IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

169 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
cit1rom
hozzászólás 2013-11-02 17:24
Létrehozva: #81

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(kismasni @ 2013-11-02 16:00) *
Az ügyfélszolgálatos hölgy sem azt mondta, hogy keménynek kell lennie. Én kérdeztem rá, hogy ha kartondobozba teszem a pulcsit, akkor az megfelelő-e. Gondolod, hogy ilyen határozottan hazudott az ügyfélszolgálatos??

Nem mondtam, hogy hazudott, csak azt, hogy tévedett (gyenge láncszem).
Közben pedig kikerestem az üzlatszabályzatukat és a levél terméklapját is a posta honlapján.
A levél meghatározása valóban az, hogy "A termék/szolgáltatás
definíciója
Belföldi és nemzetközi viszonylatú postai küldemény, amely írásos formában
megjelenített, vagy fizikai adathordozón rögzített egyedi vagy személyes jellegű
közlést, adatot vagy információt tartalmaz."
Ezt követően jön az, hogy : "A küldemény tartalma nem lehet olyan tárgy vagy anyag, amelynek postai
szállítását jogszabály vagy jelen ÁSZF tiltja."
Aztán pedig a linkek, hogy melyek a tiltott termékek, de azok alatt a veszélyes árukat, pl robbanóanyagokat érti, tételesen fel is sorolja a mellékletben.
Tehát ebből számomra és értelemszerűen az következik, hogy bárhogyan is definiálta a levél fogalmát, abba beletehető bármi, ami a mérete, kiterjedése alapján belefér és nem tiltott.
Valóban van olyan is, hogy megtagadhatja a posta a kikézbesítést, de az nem arra vonatkozik, hogy ha kiderül, hogy nem dokumentumot tartalmaz, hanem arra, ha kiderül, hogy tiltott terméket tartalmaz.
Ezt is részletesen taglalják a megfelelő pontban.
Ezt te írtad: "ha egyértelműen nem doksi van benne, akkor nem veheti fel csak csomagként. Pl. mert puha. " Én csak erre reagáltam a keménységet említve.
Ezt pedig éppen cáfolni próbálom:
A hivatal szava még mindig szent, sajnos, akármilyen marhaságot is akarnak lenyomni az ember torkán.
Szerintem azzal, hogy pl. itt segítjük egymást, éppen ezt akadályozzuk meg.
Ahogy említettem, nekem is volt dolgom olyan ügyfélszolgálatossal, aki folyamatosan valótlan információkkal látott el, hivatalosan. De ettől az még nem volt megfelelő és a végén rá is jött.
Egyébként sajnos azt vettem észre, hogy október elsején is frissítette a posta a terméklapokat. Követhetetlen már, de azért próbáljunk lépést tartani.

A hozzászólást -cit1rom- szerkesztette a következő időpontban: 2013-11-02 17:25
Go to the top of the page

+Quote Post
kismasni
hozzászólás 2013-11-02 17:00
Létrehozva: #82

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-14 23:44
Azonosító: 2 076 309

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-02 15:48) *
Egy dokumentumnak nem kell feltétlenül keménynek lennie. Ilyet még nem is hallottam.

Az ügyfélszolgálatos hölgy sem azt mondta, hogy keménynek kell lennie. Én kérdeztem rá, hogy ha kartondobozba teszem a pulcsit, akkor az megfelelő-e. Gondolod, hogy ilyen határozottan hazudott az ügyfélszolgálatos?? Kifejezetten az üzletszabélyzatra hivatkozott és többször elmondta - mivel értetlenkedtem -, hogy dokumentumnak kell lennie a levél tartalmának (újság, levél, papír stb.), és igen, ő is mondta, hogy a postás nem vizsgálhatja a tartalmát, de ha felmerül a kétség, hogy papírt tartalmaz-e, megtagadhatja az átvételt. Mint ahogy több postán már pontosan ez az eljárás, ezt hallottam másoktól is. Ennek dacára még mindig kapok ajánlott levélként ruhaneműt, tehát nem minden postán alkalmazzák ezt a valós vagy vélt szabályt!

