IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

165 Oldal V  « < 141 142 143 144 145 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kiemelt, Súlyos Szabálytalanságok, A szabálytalan aukciókat NEM ITT, hanem terméklapon át kérjük jelezni!
böcűs
hozzászólás 2009-05-11 12:56
Létrehozva: #2841

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(zsokeno @ 2009-05-11 11:13) *
http://www.vatera.hu/listings/index.php?ob=2&us=MPLextra

Nekik lehet! A többieknek irány a kassza!

Hidd el hamarosan megszünik ez a kiskapu is.De magad is tehetsz ellene ha látod hogy jutalékkijátszás akkor jelöld be a Szabálytalan aukció-nál hogy "Jutalékkijátszás"és nagyon hamar eltünik onnét!Bár szerintem sem nekünk kéne ezt jelezni hanem a Vatera néha nagyon is éles szemének megakadni rajt,dehát jólfölfogott érdeke mindenkinek aki itt van hogy megszünjön az ilyen és ehhez hasonló "ügyeskedés".Tisztességtelen hogy míg aki korrektül vaterázik az fizet ,az"ügyes"meg lesajnál minden szabályt és semmiért sem fizet!!!

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!
Go to the top of the page

+Quote Post
zsokeno
hozzászólás 2009-05-11 11:17
Létrehozva: #2842

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-03-19 09:52
Azonosító: 560 714

Leütheted fix 400 forintért, meg van írva, ha nem, újraindul ingyen. De csak a csókos embereknek!

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=VISZKOKcenter

+Quote Post
zsokeno
hozzászólás 2009-05-11 11:13
Létrehozva: #2843

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

http://www.vatera.hu/listings/index.php?ob=2&us=MPLextra

Nekik lehet! A többieknek irány a kassza!

+Quote Post
zsokeno
hozzászólás 2009-05-11 11:12
Létrehozva: #2844

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Rogyásig van már itt minden, rákaptak

http://www.vatera.hu/listings/index.php?em...amp;us=plusz210

+Quote Post
zsokeno
hozzászólás 2009-05-11 11:10
Létrehozva: #2845

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Lehet aztán naponta is feltenni az 1 forintos zártat, hadd legyen mindig a lista elején, úgyse kerül semmibe ha nem megy el

http://www.vatera.hu/listings/index.php?at...tmpsb=Keres%E9s

A hülyék meg fizessenek!

+Quote Post
zsokeno
hozzászólás 2009-05-11 10:46
Létrehozva: #2846

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Csókos emberekkel van tele a Vatera

http://www.vatera.hu/vigor_magic_the_gathe..._147131048.html

A vételár a villámárnak megfelelő fix összeg. 1 forint nincs minimálár, zárt aukció. Van még 384 hasonló aukciója. A sok lúzer fizet, neki lehet ingyen is feltölteni. Így kell ezt, gratulálok a Vaterának!

+Quote Post
prsq
hozzászólás 2009-05-11 08:01
Létrehozva: #2847

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-10-25 19:29
Azonosító: 34 439

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=147356884

1 Ft-ról, nincs minimálár. (Tehát jutalék és feltöltési díj sincs.)
Zárt aukció, a terméklapon diszkrét megjegyzésként: A minimál ára: 12000Ft .

Namost én ezt személy szerint lesz....rom. Megjegyzem, nem veszek tőle semmit.

Ami bosszant: A fórumon állandó moderátori 'felügyelet' van, itt nem hangozhat el egy rossz szó sem, rögtön törlik, figyelmeztetés, kitiltás, stb.
Akkor a piactérre miért nem jut ember, aki nézelődik, kotorászik, és az ilyenekre rögtön lecsap? Így haszontól esik el a Vatera, ingyen használta a piacteret. Akkor miért hagyják?

(A moderátori erőket nem lehetne átcsoportosítani? Nem olyan sok az a 750e termék már, hogy ne lehessen közöttük nézelődni. Főképp, hogy lényegében csak az egyforintosok között kell...)

