IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

166 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kiemelt, Súlyos Szabálytalanságok, A szabálytalan aukciókat NEM ITT, hanem terméklapon át kérjük jelezni!
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-04 18:46
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(gandras79 @ 2018-01-04 15:17) *
Üdvözlet!
Nem a termék ára volt a gond nem is azon ment a vita.

Én viszont nem is a te hozzászólásodra reagáltam. Szerintem ahova írtam, oda illett a mondanivalóm smile.gif
Igazából a te felvetésedre szándékosan nem írtam semmit.
Go to the top of the page

+Quote Post
gandras79
hozzászólás 2018-01-04 16:17
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-04-12 09:46
Azonosító: 1 450 429

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-01-02 14:53) *
Azt azért ne várjuk már el azoktól, akik ebből élnek (kereskedők), hogy a "jótékonysági" árréssel dolgozzanak!
Érdekes módon soha nem azon megy a polémia, hogy nem adóznak utána, hanem azon, hogy magasabb árat kérnek. Pedig a magasabb áron való árusítás tisztességes, az, hogy feketén árulnak, már sokkal inkább tisztességtelen.
Ha nem kelendők a drágán árult termékek, akkor majd a piac dönt. Sajnos ez sem mindig van jól, mert ahogy látom, itt a tisztességtelenül adózatlan kereskedések áraihoz lettek hasonlítva a valódi kereskedők árai, akik nem biztos, hogy indokolatlanul nagy árréssel dolgoztak, de bezárni kényszerültek a feketézők olcsó árai miatt. (és/vagy azért, mert egyre többen ismerik az olcsóbb külföldi beszerzési forrásokat)

Üdvözlet!
Nem a termék ára volt a gond nem is azon ment a vita. Kértem számlát, mert írja, hogy ad elektronikus számlát, természetesen word-ben készített, pdf.re konvertált "számlát" kaptam, ráadásuk kettőt azonos kibocsátó céggel és azonos számlaszámmal, na ez a termék adatlapján hirdetett elektronikus számla fogalmát, nem fedi le, de mindegy nem volt fontos, csak érdekelt mit válaszol. Valószínű az első a beszerzésnek volt a bizonylata, mert az az eladási ár alatt volt a második volt a végösszegre megegyező az utalt összeggel.

Találtam olyan céget, mely kínai termékeket is forgalmaz, van saját üzlete, saját raktárkészlettel, üzlettel szemben nagy parkolóval tiszta rendezett irodával, gyors ügyintézéssel. Számlát adtak és mikor vettem át a terméket akkor hozta a szállító a csomagokat, három hatalmas dobozt kínai faladással. Áraik magasabban mint az általam jelzett felhasználóé, de ha a (valószínű nem létező) "feketéző" termékárát összeadom a "postai ktg.el" akkor közel ott vagyok mint az üzletben, persze oda el kell menni, de Ők is postáznak ami emeli a díjat, mert itt valóban nem ingyenes a posta.

+Quote Post
szunda
hozzászólás 2018-01-04 13:12
Létrehozva: #3

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-22 02:00
Azonosító: 424 254

Éppen ezen szoktam én is merengeni, hogy egyrészről hogyan csinálhatják ezt tisztességes vállalkozóként (sehogy), hiszen a kínai szerintem még sosem látott hivatalos számlatömböt biggrin.gif
Másrészről nekem is furcsa, hogy a tudatos vásárlóság általában ki is merül a "tisztességtelen árrés" polémiájában, kevés esetben olvasok felháborodást a számla hiánya miatt.

Pár éve én is árultam külföldről rendelt termékeket.
Ami úgy nézett ki, hogy Angliából megrendeltem, kifizettem a termékeket, és ha megérkezett, feltettem őket a Vaterára.
Vagyis készleten volt.
Akkor hagytam abba, amikor beláttam, az áraimmal nem tudok versenyezni és nem is akarok a "feketén" árusítókkal.
Nekem áfát, könyvelőt kell fizetnem, plusz rosszabb esetben hónapokig benne áll a pénzem a megrendelt, de el nem adott termékekben.
Míg mások ugyanazt rendelésre, számla nélkül árulják...

