IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

163 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kiemelt, Súlyos Szabálytalanságok, A szabálytalan aukciókat NEM ITT, hanem terméklapon át kérjük jelezni!
VateraBenz
hozzászólás 2016-03-29 23:04
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(sanyi150 @ 2016-03-29 12:31) *
Sziasztok,

létezik az aukciók számára vonatkozó korlátozás legalább elvben, mert nagyon idegesítő amikor valaki ugyanazt a terméket sokszor hirdeti meg egy időben. A találati listát tökéletesen elrontja valamint egy-egy termék előfordulási statisztikáját si erősen rontja:

Szerintem ez nem normális, korlátozni kellene.

Tisztelt sanyi150!

Létezik. Amennyiben szabálytalanságot észlel, kérjük a terméklapon lévő szabálytalan aukció szövegre kattintva jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
sanyi150
hozzászólás 2016-03-29 13:31
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-02 12:41
Azonosító: 7 914

Sziasztok,

létezik az aukciók számára vonatkozó korlátozás legalább elvben, mert nagyon idegesítő amikor valaki ugyanazt a terméket sokszor hirdeti meg egy időben. A találati listát tökéletesen elrontja valamint egy-egy termék előfordulási statisztikáját si erősen rontja:

Szerintem ez nem normális, korlátozni kellene.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-03-03 11:45
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-03-03 10:28) *
Elkészült smile.gif Köszönjük az ötletet és a türelmet.

Hűűű! smile.gif Mi köszönjük. thank_you.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-03-03 11:28
Létrehozva: #4

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Kimberli1_a @ 2016-02-29 20:07) *
Én is köszönöm! Remélem, hogy minél hamarabb be lesz vezetve! smile.gif

Elkészült smile.gif Köszönjük az ötletet és a türelmet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Kimberli1_a
hozzászólás 2016-02-29 21:07
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-31 21:13
Azonosító: 2 095 627

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-18 15:55) *
jumping.gif Nagyon köszönjük. thank_you.gif

Én is köszönöm! Remélem, hogy minél hamarabb be lesz vezetve! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-18 16:55
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-02-18 15:15) *
Az ötletet köszönettel befogadtuk, fejlesztési várólistán van. Azt nem tudom mikor kerül sorra, sok magas prioritású projekt fut vagy vár a sorára.
De a személyes tapasztalatom az, hogy ezek mellett az ilyen kisebb "fejlesztői ujjgyakorlatok" azért elfogadható idő alatt el szoktak készülni smile.gif

jumping.gif Nagyon köszönjük. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-18 16:15
Létrehozva: #7

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Kimberli1_a @ 2015-12-17 09:13) *
Miért is engedi a vatera szabályzata, hogy valaki aki már írásban kijelentette, hogy nem kívánja az árut és töröltette a licitjét újra licitáljon?? Vajon hány emberrel fordult már ez elő, hogy így lett feltornázva a termék ára? Ha ez a licitálási mód el fog terjedni akkor hány vásárlónak lesz keserű a szájíze, és nem fog többet itt vásárolni? Én azért sem vettem át a terméket, mert az egész licit alatt történteket erkölcstelennek tartom, most beszereztem miatta egy negatív értékelést, aki meg a játszadozást elkövette még egy ejnye-bejnyét sem kap a vatera üzemeltetőitől. Úgy gondolom, hogy szabályzatot kellene módosítani, hogy ne licitálhasson az, aki már korábban törölte a licitjét, hiszen ő jogtalan előnnyel licitál, mert tudtába került a másik fél legmagasabb ajánlatának. Javaslom,hogy licittörlés esetén joga legyen a másik félnek mérlegelnie, hogy továbbra is fent tartja-e a korábbi legmagasabb licitjét, hiszen közben máshol vásárolhatott, vagy legyen már esélye, ha úgy gondolja, hogy hülyének akarják nézni, újra eldöntenie, hogy tartja-e a korábbi árat, amit beírt. Azt gondolom, hogy ez olyan probléma ami nagyon sok embert érinthet, ha sokan egyetértenek velem, akkor talán el lehetne érni a vateránál a szabályzatuk kibővítését, az ilyen esetek elkerülésére!

