IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

190 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Postázás, Csomagküldés, Szállítás, Átvétel
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 18:47
Létrehozva: #81

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-11-17 02:46
Azonosító: 2 414 814

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 18:43) *
Lehet az zavar meg, hogy a terméknél MLP PostaPontot látsz.
Már december közepén szóltam a Vaterának, hogy vezessenek be egy postán maradó szállítási módot mert ebből gáz lesz január-tól (Forgalomvisszaesés, drága postázás stb.), de eddig nem léptek semmit, ezért van mpl postapont kiírva. A vevő kiválaszthatja melyik postára kéri a levelet.

Viszem az 5 centis borítékomat és kitöltök hozzá egy zöld feladóvevényt, mint december 31. előtt, de nem a vevő címére küldöm, hanem a hozzá legközelebbi postára. A borítékon a vevő neve van, alatta "postán maradó", alatta pedig a posta címe.

Értelek. tudsz privátban egy ilyet küldeni ahol le is szignózta a posta?
Ezt nem akarom elhinni, bocsi. Ne vedd magadra nem azért.
Csak mert én úgy tudtam hogy itt nincs olyan hogy postapont... csak név és cím, de nem posta.
Go to the top of the page

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 18:43
Létrehozva: #82

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-19 15:30
Azonosító: 2 076 837

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 18:39) *
Hát itt valami nem kerek...
Akkor kérlek írd le hogy hogyan adod fel?
Viszed az 5 centi vastag csomagodat a postára igaz? És mit töltesz ki hozzá?
a. Könyvelt küldemény feladóvevény / zöld előre nyomtatott a szokásos formátum /
b. MPL csomag amit ott rögzítesz, vagy otthon vaterafutáron feladott MPL csomag postán maradó.
c. ha egyik sem akkor mit töltesz ki?

Lehet az zavar meg, hogy a terméknél MLP PostaPontot látsz.
Már december közepén szóltam a Vaterának, hogy vezessenek be egy postán maradó szállítási módot mert ebből gáz lesz január-tól (Forgalomvisszaesés, drága postázás stb.), de eddig nem léptek semmit, ezért van mpl postapont kiírva. A vevő kiválaszthatja melyik postára kéri a levelet.

Viszem az 5 centis borítékomat és kitöltök hozzá egy zöld feladóvevényt, mint december 31. előtt, de nem a vevő címére küldöm, hanem a hozzá legközelebbi postára. A borítékon a vevő neve van, alatta "postán maradó", alatta pedig a posta címe.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 18:39
Létrehozva: #83

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 18:32) *
Az oldal legalján dőlt betűvel: A postafiókra és postán maradóra címzett belföldi küldeményeket, hivatalos iratot, vakok írását, válaszküldeményt, valamint a nemzetközi leveleket nem érinti a változás.

Mindegyik webshopomból adtam már fel postán maradó küldeményt idén, ajánlott levélként.
Elsőre nem is értettem honnan jött a gondolatod, hogy nem lehet postán maradót feladni.
Egyedüli probléma vele, hogy meg kell kérjem a vevőt, hogy legyen szíves fáradjon be a postára 2 nap múlva, hátha már ott van a levél, ha nincs akkor másnap is menjen be érte... Nem valami elegáns megoldás.

Hát itt valami nem kerek...
Akkor kérlek írd le hogy hogyan adod fel?
Viszed az 5 centi vastag csomagodat a postára igaz? És mit töltesz ki hozzá?
a. Könyvelt küldemény feladóvevény / zöld előre nyomtatott a szokásos formátum /
b. MPL csomag amit ott rögzítesz, vagy otthon vaterafutáron feladott MPL csomag postán maradó.
c. ha egyik sem akkor mit töltesz ki?

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 18:36
Létrehozva: #84

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 18:34) *
Megnéztem az adatlapodon az egyik termék szállítási infóját.
Azért arra kíváncsi lennék ha azt a bizonyos terméket postán maradó csomagként kérném ami nyomkövetéses és 850 ft a vaterafutáron azt 585 ft-ért hogyan tudnád nekem elküldeni.

Nem csomagról beszélünk, ajánlott levélről. 2,4- nél vastagabb ajánlott levélről.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 18:34
Létrehozva: #85

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 18:27) *
Most már betölti. Én is azt akartam az előbb mutatni. Ezt olvastam én is. Azért kérdezem amit kérdezek mert ott egyértelműen le van írva hogy:

VÁLTOZÁSOK A POSTAI KÜLDEMÉNYEK FELADÁSÁBAN
2017. január 1-jétől azokat a háznál kézbesítendő küldeményeket, amelyeket alakjuk/méretük miatt nem lehet levélszekrénybe helyezni, a Magyar Posta csomagküldeményként veszi fel és kezeli.

