IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

164 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kiemelt, Súlyos Szabálytalanságok, A szabálytalan aukciókat NEM ITT, hanem terméklapon át kérjük jelezni!
zejopy
hozzászólás 2016-05-24 07:20
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(svejku @ 2016-05-23 22:23) *
A "licitek: 0" részre kattintva látható az egész licittörténet...

Az aukció története alatt nem kimondottan a licittörténetet értettem, szerintem a teljesnek ez csak egy része. De most megnéztem, ha már idetetted.smile.gif
A két utolsó licitáló nullás volt. Ráadásul az egyik nem is szűz nullás.
De alapjában nekem nem volt kérdéses, hogy megtörtént-e. Ellenőrizni sem akartam. Csupán a következtetés zavart. Nem a Vatera védelmében elsősorban.
Talán semmit sem tartok unalmasabbnak, mint azt, hogy emberek bölcs véleményeket alkotnak a tények ismerete nélkül. Nem tudják a dolgok töredékét sem.
Így van az, hogy az orvosok mind milliomosok a hálapénzből, hogy a tanárok nem csinálnak nyáron semmit, hogy a buszvezetők mind bunkók, hogy a vállalkozók mind csalnak és még sorolhatnám.
Valamiért ettől a viselkedésmintától égnek áll a hajam. Ezért reagáltam tegnap.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-05-23 22:23
Létrehozva: #2

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-23 22:05) *
Szerintem Benz az aukció történetét előröl, hátulra és fordítva is tudja, mert már megnézte. Képernyőfotó nélkül is tudja, mi történt, és mi az, ami megfogható ebből.

A "licitek: 0" részre kattintva látható az egész licittörténet...

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 22:11
Létrehozva: #3

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-05-22 21:48
Azonosító: 2 290 253

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-23 22:05) *
Szerintem Benz az aukció történetét előröl, hátulra és fordítva is tudja, mert már megnézte. Képernyőfotó nélkül is tudja, mi történt, és mi az, ami megfogható ebből.

Ezek szerint minden rendben volt? Értem. További jó vaterázást, elnézést amiért raboltam az időtöket.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-23 22:05
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 21:56) *
Vagyis hogy van két képernyő képem, amin látszik amit leírtam, és erre a válasz az hogy nincs bizonyítékom?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-05-23 22:07

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 21:56
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-05-23 21:53) *
A hozzászólásomat a teljes üzenetváltás átolvasása után írtam.

Vagyis hogy van két képernyő képem, amin látszik amit leírtam, és erre a válasz az hogy nincs bizonyítékom?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-05-23 21:53
Létrehozva: #6

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 21:45) *
Pl.: túl keveset kínáltak érte? ohmy.gif

(amit másnap az kérdések az eladóhoz részben az eladó el is árul)
Ezért már bírálhatom a Vaterát? tongue.gif
Ha kapok egy e-mail címet, elküldöm azt a két képernyőképet amit csináltam akkor amikor még volt licit, és amikor már nem.
Ha kapok egy e-mail címet, elküldöm a 2 képernyőképet amin minden látszik.

A hozzászólásomat a teljes üzenetváltás átolvasása után írtam.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-23 21:45
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 21:43) *

Én a szabályt mondtam lacusnak, mert nem jól emlékezett, nem az adott esetről beszéltem.

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 21:43) *

Persze. Bírálhatod. Azért a szabályzatért, amit minden belépésedkor elfogadsz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 21:45
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-23 21:37) *
Licitet lehet törölni, ha a termék állapotában valami megváltozott.

(amit másnap az kérdések az eladóhoz részben az eladó el is árul)

IDÉZET
Ez egy kb. egy éves lehetőség. Ilyenkor az sem baj, ha van érvényes licit.

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-05-23 21:39) *
A leírtakat semmivel sem tudja alátámasztani, így az csak gyanúsítgatás. Ettől persze még igaza is lehet, de bizonyíték nélkül ez semmit sem ér és így értelemszerűen mi sem tudunk segíteni. Nyilván ön sem örülne, ha más felhasználók ilyen-olyan elképzelése alapján lépne fel önnel szemben bárki angry2.gif

Ha kapok egy e-mail címet, elküldöm azt a két képernyőképet amit csináltam akkor amikor még volt licit, és amikor már nem.

