IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1547 Oldal V  « < 626 627 628 629 630 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-05-12 11:07
Létrehozva: #12541

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2012-05-12 11:00) *
Kösz. thank_you.gif
Más, természetesebb megoldást kerestem. mosking.gif
Most vettem be Egert, de nyomulok tovább északnak. laugh.gif

Könnyű a férfiaknak az ilyesmi.biggrin.gif Bárhol, bármikor.... bezzeg a nőknek külön program.laugh.gif
Eger gyönyörű. De nem tudtam, hogy csatlakoztál a törökökhöz. unsure.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-05-12 11:00
Létrehozva: #12542

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-12 10:07) *
Sziasztok, szép reggelt mindenkinek. smile.gif
Asszem kicsit elaludtam.
Ha nincs víz a mosdóban, akkor ne menj el pisilni se.
Igenis a pókoktól szabad félni. Évekig visszafojtottam az iszonyomat, hogy a gyerek el ne tanulja kiskorában, mert az eszemmel tudom, hogy hülyeség. De most már nagy, tehát nyugodtan iszonyodhatok.
Keresek egy kávét.
getting_sunny.gif

Kösz. thank_you.gif
Más, természetesebb megoldást kerestem. mosking.gif
Most vettem be Egert, de nyomulok tovább északnak. laugh.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-12 11:01

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-12 10:07
Létrehozva: #12543

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-05-12 09:13) *
Szép napot mindenkinek. rolleyes.gif Itt valahol, egy autópálya pihenőben semmilyen pók nincs. Pedig lehetne, mert a pókok szeretik a száraz helyeket és a pihenő mosdójában nincs víz. biggrin.gif Ez biztos valami anachrofobiás Mekka.

Sziasztok, szép reggelt mindenkinek. smile.gif
Asszem kicsit elaludtam.
Ha nincs víz a mosdóban, akkor ne menj el pisilni se.
Igenis a pókoktól szabad félni. Évekig visszafojtottam az iszonyomat, hogy a gyerek el ne tanulja kiskorában, mert az eszemmel tudom, hogy hülyeség. De most már nagy, tehát nyugodtan iszonyodhatok.
Keresek egy kávét.
getting_sunny.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-12 10:08

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-05-12 09:13
Létrehozva: #12544

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Szép napot mindenkinek. rolleyes.gif Itt valahol, egy autópálya pihenőben semmilyen pók nincs. Pedig lehetne, mert a pókok szeretik a száraz helyeket és a pihenő mosdójában nincs víz. biggrin.gif Ez biztos valami anachrofobiás Mekka.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-05-12 09:04
Létrehozva: #12545

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-11 11:54) *
Addig jó smile.gif
A múlt héten végig be volt dagadva egy tenyérnyi helyen a bokám egy pókcsípéstől. Vörös, forró és kemény volt a bőr.
Hadüzenetnek vettem, reszkessenek a pókok violent2.gif

Az, hogy megmarad a helye egy dolog. Az én fiamat két éve csipte meg egy "mérgezett pók". Ezt az orvos mondta így. Neki egy bizonyos helyen (ami csak a férfiaknak van) a nyirokcsomói teljesen beduzzadtak. Antibiotikus kezelést kapott.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-05-12 06:49
Létrehozva: #12546

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 19:52) *
Lehet, hogy Benzet az a pici fekete bogár csípte meg, ami kemény hátú, de nagyon pici, és nem is csíp/szúr, hanem harap. Az ronda szokott lenni és a leírt tünetek alapján akár az is lehet. És nagyon fáj.
Különben a keresztes pók is csíp pl.

hm, az este megbeszéltem a párommal is ezt a pókcsípés dolgot, amikor kifakadt, hogy azt már nagyon sokaktól hallja, hogy a nálunk élő pókok nem csípnek, de őt is csípte már meg pók, és fel is dagadt tőle! És nézett velem szembe, nézett, aztán kibökte: "vagy valami nagyon hasonló..." blink.gif

