IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 575 576 577 578 579 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
svejku
hozzászólás 2012-06-11 11:13
Létrehozva: #11521

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-11 11:08) *
Szia, neked is szép napot, az időjárástól függetlenül.smile.gif Itt süt a nap, de hűvös szél fúj......... baranyai helyzetkép biggrin.gif

Szép napot mindenkinek! Kisalföld: borús, hűvös, enyhe szél.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-06-11 11:13
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-11 11:08
Létrehozva: #11522

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bijobaju @ 2012-06-11 11:00) *
Mondanám, hogy szép napot, de itt Debrecenben, nincs szép nap!!! Nézegetem az ablakból az eget, csalogatom a napot, de csak nem akar velem szemezni getting_sunny.gif sad1.gif

Szia, neked is szép napot, az időjárástól függetlenül.smile.gif Itt süt a nap, de hűvös szél fúj......... baranyai helyzetkép biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-06-11 11:00
Létrehozva: #11523

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 22:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

Mondanám, hogy szép napot, de itt Debrecenben, nincs szép nap!!! Nézegetem az ablakból az eget, csalogatom a napot, de csak nem akar velem szemezni getting_sunny.gif sad1.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-10 22:33
Létrehozva: #11524

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-06-10 22:01) *
De, de, lehet, hogy rossz hobbira tettem... 1500 pénzt egyik - útközben elütött - söralátétemért sem kínált senki. sad.gif

Mert egy söralátétet sem ütöttél még el.biggrin.gif (Szerintem.) Én sem ütöttem még el porcelánt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-06-10 22:33

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-06-10 22:01
Létrehozva: #11525

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-10 21:42) *
Ne bánd.smile.gif

De, de, lehet, hogy rossz hobbira tettem... 1500 pénzt egyik - útközben elütött - söralátétemért sem kínált senki. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-10 21:42
Létrehozva: #11526

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-06-10 21:35) *
....... rövid úton kidobtam őket, kár volt. sad.gif

Ne bánd.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-06-10 21:35
Létrehozva: #11527

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-06-10 20:31) *
Megsajnáltam. rolleyes.gif

Hú, én először azt hittem poénra vetted a kétfedeles szitakötőt (ugye láttunk itt már döglött szúnyogot, mumifikálódott egeret, porcicát...), de látom a bogaras embered (nem pejoratív, én is ilyen vagyok..) tényleg komolyan gondolja. Nyilván azért sürgős, hogy az állapota ne romoljon.
Nekem is volt már pár ilyen döglött repülő jószágom, de rövid úton kidobtam őket, kár volt. sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-10 15:45
Létrehozva: #11528

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-06-10 15:19) *
Én csak magunkból indultam ki. Észre is vennénk és vissza is adnánk. Továbbá akik itt rendszeresen előfordulnak, azokról ezt biztosan feltételezem, sőt akár lennék Mucius Scaevola is. rolleyes.gif

Én el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor nem tűnik fel a plusz pénz. Mert jön a levél, persze, de csak konstatálom, hogy megérkezett, nem nézek bele a személyes menübe, mert bízom a rendszerben. Mivel az utalást nem én intézem, még az sem biztos, hogy akkor, amikor tényleg pörög a bolt, nem utalunk gyakrabban... szóval simán előfordulhat, hogy nem tűnik fel.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-06-10 15:19
Létrehozva: #11529

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(pistineni @ 2012-06-10 14:59) *
Mennyire közelebbit? laugh1.gif
Ált. azért szeretem a hatvány alakot, mert rövidebb leírni pl 3 karaktert, mint azt, h százmillió. Jelen esetben nem volt rövidebb, de legközelebb már tudni fogom, h mi a trükk good.gif

Óóóó, beérem a bizonyítással. Nobel-díjat ugyan nem kapunk, mert az matekból nincs. Egy kiérdemesült matektanártól hallottam, állítólag a díj alapítójának babáját becézgette dugas.gif egy matematikus, ezért maradtak ki a szórásból. Az urban legends témakörébe is sorolható sztori értékéből némiképp levon az a tény, az elbeszélő akkor már évek óta a kocsmamozgalom régi harcosa volt. mosking.gif Én azok közé a matekosok közé tartozom, akik nem halmozzák az élvezeteket, hanem élvezik a halmazokat. mosking.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-10 15:09) *
Abbó az ügyfélkódból, ami a tiéd. A te esetedben 19874515. Ez nyolc szám. Az enyém 571132, tehát van még két "felesleges" karakter, ami nem 00. Pontosan nem tudom én sem, de elvben előfordulhat, hogy másnak ment. Mindegy, a dolog nyomaszt és nem az inaktiválás miatt, hanem a tény, hogy kvázi tartozom, eléggé megvisel.
Mindegy, talán Benz megnyugtat este. Vagy valami... esetleg úgy felidegesít más témában, hogy elfelejtem, hogy tartozásom van. biggrin.gif

Eff, nem vagyok benne biztos, hogy jelzi az illeető, mert nem is biztos, hogy észreveszi pl, csakhogy a jobbik lehetőségre gondoljak.