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-18 14:01) *
És tényleg! Teljesen kiment a fejemből, pedig nem lenne rossz fejlesztés. Na és már február van.

Az ötletet köszönettel befogadtuk, fejlesztési várólistán van. Azt nem tudom mikor kerül sorra, sok magas prioritású projekt fut vagy vár a sorára.
De a személyes tapasztalatom az, hogy ezek mellett az ilyen kisebb "fejlesztői ujjgyakorlatok" azért elfogadható idő alatt el szoktak készülni smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-18 15:01
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kimberli1_a @ 2016-02-18 11:23) *
Érdeklődnék történt-e valami változás az ügyben??

És tényleg! Teljesen kiment a fejemből, pedig nem lenne rossz fejlesztés. Na és már február van.

IDÉZET(zejopy @ 2015-12-17 09:44) *
... az, aki már egy aukciónál licittörlést kért, azon az aukción már ne licitálhasson. ...
IDÉZET(VateraBenz @ 2015-12-17 17:45) *

A javaslatot átgondoljuk thank_you.gif
IDÉZET(zejopy @ 2015-12-17 18:45) *

...Majd szól? Hogy mi lett a vége?
IDÉZET(VateraBenz @ 2015-12-18 16:40) *

... de már csak januárban lesz idő a komolyabb átgondolásra smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kimberli1_a
hozzászólás 2016-02-18 12:23
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Érdeklődnék történt-e valami változás az ügyben??

Egy érdekes licitálás miatt kíváncsi lennék mások véleményére!
A történet:
Meghirdettek egy játékot, 1000 Ft-ig többen is licitáltunk, majd egy licitáló "ellenfelem" maradt Bogika73. A legutolsó licitem 2940 ft volt, ő rálicitált egy előre beállított értékkel 3000Ft-ot. Úgy voltam vele, hogy ő nyert délután láttam nagyon leárazva a termékhez hasonlót így megvettem a kisfiamnak. Másnap látom, hogy a licitjeit töröltette, azzal a magyarázattal, hogy nem kívánja a terméket megvásárolni, így az aukció lejárta előtt pár perccel újra én voltam a nyertes 1040 ft-al. Ezzel nem is lett volna gond, úgy voltam vele, ennyit megér, megveszem másodiknak a játékot. És ezután jött amit igen felháborítónak tartok, az 1040 ft-os licitre Bogika a 400 ft körüli licitlépcső ellenére rálicitált 2500 ft-ot, hogy az általam korábban beírt legmagasabb ajánlat lépjen életbe. A vatera szabályzata szerint ezt szabad!!! Úgy játszadozhat valaki a licitjeivel, ahogy akar! Így lehet a legmagasabb árat kijátszani! Ő ekkor már tisztában volt vele, hogy nekem mi a legmagasabb ajánlatom, így tudta azt, hogy a 2500 Ft-os licitjével nem nyerhet, nem akart vásárolni, csak azért licitált, hogy az árat felverje, és a lehető legmagasabb áron keljen el a termék! Nagyon rendes vagyok, így nem feltételezem, hogy ismerte az eladót, és direkt annak akarta a legmagasabb árat kijátszani, bár ez a lehetőség is benne van a pakliban. Miért is engedi a vatera szabályzata, hogy valaki aki már írásban kijelentette, hogy nem kívánja az árut és töröltette a licitjét újra licitáljon?? Vajon hány emberrel fordult már ez elő, hogy így lett feltornázva a termék ára? Ha ez a licitálási mód el fog terjedni akkor hány vásárlónak lesz keserű a szájíze, és nem fog többet itt vásárolni? Én azért sem vettem át a terméket, mert az egész licit alatt történteket erkölcstelennek tartom, most beszereztem miatta egy negatív értékelést, aki meg a játszadozást elkövette még egy ejnye-bejnyét sem kap a vatera üzemeltetőitől. Úgy gondolom, hogy szabályzatot kellene módosítani, hogy ne licitálhasson az, aki már korábban törölte a licitjét, hiszen ő jogtalan előnnyel licitál, mert tudtába került a másik fél legmagasabb ajánlatának. Javaslom,hogy licittörlés esetén joga legyen a másik félnek mérlegelnie, hogy továbbra is fent tartja-e a korábbi legmagasabb licitjét, hiszen közben máshol vásárolhatott, vagy legyen már esélye, ha úgy gondolja, hogy hülyének akarják nézni, újra eldöntenie, hogy tartja-e a korábbi árat, amit beírt. Azt gondolom, hogy ez olyan probléma ami nagyon sok embert érinthet, ha sokan egyetértenek velem, akkor talán el lehetne érni a vateránál a szabályzatuk kibővítését, az ilyen esetek elkerülésére!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-11 22:39
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dandarrion @ 2016-01-11 21:34) *
Ok...nagyon köszönöm a gyors és hasznos választ, már azt hittem valamit nagyon elbaltáztam! Majd igyekszem felküzdeni magam az említett eladó szintjére...csak több korrektséggel!! smile.gif