Persze, mindenki előtt nyitva ez az út is, hogy pénzt nem kockáztatva akkor rendeli meg az árut, amikor itt eladta, de nekem ez nem fér bele a tisztességes eladói magatartásba.
Én szeretem megfogni, átnézni, megszagolni a terméket, hiszen csak így tudok garanciát vállalni érte, hogy az pont olyan állapotú és minőségű, mint amilyennek meghirdettem.

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-01-02 14:53) *
Azt azért ne várjuk már el azoktól, akik ebből élnek (kereskedők), hogy a "jótékonysági" árréssel dolgozzanak!
Érdekes módon soha nem azon megy a polémia, hogy nem adóznak utána, hanem azon, hogy magasabb árat kérnek. Pedig a magasabb áron való árusítás tisztességes, az, hogy feketén árulnak, már sokkal inkább tisztességtelen.
Ha nem kelendők a drágán árult termékek, akkor majd a piac dönt. Sajnos ez sem mindig van jól, mert ahogy látom, itt a tisztességtelenül adózatlan kereskedések áraihoz lettek hasonlítva a valódi kereskedők árai, akik nem biztos, hogy indokolatlanul nagy árréssel dolgoztak, de bezárni kényszerültek a feketézők olcsó árai miatt. (és/vagy azért, mert egyre többen ismerik az olcsóbb külföldi beszerzési forrásokat)

--------------------
"Nem biztos, hogy a pozitív hozzáállás minden problémádat megoldja, de elég embert bosszant ahhoz, hogy érdemes legyen kipróbálni."

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-02 15:53
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2018-01-02 13:54) *
Tudod rászorulok engem is megkérnek, hogy vegyek nekik azon a sokáig szállító oldalon ezt meg azt de még fel sem merült bennem, hogy akár idegennek is a valódi árnál többet kértem volna. Biztos nem jól csinálom. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-02 15:25
Létrehozva: #5

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

A mondandó lényegét értem és egyetértek de abban már vitatkoznék, hogy "...ami kell és szükséges, azt az ember megveszi akkor is, ha drága." Nem, nem veszem meg mert van más lehetőség is. Utána kell nézni, járni.
Igen vannak durva árak és árrések.Nem is kelendőek nagyon azok a termékek. Még azok között sem akik megtehetik azok vételét. Felénk 6-8 havonta zártak be az ilyen üzletek.Azt sem állítom, hogy egyszerű a kérdés de a józan gondolkodás , tájékozódás nem árt.
Tudod rászorulok engem is megkérnek, hogy vegyek nekik azon a sokáig szállító oldalon ezt meg azt de még fel sem merült bennem, hogy akár idegennek is a valódi árnál többet kértem volna. Biztos nem jól csinálom. smile.gif

Akkor nem, ha valaki megkér, persze. Nem is lenne szép dolog.smile.gif
Sokan nem tájékozódnak. Bevallom én sem mindig. Kisebb értékű dolgoknál nem. Próbálom a tájékozódás hiányát a józan gondolkodással kompenzálni.smile.gif A végeredmény néha kétséges.biggrin.gif

... azon a sokáig szállító oldalon ...

Beenz! biggrin.gif Hozzá kéne írni az eredeti szöveghez az a sokáig szállító nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:) mosking.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2018-01-02 14:54
Létrehozva: #6

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-02 13:34) *
Szerintem az van, hogy ami kell és szükséges, azt az ember megveszi akkor is, ha drága. Főleg, ha csak egy van belőle a Vaterán. Valamikor hallottam egy lányról, aki gyakran járt a kútra és úgy maradt, még a csöbör is összetört. biggrin.gif Előbb-utóbb (talán, mert én hiszek az igazság győzelmében) úgyis borul a bili. (Konkrétan a postaköltséggel való játékra gondolok.)
Az árrés már más kérdés. Teljesen egyedi, mert szabályozhatatlan. És talán nem is kell szabályozni. (Van egy Zsolnay sünim, tök magas áron van fent. Nem akarom, hogy elvigyék. Ha minden porcelánom elfogyott már, akkor leveszem és elteszem emlékbe, mert azért a porcelán egy jelentős szakasz volt az életemben. smile.gif Na de ez csak kitérő volt.)
A kereskedelemben is vannak nagyon durva árrések, elég csak a telefonokra gondolni.

