IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

Reply to this topicStart new topic
> Peugeot Kerékpár, Honnan tudni???
peterszakszon
hozzászólás 2011-10-09 18:47
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-08 16:49
Azonosító: 1 546 434

IDÉZET(reggel16 @ 2011-10-08 17:34) *
A hirdetés feladás dátuma.2008-06-16 11:54
Gyors voltál.....................

Jobb későn, mint soha mosking.gif
Lehet, hogy még mindig a válaszra várt... laugh1.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
reggel16
hozzászólás 2011-10-08 17:34
Létrehozva: #2

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-28 11:04
Azonosító: 1 387 727

A hirdetés feladás dátuma.2008-06-16 11:54
Gyors voltál.....................

+Quote Post
peterszakszon
hozzászólás 2011-10-08 17:27
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-08 16:49
Azonosító: 1 546 434

IDÉZET(Exhobo @ 2008-06-16 11:54) *
Sziasztok!
Van egy eladnivaló versenykerékpárom,ami elvileg Peugeot(női).Én is használtan vettem,kb.8-10 éve,akitől vettem,nem elérhető.
És itt a gond:hirdetném,de hogyan?
Honnan lehet tudni,hogy rendes,eredeti Peugeot márka-e,vagy csak a matricája az?(Na,azért formára nem hasonlít pl.a Csepelre)
És akkor most ki kéne nyomozni,eredeti-e,és mennyit érhet?Gumit és váltókart cseréltünk azóta rajta.Lehet,hogy váltót is...?
Mikor én vettem,a külső gumijai 2 színűek voltak,de talán ez sem jelent semmit...
Nézem néha az eladókat,de egyik se hasonlít rá...
Segítsen,aki tud!!!!Miket nézzek rajta??

Szia!
A Peugeot bringákat egy sémára matricázták, arról fel lehet ismerni. Elvileg régen lehetett "márkajelet" venni matrica formájában, de ezt jó ideje betiltották. És ez az őrület is inkább mountain bike "tuningmódszer" volt. Viszont ha a bringusz - ahogy írtad - már 10 év felett van, akkor a váz márkája kevesebbet nyom a latban az ár tekintetében, mint az alkatrészek típusa, állapota.

A hirdetés legjobb módja, ha leírod, milyen típusjelzések vannak a bringa vázán, alkatrészein. Tételesen sorold fel milyen márkájúak a gumik, felnik, fékek, fékkarok, váltók, váltókarok, valamint a hajtókar. Ezekből képet alkot a vásárló, mit is árulsz. Írd le őszintén a kerékpár állapotát, hibáit. Itt jegyzem meg az ár meghatározásához is fontos. Ha van időd bogarászni a hirdetések között, hamar kiderül árul-e valaki hasonló paraméterekkel rendelkező - akár más márkájú bicót. És ha igen, mennyiért. Célszerű lemérni a középtengely (hajtókar) és a nyeregcső rögzítési pontjának távolságát, valamint a kormánycsapágy és a nyeregcső rögzítési pontjának távolságát. Innen kiderül a váz mérete, no meg hogy milyen magas bringásnak ideális. Tölts fel képeket lehetőleg mindkét oldaláról, esetleges szemmel látható hibájáról! Minimum 800x600 képpont méretű képek ideálisak, mert azokon már jól látszik minden.
Fix áras termékként a tapasztalatom szerint nehéz brinyót eladni, inkább licitáltasd meg 1 forintról! Ha rizikósnak tartod, akkor töltsd fel azzal a minimum árral aminél alább nem adod, egy vonzó - ezer forint alatti licitlépcsővel!

Remélem segítettem !
Üdv: peterszakszon

+Quote Post
Exhobo
hozzászólás 2008-06-16 11:54
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-03-19 19:37
Azonosító: 127 362

Sziasztok!
Van egy eladnivaló versenykerékpárom,ami elvileg Peugeot(női).Én is használtan vettem,kb.8-10 éve,akitől vettem,nem elérhető.
És itt a gond:hirdetném,de hogyan?
Honnan lehet tudni,hogy rendes,eredeti Peugeot márka-e,vagy csak a matricája az?(Na,azért formára nem hasonlít pl.a Csepelre)
És akkor most ki kéne nyomozni,eredeti-e,és mennyit érhet?Gumit és váltókart cseréltünk azóta rajta.Lehet,hogy váltót is...?
Mikor én vettem,a külső gumijai 2 színűek voltak,de talán ez sem jelent semmit...
Nézem néha az eladókat,de egyik se hasonlít rá...
Segítsen,aki tud!!!!Miket nézzek rajta??

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-01 22:18