IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 544 545 546 547 548 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-01 23:17
Létrehozva: #10901

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 23:09) *
Nahát, nem felejtett el.smile.gif Mondtam már, hogy... ? 2012062210001101
Beeenz.smile.gif Ha holnaptól dolgozik, akkor majd megtámadom, felírtam magamnak papírra a dolgokat. Holnap napközben még nyugta lesz és kedden délelőtt is, mert nem leszek itt, és ha nem nagyon égek le (nem anyagi szempontból, hanem nap által), akkor vagy hétfőn este, vagy kedden délután megkörnyékezem. smile.gif

Még néhány nap kegyelmet kérek, mert utol kell érnem magam smile.gif
Nem felejtettem el a fórumon írt témákat sem, amire reagálnom kell.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 23:09
Létrehozva: #10902

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-01 23:04) *
Dehogy smile.gif
Jut eszembe: pár napja valamelyik topikban írt egy másik ticket számot. Be tudná újra másolni, hogy ne kelljen keresgélnem?
Holnap lesz először lehetőségem ilyesmit megnézni.

Nahát, nem felejtett el.smile.gif Mondtam már, hogy... ? 2012062210001101
Beeenz.smile.gif Ha holnaptól dolgozik, akkor majd megtámadom, felírtam magamnak papírra a dolgokat. Holnap napközben még nyugta lesz és kedden délelőtt is, mert nem leszek itt, és ha nem nagyon égek le (nem anyagi szempontból, hanem nap által), akkor vagy hétfőn este, vagy kedden délután megkörnyékezem. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-01 23:04
Létrehozva: #10903

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 23:01) *
A válasza reális volt és korrekt. Ne bántsa, kérem. smile.gif (Na basszus, ezt is megértük.....)

Dehogy smile.gif
Jut eszembe: pár napja valamelyik topikban írt egy másik ticket számot. Be tudná újra másolni, hogy ne kelljen keresgélnem?
Holnap lesz először lehetőségem ilyesmit megnézni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 23:01
Létrehozva: #10904

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-01 22:59) *
Holnap megnézem, köszönöm smile.gif Ha nem a megfelelő választ küldte az ügyeletes kolléga, akkor erre felhívom majd a figyelmét.
Alapvetően a moderáció nem foglalkozik ezzel a kérdéssel, legfeljebb bejelentésre nézzük meg a konkrét esetet.
Hasonló a helyzet a sokat emlegetett kamu EU jogszabály hivatkozással is.

A válasza reális volt és korrekt. Ne bántsa, kérem. smile.gif (Na basszus, ezt is megértük.....)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-01 23:01

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-01 22:59
Létrehozva: #10905

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 22:52) *
2012063010003041 A ticket szám.smile.gif
Tehát ezek szerint abban az esetben megengedett, amit Ön említ, de előre akkor sem lehet ezt kikötni.
Valahol ezt pontosan kellene szabályozni úgy, hogy az eladók számára elérhető legyen az infó.

Holnap megnézem, köszönöm smile.gif Ha nem a megfelelő választ küldte az ügyeletes kolléga, akkor erre felhívom majd a figyelmét.
Alapvetően a moderáció nem foglalkozik ezzel a kérdéssel, legfeljebb bejelentésre nézzük meg a konkrét esetet.
Hasonló a helyzet a sokat emlegetett kamu EU jogszabály hivatkozással is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 22:52
Létrehozva: #10906

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-01 22:47) *
Kíváncsivá tett smile.gif Tudna adni egy ticket számot? A levelet kérem ne idézze be.
A július 1-től (tehát, pont mától) érvényes belső szabályozás szerint nem támogatjuk, nem ajánljuk, de nem is lépünk fel ellene.
Elfogadhatónak tartjuk az előre értékelés kérését abban az esetben, ha az eladó a terméklapon csak az ajánlott postázást adta meg, de leütés után a vevő saját felelősségére ragaszkodik a sima postázáshoz. A hangsúly azon van, ha a vevő vásárlás után kész helyzet elé állítja az eladót.
Ez esetben az eladó önvédelemből kérhet előre pozitív értékelést - de csak és kizárólag ilyen helyzetben.

2012063010003041 A ticket szám.smile.gif
Tehát ezek szerint abban az esetben megengedett, amit Ön említ, de előre akkor sem lehet ezt kikötni.
Valahol ezt pontosan kellene szabályozni úgy, hogy az eladók számára elérhető legyen az infó.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-01 22:52

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-01 22:47
Létrehozva: #10907

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 21:33) *
Nézd, felőlem azt csinálsz amit akarsz. Eszerint az állásfoglalás szerint szabálytalan, amit csinálsz. ...

