetett termékeiböl nem tart raktáron,holott az "áru helyének" budapestet ( a lakhelyét) adja meg?

Tisztelt XboxUser!

A konkrét esetben nem gond. A terméklapon világosan olvasható minden lényeges szállítási feltétel.
Önnek az miért nem mindegy, hogy mondjuk azért postáz az eladó 14 nap után, mert szabadságon van vagy ez idő alatt rendeli a terméket?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-09 21:54
Létrehozva: #395

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2013-06-09 21:17) *
Tudod,hogy a Te véleményed nekem régóta meghatározó! smile.gif Ha Benz is rámondja az igent akkor felírom a szállítási feltételekhez!

thank_you.gif Köszönöm, nagyon kedves vagy, de tényleg az én véleményem csak egy vélemény, és sok esetben egyáltalán nem biztos, hogy jó, vagy teljesen pontos.smile.gif Ilyen változtatások előtt mindenképpen kell egy hivatalos vélemény.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2013-06-09 21:17
Létrehozva: #396

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-09 21:09) *
Szerintem is az a biztos. Én csak egy felhasználó vagyok, az én szavam csak egy vélemény, de nem tuti.smile.gif
Ha kiírod, akkor a terméklapon kell lennie, mert az i+ oldalon lévő információkra nem érdemes hivatkozni, azt ugyanis a vevő nem kötles elolvasni, míg a terméklap és a szállítási feltételek ismerete elvárható.

Tudod,hogy a Te véleményed nekem régóta meghatározó! smile.gif Ha Benz is rámondja az igent akkor felírom a szállítási feltételekhez!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-09 21:09
Létrehozva: #397

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2013-06-09 20:54) *
Köszi szépen!Látom rossz helyre tettem a kérdésemet.Nem akarom elveszteni a vevőket de azért rá sem akarok fizetni. Nem mintha nem bíznék a tanácsodban,de azért megvárnám Benz hivatalos válaszát is és akkor változtatok! Elég csak kiírnom a szállítási és garanciális feltételeknél és az ismerj meg oldalon?

Szerintem is az a biztos. Én csak egy felhasználó vagyok, az én szavam csak egy vélemény, de nem tuti.smile.gif
Ha kiírod, akkor a terméklapon kell lennie, mert az i+ oldalon lévő információkra nem érdemes hivatkozni, azt ugyanis a vevő nem kötles elolvasni, míg a terméklap és a szállítási feltételek ismerete elvárható.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2013-06-09 20:54
Létrehozva: #398

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-09 20:48) *
Szia! Én olvastam ilyet nagy-eladónál. Ha nem lehetne, nyilván nem írta volna ki. Én nem küldök utánvéttel. Pont ezért.smile.gif

Köszi szépen!Látom rossz helyre tettem a kérdésemet.Nem akarom elveszteni a vevőket de azért rá sem akarok fizetni. Nem mintha nem bíznék a tanácsodban,de azért megvárnám Benz hivatalos válaszát is és akkor változtatok! Elég csak kiírnom a szállítási és garanciális feltételeknél és az ismerj meg oldalon?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-09 20:48
Létrehozva: #399

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2013-06-09 20:40) *
...
Magyarul azt szeretném kérdezni,hogy a termékleírásban feltüntethetek-e olyan feltételt,hogy csak 10 pozitív értékelés felett lehet utánvéttel vásárolni vagy pedig hagyjam abba itt a vaterán az utánvétes eladást? ...

Szia! Én olvastam ilyet nagy-eladónál. Ha nem lehetne, nyilván nem írta volna ki. Én nem küldök utánvéttel. Pont ezért.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2013-06-09 20:40
Létrehozva: #400

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv Mindenkinek! Véleményetekre illetve Tisztelt Benz véleményére lennék kíváncsi. A kérdésem a következő,ez elmúlt kb 1 hónapban volt három nem regisztrált vásárlóm aki utánvéttel ütötte le 4db termékemet ( ebből 1 vásárló 2db névvel ) és úgy jártam,hogy egyik termékemet sem vették át ( ebből 2 vásárló éppen most a héten ). Mivel cégünk az MPL-l van szerződve ezért azonnal megkapom az értesítést ha nem veszik át a terméket olyankor általában felhívom a vevőt és rákérdezek,hogy miért nem vette át? Ilyenkor ugye jönnek a szokásos magyarázkodások..... Nem is ez a lényeg,hanem az anyagi vonzata a 4db termék együttes összege 7800.- volt, a feladási költség + a visszaszállítás értéke pedig:7000.-
Magyarul azt szeretném kérdezni,hogy a termékleírásban feltüntethetek-e olyan feltételt,hogy csak 10 pozitív értékelés felett lehet utánvéttel vásárolni vagy pedig hagyjam abba itt a vaterán az utánvétes eladást? Ugyanis a webáruházunkban érdekes módon nincs ilyen probléma,hogy nem veszik át a termékeket illetve a vatera vásárlók között általában a 10 pozitív feletti vásárlók komolyabban veszik az utánvétes vásárlást!
Előre is köszönöm a válaszokat illetve a tanácsokat. kisgep ( lány )

+Quote Post

176 Oldal V  « < 18 19 20 21 22 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-05 23:57