IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1547 Oldal V  « < 664 665 666 667 668 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-04-10 20:31
Létrehozva: #13301

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-10 19:00) *
Megnyugtatlak, nem csak neked. Ez borzasztó. sad1.gif Annyira, hogy ilyen alávalóságot nem is tudok megvitatni bővebben. Igazán sajnálom.

A helyzet az, hogy a közoktatást az adóból finanszírozza az állam. Azaz a tanárok fizetésétől elkezdve a WC-papíron keresztül a könyvtárak berendezéséig mindenre a befizetett adóból jut. A kiegészítő normatíva is, amit a fenntartó vagy odaad, vagy sem. Csak az a helyi adókból. Ha pályázaton nyer valaki, az némiképpen más, mert az függ a pályázattól is. Szóval befizetjük az adónkat, hogy a gyerekeink iskolába járhassanak (többek között). Erre jönnek ilyen emberek, akik nem csak ellopják ezt, hanem még az otthagyottat tönkre is teszik. Jó esetben elkapja őket a rendőrség. Na és ha szépen leültetik őket, akkor ki is tartja el őket? Hát ugyanúgy mi, a befizetett adónkból. Nekik emberi jogaik vannak. Egyszer hallottam, hogy mennyibe kerül egy napjuk. Nem emlékszem már, mennyi volt, de lehátaltam az összegtől.
Azt hiszem, talán nem vagyok demagóg és talán egy szadista állat sem. De nagyon helyesnek tartanám, ha a tolvajok, vandálok, gyilkosok, csalók és sikkasztók, nagyon kemény munkát kellene, hogy végezzenek. Segédmunkát. Szemétszedés, útépítés, kőtörés, és minden olyan, amit elvégeznek emberek. Mivel ezekért a munkákért minimálbér jár ma nagyjából, hát ők is megkapnák ezt az összeget. Csakhogy ebből az összegből kellene fizetniük a szállásukat, őrzésüket, kajájukat és rezsijüket, mosást, ruhát, mindent. A fennmaradó összegből pedig fizetnék a károkozást. Azok, akik anyagi kárt okoztak másoknak, azok addig élnének így, függetlenül a diplomájuktól, ameddig nem törlesztettek mindent. Amennyiben ez 20 év lenne, akkor 20 évig. Azt hiszem, hogy ez nem sért személyiségi jogokat, mert hiszen a munka nem szégyen, nem alávaló. De úgy veszem észre, hogy bizonyos körökben ez visszatartó erő lenne.
Az életellenes cselekményeknél másképpen mérlegelnék, ezt nem fejtem ki most. Természetesen nem a szemet szemért, fogat fogért elvet preferálom.
Ezekre a gondolatokra jutottam a porcelán beáztatása közben.

Egyáltalán nem értem a rongálást. És különben azt sem értem, hogy miért kell elvenni valamit, ami nem az övé. Basszus! Az hogy nem szabad, az nem visszatartó erő?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-10 19:00
Létrehozva: #13302

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-10 18:50) *
Betörtek a sulinkba. unsure.gif Brutális módon szétverték a természettudományi előadóban a rozsdamentes mosogatókat, hogy a csaptelepeket kiszedjék. Elvittek két laptopot, az épületben működő másik intézményt is kifosztották. Több kárt okoztak talán, mint amennyit nekik hozott a konyhára a kis akciójuk.
És hát ez egy iskola, ahol a gyerekek tanulnak. Nem is értem. sad.gif Neki nincs gyereke? Nem is lesz? Egy ilyen természettudományi előadó egy vagyon. Lehetőség, hogy olyan körülmények között dolgozzanak a diákok, ami nem középkori. Szóval klassz volt, tényleg.
Megint egy csont, amin lehet rágódni... legalábbis nekem.

