IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

170 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
tymbazar
hozzászólás 2013-11-18 17:48
Létrehozva: #81

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-11-18 16:32) *
Ezt a következtetést ebből az egy esetből sikerült levonni? blink.gif

A küldemény eltűnése valóban bosszantó, de a leírt történet a kerestetésről nem tartalmaz semmi meglepőt. A postának is van egy üzletszabályzata és abban egyértelműen meg van határozva az eljárás menete és a vonatkozó határidők.

Nem ebből vontam le hanem abból amit a postások mondanak! Jelen pillanatban az egyszerű kézbesítőnek inkább biztosítást kell kötnie és szaloncukrot kell eladnia mert a levél az a másodlagos dolog! A mai napon beszéltem egy egyszerű kézbesítővel,hogy először lejárja a körzetét kávé szaloncukor biztosítás stb... kínálása és délután amikor elvileg már lejárt a munkaideje,akkor pedig kiviszi a sima leveleket.....

Valóban nem tartalmaz semmi különöset csak a 30 nap az 30 nap és nem 35 illetve 40 nap. Szerintem.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-11-18 17:32
Létrehozva: #82

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tymbazar @ 2013-11-18 14:13) *
...Igaz közben másik oldalon rohamossan "fejlődik" a posta,mert lassan olyan lesz egy postahivatal mint egy szatócsbolt mert mindent lehet kapni,de az alapfeladatukat (a levél és csomagküldéseket) nem tudják ellátni.

Ezt a következtetést ebből az egy esetből sikerült levonni? blink.gif
IDÉZET(tymbazar @ 2013-11-18 14:13) *
Esetleg adhatna valaki nekem tanácsot,hogy hol tudnák esetlegesen panaszt tenni mert szerintem ez az eljárás már simán üti a röhely kategóriát.

A küldemény eltűnése valóban bosszantó, de a leírt történet a kerestetésről nem tartalmaz semmi meglepőt. A postának is van egy üzletszabályzata és abban egyértelműen meg van határozva az eljárás menete és a vonatkozó határidők.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-11-18 15:13
Létrehozva: #83

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

Üdv Mindenkinek! Had osszam meg azt a történetet ami velem megtötént ahol is a Magyar Posta szolgálatainak szenvedő alanya lettem! Eladtam egy terméket itt a vaterán amit szépen utalás után fel is adtam a vevőnek 2013-10-02.-én ami azonban nem érkezett meg még 12 nap után sem. 2013-10-14.-n felhívtam a posta ügyfélszolgálatát,hogy mi a helyzet az ajánlott levelemmel? Egy hölgy közölte velem a telefonba,hogy miért vártam meg a 12 napot mert ha 7 nap után nem érkezik meg a levél akkor már lehet kerestetni ( én eddig 15 napról tudtam ) mert a feladott ajánlott levelem eltünt ( csak annyi volt feltüntetve a rendszerükön,hogy feladtam a helyi postán és utána semmi.......). Azonnal be is mentem a postára és megindítottam a hivatalos kerestetést és azt mondták,hogy legkésőbb 30 napon belül elintéznek mindent!
Én mint kis naív emberke a 31. napon felhívtam az ügyfélszolgálatot, és cirka 18 perc alatt kapcsoltak is az ügyintézőnek aki kézségessen felvilágosított,hogy ugyanott tart az egész ügy ahol 2013-10-14.-n ( leszámítva azt ,hogy megkérdezték a címzettől:"tényleg nem kapta meg a levelet?").De biztosított arról,hogy szerinte most dolgozik a munkatársuk az ügyemen legyek nyugodtan 1-2 nap és postán tájékoztatni fognak.Erre sajnos már csak azt tudtam mondani ( az amúgy nagyon kedves ügyfélszolgálatos emberkének ),hogy ugye nem ajánlott levélként fogják küldeni az értesítést mert akkor talán január végén meg is fogom kapni.
Ezzel szemben eltelt megint 2 munkanap és még mindig ott tart az ügy ahol az elején: senki nem tud semmit..........
Annyi lenne a Magyar Postának ha lenne valaki a levélküldésben is konkurenciája mert senki nem küldene a postával levelet. Igaz közben másik oldalon rohamossan "fejlődik" a posta,mert lassan olyan lesz egy postahivatal mint egy szatócsbolt mert mindent lehet kapni,de az alapfeladatukat (a levél és csomagküldéseket) nem tudják ellátni.
Esetleg adhatna valaki nekem tanácsot,hogy hol tudnák esetlegesen panaszt tenni mert szerintem ez az eljárás már simán üti a röhely kategóriát.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-11-09 19:56
Létrehozva: #84

