IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

17 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kategóriákkal Kapcsolatos Egyéb észrevételek
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-09-10 15:26
Létrehozva: #1

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-28 16:09
Azonosító: 2 058 585

Tisztelt Felhasználók,

Az elmúlt egy hónapban is szépítgettük a kategóriákat, az alábbi változások történtek:
Új kategóriák:
- Gyerekruházat / Gyerek, kamasz ruházat / Gyerek, kamasz playsuit
- Gyerekruházat / Gyerek, kamasz ruházat / Gyerek, kamasz kabát, mellény / Gyerek, kamasz esőkabát, széldzseki
- Baba - mama / Babakocsi, babahordozó / Kiegészítő, kellék / Testvérfellépő
- Gyerekruházat/Gyerek kamasz ruházat/Gyerek tornadressz

Megszűnt kategóriák:
- Gyerek, kamasz nadrág/Gyerek, kamasz nadrág/Gyerek, kamasz farmernadrág/Farmer halásznadrág, capri
- Gyerek, kamasz ruházat / Gyerek, kamasz alsónemű, hálóruha / Gyerek harisnya, zokni alábontásai
- Női, férfi ruházat / Férfi ruházat / Férfi alsónemű, hálóruha, köntös / Férfi zokni alábontásai
- Női, férfi ruházat / Férfi ruházat / Férfi alsónemű, hálóruha, köntös /Női zokni alábontásai

Várjuk észrevételeiket és hozzászólásaikat!
További szép napot!
Vatera Kategóriák
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-01 17:06
Létrehozva: #2

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraKategoriak @ 2014-08-31 21:17) *
Kedves Vidaeff!

Köszönjük szépen az építő javaslatot. smile.gif A kategóriát hamarosan moderáljuk és kikerülnek a helytelen termékek. A kért javaslatokat küldöm az illetékes kollégának. A rádiós órák szerintem maradni fognak ebben a kategóriában, a többi esetben várható változás.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

Kedves Vatera Kategóriák!

Köszönöm. Ami pedig a rádiós órákat illeti, velem lehet alkudni. mosking.gif De az órás rádiók tekintetében én maradnék a Nosztalgia készülékek - Elektroncsöves (lámpás) rádió kategóriánál. smile.gif Van egy ilyenem. Ha időm engedi és valamelyest gatyába rázom, rábíznám a piac ítéletére. Az óra már ketyeg benne, de a rádió még nem szól sajnos.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-08-31 21:50
Létrehozva: #3

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraKategoriak @ 2014-08-31 21:17) *
Kedves Vidaeff!

Köszönjük szépen az építő javaslatot. smile.gif A kategóriát hamarosan moderáljuk és kikerülnek a helytelen termékek. A kért javaslatokat küldöm az illetékes kollégának. A rádiós órák szerintem maradni fognak ebben a kategóriában, a többi esetben várható változás.

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

A rádiós órák szerintem is jó helyen vannak, ezeket (én legalábbis) kizárólag ébresztésre, illetve napközben óraként használom, többségük nem igazán alkalmas "rendes" rádiózásra, csak arra, hogy ne egy vekker durva hangjára ébredjek... smile.gif

Vidaeff többi javaslatával egyetértek. good.gif

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-08-31 21:17
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-08-31 19:03) *
Jó estét! smile.gif
Két felvetésem lenne az asztali óra kategóriában. Mint ezen az egy lapon is látható, sok nem asztali, hanem karon viselhető sportóra ide kerül a feltöltők figyelmetlensége miatt. Másrészt pedig nagyon jó lenne egy mechanikus alkategória, mert ezeket gyűjtői céllal keresik, míg a modern, manapság gyártott kvarcszerkezetesek napi használatra készültek. Merőben más vásárlói kör. De ugyanitt az is gond, számos ébresztőórával rendelkező rádiót is ideraknak. Attól, hogy óra is van benne, az még elsősorban rádió és nem asztali óra. Előre is köszönöm javaslataim mérlegelését. thank_you.gif

Mondjuk ez a kettő javaslat/felvetés három, de ezen nem tud segíteni a portál. mosking.gif

Kedves Vidaeff!

