IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

158 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kiemelt, Súlyos Szabálytalanságok, A szabálytalan aukciókat NEM ITT, hanem terméklapon át kérjük jelezni!
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-10 08:31
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(BelindaCsillag @ 2014-04-10 07:14) *
Köszönöm a gyors reagálást.

Igen régi ,csak itt nem tapasztaltam. Az új vaterán kerestek meg .
felhasználó nevek:
inger
ade975
ade427
juleksokolowskis

Minden esetben a feladást kérik és előkészítik a fizetést ,ha feladtam akkor küldjem el a számát és megkapom az összeget.
Szép napot!

Tisztelt BelindaCsillag!

A felelős kollégák ellenőrzik a leírtakat, köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
BelindaCsillag
hozzászólás 2014-04-10 07:14
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-11-02 20:51
Azonosító: 1 873 694

Köszönöm a gyors reagálást.

Igen régi ,csak itt nem tapasztaltam. Az új vaterán kerestek meg .
felhasználó nevek:
inger
ade975
ade427
juleksokolowskis

Minden esetben a feladást kérik és előkészítik a fizetést ,ha feladtam akkor küldjem el a számát és megkapom az összeget.
Szép napot!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-09 19:29
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(BelindaCsillag @ 2014-04-09 15:56) *
Kedves Mindenki!
Új csalási formára szeretném a figyelmet felhívni és a Moderátorokat is kérni segítsenek mindenkinek!
...

Tisztelt BelindaCsillag!

Ez nem új, hanem az egyik legrégebbi csalási forma. Nem emlékszem olyan esetre az utóbbi jó néhány évből, amikor valaki bedőlt volna ennek az ócska trükknek.
A régi oldalon hatékonyan szűrjük a nigériai csalókat már a regisztrációs és levelezési szakaszban is.

Melyik oldalon keresték ilyen ajánlattal és milyen felhasználónevekről?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
BelindaCsillag
hozzászólás 2014-04-09 15:56
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-11-02 20:51
Azonosító: 1 873 694

Kedves Mindenki!
Új csalási formára szeretném a figyelmet felhívni és a Moderátorokat is kérni segítsenek mindenkinek!
A niggériai csalás itt a Vaterán is sajnos beindult.
A lényege: általában Londonból Angolul tört magyarul írnak levelet hogy elküldöd e a terméket. Ő fizeti. Majd annyit ír ha megadtad a banki adatokat, utal. Soha ne add meg mert még a pénzed is megpróbálják leemelni.Ha paypalt adsz, mert azt is elfogadják mint fizetési lehetőséget , jelenleg a paypal biztonsági szolgálatával levelezem ismét,mert már hasonló esetben jártak el a segítségemmel.Akkor azt łrják elutalták neked de csak akkor férsz hozzá ha elküldöd nekik és megadod a csomag számát.Feladod de soha nem kapsz pénzt.
Nem érdekli őket a termék eredete ,sem az hogy új e sem a szállítási idő.
Több éve értékesítek de a paypal ha elküldik vele a pénzt azonnal megkapod! Westend unionnal soha ne küldj pénzt! Azt is ilyenkor szokták hamis paypal számlát küldenek, hogy elutalták meg még utaltak mondjuk 1000 eurót és megkérnek küld el westend unionnal egy ismerősüknek valami okot kitalálnak miért te küld.A sajátodból kell elküldeni.
Ha meg van a feladás száma azonnal felszabadítják az összeget és nem kéri ingyen 200 eurót fizet neked. Soha nem kapod meg a pénzt Ők meg azonnal felveszik!
Tehát ő próbálkozik mindennel ígér fűt, fát ne higgy neki! Majd fenyegetni kezd hogy az interpolnak dolgozik hogy Te csaló vagy ha nem adod fel és az egész interpol téged fog keresni!:) Én megírtam neki hogy nem én hanem Ő a csaló elküldtem az email címét a paypal rendőrségenk aki már ismeret és tudta miről van szó.Megköszönték a segítséget.Majd arra kértek változtassam meg a jelszavam mert valaki próbálkozott belépni. A paypal utaláshoz elég egy email cím ami az utalás címe és a jelszó és a számládon egy fillér sem marad.
Nem tudom jó helyre írtam e de az elmúlt 3 napban kb 6 ilyen csalótól kaptam levelet!
Üdv nektek

A hozzászólást -BelindaCsillag- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-09 15:59

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-06 14:05
Létrehozva: #5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(wilkri_v @ 2014-04-06 12:17) *
Tisztelt Vaterabenz,

Szeretnék utalni az eladónak, azonban tegnap óta sem válaszolt arra a levelemre, melyben a Vatera Szabályzat idevonatkozó pontjaira hívtam fel a figyelmét. Polgári peres eljárásban semmiképp sem gondolkodom, csupán a parfümöt szeretném. Azt olvastam, hogy bejelentést tehetek a Vaterának ebben az esetben, meddig várjak? Illetve hol tegyem meg a bejelentést?