Postai csomagküldemény meg a vaterafutáron is feladható csomag. De akkor még mindig az a kérdés hogy Te adtál már fel így csomagot már könyvelt küldeményként? Hol láttál olyan feliratot hogy postán maradó?

Megnéztem az adatlapodon az egyik termék szállítási infóját.
Azért arra kíváncsi lennék ha azt a bizonyos terméket postán maradó csomagként kérném ami nyomkövetéses és 850 ft a vaterafutáron azt 585 ft-ért hogyan tudnád nekem elküldeni.

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 18:32
Létrehozva: #86

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 18:27) *
Most már betölti. Én is azt akartam az előbb mutatni. Ezt olvastam én is. Azért kérdezem amit kérdezek mert ott egyértelműen le van írva hogy:

2017. január 1-jétől azokat a háznál kézbesítendő küldeményeket, amelyeket alakjuk/méretük miatt nem lehet levélszekrénybe helyezni, a Magyar Posta csomagküldeményként veszi fel és kezeli.

Postai csomagküldemény meg a vaterafutáron is feladható csomag. De akkor még mindig az a kérdés hogy Te adtál már fel így csomagot már könyvelt küldeményként? Hol láttál olyan feliratot hogy postán maradó?

Az oldal legalján dőlt betűvel: A postafiókra és postán maradóra címzett belföldi küldeményeket, hivatalos iratot, vakok írását, válaszküldeményt, valamint a nemzetközi leveleket nem érinti a változás.

Mindegyik webshopomból adtam már fel postán maradó küldeményt idén, ajánlott levélként.
Elsőre nem is értettem honnan jött a gondolatod, hogy nem lehet postán maradót feladni.
Egyedüli probléma vele, hogy meg kell kérjem a vevőt, hogy legyen szíves fáradjon be a postára 2 nap múlva, hátha már ott van a levél, ha nincs akkor másnap is menjen be érte... Nem valami elegáns megoldás.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 18:27
Létrehozva: #87

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 18:10) *
Arról beszélek amiben a 2,4 centiről írnak. Van plakát kiragasztva és osztogatnak szórólapot is róla.
Valahol mégis értesültél az új szabályról.

Itt lenne a 2,4 centis szórólap tartalma, de nálam épp nem tölt be a posta oldala.: posta.hu/nkl

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 18:10
Létrehozva: #88

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 18:05) *
Nem találkoztam ilyen szórólappal, érdekelne ha van valakinek.

Arról beszélek amiben a 2,4 centiről írnak. Van plakát kiragasztva és osztogatnak szórólapot is róla.
Valahol mégis értesültél az új szabályról.

Itt lenne a 2,4 centis szórólap tartalma, de nálam épp nem tölt be a posta oldala.: posta.hu/nkl

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 18:05
Létrehozva: #89

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 18:04) *
Nem teljesen tiszta mit írtál, mert az ékezetek elromlottak, de ajánlott levélre és még sima levélre is van postán maradó. (Ha kaptál a postán a szórólapból, alul kis betűvel oda van írva, a szerződési feltételekben pedig egyértelműen kiemelik)
Továbbá én a postakész borítékkal is meg tudom szegni a 2,4 centit, amire sokan mondják, hogy náluk nem fogadja el a postás. Nálam igen.

Nem találkoztam ilyen szórólappal, érdekelne ha van valakinek.

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 18:04
Létrehozva: #90

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 17:57) *
Javítson ki valaki ha rosszul tudom, de ajánlott postai küldeménynél nincs postán maradó. Én 5 éve kereskedek, napi feladó vagyok a postán.

Nem teljesen tiszta mit írtál, mert az ékezetek elromlottak, de ajánlott levélre és még sima levélre is van postán maradó. (Ha kaptál a postán a szórólapból, alul kis betűvel oda van írva, a szerződési feltételekben pedig egyértelműen kiemelik)
Továbbá én a postakész borítékkal is meg tudom szegni a 2,4 centit, amire sokan mondják, hogy náluk nem fogadja el a postás. Nálam igen.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 17:57
Létrehozva: #91

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ABXaruhaz @ 2017-01-08 17:33) *
NyilvĂĄn van hatĂĄsa a 65%-os ĂĄremelĂŠsnek. VĂĄlaszd a postĂĄn maradĂłt, annak az ĂĄra nem vĂĄltozott. Amit levĂŠlkĂŠnt 540-ĂŠrt postĂĄztĂĄl, azt most postĂĄn maradĂłkĂŠnt azt hiszem 555-ĂŠrt el tudod kĂźldeni.