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-05-23 21:39) *
A leírtakat semmivel sem tudja alátámasztani, így az csak gyanúsítgatás. Ettől persze még igaza is lehet, de bizonyíték nélkül ez semmit sem ér és így értelemszerűen mi sem tudunk segíteni. Nyilván ön sem örülne, ha más felhasználók ilyen-olyan elképzelése alapján lépne fel önnel szemben bárki angry2.gif

Ha kapok egy e-mail címet, elküldöm a 2 képernyőképet amin minden látszik.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-05-23 21:39
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 20:46) *
Ne haragudj, de kezdem úgy érezni hogy a végén még én leszek a hibás. Nem a Vaterát jöttem piszkálni, hanem panaszt előadni, jelezve hogy az ilyen esetek a hozzám hasonló kezdő licitálót könnyen távozásra bírják.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 21:39
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-23 21:02) *
Semmiképpen nem vagy hibás egy olyan esetben, amikor nem csináltál semmit. A gyanúd lehet megalapozott is.

A problémám azzal volt, hogy a Vaterától elvártad az intézkedést, de nem mondtál semmi konkrétumot (először, aztán ezt pótoltad). A másik problémám a következtetések levonásával volt, mert bár hangsúlyoztad, hogy kezdő vagy, de a tapasztalatok hiánya nem tartott vissza attól, hogy megítéld a Vatera hozzáállását, mégpedig nem túl pozitívan.
Én meg évek óta itt élem az életemnek egy jelentős részét, mert vállalkozásban vaterázok, és pont azt látom, hogy folyamatosan fejlesztik az oldalt, figyelnek a csalásokra, korrigálják az apró pontatlanságokat, javítják a megbízhatóságot.

Üzemeltetünk egy fórumot. Mi is tapasztalunk sok sok hiányossságot, de folyamatosan fejlesztünk. Úgy hogy nekünk nincs bevételünk. A fórumunk még két éves sincs, és messze nem így néz már ki mint ez, rengeteg technikai fejlesztést tettünk bele. (szívesen megadom az elérhetőségét privátban) Ezzel nem ezt a fórumot szeretném leminősíteni, csak azt szeretném jelezni, hogy egész jól képben vagyunk hogy egy-egy fejlesztés milyen erőfeszítés. A Vatera gondolom valamit profitál az aukciókból, tehát még anyagi lehetőségei is vannak, és elég rég óta működik ahhoz, hogy rendelkezzen olyan technikai háttérrel hogy ilyen trükköket megakadályozzon. És ez bizony a Vatera felelőssége. Pont ahogy mondod, itt vagy évek óta. Én csak most kezdtem egy aukcióba, és már látom is a technikai hiányosságot. Na most ha nem én vagyok a szuperlángész, akkor a Vaterának vannak hiányosságai. Erre utaltam a "szigorúbban kellene venni" mondatommal.
Ezt az egészet nem piszkálódásból mondom, hanem inkább segítségül, mert ki tudja hányan fordultak már el az oldaltól, és hányan fognak még a hasonlók miatt.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-23 21:37
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lacus48 @ 2016-05-23 21:02) *
Valamit rosszul értesz, nem volt licit. Ha lett volna, nem lehet lezárni idő előtt. A lejáratot előre lehet hozni, de csak 24 órával előtte, hogy a licitálók értesítést kapjanak.
A kritikád, kritikán aluli.
Üdv.

Licitet lehet törölni, ha a termék állapotában valami megváltozott. Ez egy kb. egy éves lehetőség. Ilyenkor az sem baj, ha van érvényes licit.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 21:17
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(lacus48 @ 2016-05-23 21:02) *
Valamit rosszul értesz, nem volt licit. Ha lett volna, nem lehet lezárni idő előtt. A lejáratot előre lehet hozni, de csak 24 órával előtte, hogy a licitálók értesítést kapjanak.
Üdv.

Mint említettem van két képernyőképem. Az egyiken 1 óra 38 perc van még a lejáratig, és érvényes licit van rajta. 23:05-kor járt volna le az aukció. A másik kicsivel később készült, azon már azt írja, 21:07-kor be lett fejezve az aukció, licit nincs.

A kritikád a kritikámmal kapcsolatban nem minősíteném.