Keresztes pók nálunk rengeteg van, és jellemzően a haladási útvonalakat keresztezik a hálóikkal, így kénytelen vagyok összezúzni a munkájukat. (Igaz, a jól neveltek magasan, pl. az eresz alatt szőnek.) Lehet, hogy csípnek, de amikor konfrontálódom velük, akkor inkább menekülnek. Egyébként érdekes, hogy bár odakint nagyon sokan vannak, ezek soha nem kerültek be a házba. Még a padláson sem fordulnak elő, a hálóik mindig valahol valamilyen szempontból nyitott helyen vannak

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 23:25
Létrehozva: #12547

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 23:23) *
...amelyik királyfivá változik, azzal nekem sincs semmi bajom mosking.gif

laugh.gif Van olyan is? Na de ki csókol meg egy békát? Sosem derül ki.... sad1.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 23:23
Létrehozva: #12548

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 22:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 23:19) *
Nahát... engem elbűvöl. rolleyes.gif Határozottan bájosnak találom. laugh.gif Tényleg!!

...amelyik királyfivá változik, azzal nekem sincs semmi bajom mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 23:19
Létrehozva: #12549

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 23:13) *
....hááát a békák...csak ne nézzenek rám...! brrrrrr a levelit még elviselem...de egy varangy a visításig tud idegesíteni...azok a mozdulatok, ahogy emelgeti a kezét lábát jáááájjj scare.gif shout.gif

Nahát... engem elbűvöl. rolleyes.gif Határozottan bájosnak találom. laugh.gif Tényleg!!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 23:13
Létrehozva: #12550

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 22:53) *
Óóó, a gyíkokat én is nagyon szeretem. És a békákat is. wub.gif

....hááát a békák...csak ne nézzenek rám...! brrrrrr a levelit még elviselem...de egy varangy a visításig tud idegesíteni...azok a mozdulatok, ahogy emelgeti a kezét lábát jáááájjj scare.gif shout.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 22:53
Létrehozva: #12551

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:47) *
A szép és külöleges pókokat most is szeretem, de ezek a kis rondaságokat...bahhhhhh Viszont láttam sok gyíkot a kertben és ez jó jel! Én a gyíkokkal vagyok! laugh1.gif

Óóó, a gyíkokat én is nagyon szeretem. És a békákat is. wub.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 22:47
Létrehozva: #12552

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 22:34) *
Hát tudod... ez a pókszeretet....
Mi is szoktunk egyet-egyet figyelni, de eszembe sem jutna megetetni. biggrin.gif Mindig tisztes távolból nézem.

A szép és külöleges pókokat most is szeretem, de ezek a kis rondaságokat...bahhhhhh Viszont láttam sok gyíkot a kertben és ez jó jel! Én a gyíkokkal vagyok! laugh1.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 22:34
Létrehozva: #12553

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:25) *
Szerintem hozzászokott a szervezetem. rolleyes.gif

Valaha nagyon szerettem a pókokat. Minden tavasszal kifigyeltem egy pár keresztest és/vagy darázspókot és etettem őket. Őszre olyan dagadtak voltak, mint egy tarantula. De ezek a kis harapósokat nem szeretem! laugh1.gif

Hát tudod... ez a pókszeretet....
Mi is szoktunk egyet-egyet figyelni, de eszembe sem jutna megetetni. biggrin.gif Mindig tisztes távolból nézem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 22:33
Létrehozva: #12554

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 22:19) *
Ilyen pici pók nálunk is van az udvaron. biggrin.gif
Hozzászoktál, vagy ügyesen kezelted? unsure.gif Ugyanis ezek inkább egyre rosszabbak szoktak lenni.

Szerintem hozzászokott a szervezetem. rolleyes.gif

Valaha nagyon szerettem a pókokat. Minden tavasszal kifigyeltem egy pár keresztest és/vagy darázspókot és etettem őket. Őszre olyan dagadtak voltak, mint egy tarantula. De ezek a kis harapósokat nem szeretem! laugh1.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-11 22:24) *
taps.gif

A rossz hír, hogy meg fog maradni a csipés helye. Úgyhogy, óvatosan emelgessen a nadrágszárát! mosking.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-11 22:24
Létrehozva: #12555