Én csak magunkból indultam ki. Észre is vennénk és vissza is adnánk. Továbbá akik itt rendszeresen előfordulnak, azokról ezt biztosan feltételezem, sőt akár lennék Mucius Scaevola is. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-10 15:09
Létrehozva: #11530

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pistineni @ 2012-06-10 14:48) *
Értem a problémát :-S
Nem tudom, hogyan képzik az egyedi azonosítókat,

Abbó az ügyfélkódból, ami a tiéd. A te esetedben 19874515. Ez nyolc szám. Az enyém 571132, tehát van még két "felesleges" karakter, ami nem 00. Pontosan nem tudom én sem, de elvben előfordulhat, hogy másnak ment. Mindegy, a dolog nyomaszt és nem az inaktiválás miatt, hanem a tény, hogy kvázi tartozom, eléggé megvisel.
Mindegy, talán Benz megnyugtat este. Vagy valami... esetleg úgy felidegesít más témában, hogy elfelejtem, hogy tartozásom van. biggrin.gif

Eff, nem vagyok benne biztos, hogy jelzi az illeető, mert nem is biztos, hogy észreveszi pl, csakhogy a jobbik lehetőségre gondoljak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-06-10 14:59
Létrehozva: #11531

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-06 22:22
Azonosító: 1 562 510

IDÉZET(vidaeff @ 2012-06-10 14:54) *
Nem is tudtam, itt lehet hatványozni? biggrin.gif Nagyon profi. A Goldbach-sejtésről nem tudsz valami közelebbit. Csak így magunk közt. mosking.gif

Mennyire közelebbit? laugh1.gif
Ált. azért szeretem a hatvány alakot, mert rövidebb leírni pl 3 karaktert, mint azt, h százmillió. Jelen esetben nem volt rövidebb, de legközelebb már tudni fogom, h mi a trükk good.gif

--------------------
Nem minden fénylik, ami arany (Manu Chao)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-06-10 14:54
Létrehozva: #11532

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pistineni @ 2012-06-10 14:48) *
Nem tudom, hogyan képzik az egyedi azonosítókat, de az utolsó 8 számjegy még mindig 10 a 8.-n db lehetőség (nem találom a felső index opciót itt), úgyh elvileg nem túl valószínű (tudom, h ez nem nyugtat meg sad.gif)
De tényleg, tudja vki esetleg h hol a felső index? Ennyire vaksi lennék?

Olyat találtam h félvonal felett, de előnézetben nem stimmel. Most kipróbálom azért: 108
Ahhha!

Nem is tudtam, itt lehet hatványozni? biggrin.gif Nagyon profi. A Goldbach-sejtésről nem tudsz valami közelebbit. Csak így magunk közt. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-06-10 14:48
Létrehozva: #11533

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-10 14:37) *
Ezekkel a számlaszámokkal az a helyzet, hogyha a végén, az utolsó 8 számban tévedek, akkor simán elmehet más számlájára...

Nem tudom, hogyan képzik az egyedi azonosítókat, de az utolsó 8 számjegy még mindig 10 a 8.-n db lehetőség (nem találom a felső index opciót itt), úgyh elvileg nem túl valószínű (tudom, h ez nem nyugtat meg sad.gif)

De tényleg, tudja vki esetleg h hol a felső index? Ennyire vaksi lennék?

Olyat találtam h félvonal felett, de előnézetben nem stimmel. Most kipróbálom azért: 108
Ahhha!

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-06-10 14:44
Létrehozva: #11534

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-10 14:37) *
Nekem arra van kényszerem, hogy a rizst írjam hosszúval.biggrin.gif
Ezekkel a számlaszámokkal az a helyzet, hogyha a végén, az utolsó 8 számban tévedek, akkor simán elmehet más számlájára, mert az a nyolc szám az én azonosítómat tartalmazza. Na most, ha szép kecsesen egy még létező nick számát írtam be, akkor simán elkönyvelhették neki. Az allegroupnak ment a pénz, tehát létező számlaszámra, de ha csak az egyéni számlaszámokat nézzük, + azokat, amik még lehetnem a Vaterának egyéb célból, akkor eléggé sok a variációs lehetőség, ahová érkezhetett úgy, hogy valóban az allegroup a címzett. Tudom, ha neked akarnék utalni és rossz számot írnék, nem menne el. De a Vatera más tészta.
(Minden más esetben már régen oda kellett volna érnie. Van ritmusérzékem. Nem tudom, hány nap szokott az utalás és a levél között eltelni, de ennél rövidebb, az biztos. Ha én már szerdán ideges voltam, akkor arra okom volt.smile.gif)

