IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

161 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kiemelt, Súlyos Szabálytalanságok, A szabálytalan aukciókat NEM ITT, hanem terméklapon át kérjük jelezni!
zejopy
hozzászólás 2014-06-21 21:03
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Razel58 @ 2014-06-21 19:32) *
...
Én eladok egy terméket és 2 nap múlva még nincs postán már reklamálnak.

Nekem is ez az igazán szimpatikus eladási mód.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-21 19:45
Létrehozva: #2

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Razel58 @ 2014-06-21 19:32) *
...

Igen, de ha a terméklapon világosan olvasható a hosszabb szállítási határidő, akkor a vevő annak tudatában vásárolt. Kivárja, nem reklamál.
Nincs meg mindenkinek a nyelvtudása és egyéb képességei a közvetlen vásárláshoz külföldi oldalakon.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2014-06-21 19:32
Létrehozva: #3

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-21 13:24) *
....Erre az esetre összpontosítva viszont a dropship kereskedelemnél sajnos pont a hosszú szállítási idő az, ami miatt nem értékelnek a vevők, mert várnak. Számolják a napokat. A dolog jellegéből adódóan egyszerűen nem lehet időben jelezni a problémát.
.....
Látom, hogy vannak, akik ezt is korrekt módon csinálják, sőt van olyan ismerősöm, aki rendszeresen vásárol így a Vaterán és nem csalódott még....

Tiszteletben tartva és egyet is értve a véleménnyel én soha nem vennék ilyen eladótól legyen akár több tízezer pozitíva. Azt bárki megcsinálhatja,hogy külföldről vásároljon minek fizetni még pluszban.Egy termék , ha kell nekem, nem fogok 30-45 napokat várni rá. Ezt ugyanolyannak tartom mint amikor odaírják,hogy "..Máshol is árulom." Valamikor volt egy olyan szabály,hogy az aukció lejártakor a terméknek az eladónál kell lenni, onnantól a nyertesnek át kell(ene) tudni adni. (Üzletben se kérik el a teljes összeget ha előrendelek valamit)
Ettől persze biztos van aki így árul és jól is csinálja.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-21 13:24
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ml48as @ 2014-06-21 11:06) *
Az előző példa jól mutatja, mekkora jelentősége van az értékelésnek.
Ha előbb kapja meg a jogos negatívokat, automatikusan kizárásra kerül.
Szóval nem értem miért nem kötelező az értékelés. Az ilyenek sokat ártanak mindenkinek, rontják az eladók és a Vatera megítélését is.
A Bétán még rosszabb az arány: 9-ből 4 értékelés látszik, egy rejtőzködő.

Igen, ráadásul a Bétán nem kizáró ok a rossz értékelési arány. Ott másképpen szankcionálnak.
Én is jobbnak tartottam, hogy kötelező legyen az értékelés, de a 60 napos időkorlát nagyon nagy terhet vett le a vállunkról. Amikor ez bevezetésre került, végre megszabadulhattam a több éve őrizgetett feladóvevényektől, a feleslegesen tárolt levelezésektől, amik egy idő után szinte áttekinthetetlenné tették az adminisztratív részt. Szóval én ennek az újításnak azért örültem.smile.gif
Erre az esetre összpontosítva viszont a dropship kereskedelemnél sajnos pont a hosszú szállítási idő az, ami miatt nem értékelnek a vevők, mert várnak. Számolják a napokat. A dolog jellegéből adódóan egyszerűen nem lehet időben jelezni a problémát.
Nem tudom, hogy csinálja a Vatera, de az arányok alapján én úgy látom, hogy viszonylag kevés a nagy átveréssorozat. Valahogy lekapcsolják az átverőket még azelőtt, hogy tömeges méreteket öltene a tevékenységük. Persze annak aki ráfizetett, sovány vigasz, hogy ő "csak" a tizedik volt, hogy a tizenegyedik ember már megússza.
Látom, hogy vannak, akik ezt is korrekt módon csinálják, sőt van olyan ismerősöm, aki rendszeresen vásárol így a Vaterán és nem csalódott még. De ez látszik az értékelésekből. Ha már valakinek több száz eladásból származó normális pozitívja van, akkor az már megbízható. Több tíz semmiképpen sem elég. Szerintem.

