IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

190 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
arany
hozzászólás 2017-01-09 16:50
Létrehozva: #61

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 19:57
Azonosító: 1 108

Ezek alapján egy javaslat a Vaterának! Legyen ilyen beállítható szállítási opció: postán maradó ajánlott levél, előreutalással..
Go to the top of the page

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2017-01-09 16:45
Létrehozva: #62

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-05 14:44
Azonosító: 2 074 325

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-09 16:41) *
Az arány már nem 3-1 hanem 4-0. Elfogadtam, utánanéztem én is. Lásd utolsó írásomat.
Igazából ügy egyértelmű lett számomra is. Ismételten köszi.

Elnézést, amikor elkezdtem írni, akkor még az nem volt ott, lassan írok, na biggrin.gif

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-09 16:41
Létrehozva: #63

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-17 02:46
Azonosító: 2 414 814

Az arány már nem 3-1 hanem 4-0. Elfogadtam, utánanéztem én is. Lásd utolsó írásomat.
Igazából ügy egyértelmű lett számomra is. Ismételten köszi.

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2017-01-09 16:34
Létrehozva: #64

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-05 14:44
Azonosító: 2 074 325

Csak hogy meglegyen a 3:1 arány is biggrin.gif Visszanézve a levelezéseimet, kértek már tőlem
ajánlott levelet postán maradóra, nem volt gond belőle.

www.posta.hu/static/internet/download/helyes_cimzes_2016.pdf

Ez a "A Magyar Posta Zrt. Tájékoztatója a levélküldemények helyes címzéséről,..."
Részlet:
"A postai szolgáltatóhelyre címzett és ott kézbesítendő (?postán maradó?)
küldemények címadatainak a címzett nevén kívül tartalmaznia kell annak a
postai szolgáltatóhelynek a nevét és az irányítószámát, ahová a kézbesítést
kérték. A postán maradó küldemények kézbesítésére kijelölt postai szolgáltatóhelyek
jegyzékét a Magyar Posta Zrt. Postai szolgáltatások Általános Szerződései Feltételeiben
teszi közzé, illetve segítség kérhető az Ügyfélszolgálatunkon, és honlapunkon"

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-09 16:20) *
Nézett rám, mint borjú az új kapura és nem értette mit akarok,

Én már úgy vagyok vele, hogy ha valamit tudni akarok, akkor nem a postán kérdezem meg, pont az ilyenek miatt, a saját szabályzatukat nem vagy nem jól ismerik, ha egy kicsit is eltér a napi rutinjuktól biggrin.gif

A hozzászólást -Aramir75- szerkesztette a következő időpontban: 2017-01-09 16:38

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-09 16:20
Létrehozva: #65

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

ABXaruhaz és Zejopy!

Elnézést kérek a fennakadásomért és hogy kétségeket okoztam, de vagyok annyira fair hogy elismerjem IGAZATOK volt! És köszönöm hogy beszéltünk róla.
Nekem közel 2000 termékemet érinti így nagyon nem mindegy milyen szolgáltatással és mennyiért tudom küldeni.
Ma délután már teszem is rá a Ti általatok javasolt postán maradó szállítást! Köszönöm hogy beszéltünk róla.

Történet: Ahogy tegnap megbeszéltük, mai nap vittem a csomagjaimat kivártam az üres ablakokat és mondtam a hölgynek hogy egyeztessünk csomag ügyében,
Elmeséltem neki hogy van ez a lehetőség elvileg hogy az újonnan megadott méretnél nagyobb küldeményeket, melyeket a postás nem visz ki azt fel lehet adni postán maradó küldeményként.

Nézett rám, mint borjú az új kapura és nem értette mit akarok, majd a kezembe nyomta a kis hosszúkás tájékoztatót.
Amíg voltak nála, próbáltam értelmezni, és a hátoldal alján egyértelműen le van írva hogy az új méretek nem vonatkoznak a postán maradó csomagokra.
Visszafordultam hozzá és mondtam neki a csillagozott apró részt értelmezze. Azt felelte hogy igen így már oké, de ők így még nem vettek fel küldeményt.
Mondta hívjam fel a postát. Felhívtam... 15 perc várakozás után.

