IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1529 Oldal V  « < 640 641 642 643 644 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
svejku
hozzászólás 2012-04-15 22:10
Létrehozva: #12821

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-15 17:00) *
Észrevettem, hogy végül törölték ezt "Korda lemezes" negatív értékelést. Igen jólesett, köszönöm. rolleyes.gif

headbang.gif Hurrá!
Azt lehet tudni, hogy a te kérelmedre, vagy a kedves -hirtelen jobb belátásra jutott- delikvensed kérésére lett törölve?
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 22:05
Létrehozva: #12822

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-15 22:03) *
Hosszasan írtam, de inkább nem küldtem el. Nincs jelentősége.

De lenne jelentősége. Nem kimondottan miattam. Elsősorban Ön miatt. Ha nem tartja érdemesnek, nem tudok mit mondai. Tényleg sajnálom.
Először én sem akartam másodszor írni, de úgy éreztem, talán mégis úgy helyes, mert úgy éreztem, van jelentősége.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-15 22:08

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-15 22:03
Létrehozva: #12823

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Hosszasan írtam, de inkább nem küldtem el. Nincs jelentősége.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-15 19:51
Létrehozva: #12824

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-15 17:36) *
Tényleg örülök neki, mert kicsit visszaadja a hitemet.
h ttp://galamus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=131389:a-mercedes-benz-kecskemeti-gyarabol-hetfn-kezdik-szallitani-az-els-ertekesitesre-gyartott-autokat&catid=76:hazai-vonatkozasu-hirek&Itemid=113
Én meg ezt találtam.smile.gif Basszus, miért nem Pécsen épül ilyen..... a bányabezárások óta (na és a hozzá tartozó kiszolgáló, vagy arra épülő iparágak) meghaltunk. Szinte csak a kultúra, művészet és turisztika van, de az kutyagumi.
Bezzeg a Vatera erre is rá bírt repülni.biggrin.gif Jó ez. Na mindegy, támadtak gondolataim, de a múltkori gondolataim kifejezése után eléggé le lettem minősítve, így aztán ezeket megtartom magamnak.

Dehát mostanában indul újra az urán projekt! (Igaz, Komló abból többet profitál majd, bár mai technika nem igényel annyi embert)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-15 19:44
Létrehozva: #12825

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Kedves Benz!

Észrevettem, hogy végül törölték ezt "Korda lemezes" negatív értékelést. Igen jólesett, köszönöm. rolleyes.gif

További szép napot! smile.gif

Kedves vidaeff!

Igazán nincs mit. Mondtam, hogy érdemes küzdeni smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 17:36
Létrehozva: #12826

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-15 17:30) *
Nagyon köszönöm neked. _olel.gif

Tényleg örülök neki, mert kicsit visszaadja a hitemet.
h ttp://galamus.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=131389:a-mercedes-benz-kecskemeti-gyarabol-hetfn-kezdik-szallitani-az-els-ertekesitesre-gyartott-autokat&catid=76:hazai-vonatkozasu-hirek&Itemid=113
Én meg ezt találtam.smile.gif Basszus, miért nem Pécsen épül ilyen..... a bányabezárások óta (na és a hozzá tartozó kiszolgáló, vagy arra épülő iparágak) meghaltunk. Szinte csak a kultúra, művészet és turisztika van, de az kutyagumi.
Bezzeg a Vatera erre is rá bírt repülni.biggrin.gif Jó ez. Na mindegy, támadtak gondolataim, de a múltkori gondolataim kifejezése után eléggé le lettem minősítve, így aztán ezeket megtartom magamnak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-15 17:30
Létrehozva: #12827

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-15 17:17) *
Bocs, nem vagyok Benz, de azért gratulálok. good2.gif

Nagyon köszönöm neked. _olel.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 17:17
Létrehozva: #12828

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Bocs, nem vagyok Benz, de azért gratulálok. good2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-15 17:00
Létrehozva: #12829

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 15:14
Létrehozva: #12830

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-15 15:13) *
Annyira azért nem ügyes. Miből gondolja, hogy "engedi a vatera az ilyet" ?!

Megnéztem. Az az elején nekem inkább egy gugli hirdetésnek tűnik, nem is biztos, hogy kötődik az eladóhoz, de nem értek hozzá.
Vzerk:
Utólag látom, hogy törölte, tehát akkor valszeg szabtalan volt. Nem mertem kiüríteni a postot. Nem elég, hogy lusta és inkorrekt vagyok, még szófogadatlan is legyek? Szóval ez a post maradt a helyén.