Javítson ki valaki ha rosszul tudom, de ajánlott postai küldeménynél nincs postán maradó. Én 5 éve kereskedek, napi feladó vagyok a postán.

Nekem azt mondtĂĄk, illetve a postĂĄn kiadott kĂśzlemĂŠnyben az szerepel, ha a küldemény vastagabb a 2.5 cm-nĂŠl akkor azt csomagkĂŠnt veszik fel. Az pedig drĂĄgĂĄbb mint a vaterafutĂĄros, tehĂĄt tĂĄrgytalan.

Most itt nem is a 2.5 centi a lényeg. Nekem is volt rengeteg, papucs, ruha és egyéb termékem ami bőven 2.5 centinél magasabb volt, de belefért az 500 grammba, ezért nagyon jó volt így postázni.

Szóval nem tudok postán maradó ajánlott postai küldeményről.

A hozzászólást -angoloutletstore- szerkesztette a következő időpontban: 2017-01-08 17:59

+Quote Post
ABXaruhaz
hozzászólás 2017-01-08 17:33
Létrehozva: #92

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(angoloutletstore @ 2017-01-08 16:00) *
Másnál is visszaesett a forgalom vagy csak nálam?

Nyilván van hatása a 65%-os áremelésnek. Válaszd a postán maradót, annak az ára nem változott. Amit levélként 540-ért postáztál, azt most postán maradóként azt hiszem 555-ért el tudod küldeni.

+Quote Post
angoloutletstore
hozzászólás 2017-01-08 16:00
Létrehozva: #93

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Másnál is visszaesett a forgalom vagy csak nálam?
Nem karácsonyhoz viszonyítva / értelemszerűen / hanem a 2016 januárhoz képest.

Ugyanazt ugyanúgy árulom, de szerintem a postai változás kicsit lefogta a dolgokat.
Nekem rengeteg termékem belefért az 540 ft-os ajánlott postai küldeménybe, most 890 ft alatt nem tudom elküldeni postával.

Nem sok a különbség - csak 350 ft - de azért ez csak csak 65%-os drágulást jelent. huh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-07 08:44
Létrehozva: #94

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(moderator76 @ 2017-01-07 03:05) *
Pontosan. 4 db gumiabroncsot nem visz el a futár egyben, mert meg sem bírja emelni... csak 2x2 csomagolásban vitte el. Megoldottuk, csak a kérdés még mindig az, hogy miért nem enged kettő csomagot rendelni egy ilyen szett esetén? -mondjuk.
köszönöm

Értem... nem lenne baj, ha a rendszer nem zárná a lehetőséget rendelés után. Mert ugyanahhoz a cucchoz nem lehet többször futárt rendelni. Vannak azért lehetőségek így is.
1. Nagyon könnyű, ha van más eladott cuccod, amit nem futárral küldtél el. Ezt már csináltam én is. Átírtam az adatokat és meg is volt a második csomag.
2. Vaterán kívül rendeled meg, de szerintem ez nem jó megoldás, mert akkor a többi csomag drágább valamivel.
3. Valamelyik futár szakosodott a nehéz cuccokra, de ebben nem vagyok biztos, érdemes utánanézni.
4. Szólni kell, hogy legyen ilyen lehetőség. Amikor szerződésem volt a postával, az ő címiratkitöltőjüknél meg lehetett jelölni, hogyha 2 (vagy több) csomagban ment a cucc). Írj az ÜSZ-nak, hogy fejlesszenek ebben az irányban.
5. Alternatív lehetőségként azt tudom még mondani (bár ez kicsit erőltetett megoldás), hogy két aukcióban indítsd a gumikat máskor. Vagy tedd azt, hogy csak személyes átvételt jelölj meg, és ha komoly érdeklődő van, aki valóban szállítással is kéri, akkor bontsd meg a garnitúrát. Szerintem ennek sincs akadálya.