Megmutatnád, ki ő? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
dandarrion
hozzászólás 2016-01-11 22:34
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-01-11 21:06
Azonosító: 2 233 233

Ok...nagyon köszönöm a gyors és hasznos választ, már azt hittem valamit nagyon elbaltáztam! Majd igyekszem felküzdeni magam az említett eladó szintjére...csak több korrektséggel!! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-11 21:27
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dandarrion @ 2016-01-11 20:17) *
Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre írom, de lenne egy olyan problémám, ami rendkívűl bosszantó:

licitáltam egy régi ujságra, aminek a licit zárása január 19. re volt kiírva, vezettem is az ajánlatommal, azonban a tegnapi napon az eladó előrehozta a zárást a mai napra( estére)
Kicsit fura volt, de szíve joga, megteheti.
Mai napon érkezett egy új licit a délutáni órákban, amire én szintén licitáltam volna...csakhogy kitiltott az eladó...sem írni sem semmilyen módon kommunikálni nem tudok vele, NEM jelezte, hogy bármilyen problémája lenne velem...

Ez gyakori? Hol hibáztam? Ha nem hibáztam, akkor mit tehetek? kb 5000ftos aukcióról beszélünk.

Köszönöm a válaszokat!!

Nem igazán jó a témaválasztás, mert nem történt szabálytalanság, de értem, miért ide írtad. Valószínűleg az a "baj" veled, hogy nemrég kezdtél el vaterázni és az eladó nem bízott meg benned, mert csak egy értékelésed van. Tudod, vannak, akik elfelejtik, hogy nem mindig volt mögöttük vaterás múlt, valamikor ők is kezdők voltak. Na ők azok, akik mindenféle cseleket latba vetnek azért, hogy rutinosabb partnerük legyen.
Ne foglalkozz vele. Ahogy gyűlnek a pozitív értékeléseid, úgy fog ez csökkenni, majd megszűnni. Addig meg rántsd meg a válladat.
Ez pont ugyanaz a mechanizmus, mint régen katonáéknál a csicskáztatás.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
dandarrion
hozzászólás 2016-01-11 21:17
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-01-11 21:06
Azonosító: 2 233 233

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre írom, de lenne egy olyan problémám, ami rendkívűl bosszantó:

licitáltam egy régi ujságra, aminek a licit zárása január 19. re volt kiírva, vezettem is az ajánlatommal, azonban a tegnapi napon az eladó előrehozta a zárást a mai napra( estére)
Kicsit fura volt, de szíve joga, megteheti.
Mai napon érkezett egy új licit a délutáni órákban, amire én szintén licitáltam volna...csakhogy kitiltott az eladó...sem írni sem semmilyen módon kommunikálni nem tudok vele, NEM jelezte, hogy bármilyen problémája lenne velem...

Ez gyakori? Hol hibáztam? Ha nem hibáztam, akkor mit tehetek? kb 5000ftos aukcióról beszélünk.

Köszönöm a válaszokat!!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-10 21:05
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kimberli1_a @ 2016-01-10 19:08) *
Köszönöm a támogatást! Remélem, hogy lesz változás az ügyben!