Kíváncsivá tett smile.gif Tudna adni egy ticket számot? A levelet kérem ne idézze be.
A július 1-től (tehát, pont mától) érvényes belső szabályozás szerint nem támogatjuk, nem ajánljuk, de nem is lépünk fel ellene.
Elfogadhatónak tartjuk az előre értékelés kérését abban az esetben, ha az eladó a terméklapon csak az ajánlott postázást adta meg, de leütés után a vevő saját felelősségére ragaszkodik a sima postázáshoz. A hangsúly azon van, ha a vevő vásárlás után kész helyzet elé állítja az eladót.
Ez esetben az eladó önvédelemből kérhet előre pozitív értékelést - de csak és kizárólag ilyen helyzetben.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-07-01 22:26
Létrehozva: #10908

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

Ahol tudtam leszedtem az "ominózus" információt, ahol nem, az már úgy marad.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-01 22:28

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-07-01 21:47
Létrehozva: #10909

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 21:33) *
Nézd, felőlem azt csinálsz amit akarsz. Eszerint az állásfoglalás szerint szabálytalan, amit csinálsz. Ragaszkodhatsz hozzá. Abban biztos lehetsz, hogy én nem fogom felnyomni az aukcióidat. De egy időzített bombán ülsz szerintem.

thank_you.gif A gyújtózsinór égett szagát már érzem is.
wave.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 21:33
Létrehozva: #10910

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-07-01 21:20) *
Tegnap Benz olvasta az eszmefuttatásainkat, és reagált is az eredeti kérdésemre. Ha szabálytalannak látta volna a szállítási feltételekben megadott szövegemet, akkor szólt volna.
Ezt a szöveget ismerjük, hogy "vállalom a felelősséget!" Szerinted ez mit jelent? Mert szerintem semmit, ha gond van.
Nekem volt postás ismerősöm, minden nap vitt haza valamit, ami regisztrálatlan levélben, kicsit is kitapinthatóan nem csak egy darab papír volt.
Amúgy pedig köszönöm!

Nézd, felőlem azt csinálsz amit akarsz. Eszerint az állásfoglalás szerint szabálytalan, amit csinálsz. Ragaszkodhatsz hozzá. Abban biztos lehetsz, hogy én nem fogom felnyomni az aukcióidat. De egy időzített bombán ülsz szerintem.
Láttam már a fórumon egyszer-kétszer olyan embert, akiről kiderült, hogy nem szabályosan aukciózik. Illetve nagyon sok ilyet láttam. Egy-kettő volt közöttük, aki haladékot kért, és javította.
Ha nem hiszel nekem, kérjél te is állásfoglalást. Egyébként szerintem Benz nem mondta, hogy szabályos előre értékelést kérni. A kezdő kérdésedre reagált, a beszélgetésbe pedig nem folyt bele, mert nem is lett megkérdezve. Mindhárman elmondtuk a véleményünket, és őt nem kérdeztük. Ha megtettük volna, nyilván válaszol. De Benz nem egy lakmuszpapír, hogyha belelógatod egy beszélgetésbe, akkor minden sületlenségre hangosan sípol.
A postás ismerősöd pedig egyszerűen nem játszik ebben a kérdésben. A Vatera szabályai érvényesülnek, és ha a levelezésben (legjobb a terméklapos) megegyeztek a sima postában úgy, hogy a vevő felelőssége a dolog, akkor szerintem nem kötelezhet pénzvisszafizetésre, és jó esetben a negatív értékelést is törli a Vatera. Nem mondom, hogy könnyű a helyzet, a megoldás sem az. De ezek a feltételek adottak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-07-01 21:20
Létrehozva: #10911

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 19:12) *
Szóval természetesen, mivel nem voltam 100%-osan biztos az igazamban, csak úgy éreztem, hogy nekem van igazam, megkértem a Vatera hivatalos álláspontját.
Az én értelmezésemben tehát (a válasz alapján) a vevőnek kell vállalnia a felelősséget, de természetesen nem szabályos előre kérni az értékelést.

