IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1484 Oldal V  « < 564 565 566 567 568 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 22:53
Létrehozva: #11301

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:47) *
A szép és külöleges pókokat most is szeretem, de ezek a kis rondaságokat...bahhhhhh Viszont láttam sok gyíkot a kertben és ez jó jel! Én a gyíkokkal vagyok! laugh1.gif

Óóó, a gyíkokat én is nagyon szeretem. És a békákat is. wub.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 22:47
Létrehozva: #11302

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 22:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 22:34) *
Hát tudod... ez a pókszeretet....
Mi is szoktunk egyet-egyet figyelni, de eszembe sem jutna megetetni. biggrin.gif Mindig tisztes távolból nézem.

A szép és külöleges pókokat most is szeretem, de ezek a kis rondaságokat...bahhhhhh Viszont láttam sok gyíkot a kertben és ez jó jel! Én a gyíkokkal vagyok! laugh1.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 22:34
Létrehozva: #11303

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:25) *
Szerintem hozzászokott a szervezetem. rolleyes.gif

Valaha nagyon szerettem a pókokat. Minden tavasszal kifigyeltem egy pár keresztest és/vagy darázspókot és etettem őket. Őszre olyan dagadtak voltak, mint egy tarantula. De ezek a kis harapósokat nem szeretem! laugh1.gif

Hát tudod... ez a pókszeretet....
Mi is szoktunk egyet-egyet figyelni, de eszembe sem jutna megetetni. biggrin.gif Mindig tisztes távolból nézem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 22:33
Létrehozva: #11304

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 22:19) *
Ilyen pici pók nálunk is van az udvaron. biggrin.gif
Hozzászoktál, vagy ügyesen kezelted? unsure.gif Ugyanis ezek inkább egyre rosszabbak szoktak lenni.

Szerintem hozzászokott a szervezetem. rolleyes.gif

Valaha nagyon szerettem a pókokat. Minden tavasszal kifigyeltem egy pár keresztest és/vagy darázspókot és etettem őket. Őszre olyan dagadtak voltak, mint egy tarantula. De ezek a kis harapósokat nem szeretem! laugh1.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-11 22:24) *
taps.gif

A rossz hír, hogy meg fog maradni a csipés helye. Úgyhogy, óvatosan emelgessen a nadrágszárát! mosking.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-11 22:24
Létrehozva: #11305

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:16) *
Három éve rendszeresen csip meg, egy pici, fekete, hiperaktív spider.gif Az első évben, ugyanolyan tünettel mentem a bőrgyógyászatra mint amilyen Benznek volt. Körbeálltak a magasságosok, vakarták az állokon lévő szőrt, és kérdezték egymást, hogy vajon mi ez? Mindenféle canis mergával kezelték, nem sok sikerrel. Kb. egy hónapig olyan volt a lábam térdtől lefelé, mint egy elefánté. Aztán borogatás közben, meghívtam google barátunkat, és megtudtam mi csípett meg és mivel kezeljem. Következő évben már elkaptam a kisdögöt, de későn. Addigra belém csípett, az irritáció lényegesen kisebb volt, én pedig rutinosabb rolleyes.gif Tavaly is megcsípett valamelyik kis rohadék, de elenyésző volt a reakcióm. Az idén szerintem és ha jól figyeltem a forgatókönyvet, meg sem fog kottyanni a pókcsípés. Ezek a kis bitangok a kertben rohangálnak a fűben, és a kerítésfalon. Írtani nem lehet őket, mert ezren vannak. Vegyszert nem engedek a növények közelébe. De ha meglátok egyet is, akkor mint a kutyának, felszalad az ínyemre a szám, vicsorgok és csúnyákat mormolok, miközben írtom őket. ireful2.gif És harcolok mint egy...egy...Benz!! violent2.gif

taps.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 22:19
Létrehozva: #11306