Képzeld nyubocs, megint láttam a cuccodat az ajánlottakban. smile.gif Már tavaly is egy időben szoktam látni.
Figyelj! Ez a krumpli gyanús nekem.... ilyen lila. Nem cékla ez véletlenül?
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mez...nya%20%201%20kg

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-15 19:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-15 15:07
Létrehozva: #12831

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-15 10:31) *
...ez olyan, mintha együtt emlegetnénk a C és az S osztályú mercit. Merci mindkettő, de hát...

smiley-shocked034.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 12:56
Létrehozva: #12832

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-15 12:43) *
Van a Mozaik kiadónak egy nagyon szépen összeállított könyve a dologról, ami elérhető a weboldalukon is, (régebben ugyan sokkal kezelhetőbb formában volt, azt el is mentettem magamnak)
itt van valahol a közepén a jelenség:
h ttp://www.mozaweb.hu/Lecke-mozaWeb-A_feny-Fenyerzekeles_a_szemtipusok_attekintese-99632

h ttp://www.mozaweb.hu/Lecke-mozaWeb-A_feny-A_szem_betegsegei_es_vizsgalati_modszerei-99642

Nagyon részletes és hosszú anyag, sok idő kell hozzá, de szerintem érdemes elolvasni!

Eltettem a linkeket. Köszi.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-15 12:43
Létrehozva: #12833

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-15 12:05) *
Azt nem is tudtam, hogy pirosnak látom a háztetőt. Azt viszont igen, hogy a férjem a lilát és a kéket rendszeresen összekeveri. Az tuti, ha a kék tálat kértem, mindig a lilát adta. Először azt hittem, nem érdekli, melyiket adja, de aztán némi kommunikációval fény derült rá.

Van a Mozaik kiadónak egy nagyon szépen összeállított könyve a dologról, ami elérhető a weboldalukon is, (régebben ugyan sokkal kezelhetőbb formában volt, azt el is mentettem magamnak)
itt van valahol a közepén a jelenség:
h ttp://www.mozaweb.hu/Lecke-mozaWeb-A_feny-Fenyerzekeles_a_szemtipusok_attekintese-99632

h ttp://www.mozaweb.hu/Lecke-mozaWeb-A_feny-A_szem_betegsegei_es_vizsgalati_modszerei-99642

Nagyon részletes és hosszú anyag, sok idő kell hozzá, de szerintem érdemes elolvasni!

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 12:37
Létrehozva: #12834

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-15 12:30) *
Azt nem tudom, hogy hol húzódik a határvonal, ami felett szakmának neveznek egy dolgot, de azt biztosan tudom, hogy a zene "szakmaisága" messze felette szárnyal annak, amit fotók területén fel lehet mutatni. Igaz, sokkal tágabbak a lehetőségek is. Én "keményen" érdeklődöm a fotózás iránt is, és volt szerencsém a "szakmaiak" közé is keveredni. Gyorsan el is vonultam onnan, mert tisztelet a kivételnek, a fennhéjazásnak nagyobb súlya volt ott mint bármi másnak, és olyan érzésem volt, hogy az a legprofibb, aki a legjobban tud fennhéjazni.
(vállalom a megkövezést ezért :-)). A fotózást meg lehet tanulni, csak az kell, hogy komolyan érdeklődés legyen a téma iránt, de a zenéléssel már más a helyzet...

sad.gif Sajnos egyre több nálunk is a szakmunkás.... (vagy a világ változik a benne élő emberekkel együtt.... nem tudom, de évek óta gondolkodom ezen) Ezért meg én vállalom a megkövezést. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-15 12:30
Létrehozva: #12835

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-15 12:05) *
Khm... Azt nem is említetted, hogy a fényképezés egy külön szakma, nem véletlenül. Amit itt mi csinálunk, ez pont olyan, mint amit egy amatőr zenész tud egy profihoz képest. Viszont az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a kettő közti különbséget is legjobban az avatott fül hallja. Tehát azt hiszem, hogy a képeken lévő tökéletlenségeket is inkább egy hozzáértő ember látná, de nem is díjnyertes képeket akarunk csinálni, hanem érthetőeket.smile.gif
Én konkrétan nézek és próbálkozom ezzel-azzal. Aztán lassan csiszolódik a dolog.

Azt nem tudom, hogy hol húzódik a határvonal, ami felett szakmának neveznek egy dolgot, de azt biztosan tudom, hogy a zene "szakmaisága" messze felette szárnyal annak, amit fotók területén fel lehet mutatni. Igaz, sokkal tágabbak a lehetőségek is. Én "keményen" érdeklődöm a fotózás iránt is, és volt szerencsém a "szakmaiak" közé is keveredni. Gyorsan el is vonultam onnan, mert tisztelet a kivételnek, a fennhéjazásnak nagyobb súlya volt ott mint bármi másnak, és olyan érzésem volt, hogy az a legprofibb, aki a legjobban tud fennhéjazni.
(vállalom a megkövezést ezért :-)). A fotózást meg lehet tanulni, csak az kell, hogy komolyan érdeklődés legyen a téma iránt, de a zenéléssel már más a helyzet...