A mondandó lényegét értem és egyetértek de abban már vitatkoznék, hogy "...ami kell és szükséges, azt az ember megveszi akkor is, ha drága." Nem, nem veszem meg mert van más lehetőség is. Utána kell nézni, járni.
Igen vannak durva árak és árrések.Nem is kelendőek nagyon azok a termékek. Még azok között sem akik megtehetik azok vételét. Felénk 6-8 havonta zártak be az ilyen üzletek.Azt sem állítom, hogy egyszerű a kérdés de a józan gondolkodás , tájékozódás nem árt.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-02 14:37
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2018-01-02 13:08) *
Félig egyet is értenék veled de azért van némi fenntartásom.Az valóban jó , hogy a vatera gyors legalábbis általában 1 héten belül megkapja az ember a vásárolt árút. Ez valóban jó.Jobb mint 30-40 napot várni.DE! Itt jön az én problémám. Azt megértem, hogy haszonnal ad el valaki árút na de ennek is lenne határa. Amikor valamit - ugyan 30 napos várakozással - de csak X forintért pk. költség nélkül kap meg és azt 5-7-szeresen árazva teszi ide fel + elkérve elég magas pk-t is az nekem már tisztességtelennek tűnik. Olyankor jön az, hogy "...mindenki annyit kér amennyit akar!" magyarázat. Azért ez is sántít egy kicsit. Vajon akkor a közértekben, szolgáltatásoknál és más helyeken miért is van az árrés? Meg ugye mindenki nagy forgalmat szeretne ezért van amikor még enged is az árból és nem feltolja.
Nekem mint mezei kisembernek az a meglátásom, hogy nagyon nem jó irányba ment el az emberek pénzhiány miatti árképzése. Épp tegnap láttam egy teljesen egyforma terméket két eladónál ahol az egyik X Forintot kér míg a másik a 12-szeresét. Logikus, hogy a kisebb árasat nézte mindenki.Valaki megveszi és mi marad? Az irreális ár. Igaz nem csak itt de mindenhol ezt veszem észre.Az meg már nem is említem, hogy fogalma sincs az eladónak, hogy mit árul csak jó drágán menjen el.
Szóval már nagyon messze kerültünk attól amikor az otthoni felesleges dolgokból csináltunk egy kis plusz bevételt. Ez nem baj mert fejlődni kell de azért jó lenne a realitásoknál maradni.

Szerintem az van, hogy ami kell és szükséges, azt az ember megveszi akkor is, ha drága. Főleg, ha csak egy van belőle a Vaterán. Valamikor hallottam egy lányról, aki gyakran járt a kútra és úgy maradt, még a csöbör is összetört.biggrin.gif Előbb-utóbb (talán, mert én hiszek az igazság győzelmében) úgyis borul a bili. (Konkrétan a postaköltséggel való játékra gondolok.)
Az árrés már más kérdés. Teljesen egyedi, mert szabályozhatatlan. És talán nem is kell szabályozni. (Van egy Zsolnay sünim, tök magas áron van fent. Nem akarom, hogy elvigyék. Ha minden porcelánom elfogyott már, akkor leveszem és elteszem emlékbe, mert azért a porcelán egy jelentős szakasz volt az életemben.smile.gif Na de ez csak kitérő volt.)
A kereskedelemben is vannak nagyon durva árrések, elég csak a telefonokra gondolni.

IDÉZET(gandras79 @ 2018-01-02 13:29) *
BUÉK!
... 99 % nem "fúj rá", ezeket a Vásárlókat nem zavarja, hogy mondjuk ki valamilyen szinten át vannak verve...

