IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1589 Oldal V  « < 629 630 631 632 633 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-06-15 11:00
Létrehozva: #12601

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-15 11:26) *
Nem, nincs rá mód smile.gif

Ezt annyira látom magam előtt, ahogy ezt leírta. smile.gif Talán még a fejét is megcsóválta, mert igazából a csillagozásos témával tele lehet a hócipője, de persze megérti a nyűglődésünket is.

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-15 11:26) *
Tudnék mutatni egy naaaaaagy külföldi aukciós oldalt, ahol nem kötelező az értékelés laugh1.gif
Mégis egész jól elvannak. Aki úgy látja jónak, ott is bevési a negatívot és az elégedett vevő megírja a pozitívot.

Nem illik nagyon testvérekre ujjal mutogatni. biggrin.gif
Akkor még egy kérdés, de ez fontos. A fizetési rendszerben lesz változás? Pontosabban arra gondolok, ahogy a vevők nekünk, eladóknak fizetnek. Ezt szeretném tudni, mert lelkileg fel kell készülnöm, ha ebben is lesz változás, ugyanis ennek vannak vonzatai.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-06-15 10:26
Létrehozva: #12602

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-14 20:49) *
Nincs rá semmilyen mód?

Nem, nincs rá mód smile.gif
IDÉZET(zejopy @ 2012-06-14 20:49) *
... Na és amit előtte kérdeztem? Arról nem nyilatkozik/hat?

Tudnék mutatni egy naaaaaagy külföldi aukciós oldalt, ahol nem kötelező az értékelés laugh1.gif
Mégis egész jól elvannak. Aki úgy látja jónak, ott is bevési a negatívot és az elégedett vevő megírja a pozitívot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-06-15 08:23
Létrehozva: #12603

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 21:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-15 08:34) *
Neked is jó reggelt. smile.gif

Megittam a reggeli kávém utolsó kortyát, már fel tudom emelni a fejem, lassan beindul az agyam ( blink.gif ) és talán le tudom írni, hogy szép getting_sunny.gif kívánok Mindenkinek! rolleyes.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-15 07:34
Létrehozva: #12604

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-06-15 06:16) *
A minap mondtad, fiú vagy. mosking.gif De igazad van, az urak nevében én is protestálok a hölgyek mellőzése miatt. rolleyes.gif
Szép napot. smile.gif

Neked is jó reggelt. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-06-15 05:16
Létrehozva: #12605

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-14 18:30) *
Na és a hölgyek?????? unsure.gif
(Kedves Benz,smile.gif máris spórolok az írásjelekkel, csak az előbb görcsöt kapott az ujjam.... a középső.... thank_you.gif )

A minap mondtad, fiú vagy. mosking.gif De igazad van, az urak nevében én is protestálok a hölgyek mellőzése miatt. rolleyes.gif
Szép napot. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-14 19:49
Létrehozva: #12606

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-14 20:46) *
Biztos, hogy nem smile.gif

Nincs rá semmilyen mód? Valami, amit tudnánk tenni ennek érdekében? Olyan megkönnyebbülés lenne.smile.gif
Jóóóól van, persze, nem azért csinálták és én már tulajdonképpen bele is törődtem a létezésébe, csak most kicsit adódott lelki szemeim előtt egy lehetőség.smile.gif
Na és amit előtte kérdeztem? Arról nem nyilatkozik/hat?
Na megyek is, mielőtt lecsap egy péklapáttal. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-06-14 19:46
Létrehozva: #12607

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-14 20:37) *
Beeeenz! (Hízelgős szmájli) Esetleg a csillagrendszer is eltűnik ezzel a változással? rolleyes.gif

Biztos, hogy nem smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-06-14 19:40
Létrehozva: #12608

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét.