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 12:05
Létrehozva: #12836

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-15 09:59) *
Jézus Márió!

Annyira nem bírom, de nem tudom mit lehetne tenni ellene... Hogy is nevezzem... tájékozatlanságból (tudatlanságból) eredő (arra épülő) félreértés, bántódottság, vagy mi. Ne értsétek félre, ez nem a dologban részt vevők hibája, nem is tudom, kié, na, de inkább megpróbálom elmagyarázni...

......
Szóval nem az számít, mennyibe került a fotómasina, a kérdéskör sokkal komplexebb.

Khm... Azt nem is említetted, hogy a fényképezés egy külön szakma, nem véletlenül. Amit itt mi csinálunk, ez pont olyan, mint amit egy amatőr zenész tud egy profihoz képest. Viszont az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a kettő közti különbséget is legjobban az avatott fül hallja. Tehát azt hiszem, hogy a képeken lévő tökéletlenségeket is inkább egy hozzáértő ember látná, de nem is díjnyertes képeket akarunk csinálni, hanem érthetőeket.smile.gif
Én konkrétan nézek és próbálkozom ezzel-azzal. Aztán lassan csiszolódik a dolog.
Azt nem is tudtam, hogy pirosnak látom a háztetőt. Azt viszont igen, hogy a férjem a lilát és a kéket rendszeresen összekeveri. Az tuti, ha a kék tálat kértem, mindig a lilát adta. Először azt hittem, nem érdekli, melyiket adja, de aztán némi kommunikációval fény derült rá.
Különben pont szín miatt húzta le egy nagyon "kedves" vásárló a csillagosat, talán rémlik még, elefántcsontnak árultam a "tört fehéret". Micsoda aljasság.
Akkor azt hittem, hogy ő értett félre valamit, de azóta fel lettem világosítva, hogy nem vagyok kellően korrekt, így minden mozaik a helyére került. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-15 09:59
Létrehozva: #12837

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-04-14 22:03) *
A vakuval annyi a baj, hogy más árnyalatúvá teszi a szint. Egy lila felsővel majdnem megjártam, rezgett a semleges! swoon2.gif Nem figyeltem kellően az árnyalatra és világosabb lett mint a valóság és ezt a termékleírásnál nem jeleztem. A szerencsém az volt, hogy a vásárlónak így is tetszett. dance2.gif

Jézus Márió!

Annyira nem bírom, de nem tudom mit lehetne tenni ellene... Hogy is nevezzem... tájékozatlanságból (tudatlanságból) eredő (arra épülő) félreértés, bántódottság, vagy mi. Ne értsétek félre, ez nem a dologban részt vevők hibája, nem is tudom, kié, na, de inkább megpróbálom elmagyarázni...

Az ember szeme nagyon spéci műszer, összességében a legtutibb minden élőlényé között. Vannak ugyan olyanok, amikor egy-egy paraméter tekintetében vaaemelyek túlszárnyalja az emberét (pl. macska lát infravörös tartományban is, amit az ember nem, a légy szeme viszont másodpercenként 400 -szor "mintavételez", az emberé kb. 25-ször, és ettől látjuk a TV képét folyamatos egységes mozgóképnek, de a légy számára mozgásunk 'lassított" felvétel)

Szóval, nagyon sokat lehet írni a dologról, de akit mélyebben érdekel nézzen utána a neten, sok helyen igen szépen le van írva.
A lényeg, az ember szeme átlagosan kb. 256. világossági szintet (bár 120 millió pálcika van), és tipp szerint mintegy 240 millió színárnyalatot képes megkülönböztetni. A látás nagyon összetett dolog, részt vesznek benne az idegcsatornák, az agy is!
Az ember látása pszichoszomatikus. Nagyon kis területet "fényképez" a szem, de "pásztáz". Sok kis részből az agy összerakja a nagy képet, amit látunk, nade hogy! Képes a "hiányzó" részeket kipótolni! Emlékminták alapján! Képes az ember hiányzó színeket látni. Hajnalban, este a háztetőket pirosnak látjuk, a fák lombját zöldnek (holott ugyanakkor biztos nincs olyan erős fény, hogy színeket lássunk). Az autókat szürkéknek látjuk ugyanekkor, ill. nem látjuk milyen színűek valójában, csak azt, hogy világosak, vagy sötétek. Mert az autók sokfélék, de a háztetők, fák jellemzően pirosak, zöldek.
Sötét szobában színhibás TV előtt ülve, negyedórán belül "átáll" a szem a hiányzó szín pótlására és utána kell kb. ennyi idő, mire helyreáll.
Fejjel lefele látott világot is képes az ember megfordítva látni, ilyen szemüveges (ami megfordítják a képet) kísérletek szerint.