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:16) *
Három éve rendszeresen csip meg, egy pici, fekete, hiperaktív spider.gif Az első évben, ugyanolyan tünettel mentem a bőrgyógyászatra mint amilyen Benznek volt. Körbeálltak a magasságosok, vakarták az állokon lévő szőrt, és kérdezték egymást, hogy vajon mi ez? Mindenféle canis mergával kezelték, nem sok sikerrel. Kb. egy hónapig olyan volt a lábam térdtől lefelé, mint egy elefánté. Aztán borogatás közben, meghívtam google barátunkat, és megtudtam mi csípett meg és mivel kezeljem. Következő évben már elkaptam a kisdögöt, de későn. Addigra belém csípett, az irritáció lényegesen kisebb volt, én pedig rutinosabb rolleyes.gif Tavaly is megcsípett valamelyik kis rohadék, de elenyésző volt a reakcióm. Az idén szerintem és ha jól figyeltem a forgatókönyvet, meg sem fog kottyanni a pókcsípés. Ezek a kis bitangok a kertben rohangálnak a fűben, és a kerítésfalon. Írtani nem lehet őket, mert ezren vannak. Vegyszert nem engedek a növények közelébe. De ha meglátok egyet is, akkor mint a kutyának, felszalad az ínyemre a szám, vicsorgok és csúnyákat mormolok, miközben írtom őket. ireful2.gif És harcolok mint egy...egy...Benz!! violent2.gif

taps.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 22:19
Létrehozva: #12556

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-05-11 22:16) *
Három éve rendszeresen csip meg, egy pici, fekete, hiperaktív spider.gif Az első évben, ugyanolyan tünettel mentem a bőrgyógyászatra mint amilyen Benznek volt. Körbeálltak a magasságosok, vakarták az állokon lévő szőrt, és kérdezték egymást, hogy vajon mi ez? Mindenféle canis mergával kezelték, nem sok sikerrel. Kb. egy hónapig olyan volt a lábam térdtől lefelé, mint egy elefánté. Aztán borogatás közben, meghívtam google barátunkat, és megtudtam mi csípett meg és mivel kezeljem. Következő évben már elkaptam a kisdögöt, de későn. Addigra belém csípett, az irritáció lényegesen kisebb volt, én pedig rutinosabb rolleyes.gif Tavaly is megcsípett valamelyik kis rohadék, de elenyésző volt a reakcióm. Az idén szerintem és ha jól figyeltem a forgatókönyvet, meg sem fog kottyanni a pókcsípés. Ezek a kis bitangok a kertben rohangálnak a fűben, és a kerítésfalon. Írtani nem lehet őket, mert ezren vannak. Vegyszert nem engedek a növények közelébe. De ha meglátok egyet is, akkor mint a kutyának, felszalad az ínyemre a szám, vicsorgok és csúnyákat mormolok, miközben írtom őket. ireful2.gif És harcolok mint egy...egy...Benz!! violent2.gif

Ilyen pici pók nálunk is van az udvaron. biggrin.gif
Hozzászoktál, vagy ügyesen kezelted? unsure.gif Ugyanis ezek inkább egyre rosszabbak szoktak lenni.

Mingyá megy a mél. biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-11 22:22

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-05-11 22:16
Létrehozva: #12557

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 19:52) *
Én nem nagyon tudok ölni.biggrin.gif
A pókokkal az a baj, hogy iszonyodom. Erről nem tehetek.
Lehet, hogy Benzet az a pici fekete bogár csípte meg, ami kemény hátú, de nagyon pici, és nem is csíp/szúr, hanem harap. Az ronda szokott lenni és a leírt tünetek alapján akár az is lehet. És nagyon fáj.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 19:52
Létrehozva: #12558

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-11 19:46) *
A darazsakat simán ki lehet nyírni, nem földi lények, ezeket az űrből szórták ránk mosking.gif

