IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

74 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vaterafutár
zejopy
hozzászólás Tegnap, 17:17
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-12-14 14:31) *
Sajnos, ötletem sincs...már az a kolléga is elment, aki annak idején kiépítette ezt a kapcsolatot.

Olyan nincs, hogy Önnek nincs ötlete.smile.gif Valaki csak tartja velük a kapcsolatot. A szolgáltatások nagy részénél rendszeresen merülnek fel problémák. Ezt kezelniük kell, mégpedig megnyugtatóan, mert megrendelőket veszítenek. Nem hiszem, hogy az az ember, aki végigstresszel több napot a megrendeléstől a kiszállításig egy csomag miatt, az utána szívesen szállíttat ugyanazzal a céggel, bármennyire is olcsó. Inkább kiveszi a választhatóak közül. Utána már hiába javul a szolgáltatás, kétszer is meggondolja a visszatérést.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 14:31
Létrehozva: #2

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-13 21:09) *
? smile.gif

Sajnos, ötletem sincs...már az a kolléga is elment, aki annak idején kiépítette ezt a kapcsolatot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-13 21:09
Létrehozva: #3

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-12 12:32) *
Kedves Benz,

Önök nyilván tudnak ...

? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Somibea00
hozzászólás 2017-12-12 19:35
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-12-12 19:31
Azonosító: 2 568 993

Miért NE küldj csomagot a DPD és DPD Vaterafut?r céggel?

Hogy ne j?rj úgy, mint én.

-megrendeltem (Haloween ajándék lett volna a címzettnek)
-elvitte a csomagomat október 27.-én
- október 30-ra ígérte a kézbes?tést ( elvégre Haloween aj?ndék)
-a csomag nem érkezett meg
- kommunikáció felém zéró
-emailjeimre válasz: " türelmét kérjük, a csomag megsérült, vizsg?lat alatt van"
- vizsg?lat 1 hónapig
-utolsó türelmetlen és nem kedves levelem után a csomag november 28.-?n kisz?llít?sra került
- a csomag bontásakor -láss csod?t- a benne lévő készpénz és személyes levél eltűnt, a termékek fele haszn?lhatatlan ?llapotban. ( eltört egy üveg szörp, az ?ztatta el a csomagot, és " oldotta fel" valósz?nűleg a készpénzt. Gondolom. Vagy mi.)
-levelemre a v?lasz: sem élelmiszer, sem készpénz, sem mag?nlevél küldése esetén nem v?llalunk felelősséget. NOH?T! Guanót valszeg küldhetek. Az nem tűnik el és gyorsan kézbesítik, mert büdös.

Tehát se pénz, se posztó. Még csak egy megrebbenő szempilla sem. De legal?bb Mikulásra odaért a Haloweeni csomag.
Hát ezért NE küldj csomagot DPD és DPD Vaterafut?r céggel.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-12 13:50
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-12-12 13:18) *
....
A munkahelyemnél megáll a futár, kinyitja a dobozos kocsi oldalát, a legfelső csomagot kellene levenni de nem éri fel. Még szerencse hogy már kisded korában elsajátította az építőkockázás csínját-bínját és egy perc alatt csinál egy kis lépcsőt a többi dobozból.. A szemem láttára. Nem a DPD volt, de jó látni hogy a munkamorál ezen a területen is mélyebben van, mint ahova a bányász törpök valaha is eljuthatnának.

A minap csörög a privát telefonom, bejelentkezett egy futár. Hosszasan beszélgettünk, mire kiderült, hogy nem hozott csomagot. Vinni szeretne. Egészen meglepődtem, de megkérdeztem, hogy biztosan tőlem-e, én x Viktória vagyok. Ja, azt tudja, a ház kapuján olvasta a futárnak szóló kiírást. Végül pedig kiderült, hogy a szomszéd házba érkezett, nem hozzám. A szöveg pedig (a teljesség kedvéért): Kedves futár! Az x (név) csengőt nyomja jó erősen, mert csak az működik, de az sem nagyon. Ha mégsem jön ki senki, hívjon: telefonszám. Köszönöm, aláírás: Viktória (és a kedvesség miatt rajzoltam neki három virágot is.laugh.gif) Azóta nagyon szeret engem az MPL-es futár, még sosem látott, de mindig elsőnek hozza ki a csomagomat.biggrin.gif

Régebben volt egy futáros topik. Nagyon kapták tőlem az ívet. Később megbarátkoztunk, azt kérte, bármikor hívjam, de a fórumra könyörög, ne írjak velük kapcsolatban. És tényleg mindent elintézett utána, bármi volt. Nem tudom mi lehet vele, karácsony tájékán szoktuk egymást hívni, de telefoncsere miatt valahogy elveszett a száma.

