IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

64 Oldal V  « < 42 43 44 45 46 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vaterafutár
timcsi79
hozzászólás 2010-09-14 14:20
Létrehozva: #861

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 14:10
Azonosító: 1 361 246

Mindenkitől elnézést kérek előre, ha rossz helyre írok...
A Vaterafutárral (PPS) kapcsolatban lenne észrevételem. Ezzel kapcsolatban kinek írhatok itt a Vaterán, mert a futárral sajnos nem jutottam semmire.
Megteheti a Vaterafutár, hogy minden feltételnek megfelelő csomag szállítását megtagadja arra hivatkozva, hogy neki nem gazdaságos a csomag elszállítása? Milyen szerződés van a Vatera és a PPS között erre vonatkozóan?
Előre is köszönöm a segítséget!
Go to the top of the page

+Quote Post
lagodigarda
hozzászólás 2010-09-13 13:59
Létrehozva: #862

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-15 09:20
Azonosító: 840 745

IDÉZET(ricardoca @ 2010-09-13 12:10) *
Vagy ilyen sok a reklamáló vagy félre van téve a telefon. Különben érdekes, hogy ma még a PPS futárt se lehet felhívni, ott nem veszik fel.
Neked melyik megyében lakik a vevőd? Én azon csodálkozom, hogy csütörtök óta egy kocsijuk se járt Budapesten, hogy felrakják egyikre a csomagomat? Vecsésen van bejegyezve a cég, gondolom ott a raktárjuk, max. 25-30 perc kocsival tőlem, kb 10 km. Na mindjárt nagyon megunom és elmegyek a raktárba a csomagomért........................

Én elolvastam az egész ÁSZF-t s honlapjukon, szerintem járna kártérítés, de persze az ügyfélszolgálatos erről se tudott semmit se mondani.

Szabolcs-Szatmár-ban. Egyébként teljesen mindegy ki hol lakik, ők azt vállalták, hogy másnap kiszállítják a küldeményt a címzetthez. Én is úgy értelmeztem az ÁSZF-ből, hogy jár kártérítés, ha időben nem teljesítik a fuvart. Ez a küldemény díjának a kétszerese.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-13 12:44
Létrehozva: #863

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(ricardoca @ 2010-09-13 11:38) *
A korábbi választ direkt küldtem külön, szerintem nem engem kéne kioktatni, hanem a Vatrafutárjukat............

Tisztelt ricardoca!

Mindkét hozzászólásához ugyanaz az idézet tartozott, semmi nem indokolta, hogy külön küldje el a mondanivalóját.

A következő hasonló stílusú hozzászólásáért figyelmeztetni fogom.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-13 12:10
Létrehozva: #864

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-18 17:36
Azonosító: 558 315

IDÉZET(lagodigarda @ 2010-09-13 11:59) *
Én is ma próbálom őket elérni telefonon, vajon hol tart a küldemény kézbesítése. De természetesen állandóan foglalt. Vajon miért?!

Vagy ilyen sok a reklamáló vagy félre van téve a telefon. Különben érdekes, hogy ma még a PPS futárt se lehet felhívni, ott nem veszik fel.
Neked melyik megyében lakik a vevőd? Én azon csodálkozom, hogy csütörtök óta egy kocsijuk se járt Budapesten, hogy felrakják egyikre a csomagomat? Vecsésen van bejegyezve a cég, gondolom ott a raktárjuk, max. 25-30 perc kocsival tőlem, kb 10 km. Na mindjárt nagyon megunom és elmegyek a raktárba a csomagomért........................

Én elolvastam az egész ÁSZF-t s honlapjukon, szerintem járna kártérítés, de persze az ügyfélszolgálatos erről se tudott semmit se mondani.

+Quote Post
lagodigarda
hozzászólás 2010-09-13 11:59
Létrehozva: #865

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én is ma próbálom őket elérni telefonon, vajon hol tart a küldemény kézbesítése. De természetesen állandóan foglalt. Vajon miért?!

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-13 11:38
Létrehozva: #866

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-09-13 10:46) *
A pontos fuvarlevélszámot mellékelve emailben megírni a problémát az info@ppsfutar.hu email címre.

Amit még emellett tehet, hogy nem küld el gyors egymásutánban több hozzászólást. Az elküldött hozzászólás szerkeszthető, ha szükség van a mondanivaló kiegészítésére.

Email írás: Az egyik emailemre már 10 napja nem válaszolnak a PPs-től, a csütörtökön küldött két emailemre pedig még a mai napig se jött válasz, ami szintén most már több mint 3 nap....... -- tehát önmagában írogathat az ember nekik.
ja nekem két és fél óra telefonálás után végre sikerült beszélnem velük... a csomag csütörtök óta a raktárban, esetleg ma, vagy talán holnap hozzák.

