IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1529 Oldal V  « < 624 625 626 627 628 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-04-29 19:26
Létrehozva: #12501

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-29 19:17) *
Hm, Ferenc kuncsaftom olyan másodperc pontosságú típus. Múltkor felháborodottan mesélte, hogy hallgatta a Bartók rádión a nem tom kinek nem tom milyen opuszát, aztán valahogy olyan nem stimmel valami érzése volt végig. Végül rájött, hogy mi volt a bibi, rövidebb volt valami 3 perccel az amúgy elég hosszú zenemű. Be is telefonált, mert ismerte a hangszerkesztőt, aki elmondta, hogy igen, ma már digitális minden, és ezért meg tudják tenni, és hát meg is teszik, ha nem fér bele a reklám miatt a keretbe. Ekkora szentségtörést! Összenyomták a vacak reklám miatt!!! (én meg próbáltam együttérző elhűlt képet vágni, nem tudom, hogy sikerült-e ;-)

Rendben, belátom, sz*a*r zenész vagyok... de nekem pont jó így.smile.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-29 19:17) *
Mert? Kugler Géza is férfi volt.

Na jó, de akkoriban is jobbára a nők főztek biggrin.gif

Na kimegyek és becsomagolom a porcelánjaimat, ha már fel vannak töltve. Tegnap este 10-kor is azt csináltam. Viszont nagyon elégedett vagyok a világ folyásával, mert a héten kb 100 aukciót indítottam (a ma estivel együtt), elhagytam a 6000. feltöltött aukciót, a 1600 futó aukciót és a 2000 termékszámot. Persze mindez este 10 után áll.smile.gif
Szóval csúcs ez az érzés, azt hiszem ennél több nem is kell. smile.gif

Akkor is leírtam, hogy sz*a*r. Ilyen felesleges dolog nincs még egy. Sokkal rondábbakat le lehet írni.... smiley-shocked028.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-29 19:24

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-29 19:17
Létrehozva: #12502

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-29 17:17) *
Ne izélj.... a zenénél szabadabb dolog nincs is. biggrin.gif Nincs olyan, hogy ugyanazt a művet kétszer egymás után egyformán játsszam el. Nem vagyok én könyvelő. laugh.gif Annyiféle hangulat van, ami a tempót is meghatározza. Jól kinéznék, ha egy lendületesebb szakaszomban a kotta még ott maradna az első oldalon, míg én már a második oldal tetejét fújnám. Tudok én mindent kotta nélkül, na de azért.... biggrin.gif

Hm, Ferenc kuncsaftom olyan másodperc pontosságú típus. Múltkor felháborodottan mesélte, hogy hallgatta a Bartók rádión a nem tom kinek nem tom milyen opuszát, aztán valahogy olyan nem stimmel valami érzése volt végig. Végül rájött, hogy mi volt a bibi, rövidebb volt valami 3 perccel az amúgy elég hosszú zenemű. Be is telefonált, mert ismerte a hangszerkesztőt, aki elmondta, hogy igen, ma már digitális minden, és ezért meg tudják tenni, és hát meg is teszik, ha nem fér bele a reklám miatt a keretbe. Ekkora szentségtörést! Összenyomták a vacak reklám miatt!!! (én meg próbáltam együttérző elhűlt képet vágni, nem tudom, hogy sikerült-e ;-)

IDÉZET
Lyézusom... szegény nők.... SmileySuicide.gif

Mert? Kugler Géza is férfi volt.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-29 18:59
Létrehozva: #12503

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-29 18:57) *
nono.gif Bicajoztam egy jót!

Nahát! Tud biciklizni? Én elfelejtettem. biggrin.gif Hát igazán, minden elismerésem. És maradt a morcos állapot, vagy időközben napsugarasabb lett a hangulata is? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-29 18:57
Létrehozva: #12504

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-29 17:17) *
...
(Most nézem, Benzet vagy másfél órája elküldtem aludni, mosking.gif szegény annyira elaludt, hogy fel sem mer ébredni addig, amíg olyan nagyon szép hangulata nem lesz, mint amilyen az enyém.)

nono.gif Bicajoztam egy jót!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-29 17:17
Létrehozva: #12505

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-29 16:43) *
Még közelről nem láttam ilyent, de szerintem tud időre lapozni (ugye, a zene az egy eléggé pontos valami), ill. van rajta lapozó gomb, meg wifi, amin keresztül a digitális "karmester" vezérli...
Most hogy mondod, tényleg... ahány előadást láttam, ahol ilyen volt, soha nem figyeltem erre. Mindig csak a zenére figyeltem...