Érdekes dolog ötlött a szemembe. Belépés előtt a címsorban megjelenik ez: https: //www. vatera.hu/user/account/ Ez nem lenne nóvum, mindig így volt, de előtte almazöld háttérben ez olvasható: allegroup.hu.Kft. (HU) Él is a dolog, lehet rá kattintani és a böngésző oldal adatai ablak jön elő. Ebből megtudjuk melyik cég ellenőrizte és hogy a kapcsolat titkosított. Ha belépünk, akkor eltűnik ez az almazöld hátteres dolog és a menüsávból előhívott oldal adatai ablak szerint a kapcsolat nem titkos. Most akkor titkosított, avagy nem,...az itt a kérdés. Mert amúgy tűröm én balsorsom minden nyűgét, s nyilait, de ez gondolkodóba ejtett. rolleyes.gif

És azt is megtudtam, közel negyvenezer alkalommal látogattam ide. persze ez így fals, tavaly húztam újra ennek a gépnek a "C" meghajtóját. rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-06-14 19:45

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-14 19:37
Létrehozva: #12609

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Beeeenz! (Hízelgős szmájli) Esetleg a csillagrendszer is eltűnik ezzel a változással? rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-14 18:13
Létrehozva: #12610

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-14 19:03) *
Igen smile.gif
Igen.

Szóval akkor mint impresszió (csak halkan sugallom), némi aggodalommal tölt el az, hogy egy nagyon fontos tájékozódási pontunk elveszik. Ugyanis így a negatív értékelések sem biztos, hogy be lesznek írva, mert arra a bosszúnegatívok hamar meg szoktak érkezni és az emberek nem szívesen bajlódnak a töröltetéssel. De a pozitív értékelések sem biztos, hogy bekerülnek, mert az emberek nem tulajdonítanak neki jelentőséget.
Esetleg, ha van rá mód és Önök is érdemesnek találják, akkor a megvalósult eladások, ha nem is értékelés formájában, de mint számadat jelenjenek meg az ember profiljában, mint ahogy most is ott van egy zárójeles szám az értékelés mellett: 1420 (3871 adásvétel). Mert azért ez tükröz valamit.
Jajistenem, olyan furcsa, de tényleg, még belegondolni is.smile.gif Egy áru sorsa a megvásárlással kezdődik és az értékeléssel zárul. Most.
Mi fogja inspirálni a feleket az értékelés elkészítésére? Jaj, ne haragudjon, ahhoz képest, hogy azt mondtam, nem kérdezek... thank_you.gif (És most képzelje, hogy visszatartom magamat. biggrin.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-06-14 18:03
Létrehozva: #12611

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-14 13:56) *
...
Sikerült azt kifejeznem, amit tudni szeretnék? smile.gif

Igen smile.gif
Igen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-14 12:56
Létrehozva: #12612

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-14 13:27) *
Részleteket nem tudok, de szerintem nincs is még készen a végleges változat smile.gif

Örülök, hogy látom, bár pont elkéstem. smile.gif Akkor most nem okozok kellemetlen pillanatokat Önnek egy kérdésözönnel.
Viszont szeretnék valamit tudni. Nem tudom, hogy Ön "micsoda" a Vateránál, és nem is igen ismerem eléggé a Vatera belső működését, inkább csak elképzeléseim vannak. Annyit gondolok, hogy nem Ön Kiss Ödön a fórummoderátor, tehát gyanítom, hogy mást is csinál, nem csupán fórumot moderál.
Viszont azt nem tudom, ha mondunk Önnek dolgot/dolgokat, akkor egy alakuló új rendszerbe bele tud-e épülni abból valami. Tehát, ha olvas itt valamit, ami a beszélgetések kapcsán akár Önnek címezve, akár egymás között felmerül, mint vélemény, vagy aggodalom, vagy bármi, akkor Ön tud-e szólni az átalakítást végző csapatnak, hogy ilyet olvasott itt a fórumon, erre vajon gondoltak-e. Tehát nem fejlesztési javaslatra gondolok, inkább olyasmire, hogy az impresszióit, amit itt leszűr tudja-e érdemlegesen továbbítani. Mert ha igen, akkor az ember nem csak várja a változást, hanem engedi elszaladni a gondolatait. smile.gif
Sikerült azt kifejeznem, amit tudni szeretnék? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-06-14 12:27
Létrehozva: #12613

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-14 08:12) *
Önnek pedig szép reggelt.smile.gif Most nem válaszolok, nem vetek fel újabb kérdéseket, mert ez még a kávé előtti postom, csak kíváncsi voltam, mit válaszol.smile.gif
Sóval, ha valóban felébredtem, akkor összeszedem a gondolataimat.smile.gif És akkor... jaj Önnek... mosking.gif

Részleteket nem tudok, de szerintem nincs is még készen a végleges változat smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-14 07:12
Létrehozva: #12614

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-14 07:06) *
Jó reggelt smile.gif

Sokat nem mondhatok, mert még nincs végleges változat.
1. Neeeem smile.gif
2. Remélhetően még az idén.
3. Ezen is gondolkodunk.
4. Nem smile.gif
5. Nem lesz más szigorítás.