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:16) *
Három éve rendszeresen csip meg, egy pici, fekete, hiperaktív spider.gif Az első évben, ugyanolyan tünettel mentem a bőrgyógyászatra mint amilyen Benznek volt. Körbeálltak a magasságosok, vakarták az állokon lévő szőrt, és kérdezték egymást, hogy vajon mi ez? Mindenféle canis mergával kezelték, nem sok sikerrel. Kb. egy hónapig olyan volt a lábam térdtől lefelé, mint egy elefánté. Aztán borogatás közben, meghívtam google barátunkat, és megtudtam mi csípett meg és mivel kezeljem. Következő évben már elkaptam a kisdögöt, de későn. Addigra belém csípett, az irritáció lényegesen kisebb volt, én pedig rutinosabb rolleyes.gif Tavaly is megcsípett valamelyik kis rohadék, de elenyésző volt a reakcióm. Az idén szerintem és ha jól figyeltem a forgatókönyvet, meg sem fog kottyanni a pókcsípés. Ezek a kis bitangok a kertben rohangálnak a fűben, és a kerítésfalon. Írtani nem lehet őket, mert ezren vannak. Vegyszert nem engedek a növények közelébe. De ha meglátok egyet is, akkor mint a kutyának, felszalad az ínyemre a szám, vicsorgok és csúnyákat mormolok, miközben írtom őket. ireful2.gif És harcolok mint egy...egy...Benz!! violent2.gif

Ilyen pici pók nálunk is van az udvaron. biggrin.gif
Hozzászoktál, vagy ügyesen kezelted? unsure.gif Ugyanis ezek inkább egyre rosszabbak szoktak lenni.

Mingyá megy a mél. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-11 22:22

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 22:16
Létrehozva: #11307

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 19:52) *
Én nem nagyon tudok ölni.biggrin.gif
A pókokkal az a baj, hogy iszonyodom. Erről nem tehetek.
Lehet, hogy Benzet az a pici fekete bogár csípte meg, ami kemény hátú, de nagyon pici, és nem is csíp/szúr, hanem harap. Az ronda szokott lenni és a leírt tünetek alapján akár az is lehet. És nagyon fáj.
Különben a keresztes pók is csíp pl.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 19:52
Létrehozva: #11308

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-11 19:46) *
A darazsakat simán ki lehet nyírni, nem földi lények, ezeket az űrből szórták ránk mosking.gif

Én nem nagyon tudok ölni.biggrin.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-11 19:46) *
......A pókok viszont haverok, bár sokkal többen vannak mint a legtöbb rovar és bogár (csak a szúnyogok és muslincák vannak többen, ha jól tudom), tehát nem látszik meg az állományban ha hiányzik néhányuk, de jó ha tudjuk, nagy étvággyal pusztítják a legyeket, szúnyogokat, darazsakat, szóval azokat, amik minket is bosszantanak.
Kicsit csodálkozom Benz pókcsípésén, mert igen kevés csípős pók él mifelénk, és azok sem károsak, de még a csípős pókok sem szoktak egyből azzal kezdeni. Énnekem is ki kell tessékelni őket, de simán felhajtom őket a kezembe, úgy viszem ki.
Mondjuk könnyen vagyok vitéz, jól viselem a csípéseket, bár én sem szeretem kapni, de látványos dagadásokat, elszíneződéseket nem szoktam produkálni. Egyszer kint maradt a melós nadrágom egy fára akasztva, és két nap múlva volt rá szükségem újra. Beleköltöztek a darazsak, úgy húztam fel... szerintem mind megcsípett, gyorsan le is kaptam, úgy tapostam szét a bandát, hogy ugráltam a nadrágon.

A pókokkal az a baj, hogy iszonyodom. Erről nem tehetek.
Lehet, hogy Benzet az a pici fekete bogár csípte meg, ami kemény hátú, de nagyon pici, és nem is csíp/szúr, hanem harap. Az ronda szokott lenni és a leírt tünetek alapján akár az is lehet. És nagyon fáj.
Különben a keresztes pók is csíp pl.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-05-11 19:46
Létrehozva: #11309

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 16:04) *
Nem szabad őket bántani. Én kidobok mindent az ablakon, igaz, ha úgy van, akkor közben csendesen vinnyogok az iszonytól és a félelemtől, de nem tudom őket lecsapni. Bár mostanában már elég a fiamnak szólni, megcsinálja helyettem. Tegnap is kivitt a szobámból egy bazi nagy darazsat. smile.gif