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(nyubocs @ 2013-11-02 22:01) *
Aha, csak akkor azt mondd meg nekem, hogy miért kapom például Angliából, Németországból, Hollandiából mondjuk 15*15*15 cm-es dobozban ajánlott levélként a kaktuszaimat, pozsgásaimat (szándékosan olyat írok, amit nem árulok)

Azt pedig nem értem, mi köze van ennek a magyar utánvétes tarifákhoz?

1. unsure.gif Ööö, nem értem a dillemát. Miért ajánlott, vagy miért mi? Már több nyugati postán a "sima" levél is ajánlott, minden küldemény azonosítót kap, ha erre vonatkozik a kérdés.

2. Ha már EU trend, akkor az lehet a (egyéni vélelem) a dolog kulcsa, hogy a postai szolgáltatásokat alaposan meg kell határozni, és ebben az a hangsúly, hogy azt el kell határolni élesen a fuvarozás szolgáltatástól. És ennek fényében kell "termékesíteni" azt, amit postai szolgáltatásnak lehet minősíteni. Erről szól a hablaty minden ország postatörvényében. A posták igyekeznek úgy kialakítani a termékkörüket, hogy lehetőleg kielégítsék az igényeket. A Magyar posta meg úgy gondolhatta, hogy az apró áruk küldéséhez az "utánvételes" küldemény való. (Mert egyébként az előre fizetek és kapom ajánlott / sima levélben tapasztalat szerint csak itt a Vaterán működik. Még az apródon is azt javasolja a GYIK, hogy soha ne fizessen a vevő előre. Szóval a Vaterán kívüli világban az utánvétel uralkodik. Gondolom, hogy ezért van az, hogy a magyar postán van olyan küldemény ami immár nem levél, apróbb dolgok küldésére való, ajánlott, és hát minálunk ez utánvételesre sikerült.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-11-07 11:50
Létrehozva: #85

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(nyubocs @ 2013-11-04 12:56) *
Tudom!

Csakhogy ez tölti be a nem szabványméretű ajánlott levél szerepét. Teljesen mindegy minek nevezem külföldiül smile.gif

Ez nem teljesen így van, nem véletlenül hívják csomagnak. Minden postai szolgáltató érdeke, hogy a levélpostai szolgáltatása elsősorban dokumentum jellegű tárgyakat fedjen le; éppen ezért létezik a nyugati szolgáltatóknál ez a bizonyos "kis csomag", ami árban és szolgáltatásban a levéllel versenyképes, de más jellegű szolgáltatás, másfajta logisztika van mögötte.

Lévén a nyugat-európai trendek jó ismerője, ezzel nyilván tisztában van Ön is.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-11-04 13:56
Létrehozva: #86

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-11-04 12:31) *
Véletlenül sem akarok belefolyni a vitába, de az nem levél, hanem small parcel.

Tudom!

Csakhogy ez tölti be a nem szabványméretű ajánlott levél szerepét. Teljesen mindegy minek nevezem külföldiül smile.gif

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-11-04 13:31
Létrehozva: #87

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

Aha, csak akkor azt mondd meg nekem, hogy miért kapom például Angliából, Németországból, Hollandiából mondjuk 15*15*15 cm-es dobozban ajánlott levélként a kaktuszaimat, pozsgásaimat (szándékosan olyat írok, amit nem árulok)

Véletlenül sem akarok belefolyni a vitába, de az nem levél, hanem small parcel.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-02 23:06
Létrehozva: #88

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

headbang.gif Féltem, hogy csak én nem értem unsure.gif

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-11-02 23:01
Létrehozva: #89

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2013-11-02 20:56) *
De, a kinti postákon is van ilyen kikötés, erre alkalmazott díjtételek pedig nálunk is vannak, pontosabban küldemény fajta, ez az utánvételes küldemény utóda, ami immár áfás, és kicsi áruk küldésére szolgál.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2013-11-02 23:01

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-02 22:09
Létrehozva: #90

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2013-11-02 20:56) *
Ami azt jelenti, hogy lehet papír, fotó, merevlemez, CD, mobiltelefon ami fényképet, SMS-t, tartalmaz, de éppen póló is, vagy jéger gatya, amire szöveget írtak.