A korábbi választ direkt küldtem külön, szerintem nem engem kéne kioktatni, hanem a Vatrafutárjukat............

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-09-13 10:46
Létrehozva: #867

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ricardoca @ 2010-09-13 10:04) *
Mit lehet tenni?

A pontos fuvarlevélszámot mellékelve emailben megírni a problémát az info@ppsfutar.hu email címre.

Amit még emellett tehet, hogy nem küld el gyors egymásutánban több hozzászólást. Az elküldött hozzászólás szerkeszthető, ha szükség van a mondanivaló kiegészítésére.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-13 10:04
Létrehozva: #868

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(lagodigarda @ 2010-09-12 09:21) *
Sajnos, rossz tapasztalataim vannak a Vaterafutárral. K-ra mérges vagyok!!! Kedd helyett szerdán vették fel az árut és ma vasárnap van, szólt a vevőm, hogy még nem kapta meg az árut. Holott már csütörtökön ki kellett volna hogy vigyék. Ilyenkor mit lehet tenni?

Mit lehet tenni? Reménykedni, hogy valaha mégis kézbesítik a csomagot, és SOHA TÖBBET NEM VENNI IGÉNYBE A SZOLGÁLTATÁSUKAT!!!!

Nálam marad a posta vagy a GLS futár a jövőben.

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-13 10:02
Létrehozva: #869

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(lagodigarda @ 2010-09-12 09:21) *
Sajnos, rossz tapasztalataim vannak a Vaterafutárral. K-ra mérges vagyok!!! Kedd helyett szerdán vették fel az árut és ma vasárnap van, szólt a vevőm, hogy még nem kapta meg az árut. Holott már csütörtökön ki kellett volna hogy vigyék. Ilyenkor mit lehet tenni?

szia, én folyamatosan próbálom hívni ezt a mutyi bétét, nem véletlen ezek szerint, hogy félre van téve a telefonjuk és folyamatosan foglalt.
Az emaileimre már 4 napja nem válaszolnak vissza semmit! Ma nem tudok egész nap otthon ülni és a futárjukra várni, próbálnám egyeztetni ezekekkel a .......-kal, hogy mégis mikor jönne a futár, de csak a vérnyomásom kezd lassan felmenni tőlük........ sad.gif

+Quote Post
lagodigarda
hozzászólás 2010-09-12 09:21
Létrehozva: #870

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-10 22:27
Létrehozva: #871

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(ricardoca @ 2010-09-10 22:18) *
Az utolsó mondatodat hogy értsem? Te voltál a vater futár megrendelő, te kaptad a számlát, de szóltál, hogy a vevőnek adják oda a kártérítést? A 1X azt jelenti, hogy 1750 ft volt a kártérítés? (én az ÁSZF-ben úgy olvastam, hogy a feladási díj kétszerese a kártérítés késedelmes kiszállítás esetén)

Bocs, kicsit pontatlanul fogalmaztam. Igen. Miután késett a csomag, jeleztem a problémámat ( mosking.gif ), azt mondták, hogy visszaadják a pénzt. Akkor mondtam, hogy a vevőnek adják, mert ő fizette. És igen, csak az egyszeri árat adták, és én még annak is örültem. Kezdő vásárló volt, nem tudtam, értékelés szempontjából hogyan viszonyul a dolgokhoz. De végül eléggé jó lett, mert pozitívan fogta fel a dolgot és azt írta az értékelésben, hogy végigkövettem a csomag útját. Szerencsém volt. Tényleg. Egy keményebb vevő rosszabbat is adhatott volna. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-10 22:18
Létrehozva: #872

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Szia , köszönöm a választ!
Igen , a számvitelileg szeritnem is úgy szabályos, hogy továbbszámlázod a vevőnek és megtartod az eredetit, amit magadnak kérsz. De ez egy magán eladó, se a termékről se a szállítási díjról nem fog nekem számlát adni. Az értékelés max a lelkemet nyugtathatja meg, attól nem tudom a futár áfáját visszaigényelni és ktg-ként elszámolni, és készülhetek a bosszú negára, amit lehet, hogy nem törölnek a vaetra adminok.
Hát sok pozitívjaja van az eladónak, nem gondoltam, hogy így megszívom... épp egy hete írtam, hogy bajom van vele, mert hiába nyertem meg egy 1 Ft-ról induló termékét 8 ezerért, azt írta emailen, hogy 10 ezret kér érte, mett túl olcsón nyertem meg. Bánom már, hogy nem postával kértem, ott tanuk előtt jegyzőkönyvvel kibonthatom a a csomagot, benne van-e a termék, most meg még az is az eszembe jutott, mi van, ha nem tette bele minden részét a terméknek, hogy fogom bizonyítani..... (játékgép, memóriakártya CD-k, távirányító, stb)