Önnek pedig szép reggelt.smile.gif Most nem válaszolok, nem vetek fel újabb kérdéseket, mert ez még a kávé előtti postom, csak kíváncsi voltam, mit válaszol.smile.gif
Sóval, ha valóban felébredtem, akkor összeszedem a gondolataimat.smile.gif És akkor... jaj Önnek... mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-06-14 06:06
Létrehozva: #12615

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-13 22:54) *
Neeem, látom, elment aludni. smile.gif Jól van. (Legyen szép az álma.smile.gif) Mivel én még éber vagyok, pár kérdést felteszek, és amikor reggel jön, akkor én még aludni fogok, de biztosan csuklásra ébredek, mert emlegetni fog. biggrin.gif (Már nem először borítja fel szépen felépített életkém biztosnak hitt talaját a hirtelen bejelentéseivel. Az értékelési rendszerbe nőttünk bele, olyan, mint ahogy süt a nap. Tudom, hogy holnap reggel is felkel. Furcsa lesz.smile.gif)

Szóval.
1. Becsületkassza? Nem hiszem. Nem tudom elképzelni, milyen "kényszerítő" eszközt tudnak bevezetni arra, hogy ne minden második üzletre az jöjjön ki, hogy "sajnos nem jött létre". De gyanítom, ezt már kidolgozták. Ugye?
2. Mikor várható?
3. Lehetne-e egy olyan javaslat, vagyis esetleg átgondolnák-e, hogy bizonyos idő elteltével elvesszen az értékelési jog? Ugyanis, ha nem kötelező az értékelés, akkor sokan nem fogják megírni, és az ember nem akar élete végéig feladóvevényeket őrizgetni, ráadásul valós és örök probléma a távoli múltból belökött rosszindulatú, és bizonyíthatatlan értékelés. (60 nap reális lenne.) (Ezzel csökkenne egyébként az ÜSZ leterheltsége is.)
4. Ugye a gyakorlati részéről még nem mondhat semmit? Egyszerűen bejelölöm, hogy az üzlet létrejött?
5. Ha az értékelés nem kötelező, milyen módon tudjuk lemérni a leendő partner megbízhatóságát? Esetleg egyéb téren szigorítanak valamit?
6. A személyes menü korlátozásának megszűnése bizonyos szempontból jó, én is kerültem kínos helyzetbe önhibámon kívül.

Asszem hirtelen ennyire futotta, de a válaszai lehet, hogy újabb kérdéseket fognak szülni, ami nem baj talán.smile.gif

Jó reggelt smile.gif

Sokat nem mondhatok, mert még nincs végleges változat.
1. Neeeem smile.gif
2. Remélhetően még az idén.
3. Ezen is gondolkodunk.
4. Nem smile.gif
5. Nem lesz más szigorítás.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-06-14 05:58
Létrehozva: #12616

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-13 22:03) *
Csak halkan írom le: egész nyáron hideg vízben zuhanyozom smile.gif

Az nagyon egészséges. Egyre többen vannak ezzel így, igaz nem csak nyáron és más okból. mosking.gif
IDÉZET(VateraBenz @ 2012-06-13 22:14) *
Viszont az értékelési rendszert hamarosan leválasztjuk a számlázásról. Így a tervek szerint majd megszűnik a kötelező értékelés és a személyes menü korlátozás is smile.gif

Általában igen rövidet alszom, mert szükséges rossznak vélem, sajnálom rá az időt. Mára virradóra a szokottnál is kevesebbet. Az idézett közlése és egyéb fontos ok késztetett töprengésre. Semmire nem jutottam egyik dologban sem, napközben folytatom. good2.gif Maradjunk csak ide tartozó a vaterás ügynél. Remélem, sikerül valami arany középutat lelni, mert számomra az értékelési rendszer a piactér egyik leghasználhatóbb eleme. Messzemenő következtetéseket tudok levonni belőle és szerintem eddig is sok pocsékságtól tudtam megóvni magam az értékelések, negatívokra adott válaszok olvasása nyomán meghozott preventív intézkedéseim következtében. Persze értem én, a verseny miatt szükségesek a könnyítések. Meg aztán könnyen beszél itt ez a vidaeff - ez volnék én rolleyes.gif - mert neki nem egzisztenciális kérdés a forgalma alakulása, ő csak egy hobbista. Ez igaz, de a nyugalmam nekem és a hozzám hasonlóknak remélem nyom valami keveset a latban. Tehát picit aggódom, de azért egyben bizakodom is, mert egy hajóban evezünk, bár én csak hajósinasi beosztásban. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-06-13 22:22
Létrehozva: #12617

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-06 21:22
Azonosító: 1 562 510

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-13 22:54) *
Szóval...