Van ennek pontos meghatározása, korábban bemásoltam.
A gondot nem annak értelmezése jelenti, hogy mit nevezünk adathordozónak, hanem az, hogy mit tehetünk bele a levélbe és mi az, amit nem.
Ezt is bemásoltam.
Korábban ezt a Magyar Posta úgy fogalmazta bele az üzletszabályzatába, hogy a levél tartalmazhat mellékletet. Most sok mindent másképpen definiál, így mellékletről sem olvastam, de bemásoltam, hogy mit nem lehet beletenni. Tehát minden mást valószínűleg igen.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2013-11-02 21:56
Létrehozva: #91

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET
Hogy miért mondtam, hogy szembemegy az EU-s trendekkel. Tessék belegondolni: egyrészt a kinti postákon sehol nincs ilyen kikötés (sőt ott vannak kimondottan erre alkalmazott díjtételek) másrészt mókásan venné ki magát, ha mondjuk külföldre postázol hasonló módon és a posta csak csomagként venné fel mondjuk a 200 grammos küldeményt, ami nem lapos levél.

De, a kinti postákon is van ilyen kikötés, erre alkalmazott díjtételek pedig nálunk is vannak, pontosabban küldemény fajta, ez az utánvételes küldemény utóda, ami immár áfás, és kicsi áruk küldésére szolgál.

Egyébként a "csak papír lehet", az nagyon régen volt, pár éve ez van:
IDÉZET
"Belföldi és nemzetközi viszonylatú postai küldemény, amely írásos formában
megjelenített, vagy fizikai adathordozón rögzített egyedi vagy személyes jellegű
közlést, adatot vagy információt tartalmaz."

Ami azt jelenti, hogy lehet papír, fotó, merevlemez, CD, mobiltelefon ami fényképet, SMS-t, tartalmaz, de éppen póló is, vagy jéger gatya, amire szöveget írtak.

De mindettől függetlenül, szabályozás mindig volt, és ettől függetlenül a mérethatárba beleillő levelet mindig felvették, mert azért számít a bevétel is.
IDÉZET
A hivatal szava még mindig szent, sajnos, akármilyen marhaságot is akarnak lenyomni az ember torkán.

A Magyar Posta a rendszerváltás óta nem hivatal.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-11-02 18:39
Létrehozva: #92

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-02 17:18) *
Vagy azt, hogy nincs köze a konkrét tartalomhoz, tiltott terméket nem tartalmaz.
De ha valaki biztosra akar menni, tegye be a terméklapot kinyomtatva a csomagba, hogy benne legyen a "levél", a melléklete pedig a kifizetett termék lesz. Vagy csak írja le egy lapra a feladó, hogy Szia! Küldöm a pulcsidat! X.Y.

headbang.gif headbang.gif
A helyzet az, hogy a posta definiciójában a levél:
Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb. Tekercs alakban a hosszúsága és az átmérő kétszerese együttvéve legalább 170 mm, legfeljebb 1040 mm, a hossza legalább 100 mm, legfeljebb 900 mm lehet.

Na most van náluk egy kék szinű doboz (nálunk a postáskisasszony mellé van lerakva), na ha abba belefér a küldemény, akkor mehet levélként. De mégegyszer mondom, semmiféle új, ezzel kapcsolatos belső utasításuk nincsen.

Hogy miért mondtam, hogy szembemegy az EU-s trendekkel. Tessék belegondolni: egyrészt a kinti postákon sehol nincs ilyen kikötés (sőt ott vannak kimondottan erre alkalmazott díjtételek) másrészt mókásan venné ki magát, ha mondjuk külföldre postázol hasonló módon és a posta csak csomagként venné fel mondjuk a 200 grammos küldeményt, ami nem lapos levél. Ajánlott elsőbbségi levélkéntként ez 1800 ft, ha csomagként kellene feladnod, a legolcsóbb verzió is 6670 ft mondjuk Ausztria vagy Németország viszonlatában. Ugyanez mondjuk DPD-vel kiküldve 9-11 EUR, azaz 2700-3300 forint.