Beeeenz! wub.gif Nem tudná nekem megszerezni? Még a vezetékneve sincs meg. Ha esetleg sikerülne, akkor az összekötőm biztosan megírja nekem, szerencsére nem szögezte ki a falra legutóbb.mosking.gif

Amúgy nálunk nem esik. Gyönyörű meleg van, harisnyás idő.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-12-12 13:50

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-12-12 13:18
Létrehozva: #6

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-12 12:32) *
Általában csak csodálkozom a szállítócégek Vaterához kapcsolódó magatartásán. Olvastam a szomszédban, hogy a DPD 1100-ra maximálta az elküldött vaterás csomagok számát. A többi futárcég is szerintem hasonló nagyságrendben szállíthat, az MPL pedig még ezen is túltesz. (Ezt csak gondolom, nem tudom.)
A postánál konkrétan tudom, hogyha valakinek egyéni szerződése van, akkor kap egy összekötő embert. Havi 100 körüli csomaggal már jó feltételekkel lehet szállíttatni. Ha bármi baj van, kérdés, elakadás, az ember kapja a telefont és hívja az összekötőjét, vagy ír neki. Tök mindegy. Napi 1100 csomag még szezonon kívül is több száz lehet, nem havonta, naponta. Az MPL-nél még több.

Kedves Benz,

Önök nyilván tudnak egy átlagot mondani, hiszen a Vateránál minden megvan, visszakereshető, még az is, hogy belépett állapotban mikor vakartam meg gondterhelten a fejem tetejét. Nem belépett állapotban csak azt tudják megmondani percre pontosan, hogy mikor vakaróztam, a testtájékot ebben az esetben talán homály fedi. Szóval engem érdekelne nagyon egy ilyen szám, nem gondolnám, hogy titkos.

A kérdésem általában költői, de ha már így megszólítottam, akkor valódi erőteljes kérdés, ami hetek óta rendszeresen felmerül bennem. Egy ekkora forgalmat bonyolító partner, mint a Vatera, miért nem érdemel egy embert, aki naponta, két naponta ideavászkodik a fórumra és a kínos kérdésekért tartja a hátát, adja a szavát, a figyelmét? Gondolom van valaki, akivel a Vatera tárgyal, számunkra nem látható módon. Miért nincs naponta 15 perce annak a futárcéget (postát) képviselő embernek arra, hogy elolvassa és értékelje magában a véleményünket, elképzeléseinket, csalódásainkat, kényelmetlenségeinket, kínos szituációinkat, amikbe miattuk keveredünk? Miért Ön küzd ezzel egyedül, harmadkézből kapott infók alapján, miért maradnak válasz nélkül a reklamációk itt a fórumon? Ne mondja az ÜSZ-ukat! nono.gif Oda valaki csak mint Kiss Ödön fordulhat, míg itt egy Vatera felhasználó, egy hatalmas piacnak az egyik résztvevője.

Bár még nem tudom a választ, gyanítom, hogy előnyösebbnél előnyösebb szerződések egész sora vezethetett ide. Nem szeretem emlegetni a magyar mentalitást, mint negatívumot, mert jómagam is magyar ember vagyok, s büszke is vagyok rá, de sajnos lenne mit tanulnunk más kultúráktól. Valahol olvastam, hogy ha a japán vonatok közül valamelyik 10 percnél többet késik, egy bizonyos esetszám után a közlekedési miniszter köteles benyújtani a lemondását. Bár mindig van rosszabb is. A Szovjetunióban létezett olyan, hogy "Eltűnt Vonatok Minisztériuma".
No nálunk valószínűleg sem a posta, sem más futárcég elnöke nem fog lemondani egy-egy botrányos időszak után, de néha valóban nem ártana elgondolkodni egy olyanon, hogy "Eltűnt Csomagok Minisztérima", vagy "Késedelmes Szállítást Megelőző Akciócsoport".

Ja és csak hogy egy kis humor is legyen ezen az esős napon (mert a fentieket majdnem teljesen komolyan gondoltam): múlt héten a postásunk (mert nekünk saját, külön bejáratú kontaktunk van szerződés nélkül is, csak ezt úgy becézik, hogy mobilposta) felhívott, hogy legyek már szíves nyomtatni egy újabb szállítólevelet, mert az elsőt elkeverte... Rá félórára visszahívott, hogy megvan, csak bekeverte a Teszkós újságok közé. Ebben csak annyi a durva, hogy kedden odaadtam a csomagot a papírral együtt, s szerdán délelőtt hívott. Ugyanis mire végez a faluval, s beér Győrbe, aznap már nem tudja feladni a csomagomat, csak másnap... Állítólag.. Tehát én jobb esetben másnap kapok egy bélyegzett példányt a feladóvevényből. Abba meg már bele sem merek gondolni, hogy mi van akkor, ha feladás előtt mondjuk leejti.