Én nem nagyon tudok ölni.biggrin.gif

IDÉZET(Bigdept @ 2012-05-11 19:46) *
......A pókok viszont haverok, bár sokkal többen vannak mint a legtöbb rovar és bogár (csak a szúnyogok és muslincák vannak többen, ha jól tudom), tehát nem látszik meg az állományban ha hiányzik néhányuk, de jó ha tudjuk, nagy étvággyal pusztítják a legyeket, szúnyogokat, darazsakat, szóval azokat, amik minket is bosszantanak.
Kicsit csodálkozom Benz pókcsípésén, mert igen kevés csípős pók él mifelénk, és azok sem károsak, de még a csípős pókok sem szoktak egyből azzal kezdeni. Énnekem is ki kell tessékelni őket, de simán felhajtom őket a kezembe, úgy viszem ki.
Mondjuk könnyen vagyok vitéz, jól viselem a csípéseket, bár én sem szeretem kapni, de látványos dagadásokat, elszíneződéseket nem szoktam produkálni. Egyszer kint maradt a melós nadrágom egy fára akasztva, és két nap múlva volt rá szükségem újra. Beleköltöztek a darazsak, úgy húztam fel... szerintem mind megcsípett, gyorsan le is kaptam, úgy tapostam szét a bandát, hogy ugráltam a nadrágon.

A pókokkal az a baj, hogy iszonyodom. Erről nem tehetek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-05-11 19:46
Létrehozva: #12559

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-11 16:04) *
Nem szabad őket bántani. Én kidobok mindent az ablakon, igaz, ha úgy van, akkor közben csendesen vinnyogok az iszonytól és a félelemtől, de nem tudom őket lecsapni. Bár mostanában már elég a fiamnak szólni, megcsinálja helyettem. Tegnap is kivitt a szobámból egy bazi nagy darazsat. smile.gif

A darazsakat simán ki lehet nyírni, nem földi lények, ezeket az űrből szórták ránk mosking.gif
Viccet félretéve, nem hiányoznának egyáltalán. A pókok viszont haverok, bár sokkal többen vannak mint a legtöbb rovar és bogár (csak a szúnyogok és muslincák vannak többen, ha jól tudom), tehát nem látszik meg az állományban ha hiányzik néhányuk, de jó ha tudjuk, nagy étvággyal pusztítják a legyeket, szúnyogokat, darazsakat, szóval azokat, amik minket is bosszantanak.
Kicsit csodálkozom Benz pókcsípésén, mert igen kevés csípős pók él mifelénk, és azok sem károsak, de még a csípős pókok sem szoktak egyből azzal kezdeni. Énnekem is ki kell tessékelni őket, de simán felhajtom őket a kezembe, úgy viszem ki.
Mondjuk könnyen vagyok vitéz, jól viselem a csípéseket, bár én sem szeretem kapni, de látványos dagadásokat, elszíneződéseket nem szoktam produkálni. Egyszer kint maradt a melós nadrágom egy fára akasztva, és két nap múlva volt rá szükségem újra. Beleköltöztek a darazsak, úgy húztam fel... szerintem mind megcsípett, gyorsan le is kaptam, úgy tapostam szét a bandát, hogy ugráltam a nadrágon.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-11 16:04
Létrehozva: #12560

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-05-11 15:48) *
Elvileg semmire sem vagyok allergiás (legalábbis fizikai értelemben) mosking.gif
Vannak olyan országok, ahol az európai emberek nagy része az első napokban megállíthatatlan hasmenéssel, lázzal megbetegszik, nem mernek zöldséget és egyéb nem csomagolt ételeket enni (nem allergiás téma, tudom). Na, én azt is bírom smile.gif

Köszönöm a tippeket, de sajnos mostanában nem járok a leírt falvakban. Néha Gyékényesre le szoktunk utazni búvárkodni. Onnan asszem nincs messze Vése, talán a nyáron megnézem.

Eddig otthon csak kitettem a pókok szűrét, de legközelebb már nem leszek ilyen elnéző smile_275.gif

Jó, de előtte kérdezze meg, mert nem mindegy, Inke-e, vagy Vése. Na és hogy kapható-e még. Igen, közel van, kb 30 km. smile.gif Mi is járunk Gyékényesre, de mi csak úgy simán fürdünk.smile.gif
Nem szabad őket bántani. Én kidobok mindent az ablakon, igaz, ha úgy van, akkor közben csendesen vinnyogok az iszonytól és a félelemtől, de nem tudom őket lecsapni. Bár mostanában már elég a fiamnak szólni, megcsinálja helyettem. Tegnap is kivitt a szobámból egy bazi nagy darazsat. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1547 Oldal V  « < 626 627 628 629 630 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-16 23:29