Aaaannnyira jól összeszedted az összes aggodalmat, ami felmerült a fejemben... Meg még azon kívül is néhányat smile.gif Hiába, én ici-pici amatőr halacska vagyok (bár nagyon jó nekem így smile.gif )

--------------------
Nem minden fénylik, ami arany (Manu Chao)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-13 21:54
Létrehozva: #12618

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-13 22:21) *
Marad még egy kicsit? ...

Neeem, látom, elment aludni. smile.gif Jól van. (Legyen szép az álma.smile.gif) Mivel én még éber vagyok, pár kérdést felteszek, és amikor reggel jön, akkor én még aludni fogok, de biztosan csuklásra ébredek, mert emlegetni fog. biggrin.gif (Már nem először borítja fel szépen felépített életkém biztosnak hitt talaját a hirtelen bejelentéseivel. Az értékelési rendszerbe nőttünk bele, olyan, mint ahogy süt a nap. Tudom, hogy holnap reggel is felkel. Furcsa lesz.smile.gif)

Szóval.
1. Becsületkassza? Nem hiszem. Nem tudom elképzelni, milyen "kényszerítő" eszközt tudnak bevezetni arra, hogy ne minden második üzletre az jöjjön ki, hogy "sajnos nem jött létre". De gyanítom, ezt már kidolgozták. Ugye?
2. Mikor várható?
3. Lehetne-e egy olyan javaslat, vagyis esetleg átgondolnák-e, hogy bizonyos idő elteltével elvesszen az értékelési jog? Ugyanis, ha nem kötelező az értékelés, akkor sokan nem fogják megírni, és az ember nem akar élete végéig feladóvevényeket őrizgetni, ráadásul valós és örök probléma a távoli múltból belökött rosszindulatú, és bizonyíthatatlan értékelés. (60 nap reális lenne.) (Ezzel csökkenne egyébként az ÜSZ leterheltsége is.)
4. Ugye a gyakorlati részéről még nem mondhat semmit? Egyszerűen bejelölöm, hogy az üzlet létrejött?
5. Ha az értékelés nem kötelező, milyen módon tudjuk lemérni a leendő partner megbízhatóságát? Esetleg egyéb téren szigorítanak valamit?
6. A személyes menü korlátozásának megszűnése bizonyos szempontból jó, én is kerültem kínos helyzetbe önhibámon kívül.

Asszem hirtelen ennyire futotta, de a válaszai lehet, hogy újabb kérdéseket fognak szülni, ami nem baj talán.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-06-13 21:21
Létrehozva: #12619

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

El kell, hogy keserítsem. Ez nem az én leírásom volt mosking.gif

Reméltem.smile.gif (Ugyanis erősen karikíroztam biggrin.gif)

Viszont az értékelési rendszert hamarosan leválasztjuk a számlázásról. Így a tervek szerint majd megszűnik a kötelező értékelés és a személyes menü korlátozás is smile.gif

Marad még egy kicsit? Mert akkor megtámadnám, ha szabad, és özönszerűen Önre zúdítanám a kérdéseimet. Ha viszont nagyon kiszívta a víz és inkább pihenni szeretne, akkor elhalaszthatom a dolgot.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-06-13 21:14
Létrehozva: #12620

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-06-13 22:08) *
Az apukám is, de ő télen is. tongue.gif

Az már valami good2.gif
mosking.gif Egyébként hallottam ilyen emberekről...

El kell, hogy keserítsem. Ez nem az én leírásom volt mosking.gif
smile.gif Hát az igazán nagy felzúdulást okozó változásokat még sosem vonták vissza. (Ki sem mondom, hogy csillagrendszer.biggrin.gif)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1589 Oldal V  « < 629 630 631 632 633 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-27 21:55