IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 503 504 505 506 507 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-09-06 22:48
Létrehozva: #10081

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-09-06 21:52) *
Akkora választ írtam, hogy lejárt közben a sessionöm.... mad.gif mad.gif
Talán holnap nekifutok újból...

Kedves Fórumtárs! laugh.gif

Javasolom a későbbiekre, hogy nagyon hosszú szöveg megírásakor a hozzászólás elküldése előtt alkalmazd a Ctrl c - Ctrl v billentyűkombinációt. A jobb egérgomb kellő alkalmazásával is elérheted a megfelelő hatást. tongue.gif
Maradok tiszteletlen. icon_king.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-09-06 22:45
Létrehozva: #10082

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-09-06 21:52) *

Oh, pedig nekem elég lett volna ha 1 mondatba összefoglalod. wink.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-09-06 21:52
Létrehozva: #10083

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-06 19:35) *
Az utánvét.... hmmm.... Ha muszáj lesz, természetesen kénytelen leszek alkalmazkodni, mert nincs más választásom. Amíg lehet, húzni fogom a dolgot, megpróbálok észérvekkel hatni a vevőkre....

IDÉZET(hytech @ 2012-09-06 20:19) *
Miért kellene nyitnia?
Kíváncsivá tettél.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-09-06 21:19
Létrehozva: #10084

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-06 21:13) *
Tisztelt vidaeff!

A leírtakkal legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

Kedves Benz! rolleyes.gif
Köszönöm, már megtettem, csak hát akár 72 órán keresztül tipródni nem kellemes. Mindenesetre így konkrét infó nélkül gyorsan lejárttá teszem a dolgaim és az éjszaka átböngészem őket. További szép estét. És elnézést, ha terheltem.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-06 21:13
Létrehozva: #10085

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vidaeff @ 2012-09-06 21:00) *
...Nem tudom miről van szó és izgatott lettem. Tanácstalan vagyok. Kérem segítsenek. thank_you.gif

Tisztelt vidaeff!

A leírtakkal legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-09-06 21:00
Létrehozva: #10086

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Tisztelt üzemeltetők. rolleyes.gif
Az alábbi levelet kaptam:
"Sajnos nem a Vatera piacterén meghatározott szabályok szerint vett részt a piactér életében, ezért már több alkalommal is figyelmeztetésben részesítettük, valamint a történtekről minden esetben részletesen tájékoztattuk. Legyen kedves átolvasni a Vatera Általános Felhasználási Feltételeit (ÁFF) és a jövőben annak megfelelően folytassa aukciós tevékenységeit. Amennyiben ennek nem tesz eleget, a következő szabálytalansága esetén felhasználónevét véglegesen inaktiváljuk. "

De ezen kívül semmi konkrét kifogást nem emeltek, fel sem függesztettek, aukcióm sem törölték. Nem tudom miről van szó és izgatott lettem. Tanácstalan vagyok. Kérem segítsenek. thank_you.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-09-06 20:19
Létrehozva: #10087

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-09-06 18:23) *
Jövőre már versenypiac lesz, meglepődnék, ha ez nem gyakorolna komolyabb hatást az árakra.
Akkor talán kevesebb lesz ebből a mizéria.

Viszont az utánvét felé előbb-utóbb nyitni kell az online kiskereskedői rétegnek is.

Miért kellene nyitnia?
Kíváncsivá tettél.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-06 19:35
Létrehozva: #10088

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-09-06 18:23) *
Jövőre már versenypiac lesz, meglepődnék, ha ez nem gyakorolna komolyabb hatást az árakra.

Viszont az utánvét felé előbb-utóbb nyitni kell az online kiskereskedői rétegnek is.

Szia Leóóó! biggrin.gif

Örülök, hogy látlak, ellenben a híreid második felével kissé felizgattál. scare.gif Ha esetleg a posta árai lejjebb mennek, az nagyon jó lenne. Ha a futárokat nézem, akkor kis méretű dolgoknál még mindig nyerőbb. Nekem az van többségében.