Neked is.smile.gif

Nem a fenét nem zavarja őket. Engem is zavart, mégis pozitívot adtam, mert nem tudtam bizonyítani.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gandras79
hozzászólás 2018-01-02 14:29
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-01 12:46) *
Mindenki, aki elolvassa ezeket a postokat, a mondanivalóra koncentrál, legalábbis gondolom, mert én is ezt teszem. Most mégis megütötte a szememet egy kijelentés, már másodszor. Azt hisszük, gyorsan, mert ez a Vatera. És ez nagyon jó, mert ha nem is konkrétan, és talán nem is ennyire egyértelműen, de a fejekben ott van, hogy a Vaterán gyorsan lehet. És ez mindenképpen jó.
És még valami, ezúttal a konkrét problémával kapcsolatban. Ez az eladó, ha tetszik, ha nem, meglovagolt egy lehetőséget akkor, amikor ez még nem volt mindenkinek kézenfekvő. Megpróbálta, odafigyelt. Tény, hogy nem kockáztatott, mint mi. De tudott valamit, amit mi nem. Egy olyan gondolatmenetet vitt végig, amit mi nem. A mi korlátunk az, hogy a kereskedelembe be kell valamit fektetni. Neki nincs ez a korlátja, és ahogy elnézem, lényegesen nagyobb a forgalma, mint a miénk. Ez van. És mindenki fúj rá, ha megkérdezünk bárkit, mindenki igyekezne elhatárolódni etikai okok miatt ettől a kereskedelmi formától. Én is, mert nekem is megvannak a korlátaim. De be kell látni, megnéztem a cuccot, hozzáadtam a postázási költséget és még így is megérte a cucc, már csak azért is, mert a Vaterán csak nála volt. (Persze utána töredékáron vásároltam még egy adagot onnan, ahonnan ő.) Ha tetszik, ha nem, nagyon komoly összeget fizethet a jutalék és a FD után, még akkor is, ha esetleg egyedi szerződése van. Amíg eltartjuk, amíg vásárolunk tőle, addig megteremtjük neki azt az alapot, amiért itt lehet.
Mindannyiunknak ott volt a terméklap, amit végignyálazhattunk volna. Ha ezt megtettük volna, akkor hiába az ügyesen eldugott infó, nem lepődtünk volna meg. Volna, volna, volna. Miért nem tettük meg? Miért rá hárítjuk a felelősséget? Mi vásároltunk tőle, senki sem tartott a fejünkhöz pisztolyt.
Összességében szerintem ez a legnagyobb baj. Vállalni kell a tetteinkért a felelősséget és nem ujjal mutogatni. Ha hibáztunk, hát hibáztunk. Tanulhatunk belőle. Nem történt semmi jóvátehetetlen. Sőt, még jól is lehet kijönni a dologból, ha tovább gondolkodunk.smile.gif

BUÉK!
Persze senki nem kötelezett vásárlásra. Gyorsan kellet az eszköz, ismerős is használja a vaterát, én is, így vettem egykét dolgot, amit most benéztem a szállítási idővel és igen ott volt a postázási díj.

Nekem akkor is furcsa, hogy Mindenki pozitív hozzászólásokat 99 % nem "fúj rá", ezeket a Vásárlókat nem zavarja, hogy mondjuk ki valamilyen szinten át vannak verve, vagy nem tudnak róla, mert egy 628 Ft. - os terméknél (hogy nem Ő postázta a terméket) kicsit túlzásnak érzem, hogy megfizettet olyan dolgot, ami 40 % - a terméknek és amúgy be van építve az árba. Valamint az e-mailes kommunikáció során meg keni azt a bizonyos dolgot, ha erre a tételre rákérdezek az ilyen eladó csak itt tud forgalmazni, mert a vásárlók döntő többsége a magyar felületen nem lát tovább ez nem "újjal való mutogatás" nem kell a 2*250 Ft. csak kicsit átverve érzetem magam. Nem gond tanulunk ebből van más portál is használt termék vásárlására, a többi külföldről meg megoldható és azt fizetem amit rendelek.