A darazsakat simán ki lehet nyírni, nem földi lények, ezeket az űrből szórták ránk mosking.gif
Viccet félretéve, nem hiányoznának egyáltalán. A pókok viszont haverok, bár sokkal többen vannak mint a legtöbb rovar és bogár (csak a szúnyogok és muslincák vannak többen, ha jól tudom), tehát nem látszik meg az állományban ha hiányzik néhányuk, de jó ha tudjuk, nagy étvággyal pusztítják a legyeket, szúnyogokat, darazsakat, szóval azokat, amik minket is bosszantanak.
Kicsit csodálkozom Benz pókcsípésén, mert igen kevés csípős pók él mifelénk, és azok sem károsak, de még a csípős pókok sem szoktak egyből azzal kezdeni. Énnekem is ki kell tessékelni őket, de simán felhajtom őket a kezembe, úgy viszem ki.
Mondjuk könnyen vagyok vitéz, jól viselem a csípéseket, bár én sem szeretem kapni, de látványos dagadásokat, elszíneződéseket nem szoktam produkálni. Egyszer kint maradt a melós nadrágom egy fára akasztva, és két nap múlva volt rá szükségem újra. Beleköltöztek a darazsak, úgy húztam fel... szerintem mind megcsípett, gyorsan le is kaptam, úgy tapostam szét a bandát, hogy ugráltam a nadrágon.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 16:04
Létrehozva: #11310

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-11 15:48) *
Elvileg semmire sem vagyok allergiás (legalábbis fizikai értelemben) mosking.gif
Vannak olyan országok, ahol az európai emberek nagy része az első napokban megállíthatatlan hasmenéssel, lázzal megbetegszik, nem mernek zöldséget és egyéb nem csomagolt ételeket enni (nem allergiás téma, tudom). Na, én azt is bírom smile.gif

Köszönöm a tippeket, de sajnos mostanában nem járok a leírt falvakban. Néha Gyékényesre le szoktunk utazni búvárkodni. Onnan asszem nincs messze Vése, talán a nyáron megnézem.

Eddig otthon csak kitettem a pókok szűrét, de legközelebb már nem leszek ilyen elnéző smile_275.gif

Jó, de előtte kérdezze meg, mert nem mindegy, Inke-e, vagy Vése. Na és hogy kapható-e még. Igen, közel van, kb 30 km. smile.gif Mi is járunk Gyékényesre, de mi csak úgy simán fürdünk.smile.gif
Nem szabad őket bántani. Én kidobok mindent az ablakon, igaz, ha úgy van, akkor közben csendesen vinnyogok az iszonytól és a félelemtől, de nem tudom őket lecsapni. Bár mostanában már elég a fiamnak szólni, megcsinálja helyettem. Tegnap is kivitt a szobámból egy bazi nagy darazsat. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-11 15:48
Létrehozva: #11311

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 12:34) *
Akkor Ön allergiás a pókcsípésre szerintem. ...

Elvileg semmire sem vagyok allergiás (legalábbis fizikai értelemben) mosking.gif
Vannak olyan országok, ahol az európai emberek nagy része az első napokban megállíthatatlan hasmenéssel, lázzal megbetegszik, nem mernek zöldséget és egyéb nem csomagolt ételeket enni (nem allergiás téma, tudom). Na, én azt is bírom smile.gif

Köszönöm a tippeket, de sajnos mostanában nem járok a leírt falvakban. Néha Gyékényesre le szoktunk utazni búvárkodni. Onnan asszem nincs messze Vése, talán a nyáron megnézem.

Eddig otthon csak kitettem a pókok szűrét, de legközelebb már nem leszek ilyen elnéző smile_275.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 14:58
Létrehozva: #11312

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Már csak egy kell az 1400-hoz.smile.gif De az nem pezsgős szám. Viszont némiképpen kerek.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-05-11 12:44
Létrehozva: #11313

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Kikisell @ 2012-05-11 11:54) *
Meg lehet próbálni, csak nekem az a tapasztalatom, hogy felveszik, aztán félre is rakják, a kerékpáromat is miután ellopták, a kutyát se érdekelte, pedig az kb. 60.000Ft érték volt.

Van egy olyan közvélekedés, a hatóságok kisember dolgában nem szakadnak bele a megfelelési kényszerbe. Ennek okaiba most nem mennék bele, de komoly alappal állítanak emberek ilyet. Mindenesetre van egy csodaszer: Ügyészségi nyomozóhivatal! Az itt tett be -, vagy feljelentés csodákra képes. Friss vért áramoltat az elgémberedett szervekbe. Többször próbáltam, hatásos, bár az ügye(i)m vizsgálója nem köszönt többé előre, sőt vissza sem nagyon, de legalább elkezdte tenni a dolgát. good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 12:34
Létrehozva: #11314

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-11 11:54) *
Addig jó smile.gif
A múlt héten végig be volt dagadva egy tenyérnyi helyen a bokám egy pókcsípéstől. Vörös, forró és kemény volt a bőr.
Hadüzenetnek vettem, reszkessenek a pókok violent2.gif

