IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

170 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
cit1rom
hozzászólás 2014-01-03 20:13
Létrehozva: #61

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(klerenton @ 2014-01-03 18:56) *

Biztosan. Hogy kellene kinéznie, ha nem titok?
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-03 20:03
Létrehozva: #62

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(klerenton @ 2014-01-03 18:56) *

Nem igazán.mosking.gif De lehet, hogy a hiba nálam van.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
klerenton
hozzászólás 2014-01-03 19:56
Létrehozva: #63

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-02 18:24
Azonosító: 452 675

http://1.1.1.4/bmi/kepfeltoltes.hu/140103/...ltoltes.hu_.jpg
Remélem így átláthatóbb wink.gif

+Quote Post
samubt
hozzászólás 2013-12-21 16:53
Létrehozva: #64

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-28 00:50
Azonosító: 859 705

http://www.posta.hu/static/internet/downlo..._HU_2014_01.pdf

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-21 14:23
Létrehozva: #65

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Amíg nincs jobb, csak így hirtelenjében:
2014 postai díjak kivonata.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-21 14:23

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-12-17 21:53
Létrehozva: #66

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-12-17 19:11) *
Az egyetemes postai szolgáltatások árainak a szolgáltatás költségein kell alapulniuk, ezáltal ösztönözniük kell a hatékony működést és biztosítaniuk kell a diszkriminációmentességet. [...] átlagos áremelése nem lehet magasabb, mint az infláció várható mértéke."

Paradoxon á lá PR duma 9ll.gif

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-12-17 20:11
Létrehozva: #67

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

Ne felejtsétek el időben módosítani a szállítási sablonokat smile.gif

"Keddi közleménye szerint árat emel januártól a Magyar Posta Zrt. A postai szolgáltatások árai január elsejétől az alábbiak szerint alakulnak:

A nem tömeges feladású, közönséges levél alapára 30 grammig 110 forintról 115 forintra, 50 grammig 145 Ft-ról 150 Ft-ra, a hivatalos irat ára 325 forintról 330 forintra módosul.

A gyakrabban igénybe vett egyéb szolgáltatások ára a következőképpen változik: az elsőbbségi levél ára 140 forintról 145 forintra módosul. Az ajánlott többletszolgáltatás ára 250 forint helyett 265 forint lesz. A levelezőlap és a képes levelezőlap ára 85 forintról 90 forintra változik. A tértivevény különszolgáltatás ára 165 forint helyett 180 forint lesz.

A közlemény emlékeztet: az egyetemes szolgáltatási körbe tartozó termékek árképzéséről - az Európai Uniós előírásoknak megfelelően - Magyarországon is a Postatörvény rendelkezik. Az egyetemes postai szolgáltatások árainak a szolgáltatás költségein kell alapulniuk, ezáltal ösztönözniük kell a hatékony működést és biztosítaniuk kell a diszkriminációmentességet. Az árváltozás mértékét a jogszabályi környezet úgy határozza meg, hogy a hatálya alá tartozó termékek (nem tömeges feladású, közönséges levélküldemény 50 grammig; hivatalos irat) átlagos áremelése nem lehet magasabb, mint az infláció várható mértéke."

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-12-16 14:58
Létrehozva: #68

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(1kovike3 @ 2013-12-16 13:40) *
Sok eladó tárgynál szerepel, hogy számla nincs. Értékesebb tárgynál mivel tudom igazolni, hogy itt vásároltam? A csomagban természetesen nem küldenek az átutalt pénzről és a vásárlásról semmit. A tárgynak semmi eredete nem lesz!! Üdv

Mentse el az aukciós lapot és esetleg az üzlettel kapcsolatos levelezést. Ez szerintem bizonyít erejű. De ha én adnék el a magán ingóság értékesítés keretén belül értékes dolgot, például egyik aranyórámat, mosking.gif akkor a vevőnek adnék - kérése esetén - egy adás-vételit. Megpróbálhatja ezt is. smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-16 14:59

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
1kovike3
hozzászólás 2013-12-16 14:40
Létrehozva: #69

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-12-16 14:31
Azonosító: 2 090 647

Sok eladó tárgynál szerepel, hogy számla nincs. Értékesebb tárgynál mivel tudom igazolni, hogy itt vásároltam? A csomagban természetesen nem küldenek az átutalt pénzről és a vásárlásról semmit. A tárgynak semmi eredete nem lesz!! Üdv

+Quote Post
KEREKES53
hozzászólás 2013-12-07 19:08
Létrehozva: #70

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-12-07 18:49
Azonosító: 2 089 357

Sziasztok.