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-10 21:42
Létrehozva: #2848

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-05-10 20:33) *
Nem hiszem, hogy bármit be kellene látnunk. A 6% jutalék a legmagasabb a hazai internetes piacok közül. És mint sokan mások, én is úgy gondolom, hogy becsületesebb lett volna felemelni a jutalékot, mert az egy kiszámítható dolog, mint a feltöltési díj. Eltűntek a bélyegesek, de én is leszedtem az összes komolyzenei kottámat, pedig jók voltak fent, de tudom, hogy csak szűk réteget érdekel. De az örült volna, ha pont megtalálja, amikor keresi. Igazi kottaritkaságok is voltak fent, de nem érte meg kivárni a vevőt. Egy igényes kottát nem fogok 200 Ft-ért feltenni. Nem tollas a hátam.

Természetesen belátom hogy igaza van azoknak akik háborognak,mert nem volt korrekt szerintem sem a vatera részéről hogy előbb fölbiztat mindenkit hogy minél több árut töltsön föl és mikor fölfut a piac akkor pont azokat akik beleinvesztáltak- ki többet ,ki kevesebbet -azokat tulajdonképpen cserbenhagyta.A nagytömegben és viszonlag kis értékben áruló eladóknak ki kellett volna egy olyan konstukciót találni amivel Ők is megtalálják a számitásukat.Így nem csak azoknak a kedvét vették el akik tényleg értéktelen dolgokat árultak,hanem azokét is akik értelmes--bár ritkábban keresett--dolgokkal voltak jelen.Biztos ha kicsit több energiát fektettek volna az átalakitásba akkor lehetett volna olyan megoldást találni amivel nem űztek volna el ilyen rengeteg tisztességesen üzletelő embert.(Bár még nem tiszta előttem hogy csak a minnél nagyobb nyereség volt a céljuk,vagy valami általunk nem ismert cél motiválta Őket mikor bevezették ezt a rendszert).Majd talán egyszer kiderül az is.

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-10 21:44

--------------------

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-05-10 21:29
Létrehozva: #2849

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 87

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-10 20:23) *
Meg egy kicsit túl is lihegjük!!Pl.egy ezer forintos cuccnál 10%-ot simán leengedsz!Az 100ft-amiből 20-szor újrahirdetheted az árudat.Ha ennyi idő alatt sem megy el akkor vagy az ár nem jó vagy nincs rá igény.A listázási díj inkább azoknak nagy érvágás akik olcsó árut ,amire csekély a kereslet hirdettek a végtelenségig.De ez a vaterának sincs ingyen.Ezt meg nekünk is be kell látnunk.

De könnyen beszélsz, ha másról van szó.

Rengeteg könyv, dvd, cd, újság, ami rendszeresen fogyott, de nem azonnal. Volt mostanában, hogy kb fél éve hírdetett különleges kiadású könyv, most vitt el a vevő, most találta meg, de fél év alatt mennyit fizetnék ki érte? akkor már nem éri meg az egész.

Itt nem 10%-ról van szó, hanem többszáz termék feltöltési díjáról, kb 1800 cuccom volt fenn és rendszeresen volt sok vevőm.
Ezt nem teszem vissza, mert, ha csak 5ft-al számolok, akkor is 3 hetente 9000ft lenne. Az a nem semmi.

"De ez a vaterának sincs ingyen.Ezt meg nekünk is be kell látnunk."

De ezt vállalta, anno. Akkor meg miről beszélünk? Mert ha eddig ingyen csinálta volna, akkor ok, de így dry.gif

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2009-05-10 20:50
Létrehozva: #2850

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(zejopy @ 2009-05-10 20:33) *
Nem hiszem, hogy bármit be kellene látnunk. A 6% jutalék a legmagasabb a hazai internetes piacok közül. És mint sokan mások, én is úgy gondolom, hogy becsületesebb lett volna felemelni a jutalékot, mert az egy kiszámítható dolog, mint a feltöltési díj. Eltűntek a bélyegesek, de én is leszedtem az összes komolyzenei kottámat, pedig jók voltak fent, de tudom, hogy csak szűk réteget érdekel. De az örült volna, ha pont megtalálja, amikor keresi. Igazi kottaritkaságok is voltak fent, de nem érte meg kivárni a vevőt. Egy igényes kottát nem fogok 200 Ft-ért feltenni. Nem tollas a hátam.