Ugyan már nem kell, de én még most is beírom a közlemény rovatba a felhasználónevem és az azonosítóm. Vitás esetben ez azért csak bizonyít valamit. rolleyes.gif Meg aztán tételezzük fel, a tévesen utalt pénz felől csak intézkedik az, akinek jött.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-06-10 14:48

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-10 14:37
Létrehozva: #11535

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pistineni @ 2012-06-10 14:27) *
Szia,
Tudom, h nem vagy olyan, mint én, és ezért csak a tuti válasz fog megnyugtani, viszont én meg olyan vagyok, mint én, úgyh leírom, amit egyszer a bankban mondtak nekem erre a kérdésre (tisztában vagyok vele, h ez csak olyan "izéke szerint bizéke azt mondta, h mizéke úgy tudja...", de azért hátha...
Szóval, nekem azt mondták, h úgy vannak kitalálva a szlaszámok, h ilyen tévedés ne történhessen. Magyarul, ha melléütsz/félreírsz egy számjegyet, akkor nem is megy el az utalásod.
Persze én is kiváncsi vagyok a hivatalos álláspontra.
(Ja, a kiváncsit szándékosan nem vagyok hajlandó hosszú í-vel írni, pedig tudom, h a MTA NyTI szerint úgy lenne helyes...)

Nekem arra van kényszerem, hogy a rizst írjam hosszúval.biggrin.gif
Ezekkel a számlaszámokkal az a helyzet, hogyha a végén, az utolsó 8 számban tévedek, akkor simán elmehet más számlájára, mert az a nyolc szám az én azonosítómat tartalmazza. Na most, ha szép kecsesen egy még létező nick számát írtam be, akkor simán elkönyvelhették neki. Az allegroupnak ment a pénz, tehát létező számlaszámra, de ha csak az egyéni számlaszámokat nézzük, + azokat, amik még lehetnem a Vaterának egyéb célból, akkor eléggé sok a variációs lehetőség, ahová érkezhetett úgy, hogy valóban az allegroup a címzett. Tudom, ha neked akarnék utalni és rossz számot írnék, nem menne el. De a Vatera más tészta.
(Minden más esetben már régen oda kellett volna érnie. Van ritmusérzékem. Nem tudom, hány nap szokott az utalás és a levél között eltelni, de ennél rövidebb, az biztos. Ha én már szerdán ideges voltam, akkor arra okom volt.smile.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-06-10 14:39

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-06-10 14:27
Létrehozva: #11536

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-10 11:53) *
Amennyiben én írtam rossz számot...

Szia,
Tudom, h nem vagy olyan, mint én, és ezért csak a tuti válasz fog megnyugtani, viszont én meg olyan vagyok, mint én, úgyh leírom, amit egyszer a bankban mondtak nekem erre a kérdésre (tisztában vagyok vele, h ez csak olyan "izéke szerint bizéke azt mondta, h mizéke úgy tudja...", de azért hátha...
Szóval, nekem azt mondták, h úgy vannak kitalálva a szlaszámok, h ilyen tévedés ne történhessen. Magyarul, ha melléütsz/félreírsz egy számjegyet, akkor nem is megy el az utalásod.
Persze én is kiváncsi vagyok a hivatalos álláspontra.
(Ja, a kiváncsit szándékosan nem vagyok hajlandó hosszú í-vel írni, pedig tudom, h a MTA NyTI szerint úgy lenne helyes...)

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-10 11:38
Létrehozva: #11537

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-06-10 11:32) *
Drága Zepi! Újraterítettem a reggeliző asztalodat!
Olyat én sosem mondtam, nono.gif ha jól emlékszem érzékeny lelkűnek neveztelek. smile.gif
Ezt megnézed, jobb kedved lesz!
animal0018.gif

Köszönöm, nagyon dekoratív, itt biztosan találnék olyat, amit szívesen ennék. Nahát.... rolleyes.gif
Tulajdonképpen pontosan erről van szó. smile.gif Aki érzékeny lelkületű, az kissé hüyle. De legalábbis életképtelen. Gyúrok a problémán, erősen keményítek, mert ez így nem jó. Majd jól eltaposom magamban az érzékenység vadhajtásait és csak figyelj, pár hét múlva olyan leszek, mint egy terminátor. Ugyanis az az előremutató, annak van értelme.
Na pontosan ilyen hangulatom volt, mint ennek a kislánynak.
De most még egy igazán materiális problémám is van, tehát megyek át a technikaiba és zaklatom egy kicsit Benzet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-06-10 11:32
Létrehozva: #11538

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-10 09:12) *
... mint amikor valakinek a reggelizőasztalára odaborítanak ok nélkül egy vödör trágyát. Szánalmas. Én pedig egy túlérzékeny hüyle vagyok (igaza van svejkunak), mert hagyom magam ilyentől kiborítani.
...