Akkor Ön allergiás a pókcsípésre szerintem. Mindig legyen Önnél kálcium, amit egy csípés esetén megeszik/iszik. Ha kényes helyen történt volna a dolog, akkor sokkal nagyobb baj lehetett volna.
Egyszer magcsípett egy darázs a gyűrűsujjam tövéban. Eléggé hamar felment a duzzanat a könyököm fölé, nagyon ronda volt. Azóta vigyázok. Nem tudom, hogy a darázscsípésre vagyok-e allergiás, vagy fertőzött helyről jött-e az a példány, de ezentúl ezzel számolni kell. Ha bejön a jó idő, akkor mindig szokott nálam lenni valamilyen kálcium.
Amúgy meg két nagyon jó cuccom van csípésekre.
Az egyik az Aloe First, nekem anyukám foglalkozik vele, tehát ő mindig beszerzi. A másik sokkal nehezebben elérhető, de mivel említette, hogy vannak somogyi érdekeltségei, elmondom, hátha. Ha minden igaz, Vésén, vagy Inkén van egy gyógyszertár, ahol lehetett régebben kapni (ha érdekli, utánakérdezek) egy öreg bácsi által készített "kék krémet". Nem volt szabadalmaztatva és szerintem nem is lehet máshol kapni. Ez kimondottan égésre van egyébként. Csak hogy a hatásfokáról képet adjak. A kaposvári színházban dolgozott egy színésznő (ez talán a 70-es években volt, a nylon kombinék időszakában.) Ráégett a fent említett ruhadarab. Ezzel a krémmel bekenve annyira enyhült a fájdalom, hogy meg tudta csinálni az esti előadást. (Az infó szüleim elmeséléséből származik, lehet, hogy itt-ott már pontatlan, de a lényeg, hogy szuper a krém.) Mi vettünk (ill. a szüleim nekünk) és az az egy doboz már évek óta megvan. Ha úgy alakul, furcsa csípésekre és égésekre is rákenjük.
A lényeg, ha esetleg tényleg allergiás nyolc lábú barátaink mérgére, akkor legyen felkészült. Jobb feleslegesen cipelni egy nyáron át egy doboz kálciumot, mint allergiás sokkot kapni. Abba sajnos bele is lehet halni.
Vigyázzon magára. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-11 11:54
Létrehozva: #11315

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 08:59) *
biggrin.gif A pókokkal? Az nincs a fejemben. laugh.gif

Addig jó smile.gif
A múlt héten végig be volt dagadva egy tenyérnyi helyen a bokám egy pókcsípéstől. Vörös, forró és kemény volt a bőr.
Hadüzenetnek vettem, reszkessenek a pókok violent2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 08:59
Létrehozva: #11316

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-05-11 08:52) *
És a pókokkal mit teszel? biggrin.gif

biggrin.gif A pókokkal? Az nincs a fejemben. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-05-11 08:52
Létrehozva: #11317

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 07:47) *
Szép reggelt mindenkinek.smile.gif
Megyek, leszedem a pókhálókat a fejemről/ből.

És a pókokkal mit teszel? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 07:47
Létrehozva: #11318

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-05-11 06:34) *
Legyen szép napod, napotok. rolleyes.gif Jön a pihentető hétvége. Én ugyan dolgozom, beveszem az északi régiót. Minek is az a fránya pihenőnap? Még eltunyulok a végén, vagy ami még rettenetesebb, megélem a költségvetés nagy bánatára a nyugdíjaskort. mosking.gif

Szép reggelt mindenkinek.smile.gif
Megyek, leszedem a pókhálókat a fejemről/ből.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-05-11 06:34
Létrehozva: #11319

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-10 21:37) *
biggrin.gif

Legyen szép napod, napotok. rolleyes.gif Jön a pihentető hétvége. Én ugyan dolgozom, beveszem az északi régiót. Minek is az a fránya pihenőnap? Még eltunyulok a végén, vagy ami még rettenetesebb, megélem a költségvetés nagy bánatára a nyugdíjaskort. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-10 21:37
Létrehozva: #11320

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-05-10 21:31) *
Azért az alulról negyedikre csak írtam volna valami elmésséget. rolleyes.gif Kaptam egy alkohol szondát, ami nem működött megfelelően. ezután beszéltem az eladóval, mondta, hogy küldjem vissza, küld egy másikat. Ennek már több, mint egy éve. nem nagyon foglalkoztam vele, mert
Iszol te rendesen? mosking.gif

biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1484 Oldal V  « < 564 565 566 567 568 > » 
Reply to this topicStart new topic
14 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (14 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-19 19:05