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-08-31 19:03
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét! smile.gif
Két felvetésem lenne az asztali óra kategóriában. Mint ezen az egy lapon is látható, sok nem asztali, hanem karon viselhető sportóra ide kerül a feltöltők figyelmetlensége miatt. Másrészt pedig nagyon jó lenne egy mechanikus alkategória, mert ezeket gyűjtői céllal keresik, míg a modern, manapság gyártott kvarcszerkezetesek napi használatra készültek. Merőben más vásárlói kör. De ugyanitt az is gond, számos ébresztőórával rendelkező rádiót is ideraknak. Attól, hogy óra is van benne, az még elsősorban rádió és nem asztali óra. Előre is köszönöm javaslataim mérlegelését. thank_you.gif

Mondjuk ez a kettő javaslat/felvetés három, de ezen nem tud segíteni a portál. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-31 18:46
Létrehozva: #6

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-27 15:58) *
Nagyon köszönöm.smile.gif thank_you.gif

És már módosíthattam is őket. wub.gif Még egyszer köszönöm.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-27 15:58
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraKategoriak @ 2014-07-27 15:49) *
Kedves Viktória!

Köszönjük szépen a kedves hozzászólást és az észrevételt, szerintem nem lesz vele probléma. Megkérem a paraméterekkel foglalkozó kollégánkat, hogy hozza létra a "pöttyös" termékjellemzőt. smile.gif

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

Nagyon köszönöm.smile.gif thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-07-27 15:49
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-24 20:50) *
Kedves VateraKategóriák!

Úgy érzem, hogy mostanában a kategóriákkal kapcsolatos dolgok nagyon rendben vannak. Előtte sem volt velük baj, de az a benyomásom, hogy a Vaterán belül az Önök munkaterülete hasonlít legjobban a tökéleteshez. Ha felmerül valami, megcsinálják és folyamatosan igazgatják, tökéletesítik a rendszert. Olyan, mintha a piactéren történő változás Önöket kevésbé érintené. Éppen emiatt a benyomásom miatt kérek valamit, mert úgy érzem, hogy talán nem túl megterhelő, bár igazán apró dologról van szó. Az antik, régiség=>porcelánban a termékjellemzőknél nagyon sok lehetőség van a választásra. Viszont a pöttyöst nem lehet alapból kijelölni, pedig a pöttyös az valami más, mindentől különböző, egyéni és egyáltalán. A pöttyös az egy másik világ.smile.gif Tudom, kicsit elfogultnak tűnhetek, talán mert az vagyok.blush.gif
Szóval én annyira örülnék, ha az is egy választható jellemző lenne, mert a pöttyös az más, mint a csíkos, vagy a kockás, vagy bármi más.
Persze, ha nem lehet, vagy nem érzik indokoltnak, akkor ezentúl is beírom az egyébbe. (Éppen pöttyös bögréket töltök fel.)
Köszönöm: Viktória

Kedves Viktória!

Köszönjük szépen a kedves hozzászólást és az észrevételt, szerintem nem lesz vele probléma. Megkérem a paraméterekkel foglalkozó kollégánkat, hogy hozza létra a "pöttyös" termékjellemzőt. smile.gif

Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-24 20:50
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves VateraKategóriák!