Na, de ne szaladjunk el. Az ember szeme, és látási mechanizmusával egy 130 megapixeles fényképezőgépnek felelne meg, de egy olyannak, amelyik automatikusan kalibrálja magát a fényviszonyokhoz, valami elképesztő széles skálán. Tudunk jól látni odakint, a szobában, a pincében, napfényben, borús időben! A látott színmélységet a mai technika nem tudja pótolni! A CRT monitorok alkalmasak voltak 32 bites színmélységre, és kontrasztarányuk akkora, ami több, mint elég az ember szeméhez (mintegy 30 ezer)
Ehhez képest az LCD technika (ez sokféle típust jelent, mindegyik eltérő paraméterrel) igazából max. 24 bites színmélységet tud, és az 1000 feletti kontrasztarányt csak trükkökkel tudják elérni. (Ugyanez áll a digitális gép fényérzékelőjére is, de itt tágabb a trükközési lehetőség)
Ráadásul, a monitor látását az is nagyon befolyásolja, hogy a környezet megvilágítása milyen. A profik rendkívül kényesen, spéci műszerekkel állítják be a fényeket, kalibrálják monitort, szkennert, nyomtatót, fényképezőgépet. Ilyesmire házi körülmények között nem nagyon van esély.

A dolog lényege, hogy soha, azaz soha nem lesz olyan színű a fotó tárgya, mint a közvetlenül látott "képen", de még azt is lehetetlen megoldani, hogy egy távoli gépen a színe pont olyan legyen, mint amit mi látunk a saját gépünkön. Arról nem beszélek, hogy hány konverzión esik át útközben, de azt mi biztosítja, hogy a távoli gép monitora pont úgy van kalibrálva, mint a miénk, és pont olyan fényviszonyok között használják?

Csak azt akarom mondani, nagyon buta dolog azon kiakadni, hogy nem pont olyan a színe a terméknek élőben, mint amit a képen látunk.

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-14 21:51) *
Veled biztosan nincs baj. rolleyes.gif A fény nagyon sokat számít. Rengeteget. Legalábbis nálam. A vaku nálam nemigen használható, de neked lehet, hogy jó. Különben tök jók a képeid.
Ja és én egy 30000 Ft-os alapgéppel fényképezek. Szerintem ide elég. (De mindjárt jön valaki, akinek nagyon jó gépe van és jól fejbe vág, hogy ilyet mondok. punish.gif )

Mert? Én legtöbb fotómat egy 65e Ft-os géppel készítettem. Szerintem az egy alapgép. De készítek jobb híján egy olyan géppel is fotókat, ami 170e Ft volt, csak 8 évvel korábban. A 65-es százszor többet tud. De mindegyik képét meg kell dolgozni utólag is.
Szóval nem az számít, mennyibe került a fotómasina, a kérdéskör sokkal komplexebb.

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-15 09:14
Létrehozva: #12838

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-15 08:56) *
Nem tudom. Mindig attól félek. A mostani raktáramban semmi fűtés nincs, ha -25 °C van, akkor annyi van ott is. És félek, ha beviszem a lakásba, akkor a meleg.... szóval fene tudja. A porcelán bírja, de az üveg (?) .... tudom, elvben nem lehetne baja.

Emiatt ne aggódj pillanatig sem. A legközönségesebb üveg is csak ennél sokkal extrémebb hőingás esetén reped el. Mikor igen vad hidegben kinyitjuk a befelé nyíló hagyományos szobai ablakot, annak sem lesz baja. Bátran vegyél, árulj, gazdagodj. rolleyes.gif Vállalok garanciát a leejtés, forróvízbe rögtön bemerítés esetét kivéve. good2.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-15 08:56
Létrehozva: #12839

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-15 08:54) *
Már miért repednének meg?

Nem tudom. Mindig attól félek. A mostani raktáramban semmi fűtés nincs, ha -25 °C van, akkor annyi van ott is. És félek, ha beviszem a lakásba, akkor a meleg.... szóval fene tudja. A porcelán bírja, de az üveg (?) .... tudom, elvben nem lehetne baja.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-15 08:54
Létrehozva: #12840

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-15 08:47) *
Köszönöm, megpróbálom. Azért nem árulok üveget, mert nem tudom fényképezni. Pedig lenne néha alkalmam hozzájutni.smile.gif És a közelítő jövőben a tárolás sem lenne gond. Nem merem most fűtetlen helyen tárolni őket, mert félek, hogy elrepednek, de nagyon úgy tűnik, hogy ez a gondom megoldódik.smile.gif

Már miért repednének meg?

--------------------

+Quote Post

1529 Oldal V  « < 640 641 642 643 644 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-26 07:06