Az utánvét.... hmmm.... Ha muszáj lesz, természetesen kénytelen leszek alkalmazkodni, mert nincs más választásom. Amíg lehet, húzni fogom a dolgot, megpróbálok észérvekkel hatni a vevőkre. Talán a bizalom az én esetemben nem okozhat problémát, mert amíg nem figyeltem, négyezer fölé kúszott az eladott áruim száma. Azt hiszem, ilyen múlttal nem kell bizalmatlanságtól tartanom, már ami az előre utalást illeti. Vannak helyzetek, amikor a vevő nem rendelkezik bankszámlával, és olyan kistelepülésen lakik, ahol indokolt lehet ez a küldési mód, mert nincs bank sem. De azért ez eléggé ritka, hiszen nagyon sokan netbankon keresztül intézik a dolgaikat. Úgy gondolom, hogy ha kellő türelemmel és észérvekkel próbálok hatni arra a rétegre, aki egyébként megteheti, hogy utal, akkor talán a minimumra tudom csökkenteni az utánvétes küldemények számát. A legfőbb érvem az, hogy drága és nem is biztonságosabb, hiszen bármi lehet a csomagban. De hát ezt megbeszéltük itt a fórumon nagyon sokszor. smile.gif
Szóval ti, azaz a Vatera azt javasoljátok, hogy kezdjünk el barátkozni az utánvét gondolatával? confused.gif
Nagyon kellemes volt az a gyakorlat, hogy nem erőltethették ránk azt a postázási módot, amit nem jelöltünk meg. Ugye ebben nem lesz változás? Mert azért én szeretem, ha érzem, hogy bizonyos kérdésekben a Vatera mögöttem áll. Biztonságérzetet nyújt.
(Basszus, annyira örülök, hogy nem most kezdem. Komolyan mondom, szerintem ma kezdőnek lenni a Vaterán sokkal nehezebb lehet.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-06 19:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-09-06 18:23
Létrehozva: #10089

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-05 19:20) *
Kitaposta belőlem a sima postát, egyszerűen belefáradtam, kenyértörésig nem akartam vinni a dolgot. A múlt héten 3 sima feladásos delikvens volt és egy utánvétes. Ez utóbbitól mereven elzárkóztam, de a simákhoz nem volt lelkierőm. Győztek, úgy küldtem. Nem tudom mi van ezzel mostanában. Három helyen írom a szállítási feltételeimet.... Ezt a hölgyet konkrétan ideirányítottam a postás topikba, de hiába. Meg sem hallotta, amit mondtam neki. És nem érti, hogy nem a pénzről szól minden. Meg azt sem gondolja, hogy végiggondoltam a másik oldalt és annak dacára döntöttem az ajánlott küldés mellett.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2012-09-06 08:01
Létrehozva: #10090

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

Jó reggelt kívánok mindenkinek.

Legyen szép napotok!

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-09-05 19:25
Létrehozva: #10091

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-06 22:22
Azonosító: 1 562 510

IDÉZET(zejopy @ 2012-09-05 19:20) *
Sajnálom, nem.

OK, feladom sad.gif
Egyet árulj már el: velem van bajod? El nem tudom képzelni, hogy mi rosszat tettem, ha tettem, de mostmár végképp nem értem, hogy mi történik unsure.gif

A hozzászólást -pistineni- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-05 19:26

--------------------
Nem minden fénylik, ami arany (Manu Chao)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-05 19:20
Létrehozva: #10092

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-09-05 18:39) *
Ha tényleg 1 nap miatt vették el az durva.

Mielőtt elveszik a PEP-et, mindig küldenek levelet, amiben határidőt szabnak.

IDÉZET(hytech @ 2012-09-05 18:43) *
Szia,

Amit magyar posstával akarsz szállíttatni azt mindenképpen csakis ajánlottan.(még ha a vevő az ellenkezőjét kéri - mert olcsóbb - akkor is).
Sok bajtól megkímélheted magad.

