IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

64 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vaterafutár
zejopy
hozzászólás 2014-03-05 15:34
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2014-03-05 11:10) *
... illetve rövidesen egy legújabb, egészen innovatív kézbesítési mód is bemutatkozik, ....

Erről mesélnél egy kicsit bővebben? thank_you.gif Feltűnően kíváncsivá tettél.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2014-03-05 12:10
Létrehozva: #42

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(domhring @ 2014-03-04 15:33) *
Ha a MOL PostaPonta drágább a szállítás, akkor miért nem lehet külön szállítási opcióként megadni azt? Vevő leüti a 790 Ft-os postapontra szállítással a terméket, aztán pedig MOL kútra kéri. És még csak nem is ő hibázik, mert nem lehet külön, más áras szállítási opcióként megadni a MOL kútra kiszállítást.

Kedves domhring,

Mind a MOL kút, mind a postahivatalok egyaránt un. PostaPontok. A díjszabás valóban eltér kissé, azonban a rendszer bevezetésekor eleve igen sok új információval találkoztak a felhasználók, a MOL PostaPontok száma pedig - új típusú, induló szolgáltatásként - eleinte alacsony volt, ezért nem tettünk különbséget a szállítási módok szintjén.
A MOL PostaPontra küldés lehetőségét és felárát pedig a "További információk..." részen, vagy akár közvetlenül a termékleírásban is fel lehet tüntetni.

Tekintettel arra, hogy a MOL PostaPontok száma jelentősen kibővült, illetve rövidesen egy legújabb, egészen innovatív kézbesítési mód is bemutatkozik, a közeljövőben elképzelhető, hogy meg fogjuk bontani a PostaPontos szállítási módot.
Ehhez kapcsolódik, hogy ha a vevő postára kéri a csomagot, akkor az értesítőben megkapom, hogy konkrétan melyik postára kérte, ha viszont MOL kútra kéri, akkor elvész az információ, nem jön át az értesítőben. Pedig állítólag a vevő konkrétan kiválasztotta a Vaterán, hogy melyik kúton szeretné átvenni a rendelést.

Ezzel a hibával eddig nem találkoztunk, kérem hogy legyen kedves írni az ügyfélszolgálatnak, és csatolni a szóban forgó értesítőt, hogy megvizsgálhassuk a problémát.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-04 20:20
Létrehozva: #43

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ha a MOL PostaPonta drágább a szállítás, akkor miért nem lehet külön szállítási opcióként megadni azt? Vevő leüti a 790 Ft-os postapontra szállítással a terméket, aztán pedig MOL kútra kéri. És még csak nem is ő hibázik, mert nem lehet külön, más áras szállítási opcióként megadni a MOL kútra kiszállítást.

Ehhez kapcsolódik, hogy ha a vevő postára kéri a csomagot, akkor az értesítőben megkapom, hogy konkrétan melyik postára kérte, ha viszont MOL kútra kéri, akkor elvész az információ, nem jön át az értesítőben. Pedig állítólag a vevő konkrétan kiválasztotta a Vaterán, hogy melyik kúton szeretné átvenni a rendelést.

Abban az esetben, ha a vevőd MOLpontra kéri a csomagot, eldöntheted, hogy elküldöd-e neki, vagy sem. Ha veszed a fáradságot és utánajársz, akkor ez részedről egy gesztus, hiszen alapvetően nem adtad meg a MOLpontos szállítást, mert nincs. Viszont a vevőnek szólni kell, hogy ez egy harmadik díj, ami nagyságrendben a postán maradó és a házhoz szállított között van. Ebben az esetben szerintem jogosan kéred a valóban fizetendő összeget, ami több, mint az általad említett 790 Ft. Ha ezt nem fizeti, nincs semmi gond, adjon meg egy neki megfelelő postát és oda elküldöd 790 Ft-ért a cuccot. Nálam volt már ilyen és a vevő gond nélkül fizette a valós költséget, csak el kellett magyarázni neki a dolgot.smile.gif
Most nincs megadva itt a beállításoknál a MOLpont. MPL postapontig és MPL házhoz van csak az Öreg Vaterán és a Bétán is. Nem emlékszem, régebben volt-e.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-04 20:21

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-03-04 17:20
Létrehozva: #44

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

Ezt most nem értem.
Ha eladóként nem tudom jelölni a MOL kutat, ő vevőként hogy választotta ki?
Szerintem ami nincs megadva, úgy nem kell postáznia az eladónak. Függetlenül attól, hogy a lapon nem tudom jelölni vagy szándékosan kihagyom, ha nem tüntetem fel, akkor lehet kérdezni, kérni, de kötelezni nem. Ha pedig drágább szolgáltatással szeretné megkapni és egyébként nincs akadálya, akkor fizesse ki azt.
Egyáltalán nem érzem azt, hogy a vevőd korrekten jár el (ha minden így igaz).