Lehet, hogy nem jó helyre írok itt, de hátha itt is van valaki, aki tud jó tanácsot adni!
Itt, a Vaterán rendeltem egy dzsekit Brigicsiga felhasználónevű hölgytől még októberben. Előre kellett utalni a pénzt, amit a férjem meg is tett még októberben!
A dzseki külföldi küldemény, de azt ígérte, hogy 15-30 munkanapon belül megérkezik a dzseki. De ez már rég letelt.
Kaptam egy ragszámot, amelynek a végződése CN! Sokáig nem tudtam, melyik ország, de írtam a Magyar Posta Zrt-nek és kiderült, hogy Kína!
A nyomkövetéssel annyit látok a Magyar Posta honlapján, hogy még október 30-án el lett küldve a dzseki Kínából, de a mai napig : 2013. 12.07-ig még Magyarországra sem érkezett meg az ajánlottan feladott dzseki!
Szeretném tudni, hogy valaki megkapta-e már ezt a dzsekit és ha igen, akkor mennyit várt rá??
Előre is köszönöm a válaszát annak, aki ír!
KEREKES53 felhasználó vagyok, Marika

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-11-24 14:13
Létrehozva: #71

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(tymbazar @ 2013-11-18 17:36) *
Sajnos a postánál nem így gondolják a dolgokat mert a leveledet úgysem tudod mással elküldeni!

De, el tudod küldeni mással is a küldeményt! Még itt, a Vaterán is válogathatsz több szállítmányozó között!

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
diana2213
hozzászólás 2013-11-19 22:14
Létrehozva: #72

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-13 14:00
Azonosító: 1 548 432

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-18 17:25) *
Olvasd el esetleg újra, amit írtam. A határidők tekintetében nem cáfoltalak, csak írtam néhány lehetőséget.
A postás feladatáról pedig azért nem érdemes vitatkozni (és nem is fogok), mert neked is mondott valamit a postásod és nekem is mondott valamit az enyém. Nagy különség nem lehet, mert országos cég. Más dolog, hogy az emberek egy része szereti túldramatizálni a helyzetét.
Egyébként a történetet elolvastam, megértettem, de részemről ennyi. Én nem gondolom, hogy azért írtad ide, hogy itt oldják meg a problémádat, csak szeretted volna megosztani velünk. Ez megtörtént. Ilyesmin nem tudok ennyire bosszankodni, de lehet, hogy majd mások jönnek és veled szidják a postát.

smile.gif
Mi az eladómmal múlt héten összefogva jártunk utána a küldeménynek. Bementem a postámra, írtam az ügyfélszolgálatra. Itt azt mondták, hogy a felvevő postától nem ment tovább. Az eladó bement a postájukra, s ugyanaz a postás, aki felvette a küldeményt szemrebbenés nélkül mondta, hogy tőlük elment a csomag még aznap. Hogy - hogy nem, másnap ki is hozták a csomagom...

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-18 22:45
Létrehozva: #73

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-18 17:53) *
Értem. Én nem szoktam a vevőket kártalanítani a posta helyett. Ha ennyire bosszant, neked sem kellene átvállalnod ezt a feladatot. Amíg a határozatot nem kapom meg arról, hogy hivatalosan is elveszettnek tekintik a küldeményt, addig bármi megtörténhet. ...

Így logikus szerintem is.
IDÉZET(zejopy @ 2013-11-18 17:50) *
Ne viccelj.smile.gif Itt Benzen kívül mindenki saját akaratából van itt. Ha van időnk, válaszolunk, ha nincs, nem. Szóval senkinek nem raboltad az idejét. _olel.gif

nono.gif Benz is saját akaratából van itt mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-18 18:53
Létrehozva: #74

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én sem bosszankodnék az eseten,de én természetesen kártalanítottam a vevőmet ahogy megtudtam,hogy elveszett a csomag mert úgy gondolom,hogy mi eladók a vevőkből élünk. Sajnos a postánál nem így gondolják a dolgokat mert a leveledet úgysem tudod mással elküldeni!
Tényleg nagyon köszönöm a tanácsokat és elnézést ha valakinek raboltam az idejét!

Értem. Én nem szoktam a vevőket kártalanítani a posta helyett. Ha ennyire bosszant, neked sem kellene átvállalnod ezt a feladatot. Amíg a határozatot nem kapom meg arról, hogy hivatalosan is elveszettnek tekintik a küldeményt, addig bármi megtörténhet. Előfordul olyan is, hogy a kerestetés után kerül elő a küldemény. A posta a károkozó, és arra már a feladónak rálátása sincs, hogy mi történt a kézbesítési folyamat során. A mostani kártérítés folyamata viszont lerövidült, amikor a határozat megszületik, egyidejűleg a kártérítést is kiutalják a korábbi gyakorlattól eltérően. Tehát amikor bizonyossá válik, hogy a posta fizetni fog, akkor fizet is. Ha akkor kártalanítom a vevőmet, már mindegy, ha megvárom az összeget is.
Ettől még pontosan tudom, hogy a vevőkből élünk, ennek semmi köze a kártérítéshez.