Üdvözlettel,
andras

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2018-01-02 14:08
Létrehozva: #9

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-01 12:46) *
Mindenki, aki elolvassa ezeket a postokat, a mondanivalóra koncentrál, legalábbis gondolom, mert én is ezt teszem. Most mégis megütötte a szememet egy kijelentés, már másodszor..... a fejekben ott van, hogy a Vaterán gyorsan lehet. És ez mindenképpen jó. .....
Mi vásároltunk tőle, senki sem tartott a fejünkhöz pisztolyt.
Összességében szerintem ez a legnagyobb baj. Vállalni kell a tetteinkért a felelősséget és nem ujjal mutogatni.

Félig egyet is értenék veled de azért van némi fenntartásom.Az valóban jó , hogy a vatera gyors legalábbis általában 1 héten belül megkapja az ember a vásárolt árút. Ez valóban jó.Jobb mint 30-40 napot várni.DE! Itt jön az én problémám. Azt megértem, hogy haszonnal ad el valaki árút na de ennek is lenne határa. Amikor valamit - ugyan 30 napos várakozással - de csak X forintért pk. költség nélkül kap meg és azt 5-7-szeresen árazva teszi ide fel + elkérve elég magas pk-t is az nekem már tisztességtelennek tűnik. Olyankor jön az, hogy "...mindenki annyit kér amennyit akar!" magyarázat. Azért ez is sántít egy kicsit. Vajon akkor a közértekben, szolgáltatásoknál és más helyeken miért is van az árrés? Meg ugye mindenki nagy forgalmat szeretne ezért van amikor még enged is az árból és nem feltolja.
Nekem mint mezei kisembernek az a meglátásom, hogy nagyon nem jó irányba ment el az emberek pénzhiány miatti árképzése. Épp tegnap láttam egy teljesen egyforma terméket két eladónál ahol az egyik X Forintot kér míg a másik a 12-szeresét. Logikus, hogy a kisebb árasat nézte mindenki.Valaki megveszi és mi marad? Az irreális ár. Igaz nem csak itt de mindenhol ezt veszem észre.Az meg már nem is említem, hogy fogalma sincs az eladónak, hogy mit árul csak jó drágán menjen el.
Szóval már nagyon messze kerültünk attól amikor az otthoni felesleges dolgokból csináltunk egy kis plusz bevételt. Ez nem baj mert fejlődni kell de azért jó lenne a realitásoknál maradni.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-01 13:46
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Mindenki, aki elolvassa ezeket a postokat, a mondanivalóra koncentrál, legalábbis gondolom, mert én is ezt teszem. Most mégis megütötte a szememet egy kijelentés, már másodszor. Azt hisszük, gyorsan, mert ez a Vatera. És ez nagyon jó, mert ha nem is konkrétan, és talán nem is ennyire egyértelműen, de a fejekben ott van, hogy a Vaterán gyorsan lehet. És ez mindenképpen jó.
És még valami, ezúttal a konkrét problémával kapcsolatban. Ez az eladó, ha tetszik, ha nem, meglovagolt egy lehetőséget akkor, amikor ez még nem volt mindenkinek kézenfekvő. Megpróbálta, odafigyelt. Tény, hogy nem kockáztatott, mint mi. De tudott valamit, amit mi nem. Egy olyan gondolatmenetet vitt végig, amit mi nem. A mi korlátunk az, hogy a kereskedelembe be kell valamit fektetni. Neki nincs ez a korlátja, és ahogy elnézem, lényegesen nagyobb a forgalma, mint a miénk. Ez van. És mindenki fúj rá, ha megkérdezünk bárkit, mindenki igyekezne elhatárolódni etikai okok miatt ettől a kereskedelmi formától. Én is, mert nekem is megvannak a korlátaim. De be kell látni, megnéztem a cuccot, hozzáadtam a postázási költséget és még így is megérte a cucc, már csak azért is, mert a Vaterán csak nála volt. (Persze utána töredékáron vásároltam még egy adagot onnan, ahonnan ő.) Ha tetszik, ha nem, nagyon komoly összeget fizethet a jutalék és a FD után, még akkor is, ha esetleg egyedi szerződése van. Amíg eltartjuk, amíg vásárolunk tőle, addig megteremtjük neki azt az alapot, amiért itt lehet.
Mindannyiunknak ott volt a terméklap, amit végignyálazhattunk volna. Ha ezt megtettük volna, akkor hiába az ügyesen eldugott infó, nem lepődtünk volna meg. Volna, volna, volna. Miért nem tettük meg? Miért rá hárítjuk a felelősséget? Mi vásároltunk tőle, senki sem tartott a fejünkhöz pisztolyt.
Összességében szerintem ez a legnagyobb baj. Vállalni kell a tetteinkért a felelősséget és nem ujjal mutogatni. Ha hibáztunk, hát hibáztunk. Tanulhatunk belőle. Nem történt semmi jóvátehetetlen. Sőt, még jól is lehet kijönni a dologból, ha tovább gondolkodunk.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2018-01-01 13:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gandras79
hozzászólás 2017-12-27 10:42
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-22 11:24) *
Nem tesznek semmit, mert nem tehetnek. Már én is belefutottam és én sem olvastam el rendesen a terméklapot, ahova a végére a sok bezsúfolt infó közé tényleg oda volt írva a 35 munkanapos postázás. Nem tudod bizonyítani, hogy a postával át lettél-e verve, vagy sem, sőt igazából te magad sem tudhatod.
Az aukció szabályos, a lebonyolítás szabályos, az értékelés pozitív.
Tanulság a termékleírás teljes elolvasása, vagy ha ezt nem akarjuk, akkor tovább kell lépni.
Ettől persze még mérhetetlenül etikátlannak érzem ezt a típusú eladás, kezdve a termékleírás minőségétől a postázásik bezárólag..