Az érme pénz stb is eltünt ...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-05-10 20:33
Létrehozva: #2851

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-10 20:23) *
Meg egy kicsit túl is lihegjük!!Pl.egy ezer forintos cuccnál 10%-ot simán leengedsz!Az 100ft-amiből 20-szor újrahirdetheted az árudat.Ha ennyi idő alatt sem megy el akkor vagy az ár nem jó vagy nincs rá igény.A listázási díj inkább azoknak nagy érvágás akik olcsó árut ,amire csekély a kereslet hirdettek a végtelenségig.De ez a vaterának sincs ingyen.Ezt meg nekünk is be kell látnunk.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-10 20:23
Létrehozva: #2852

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(rudolf59 @ 2009-05-10 16:03) *
De a listázási díj rendesen betett sokunknak.

--------------------

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-05-10 16:03
Létrehozva: #2853

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-10 14:05) *
remélem újra visszaáll minden a régi kerékvágásba.

Véleményem szerint a tisztességesen üzletelőknek jólfölfogott érdeke hogy a sumákok mihamarabb elhagyják a vaterát,

ne egy zsebtolvajoktól hemzsegő piacon kelljen árulni, mert akkor tényleg elmennek végleg a vevők! Eljátszani a bizalmat könnyebb mint visszaszerezni!!

Utoljára hal meg, a remény!
A vatera már nem lesz a régi, sajnos.

A sumák, meg nem fog elmenni, mert eddig is kijátszotta a szabályokat, ezután is ezt fogja tenni.
Csak most feltűnőbb, mert kevesebben vagyunk.

A vevők mi vagyunk. Eladtunk és a pénz nagy részét itt vásároltuk le. Én is így tettem, aztán, amit vettem, ha meguntam, akkor itt adtam el és megvolt a körforgás. Volt forgalom.
De a listázási díj rendesen betett sokunknak.

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-05-10 15:52
Létrehozva: #2854

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2009-05-10 13:41) *
Hát én nem vagyok hajlandó trükközni. Annyit nem ér az egész, hogy azt figyeljem állandóan, hogy mikor koppintanak az orromra. Az ember tévedhet, ez előfordul szerintem mindenkivel. Én nem merem azt leírni, hogy nálam minden tökéletes, de tudomásom szerint a dolgaim rendben vannak. Ha valami hiba becsúszik, megpróbálom kijavítani, ha megbüntetnek érte, akkor ahhoz a helyzethez alkalmazkodom, ahogy tudok. Mert itt állítólag nagyon keményen szankcionálják a hibákat. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy eleve úgy alakítsam ki az aukciókat, hogy azok csalásra épüljenek. Még így, a feltöltési díjjal sem. Ha elbírom, akkor maradok, ha ráfizetéses, akkor megyek innen, de nem csalok.

Ez a helyes beszéd.
Nem is azért írtam, hogy én fogok, hanem, hogyan változott a szigor itt a vaterán.
Régebben letörölték az így felrakott termékeket.
Most meg nyugodtan fenn vannak.

Így változnak ezek a dolgok.

Aki nem trükközött, azoknak a nagy része elment, a többi megpróbál talpon maradni, de meddig?

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-10 14:05
Létrehozva: #2855

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2009-05-10 13:41) *
Hát én nem vagyok hajlandó trükközni. Annyit nem ér az egész, hogy azt figyeljem állandóan, hogy mikor koppintanak az orromra. Az ember tévedhet, ez előfordul szerintem mindenkivel. Én nem merem azt leírni, hogy nálam minden tökéletes, de tudomásom szerint a dolgaim rendben vannak. Ha valami hiba becsúszik, megpróbálom kijavítani, ha megbüntetnek érte, akkor ahhoz a helyzethez alkalmazkodom, ahogy tudok. Mert itt állítólag nagyon keményen szankcionálják a hibákat. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy eleve úgy alakítsam ki az aukciókat, hogy azok csalásra épüljenek. Még így, a feltöltési díjjal sem. Ha elbírom, akkor maradok, ha ráfizetéses, akkor megyek innen, de nem csalok.