Úgy érzem, hogy mostanában a kategóriákkal kapcsolatos dolgok nagyon rendben vannak. Előtte sem volt velük baj, de az a benyomásom, hogy a Vaterán belül az Önök munkaterülete hasonlít legjobban a tökéleteshez. Ha felmerül valami, megcsinálják és folyamatosan igazgatják, tökéletesítik a rendszert. Olyan, mintha a piactéren történő változás Önöket kevésbé érintené. Éppen emiatt a benyomásom miatt kérek valamit, mert úgy érzem, hogy talán nem túl megterhelő, bár igazán apró dologról van szó. Az antik, régiség=>porcelánban a termékjellemzőknél nagyon sok lehetőség van a választásra. Viszont a pöttyöst nem lehet alapból kijelölni, pedig a pöttyös az valami más, mindentől különböző, egyéni és egyáltalán. A pöttyös az egy másik világ.smile.gif Tudom, kicsit elfogultnak tűnhetek, talán mert az vagyok.blush.gif
Szóval én annyira örülnék, ha az is egy választható jellemző lenne, mert a pöttyös az más, mint a csíkos, vagy a kockás, vagy bármi más.
Persze, ha nem lehet, vagy nem érzik indokoltnak, akkor ezentúl is beírom az egyébbe. (Éppen pöttyös bögréket töltök fel.)
Köszönöm: Viktória

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-07-23 16:19
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Felhasználók!

Ismét változtattunk a kategóriák struktúráján, bizonyos területeken.
Első ízben egy összevonásról szeretnénk hírt adni Önöknek, amely az Antik-Gyűjtemény alábontásait érinti. Az Antik, régiség/Kép/Régi fotó kategóriát megszüntettük és a benne található termékek átvándoroltak a Gyűjtemény/Képeslap, fénykép/Fényképei közé.
Az elmúlt napokban az alábbi kategóriák születtek:
- Mobiltelefon, vezetékes készülék / Mobiltelefon alkatrész / Előlap, hátlap, ház, keret / Takaró alkatrész
- Számítástechnika / Számítógép, laptop, tablet kellék / Játékvezérlő / Gamepad (PC)
- Zene/Bakelit lemez (SP, LP)/Maxi lemez
Köszönjük a türelmüket!
További szép napot!
Vatera Kategóriák

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-07-08 10:46
Létrehozva: #11

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Felhasználók!

Az Antik, régiség kategóriában kisebb átalakítást végeztünk, így a Háztartási, étkezési kellék és a Porcelán alatt található Váza, hamutál kategóriákat megszüntettük. A termékeket átmoderáltuk az Antik, régiség/Porcelán/Váza, hamutál kategóriába. A paraméterekkel való felvértezése ennek az alábontásnak a mai napon fog megtörténni. Mivel egy kategória több helyen megjelenhet, ezért a korábbi helyen is megtalálhatják majd feltöltésre szánt termékek helyét.
Köszönjük megértésüket!
További szép napot!
Vatera Kategóriák

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-07-02 15:22
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Felhasználók!

Ismét újabb kategóriákkal bővítettük repertoárunkat. Amelyek a következők:
- Szabadidő, utazás/Utazás, kempingezés kellékei/Nyakpárna
- Háztartási gép, kisgép / Háztartási kisgép / Tejhabosító
- Háztartási gép, kisgép / Háztartási kisgép / Fagylaltgép, joghurtkészítő
- Gyerekruházat / Gyerek, kamasz ruházat / Gyerek, kamasz felsőruházat / Gyerek, kamasz póló, felső csomag
A Babaruházat/Babaruha/Baba szabadidőruha alatt történt egy aprócska változtatás. Vagyis a Baba együttes, szett mostantól a Babaruha alatt lesz megtalálható. Így a szabadidőruháknál csak a szabadidőruhák lesznek fellelhetőek.
További szép napot!
Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-02 14:46
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraKategoriak @ 2014-07-02 14:37) *
Kedves Viktória!

Kérésének szívesen eleget téve, pótoltam a hiányzó értékeket az Ön által említett paraméternél.
További szép napot kívánok!
Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