És itt a lényeg. Megerősített a hölgy abban hogy igen fel lehet adni az új méret feletti értékekkel is, a 2017-es díjszabás és a súly vonatkozik rá ugyanúgy mint eddig.
A címzett az a posta ahová továbbíttatni szeretnéd és csak ajánlottként. A csomagra a vevő nevét kell írni. A vásárló nem fog semmi értesítőt kapni a postástól hogy megérkezett a csomagja.
A várható megérkezést követően menjen be a postára és személyivel át tudja venni a küldeményét ha az az Ö nevére van megcímezve.

Magyarul jót tettek a kézbesítőkkel de elég jól kibabráltak a benti dolgozókkal mert szerintem rengeteg küldemény fog a postán maradni így. Remélem ezt majd nem fogják megszüntetni. Bár az is igaz hogy ez nagyon jó buli a postának hiszen mi bevisszük a csomagot, a vásárló meg bemegy érte. Egy futárszolgálatos házhoz szállításhoz képest elenyésző munka van vele. Tiszta profit.

Tényleg jó lenne egy ilyen szállítási opció hogy postán maradó ajánlott küldemény.

Köszönöm még egyszer a segítséget.

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2017-01-09 15:18
Létrehozva: #66

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 14:04
Azonosító: 8 384

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-09 15:03) *
Sajnos szerintem is ez csak egy burkolt áremelés. A szórólap minden mondata kamu, nincs benne egy normális indok, a postán is csak annyit tudtak mondani, hogy "háát túlterheltek a kézbesítők, biztos azért vezették be".

Valószínű neked is megoldás lehet a postán maradó levél.

Köszönöm az ötleteket!
Az a baj, hogy most pár száz forint megtakarítása miatt megint meg kell ismerkedni egy csomó új lehetőséggel, közben meg izgulhat ez ember, hogy amit kikalkulált előre a leírások alapján, az lesz a valós küldési díj is.

Sokat postáztam, eddig viszonylag kevés kellemetlen tapasztalatom volt. Mindig védtem a postát, de mostanában sűrűsödtek velük a problémák.
Remélem, valamelyik olcsó cég megszórja most az országot az automatáival, aztán mire a posta észbe kap, már késő lesz!

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-09 15:03
Létrehozva: #67

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 15:30
Azonosító: 2 076 837

IDÉZET(kormend001 @ 2017-01-09 14:55) *
Kb. a posta egyik érve sem állja meg a helyét.
Sokkal karakánabb lenne, ha azt mondanák: Bocs, az van, olcsóbban nem tudjuk kikalkulálni a költségeinket.

Sajnos szerintem is ez csak egy burkolt áremelés. A szórólap minden mondata kamu, nincs benne egy normális indok, a postán is csak annyit tudtak mondani, hogy "háát túlterheltek a kézbesítők, biztos azért vezették be".

Valószínű neked is megoldás lehet a postán maradó levél.
""postán maradó"-ként vagy postafiókra címzett küldemény esetében
hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de
a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb. Tekercs alakban
a hosszúsága és az átmérő kétszerese együttvéve legalább 170 mm,
legfeljebb 1040 mm, a hossza legalább 100 mm, legfeljebb 900 mm
lehet."

Ezekbe a mérethatárokba belefér az antik újságod, nem?

A hozzászólást -ABXaruhaz- szerkesztette a következő időpontban: 2017-01-09 15:04

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2017-01-09 14:55
Létrehozva: #68

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 14:04
Azonosító: 8 384

Korábban fél füllel halottam, meg itt is olvastam, de ma mentem először idén postára és ott szembesültem vele, hogy a kb. 2,6 cm széles küldemény csak csomagként megy el.
Eléggé nehezen - ámde kulturáltan - viseltem a dolgot. Szerencsére, viszonylag nehéz volt a csomag, így nem egy ezrest buktam, csak kb. 400 Ft-ot!

Kaptam egy szórólapot, amin azt ecsetelték, mennyire jó ez nekem.
Kb. az összes ott felsorolt előnyt ugyanúgy tudta az ajánlott küldemény eddig is.

Visszaolvastam, nagyjából minden vetületét megvitattátok már a dolognak.