Ne izélj.... a zenénél szabadabb dolog nincs is. biggrin.gif Nincs olyan, hogy ugyanazt a művet kétszer egymás után egyformán játsszam el. Nem vagyok én könyvelő. laugh.gif Annyiféle hangulat van, ami a tempót is meghatározza. Jól kinéznék, ha egy lendületesebb szakaszomban a kotta még ott maradna az első oldalon, míg én már a második oldal tetejét fújnám. Tudok én mindent kotta nélkül, na de azért.... biggrin.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-29 17:10) *
... Azaz a legtöbb kaja napokig készült.

Lyézusom... szegény nők.... SmileySuicide.gif

Téééényleg!!! Gyerekkoromban, amikor még én is ragadozó voltam, akkor mindig a nagymamám csinálta a vadast. Az több napig készült és nagyon izgatottak voltunk. (Na nehogy arra a menzai bigyóra gondoljatok....) És nálunk nem gombóccal készült, hanem félhold alakú krumpli alapú tészta volt és az meg volt forgatva zsemlemorzsában. És amikor elkészült, akkor csak ettünk, ettünk és ettünk, és jaj, nagyon jóllaktunk. biggrin.gif

(Most nézem, Benzet vagy másfél órája elküldtem aludni, mosking.gif szegény annyira elaludt, hogy fel sem mer ébredni addig, amíg olyan nagyon szép hangulata nem lesz, mint amilyen az enyém.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-29 17:19

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-29 17:10
Létrehozva: #12506

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-29 09:21) *
Olyat (asszem) láttam a fuvolatanáromnál, de nem lapozott magától, csak benne volt a kotta. Honnan tudja az a bigyó, hogy mikor kell lapozni? unsure.gif

Még közelről nem láttam ilyent, de szerintem tud időre lapozni (ugye, a zene az egy eléggé pontos valami), ill. van rajta lapozó gomb, meg wifi, amin keresztül a digitális "karmester" vezérli...
Most hogy mondod, tényleg... ahány előadást láttam, ahol ilyen volt, soha nem figyeltem erre. Mindig csak a zenére figyeltem...

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-29 15:13) *
Csak az olvasnivalót szeretem, nem a pénzben mérve értékes antik könyveket gyűjtöm. Így nem is igazán értek hozzá.
Szerintem a II. világháború előtti kiadások már nevezhetőek antiknak. De az is lehet, hogy tévedek smile.gif

Van valahol (meg kell lennie) egy szakácskönyv, maga Kugler Géza a szerzője, "Válogatás a polgári és úri konyha legfinomabb vényeiből". (Szerintem "lenyúlta" a húgom). Szóval erről egyszer a TV-ben azt mondták, mindössze 12 maradt fenn. A mienkről nem tudhattak, az lehet a 13. A borítója tönkre ment sajnos, és egy nagyon egyszerű piros kemény borítást kapott valamikor 1980-ban egy maszekoló szomszédunktól. Lehetett vagy 800 oldal, valami 600 leves és kb. ugyanennyi második, harmadik stb. fogás. A levesek csoportosítása is érdekes: böjti levesek, és húslevesek... Anno átolvastam az egészet, hogy kiírjam belőve a fűszereket, és kb. 136-ot írtam össze, ebből csak kettő volt keverék, amit currynak nevezett, sok receptben csak így hivatkozott rá, de volt két recept, ahol leírta, hogy kell összeállítani a curry-t. A két receptben kétféleképpen.
Akkoriban ('80-as évek) a legtöbb fűszerről csak álmodni lehetett, később lett Kotányi, meg aztán jöttek a többiek...
Az egy nagyon izgi könyv. Kulturális kincs. Bemutatja az ekkori top konyhát, konyhai eszközöket, praktikákat. Mindent tudtak "helyettesíteni" a mai konyhai csodákból, pl. az alufóliát is. Csak a mélyhűtőnek nem volt analógiája.
Azt is meg lehetett érteni, hogy honnan ered az a mondás, hogy "szegény ember vízzel főz". A böjti levesek leginkább vízből készültek, de egyébként minden más anyaga a húslé volt. Ez húslevest jelent, mármint nagy kondérokban kifőzték a húst, aztán ezt alapanyagként használták.
Na, nem tudom, hogy ez antik-e, de hogy egy más világról szólt, az biztos. Nagyon kevés "egy napos" recept volt benne. Azaz a legtöbb kaja napokig készült.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-29 15:13
Létrehozva: #12507

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-29 14:14) *
Kedves Benz! smile.gif

Nincs bűntudatom, hogy megint kérdezek, mindannak ellenére, hogy látom, elfoglalt, hiszen a múltkor azt mondja, szereti, ha pörgős. beporog.gif (Na jó, talán ennyire nem. biggrin.gif)
Ön, ha könyvezne, honnan számítaná az "Antik, értékes könyv" (vagy valami ilyesmi) kategóriát? ...