+Quote Post
domhring
hozzászólás 2014-03-04 16:33
Létrehozva: #45

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-03 19:22
Azonosító: 687 546

+Quote Post
Gabeszom
hozzászólás 2014-03-03 16:08
Létrehozva: #46

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-06-19 13:11
Azonosító: 1 762 491

IDÉZET(palerika @ 2014-03-03 14:40) *
Szia!
Én adtam is már fel csomagot, meg kaptam is így. kap emailt a feladás után, amiben van egy link, és nyomon tudja követni a küldeményt. Te, mint feladó, nem tudsz ilyen opciót bejelölni, ezt maguktól is megcsinálják. Valószínűleg nem nézte az emailjeit.

Én is így gondolom,azzal,hogy beírom a telszámát+email címét automatikusan küldenek neki értesítőt,mondjuk fel nem hívják szerintem.De a postán a Nő meg azt mondja Neki,hogy én mint feladó nem jelöltem be ezt az opciót,ezért nem kapott,jóvicc....

+Quote Post
palerika
hozzászólás 2014-03-03 15:40
Létrehozva: #47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-07 10:46
Azonosító: 74 692

IDÉZET(Gabeszom @ 2014-03-03 13:58) *
Sziasztok!
Egy kis problémám adódott a vaterafutárral,vagyis inkább egy Vevővel.Postapontra kérte a szállítást,oda is ért 8 nap után sem vette fel,visszajött Hozzám,fizethettem érte 970Ft-ot.Szóval azt mondja nem értesítették(én írtam mikor feladtam,meg,hogy az max 2 nap múlva ott lesz,na mindegy).A postáról sms-t vagy emailt kellett volna küldeniük?Vagy felhívni Őt? A posta szerint nekem eladóként kell bejelölnöm az opciót,hogy küldjenek,kérdem én ez hol van?Van ilyen opció,sehol nem találom és eddig nem kértem,mindenki kapott emailt .Akkor ez most,hogy is van?Köszönöm a segítséget

Szia!
Én adtam is már fel csomagot, meg kaptam is így. kap emailt a feladás után, amiben van egy link, és nyomon tudja követni a küldeményt. Te, mint feladó, nem tudsz ilyen opciót bejelölni, ezt maguktól is megcsinálják. Valószínűleg nem nézte az emailjeit.

+Quote Post
Gabeszom
hozzászólás 2014-03-03 14:58
Létrehozva: #48

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-06-19 13:11
Azonosító: 1 762 491

Sziasztok!
Egy kis problémám adódott a vaterafutárral,vagyis inkább egy Vevővel.Postapontra kérte a szállítást,oda is ért 8 nap után sem vette fel,visszajött Hozzám,fizethettem érte 970Ft-ot.Szóval azt mondja nem értesítették(én írtam mikor feladtam,meg,hogy az max 2 nap múlva ott lesz,na mindegy).A postáról sms-t vagy emailt kellett volna küldeniük?Vagy felhívni Őt? A posta szerint nekem eladóként kell bejelölnöm az opciót,hogy küldjenek,kérdem én ez hol van?Van ilyen opció,sehol nem találom és eddig nem kértem,mindenki kapott emailt .Akkor ez most,hogy is van?Köszönöm a segítséget

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2014-02-27 13:03
Létrehozva: #49

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(konyibetti @ 2014-02-20 15:07) *
Sziasztok!

Elég sokat postázok Vaterafutárral, fél kg feletti csomagokat szinte már csak azzal küldök ár, gyorsaság stb miatt. Viszont mostanában elég sokszor előfordul, hogy a postán nem tudják felvenni a csomagjaimat, mert "nincs adat"...