Végignéztem a termékeimet és megnyugtató volt, hogy többnyire vékony alapvetően papír alapú dolgokat árulok (újság, képregény stb.)
Eztán bevillant, hogy nem csak a 2,4 cm lesznek gondok, hanem a 22,9 x 32,4 cm-rel is!
Ez kb. arra elég, hogy egy sima A4-es lapot elküldj. De egy antik újságot már nem tudsz ebben a mérethatárban postásbiztosan becsomagolni. Négyrét összehajtani meg nem fogom!
A postáskisasszony nem a levélszekrény méretével mentegetőzött, hanem azzal, hogy nem fér el a postások táskájában a sok 2,4 cm-nél szélesebb csomag.
De az én tök vékony csomagom, ami mondjuk 0,5 x 25 x 36 cm-s lenne simán elférne. A súlya meg 250 gramm alatt lenne... És ezt most 565 Ft helyett 1490 Ft-ért vinnék.

Kb. a posta egyik érve sem állja meg a helyét.
Sokkal karakánabb lenne, ha azt mondanák: Bocs, az van, olcsóbban nem tudjuk kikalkulálni a költségeinket.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-09 06:42
Létrehozva: #69

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 23:20) *
smile.gif ez érdekes smile.gif akkor én már csak azt nem értem hogy kapásból 2-3 termékedet megtekintve ami nem porcelán vagy kerámia hanem fa azt miért nem ajánlott küldeményként küldöd.
MPL posta van hozzárendelve a vaterafutáros árral. Hossza és szélessége beleférne a tartományba csak ahogy nézem magassága nem passzol.
És ez van a leírásban: Mérettől függően ajánlott levélként, vagy futárral küldöm.

Akkor javíts ki légyszíves, mert szerintem nagyon nem vágjátok hogy miről beszélünk.
Már látom kár volt belekezdenem...
Ne érts félre de basszus konkrét példával jövök (terméked: elefántos fa alátét ) míg Ti csak mondjátok hogy van.
Nagyon nem szeretek vitázni ilyeneken de ha már beszélünk róla akkor rég rövidre lehetett volna zárni konkrét példákkal.

Nem mellesleg at lehet hogy újonc fórumozó vagyok de webshopomban, vaterán, emagon is fent vagyok éves szinten 1500 feladott csomag. Szóval nem ma kezdtem... előítéletek miatt, mert az itthon dívik.

Összesítve válaszolok. Egyrészt vannak régebbi aukcióim, amiknek a terméklapját nem fogom egyesével átírni.
Igen, vaterafutár van pl. a szeptáriánál, ami 3 cm vastag. Talán lejött hogy várjuk a Vatera újítását, a postakész postán maradó ajánlott levéllel kapcsolatban. Addig, amíg nincs, addig nem tehetem oda a szállítási feltételekhez.
Az elefántos fa alátét súlya akkora, hogy jobban megérte futárral küldeni még akkor is, amikor volt az ajánlott leveles küldésre mód.
Egyébként elmondom (mert nem ismersz, fogalmad sincs, hogy aukciózom) minden csomag elkészülte után mérem a súlyt és a vevőnek a legelőnyösebb küldési módot ajánlom fel.

A saját nevemben kijelenthetem, hogy világ életemben jó volt a szövegértésem, ergo vágom, miről beszélsz. Nincs rá külön formanyomtatvány.

Szó sincs arról, hogy újonc lennél. Soha nem szoktunk így determinálni. Részemről annyi van, hogy nagyon komoly egyéb problémákkal vagyok elfoglalva, amiknek tükrében ez a postás hisztéria elenyésző apróság. És mivel hamarosan megoldódik valamilyen formában, még átmenetinek is lehet nevezni. Mert
a. a Vatera hozzá fogja remélhetőleg rendelni a postán maradót
b. még jobban szeretnék egy átmeneti küldési módot a futárnál a 2 kg alatti levélforma cuccoknak, ha nem is 430 Ft-ért, de kevésbé brutális áron, mint a mostani 2 kg-os lehetőség.
Hogy ebből a kettőből mi valósul meg, azt nem tudom, de az a. pont mindenképpen elvárható.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-01-09 06:45

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
szuros19
hozzászólás 2017-01-09 04:02
Létrehozva: #70

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-02-03 15:14
Azonosító: 2 155 159

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 23:46) *
Rendben. Közel sem lett volna ilyen hosszú beszélgetés belőle.
Mert amit most küldtél az egy x boríték, ha visszaolvasol arra kértelek hogy egy zöld "könyvelt küldemény feladóvevény" fotózzál le amit már feladtál és elfogadtak.
De ügy lezárva, holnap úgyis megyek a postára ami elég forgalmas ott megkérdezem teljesen pontosan.