Üdvözlet!

Ekkora eladói tapasztalattal, majd nem fogja kihasználni a kínai termékek árába beépített "ingyenes" postázást. Azóta sem válaszol miért tenné, itt vígan elvan amíg a Felhasználók egy része hisz a magyar felületnek és nem tájékozódik (mert üzletben többszörös ára van a terméknek és a vásárló így is jól jár), gondolom az eladás után bizonyos százalék is jár az eladói felület biztosítása gyanánt. Szóval a lehetőség adott.
Nekem egyértelműnek tűnik, hiszen több ingyenes szállítással (1 darab termék esetén) hasonló áron árult terméket találtam és a levélen is a Kínai cég címe szerepel valamint az eladói hozzáállás is ezt támasztja alá.
Talán azért akadok ki az ilyenen, mert az ismerősök között van ilyen, aki kockázatot vállal és dolgozik a termékkel, mert berendeli a terméket nagy tételben, hogy a rendelés után postázni tudja, elviszi a postára az árút és ha gond van, akkor nem lapul mint kütya* a fűben, hanem korrekt választ ad. Természetesen ez nem Magyarországon van és nem nagy cég, hanem családi vállalkozás.

Üdvözlettel,
Andras

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2017-12-22 20:51
Létrehozva: #12

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-22 11:24) *
Tanulság a termékleírás teljes elolvasása, vagy ha ezt nem akarjuk, akkor tovább kell lépni.
Ettől persze még mérhetetlenül etikátlannak érzem ezt a típusú eladás, kezdve a termékleírás minőségétől a postázásik bezárólag..

Vagy a keresésnél használni a kell a "A termék külföldről érkezik=NEM" beállítást a szűrőknél.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-22 12:24
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gandras79 @ 2017-12-22 11:03) *
Üdvözlet Mindenkinek!

....

Tudom hogy semmit nem tesznek ez ügyben de akkor is ez így nincs rendben hangsúlyozom nem akarok kizáratni senkit, de ha 15918 eladással rendelkezik az Eladó, akkor mindenki számolhat. De ebből okulva körültekintőbben rendelek és ez 500 Ft. ba került.

Mindenkinek kellemes Ünnepeket!