Nagyon köszönöm. thank_you.gif A legkomolyabban mondom, hogy öröm, amikor megjelenik a fórumon.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraKategoriak
hozzászólás 2014-07-02 14:37
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csaladfa1 @ 2014-07-02 12:52) *
A művészetről és annak megítéléséről folytatott eszmecserét szerintem majd valahol máshol, ez nem az a fórum. Ez egy aukciós portál, ahol az eladókat látszólag megzavarja a kategória neve, ezért össze-vissza rakják a fotókat. Ez engem mint vevőt is zavar, mert több kategóriát kell végigbogarásznom, hogy ugyanazokat a minősítésű képeket vehessem meg (művésziek avagy sem).
Ilyen alapon egyébként lehetne olyan kategóriát is létrehozni, hogy "szép biciklik" meg "csúnya biciklik". Értelme semmi, viszont a kevésbé magabiztos személyek - az esetleg szép- biciklit is a csúnyák közé raknák, a mindenre elszánt eladók pedig a rozzantat a szépekhez. Ennek az eredménye két teljesen vegyes kategória lenne (egy helyett), lényegében totál vegyes minőségű áruval. Ezért sincs értelme minősíteni egy kategóriát a megnevezésben, mindenkit csak zavar.
Egyébként régifotó gyűjtő vagyok, és a művészi fotóról alkotott véleményünk merőben eltér. Szívesen elmagyarázom - egy másik fórumon -, hogy Klösz miért nem olyan nagy szám mint amilyennek beállítják, és miért szuper az a fényképész, akiről még csak nem is hallottál, mert nem kapta fel a média.

Kedves vidaeff és csaladfa1!
Jogosnak érzem a felvetést a lentebb tárgyalt kategória ügyében. Mindenki maga hivatott eldönteni egy fotóról, képről vagy bármilyen alkotásról, hogy művészi-e vagy sem. Nekem elsősorban a kategóriát, a tartalma alapján és a keresési kifejezések figyelembe vételével kell elneveznem. Az érintett alábontást ezért átkereszteltem „Régi fotóra”.
Köszönjük a javaslatokat!
További szép napot!
VateraKategóriák

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-29 22:13) *
Kedves Vatera Kategóriák!

- aventurin
- fluorit
- kalcedon
- magnezit
- mokait (mookait, mokkait, többféle helyes írásmód helyes)
- rodonit
- szodalit
- tigrisszem
Ezeket használom rendszeresen és szerintem nincsenek a felsoroltak között.
Nagyon köszönöm a kedvességét! smile.gif
Viktória

Kedves Viktória!

Kérésének szívesen eleget téve, pótoltam a hiányzó értékeket az Ön által említett paraméternél.
További szép napot kívánok!
Üdvözlettel,
Vatera Kategóriák

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-02 13:07
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csaladfa1 @ 2014-07-02 12:52) *
A művészetről és annak megítéléséről folytatott eszmecserét szerintem majd valahol máshol, ez nem az a fórum. ...

Ezen a fórumon belül is van egy hely, ahol egészen más dolgokról lehet beszélni, olyanokról, amik csak egészen laza szálakkal kapcsolódnak az aukciózáshoz, vagy éppen sehogy.
http://www.vatera.hu/forum/index.php?showt...p;#entry1728087
A véleményedet szívesen olvassuk, és engem külön örömmel töltene el, ha szövevényes barátunk (vidaeff) egyre karcsúsodó derekán fogást találnál.smile.gif Érdekes beszélgetés lenne és biztosan sokaknak tanulságos.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
csaladfa1
hozzászólás 2014-07-02 12:52
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-04-29 11:13
Azonosító: 2 028 975