Kedves vevőm levele:
"Köszönöm a válaszát, ne gondolja, hogy kukacoskodok, csak nem marad bennem a tapasztalatom Apeh ellenörzésnél az ellenörnek lobogtattam az ajánlott feladó szelvényt,az adatszolgáltatásról, nem fogadta el bizonyitéknak, közölte,hogy feladhattam én üres boritékot is. Én is ugy vagyok vele,hogy kell a biztonság, de azért az arányok is fontosak Sok mindent vásároltam a vaterán, nagyobb értéküek esetében én is azt választottam, de azért , hogy többe kerül a posta mint a termék az azért nem reális, és ne haragudjon de az nem jó politika,hogy akkor inkább ne is vásároljon, mert Ön ügyfelet veszit ezen. Bocsánat, csak gondoltam érzékelje a másik oldalt is Mégegyszer köszönöm a kedvességét, és okvetlen jelentkezem, ha megkaptam a könyvet "
Kitaposta belőlem a sima postát, egyszerűen belefáradtam, kenyértörésig nem akartam vinni a dolgot. A múlt héten 3 sima feladásos delikvens volt és egy utánvétes. Ez utóbbitól mereven elzárkóztam, de a simákhoz nem volt lelkierőm. Győztek, úgy küldtem. Nem tudom mi van ezzel mostanában. Három helyen írom a szállítási feltételeimet.... Ezt a hölgyet konkrétan ideirányítottam a postás topikba, de hiába. Meg sem hallotta, amit mondtam neki. És nem érti, hogy nem a pénzről szól minden. Meg azt sem gondolja, hogy végiggondoltam a másik oldalt és annak dacára döntöttem az ajánlott küldés mellett.
Na jól van, lépek, majd jövök.

IDÉZET(pistineni @ 2012-09-05 19:08) *
Ez se az a bizonyos?

Sajnálom, nem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-09-05 19:08
Létrehozva: #10093

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-09 16:53) *
... ha mégis, akkor légyszi hozd előre ...

Harmadik próbálkozás smile.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-15 11:41) *
Tisztelt Chamea!

Meg ne haragudjon, de az ehhez hasonló bődületektől a továbbiakban kímélje meg a Fórum közönségét.

Az árdrágítás, mint büntetőtétel versenypiacon nem létezik, mivel versenypiacon nincs hatósági árszabályozás.

Természetesen, amint azt észleli, hogy valaki földgázt vagy távfűtést, esetleg elektromos áramot bocsát aukcióra, okvetlenül szóljon.

Ez se az a bizonyos?

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-04 08:02
Létrehozva: #10094

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Sajnos, ez mind a fórummotor (magyarításának) köszönhető, nem mi követtük el smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-09-04 00:14
Létrehozva: #10095

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(svejku @ 2012-09-03 23:59) *
És legalul a gombon: Szavaz! (így egy zével, felkiáltójellel)

Már szavazatál ebben a szavazásban. blink.gif
Már szavaztam. smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-09-03 23:59
Létrehozva: #10096

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

Belenéztem a Sablonkészítési szavazásba.
Első kérdés: (kicsit elferdítve) Kóstolta már legújabb termékünket a köményes csokoládét? Igen-Nem.
Második: hogy ízlett? blink.gif unsure.gif
good2.gif

És legalul a gombon: Szavaz! (így egy zével, felkiáltójellel)

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-09-04 00:03

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-09-03 12:51
Létrehozva: #10097

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-02 15:01) *
Nincs semmi gond, megbeszéltük a dolgot.

Rendben. smile.gif

--------------------

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-09-03 08:36
Létrehozva: #10098

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(pistineni @ 2012-09-02 21:02) *
Itt a beígért heuréka smile.gif Jelentkezett szerdán, fizetett csütörtökön good2.gif (Pénteken járt volna le a határidő, amit szabtam mosking.gif ) Tanulságos egyébként a történet: csinált magának új címet, direkt a Vaterához, majd erről az apróságról elfeledkezett és 2 héten át várta, hogy majdcsak kap valami értesítőt a régi címére. Én írtam neki 3x, de azok szintén az új címre mentek… Szépséghiba: sms-ben bírt jelentkezni, ilyet még nem hallottam biggrin.gif Mindegy, minden jó, ha vége smile.gif Arra még kiváncsi leszek, fog-e értékelni, de egyáltalán nem kizárt, hogy igen... majd egyszer mosking.gif