Nem tesznek semmit, mert nem tehetnek. Már én is belefutottam és én sem olvastam el rendesen a terméklapot, ahova a végére a sok bezsúfolt infó közé tényleg oda volt írva a 35 munkanapos postázás. Nem tudod bizonyítani, hogy a postával át lettél-e verve, vagy sem, sőt igazából te magad sem tudhatod.
Az aukció szabályos, a lebonyolítás szabályos, az értékelés pozitív.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-12-22 12:26

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gandras79
hozzászólás 2017-12-22 12:03
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Tibcsi34 @ 2017-10-11 13:12) *
Azt szeretném meg kérdezni,hogy miért engedik a külföldről rendelt dolgokat??Nem vagyok hajlandó kifizetni az ilyen jellegű posta költséget.Számtalan olyan oldal van ahonnan megtudjuk mi magunk is rendelni a kinézett erméket.A vatera arról szól,hogy a Wish-ről és a számtalan külföldi árusító oldalkról linkelik be a termékeket???Akkor ne hívjuk Vaterának.

Üdvözlet Mindenkinek!

Én is ebbe futottam bele, rendelni akartam (gyorsan, mert ez a VATERA) a termék adatlapján írta, hogy van raktáron, származási hely Kína, de előtte a kábelről, mert azt rendeltem van egy fél oldalnyi termékleírás, utána a szállítási feltételek (itt leírja az eladó, hogy külföldről érkezik és 35 nap is lehet). Megrendelem/fizetem, küldi az eladó a mailt, hogy postázási idő akár 35 nap is lehet. Írtam az Eladónak, hogy megtévesztő a hirdetése mert raktáron írja, hogy van, gondoltam rendel megkapja hirdet és elad, de nem. Mondom jó, így jártam várok nem voltam körültekintő. A külföldi oldalakat használok, rendelek, de ez sürgősen kellett és gondoltam ez a VATERA.

Megkapom a két egy napon rendelt terméket külön (külön időpontban) mindkettőre fel van számolva a postázási díj feladó egy Kinai cég és az én címemre szól.
Írtam az eladónak hogy erre miért számol postázási díjat (vagy rossz helyről rendel?), aki első körben azt írja, hogy nyakláncok postázási díja ennyi, írtam az nem érdekel én kábelt és átalakítót rendeltem, flegmán félmondatokban válaszolt, hogy "postázás nincs ingyen", "posta így is kevesebb, mint eredetileg lenne", "Cégünk külföldi raktárából postázták munkatársaink", "a kinai posta oldalan lathato".

Írtam neki hogy küldje el az elektronikus számlát, mert azt nem küldte (pedig ez benne van a leírásában), elküldte, de a beszerzéséről (1175 Ft.), majd írtam, hogy ez nem ok. elküldte ugyanazt módosítva (1775) - aki tudja hogy mit jelent az elektronikus számla az nem csinál ilyeneket (worben készített pdfbe mentett dokumentum nem elektronikus számla), de mondjuk ez nem volt fontos csak kíváncsi voltam mennyire kerek ez a történet. A két terméket 1175 - ért szerzi be, 1275 ért adta + 2*250 Ft. postázási díjat is fizettet (nem is látja nem is csomagolja, nem is adja postára).

Linkeket nem másolok, de külföldi oldalakon Egy termék (kábel) vásárlása esetén fizetek ennyit egy "Top-rated seller " - től rendelve - INGYENES SZÁLLÍTÁSSAL, aki 99,1 % pozitív visszajelzéssel illettek a Vásárlók szóval nem egy első hirdetéssel rendelkező eladó. Azóta nem válaszol, de lehet azért mert karácsony van és sok a munka.

Az ilyen magatartás tisztességtelen a többi eladóval szemben, soha nem árultam még a vaterán de ez így nem korrekt. Pláne elnézve az árú értékét szemben a valószínű nem létező postázási díjjal, mert most az a helyzet, elnézést a kifejezésért, hogy valaki hülyének néz VAGY nem körültekintéssel végzi a munkáját, de az eladó 15165 eladással rendelkezik (Angliából szóval a "Free shipping Hungary Economy Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide Estimated between Fri. Jan. 5 and Thu. Feb. 8" biztos érti), szóval szerintem a vásárló van hülyének nézve.