Tegnap Benz olvasta az eszmefuttatásainkat, és reagált is az eredeti kérdésemre. Ha szabálytalannak látta volna a szállítási feltételekben megadott szövegemet, akkor szólt volna.
Ezt a szöveget ismerjük, hogy "vállalom a felelősséget!" Szerinted ez mit jelent? Mert szerintem semmit, ha gond van.
Nekem volt postás ismerősöm, minden nap vitt haza valamit, ami regisztrálatlan levélben, kicsit is kitapinthatóan nem csak egy darab papír volt.
Amúgy pedig köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 19:12
Létrehozva: #10912

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-06-30 18:46) *
..... De köthetem feltételhez, az szabályos.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-06-30 18:57) *
.......... Valóban nem tiltja a szabályzat az előre értékelés kérést.

Szóval természetesen, mivel nem voltam 100%-osan biztos az igazamban, csak úgy éreztem, hogy nekem van igazam, megkértem a Vatera hivatalos álláspontját.
Az én értelmezésemben tehát (a válasz alapján) a vevőnek kell vállalnia a felelősséget, de természetesen nem szabályos előre kérni az értékelést.

Amúgy pedig (majd Benz bólint, vagy fejet ráz), be szerettem volna idézni a levelezést, de elolvastam a levél végén található szöveget. Ezt:
"Jelen e-mail üzenet a csatoltan érkező fájlokkal együtt magán- illetve üzleti titoknak minősül, illetőleg más adatvédelmi szabályok által védett adatokat tartalmazhat, amelyet kizárólag az üzenet címzettje használhat fel. Amennyiben Ön nem üzenetünk címzettje, tájékoztatjuk Önt, hogy a továbbított adatok bármilyen módon, bárki részére történő továbbítása, terjesztése, másolása, felhasználása vagy nyilvánosságra hozatala tilos."

(Természetesen nem volt kililázva.) Kedves Benz! Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy ezeket a leveleket sem a fórumon, sem máshol nem szabad közzétenni?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-07-01 19:14

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 16:01
Létrehozva: #10913

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-01 15:55) *
Ezt üzenem neki: good2.gif
smile.gif

Megmutattam. Nagyon vigyorgott.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-07-01 15:55
Létrehozva: #10914

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 12:29) *
Tudom, hogy nem kávézik.smile.gif És nem is iszik. Egyszerűen tökéletes.smile.gif
(Na jó, még egy kis kedvesség, most már elmondom. Ma mentünk a gyerekkel és beszéltünk az autókról, már amennyit az én szakértelmemmel lehet.... Merci, BMW, Bugatti. Azt mondja nekem. Anya, én azt szeretném, ha valaki összerakna egy autót, ami Merci és BMW keveréke. Jaj, mondom, ezt meg ne hallja egyik fan klub képviselője se, mert leszedik rólad a keresztvizet. biggrin.gif Kis csönd, erre ilyet szól. Különben észrevetted, hogy a régi Mercik sokkal elegánsabbak, stílusosabbak, mint az újak? Na, gondoltam magamban, ezt elmondom Önnek, mert már másodszor hallom a szájából.smile.gif ...

Ezt üzenem neki: good2.gif
smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 13:43
Létrehozva: #10915

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-07-01 13:29) *
biggrin.gif Jó igyekezz biggrin.gif Én meg akkor inkább majd hallgatok biggrin.gif

Olyan hüyle vagyok.... most meg bánt, hogy leordítottam a fejét. Biztosan felforrt az agyam ebben a melegben. smiley-shocked034.gif

Pedig tök jó ez a nap. Ollllyan, de olllyan szép szoknyát vettem. (Pasik ne is figyeljenek, margós téma...biggrin.gif) Nadrágot akartam, aztán láttam egy gyönyörű szoknyát, cakkos volt az alja, gyönyörű a színe, libbenős az anyaga és megnéztem az árcédulát.... kellett a gyereknek is rövidnadrág. Aztán megláttam egy nadrágot, de nem igazán tetszett, már éppen megalkudni készültem, mert megfelelő volt az árcédulán látható összeg, amikor elejtettem, hogy nem feltétlenül nadrág kell. És akkor megmutatta a szoknyát, sőt a "Szoknyát". Az árcédula átmenetet mutatott... A gyerek megdumált, hogy vegyem meg nyugodtan. Utána aztán láttam egy ideális nadrágot is, de bármennyire jó fej volt a fiam, arról lemondtam inkább. smile.gif Inkább vettem még magunknak egy-egy pólót. Meg neki egy szandált, nekem meg egy strandpapucsot, mégse a Tamarisban tapicskoljak a víz mellett.... És meleg volt, izzadtunk, ittunk és jól éreztük magunkat. biggrin.gif Szóval tök jó volt.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-07-01 13:29
Létrehozva: #10916