Még egy érdekesség! Van ugye az angoloknál a Royal Mail. Na most a kimondottan szabvány ajánlott levelekkel nem tudom mi a helyzet, de ami vastagabb, vagy doboz, azt biza nem a Magyar Postával küldik be az országba és nem is a Magyar Posta kézbesíti, hanem ezt bizony az angolok rábízták a GLS-re (így ráadásul még ez az ajánlott levél ráadásul még online nyomonkövethető is lesz, hogy hol tart.

--------------------

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-02 18:18
Létrehozva: #93

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kismasni @ 2013-11-02 17:06) *
Akkor pedig ha izmozik a postai alkalmazott, csak azt kell mondani neki, hogy nem tiltja a ruhanemű küldését a szabályzat. Ennyi! (vagy mutassa meg az ellenkezőjét...)

Vagy azt, hogy nincs köze a konkrét tartalomhoz, tiltott terméket nem tartalmaz.
De ha valaki biztosra akar menni, tegye be a terméklapot kinyomtatva a csomagba, hogy benne legyen a "levél", a melléklete pedig a kifizetett termék lesz. Vagy csak írja le egy lapra a feladó, hogy Szia! Küldöm a pulcsidat! X.Y.

+Quote Post
kismasni
hozzászólás 2013-11-02 18:06
Létrehozva: #94

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-14 23:44
Azonosító: 2 076 309

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-02 16:24) *
...értelemszerűen az következik, hogy bárhogyan is definiálta a levél fogalmát, abba beletehető bármi, ami a mérete, kiterjedése alapján belefér és nem tiltott.
Valóban van olyan is, hogy megtagadhatja a posta a kikézbesítést, de az nem arra vonatkozik, hogy ha kiderül, hogy nem dokumentumot tartalmaz, hanem arra, ha kiderül, hogy tiltott terméket tartalmaz.

Akkor pedig ha izmozik a postai alkalmazott, csak azt kell mondani neki, hogy nem tiltja a ruhanemű küldését a szabályzat. Ennyi! (vagy mutassa meg az ellenkezőjét...)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-02 17:24
Létrehozva: #95

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kismasni @ 2013-11-02 16:00) *
Az ügyfélszolgálatos hölgy sem azt mondta, hogy keménynek kell lennie. Én kérdeztem rá, hogy ha kartondobozba teszem a pulcsit, akkor az megfelelő-e. Gondolod, hogy ilyen határozottan hazudott az ügyfélszolgálatos??

Nem mondtam, hogy hazudott, csak azt, hogy tévedett (gyenge láncszem).
Közben pedig kikerestem az üzlatszabályzatukat és a levél terméklapját is a posta honlapján.
A levél meghatározása valóban az, hogy "A termék/szolgáltatás
definíciója
Belföldi és nemzetközi viszonylatú postai küldemény, amely írásos formában
megjelenített, vagy fizikai adathordozón rögzített egyedi vagy személyes jellegű
közlést, adatot vagy információt tartalmaz."
Ezt követően jön az, hogy : "A küldemény tartalma nem lehet olyan tárgy vagy anyag, amelynek postai
szállítását jogszabály vagy jelen ÁSZF tiltja."
Aztán pedig a linkek, hogy melyek a tiltott termékek, de azok alatt a veszélyes árukat, pl robbanóanyagokat érti, tételesen fel is sorolja a mellékletben.
Tehát ebből számomra és értelemszerűen az következik, hogy bárhogyan is definiálta a levél fogalmát, abba beletehető bármi, ami a mérete, kiterjedése alapján belefér és nem tiltott.
Valóban van olyan is, hogy megtagadhatja a posta a kikézbesítést, de az nem arra vonatkozik, hogy ha kiderül, hogy nem dokumentumot tartalmaz, hanem arra, ha kiderül, hogy tiltott terméket tartalmaz.
Ezt is részletesen taglalják a megfelelő pontban.
Ezt te írtad: "ha egyértelműen nem doksi van benne, akkor nem veheti fel csak csomagként. Pl. mert puha. " Én csak erre reagáltam a keménységet említve.
Ezt pedig éppen cáfolni próbálom:
A hivatal szava még mindig szent, sajnos, akármilyen marhaságot is akarnak lenyomni az ember torkán.
Szerintem azzal, hogy pl. itt segítjük egymást, éppen ezt akadályozzuk meg.
Ahogy említettem, nekem is volt dolgom olyan ügyfélszolgálatossal, aki folyamatosan valótlan információkkal látott el, hivatalosan. De ettől az még nem volt megfelelő és a végén rá is jött.
Egyébként sajnos azt vettem észre, hogy október elsején is frissítette a posta a terméklapokat. Követhetetlen már, de azért próbáljunk lépést tartani.