Tudom hogy semmit nem tesznek ez ügyben de akkor is ez így nincs rendben hangsúlyozom nem akarok kizáratni senkit, de ha 15918 eladással rendelkezik az Eladó, akkor mindenki számolhat. De ebből okulva körültekintőbben rendelek és ez 500 Ft. ba került.

Mindenkinek kellemes Ünnepeket!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-23 07:09
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2017-10-22 08:24) *
Ehhez szeretnék hozzászólni, mert nem minden esetben van így.
...

Köszönöm.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-22 08:45
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2017-10-22 08:24) *
nem minden esetben van így...

good.gif

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2017-10-22 08:24
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 09:38
Azonosító: 2 376 134

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-21 18:21) *
Szia!
Igen, a visszaút költsége a vevőt terheli. Könnyebb a dolog elfogadása akkor, ha arra gondolsz, hogy hasonló esetben egy hagyományos boltba is a saját költségeden mész vissza cseréltetni, vagy visszavételeztetni.

Ehhez szeretnék hozzászólni, mert nem minden esetben van így.

Ha a Ptk. szerinti hibás teljesítés esete áll fenn (tehát ha a termék nem felel meg a termékleírásban foglaltaknak, nem azt kapta a vevő, amire a leírás alapján számíthatott), akkor az eladó köteles megtéríteni a vevő ebből eredő minden kárát, beleértve a költségeket is. Így a visszaküldési költség sem hárítható a vevőre.

Ha nem a hibás teljesítés esete áll fenn, hanem a vevő pusztán meggondolta magát (és van arra lehetőség, hogy gyakorolja az elállási jogát), akkor a visszaküldéssel kapcsolatos költségek őt terhelik.

A hozzászólásban az van, hogy "a feltüntetett méretek jók lettek volna rám, de a szélességük kb 8-10 cm-vel kevesebb volt a terméklapon írtaknál". Ha ez így van, akkor nagy valószínűséggel hibás teljesítésről beszélhetünk, bár ahhoz, hogy ezt kétséget kizáróan ki lehessen jelenteni, tudni kellene, hogy pontosan hogy is voltak megadva azok a méretek (pl. jelezte-e az eladó, hogy a szélesség nyugalmi vagy kihúzott állapotban értendő-e, felismerhette-e a vevő már a leírásból, hogy a megadott szélességű bugyi biztosan nem lehet jó az ő méretére, stb.).

A hozzászólást -Honeyhair- szerkesztette a következő időpontban: 2017-10-22 08:25

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-21 18:21
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(enemypublic @ 2017-10-21 17:26) *
....azt mondta visszáruzhatom.
mondom oké....de a visszaküldés költségét is állod? mivel nem az én hibám volt a téves méretezés.
azt mondja nem állja, az engem terhel...

Szia!
Igen, a visszaút költsége a vevőt terheli. Könnyebb a dolog elfogadása akkor, ha arra gondolsz, hogy hasonló esetben egy hagyományos boltba is a saját költségeden mész vissza cseréltetni, vagy visszavételeztetni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
enemypublic
hozzászólás 2017-10-21 17:26
Létrehozva: #19

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-05-07 10:53
Azonosító: 1 730 070

sziasztok.
rendeltem több db női alsót.
a feltüntetett méretek jók lettek volna rám, de a szélességük kb 8-10 cm-vel kevesebb volt a terméklapon írtaknál...az kb azt jelenti, hogy m-es helyett kb xs-eseket kaptam.
kérdeztem az eladót, hogy ilyenkor mi van....azt mondta visszáruzhatom.
mondom oké....de a visszaküldés költségét is állod? mivel nem az én hibám volt a téves méretezés.
azt mondja nem állja, az engem terhel...
kérdem én, ugye ez nincs így rendben??
unsure.gif

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-11 18:40
Létrehozva: #20

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Tibcsi34 @ 2017-10-11 14:12) *
Nem vagyok hajlandó kifizetni az ilyen jellegű posta költséget.

Szerintem ha nem rendelsz, nem kell fizetned a postaköltséget sem. Eddig így volt ;)

+Quote Post

166 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-05-21 02:53