Drága Zepi! Újraterítettem a reggeliző asztalodat!
Olyat én sosem mondtam, nono.gif ha jól emlékszem érzékeny lelkűnek neveztelek. smile.gif
Ezt megnézed, jobb kedved lesz!
animal0018.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-10 09:12
Létrehozva: #11539

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-06-10 08:50) *
Sajnálom, ez reggel tényleg kellemetlen. Legyen jobb napod, mint ébredésed. smile.gif

Egyértelmű, hogy a levélkéjét az irigység motiválta. Rosszkor jött, mert hajnalban nem vagyok az emberi kicsinyességre felvértezve, egyszerűen olyankor még túl védtelen vagyok az ilyen behatásokkal szemben.
Hasonló cuccot árul mint én. Három évvel később regisztráltam, de az eltelt idő alatt kb 2x annyi eladásom volt mint neki. Szerintem a terméklapjaim jobbak, és lényegesen több aukcióm fut, ráadásul PEP státuszban vagyok. Viszont ezt a mentalitást most sem értem, mert nem vezet sehová. Pedig már megkávéztam.
Nem jószándékú helyesbítés, nem érdeklődés, csak egy erősen kétes értékű megnyilatkozás, mint amikor valakinek a reggelizőasztalára odaborítanak ok nélkül egy vödör trágyát. Szánalmas. Én pedig egy túlérzékeny hüyle vagyok (igaza van svejkunak), mert hagyom magam ilyentől kiborítani. Amúgy is egy csomó pocsékság van mostanában, pont úgy kell az embernek reggel egy ilyen megkeresés, mint púp a hátára.
Amúgy a terméklapos levelezés nem azért van, hogy a másik ember aukciói/termékei/stílusa fikázva legyen.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-10 08:59) *
Én az ilyesmit pont fordítva fogom fel és máris nincs elrontva a napom smile.gif
Biztosan látott már olyan rajzfilmet, ahol a gonosz oroszlán (bocs Leo smile.gif ) kaján vigyorral megeszi a pofátlan kisegeret angry4.gif
Tegye egy félmosollyal tiltóra és két perc múlva felejtse el.

Persze tiltóra tettem, nincs azzal semmi baj, csak nem tudom ennyire lazán kezelni a dolgot.
De köszönöm a hasonlatot, nagyon jól esett.smile.gif
Néha szeretnék az Ön bőrében lenni, úgy érzem néhány emberi dolgot sokkal könnyebben kezelnék. Sőt tulajdonképpen néha bárkinek a bőrében szívesebben lennék, mint a sajátomban. Túlságosan komolyan veszek dolgokat. Csak magamnak hiszek, vagy magamnak sem. Nekem bárki mondhat bármit, mindig utánajárok, nálam nem lehet senkire rosszat mondani, mert nem hiszem el, amíg nem a saját szememmel látom, nekem mindent magamnak kell kipróbálnom, de úgy, hogy mindent végiggondolok előtte. És persze az ilyen megnyilatkozásokban is mindig keresem azt a pontot, ahol igaza van az ilyen embernek, hogyha úgy alakul, akkor jobban csináljam, amit csinálok. És ha ilyen ronda véleményt kapok, akkor első reakcióm, hogy valami biztosan nagyon pocsék, hogy ezt érdemlem, tehát rögtön önmagamba zuhanok. Ez az első lépes. Aztán odacsapok, aztán végiggondolom. Tudom, a sorrenddel van baj.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-06-10 09:13

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-06-10 08:59
Létrehozva: #11540

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-10 08:28) *
Na itt a kellemes ébredés.
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi...1603546646.html
Juj, nagyon kiakadtam. De tényleg. Nem emlékszem mikor ennyire...
Na pont most van mindenből elegem.

Én az ilyesmit pont fordítva fogom fel és máris nincs elrontva a napom smile.gif
Biztosan látott már olyan rajzfilmet, ahol a gonosz oroszlán (bocs Leo smile.gif ) kaján vigyorral megeszi a pofátlan kisegeret angry4.gif
Tegye egy félmosollyal tiltóra és két perc múlva felejtse el.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 575 576 577 578 579 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-29 02:33