IDÉZET(vidaeff @ 2014-07-02 11:06) *
Jó reggelt! smile.gif

Tartok tőle, félreértett. Kategóriákról beszélek, nem értékelésről. Nem egy saját ízlésvilág alapján választottam ki - találomra - ezt a két fotóművészt. Mást, másokat is kereshettem volna. Lényegesen egyszerűbben látom a dolgot. Ha egy fotóművész foglalkozása körében ingerli a néha jobb sorsra érdemes zárszerkezetet, s ennek eredményét a nagyérdemű lába elé veti, azt hívhatjuk művészi fotónak. De ez nem műbírálat még, csak a dolog neve! A kép ettől lehet remekmű, vagy pocsék. Mint ahogy egy mesterszakács délidőben elkészült munkáját nevezhetjük ebédnek. Az más kérdés, ha valaki fent említetteket nem is tartja művésznek. (Ezen persze lehet vitázni, de az előző írásomban emlegetett un. közmegegyezés szerint azok. Nincs mit tenni. Persze, persze, értem én. Az egyiket érték olyan vádak, polgárháborús fotóinak megkomponálásánál a sugallni kívánt spontaneitás nem egészen igazi. mosking.gif Mit tegyünk, esendőek vagyunk. Olyan ez, mint a líra. Szó esett itt régebben egy már letűnt kor udvari költőjéről. Nevét fedje a feledés jótékony homálya. Többek közt ellető kanászokról is verselt. smiley-shocked034.gif A bűnrossz-vers kategóriát Guinness-i magasságba emelte. Verstanilag kis szódával a dolgai versek voltak, de a Parnasszusra vezető út porát túlzottan nem kavarták fel és Goethe-nek sem támasztottak konkurenciát. Összegezve: egy kategória neve álláspontom szerint nem jelez minőséget, tehát véleményünk merőben eltér. De hasznos ez a vita, mert így a döntésre hivatottak többféle szempontot is mérlegelhetnek ebben a fontos(?) kérdésben. További szép napot! smile.gif

A művészetről és annak megítéléséről folytatott eszmecserét szerintem majd valahol máshol, ez nem az a fórum. Ez egy aukciós portál, ahol az eladókat látszólag megzavarja a kategória neve, ezért össze-vissza rakják a fotókat. Ez engem mint vevőt is zavar, mert több kategóriát kell végigbogarásznom, hogy ugyanazokat a minősítésű képeket vehessem meg (művésziek avagy sem).
Ilyen alapon egyébként lehetne olyan kategóriát is létrehozni, hogy "szép biciklik" meg "csúnya biciklik". Értelme semmi, viszont a kevésbé magabiztos személyek - az esetleg szép- biciklit is a csúnyák közé raknák, a mindenre elszánt eladók pedig a rozzantat a szépekhez. Ennek az eredménye két teljesen vegyes kategória lenne (egy helyett), lényegében totál vegyes minőségű áruval. Ezért sincs értelme minősíteni egy kategóriát a megnevezésben, mindenkit csak zavar.
Egyébként régifotó gyűjtő vagyok, és a művészi fotóról alkotott véleményünk merőben eltér. Szívesen elmagyarázom - egy másik fórumon -, hogy Klösz miért nem olyan nagy szám mint amilyennek beállítják, és miért szuper az a fényképész, akiről még csak nem is hallottál, mert nem kapta fel a média.

A hozzászólást -csaladfa1- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-02 12:57

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-07-02 11:06
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csaladfa1 @ 2014-07-02 09:06) *
Az, hogy Capát vagy Klöszt ki tartja művészinek, az egy egyéni dolog. ..

Jó reggelt! smile.gif

Tartok tőle, félreértett. Kategóriákról beszélek, nem értékelésről. Nem egy saját ízlésvilág alapján választottam ki - találomra - ezt a két fotóművészt. Mást, másokat is kereshettem volna. Lényegesen egyszerűbben látom a dolgot. Ha egy fotóművész foglalkozása körében ingerli a néha jobb sorsra érdemes zárszerkezetet, s ennek eredményét a nagyérdemű lába elé veti, azt hívhatjuk művészi fotónak. De ez nem műbírálat még, csak a dolog neve! A kép ettől lehet remekmű, vagy pocsék. Mint ahogy egy mesterszakács délidőben elkészült munkáját nevezhetjük ebédnek. Az más kérdés, ha valaki fent említetteket nem is tartja művésznek. (Ezen persze lehet vitázni, de az előző írásomban emlegetett un. közmegegyezés szerint azok. Nincs mit tenni. Persze, persze, értem én. Az egyiket érték olyan vádak, polgárháborús fotóinak megkomponálásánál a sugallni kívánt spontaneitás nem egészen igazi. mosking.gif Mit tegyünk, esendőek vagyunk. Olyan ez, mint a líra. Szó esett itt régebben egy már letűnt kor udvari költőjéről. Nevét fedje a feledés jótékony homálya. Többek közt ellető kanászokról is verselt. smiley-shocked034.gif A bűnrossz-vers kategóriát Guinness-i magasságba emelte. Verstanilag kis szódával a dolgai versek voltak, de a Parnasszusra vezető út porát túlzottan nem kavarták fel és Goethe-nek sem támasztottak konkurenciát. Összegezve: egy kategória neve álláspontom szerint nem jelez minőséget, tehát véleményünk merőben eltér. De hasznos ez a vita, mert így a döntésre hivatottak többféle szempontot is mérlegelhetnek ebben a fontos(?) kérdésben. További szép napot! smile.gif