Kedves konyibetti,

Hasonló jelzés alapján a napokban végeztünk egy ilyen ellenőrzést, a hiba valószínűleg a postai rendszerben van, a Vaterafutár oldaláról rendben átmennek az adatok hozzájuk. Javaslom, hogy ha legközelebb előáll az eset, jelezze ott helyben a postavezetőnek, hogy a konkrét adatok birtokában ki tudják vizsgálni a problémát.

IDÉZET(timus71_t @ 2014-02-25 07:39) *
Sziasztok!

Először használom a MPL vaterafutárt. Kitöltöttem a megrendelőt. E-mailben kértem, hogy így küldjék el a megrendelőt, ez tegnap reggel volt. Azóta még nem kaptam semmit. Várjak még, vagy töltsem kis újra? Vagy valamit nem jól csináltam?

Kedves timus71_t,

Érdemes lenne a citromailről egy megbízhatóbb szolgáltatóra váltani. A levelet pár másodpercen belül kiküldjük, azonban jellemzően a freemail és a citromail szolgáltatóknál akár több napos késés is előfordulhat a kézbesítésben.
Jelen esetben, ha azóta sem érkezett meg a címirat (ellenőrizze a spam mappát is!), akkor célszerű újra leadni a megrendelést, és ezúttal az azonnali letöltést választani.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2014-02-27 13:04

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
timus71_t
hozzászólás 2014-02-25 08:39
Létrehozva: #50

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-25 08:30
Azonosító: 2 098 372

Sziasztok!

Először használom a MPL vaterafutárt. Kitöltöttem a megrendelőt. E-mailben kértem, hogy így küldjék el a megrendelőt, ez tegnap reggel volt. Azóta még nem kaptam semmit. Várjak még, vagy töltsem kis újra? Vagy valamit nem jól csináltam?

+Quote Post
konyibetti
hozzászólás 2014-02-20 16:07
Létrehozva: #51

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-12 19:08
Azonosító: 1 591 813

Sziasztok!

Elég sokat postázok Vaterafutárral, fél kg feletti csomagokat szinte már csak azzal küldök ár, gyorsaság stb miatt. Viszont mostanában elég sokszor előfordul, hogy a postán nem tudják felvenni a csomagjaimat, mert "nincs adat"
Ma 6 csomagból 3-at feltudott venni a postás hölgy, a maradékot nem. Újra nyomtattam a címiratot, visszavittem de csak nem jó...
Másnap az újranyomtatott címiratokat el szokta fogadni a rendszer, de elég sokat kellett már erre ráfizetnem, mert ha meg lett beszélve, akkor elküldöm hagyományos csomagként vagy ajánlott elsőbbségi levélként, de ez majdnem kétszer annyiba kerül. :/
Ha esetleg van valami tippetek, hogy miért van ez, mit lehet ezzel csinálni, azt megköszönném.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-14 17:30
Létrehozva: #52

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2014-02-14 16:26) *
Kedves svejku!

A készpénzes utánvétfizetésnek hosszabb az átfutása, legutóbbi emlékeim szerint 3 munkanap. Ha ma sem jött a pénzes postás, akkor érdemes kapcsolatba lépni az MPL ügyfélszolgálattal.

Köszönöm Leo, ma megérkezett! smile.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2014-02-14 17:26
Létrehozva: #53

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-02-13 16:52) *
MPL Vaterafutárral utánvételesen küldött csomagomat hétfőn átvették, nyilván ki is fizették.
A készpénzes módot választottam, de még (csütörtök) nem jött meg az összeg.
Általában hány nap az átfutása? Kell már aggódnom? unsure.gif

Kedves svejku!