Utólag: Természetesen ezt a több százas értékelést a hagyományos kereskedelemre nem érzem elengedhetetlennek a bizalomhoz.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-21 13:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ml48as
hozzászólás 2014-06-21 11:06
Létrehozva: #5

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 16:33
Azonosító: 15 294

Az előző példa jól mutatja, mekkora jelentősége van az értékelésnek.
Ha előbb kapja meg a jogos negatívokat, automatikusan kizárásra kerül.
Szóval nem értem miért nem kötelező az értékelés. Az ilyenek sokat ártanak mindenkinek, rontják az eladók és a Vatera megítélését is.
A Bétán még rosszabb az arány: 9-ből 4 értékelés látszik, egy rejtőzködő.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-06-20 22:20
Létrehozva: #6

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(mozart27_a @ 2014-06-20 21:38) *

Úgy tűnik, a Vatera már több mint egy hónapja inaktiválta soron kívül, mégpedig véglegesen. Rendőrségi megkeresés esetén a Vatera rendelkezésre áll.
Különben ő már máskor is volt emlegetve a fórumon, és akkor is kamu ragszámot adott meg. Tehát mindenképpen a rendőrség a járható út.

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-20 22:21

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
mozart27_a
hozzászólás 2014-06-20 21:38
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-06-20 18:15
Azonosító: 2 130 091

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1900346960.html

Beszúrtam a vásárlásom linkjét.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-20 19:12
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mozart27_a @ 2014-06-20 19:08) *
Tisztelt Vatera!

A problémám a követekző!
2014.05.13-án vásároltam egy telefont. Az eladó a hírdetésben jelezte, hogy az árú az USA-ból érkezik, várhatóan 25 munkanap az érkezés, és az én címemere fogom megkapni. Kaptam egy csomgszámot, amiről az tudható, hogy csak a magyar postai rendszerben fogom látni, ha odaér.
...
Sajnos kiderült, hogy a csomagszám hamis, a postai rendszerben (USPS. Magyar Posta, ...) ilyen számmal nem lehet csomag!!!
Nem én vagyok az egyetlen, nagyon sokan jártunk így!
Mit tudok, tudunk tenni?
Kérem segítsenek!

Szia! Bár én is olyan felhasználó vagyok, mint te, de ha bebizonyosodik, hogy nem kapod meg sem a pénzt, sem az árut, akkor mindenképpen tegyél rendőrségi feljelentést. A Vatera is ezt javasolja majd. Légyszi tegyél be egy linket az aukcióról.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-20 19:13

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mozart27_a
hozzászólás 2014-06-20 19:08
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-06-20 18:15
Azonosító: 2 130 091

Tisztelt Vatera!

A problémám a követekző!
2014.05.13-án vásároltam egy telefont. Az eladó a hírdetésben jelezte, hogy az árú az USA-ból érkezik, várhatóan 25 munkanap az érkezés, és az én címemere fogom megkapni. Kaptam egy csomgszámot, amiről az tudható, hogy csak a magyar postai rendszerben fogom látni, ha odaér.

Az első meglepetés az volt, hogy amikor a 25. munkanap lejárt (persze telefon sehol), felvettem a kapcsolatot az eladóval, erre egy harmadik személytől kaptam választ, aki elmondása szerint az eladó felhatalmazottja. Én nem engedélyeztem, hogy az adataimat mások is kezeljék...

Kértem, hogy utalják vissza az összeget, de ők váltig állítják, hogy a csomag már Magyarországon van, "vám befejezett" státuszban, és várhatólag hamarosan megkapom postai kézbesítéssel. Kértem őket, hogy a csomag meglétéről én személyesen is meg szeretnék győződni, de ezt bizonyítani semmivel sem tudták, csak az ő elmondásukra hagyatkozva tudhatom. A kapott csomagszám alapján az árú sehol nem található.

Sajnos kiderült, hogy a csomagszám hamis, a postai rendszerben (USPS. Magyar Posta, ...) ilyen számmal nem lehet csomag!!!

Ezek után kértem őket, hogy az összeget utalják vissza, ami persze nem történt meg.

Nem én vagyok az egyetlen, nagyon sokan jártunk így!
Mit tudok, tudunk tenni?
Kérem segítsenek!

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-05-27 08:44
Létrehozva: #10

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(kszilard85 @ 2014-05-27 08:27) *
Hello!