Megnyugtatlak, nem csak neked. Ez borzasztó. sad1.gif Annyira, hogy ilyen alávalóságot nem is tudok megvitatni bővebben. Igazán sajnálom.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-10 18:50
Létrehozva: #13303

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Betörtek a sulinkba. unsure.gif Brutális módon szétverték a természettudományi előadóban a rozsdamentes mosogatókat, hogy a csaptelepeket kiszedjék. Elvittek két laptopot, az épületben működő másik intézményt is kifosztották. Több kárt okoztak talán, mint amennyit nekik hozott a konyhára a kis akciójuk.
És hát ez egy iskola, ahol a gyerekek tanulnak. Nem is értem. sad.gif Neki nincs gyereke? Nem is lesz? Egy ilyen természettudományi előadó egy vagyon. Lehetőség, hogy olyan körülmények között dolgozzanak a diákok, ami nem középkori. Szóval klassz volt, tényleg.
Megint egy csont, amin lehet rágódni... legalábbis nekem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-10 17:21
Létrehozva: #13304

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-04-10 08:22) *
Rendes szállodában van olyan 3 in 1 izé tasakban odakászítve...

Akkor ez rendetlen hely lehetett, mert a szobai hűtőben csak piák meg üdítők voltak. De már megjöttem. Fáradtan és a súlygyarapodástól bánatosan. unsure.gif
A héten csak teát iszom, meg citromlevet.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-10 11:47
Létrehozva: #13305

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2012-04-10 11:21) *
De Jóóóóó! Pörög a topic... victory.gif dance2.gif nature.gif laugh1.gif headbang.gif

Remélem mindenki kipihente az ünnepet, és frissült erővel kezd az elfogyasztott sonka, kalács, krémes, zserbó által kialakult úszógumi ledolgozásához. jumping.gif bear4.gif cat5.gif Pedig megfogadtam, hogy minden kínált/erőszakolt adagnak csak a felét eszem meg. Hát mit mondjak...? Ma reggel azt éreztem, a tükör nem a legjobb barátom scare.gif

Uhh, az ünnep nekem nagyon munkás volt, de legalább lesz mit kipihennem.biggrin.gif A kajahegyek még engem is megviselnek, pedig nálam a sonka és társai nem játszanak. Ellenben a tradicionális sütemények... hajajjj.... leültem Kaposváron a fotelbe, és pont csak egy kicsit kellett előrehajolnom, hogy elérjem a süteményes tálat. laugh.gif Tulajdonképpen fel lehetett fogni "hátizomerősítőgyakorlatnak" is. Szóval ahogy edződött a hátam, úgy dudorodott a hasam. Nem biztos, hogy bátran állnék a mérlegre. biggrin.gif
Régen a népek vallási megfontolásból böjtöltek ilyentájt. Húsvétkor ehettek először igazán. Ami méreganyag addig kiürült a testükből, azt gyorsan pótolták. biggrin.gif Tradicionálisan eszünk, iszunk. Általában is sokkal többet annál, mint amennyit kellene.
Bezzeg a népek nem vateráztak az ünnep alatt, mert megint megállt a forgalmam. De majd most!! Mindenki elmegy dolgozni és nekiáll vásárolni, mert megszokta, ha szokásos napok, ahhoz hozzátartozik a Vatera. Kivéve persze azokat, akik a kiskertekben kapálgatnak (Hej VateraTibi, VateraTibi. laugh.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2012-04-10 11:21
Létrehozva: #13306

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 22:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

De Jóóóóó! Pörög a topic... victory.gif dance2.gif nature.gif laugh1.gif headbang.gif

Remélem mindenki kipihente az ünnepet, és frissült erővel kezd az elfogyasztott sonka, kalács, krémes, zserbó által kialakult úszógumi ledolgozásához. jumping.gif bear4.gif cat5.gif Pedig megfogadtam, hogy minden kínált/erőszakolt adagnak csak a felét eszem meg. Hát mit mondjak...? Ma reggel azt éreztem, a tükör nem a legjobb barátom scare.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-10 08:24
Létrehozva: #13307

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-10 08:16) *
Nincs levegőnek nézés. Ez a félreértés abból eredhet, hogy Ön talán reagálást vár tőlem olyan hozzászólásokra is, amire én nem tartom szükségesnek.

Igen, ez valószínűleg így lehet. Én ezt nevezem így. Egyébként nincs vele semmi baj. smile.gif Meg amúgy is megszoktam már az élet egyéb területein is, edzett vagyok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-04-10 08:22
Létrehozva: #13308

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-10 05:01) *
Szép reggelt. rolleyes.gif
Ha meggondolom, itt a szállodában csak héttől ihatok egy rendes, mit rendes, akármilyen kávét. wacko.gif
Melegvíz volna, legközelebb instant izé nélkül egy lépést sem.