A hozzászólást -cit1rom- szerkesztette a következő időpontban: 2013-11-02 17:25

+Quote Post
kismasni
hozzászólás 2013-11-02 17:00
Létrehozva: #96

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-02 15:48) *
Egy dokumentumnak nem kell feltétlenül keménynek lennie. Ilyet még nem is hallottam.

Az ügyfélszolgálatos hölgy sem azt mondta, hogy keménynek kell lennie. Én kérdeztem rá, hogy ha kartondobozba teszem a pulcsit, akkor az megfelelő-e. Gondolod, hogy ilyen határozottan hazudott az ügyfélszolgálatos?? Kifejezetten az üzletszabélyzatra hivatkozott és többször elmondta - mivel értetlenkedtem -, hogy dokumentumnak kell lennie a levél tartalmának (újság, levél, papír stb.), és igen, ő is mondta, hogy a postás nem vizsgálhatja a tartalmát, de ha felmerül a kétség, hogy papírt tartalmaz-e, megtagadhatja az átvételt. Mint ahogy több postán már pontosan ez az eljárás, ezt hallottam másoktól is. Ennek dacára még mindig kapok ajánlott levélként ruhaneműt, tehát nem minden postán alkalmazzák ezt a valós vagy vélt szabályt!

A megoldás, hogy ha nem veszik fel levélként a cuccot, a postás mutassa meg az üzletszabályzat idevágó részét. A legtöbb esetben persze az ügyfél hátrányos, kiszolgáltatott helyzetben van, mert ha azt mondja az alkalmazott, hogy nem veszi fel, akkor nem fogja felvenni. Kivéve, ha az ügyfél elég erőszakos és határozott tud lenni, és akár a hivatalvezetőt is kéri. És hányan vállalják ezt a tortúrát? A hivatal szava még mindig szent, sajnos, akármilyen marhaságot is akarnak lenyomni az ember torkán.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-02 16:48
Létrehozva: #97

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kismasni @ 2013-11-02 15:35) *
De, sajnos igaz. Én felhívtam a központi ügyfélszolgálatukat ez ügyben még szept. végén, mert én sem akartam elhinni. Azt mondta a hölgy - HIVATALOSAN -, hogy júliusban változtatták meg a szabályzatot, és bizony nem lehet levélként feladni, csak dokumentumjellegű dolgokat. És hogy a felvevő postás hatásköre, hogy elhiszi-e, hogy az van benne. Nem ellenőrizheti, de ha egyértelműen nem doksi van benne, akkor nem veheti fel csak csomagként. Pl. mert puha. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatost, hogy és ha zabpelyhes dobozba teszem a pulcsit, akkor az úgy jó-e, és azt felelte diplomatikusan, hogy ha a felvevő postás nem gyanakszik, hogy nem dokumentum van a levélben, akkor fel kell vennie. És ha felveszik a nem dokumentumot levélként, de később, a postázási folyamatban kiderül, hogy nem levél, akkor megtagadhatják a kipostázást.

ÉS EZ HIVATALOS FORRÁSBÓL...

Sajnos, mindenhol van gyenge láncszem. Ott az, akivel te beszéltél unsure.gif
És ahogy elnézem, még ideológiát is gyártott hozzá.
Az üzletszabályzatukat pontról pontra elolvastam és nem tartalmaz semmi ilyesmit.
Nem szoktam ilyen ügyben telefonálni, én írtam nekik és határozott volt a válasz: a küldemény tartalmát nem vizsgálják.
Mielőtt azt gondolnád, hogy az a gyenge láncszem, akivel én beszéltem, erre azt mondom, hogy az üzletszabályzatuk sem tartalmaz ilyen kitételt.