A megoldás, hogy ha nem veszik fel levélként a cuccot, a postás mutassa meg az üzletszabályzat idevágó részét. A legtöbb esetben persze az ügyfél hátrányos, kiszolgáltatott helyzetben van, mert ha azt mondja az alkalmazott, hogy nem veszi fel, akkor nem fogja felvenni. Kivéve, ha az ügyfél elég erőszakos és határozott tud lenni, és akár a hivatalvezetőt is kéri. És hányan vállalják ezt a tortúrát? A hivatal szava még mindig szent, sajnos, akármilyen marhaságot is akarnak lenyomni az ember torkán.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-02 16:48
Létrehozva: #83

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kismasni @ 2013-11-02 15:35) *
De, sajnos igaz. Én felhívtam a központi ügyfélszolgálatukat ez ügyben még szept. végén, mert én sem akartam elhinni. Azt mondta a hölgy - HIVATALOSAN -, hogy júliusban változtatták meg a szabályzatot, és bizony nem lehet levélként feladni, csak dokumentumjellegű dolgokat. És hogy a felvevő postás hatásköre, hogy elhiszi-e, hogy az van benne. Nem ellenőrizheti, de ha egyértelműen nem doksi van benne, akkor nem veheti fel csak csomagként. Pl. mert puha. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatost, hogy és ha zabpelyhes dobozba teszem a pulcsit, akkor az úgy jó-e, és azt felelte diplomatikusan, hogy ha a felvevő postás nem gyanakszik, hogy nem dokumentum van a levélben, akkor fel kell vennie. És ha felveszik a nem dokumentumot levélként, de később, a postázási folyamatban kiderül, hogy nem levél, akkor megtagadhatják a kipostázást.

ÉS EZ HIVATALOS FORRÁSBÓL...

Sajnos, mindenhol van gyenge láncszem. Ott az, akivel te beszéltél unsure.gif
És ahogy elnézem, még ideológiát is gyártott hozzá.
Az üzletszabályzatukat pontról pontra elolvastam és nem tartalmaz semmi ilyesmit.
Nem szoktam ilyen ügyben telefonálni, én írtam nekik és határozott volt a válasz: a küldemény tartalmát nem vizsgálják.
Mielőtt azt gondolnád, hogy az a gyenge láncszem, akivel én beszéltem, erre azt mondom, hogy az üzletszabályzatuk sem tartalmaz ilyen kitételt.

A hivatalos forrásról még annyit, hogy volt már olyan heteken át tartó levelezésem, amikor pontról pontra jött rá a posta ügyfélszolgálatosa, hogy a változásokkal nem tartott lépést, amikor a kérdéseimre válaszolt, ezért folyamatosan félretájékoztatott.
Egy dokumentumnak nem kell feltétlenül keménynek lennie. Ilyet még nem is hallottam.

+Quote Post
kismasni
hozzászólás 2013-11-02 16:35
Létrehozva: #84

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-14 23:44
Azonosító: 2 076 309

IDÉZET(nyubocs @ 2013-11-01 13:40) *
A hír nem igaz, semmiféle belső utasítás vagy postai belső körlevél ezzel kapcsolatban nincs.
Túlbuzgósodik egy kicsit a postás ügyintéző vagy a fiókvezető.

Ez a szigorítás a közeljövőben sem várható, mert egész egyszerűen szembemenne az európai postai trendekkel.

De, sajnos igaz. Én felhívtam a központi ügyfélszolgálatukat ez ügyben még szept. végén, mert én sem akartam elhinni. Azt mondta a hölgy - HIVATALOSAN -, hogy júliusban változtatták meg a szabályzatot, és bizony nem lehet levélként feladni, csak dokumentumjellegű dolgokat. És hogy a felvevő postás hatásköre, hogy elhiszi-e, hogy az van benne. Nem ellenőrizheti, de ha egyértelműen nem doksi van benne, akkor nem veheti fel csak csomagként. Pl. mert puha. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatost, hogy és ha zabpelyhes dobozba teszem a pulcsit, akkor az úgy jó-e, és azt felelte diplomatikusan, hogy ha a felvevő postás nem gyanakszik, hogy nem dokumentum van a levélben, akkor fel kell vennie. És ha felveszik a nem dokumentumot levélként, de később, a postázási folyamatban kiderül, hogy nem levél, akkor megtagadhatják a kipostázást.

ÉS EZ HIVATALOS FORRÁSBÓL...