Rendes szállodában van olyan 3 in 1 izé tasakban odakászítve...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-10 08:16
Létrehozva: #13309

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-09 22:36) *
Hát haragra nem is volt oka, nem is gondoltam, hogy haragszik. A másik kérdés, a levegőnek nézés, az más tészta. ...

Nincs levegőnek nézés. Ez a félreértés abból eredhet, hogy Ön talán reagálást vár tőlem olyan hozzászólásokra is, amire én nem tartom szükségesnek.
IDÉZET(zejopy @ 2012-04-09 22:36) *
Apropó: Miért nem vette ki a Vészt a kiemelt topikok közül? Ennyit nem szokott vele várni.smile.gif

Eszembe sem jutott, de majd legközelebb jobban figyelek mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mosomacilany
hozzászólás 2012-04-10 07:47
Létrehozva: #13310

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-09 12:16
Azonosító: 1 403 957

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-10 07:44) *
Nagyon hideg van tényleg, de én télen is reggel mosok. Persze megszárítom nagyon.
Állítólag megint melegszik az idő, és állítólag majd melegebb lesz, mint az átlag.
Mert újabban mindig rekordok vannak. Télen hideg, nyáron melegrekordok, vagy akár fordítva is....

Az jó ha melegszik, mert a pincében nagyon utamban vannak a kaktuszaim, jó lenne felhozni őket már. rolleyes.gif

A hozzászólást -mosomacilany- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-10 07:49

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-10 07:44
Létrehozva: #13311

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-10 07:11) *
Hideg van ám felétek is, remélem jól megszárítottad, bajod ne legyen. rolleyes.gif Engem ilyen baj nem érhet, törülközővel szárítom azt a két millimétert. wink.gif

Nagyon hideg van tényleg, de én télen is reggel mosok. Persze megszárítom nagyon.
Állítólag megint melegszik az idő, és állítólag majd melegebb lesz, mint az átlag.
Mert újabban mindig rekordok vannak. Télen hideg, nyáron melegrekordok, vagy akár fordítva is....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-10 07:11
Létrehozva: #13312

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-10 06:08) *
smile.gif Remélem megkaptad. Jézus, mindjárt indulni kell.... hajat mostam... unsure.gif

Hideg van ám felétek is, remélem jól megszárítottad, bajod ne legyen. rolleyes.gif Engem ilyen baj nem érhet, törülközővel szárítom azt a két millimétert. wink.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-10 06:08
Létrehozva: #13313

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-10 05:11) *
Erkélyajtó akad, kibotorkálok. Mire mennék nélküled. thank_you.gif

smile.gif Remélem megkaptad. Jézus, mindjárt indulni kell.... hajat mostam... unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-10 05:11
Létrehozva: #13314

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-10 05:06) *
Szép reggelt neked is és mindenkinek.smile.gif Ezt a reggelt már kibírod.smile.gif Addig is nyisd az ablakod, küldöm fénypostával.

Erkélyajtó akad, kibotorkálok. Mire mennék nélküled. thank_you.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-10 05:06
Létrehozva: #13315

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-04-10 05:01) *
Ha meggondolom, itt a szállodában csak héttől ihatok egy rendes, mit rendes, akármilyen kávét. wacko.gif

Szép reggelt neked is és mindenkinek.smile.gif Ezt a reggelt már kibírod.smile.gif Addig is nyisd az ablakod, küldöm fénypostával.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-04-10 05:01
Létrehozva: #13316

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-04-09 22:56
Létrehozva: #13317

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-09 22:03) *
Kedves zejopy!
...
Örülök, hogy újra köztünk van.

Csatlakozom. Zejopy nélkül a fórum olyan mint a Dallas Bobby nélkül. (én kérek elnézést)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-09 22:36
Létrehozva: #13318

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves zejopy!