Volt egy esetem, amikor a vevő jelezte a feladás után egy héttel, hogy nem kapta meg a csomagot, küldjek helyette neki mást. Megnéztem a nyomkövetésben és bizony átvette, méghozzá ő maga, a feladás másnapján. Később ezt be is ismerte. Eszemben sincs bemondásra fizetgeni, a posta is előbb kivizsgálja az ügyet, és csak akkor fizet, ha nem tudja bizonyítani a kézbesítés tényét.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-11-18 18:50
Létrehozva: #75

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

... elnézést ha valakinek raboltam az idejét!

Ne viccelj.smile.gif Itt Benzen kívül mindenki saját akaratából van itt. Ha van időnk, válaszolunk, ha nincs, nem. Szóval senkinek nem raboltad az idejét. _olel.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-11-18 18:36
Létrehozva: #76

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-18 17:25) *
Olvasd el esetleg újra, amit írtam. A határidők tekintetében nem cáfoltalak, csak írtam néhány lehetőséget.
A postás feladatáról pedig azért nem érdemes vitatkozni (és nem is fogok), mert neked is mondott valamit a postásod és nekem is mondott valamit az enyém. Nagy különség nem lehet, mert országos cég. Más dolog, hogy az emberek egy része szereti túldramatizálni a helyzetét.
Egyébként a történetet elolvastam, megértettem, de részemről ennyi. Én nem gondolom, hogy azért írtad ide, hogy itt oldják meg a problémádat, csak szeretted volna megosztani velünk. Ez megtörtént. Ilyesmin nem tudok ennyire bosszankodni, de lehet, hogy majd mások jönnek és veled szidják a postát.

Én sem bosszankodnék az eseten,de én természetesen kártalanítottam a vevőmet ahogy megtudtam,hogy elveszett a csomag mert úgy gondolom,hogy mi eladók a vevőkből élünk. Sajnos a postánál nem így gondolják a dolgokat mert a leveledet úgysem tudod mással elküldeni!
Tényleg nagyon köszönöm a tanácsokat és elnézést ha valakinek raboltam az idejét!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-18 18:25
Létrehozva: #77

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2013-11-18 17:16) *
Mifelénk nem így működnek a dolgok! A kézbesítő nem pluszként vállalta ezeket a dolgokat hanem az állása miatt........ A nyilatkozat pedig 10.30.-n már bent volt a központban!!! A határidőket pedig a posta ügyfélszolgálatosa adta meg és nem én találtam ki.

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-11-18 18:19
Létrehozva: #78

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-18 17:11) *
Az én kézbesítőm is vállalt a postán egyéb feladatot is, nem csak a leveleket kézbesíti. De ő korán reggel elvégzi a plusz vállalását, rendes munkaidőben pedig a leveleket kézbesíti, aztán délután folytatja a plusz munkáját vagy ha úgy esik, napközben is beszúr valamit. A leveleket nem munkaidőn kívül kell kézbesíteni, hanem azért kapja a fizetését, a többit pedig szintén nem ingyen csinálja. Ilyet nem mondanak nekik, hogy ezen a sorrenden kellene (lehetne) fordítani.
A határidőre nem tudok mit mondani, mert nem tudom, mikortól számítják. Okt. 2-án feladott levél esetében nem vagyok biztos abban, hogy a szabályzat szerinti határidőt nem tartanák, de természetesen akár az is előfordulhat, bárhol megtörténhet, hogy hiba csúszik a kivitelezésbe. Nekem volt már néhány kerestetésem, de a határidőket tartották, igaz, többnyire egy nappal sem hamarabb, de időben végeztek. Egy esetben mentek ki a határidőből, mert a címzett nyilatkozatát nem tudták beszerezni időben. Akkor arról értesítettek.
"kézségessen felvilágosított,hogy ugyanott tart az egész ügy ahol 2013-10-14.-n ( leszámítva azt ,hogy megkérdezték a címzettől:"tényleg nem kapta meg a levelet?"
Erre pedig azt tudom mondani, hogy ha már ennyi történt, hogy a vevőtől beszerezték a nyilatkozatot, az majdnem teljes siker, tehát nem lehet rámondani, hogy nem történt semmi.
Tapasztalatom szerint érdemesebb írásban intézni az ilyen ügyeket, mert válaszadás előtt jobban utánanéz az ügyfélszolgálatos és nem csak általános válaszokat ad és esélyt kap arra is, hogy alaposabb legyen. (és ingyen is van).