Tisztelt wilkri_v!

A Kapcsolatfelvétel menüponton át tud írni az Ügyfélszolgálatnak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
wilkri_v
hozzászólás 2014-04-06 12:17
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-04-05 15:05
Azonosító: 2 106 251

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-05 19:43) *
Tisztelt wilkri_v!

Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

Tisztelt Vaterabenz,

Szeretnék utalni az eladónak, azonban tegnap óta sem válaszolt arra a levelemre, melyben a Vatera Szabályzat idevonatkozó pontjaira hívtam fel a figyelmét. Polgári peres eljárásban semmiképp sem gondolkodom, csupán a parfümöt szeretném. Azt olvastam, hogy bejelentést tehetek a Vaterának ebben az esetben, meddig várjak? Illetve hol tegyem meg a bejelentést?

Köszönöm.

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-05 18:29) *
Teljesen jól értelmezed. Igazából fordulhatnál bírósághoz, de szerintem nem biztos, hogy megéri.
Aztán értékelhetsz is. Ha normálisan írt, akkor adhatsz semlegeset neki, de ha úgy érzed, akár negatívat is.
Ami fontos, a levelezéseteket mentsd el, azaz ne töröld, mert ha bosszúértékelést ad, akkor a töröltetéshez szükséged lesz rá bizonyítékként.

Nem bonyolítanám ennyire, bírósághoz semmiképp sem fordulnék. Ha az értékelésre gondolok, nyilván még én fogok kijönni belőle rosszul! Pedig csak leütöttem a terméket, ami megtetszett és szeretném megvásárolni.

Köszi!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-05 19:43
Létrehozva: #7

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(wilkri_v @ 2014-04-05 15:18) *
Sziasztok,

Leütöttem ma fixáron egy terméket, felvettem a kapcsolatot az eladóval e-mailben. Kértem az utaláshoz szükséges adatokat. Nem sokkal később közölte, hogy elnézést kér, de elárazta a terméket (tehát nem adja el).

A Felhasználási Feltételeknél olvastam, hogy köteles a meghirdetett áron eladni a terméket.

Jól értelmezem?

Köszönöm.

Tisztelt wilkri_v!

Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-05 18:29
Létrehozva: #8

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(wilkri_v @ 2014-04-05 15:18) *
Sziasztok,

Leütöttem ma fixáron egy terméket, felvettem a kapcsolatot az eladóval e-mailben. Kértem az utaláshoz szükséges adatokat. Nem sokkal később közölte, hogy elnézést kér, de elárazta a terméket (tehát nem adja el).

A Felhasználási Feltételeknél olvastam, hogy köteles a meghirdetett áron eladni a terméket.

Jól értelmezem?

Köszönöm.

Teljesen jól értelmezed. Igazából fordulhatnál bírósághoz, de szerintem nem biztos, hogy megéri.
Aztán értékelhetsz is. Ha normálisan írt, akkor adhatsz semlegeset neki, de ha úgy érzed, akár negatívat is.
Ami fontos, a levelezéseteket mentsd el, azaz ne töröld, mert ha bosszúértékelést ad, akkor a töröltetéshez szükséged lesz rá bizonyítékként.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
wilkri_v
hozzászólás 2014-04-05 15:18
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-04-05 15:05
Azonosító: 2 106 251

Sziasztok,

Jól értelmezem?

Köszönöm.

+Quote Post
hmarti2
hozzászólás 2014-03-28 14:22
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-17 11:36
Azonosító: 242 394

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-14 18:10) *
Na akkor még egy kis hozzáfűznivaló, mert már kétszer nekiálltam, de ez megint egy olyan nap, mintha valaki ostorral állna a hátam mögött és hajtana.smile.gif
Sokan ilyen esetben azért értékelnek pozitívan, hogy a másik fél, aki amúgy tulajdonképpen be lett csapva, a pozitív hatására szintén azt adjon, vonja meg a vállát és szó nélkül álljon tovább. Sokan ezt csinálják egyébként.
Ami megvan neked, azok a termékkódok és az utolsó levele. Az utolsó levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, visszakapsz egy ticket számot. A ticket számra és a termékkódokra hivatkozz a leveledben és írd meg pontosan, hogy mi történt.
Kapcsolatfelvétel -> Felhasználóval kapcsolatos probléma -> Felhasználóval kapcsolatos egyéb probléma.
Jogi útra nem nagyon érdemes terelni a dolgot, mert túl sok vele a feszültség, utánajárás, szóval még akkor sem éri meg, ha kompenzálna esetleg. De szerintem a Vateránál megmaradnak ezek a dolgok.smile.gif