Az utolsó mondatodat hogy értsem? Te voltál a vater futár megrendelő, te kaptad a számlát, de szóltál, hogy a vevőnek adják oda a kártérítést? A 1X azt jelenti, hogy 1750 ft volt a kártérítés? (én az ÁSZF-ben úgy olvastam, hogy a feladási díj kétszerese a kártérítés késedelmes kiszállítás esetén)

IDÉZET(zejopy @ 2010-09-10 21:32) *
Amíg nem értékelted az adásvételt, addig talán van még egy eszköz a kezedben. Ha nem kapod meg a szállítás költségét, akkor nyugodtan értékelheted szerintem negatívan, de vigyázz, minden történés bizonyítható legyen mail-lel.
Mellesleg csak halkan jegyzem meg, hogy én úgy csinálom, hogy a feladás díját továbbszámlázom a vevőnek. Az eredeti számlát pedig én teszem el. Ez így szabályos.
Ja, jut eszembe, a visszapénzt a vevő kapja, legalábbis én legutóbb ezt kértem tőlük, és azt mondták, hogy úgy van. De csak 1x.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-09-10 21:32
Létrehozva: #873

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(ricardoca @ 2010-09-10 21:18) *
És ezek után valaki meg tudná nekem válaszolni a következőt kérdést?

Ha megreklamálom a futárnál a késedelmes kiszállítást, akkor kártérítési összeg jár, az ÁSZF szeirnt 2*1750 FT?
Én most azt feltételezem, mivel az eladó saját nevére kérte a számlát, ezt neki fogják kifizetni. Igényt tudok tartani erre az összegre?
Átutalással én fizettem ki neki a vatera futár díját, kértem, hogy kérjen nekem számlát, nem tette meg.
Ha már jár a kártérítés, akkor arra hogyan tarthatokj igényt? Várjak a jóindultára, hogy hátha odaadja nekem a pénzt?

Amíg nem értékelted az adásvételt, addig talán van még egy eszköz a kezedben. Ha nem kapod meg a szállítás költségét, akkor nyugodtan értékelheted szerintem negatívan, de vigyázz, minden történés bizonyítható legyen mail-lel.
Mellesleg csak halkan jegyzem meg, hogy én úgy csinálom, hogy a feladás díját továbbszámlázom a vevőnek. Az eredeti számlát pedig én teszem el. Ez így szabályos.
Ja, jut eszembe, a visszapénzt a vevő kapja, legalábbis én legutóbb ezt kértem tőlük, és azt mondták, hogy úgy van. De csak 1x.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-09-10 21:33

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-10 21:18
Létrehozva: #874

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

És ezek után valaki meg tudná nekem válaszolni a következőt kérdést?

Ha megreklamálom a futárnál a késedelmes kiszállítást, akkor kártérítési összeg jár, az ÁSZF szeirnt 2*1750 FT?
Én most azt feltételezem, mivel az eladó saját nevére kérte a számlát, ezt neki fogják kifizetni. Igényt tudok tartani erre az összegre?
Átutalással én fizettem ki neki a vatera futár díját, kértem, hogy kérjen nekem számlát, nem tette meg.
Ha már jár a kártérítés, akkor arra hogyan tarthatokj igényt? Várjak a jóindultára, hogy hátha odaadja nekem a pénzt?

+Quote Post
ricardoca
hozzászólás 2010-09-10 19:43
Létrehozva: #875

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sajnálom, hogy nem olvastam előbb a topicot, szaporítom azoknak a számát, akik NEM ELÉGEDETTEK A VATERA FUTÁRRAL.

SOha többet nem veszem igénybe a szolgáltatásait!!! Százszor inkább a magyar posta, pedig értük se vagyok oda.

Írtam az ÜF. szolg-nak, hogy elutalom az eladónak pénzt, hogyan tudok számlát kérni a futárdíjról. Mint valami butyuta, írdogált mindenféle hülyeséget egy nő, hogy így meg úgy az utánvét stb. Felhívtam őket, fogalma se volt, hívtam a pénzügyest, közölte, hogy a feladónak adnka számlát hiába én fizetem, arra nem kérhető a futár meg, hogy a csomaggal együtt számlát is elhozza nekem.