Kedves zejopy!

Csak az olvasnivalót szeretem, nem a pénzben mérve értékes antik könyveket gyűjtöm. Így nem is igazán értek hozzá.
Szerintem a II. világháború előtti kiadások már nevezhetőek antiknak. De az is lehet, hogy tévedek smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-29 14:14
Létrehozva: #12508

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Nincs bűntudatom, hogy megint kérdezek, mindannak ellenére, hogy látom, elfoglalt, hiszen a múltkor azt mondja, szereti, ha pörgős. beporog.gif (Na jó, talán ennyire nem. biggrin.gif)
Ön, ha könyvezne, honnan számítaná az "Antik, értékes könyv" (vagy valami ilyesmi) kategóriát? 50 év? 100? Vagy bizonyos idő, de tartalom is? Bár szerintem egy nagyon régi nyálas könyv is értékes bizonyos szempontból. Annyira nem tudom... eleve, még a stílusomat sem tudtam kialakítani, nem találok jó hátteret, nincsenek meg igazán azok a reflexek, amik a porcelánnál már ott vannak.... eléggé szenvedek. Szóval nem bánnám, ha ebben segítene.smile.gif (Mert ugye a véleménye etalon jelleggel bír, arról nem is beszélve, hogy tudom, ez a dolog közel áll Önhöz.) Köszönöm. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-29 09:21
Létrehozva: #12509

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-29 08:45) *
mé nincs olyan tablettszerű digitális kütyü, ebúkríder, kottaríder, tomisén mi, mint ángliuséknál, ami magától lapoz?

Olyat (asszem) láttam a fuvolatanáromnál, de nem lapozott magától, csak benne volt a kotta. Honnan tudja az a bigyó, hogy mikor kell lapozni? unsure.gif
Nem szeretném, ha nem igazi kottából játszanék. Inkább vacakolok a lapozással, bár általában megoldom, inkább a zongoristának gond. Az valahogy olyan, mint az elektromos hegedű... szóval nem is tudom. Jó a technikai fejlődés tényleg, de hagyjuk a ketyeréket a koncerttermen kívül. Az egy más világ, más a célja. De lehet, hogy én vagyok ebben konzervatív. Majd elgondolkodom a dolgon.
Valaki küldjön már el dolgozni.
Szeretném ma elérni a 6000. feltöltött aukciót. smile.gif Na de ahhoz dolgozni kell. biggrin.gif

Fúúú, Benz nagyon elnézést, ha a szomszédban... izé.... bár szerintem én nem, de azért kicsit igen....

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-29 09:19) *
Sajnálom, csak nagyon ritkán nézek tévét, akkor sem reklámot.

Mondtam már, hogy imádom? biggrin.gif laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-29 08:45
Létrehozva: #12510

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-28 15:26) *
(Sőt, ha nagyon ügyes, lapozhatna is. biggrin.gif Én nem lapozok, mert nagyon félek, hogy leborítom a kottát. Azóta, amióta a diplomakoncertemen a lapozó beleborította a zongorakísérő arcába a kíséretet. Én meg meredt szemmel néztem, hogy ebből a dologból hogyan másznak ki. biggrin.gif Miközben próbáltam kellő átéléssel játszani a darabot. laugh.gif laugh.gif ..... tök gáz volt. laugh.gif)

mé nincs olyan tablettszerű digitális kütyü, ebúkríder, kottaríder, tomisén mi, mint ángliuséknál, ami magától lapoz?

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-29 08:09
Létrehozva: #12511

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-29 08:05) *
Mert majd kapsz a meggondolatlan licitálódtól egy bosszúnegát, ami szintén a tién lesz, a makacsságodnak köszönhetően.
Azt istenítek, akit akarok. Mindent elmondtak/tunk, amit ebben az ügyben lehetett. De csak odáig jut a tudatod, hogy mi a JUSSOD. Jézusom....