A készpénzes utánvétfizetésnek hosszabb az átfutása, legutóbbi emlékeim szerint 3 munkanap. Ha ma sem jött a pénzes postás, akkor érdemes kapcsolatba lépni az MPL ügyfélszolgálattal.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-13 17:52
Létrehozva: #54

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

MPL Vaterafutárral utánvételesen küldött csomagomat hétfőn átvették, nyilván ki is fizették.
A készpénzes módot választottam, de még (csütörtök) nem jött meg az összeg.
Általában hány nap az átfutása? Kell már aggódnom? unsure.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-31 16:29
Létrehozva: #55

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bevasarlotura @ 2014-01-31 14:54) *
Sziasztok!
Most adnék fel először terméket Vaterafutárral Bp.-en a XI. kerületben. Érdeklődnék, hogy oda kell vinnem, ahol amúgy is a csomagokat fel szoktuk adni? Hogyha nem jól mértem le a termékeket, akkor mi a helyzet, hazaküldenek, hogy nyomtassam újra a cetliket? (nagyméretűek, így a mérlegre nehézkesen tudtam itthon feltenni).
Köszi!

MPL Vaterafutárról van szó?
Ha az adott tarifának megfelelő súlyhatáron belül van, akkor nincs gond, ha nem tudod pontosan lemérni.
Amúgy kimennek érte hozzád, ha azt jelölöd be, de ha a postai feladást választod, akkor igen, a csomagos ablakhoz kell vinned.

+Quote Post
Bevasarlotura
hozzászólás 2014-01-31 15:54
Létrehozva: #56

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-08-24 20:05
Azonosító: 1 320 566

Sziasztok!
Most adnék fel először terméket Vaterafutárral Bp.-en a XI. kerületben. Érdeklődnék, hogy oda kell vinnem, ahol amúgy is a csomagokat fel szoktuk adni? Hogyha nem jól mértem le a termékeket, akkor mi a helyzet, hazaküldenek, hogy nyomtassam újra a cetliket? (nagyméretűek, így a mérlegre nehézkesen tudtam itthon feltenni).
Köszi!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-30 00:42
Létrehozva: #57

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2014-01-29 17:21) *
No ha megérti a vevő az jó, viszont nekem volt vevő aki közölte utalta a pénzt és megírta hova kéri, természetes molpontra kérte. Feladtam neki de megírtam, hogy az többe került. Szerinted utalta a többletet vagy rákérdezett? Ráadásul az értékelése sem látható mivel client.

Gondolom nem utalta. Nálam megvárják az összesítést, mert általában többet vesznek, és oda van írva a terméklapomra, hogy sok esetben kevesebb, mint amit a rendszer összesítésben megad. Mindig mondják, hogy nem szabad feladni, csak ha már a teljes összeg a számlán van, de én is feladtam volna. Vannak ilyen jellegű buktatók sajnos. Ha meg mereven ragaszkodunk az általunk megadottakhoz, akkor meg kiakadnak. Tökéletes megoldás sehol nincs, ez pedig most különösen idegen, hiszen egy idegen kultúra gyümölcse, nem a mi ízlésünk szerint van kialakítva. De majd megtanuljuk.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2014-01-29 18:21
Létrehozva: #58

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-29 14:27) *
Megpróbálok szabályos lenni.smile.gif A molpont nekem is problémás, mindig a meglepetés erejével hat, ha oda kérik, na és az egy harmadik árfekvés, szóval nem mindegy. Bár ezt meg szokták érteni a vevők.

No ha megérti a vevő az jó, viszont nekem volt vevő aki közölte utalta a pénzt és megírta hova kéri, természetes molpontra kérte. Feladtam neki de megírtam, hogy az többe került. Szerinted utalta a többletet vagy rákérdezett? Ráadásul az értékelése sem látható mivel client.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-29 15:27
Létrehozva: #59

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2014-01-29 14:22) *
Szia smile.gif

Köszönöm, hogy itt válaszoltál ha már én bamba voltam és máshol kérdeztem.
Na viszont jó lenne ha a Mol pontot is lehetne jelölni. smile.gif

Megpróbálok szabályos lenni.smile.gif A molpont nekem is problémás, mindig a meglepetés erejével hat, ha oda kérik, na és az egy harmadik árfekvés, szóval nem mindegy. Bár ezt meg szokták érteni a vevők.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2014-01-29 15:22
Létrehozva: #60

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-29 14:13) *
Szia! smile.gif Gondolom valamit valamiért. Nem túl nagy ár a valóban kedvező feltételekért cserében.

Szia smile.gif

Köszönöm, hogy itt válaszoltál ha már én bamba voltam és máshol kérdeztem.
Na viszont jó lenne ha a Mol pontot is lehetne jelölni. smile.gif

+Quote Post

64 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-23 15:23