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-11-01 19:45
Létrehozva: #85

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(Snoopy_78 @ 2013-11-01 18:20) *
Holnap nyitva a posta, bemegyek pontosítani, hogy mit is értenek ezen új szabály alatt, illetve megkérem őket, hogy mutassák meg az Üzletszabályzatban a változást. Ezen kívül még hajnalban írtam a posta ügyfélszolgálatának, remélem ők is gyorsan válaszolnak.

Az hogy a postahivatali kiasasszonyka mit mond, az nem különösebben mérvadó, ő azt mondja amit ő gondol (vagy kitalál)

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Snoopy_78
hozzászólás 2013-11-01 19:20
Létrehozva: #86

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-01 05:56
Azonosító: 2 083 726

IDÉZET(nyubocs @ 2013-11-01 13:40) *
A hír nem igaz, semmiféle belső utasítás vagy postai belső körlevél ezzel kapcsolatban nincs.

Ez a szigorítás a közeljövőben sem várható, mert egész egyszerűen szembemenne az európai postai trendekkel.

Sziasztok!

Hát, nagyon remélem, mert azóta ezen eszem magam, hogy így most mi lesz... Nekem a csomagok 80%-a ajánlott levélként megy el. Amúgy a posta oldalán én sem láttam erre vonatkozóan semmit, hogy változás lenne. Viszont a postánkon (Újpest Nagyposta) nagyon határozottan állították a nénik.

Mondjuk igaz, hogy az én ajánlott leveleimen nagyon szokott látszani, h. nem dokumentumok. Lehet, h. ezentúl mindent dobozolnom kellene? ohmy.gif Csak hát annak is súlya van..

Még az jutott eszembe, hogy vajon a postakész borítékokkal mi a helyzet? Abba is csak doksit tehetek ezek után szerintük? ohmy.gif

Holnap nyitva a posta, bemegyek pontosítani, hogy mit is értenek ezen új szabály alatt, illetve megkérem őket, hogy mutassák meg az Üzletszabályzatban a változást. Ezen kívül még hajnalban írtam a posta ügyfélszolgálatának, remélem ők is gyorsan válaszolnak.

Amúgy a postán én is ezt mondtam, hogy ez nonszensz, nemzetközi viszonylatban is minden 2kg alatti kis csomag levélként megy. ohmy.gif

Köszönöm amúgy a megnyugtató válaszokat, remélem igazatok van. smile.gif)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-11-01 14:40
Létrehozva: #87

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(Snoopy_78 @ 2013-11-01 05:18) *
Tegnap a postán sokkoló hírt kaptam.
Azt állították, hogy ezentúl nem lehet levélként feladni (ajánlott levélként sem) azokat a kisebb csomagokat, amik nem dokumentumot tartalmaznak!
Bármilyen tárgy - ami nem papír - szerintük csak csomagként postázható.
Nekem még tegnap felvették így a leveleimet a postán (ajánlott levélként), de november 1-jétől nem fogják.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-01 11:22
Létrehozva: #88

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-11-01 09:51) *
Lesz majd minden postáskisasszonynak egy szolgálati tolómérője - népiesen subler - aztán azzal mustrálgatják a vastagságokat. smile.gif Előtte szerveznek jó pénzért külső vállalkozónál tolómérő leolvasó tanfolyamot és persze kell szakhatóság, amely kiállítja a tolómérő-kezelő jogosítványokat. Gondolom, ezt viszont ötévenként meg kell újítani.
Huhh, de kipihentem magam. mosking.gif

Ez így vicces biggrin.gif
De a vastagságos problémát megoldották már július 1-től, mércéjük is van.
A tartalmat nem vizsgálhatják, ezért mennek el ebbe az irányba. Az ajánlott levelek és a vaterás csomagok között már nincs is olyan nagy különbség árban. Szerintem egy 250-500 gr-os cuccot is jobban megéri már a Vatera futárral küldeni, mint ajánlott levélben, hiszen a csomag 50 000 ft-ig valós értékben biztosított, ajánlott levél elvesztésénél viszont már be kell mondani a tartalmat is, és mégsem az alapján adnak kártérítést, ha adnak egyáltalán. Nem hasonlítható össze a 2 szolgáltatás minősége, pl ha csak a nyomkövetésre gondolunk, akkor se.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-11-01 11:08
Létrehozva: #89

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2013-11-01 09:51) *
Lesz majd minden postáskisasszonynak egy szolgálati tolómérője - népiesen subler - aztán azzal mustrálgatják a vastagságokat. smile.gif Előtte szerveznek jó pénzért külső vállalkozónál tolómérő leolvasó tanfolyamot és persze kell szakhatóság, amely kiállítja a tolómérő-kezelő jogosítványokat. Gondolom, ezt viszont ötévenként meg kell újítani.