Köszönöm! smile.gif

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-03-21 09:14
Létrehozva: #11

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(naamb1ll41 @ 2014-03-21 01:34) *
Kedves Vatera!

Elnézést szeretnék kérni, hogy mégis ide írok, de az Önök által kért formában már nem tudom jelezni szándékom, mert az aukció lejárt, vagyis megvásároltam a terméket.
Szeretném kérdezni, mi a teendő akkor, ha elutaltam az összeget a felhasználónak, meg is kapta. De a csomagot nem küldte el? Valamilyen formában tudok tenni az ügy érdekében?
Köszönöm válaszukat!

Tisztelettel:
naamb1ll41

Tisztelt naamb1ll41!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
naamb1ll41
hozzászólás 2014-03-21 02:34
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-03-21 02:27
Azonosító: 2 103 652

IDÉZET(Vateraforum @ 2009-03-02 14:10) *
Kedves Felhasználók!

Kérjük a hatékonyság növelése érdekében ne a fórumon, hanem a terméklapon keresztül a ?Szabálytalan aukció? Értesítsen!? szövegre való kattintással jelezzék felénk ha szabálytalan aukciót észlelnek.

Nagyon köszönjük!

Részletesen kifejtve: Nagyon köszönjük a segítséget, amelyet a különböző szabálytalanságok észlelése esetén számunkra adnak. Nagyon köszönjük, hogy az észlelt szabálytalanságokat a kidolgozott és a leggyorsabb reagálásra lehetőséget adó módon a terméklapon keresztül a ?Szabálytalan aukció? Értesítsen!? szövegre való kattintással jelzik felénk.

A ?Szabálytalan aukció? Értesítsen!? menüponton keresztül érkezett bejelentések egy direkt ezen ügyek kezelésére létrehozott adminisztratív felületre érkeznek ahol gyorsan, hatékonyan lehet a bejelentéseket ellenőrizni és megtenni a szükséges intézkedéseket.

A fórumon keresztül érkező bejelentéseket is nagyon köszönjük, de sajnos ezen bejelentések értelemszerűen mivel a fórum nem erre lett kitalálva nagyon nehezen kezelhetőek, az érdemi hatékony munkát akadályozzák! Maga csak a fórumról az adatok bevitele egy külön időigényes folyamat, ezen adatok értelemszerűen a terméklapról érkező bejelentések esetében már eleve rendelkezésre állnak. Az a személy, aki a létrehozott felületen ellenőrizhetné és megtehetné a szükséges intézkedéseket nem a szabálytalanságok ellenőrzésével, hanem érdemi munka helyett adatbevitellel foglalkozik.

Kérjük segítségüket a jövőben a fentiek szerint a terméklapon keresztül a ?Szabálytalan aukció? Értesítsen!? szövegre való kattintással jelezze felénk ha szabálytalan aukciót észlel.

Köszönjük segítségüket, figyelmüket!

Kedves Vatera!

Elnézést szeretnék kérni, hogy mégis ide írok, de az Önök által kért formában már nem tudom jelezni szándékom, mert az aukció lejárt, vagyis megvásároltam a terméket.

Szeretném kérdezni, mi a teendő akkor, ha elutaltam az összeget a felhasználónak, meg is kapta. De a csomagot nem küldte el? Valamilyen formában tudok tenni az ügy érdekében?

Köszönöm válaszukat!

Tisztelettel:

naamb1ll41

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-14 19:10
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hmarti2 @ 2014-03-14 10:55) *
Köszönöm a választ! Sajnos az értékelést már leadtam amikor még azt hittem, hogy nem hazudik. Semlegest adtam. Most, hogy már tudom, hogy átvert, semmit sem tehetek. Ő pozitívan értékelt a sablon értékelésével. Levelezés az első adásvételről nincs. Telefonon hívott. Most esik le, ahogy írok, hogy miért is nem írt levelet. De 2 hónap után amikor szóvá tettem a dolgot, akkor viszont írt. Bíróságra nem igazán mennék. Ha jelentem a Vatera felé, akkor mire számíthat ez a "jóember". Tulajdonképpen én csak annyit szeretnék, ha máskor ilyet nem csinálna.