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2016-05-23 21:02
Létrehozva: #13

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-22 21:51) *
Normális az hogy egy aukció, amire érvényes licit van, 2 órával az aukció lejárta előtt lejártra vált át? Nyertes nincs, a termék nem kelt el.

Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-23 21:02
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 20:46) *
Ne haragudj, de kezdem úgy érezni hogy a végén még én leszek a hibás. Nem a Vaterát jöttem piszkálni, hanem panaszt előadni, jelezve hogy az ilyen esetek a hozzám hasonló kezdő licitálót könnyen távozásra bírják.

Semmiképpen nem vagy hibás egy olyan esetben, amikor nem csináltál semmit. A gyanúd lehet megalapozott is.

A problémám azzal volt, hogy a Vaterától elvártad az intézkedést, de nem mondtál semmi konkrétumot (először, aztán ezt pótoltad). A másik problémám a következtetések levonásával volt, mert bár hangsúlyoztad, hogy kezdő vagy, de a tapasztalatok hiánya nem tartott vissza attól, hogy megítéld a Vatera hozzáállását, mégpedig nem túl pozitívan.
Én meg évek óta itt élem az életemnek egy jelentős részét, mert vállalkozásban vaterázok, és pont azt látom, hogy folyamatosan fejlesztik az oldalt, figyelnek a csalásokra, korrigálják az apró pontatlanságokat, javítják a megbízhatóságot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 20:46
Létrehozva: #15

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-23 20:43) *
Igen, mert a Vatera a magasságosatyaúristen. Sőt, maga a teremtő erő. Hiszen a jogrend is pont így működik. A törvényhozók nem veszik komolyan a hivatásukat, mert technikailag nem akadályozzák meg a gyilkosságot, állatkínzást, erőszakot, tolvajlást. A gyorshajtásról ne is beszéljünk.
Jegelni... Oké, van a technikai témakörben egy "Fejlesztési javaslatok" című topik. Írd oda a jegelős ötletedet. Onnan Benz egy büdös szó nélkül továbbítja a megfelelő helyre, ahol elbírálják a javaslatot.
Böngészd kicsit a szabályzatot. Ez aztán végképp nem megengedett. És ha bizonyítható, akkor nagyon komoly szankció követi.

Szép álmokat mindenkinek.smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-23 20:43
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 20:25) *
Az eladó elég sok eladást bonyolított már, valószínű nem az első eset. Ennek ellenére meg tudta tenni. A Vatera ha kellően komolyan veszi, akkor technikailag is megakadályozza a hasonlókat.

Igen, mert a Vatera a magasságosatyaúristen. Sőt, maga a teremtő erő. Hiszen a jogrend is pont így működik. A törvényhozók nem veszik komolyan a hivatásukat, mert technikailag nem akadályozzák meg a gyilkosságot, állatkínzást, erőszakot, tolvajlást. A gyorshajtásról ne is beszéljünk.

... nem lehetne ilyen esetben megszüntetni az aukciót, csak jegelni, amíg a licitáló eldönti hogy a megváltozott körülmények ellenére is szeretné-e a terméket. ...

Jegelni... Oké, van a technikai témakörben egy "Fejlesztési javaslatok" című topik. Írd oda a jegelős ötletedet. Onnan Benz egy büdös szó nélkül továbbítja a megfelelő helyre, ahol elbírálják a javaslatot.

... Ez teljesen tiszta, azt gondolom erről szólna a licitálás. Még úgy is, ha néha maga az eladó licitál az utolsó pillanatban.

Böngészd kicsit a szabályzatot. Ez aztán végképp nem megengedett. És ha bizonyítható, akkor nagyon komoly szankció követi.

Szép álmokat mindenkinek.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 20:25
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-23 19:55) *
Azt mondod, kezdő vaterás vagy, de annyira már érzed magadat rutinosnak, hogy messzemenő következtetéseket vonjál le egy eset alapján arról, hogy a Vatera mennyire veszi ezt szigorúan.
Benz meg fogja nézni a linkedet, mert ő nem csak hivatalból nem bírja elviselni a csalást. Saját indíttatásból is hidegrázást kap a tisztességtelenségtől. Lassan ki is megy a divatból, mint elavult, a modern trendeknek nem megfelelő egyed.
Ha egyértelmű a dolog, akkor megteszi a megfelelő intézkedéseket.