A felsorolt alternatívák kényszermegoldásként működhetnek csak, valójában a 4. pont hozhat hosszútávú megoldást.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
moderator76
hozzászólás 2017-01-07 03:05
Létrehozva: #95

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-02 15:43
Azonosító: 7 948

IDÉZET(zejopy @ 2017-01-02 15:26) *
Szia! Neked is.smile.gif

Azt hiszem, nem értem teljesen a helyzetet. Valaki leüt nálad (többdarabos aukcióban) 4 azonos cuccot és külön küldenéd? Vagy négy különböző ember üt le 4 azonos cuccot?

Pontosan. 4 db gumiabroncsot nem visz el a futár egyben, mert meg sem bírja emelni... csak 2x2 csomagolásban vitte el. Megoldottuk, csak a kérdés még mindig az, hogy miért nem enged kettő csomagot rendelni egy ilyen szett esetén? -mondjuk.
köszönöm

+Quote Post
Endura69
hozzászólás 2017-01-04 19:05
Létrehozva: #96

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-01-02 16:02
Azonosító: 1 946 234

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-01-04 09:29) *
Tisztelt kisnagyember, zsirosgeza20!

A posta rendszerében a jelzett időpontban vezették be a 2017-es tarifákat, ez egy rövid ideig valóban okozhatott fennakadást.
Azóta helyreállt a megszokott működés, próbálják meg újra a futárrendelést.
Tisztelt Endura69!

Csomagautomatába feladásnak vannak megkötései:
- súly maximum 20kg
- méret minimum 18 x 12 x 1cm, de max 50 x 31 x 35cm
- feladónál és vevőnél egyaránt kell működő email címnek ÉS magyar mobilszámnak szerepelnie (20/30/31/70)

Ha ezeknek a feltételeknek megfelel, akkor elérhető az opció.

Köszönöm!Kipróbáltam ezekkel a méretekkel,de nem kínálta fel továbbra sem a rendszer.A Magyar Posta oldalán rendeltem hozzá csomagautomatás küldést ugyanezért az árért.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-04 13:50
Létrehozva: #97

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Ampermix @ 2017-01-04 13:04) *
... Ez eddig nem volt probléma mert az ajánlott cetlire azt írtam amit akartam és minden cucc megérkezett.
...

Ez azért nem fog gyakran előfordulni. Csodálkozom, hogy eddig nem derült ki. Szerintem írj az ÜSZ-nak, hogy módosítsanak, talán meg tudják tenni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-01-04 13:10
Létrehozva: #98

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Ampermix @ 2017-01-04 13:04) *
Dinnyést nem lehet beírni (de Gárdony-Dinnyést sem) csak Gárdonyt viszont ott meg nincs olyan utca. Ez eddig nem volt probléma mert az ajánlott cetlire azt írtam amit akartam és minden cucc megérkezett.

Értem.

+Quote Post
Ampermix
hozzászólás 2017-01-04 13:04
Létrehozva: #99

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-05 22:06
Azonosító: 1 627 397

IDÉZET(zejopy @ 2017-01-04 12:10) *
blink.gif Ezdejó... És hogy tudtátok megoldani?
Régen Kozármislenyben laktam. Az az irányítószáma még 2 településhez van hozzárendelve. A Vaterafutár bevezetésekor volt nekem is gondom.smile.gif

A futár rendelésnél az automata rendszer kitöltötte a postázási címet ahol 2485 Dinnyés volt megadva. Fejből nem vágtam hogy ez így nem stimmel ezért felhívtam a vevőt aki egyből mondta mi lehet a gond, csakhogy Gárdonyban meg nincs olyan utca. Tehát: Dinnyést nem lehet beírni (de Gárdony-Dinnyést sem) csak Gárdonyt viszont ott meg nincs olyan utca. Ez eddig nem volt probléma mert az ajánlott cetlire azt írtam amit akartam és minden cucc megérkezett.

IDÉZET(cit1rom @ 2017-01-04 12:10) *
Közigazgatásilag Gárdonyhoz tartozik. Szerintem nincs ebben semmi turpisság.

Nincs hát, mindaddig amíg nem kell használni a csomagkitöltő programot. Lásd az előző hozzászólásomat.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-01-04 12:10
Létrehozva: #100

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Ampermix @ 2017-01-04 11:48) *
Rájöttem a turpisságra a vevővel közösen és némi telefonálás árán. Magyarországon a posta szerint nincs olyan község hogy Dinnyés, de még olyan sincs, hogy Gárdony-Dinnyés.

Közigazgatásilag Gárdonyhoz tartozik. Szerintem nincs ebben semmi turpisság.

+Quote Post

190 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-18 09:09