Nem a méret a lényeg, bár az is fontos, hanem a tartalom. Honnan fogja tudni egy hasábnak látszó dobozról, hogy abban egy összegöngyölt prospektus, vagy egy Bavaria kis kancsó van-e. Ez a kérdés. Röntgenkészülék? unsure.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-11-01 10:51
Létrehozva: #90

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-11-01 09:10) *
Ez hivatalosan eddig is így volt. De nem tudhatják, hogy mi van a csomagban, ezért nem nagyon lehetett betartatni ezt a szabályozást. Nem tudom, hogy november 1-től hogyan fogják foganatosítani.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-11-01 10:10
Létrehozva: #91

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Azt állították, hogy ezentúl nem lehet levélként feladni (ajánlott levélként sem) azokat a kisebb csomagokat, amik nem dokumentumot tartalmaznak!
Nekem még tegnap felvették így a leveleimet a postán (ajánlott levélként), de november 1-jétől nem fogják.
Ugye csak egy halooweeni tréfa áldozata lettem?
Mondja valaki, hogy ez nem igaz!
A legolcsóbb szállítási mód így 790ft-ért a vatera futár lesz. Semmi bajom vele, nagyon jó szolgáltatás, de egy 0,5kg alatti kis tárgy postázására felesleges.

Ez hivatalosan eddig is így volt. De nem tudhatják, hogy mi van a csomagban, ezért nem nagyon lehetett betartatni ezt a szabályozást. Nem tudom, hogy november 1-től hogyan fogják foganatosítani.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-01 07:54
Létrehozva: #92

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

...

Sima levélként a 2,4 cm-nél vastagabb csomagot nem veszik fel, az ajánlott leveleknél maradt a régi mérethatár. Nem tudok semmi változásról nov. 1-től.

+Quote Post
Snoopy_78
hozzászólás 2013-11-01 06:18
Létrehozva: #93

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-01 05:56
Azonosító: 2 083 726

Sziasztok!

Ugye csak egy halooweeni tréfa áldozata lettem?
Mondja valaki, hogy ez nem igaz!
A legolcsóbb szállítási mód így 790ft-ért a vatera futár lesz. Semmi bajom vele, nagyon jó szolgáltatás, de egy 0,5kg alatti kis tárgy postázására felesleges.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-26 11:20
Létrehozva: #94

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-10-26 11:05) *
Én nem voltam indulatos, csak leírtam a véleményemet, ahogy én látom.

Nem mondtam, hogy indulatos voltál és én is csak a véleményemet írtam le. Azaz mindketten rendeltetésszerűen használtuk a fórumot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-26 11:05
Létrehozva: #95

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-26 10:54) *
Mivel nem vagyok vak, és teljesen hüyle sem, ezért nyilvánvaló, hogy én is párbeszédet látok. De ha ennyire biztos vagy a dolgodban, akkor te biztosan olvastad az e-maileket is, és esetleg ha volt, akkor hallottad a telefonbeszélgetést is.
Nyilván nem azt mondom, hogy a vevőnek igaza van. De azt sem lehet biztosan állítani, hogy az eladónak van igaza. Ez alapján a párbeszéd alapján csak valószínűsíteni lehet. A valószínűsített végeredményt pedig nem lehet egyértelmű tényként kezelni.

Én nem voltam indulatos, csak leírtam a véleményemet, ahogy én látom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-26 10:54
Létrehozva: #96

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-10-26 10:38) *
Én viszont párbeszédet látok ott.