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 13:27) *
biggrin.gif majd igyekszem magamat megfékezni. Azt a fene nagy lobbanékonyságomat.smile.gif

biggrin.gif Jó igyekezz biggrin.gif Én meg akkor inkább majd hallgatok biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 13:27
Létrehozva: #10917

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-07-01 13:20) *
Hm nálam kiverte a biztosítékot, főleg az egy bizonyos mondata. dry.gif Nem én leszek aki szól, mert én se vagyok nyugis ilyen beszólásoknál. smile_275.gif

biggrin.gif majd igyekszem magamat megfékezni. Azt a fene nagy lobbanékonyságomat.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2012-07-01 13:20
Létrehozva: #10918

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2012-07-01 13:02) *
Hmmm... olyanok voltunk, mint az agresszív kismalac.... unsure.gif Bár igazunk volt, mégis lehetett volna szebben kezelni.smile.gif
De ez a mondat, hogy "legyen az a dolga a 4 rugóért.... hát ettől mindig elszakad a cérnám. Valaki szóljon rám a következő ilyen alkalommal, hogy "Nyugi". smile.gif

Hm nálam kiverte a biztosítékot, főleg az egy bizonyos mondata. dry.gif Nem én leszek aki szól, mert én se vagyok nyugis ilyen beszólásoknál. smile_275.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 13:02
Létrehozva: #10919

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hmmm... olyanok voltunk, mint az agresszív kismalac.... unsure.gif Bár igazunk volt, mégis lehetett volna szebben kezelni.smile.gif
De ez a mondat, hogy "legyen az a dolga a 4 rugóért.... hát ettől mindig elszakad a cérnám. Valaki szóljon rám a következő ilyen alkalommal, hogy "Nyugi". smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-07-01 12:29
Létrehozva: #10920

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-07-01 08:41) *
Jó reggelt smile.gif

Nem vallásos szám, csak megfigyelés smile.gif A benne lévő koffein miatt zavarna az alvásban.
Nem kávézom, így ennyit is megérzek.

Tudom, hogy nem kávézik.smile.gif És nem is iszik. Egyszerűen tökéletes.smile.gif
(Na jó, még egy kis kedvesség, most már elmondom. Ma mentünk a gyerekkel és beszéltünk az autókról, már amennyit az én szakértelmemmel lehet.... Merci, BMW, Bugatti. Azt mondja nekem. Anya, én azt szeretném, ha valaki összerakna egy autót, ami Merci és BMW keveréke. Jaj, mondom, ezt meg ne hallja egyik fan klub képviselője se, mert leszedik rólad a keresztvizet. biggrin.gif Kis csönd, erre ilyet szól. Különben észrevetted, hogy a régi Mercik sokkal elegánsabbak, stílusosabbak, mint az újak? Na, gondoltam magamban, ezt elmondom Önnek, mert már másodszor hallom a szájából.smile.gif De itt aztán elkanyarodtam egy számomra biztonságosabb talajra, az uniformizálódás és egyéniség kialakulása közötti különbségek, stb... gondolom Önnek ezt sem nagyon kell részleteznem.smile.gif)
Nekem meg onnan a 18 óra, hogy mikor gyerek voltam, állandó téma volt a túlsúly, hogy ne legyen, és az egyik szabály az volt, hogy ez után már nem vacsoráztunk. Persze, ha a zeneiskolából később értünk haza, akkor azért kaptunk vacsorát.smile.gif
Koffein. Tegnap bekávéztam, mint az atom, nem aludtam semmit az éjjel. csak forgolódtam, hallgattam a vonós kollégákat a fülem mellet, aztán lefújtam őket, akkor elcsendesedtek némi hisztérikus zümmögés után. Aztán forgolódtam, pisiltem, ittam, forgolódtam, megint pisiltem, egyszer félálomba merültem, aztán ugatott a szomszéd kutya, és egyszer csak hat óra lett. Tehát vissza a napi két kávéra.smile.gif Akkor Ön még mindig jobb. biggrin.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2012-07-01 11:33) *
thank_you.gif Legyen szép napod Neked is smile.gif

smile.gif Az, eddig tök jó.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 544 545 546 547 548 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-30 17:12