A hivatalos forrásról még annyit, hogy volt már olyan heteken át tartó levelezésem, amikor pontról pontra jött rá a posta ügyfélszolgálatosa, hogy a változásokkal nem tartott lépést, amikor a kérdéseimre válaszolt, ezért folyamatosan félretájékoztatott.
Egy dokumentumnak nem kell feltétlenül keménynek lennie. Ilyet még nem is hallottam.

+Quote Post
kismasni
hozzászólás 2013-11-02 16:35
Létrehozva: #98

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2013-11-01 13:40) *
A hír nem igaz, semmiféle belső utasítás vagy postai belső körlevél ezzel kapcsolatban nincs.
Túlbuzgósodik egy kicsit a postás ügyintéző vagy a fiókvezető.

Ez a szigorítás a közeljövőben sem várható, mert egész egyszerűen szembemenne az európai postai trendekkel.

De, sajnos igaz. Én felhívtam a központi ügyfélszolgálatukat ez ügyben még szept. végén, mert én sem akartam elhinni. Azt mondta a hölgy - HIVATALOSAN -, hogy júliusban változtatták meg a szabályzatot, és bizony nem lehet levélként feladni, csak dokumentumjellegű dolgokat. És hogy a felvevő postás hatásköre, hogy elhiszi-e, hogy az van benne. Nem ellenőrizheti, de ha egyértelműen nem doksi van benne, akkor nem veheti fel csak csomagként. Pl. mert puha. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatost, hogy és ha zabpelyhes dobozba teszem a pulcsit, akkor az úgy jó-e, és azt felelte diplomatikusan, hogy ha a felvevő postás nem gyanakszik, hogy nem dokumentum van a levélben, akkor fel kell vennie. És ha felveszik a nem dokumentumot levélként, de később, a postázási folyamatban kiderül, hogy nem levél, akkor megtagadhatják a kipostázást.

ÉS EZ HIVATALOS FORRÁSBÓL...

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-11-01 19:45
Létrehozva: #99

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Snoopy_78 @ 2013-11-01 18:20) *
Holnap nyitva a posta, bemegyek pontosítani, hogy mit is értenek ezen új szabály alatt, illetve megkérem őket, hogy mutassák meg az Üzletszabályzatban a változást. Ezen kívül még hajnalban írtam a posta ügyfélszolgálatának, remélem ők is gyorsan válaszolnak.

Az hogy a postahivatali kiasasszonyka mit mond, az nem különösebben mérvadó, ő azt mondja amit ő gondol (vagy kitalál)

--------------------

+Quote Post
Snoopy_78
hozzászólás 2013-11-01 19:20
Létrehozva: #100

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-01 05:56
Azonosító: 2 083 726

IDÉZET(nyubocs @ 2013-11-01 13:40) *
A hír nem igaz, semmiféle belső utasítás vagy postai belső körlevél ezzel kapcsolatban nincs.
Túlbuzgósodik egy kicsit a postás ügyintéző vagy a fiókvezető.

Ez a szigorítás a közeljövőben sem várható, mert egész egyszerűen szembemenne az európai postai trendekkel.

Sziasztok!

Hát, nagyon remélem, mert azóta ezen eszem magam, hogy így most mi lesz... Nekem a csomagok 80%-a ajánlott levélként megy el. Amúgy a posta oldalán én sem láttam erre vonatkozóan semmit, hogy változás lenne. Viszont a postánkon (Újpest Nagyposta) nagyon határozottan állították a nénik.

Mondjuk igaz, hogy az én ajánlott leveleimen nagyon szokott látszani, h. nem dokumentumok. Lehet, h. ezentúl mindent dobozolnom kellene? ohmy.gif Csak hát annak is súlya van..

Még az jutott eszembe, hogy vajon a postakész borítékokkal mi a helyzet? Abba is csak doksit tehetek ezek után szerintük? ohmy.gif

Holnap nyitva a posta, bemegyek pontosítani, hogy mit is értenek ezen új szabály alatt, illetve megkérem őket, hogy mutassák meg az Üzletszabályzatban a változást. Ezen kívül még hajnalban írtam a posta ügyfélszolgálatának, remélem ők is gyorsan válaszolnak.

Amúgy a postán én is ezt mondtam, hogy ez nonszensz, nemzetközi viszonylatban is minden 2kg alatti kis csomag levélként megy. ohmy.gif

Köszönöm amúgy a megnyugtató válaszokat, remélem igazatok van. smile.gif)

+Quote Post

170 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-22 12:13