Na akkor még egy kis hozzáfűznivaló, mert már kétszer nekiálltam, de ez megint egy olyan nap, mintha valaki ostorral állna a hátam mögött és hajtana.smile.gif
Sokan ilyen esetben azért értékelnek pozitívan, hogy a másik fél, aki amúgy tulajdonképpen be lett csapva, a pozitív hatására szintén azt adjon, vonja meg a vállát és szó nélkül álljon tovább. Sokan ezt csinálják egyébként.
Ami megvan neked, azok a termékkódok és az utolsó levele. Az utolsó levelet továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, visszakapsz egy ticket számot. A ticket számra és a termékkódokra hivatkozz a leveledben és írd meg pontosan, hogy mi történt.
Kapcsolatfelvétel -> Felhasználóval kapcsolatos probléma -> Felhasználóval kapcsolatos egyéb probléma.
Jogi útra nem nagyon érdemes terelni a dolgot, mert túl sok vele a feszültség, utánajárás, szóval még akkor sem éri meg, ha kompenzálna esetleg. De szerintem a Vateránál megmaradnak ezek a dolgok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-03-14 14:07
Létrehozva: #14

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(hmarti2 @ 2014-03-14 12:56) *
sad.gif Természetesen ez az egyszerűbb, ha elfelejtem. De ha rám, mint vevőre vonatkoznak bizonyos szabályok, akkor az eladóra is. Ettől kezdve akkor én is állhatok úgy hozzá a vaterázáshoz, hogy licit után meggondolom magam és nem fizetek. Majd mondom pl. neked, hogy csinálj amit akarsz a termékeddel nekem ugyan annyit mégsem ér. Sőt tulajdonképpen mindenki állhat így hozzá.
Az meg hogy kinek mennyi baja van, azt nem lehet abból leszűrni, hogy egy ilyen dolog bántja-e az igazságérzetemet vagy nem és szóvá teszem-e vagy sem.
Azt hittem, hogy a fórum azért van, hogy kommunikáljunk.
Szerintem ez a magatartás az eladó részéről nem korrekt.

Szerintem sem volt korrekt. Szabályt szegett, kapott egy semleges értékelést és végeredményben teljesen mindegy, hogy nem adta oda vagy eladta máshol, akárhogy is volt, szabályt szegett.
És pont.
Felőlem egyébként fel is jelentheted, foglalkozhatsz is még ezzel fél évig vagy tovább is, én csupa jóindulatból írtam, hogy nem érdemes.
Pontosan annyira volt szabályszegő, mint az a "vevő", aki nem fizet. Emiatt se nagyon érdemes bosszankodni hónapokig.
Bár ha van kedved hozzá, csak nyugodtan.
De azt tartsd a szemed előtt, hogy nem én voltam az eladó smile.gif
Én nem gondolom azt, hogy ha belebotlok egy nem fizető vevőbe, akkor azt kellene gondolnom, hogy eladóként nekem is jogom van szabályt szegni.
Ha a fórum azért van, hogy kommunikáljunk, akkor miért bosszant, hogy én is azt teszem?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-14 14:00
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hmarti2 @ 2014-03-14 12:56) *
sad.gif Természetesen ez az egyszerűbb, ha elfelejtem. De ha rám, mint vevőre vonatkoznak bizonyos szabályok, akkor az eladóra is. Ettől kezdve akkor én is állhatok úgy hozzá a vaterázáshoz, hogy licit után meggondolom magam és nem fizetek. Majd mondom pl. neked, hogy csinálj amit akarsz a termékeddel nekem ugyan annyit mégsem ér. Sőt tulajdonképpen mindenki állhat így hozzá.
Az meg hogy kinek mennyi baja van, azt nem lehet abból leszűrni, hogy egy ilyen dolog bántja-e az igazságérzetemet vagy nem és szóvá teszem-e vagy sem.