Megnyugtatlak a vaterán üzletelők több mint 90%-a igy gondolja és igy is csinálja!Az az elenyésző kissebbség aki itt fórumozik vagy fórumozott és adta a tanácsokat hogy miként lehet kijátszani a listázási díjat meg úgy általában mindenkit az szépen le fog morzsolódni és remélem újra visszaáll minden a régi kerékvágásba.Véleményem szerint a tisztességesen üzletelőknek jólfölfogott érdeke hogy a sumákok mihamarabb elhagyják a vaterát,és ezért nem értek egyet azokkal akik azt mondják hogy a szabálytalanul üzletelőket ne segitsük kiszűrni mert az a vatera dolga!!Ja ,,de nekünk is érdekünk- ha már itt akarunk eladni -hogy ne egy zsebtolvajoktól hemzsegő piacon kelljen árulni, mert akkor tényleg elmennek végleg a vevők! Eljátszani a bizalmat könnyebb mint visszaszerezni!!

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-05-10 13:41
Létrehozva: #2856

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(rudolf59 @ 2009-05-10 09:20) *
Persze, megbeszéltük, a vatera el is ítélte, de azóta más a felállás.

Úgy néz ki, hogy mindent lehet, amiért régebben terméktörlés járt.

Most a trükközés korszaka jön.

Ki tud többet szakítani a vatera megkerülésével.

Példa meg sok van, csak válogatni kell közöttük és a szimpit alkalmazni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-05-10 09:20
Létrehozva: #2857

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(böcűs @ 2009-05-09 22:46) *
Nemrég már kiveséztük ezt a témát és abban maradtunk hogy az áru árán és az indokolt postaköltségen felül csak azt számithatja föl az eladó amit szerepeltet a termékleirásban.Még azt sem vagy köteles tudomásul venni amit leir a saját magáról készült bemutatkozásban.(Nem vagy köteles elolvasni mivel vásárolni akarsz nem ismerkedni!!).

Persze, megbeszéltük, a vatera el is ítélte, de azóta más a felállás.

Úgy néz ki, hogy mindent lehet, amiért régebben terméktörlés járt.

Most a trükközés korszaka jön.

Ki tud többet szakítani a vatera megkerülésével.

Példa meg sok van, csak válogatni kell közöttük és a szimpit alkalmazni.

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-05-09 22:46
Létrehozva: #2858

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(rudolf59 @ 2009-05-09 21:30) *
Itt a példa. Ebből kell tanulnunk. Ha a Vatera engedi, akkor hajrá.

Kicsi jutalék, nagy bevétel, hogy ez eddig nem jutott az eszembe.

Nemrég már kiveséztük ezt a témát és abban maradtunk hogy az áru árán és az indokolt postaköltségen felül csak azt számithatja föl az eladó amit szerepeltet a termékleirásban.Még azt sem vagy köteles tudomásul venni amit leir a saját magáról készült bemutatkozásban.(Nem vagy köteles elolvasni mivel vásárolni akarsz nem ismerkedni!!).

--------------------

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-05-09 21:30
Létrehozva: #2859

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tudomAtutit @ 2009-05-09 21:20) *
...másik termékénél (Hangulatos filmzenék) a levelezés a "miért 2000?" témájú kérdésre: "...be is kell valamibe csomagolni, hogy az épségben meg is érkezzen, el kell vinni a postára (benzin, parkolási dij) kb. fél órát sorbaállni, stb..."
Tanulságos...

Itt a példa. Ebből kell tanulnunk. Ha a Vatera engedi, akkor hajrá.

Kicsi jutalék, nagy bevétel, hogy ez eddig nem jutott az eszembe.

+Quote Post
tudomAtutit
hozzászólás 2009-05-09 21:20
Létrehozva: #2860

Lelkes újonc
**

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2009-04-09 20:52
Azonosító: 608 994

IDÉZET(rudolf59 @ 2009-05-09 21:06) *
Ez egy óriási jutalékcsalás. 100ft után kifizeti a vaterát, aztán a többit meg 100/db áron akarja odaadni. +2000ft, ezt nem is tudom mire kérheti? a vége 5200ft tiszta haszon.
Ügyes.
Ezért nem licitált rá senki.

...másik termékénél (Hangulatos filmzenék) a levelezés a "miért 2000?" témájú kérdésre: "...be is kell valamibe csomagolni, hogy az épségben meg is érkezzen, el kell vinni a postára (benzin, parkolási dij) kb. fél órát sorbaállni, stb..."
Tanulságos...

A hozzászólást -tudomAtutit- szerkesztette a következő időpontban: 2009-05-09 21:21

+Quote Post

165 Oldal V  « < 141 142 143 144 145 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-06-29 05:38