A korrektség miatt egy futáros sztori a közelmúltból:
A munkahelyemnél megáll a futár, kinyitja a dobozos kocsi oldalát, a legfelső csomagot kellene levenni de nem éri fel. Még szerencse hogy már kisded korában elsajátította az építőkockázás csínját-bínját és egy perc alatt csinál egy kis lépcsőt a többi dobozból.. A szemem láttára. Nem a DPD volt, de jó látni hogy a munkamorál ezen a területen is mélyebben van, mint ahova a bányász törpök valaha is eljuthatnának.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-12 12:32
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Általában csak csodálkozom a szállítócégek Vaterához kapcsolódó magatartásán. Olvastam a szomszédban, hogy a DPD 1100-ra maximálta az elküldött vaterás csomagok számát. A többi futárcég is szerintem hasonló nagyságrendben szállíthat, az MPL pedig még ezen is túltesz. (Ezt csak gondolom, nem tudom.)
A postánál konkrétan tudom, hogyha valakinek egyéni szerződése van, akkor kap egy összekötő embert. Havi 100 körüli csomaggal már jó feltételekkel lehet szállíttatni. Ha bármi baj van, kérdés, elakadás, az ember kapja a telefont és hívja az összekötőjét, vagy ír neki. Tök mindegy. Napi 1100 csomag még szezonon kívül is több száz lehet, nem havonta, naponta. Az MPL-nél még több.

Kedves Benz,

Önök nyilván tudnak egy átlagot mondani, hiszen a Vateránál minden megvan, visszakereshető, még az is, hogy belépett állapotban mikor vakartam meg gondterhelten a fejem tetejét. Nem belépett állapotban csak azt tudják megmondani percre pontosan, hogy mikor vakaróztam, a testtájékot ebben az esetben talán homály fedi. Szóval engem érdekelne nagyon egy ilyen szám, nem gondolnám, hogy titkos.

A kérdésem általában költői, de ha már így megszólítottam, akkor valódi erőteljes kérdés, ami hetek óta rendszeresen felmerül bennem. Egy ekkora forgalmat bonyolító partner, mint a Vatera, miért nem érdemel egy embert, aki naponta, két naponta ideavászkodik a fórumra és a kínos kérdésekért tartja a hátát, adja a szavát, a figyelmét? Gondolom van valaki, akivel a Vatera tárgyal, számunkra nem látható módon. Miért nincs naponta 15 perce annak a futárcéget (postát) képviselő embernek arra, hogy elolvassa és értékelje magában a véleményünket, elképzeléseinket, csalódásainkat, kényelmetlenségeinket, kínos szituációinkat, amikbe miattuk keveredünk? Miért Ön küzd ezzel egyedül, harmadkézből kapott infók alapján, miért maradnak válasz nélkül a reklamációk itt a fórumon? Ne mondja az ÜSZ-ukat! nono.gif Oda valaki csak mint Kiss Ödön fordulhat, míg itt egy Vatera felhasználó, egy hatalmas piacnak az egyik résztvevője.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-11-21 09:42
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(babierd @ 2017-11-21 09:10) *
Sziasztok!

Van egy problémám, eladtam egy kis kabátot és Mpl automatába kérték, kinyomtattam vaterafutáron, de nem lett jó, vagyis szét vágtam de ugye azt nem lehet a postán vágják..... ki szeretném ismét nyomtatni , de nem engedi már be jelölni.... Vissza lehet állítatni ismét a terméket ? Ha igen kinek írjak? JSzeretném ha ki tudnám ujra nyomtatani ...

Előre is köszönöm a segítséget!
Szép napot!

Szia! Ilyen esetben az ÜSZ tud segíteni:
http://www.vatera.hu/help/contact.php

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
babierd
hozzászólás 2017-11-21 09:10
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-02-09 10:45
Azonosító: 2 437 705

Sziasztok!

Van egy problémám, eladtam egy kis kabátot és Mpl automatába kérték, kinyomtattam vaterafutáron, de nem lett jó, vagyis szét vágtam de ugye azt nem lehet a postán vágják..... ki szeretném ismét nyomtatni , de nem engedi már be jelölni.... Vissza lehet állítatni ismét a terméket ? Ha igen kinek írjak? JSzeretném ha ki tudnám ujra nyomtatani ...

Előre is köszönöm a segítséget!
Szép napot!

+Quote Post
repcevis
hozzászólás 2017-11-20 11:54
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-11-20 11:26
Azonosító: 2 551 673

Nem lehet megadni Budapesten a posta számát. Mondták is a postán, hogy nem jó mostanában a vaterafutár az áremelés óta.