Akkor jó mosking.gif
Nem, nincs semmi baj, nem haragudtam, nem is volt rá okom és természetesen nem néztem levegőnek sem smile.gif

Hát haragra nem is volt oka, nem is gondoltam, hogy haragszik. A másik kérdés, a levegőnek nézés, az más tészta. Sok esetben nem az számít, hogy bizonyos dolgokat Ön minek szán, hanem, hogy minek látszik. Ugye emlékszik? A Vaterán nem csak szabályosnak kell lenni, annak is kell látszani. Ez itt is áll.
Persze, gondolkodtam a dolgon, egyértelműen ez van. Hol levegőnek néz, hol kedves. Én ezt hol tolerálom, hol nem. Nem szoktam kimondani, de most kimondtam. (A legutóbbi üveg effektus látványos volt smile.gif) Néha elmegyek, néha visszajövök.
A dolog bántó, mert a nickek mögött is emberek vannak. Ön ezt hol tudja, hol nem. Én pedig hol nagyon kedvelem, hol pedig.... mindegy.

Két nagyon fontos dologgal végeztem a szünetben, a vártnál sokkal hamarabb. Így hát van szabad kapacitásom. Na és még mindig szeretek fórumozni. Kész a hüyle portfólióm, már szombaton nyomtatásra kész állapotban volt. Mintha a csillagos eget akasztották volna le a nyakamból. Ma ki is nyomtattam. Úgyhogy igen, itt vagyok és boldogítom azt, aki szereti a jelenlétemet. Aki nem, az magára vessen.biggrin.gif

(10 perccel később, de tudom, hogy ragasztani fog a fórummotor.)

Apropó: Miért nem vette ki a Vészt a kiemelt topikok közül? Ennyit nem szokott vele várni.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-09 22:40

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-04-09 22:03
Létrehozva: #13319

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-04-09 21:44) *
Kedves Benz! smile.gif

Nagyon vigyázni fogok ezentúl. ...

Kedves zejopy!

Akkor jó mosking.gif
Nem, nincs semmi baj, nem haragudtam, nem is volt rá okom és természetesen nem néztem levegőnek sem smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-04-09 21:44
Létrehozva: #13320

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-04-05 08:09) *
Kedves zejopy!

Legyen kedves az ilyen utólag kiürített hozzászólásokat mellőzni. A másik topikban is töröltem egy hasonlót és a közelmúltban is volt rá példa.
Vagy olyasmit írjon, amit öt perc múlva is tud vállalni vagy inkább hozzászólás előtt gondolja át.
Köszönöm.

Kedves Benz! smile.gif

Nagyon vigyázni fogok ezentúl. Nem tudtam, hogy ekkora problémát okoz, illetve azt gondoltam valami tévedésem folytán, hogy akkora problémát nem okoz, hogy megemlítse. Mert persze tudom, hogy hivatalosan nem szabad.
Természetesen tudom vállalni a leírtakat, csupán úgy éreztem, hogy felesleges leírnom. Azaz először azt gondoltam, leírom, aztán rájöttem, hogy Ön úgy is teljesen tisztában van a dologgal, ezért mégis felesleges.

De akkor csak hogy lássa, nem arról volt szó, hogy nem tudom vállalni, íme a post:
"Nem szükséges válaszolnia, látom, valami baja van velem.
Tudja, úgy vagyok a dologgal, hogy lehet bármennyire jó a társaság, ha a házigazda következetesen levegőnek néz, akkor abba a buliba nem megyek többet.
Nem igazán értem a dolgot, mert tudtommal nem bántottam meg semmivel, de ha Önnek így jó, akkor lelke rajta. Lassan majd kikopok innen, mert ezzel a mentalitással nem tudok azonosulni. Én vagy kedvelek valakit, vagy nem. Ha kedvelem, akkor aszerint viselkedem, függetlenül attól, hogy sok a munkám, vagy sem, jó napom van-e, vagy rossz. Ha pedig nem kedvelem, akkor ráérő időmben, unalmamban sem vagyok kedves."

A véleményemet most is tartom, én ugyanis mindig tudom vállalni amit mondok, még akkor is, ha bebizonyosodik, hogy tévedtem. Ha jól emlékszem, akkor ennek már tanúbizonyságát is adtam. smile.gif Tehát téves és sértő volt feltételeznie, hogy nem tudok vállalni valamit, amit kimondtam. Ennél én sokkal súlyosabb egyéniség vagyok. smile.gif Természetesen megértem, ha Ön nem ismer annyira, hogy ezt felmérhesse. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-04-09 21:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1547 Oldal V  « < 664 665 666 667 668 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-18 01:36