Mifelénk nem így működnek a dolgok! A kézbesítő nem pluszként vállalta ezeket a dolgokat hanem az állása miatt........ A nyilatkozat pedig 10.30.-n már bent volt a központban!!! A határidőket pedig a posta ügyfélszolgálatosa adta meg és nem én találtam ki.

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-11-18 17:13) *
Szia!

Ugye nem gondolod, hogy Benz járja ki neked! Van a postának Ügyfélszolgálata írd meg e-mailbe a problémád és fognak válaszolni.
Amit a postásod mesél, hát nem tapasztalni a mi postásunknál, inkább az van, hogy Ők ülnek be ide-oda 1 kávéra vagy 1 kis szíverősítőre. Érdekes nálunk nem házalnak a postások, kávéval és szaloncukorral.

Természetesen nem gondoltam,hogy Ő fogja kijárni annyira nem vagyok naiv....
Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat tényleg tanulságosak voltak,de ettől a postáról meg van a véleményem!

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-11-18 18:13
Létrehozva: #79

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(tymbazar @ 2013-11-18 16:48) *
Nem ebből vontam le hanem abból amit a postások mondanak! Jelen pillanatban az egyszerű kézbesítőnek inkább biztosítást kell kötnie és szaloncukrot kell eladnia mert a levél az a másodlagos dolog! A mai napon beszéltem egy egyszerű kézbesítővel,hogy először lejárja a körzetét kávé szaloncukor biztosítás stb... kínálása és délután amikor elvileg már lejárt a munkaideje,akkor pedig kiviszi a sima leveleket.....

Valóban nem tartalmaz semmi különöset csak a 30 nap az 30 nap és nem 35 illetve 40 nap. Szerintem.

Szia!

Ugye nem gondolod, hogy Benz járja ki neked! Van a postának Ügyfélszolgálata írd meg e-mailbe a problémád és fognak válaszolni.
Amit a postásod mesél, hát nem tapasztalni a mi postásunknál, inkább az van, hogy Ők ülnek be ide-oda 1 kávéra vagy 1 kis szíverősítőre. Érdekes nálunk nem házalnak a postások, kávéval és szaloncukorral.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-18 18:11
Létrehozva: #80

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tymbazar @ 2013-11-18 16:48) *
Nem ebből vontam le hanem abból amit a postások mondanak! Jelen pillanatban az egyszerű kézbesítőnek inkább biztosítást kell kötnie és szaloncukrot kell eladnia mert a levél az a másodlagos dolog! A mai napon beszéltem egy egyszerű kézbesítővel,hogy először lejárja a körzetét kávé szaloncukor biztosítás stb... kínálása és délután amikor elvileg már lejárt a munkaideje,akkor pedig kiviszi a sima leveleket.....

Valóban nem tartalmaz semmi különöset csak a 30 nap az 30 nap és nem 35 illetve 40 nap. Szerintem.

Az én kézbesítőm is vállalt a postán egyéb feladatot is, nem csak a leveleket kézbesíti. De ő korán reggel elvégzi a plusz vállalását, rendes munkaidőben pedig a leveleket kézbesíti, aztán délután folytatja a plusz munkáját vagy ha úgy esik, napközben is beszúr valamit. A leveleket nem munkaidőn kívül kell kézbesíteni, hanem azért kapja a fizetését, a többit pedig szintén nem ingyen csinálja. Ilyet nem mondanak nekik, hogy ezen a sorrenden kellene (lehetne) fordítani.
A határidőre nem tudok mit mondani, mert nem tudom, mikortól számítják. Okt. 2-án feladott levél esetében nem vagyok biztos abban, hogy a szabályzat szerinti határidőt nem tartanák, de természetesen akár az is előfordulhat, bárhol megtörténhet, hogy hiba csúszik a kivitelezésbe. Nekem volt már néhány kerestetésem, de a határidőket tartották, igaz, többnyire egy nappal sem hamarabb, de időben végeztek. Egy esetben mentek ki a határidőből, mert a címzett nyilatkozatát nem tudták beszerezni időben. Akkor arról értesítettek.
"kézségessen felvilágosított,hogy ugyanott tart az egész ügy ahol 2013-10-14.-n ( leszámítva azt ,hogy megkérdezték a címzettől:"tényleg nem kapta meg a levelet?"
Erre pedig azt tudom mondani, hogy ha már ennyi történt, hogy a vevőtől beszerezték a nyilatkozatot, az majdnem teljes siker, tehát nem lehet rámondani, hogy nem történt semmi.
Tapasztalatom szerint érdemesebb írásban intézni az ilyen ügyeket, mert válaszadás előtt jobban utánanéz az ügyfélszolgálatos és nem csak általános válaszokat ad és esélyt kap arra is, hogy alaposabb legyen. (és ingyen is van).

+Quote Post

170 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 20:52