Szia! Ez tényleg működik így, 3 terméket kaptam a héten, hogy postán maradandó.

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 23:52
Létrehozva: #71

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 23:46) *
Mert amit most küldtél az egy x boríték, ha visszaolvasol arra kértelek hogy egy zöld "könyvelt küldemény feladóvevény" fotózzál le amit már feladtál és elfogadtak.
De ügy lezárva, holnap úgyis megyek a postára ami elég forgalmas ott megkérdezem teljesen pontosan.

Nem fogok megkeresni olyat ami postán maradó feladóvevény, ez a kép bent volt a telefonomban, hamar megtaláltam.

Ha már segítek, akkor legyek tényleg önzetlen.
Ha beépíted ezt a szállítási módot:
- Írd meg a vevőnek, hogy személyi igazolvánnyal tudja csak átvenni.
- Írd meg neki, hogy nincs nyomkövetése, így nem tudhatod, hogy 2 nap múlva ott lesz-e már a postán, úgyhogy nincs gáz ha még nem találják az adott napon.
- Külön rámszóltak, hogy lehetőség szerint legyen nagyon nagy a POSTÁN MARADÓ felirat. Ami a képen van az túl kicsi.
- Sima levélként CSAK 2,4 cm alatt mehet postán maradóba, ajánlottan lehet nagyobb 2,4-nél és azt hiszem 90 centi hosszú lehet maximum.

A hozzászólást -ABXaruhaz- szerkesztette a következő időpontban: 2017-01-08 23:56

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 23:46
Létrehozva: #72

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 23:27) *
Legjobb lesz ha holnap reggel bemész a postára és frissíted a tudásod a postai szolgáltatásokat tekintve.
Nincs értelme annak, hogy mi bizonygassuk neked hogyan lehet levelet feladni és hogyan nem.

Tessék, így kell feladni egy postán maradó ajánlott levelet, de mint mondtam sima levélként is van rá mód:

s29.postimg.org/vv9x4xeuf/posta.jpg

vevő címe
postán maradó
posta címe

Ügy lezárva. Örülök, hogy segíthettünk.

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 23:27
Létrehozva: #73

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 23:13) *
Akkor javíts ki légyszíves, mert szerintem nagyon nem vágjátok hogy miről beszélünk.

Legjobb lesz ha holnap reggel bemész a postára és frissíted a tudásod a postai szolgáltatásokat tekintve.
Nincs értelme annak, hogy mi bizonygassuk neked hogyan lehet levelet feladni és hogyan nem.

Tessék, így kell feladni egy postán maradó ajánlott levelet, de mint mondtam sima levélként is van rá mód:

s29.postimg.org/vv9x4xeuf/posta.jpg

vevő címe
postán maradó
posta címe

Ügy lezárva. Örülök, hogy segíthettünk.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 23:20
Létrehozva: #74

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-01-08 20:48) *
Persze, hogy van.smile.gif

smile.gif ez érdekes smile.gif akkor én már csak azt nem értem hogy kapásból 2-3 termékedet megtekintve ami nem porcelán vagy kerámia hanem fa azt miért nem ajánlott küldeményként küldöd.
MPL posta van hozzárendelve a vaterafutáros árral. Hossza és szélessége beleférne a tartományba csak ahogy nézem magassága nem passzol.
És ez van a leírásban: Mérettől függően ajánlott levélként, vagy futárral küldöm.

[quote name='angoloutletstore' date='2017-01-08 23:13' post='1816278']

Ne érts félre de basszus konkrét példával jövök (terméked: elefántos fa alátét ) míg Ti csak mondjátok hogy van.
Nagyon nem szeretek vitázni ilyeneken de ha már beszélünk róla akkor rég rövidre lehetett volna zárni konkrét példákkal.