Mivel nem vagyok vak, és teljesen hüyle sem, ezért nyilvánvaló, hogy én is párbeszédet látok. De ha ennyire biztos vagy a dolgodban, akkor te biztosan olvastad az e-maileket is, és esetleg ha volt, akkor hallottad a telefonbeszélgetést is.
Nyilván nem azt mondom, hogy a vevőnek igaza van. De azt sem lehet biztosan állítani, hogy az eladónak van igaza. Ez alapján a párbeszéd alapján csak valószínűsíteni lehet. A valószínűsített végeredményt pedig nem lehet egyértelmű tényként kezelni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-26 10:38
Létrehozva: #97

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-26 10:31) *
Szerintem sosem egyértelmű valami, ha csak az egyik vetületet látjuk.

Én viszont párbeszédet látok ott.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-26 10:31
Létrehozva: #98

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-10-26 09:24) *
Írja a terméklapnál, hogy szeptember 24-n küldött számlaszámot.
Számomra eléggé világos, hogy utólag akar a vevő a posta miatt alkudozni. sad.gif

Szerintem sosem egyértelmű valami, ha csak az egyik vetületet látjuk.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-26 09:24
Létrehozva: #99

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lavanda01sos @ 2013-10-25 20:28) *
A segítségeteket szeretném kérni, szerintetek, hogyan értessem meg a partnerrel, hogy a postaköltséget nem én határozom meg, és ha 1 hónap alatt se veszi át a terméket jogomban áll akár máshol is eladni .
Küldöm a termék linkjét, és a kérdések magukért beszélnek:
http://butor-lakberendezes.vatera.hu/butor...1804242626.html
Köszi!!!

Szia!

Számomra egyértelmű, hogy csak személyest jelöltél és mégis valós költségen elküldted volna neki.
Én már tiltóra tenném, hogy ne is tudjon írni.

IDÉZET(Vikyca @ 2013-10-25 20:55) *
A terméklapon én nem látom a postát, csak személyes átvételt, a vevő lehet nem licitált volna ha kiírja neki, hogy mennyi lenne az, vagy már korábban alkudozik és esetleg tiltólistára rakja ha nem tudnak megegyezni. Utólag nem lehet a postán alkudozni, főleg ha tényleg annyi (nem néztem a táblázatát) amennyi.
Viszont az furcsa a szövegében, hogy az elején azt írja eladta majd "Nem az ára volt a lényeg, mert elajándékoztam." Most akkor eladta vagy elajándékozta, mert nem ugyanaz, ellentmondás.
Ha az 1 hónap alatt ez a vevő tényleg írt Önnek, hogy még licitál várja meg amíg vége a másik aukciójának amire licitál/licitálni fog, akkor várhatott volna, ha nem, akkor jogosan adta el/ajándékozta el. Azért 1 hónapot én se várnék már senkire, ha felém se béget. Ha viszont írt Önnek azt ő is tudja bizonyítani a levelezésével. Majd a moderátorok elolvassák, eldöntik.

Szerintem meg itt a vevő a licitálással elfogadta a személyes átvételt!
Én ha azt írom ki, hogy személyes átvétel akkor minek írnék postaköltséget? Ebben az esetben előre kellett volna kérdezni!

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-25 20:56) *
Az egész eléggé érdekes. Küldtél számlaszámot, vagy nem? És nem is adtál meg szállítási módot, csak személyes átvételt.
Számomra itt a levelezés alapján semmi sem egyértelmű.

Írja a terméklapnál, hogy szeptember 24-n küldött számlaszámot.
Számomra eléggé világos, hogy utólag akar a vevő a posta miatt alkudozni. sad.gif

A hozzászólást -suzukimaruti949- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-26 09:28

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-25 20:56
Létrehozva: #100

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lavanda01sos @ 2013-10-25 20:28) *
A segítségeteket szeretném kérni, szerintetek, hogyan értessem meg a partnerrel, hogy a postaköltséget nem én határozom meg, és ha 1 hónap alatt se veszi át a terméket jogomban áll akár máshol is eladni .
Küldöm a termék linkjét, és a kérdések magukért beszélnek:
http://butor-lakberendezes.vatera.hu/butor...1804242626.html
Köszi!!!

Az egész eléggé érdekes. Küldtél számlaszámot, vagy nem? És nem is adtál meg szállítási módot, csak személyes átvételt.
Számomra itt a levelezés alapján semmi sem egyértelmű.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

169 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-17 14:37