Na bíztam az eladóban, hogy akkor kérjen nekem számlát a fuvardíjról, elutaltam a pénzt, megadtam a számlázási adatokat, de a drágám magának kérte a számlát ennek ellenére. A nagyobb baj az, hogy csütörtök 12 -kor elhozták tőle a csomagot, amit én egész pénteken vártam, hogy kihozzanak, és sehol senki!
Online nyomon követés nem működik, az ÜFSZ telfonja vagy kikapcsolvan vagy foglalt!. Egyszer sikerült 11 kor egy nőt felhívnom, közölte a rendszer le van faygva fogalma sincsmi van a csomagommal. Kértem a futár teelfonszámát, nem adták meg (MEGJEGYZEM A GLS FUTÁRNÁL EGYBŐL MEGADJÁK, HOgy A FUTÁR ÉS A VÁSÁRLÓ TUDJON EGYEZTETNI A CSOMAG ÁTVÉTELÉRŐL!)

Szóval telefonszámot nem kaptam kérésemre, hogy hívjon fel a futár nem hívott. EGYÉSZ NAP OTTHON ÜLTEM, HOGY MEGÉRKEZZEN A GYEREK SZÜLINAPI AJÁNDÉKAÉS HIÁBA! Most valahol landolt egy autóban és az egész hétvégét ott tölti.
Nem ilyen szolgáltatásért fizettem 1750 FT-ot!!!!!!!

A garantált másnapi kézbesítés egy nagy hazugság!!! MÉg arra se vették a fáradságot, hogy felhívjanak, hogy késik a kézbesítés!!!

Ezzek után kiváncsi vagyok, ha megreklamálom a késői kézbesítést, akkor az eladónak fogják kifizetni a kártérítést???

Inkább küldtem volna portósan a GLS futárt a csomagért, késő bánat, sajnos ez egy kellemetlen tanulópénz nekem!

SOHA TÖBBET VATERA FUTÁRT! CSATLAKOZOM AZ ELŐTTEM SZÓLÓHOZ, A VAETRA INKÁBB NE ÉGESSE MAGÁT EGY ILYEN SZOLGÁLTATÓ REKLÁMOZÁSÁVAL!

+Quote Post
szentendrei26
hozzászólás 2010-09-05 17:52
Létrehozva: #876

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-02 23:27
Azonosító: 819 666

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-09-05 16:46) *
Segítség,
Keresendő téma: futár.

Nekem úgy tűnik, hogy a vatera inaktiválta (esetleg a a konkurencia nyomására? hiszen sok pénzbe kerülhet a főoldalon a folyamatos hirdetés...) az MPL-t, mert a korábbi MPL oldal minden figyelmeztetés nélkül átugrik a pps oldalra

Kerestem a googleban is:
Felvevőhelyek - Vatera.hu - Online Internetes Aukciós PiactérVatera MPL futár. Vaterafutár kezdőlap A szolgáltatás Miért válassza? Csomagméretek Díjszabás Felvevőhelyek. www.vatera.hu/vaterafutar/mpl/?activepanel

áturig a pps oldalra...

Aug 31-én még létezett, itt a google által tárolt "bizonyték":

http://webcache.googleusercontent.com/sear...=clnk&gl=hu

+Quote Post
szentendrei26
hozzászólás 2010-09-05 17:04
Létrehozva: #877

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Még egyszer:
A vaterafutár lapon korábban 2 db futár szerepelt, most már csak 1. Ezért nem tatálom az MPL futárt. Megszűnt?

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-09-05 16:46
Létrehozva: #878

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Segítség,
Keresendő téma: futár.

IDÉZET(szentendrei26 @ 2010-09-05 16:43) *
Nem találom a vatrán az MPL futárt. Megszűnt? Üdv:

+Quote Post
szentendrei26
hozzászólás 2010-09-05 16:43
Létrehozva: #879

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem találom a vatrán az MPL futárt. Megszűnt? Üdv:

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-26 10:03
Létrehozva: #880

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(user2004 @ 2010-08-26 09:22) *
T. Vaterafutár!
...

Tisztelt user2004!

Legyen kedves nagyon sürgősen moderálni magát.

A problémáját mindenki megérti, azonban az őrjöngésnek nem itt van a helye.

IDÉZET(user2004 @ 2010-08-26 09:22) *
...Ja és abban is biztos vagyok, hogy senki sem lenne elégedett egy ilyen minőségű szolgáltatással, szóval - ha nem lenne világos - ezért hallgat a "tömeg"...

Egyúttal köszönjük a kioktatást, nyilván nálunk rossz a statisztika. A következő hasonlóan hiteles információját figyelmeztetéssel fogom honorálni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post

64 Oldal V  « < 42 43 44 45 46 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-01 23:00