Az eladó elég sok eladást bonyolított már, valószínű nem az első eset. Ennek ellenére meg tudta tenni. A Vatera ha kellően komolyan veszi, akkor technikailag is megakadályozza a hasonlókat. Pl, nem lehetne ilyen esetben megszüntetni az aukciót, csak jegelni, amíg a licitáló eldönti hogy a megváltozott körülmények ellenére is szeretné-e a terméket. A Vatera sem ma indult, azt a következtetést hogy komolyabban kellene venni abból a puszta tényből vonom le, hogy ilyen megtörténhet. Hozzáteszem én nem licitáltam az adott termékre, más hasonló termékekre viszont igen. Ezt csak figyelemmel kisértem mivel ez járt le legelőször, hogy lássam mennyi energiát érdemes belefektetni a licitálásba. Az elmúlt percekben járt le egy aukció amire licitáltam. Az utolsó pár másodpercben rám licitáltak. Ez teljesen tiszta, azt gondolom erről szólna a licitálás. Még úgy is, ha néha maga az eladó licitál az utolsó pillanatban.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-23 19:55
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 19:23) *
Nézd, ha a jobboldali részből nem is derül ki, leírtam hogy kezdő vaterás vagyok, így aztán gőzöm sincs hogy kinek és hova kell írnom. ...

Azt mondod, kezdő vaterás vagy, de annyira már érzed magadat rutinosnak, hogy messzemenő következtetéseket vonjál le egy eset alapján arról, hogy a Vatera mennyire veszi ezt szigorúan.
Benz meg fogja nézni a linkedet, mert ő nem csak hivatalból nem bírja elviselni a csalást. Saját indíttatásból is hidegrázást kap a tisztességtelenségtől. Lassan ki is megy a divatból, mint elavult, a modern trendeknek nem megfelelő egyed.
Ha egyértelmű a dolog, akkor megteszi a megfelelő intézkedéseket.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gergelygabor123
hozzászólás 2016-05-23 19:23
Létrehozva: #19

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-23 19:04) *
Mi alapján? Szóltál valakinek? Írtál az ÜSz-nak? Mesélsz egy történetet ami megtörtént. Konkrétum egy szál sincs. Akkor mi alapján járjon el a Vatera? Jósolja ki a termékkódot és a felhasználónevet a reggeli kávé visszamaradt zaccából? huh.gif
Írj az ÜSZ-nak, pontos adatokkal. Ha bizonyítható az inkorrekt aukciózás, akkor nem ússza meg büntetlenül.

Nézd, ha a jobboldali részből nem is derül ki, leírtam hogy kezdő vaterás vagyok, így aztán gőzöm sincs hogy kinek és hova kell írnom. A fórumot megtaláltam, kerestem egy topikcímet ami nagyjából stimmelt a nyűgömnek. De még senki sem mondta hogy tegyem ide vagy oda a kinket. (amit egyébként nem is lenne könnyű megtalálni így zárás után, mert még a megfigyetek közül is kikerül ilyenkor, mondhatni hogy huss, eltünik.

Szóval akkor a link

Mutatnék 2 képernyőképet is, egyet a zárás előttről, egyet a zárás utánról, csak mint látom ide csak linkelni lehet képet, ahhoz meg előbb fel kell töltenem valahova. Az meg nem tudom hogy jogilag rendben van-e.

Ami miatt nem hiszek az eladónak, hogy egy alkatrész hibájára hivatkozva vonta vissza az eladást, pedig a többi termékét megnézve lett volna bőven cserealkatrésze. Olyan is, ami tökéletesen passzolt volna a géphez, és még licit sem érkezett rá.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-23 19:04
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergelygabor123 @ 2016-05-23 18:52) *
...
Megfontolandó lenne kicsit szigorúbban venni az ilyen eseteket.

Mi alapján? Szóltál valakinek? Írtál az ÜSz-nak? Mesélsz egy történetet ami megtörtént. Konkrétum egy szál sincs. Akkor mi alapján járjon el a Vatera? Jósolja ki a termékkódot és a felhasználónevet a reggeli kávé visszamaradt zaccából? huh.gif
Írj az ÜSZ-nak, pontos adatokkal. Ha bizonyítható az inkorrekt aukciózás, akkor nem ússza meg büntetlenül.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

164 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-07-26 21:55