IDÉZET(repcevis @ 2017-11-20 11:30) *
Nem lehet megadni Budapesten a posta számát. Mondták is a postán, hogy nem jó mostanában a vaterafutár az áremelés óta.

Időközben megjavult, köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-11-15 21:23
Létrehozva: #11

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(picur10 @ 2017-11-15 15:59) *
Valószínűleg 150 cm magas és úgy könnyen arányosít. good2.gif

laugh1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
picur10
hozzászólás 2017-11-15 15:59
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-10 10:20
Azonosító: 285 935

IDÉZET(zejopy @ 2017-11-15 06:54) *
Pedig érdekelne.mosking.gif

Valószínűleg 150 cm magas és úgy könnyen arányosít. good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-11-15 06:54
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-11-14 22:21) *
Nem szeretném demoralizálni a társaságot, ezért nem írom le az általam alkalmazott gyakorlatot biggrin.gif

Pedig érdekelne.mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-11-14 22:21
Létrehozva: #14

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-11-14 14:15) *
...viszont a méretet csak saccolni tudtuk.

Nem szeretném demoralizálni a társaságot, ezért nem írom le az általam alkalmazott gyakorlatot biggrin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-11-14 14:15
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(LeopardTrek @ 2017-11-14 13:34) *
Nekem is a mai napon belső hibával eltűntek a feladási adataim, 3 csomagautomatás feladással. Kérem állítsák vissza , hogy fel tudjam használni az adatokat! Két helyen is megígértem, hogy ma feladom.
segítségüket kérve, üdvözlettel LeopardTrek

MPL? Nekem is eltűntek az adatok, de a postai alkalmazott újra beírta és 600 Ft el is ment. Az mondták, hogy ma ez van. Szintén csomagautomatás volt. Én otthon nyomtattam, tehát a papír rendben volt, viszont a méretet csak saccolni tudtuk.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
LeopardTrek
hozzászólás 2017-11-14 13:34
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-11-14 13:21
Azonosító: 2 546 593

Nekem is a mai napon belső hibával eltűntek a feladási adataim, 3 csomagautomatás feladással. Kérem állítsák vissza , hogy fel tudjam használni az adatokat! Két helyen is megígértem, hogy ma feladom.
segítségüket kérve, üdvözlettel LeopardTrek

+Quote Post
picur10
hozzászólás 2017-11-10 14:58
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-10 10:20
Azonosító: 285 935

Két észrevételem lenne. Balatonakarattyára akartam küldeni csomagot. Az irányítószám (8172) megadásakor automatikusan kitöltötte a helységet is: Balatonkenese. Eddig még nem is lenne gond, mert azonos, de amint átírtam a várost kézzel, pont a házhoz kézbesítés nem volt választható opció! Ezzel kellene valamit csinálni.
A másik a posta telefonszáma. Az oldalon ez áll: "Az MPL ügyfélszolgálata a 06-1-333-7777 telefonszámon érhető el." Felhívtam a üfsz-t a fenti hibával, amint kiejtettem a vaterafutár szót, adtak egy másik telefonszámot, amit hívni kell: 06-1-767-8282
Át kellene írni a honlapon, hogy legalább másnak kell kelljen feleslegesen kétszer várnia az ügyintézőre. dry.gif

A hozzászólást -picur10- szerkesztette a következő időpontban: 2017-11-10 14:58

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-10-27 21:06
Létrehozva: #18

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(medit972 @ 2017-10-27 10:59) *
Ugyanezt a hibát kapom én is, MPL-en akarok posta pontra küldeni. "Belső hiba! (azonosító: VAM-ERR-fd96)" Úgy látszik behasalt az oldal.

Délelőtt kb másfél óra hosszat valóban fennállt egy ilyen hiba, szíves elnézésüket kérjük az okozott kellemetlenségért.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
NeonbagolyAntikv...
hozzászólás 2017-10-27 11:51
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-03-05 11:23
Azonosító: 1 660 110

Én most akarok Csomagautomatába küldeni csomagot de a Feltétel elfogadása után üres lapra visz és semmi, nem tudom kinyomtatni.

+Quote Post
harcos27
hozzászólás 2017-10-27 10:15
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-26 17:05
Azonosító: 962 466

IDÉZET(medit972 @ 2017-10-27 10:59) *
Ugyanezt a hibát kapom én is, MPL-en akarok posta pontra küldeni. "Belső hiba! (azonosító: VAM-ERR-fd96)" Úgy látszik behasalt az oldal.

Szintén zenész, de kicsit várok vele hátha megjavul gyorsan.

+Quote Post

74 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-12-15 12:49