--------------------

+Quote Post
csaladfa1
hozzászólás 2014-07-02 09:06
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-07-01 19:16) *
Nem vagyok kategória menedzser, sem esztéta. Éppen csak nyilvánosan töprengek a felvetésén. Én úgy vélem, egy bizonyos kultúrkörben van arról közmegegyezés, milyen produkciók tekinthetők művészinek. Szóval ha a Capa, vagy Klösz mosking.gif fotóimat itt piacra dobom, határozottan igénylem a művészi kategóriát; függetlenül attól, hogy nevezetteknek is bizonyára akadtak sikerületlenebb képei. Mert ahogy a nagyim mondta: édes fiam, a bableves sem sikeredik mindig egyformára. Viszont azt igérem, balatoni pancsolós gyermekkori fotóim kizárólag a régi kategóriába teszem, mert azok az expozíciók nem ma voltak. biggrin.gif

Az, hogy Capát vagy Klöszt ki tartja művészinek, az egy egyéni dolog. Ha felraksz egy ilyen képet, akkor beírod a leírásba vagy a címbe, hogy "művészi", ha igényled.
A felvetésem egyébként leginkább gyakorlati szempontból történt, ugyanis a "művészi" szó látszólag sok eladót megzavar, és a fotókat ezért nem oda, hanem az "egyéb" kategóriába rakja.. Az olyat is, ami egyébként valóban művészi SZERINTEM, és lehet, hogy szerinted pedig nem az. De mint mondtam, ez egyéni ízlés kérdése, mindenki ítélje meg maga, hogy egy fotó művészi avagy nem az, a kategóriában a minőségjelzés csak zavart kelt.
(Ezt adatbáziskezelőként is mondom.)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-07-01 19:16
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csaladfa1 @ 2014-07-01 14:25) *
Kedves VateraKategóriák!

Az Antik, Régiség / Kép / Művészi fotó kategóriából a "művészi" szó nagyon félrevezető (kinek mi a művészi..), kérem vegyék ki belőle, vagy nevezzék át, pl így: "Régi fotó"

köszönöm szépen!

Nem vagyok kategória menedzser, sem esztéta. Éppen csak nyilvánosan töprengek a felvetésén. Én úgy vélem, egy bizonyos kultúrkörben van arról közmegegyezés, milyen produkciók tekinthetők művészinek. Szóval ha a Capa, vagy Klösz mosking.gif fotóimat itt piacra dobom, határozottan igénylem a művészi kategóriát; függetlenül attól, hogy nevezetteknek is bizonyára akadtak sikerületlenebb képei. Mert ahogy a nagyim mondta: édes fiam, a bableves sem sikeredik mindig egyformára. Viszont azt igérem, balatoni pancsolós gyermekkori fotóim kizárólag a régi kategóriába teszem, mert azok az expozíciók nem ma voltak. biggrin.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-01 19:16

--------------------

+Quote Post
csaladfa1
hozzászólás 2014-07-01 14:25
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves VateraKategóriák!

Az Antik, Régiség / Kép / Művészi fotó kategóriából a "művészi" szó nagyon félrevezető (kinek mi a művészi..), kérem vegyék ki belőle, vagy nevezzék át, pl így: "Régi fotó"

köszönöm szépen!

+Quote Post

17 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-23 08:19