Multkor licitáltam erre a termékre:
...

Tisztelt kszilard85!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-17 16:30
Létrehozva: #11

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Razel58 @ 2014-05-17 16:05) *
Persze,hogy nem arról van szó.Akkor meg minek belemagyarázni olyan dolgokat ami nincs ott?
Én veszek 1 db. terméket és viszem a szomszédot mert neki van utánfutója.Neki is megtetszik és vesz ott a helyszínen akkor már csaló az eladó mert az 30 db-ból csak 11-et rakott ide fel?Nem 1 azaz egy darabot tett fel! A 11 után ha elkel fizetni fogja a jutalékot.Akkor mi a gond?

Értem. Csak abba lehet belemagyarázni mindent, amit én írok.
További szép napot!

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2014-05-17 16:05
Létrehozva: #12

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-17 08:16) *
Persze, megcsinálhatja. De inkább úgy fogalmaznék, hogy megcsinálhatná. De egyrészt nem mindenki csinálja meg, másrészt itt nem arról van szó.
De nem fűzöm tovább, nincs értelme. Mindenki tudja, hogy mennyi 100 Ft-os vacakot "árultak" azért, hogy azt üsse le az a vevő, akinek leesik...
Valamint ránézve az eladó egyéb aukcióira, mind necces. Minden ideológia nélkül is.

Persze,hogy nem arról van szó.Akkor meg minek belemagyarázni olyan dolgokat ami nincs ott?
Én veszek 1 db. terméket és viszem a szomszédot mert neki van utánfutója.Neki is megtetszik és vesz ott a helyszínen akkor már csaló az eladó mert az 30 db-ból csak 11-et rakott ide fel?Nem 1 azaz egy darabot tett fel! A 11 után ha elkel fizetni fogja a jutalékot.Akkor mi a gond?

--------------------

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-17 08:16
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2014-05-17 00:14) *
Ezt bárki,bármikor megcsinálhatja ha már vett vagy árult a piactéren.Nem kell ehhez ideológiát gyártani.

Persze, megcsinálhatja. De inkább úgy fogalmaznék, hogy megcsinálhatná. De egyrészt nem mindenki csinálja meg, másrészt itt nem arról van szó.
De nem fűzöm tovább, nincs értelme. Mindenki tudja, hogy mennyi 100 Ft-os vacakot "árultak" azért, hogy azt üsse le az a vevő, akinek leesik...
Valamint ránézve az eladó egyéb aukcióira, mind necces. Minden ideológia nélkül is.

+Quote Post
mechatri
hozzászólás 2014-05-17 03:22
Létrehozva: #14

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-23 11:21
Azonosító: 2 077 285

IDÉZET(Razel58 @ 2014-05-17 00:14) *
Ezt bárki,bármikor megcsinálhatja ha már vett vagy árult a piactéren.Nem kell ehhez ideológiát gyártani.

Jómagyar vírtus, össznépi társasjáték- ügyeskedni, adót csalni, korrumpálni, egymást is átverni. Aztán ha minket vernek át, vagy a mi bőrünkön csattan az ostor akkor rosszul esik.
A becsület, tisztesség foglma lassan valóban csak fogalom lesz egy lexikonban, vagy az idegen szavak szótárában smile.gif
Amit sokan úgy kezelnek, mint egy számítógépes játékban, hogy a game over után lehet újrakezdeni számtalanszor
Nyílván ok okozati összefüggések alakítják a folyamatot, de nem kedvező az irány.
Szerintem.

Nem érdemes boncolgatni az okokat, egy viszont biztos, hogy amíg nem mi magunk vagyunk az elszenvedői, addig toleránsak vagyunk az ilyenek iránt, mitöbb, talán még cinkosan, néha elismerően csettintünk is, összekacsintunk stb. Aztán borul a bili amikor mi magunk válunk közvetlen elszenvedőivé.... Na de... van amiből csak egy van, és nincs újraindítás. Nálam legalábbis elég hamar, ha ugyan nem elsőre bizalomvesztetté válik valaki, még ha csak elvi szinten is veti fel a lehetősőgét és nem lett konkrét az eksön, ami teljesen irreleváns hogy ki ellen indult, vagy indult volna, .....a ma te, vagy bárki, holnap én elv alapján.
Lehet hogy szemüveget kellene cserélnem?