Uhh, de jó, hogy előrehoztad.smile.gif Én elfeledkeztem róla, de szerintem Benz is. Majd rákérdezek.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Kimberli1_a
hozzászólás 2016-01-10 20:08
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-12-18 19:58) *
Megtisztelő, köszönöm.smile.gif
Majd elsején rákérdezek. Aztán minden nap ötször biggrin.gif

Köszönöm a támogatást! Remélem, hogy lesz változás az ügyben!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-12-18 20:58
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-12-18 16:40) *
Felírtuk az okosságok közé, de már csak januárban lesz idő a komolyabb átgondolásra smile.gif

Megtisztelő, köszönöm.smile.gif
Majd elsején rákérdezek. Aztán minden nap ötször biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-12-18 17:40
Létrehozva: #17

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-12-17 18:45) *
Köszönöm.smile.gif Majd szól? Hogy mi lett a vége?

Felírtuk az okosságok közé, de már csak januárban lesz idő a komolyabb átgondolásra smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-12-17 19:45
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-12-17 17:45) *
Kedves zejopy!

Köszönöm.smile.gif Majd szól? Hogy mi lett a vége?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-12-17 18:45
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-12-17 09:44) *
Ez nem az eladó játéka. Szerintem Bogikáé. Legalábbis úgy tűnik innen. Vagy én is túl rendes vagyok... Kedves Benz! Hogyan lehetne ennek utána nézni? Mert ha ...
Amíg megy az aukció, addig köteles vagy a megtett ajánlatodat tartani, tehát sajnos a negatív jogos, hiszen az eladó nem tehet az egészről, legalábbis nem biztos, vagy nem bizonyítható, vagy nem is tudom.

Kedves Benz! Lenne egy konstruktív javaslatom. Szerintem az, aki már egy aukciónál licittörlést kért, azon az aukción már ne licitálhasson. Nem tudom mennyire nehéz ezt beállítani, meg lehet-e oldani, igényel-e külön fejlesztést, vagy csak egy egyszerű beállítás-e. De egyértelműen elejét venné az összes ilyen esetnek.

Kedves zejopy!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-12-17 10:44
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

... Miért is engedi a vatera szabályzata, hogy valaki aki már írásban kijelentette, hogy nem kívánja az árut és töröltette a licitjét újra licitáljon?? Vajon hány emberrel fordult már ez elő, hogy így lett feltornázva a termék ára? Ha ez a licitálási mód el fog terjedni akkor hány vásárlónak lesz keserű a szájíze, és nem fog többet itt vásárolni? Én azért sem vettem át a terméket, mert az egész licit alatt történteket erkölcstelennek tartom, most beszereztem miatta egy negatív értékelést, aki meg a játszadozást elkövette még egy ejnye-bejnyét sem kap a vatera üzemeltetőitől. Úgy gondolom, hogy szabályzatot kellene módosítani, hogy ne licitálhasson az, aki már korábban törölte a licitjét, hiszen ő jogtalan előnnyel licitál, mert tudtába került a másik fél legmagasabb ajánlatának. Javaslom,hogy licittörlés esetén joga legyen a másik félnek mérlegelnie, hogy továbbra is fent tartja-e a korábbi legmagasabb licitjét, hiszen közben máshol vásárolhatott, vagy legyen már esélye, ha úgy gondolja, hogy hülyének akarják nézni, újra eldöntenie, hogy tartja-e a korábbi árat, amit beírt. Azt gondolom, hogy ez olyan probléma ami nagyon sok embert érinthet, ha sokan egyetértenek velem, akkor talán el lehetne érni a vateránál a szabályzatuk kibővítését, az ilyen esetek elkerülésére!

Ez nem az eladó játéka. Szerintem Bogikáé. Legalábbis úgy tűnik innen. Vagy én is túl rendes vagyok... Kedves Benz! Hogyan lehetne ennek utána nézni? Mert ha ...
Amíg megy az aukció, addig köteles vagy a megtett ajánlatodat tartani, tehát sajnos a negatív jogos, hiszen az eladó nem tehet az egészről, legalábbis nem biztos, vagy nem bizonyítható, vagy nem is tudom.

Kedves Benz! Lenne egy konstruktív javaslatom. Szerintem az, aki már egy aukciónál licittörlést kért, azon az aukción már ne licitálhasson. Nem tudom mennyire nehéz ezt beállítani, meg lehet-e oldani, igényel-e külön fejlesztést, vagy csak egy egyszerű beállítás-e. De egyértelműen elejét venné az összes ilyen esetnek.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-12-17 10:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

163 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-04-29 17:58