Nem mellesleg at lehet hogy újonc fórumozó vagyok de webshopomban, vaterán, emagon is fent vagyok éves szinten 1500 feladott csomag. Szóval nem ma kezdtem... előítéletek miatt, mert az itthon dívik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-08 20:48
Létrehozva: #75

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 20:17) *
Zejopy bocsi de ez igazán hasznos volt. Fogalmam nincs mit akarsz ezzel mondani.
De ha már itt (is) vagy. Szerinted van ilyen szállítási mód? 2:1 arányban hihetőbb lenne

Persze, hogy van.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 20:17
Létrehozva: #76

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-01-08 20:01) *
3. A volt vevő sem biztos, hogy örülne neki.smile.gif

Zejopy bocsi de ez igazán hasznos volt. Fogalmam nincs mit akarsz ezzel mondani.
De ha már itt (is) vagy. Szerinted van ilyen szállítási mód? 2:1 arányban hihetőbb lenne

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-08 20:01
Létrehozva: #77

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 19:10) *
Rendben. Nem feladatom, hogy meggyőzzelek róla, hogy létezik postán maradó ajánlott levél. Segíteni szeretnék, hogy olcsóbban tudj szállítani.

Nem küldök képet, mert: 1: nincs kedvem megkeresni. 2: Vásárláson kívül kapcsolatfelvételi lehetőséget nyújt, amit a Vatera bűntet.

3. A volt vevő sem biztos, hogy örülne neki.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 19:10
Létrehozva: #78

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 19:05) *
De köszi az infókat azért így erre holnap rákérdezek a postán és majd megírom Neked.

Rendben. Nem feladatom, hogy meggyőzzelek róla, hogy létezik postán maradó ajánlott levél. Segíteni szeretnék, hogy olcsóbban tudj szállítani.

Nem küldök képet, mert: 1: nincs kedvem megkeresni. 2: Vásárláson kívül kapcsolatfelvételi lehetőséget nyújt, amit a Vatera bűntet.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 19:05
Létrehozva: #79

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 18:55) *
Pedig mióta az eszemet tudom létezik postán maradó küldemény, csak eddig nem volt ok használni.
Olvasd el, a szabályzatban is, a terméklapokon is jópárszor említik: posta.hu/static/internet/download/PASZF_ASZF02_Termeklapok.pdf
Különválasztja a postán maradó leveleket és a postapont-os csomagokat.

Na mindegy hagyjuk. Szerintem kevered az MPL postán maradót és az ajánlott küldeményt.
Köszönöm az ÁSZF-et de most valahogy nincs kedvem végig olvasni.
Ha látnék egy MÁR feladott zöld küldeményt akkor meg tudnál vele győzni de ezt nekem máshogy mesélték a postán. Régóta oda járok karácsony előtt sokat beszéltünk erről velük.
Én azt hiszem el /sajnos/ ami egyértelműen le van hozva. --> Ajánlott levélküldemény ha nagyobb az újonnan megadott méretnél akkor nem veszik fel !!! Hanem MPL postai csomagként, mely nyomkövetéses, 1 munkanapos. ezt találod meg a vaterafutáron.
Néztem pár "konkurenciámat" a vaterán, és senki sem állított be hasonló jellegű termékekre 500-600 ft-os postán maradó választható szállítást, mindenki áttért az MPL postapont és MPL házhoz történő csomagokra. Csak Tőled hallottam ezt, pedig most mindennap guglizok rá hátha valakinek van új infója, vagy a posta ill vatera változtat valamin. Az én termékköreimnek nagyon jó opció volt az.
De köszi az infókat azért így erre holnap rákérdezek a postán és majd megírom Neked.

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 18:55
Létrehozva: #80

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 18:47) *
Értelek. tudsz privátban egy ilyet küldeni ahol le is szignózta a posta?
Ezt nem akarom elhinni, bocsi. Ne vedd magadra nem azért.
Csak mert én úgy tudtam hogy itt nincs olyan hogy postapont... csak név és cím, de nem posta.

Pedig mióta az eszemet tudom létezik postán maradó küldemény, csak eddig nem volt ok használni.
Olvasd el, a szabályzatban is, a terméklapokon is jópárszor említik: posta.hu/static/internet/download/PASZF_ASZF02_Termeklapok.pdf
Különválasztja a postán maradó leveleket és a postapont-os csomagokat.

+Quote Post

190 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-17 01:54