IDÉZET(vidaeff @ 2014-05-16 21:26) *
Semmi baj, én is beszoptam kezdetben. De miután napok óta ma ittam először rendesen - holnap szabadnap - elmém kifényesedett. biggrin.gif

Lehet nekem is nagyobb hangsúlyt kellene fektetnem a folyadékháztartás szinten tartására valami jóféle lével? Na mert ugyebár ez fontos biggrin.gif
Csak az a baj, hogy szombatra az elmaradt heti fűnyírást terveztem, és ha a létyó hatására és befolyásolása alatt nem sikerülne a gravitációt minden tekintetben maradéktalanul leküzdenem, akkor talajközeli, a talaj szintjével analóg helyzetben elég nehézkes a villanybírka tologatása. Bár a szomszédaim aspektusából szemlélve elég látványos.
Hmm... legfeljebb harapom a füvet biggrin.gif Mitöbb: lelegelem biggrin.gif Állítólag gyomorégés ellen is hatásos a fű.... na ennek még utánnaolvasok gyorsan....biggrin.gif

A hozzászólást -mechatri- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-17 03:26

--------------------
Soha ne vitatkozz egy idiótával! Akik látnak benneteket, nem tudnak megkülönböztetni. :-)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2014-05-17 00:14
Létrehozva: #15

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-16 22:40) *
...ha többet is szeretne, egyet leüt, ami után nem kell jutalékot fizetni, azt megkapja 7000-ért.

--------------------

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-16 22:40
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2014-05-16 22:20) *
Rosszul részletezi.Mennyi a 7420-nak a 6%-ka? blink.gif

Persze, de nem is ez a lényeg szerintem.
Mégis leírom, amire gondolok: Nem hiszem, hogy ezt csak úgy beleírja valaki a leírásba, mert eszébe jut, hogy kell még írni egy sort. A vevő számára ez egy üzenet lehet, hogy ha többet is szeretne, egyet leüt, ami után nem kell jutalékot fizetni, azt megkapja 7000-ért.
Én így gondolom. Vagy szabályos, vagy nem, nekem ezen hálistennek nem kell sokáig gondolkodnom, de hogy necces, az biztos.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-16 22:27
Létrehozva: #17

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mechatri @ 2014-05-16 20:15) *
Ez sem gyenge :-)

"KALODÁS TÜZIFA 1,1X1,1X 1,7 MÉTER es kalodában 7000Ft+ vatera jutalék (6%)"
Külön a jutalékot felszámolni? Eszembe sem jutott eddig.

Ne is jusson eszébe smile.gif
Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2014-05-16 22:20
Létrehozva: #18

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2014-05-16 22:12) *
Igaz, én voltam figyelmetlen, a leírásban azt részletezi, hogy miből áll a fixár.

Rosszul részletezi.Mennyi a 7420-nak a 6%-ka? blink.gif

--------------------

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-16 22:12
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-05-16 22:02) *
Jó ez ok. Én hangjátékokhoz értek. De a kikiáltási ár az stimmel végső soron, tehát jutalékot nem csal szerintem. Egyébként a nyár az tényleg nem jó semmire. Én vettem egyszer... és utoljára.

Igaz, én voltam figyelmetlen, a leírásban azt részletezi, hogy miből áll a fixár.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-05-16 22:11
Létrehozva: #20

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(nyubocs @ 2014-05-16 21:57) *
Ja, engem meg közel sem ennyiért lekorlátoztak anno sad.gif

Egyébként az ott nem tüzifa a képen, hanem széldeszka. Van némi különbség.

Jó ez ok. Én hangjátékokhoz értek. De a kikiáltási ár az stimmel végső soron, tehát jutalékot nem csal szerintem. Egyébként a nyár az tényleg nem jó semmire. Én vettem egyszer... és utoljára.

------

Szóval a gyufafa az kutyagumit sem ér, ez tuti. good2.gif De megpróbáltam az aukciót más szemlélettel megközelíteni. Milyen dramaturgiai üzenete lehet a farakás mellett háttal álló figurának. Ez szerintem már valami művészi tartalmat hordoz. Korunk számkivetett proletárjának elidegenedése? Vagy valami hasonló? Én ezen a mai estén eltöprengek. mosking.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-16 22:11

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post

161 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-30 21:15