Igen, azért van, és azért, hogy elmeséljük egymásnak a problémáinkat és segítséget kérjünk.smile.gif
Én azért a helyedben írnék a Vaterának, mert ugyan így első alkalommal nem fog történni semmi, de szerintem ezek a megjegyzések megmaradnak és ha többedszer fordulnak elő, akkor talán szankció is követi a dolgot.
Kár a semleges, de nagyon tanulságos egyébként. Pl, az, hogy semmit nem írt le. Én mindent írásban intézek, és amikor a vevő elkezdi, hogy diktáljam be a számlaszámot, stb, akkor megmondom, hogy ez nem telefonos dolog, hiba csúszhat bele és nem. Szóval nem. Erre van az e-mail. Ha valaki elzárkózik az e-mail elöl, akkor az mindig gyanús nekem. Jaj, mennem kell, a többit később.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hmarti2
hozzászólás 2014-03-14 13:56
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2014-03-14 11:34) *
Én a helyedben elfelejteném. Még lehet, hogy örülnék is, hogy csak ennyi bajom van.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-03-14 12:34
Létrehozva: #17

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(hmarti2 @ 2014-03-14 10:55) *
Köszönöm a választ! Sajnos az értékelést már leadtam amikor még azt hittem, hogy nem hazudik. Semlegest adtam. Most, hogy már tudom, hogy átvert, semmit sem tehetek. Ő pozitívan értékelt a sablon értékelésével. Levelezés az első adásvételről nincs. Telefonon hívott. Most esik le, ahogy írok, hogy miért is nem írt levelet. De 2 hónap után amikor szóvá tettem a dolgot, akkor viszont írt. Bíróságra nem igazán mennék. Ha jelentem a Vatera felé, akkor mire számíthat ez a "jóember". Tulajdonképpen én csak annyit szeretnék, ha máskor ilyet nem csinálna.

Én a helyedben elfelejteném. Még lehet, hogy örülnék is, hogy csak ennyi bajom van.

+Quote Post
hmarti2
hozzászólás 2014-03-14 11:55
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-05 08:21) *
Az adásvételt értékelheted negatívval, szerintem ezt tedd is meg. A termékkódokat mentsd el (az újra feltett aukcióról is). A levelezést továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra. Ha negatívot ad ő is, vagy semlegest, akkor ezekkel tudod töröltetni az értékelést, ha minden egyértelműen látszik egy harmadik, kívülálló fél számára is. Megvan egyáltalán a levelezés, meg ezek a dolgok ennyi idő után? Ha nincs meg, a termékkódokat akkor is ki tudod keresni és a kapcsolatfelvételen keresztül jelezheted a dolgot a Vatera felé.
Egyebet nem nagyon tudsz tenni, mert bíróságra mehetnél, de szerintem ebben az esetben nem biztos, hogy megéri a belefektetett energia.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-05 09:21
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hmarti2 @ 2014-03-05 08:04) *
Annyit kérdeznék, hogy azzal a dologgal mit lehet tenni, ha az eladó az 1 Ft-os aukció végén úgy dönt, hogy nem elég magas az ár és nem adja el neked a terméket. Természetesen ezt nem mondta meg nyíltan. Azt mondta, piactérem kívül eladta és nagyon sajnálja. kb 2 hónappal később újra feltette. Nem volt szerencséje, mert újra megtaláltam és megismertem a cuccot. Szóvá is tettem a dolgot. De annyival elintézte, hogy neki ez többe került, mint amennyiért én megnyertem. mad.gif

Az adásvételt értékelheted negatívval, szerintem ezt tedd is meg. A termékkódokat mentsd el (az újra feltett aukcióról is). A levelezést továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra. Ha negatívot ad ő is, vagy semlegest, akkor ezekkel tudod töröltetni az értékelést, ha minden egyértelműen látszik egy harmadik, kívülálló fél számára is. Megvan egyáltalán a levelezés, meg ezek a dolgok ennyi idő után? Ha nincs meg, a termékkódokat akkor is ki tudod keresni és a kapcsolatfelvételen keresztül jelezheted a dolgot a Vatera felé.
Egyebet nem nagyon tudsz tenni, mert bíróságra mehetnél, de szerintem ebben az esetben nem biztos, hogy megéri a belefektetett energia.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hmarti2
hozzászólás 2014-03-05 09:04
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Annyit kérdeznék, hogy azzal a dologgal mit lehet tenni, ha az eladó az 1 Ft-os aukció végén úgy dönt, hogy nem elég magas az ár és nem adja el neked a terméket. Természetesen ezt nem mondta meg nyíltan. Azt mondta, piactérem kívül eladta és nagyon sajnálja. kb 2 hónappal később újra feltette. Nem volt szerencséje, mert újra megtaláltam és megismertem a cuccot. Szóvá is tettem a dolgot. De annyival elintézte, hogy neki ez többe került, mint amennyiért én megnyertem. mad.gif

+Quote Post

158 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 18:07