És most elvonatkoztatva az egyéni esettől. Mindenki, aki ragaszkodik a megtett licithez. Nem érzitek, milyen szánalmasak jártok el? Mert a másik nem tévedhet? Mert ti sosem tévedtek? Hiba nélkül valók vagytok? Hogy mennyire alacsonyrendű dolog makacsul ragaszkodni. Vegye meg az a szerencsétlen. Nem baj, ha beledöglik is, vegye meg, hisz licitált. Hiszen most nektek van hatalom a kezetekben és ti megtehetitek. Végre nem veletek csesz ki a főnökötök/férjetek/feleségetek/zöldséges/bárki, hanem ti megtehetitek, sőt, jogotok is van rá.
Nem kell emberségesnek lenni, nem kell elhinni, hogy gondja adódott, nem kell. Dehogy. Csak taposni. Azt kell és szabad is, ma ez a divat.

smiley_0488.gif

smile.gif Eff, és minden más erre járónak jó reggelt, én most nagyon elszomorodtam. Nem tudom, érthető-e mit akartam kifejezni, még pókhálós vagyok ilyenkor.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-29 08:03
Létrehozva: #12512

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(lancia123 @ 2012-04-29 07:56) *
Természetesen a megfelelő helyen jeleztem, két névvel is. Nem most kezdtem a vaterát, maga a kínált termék sem felel meg a leírt specifikációnak, de ez betudható a hozzá nem értésnez.

Legelébb is szép napot mindenkinek! A későn ébredőknek különösen, mert megérdemlik nagyon. _olel.gif

Ami pedig Önt illeti; a világért sem akartam hozzáértését megkérdőjelezni, esetleg megbántani. Csak kérdeztem, hisz nem vagyok látnok. mosking.gif Sokszor azt sem tudom, én milyen gombot nyomok, hát még más. laugh.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-28 23:20
Létrehozva: #12513

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-28 22:18) *
Rendben.

Ez szép Öntől.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-28 23:06) *
vigyor.gif

Rendben, megígérem, ahogy apucinak sem fogom szólítani, mellőzöm az Örzse tánti megszólítást is. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-28 23:06
Létrehozva: #12514

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-28 22:56) *
Ha esetleg kiderül Önről, hogy esetleg az üknagynéném, akkor egy világ fog bennem összeomlani. biggrin.gif

vigyor.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-28 22:56
Létrehozva: #12515

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-28 22:36) *
Ezt írtam: "Megnézem majd a ticketet"
Ez jövő idő smile.gif

Valóban.smile.gif

A múltkor írta valaki, hogy nem tudja átírni, akkor tesztelgettük. Nyilván azóta maradt így. Mindjárt visszaírom, köszönöm.
Egyébként nekem is vannak arrafelé rokonaim.

Szívesen.smile.gif

Ha esetleg kiderül Önről, hogy esetleg az üknagynéném, akkor egy világ fog bennem összeomlani. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-28 22:36
Létrehozva: #12516

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-28 22:29) *
Akkor hogyan nézte meg? unsure.gif

Ezt írtam: "Megnézem majd a ticketet"
Ez jövő idő smile.gif
IDÉZET(zejopy @ 2012-04-28 22:29) *
Jaj, csak akkor kérdezem meg ezt, amikor olyat szeretnék kérdezni, amit tudom, hogy Ön esetleg nehezményez. biggrin.gif
Szóval a napokban feltűnt (lehet, hogy már régóta úgy van), hogy a földrajzi állapotában változás állt be. És kíváncsi lettem, hiszen ott születtem, szóval van arrafelé kötődésem.smile.gif

A múltkor írta valaki, hogy nem tudja átírni, akkor tesztelgettük. Nyilván azóta maradt így. Mindjárt visszaírom, köszönöm.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-28 22:29
Létrehozva: #12517

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-28 22:25) *
Nos, még nem...de középtávon tervben van grin.gif

Akkor hogyan nézte meg? unsure.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-28 22:25) *
Természetesen.
1223547606_87.gif

Jaj, csak akkor kérdezem meg ezt, amikor olyat szeretnék kérdezni, amit tudom, hogy Ön esetleg nehezményez. biggrin.gif
Szóval a napokban feltűnt (lehet, hogy már régóta úgy van), hogy a földrajzi állapotában változás állt be. És kíváncsi lettem, hiszen ott születtem, szóval van arrafelé kötődésem.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-28 22:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-28 22:25
Létrehozva: #12518

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-28 22:15) *
Talán azért, mert ön az egyetlen, aki tudja mit jelent az a logo? unsure.gif

Nem egy multinacionális cég, szentigaz. biggrin.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-28 22:25

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-28 22:25
Létrehozva: #12519

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Nem igazi kutya volt, hanem plüss. tongue.gif

Ez igazán megnyugtató smile.gif
Lapozni én sem mernék smiley in easter bunny.gif
Ezek szerint telepítette a gépére a cuccot.

Nos, még nem...de középtávon tervben van grin.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-28 22:19) *
Beenz! smile.gif Kérdezhetek valamit? smile.gif

Természetesen.
1223547606_87.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-28 22:19
Létrehozva: #12520

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-28 22:18) *
Rendben.

Beenz! smile.gif Kérdezhetek valamit? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1529 Oldal V  « < 624 625 626 627 628 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: tymbazar

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-23 22:07