Hm. Ezt úgy kell értelmezni, hogy te tudod mi, illetve ki miatt? Komolyan az az érzésem néha, hogy a női lélek hasonlít egy némileg elfuserált rajzfilmre sad.gif Tőle akartam kérdezni valamit, ezért kiváncsiskodtam, hogy ideje, vagy motivációja nincs írni. De nem reagál sad.gif

Szia! smile.gif
Bár ezt a topit kerülöm de most válaszolok.
Gratula a heurékához, fő hogy megoldottátok! smile.gif
Ne értelmezd úgy, hogy én bármit is tudok, én csak azt tudom, hogy nem miattam. Majd ha úgy érzi jönnie kell, akkor biztos jönni is fog. smile.gif

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-09-02 21:02
Létrehozva: #10099

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-02 20:22) *
Alapesetben nyilván nem gond...

Teljesen kielégítő volt a válasz, köszönöm smile.gif
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-09-02 20:13) *
De mégse lehetséges mert a képernyőképet csak úgy tudta készíteni, hogy valamelyiket legörgette.

Az Eladás fülnél ezek vannak a menüben:
- Termék eladása
- Indításra váró...
- Meghirdetett... -> ezen belül (így értettem hogy lejjebb)
- Eladó
- Licitált
- (stb)
Ha a meghird.term-nél mész a termék neve mellett a további opciókra (nem pedig eggyel lejjebb, a licitáltaknál), akkor pontosan azt fogod látni, ami a képernyőképen is van smile.gif
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-08-29 11:11) *
Nos azért ha mégis fizet akkor gyere heurékázni! smile.gif tongue.gif

Itt a beígért heuréka smile.gif Jelentkezett szerdán, fizetett csütörtökön good2.gif (Pénteken járt volna le a határidő, amit szabtam mosking.gif ) Tanulságos egyébként a történet: csinált magának új címet, direkt a Vaterához, majd erről az apróságról elfeledkezett és 2 héten át várta, hogy majdcsak kap valami értesítőt a régi címére. Én írtam neki 3x, de azok szintén az új címre mentek… Szépséghiba: sms-ben bírt jelentkezni, ilyet még nem hallottam biggrin.gif Mindegy, minden jó, ha vége smile.gif Arra még kiváncsi leszek, fog-e értékelni, de egyáltalán nem kizárt, hogy igen... majd egyszer mosking.gif
IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-08-29 19:26) *
Viszont Zep nem én miattam nem jön!

Hm. Ezt úgy kell értelmezni, hogy te tudod mi, illetve ki miatt? Komolyan az az érzésem néha, hogy a női lélek hasonlít egy némileg elfuserált rajzfilmre sad.gif Tőle akartam kérdezni valamit, ezért kiváncsiskodtam, hogy ideje, vagy motivációja nincs írni. De nem reagál sad.gif

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-09-02 20:22
Létrehozva: #10100

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(pistineni @ 2012-09-02 19:27) *
...
Akkor is áll az önlicit(-gyanú), ha azonnal értékeljük egymást (pozitívan)? Hiszen eleve személyes átvételről beszélünk.
Voltam már olyan helyzetben, hogy vettem 1 dolgot, de szemeztem még mással is u.a. eladótól, és mivel a lakásán vettem át, gondoltam, megnézem élőben, és ha tetszik, leütöm az ő gépén. Végül erre nem került sor, de alakulhatott volna így...

Alapesetben nyilván nem gond, mert ha nincs rá ok, akkor nem is vizsgáljuk. Másrészt, a leírt magyarázat adott esetben nagy valószínűséggel elfogadható.
Az csak egy általános alapelv, hogy nem célszerű a vevőnek és az eladónak azonos gépről belépnie. Ha van más "terhelő" körülmény is, akkor ezt igen nehéz kimagyarázni. Ennél konkrétabb választ nem tudok adni, mert nincs két egyforma eset.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 503 504 505 506 507 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-30 07:00