IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 680 681 682 683 684 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2012-03-15 10:19
Létrehozva: #13621

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-15 09:06) *
Szép jó reggelt!

Nekem sincs rabbit.gif

Ön is sokáig aludt? Vagy netán azért nincs, mert korán kelt?
Süt a nap. smile.gif
Tegnap mentem a városban. Akkor, amikor a gyerekek mentek az iskolába. Sok-sok fekete-fehér ruhás gyerek. A környékünkön több nagy létszámú iskola van.
Elgondolkodtam, hogy vajon mit szólna Petőfi, ha ezt látná. Na és azok, akik ebben a dologban benne voltak. Azóta sem vagyunk szabadok, de az évfordulón kötelező jelleggel sablonünnepségeket tartanak. Olyan visszás gondolataim támadtak, mint minden ilyen nap környékén.

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-03-15 09:17) *
Ne is legyen, úgyis turbó üzemmódra kapcsolsz, ha már megittad a kave.gif-t. mosking.gif

Megittam, most asszem megzuhanyzom, addigra felfogom, mi az, ami rám vár ma. És akkor tényleg begyújtom a rakétákat. Szerintem ez a hajnali hüllő üzemmód az önvédelmi reflexem, mert így legalább a nap eleje úgy kezdődik, hogy nem fogom fel a rám váró teendő halmazt.biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-03-15 10:17
Létrehozva: #13622

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-15 09:04) *
Legyen szép a reggeletek.smile.gif Nekem nincs bűntudatom, hogy sokáig aludtam.biggrin.gif

Ne is legyen, úgyis turbó üzemmódra kapcsolsz, ha már megittad a kave.gif-t. mosking.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-15 10:06
Létrehozva: #13623

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-15 09:04) *
Legyen szép a reggeletek.smile.gif Nekem nincs bűntudatom, hogy sokáig aludtam.biggrin.gif

Szép jó reggelt!

Nekem sincs rabbit.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-15 10:04
Létrehozva: #13624

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-03-15 09:24
Létrehozva: #13625

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-15 08:06) *
Én is szép reggelt kívánok. Nem is tudom, magam hová soroljam? Ezen tépelődöm. 9ll.gif Ma megint hajnal négyig henyéltem. Elkárhozom, az már bizonyos. biggrin.gif Megyek is, msn646.gif mert én munkaidőben vagyok reggel hat óta. S mint tudjuk, munkából fakad a jólét. mosking.gif

4-kor én még javában aludtam, most szégyellem is egy kicsit magam. unsure.gif
Épp egy könyvet olvasok újra: "Ősember a pénztárcámban" alcím "Miért olyan nehéz meggazdagodni?"
Lehet, hogy mégis lottóznom kellene? 9ll.gif Idővel kiderül. mosking.gif
Jó munkát kívánok Eff! smile.gif

A hozzászólást -Hathor14- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-15 09:26

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-15 09:06
Létrehozva: #13626

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-03-15 07:52) *
Napsugaras jó reggelt kívánok a korán kelőknek és a későn ébredőknek! smile.gif

Én is szép reggelt kívánok. Nem is tudom, magam hová soroljam? Ezen tépelődöm. 9ll.gif Ma megint hajnal négyig henyéltem. Elkárhozom, az már bizonyos. biggrin.gif Megyek is, msn646.gif mert én munkaidőben vagyok reggel hat óta. S mint tudjuk, munkából fakad a jólét. mosking.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-15 09:07

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-03-15 08:52
Létrehozva: #13627

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Napsugaras jó reggelt kívánok a korán kelőknek és a későn ébredőknek! smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-14 22:01
Létrehozva: #13628

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-14 20:54) *
Korrekt. good2.gif

Köszönöm.smile.gif Tényleg így gondolom. Sajnálom, hogy nem kezdtem sokkal korábban. Évekkel ezelőtt neki lehetett volna állni és akkor most minden más lenne.smile.gif
Tényleg nagyon jó lehetőségnek érzem a Vaterát. És nemcsak anyagi szempontból, hanem az én életemben az egyensúlyt is hivatott szolgálni. Ha ez nem lenne, akkor mára már egy teljesen elvarázsolt, minden racionalitást nélkülöző ember lennék. Ok, nem mondom, hogy most két lábbal állok a talajon, mert ez nem lenne igaz, de néha legalább a lábujjaimmal megérintem azt. Persze egy normális embernél ez a plusz hozadék nincs meg, de ez meg az én egyéni szerencsém.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-14 21:54
Létrehozva: #13629

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-14 17:30) *
Amúgy eléggé szomorú, hogy senki sem akar fizetni semmiért. Pedig tiszta sor. Fizetek egy szolgáltatásért. Ennek teljesen átlátható, bekalkulálható ára van. Végiggondolhatom, hogy megéri-e nekem. Ha igen, akkor indítom az aukciót, ha nem, akkor kimegyek a piacra, vagy kis kocsival tolom magam előtt az árut és ordítok az utcán, hogy ezt, meg azt vegyenek. Mert azért be kell látni, hogy ennél kényelmesebb megoldás, mint a Vatera, nincs. Nem kell üzlethelyiségre, helypénzre költeni, az aukciót elindítod, és utána már csak az újraindításról kell gondoskodni, és a cuccot nem csak nyitvatartási időben, hanem a nap 24 órájában látják a vevők. Olyan emberekhez is eljuthat az áru, aki amúgy nem venné meg, mert egy adott helyen, egy boltban csak egy szűk kör látja, míg itt az egész ország. És bármikor. Azok is, akik úgy dolgoznak, hogy normális üzleti nyitva tartás szerint nem lennének potenciális vásárlók. Tényleg olyan sok ezért a FD és a 6%? Szerintem nem. Ha a saját példámból indulok ki, esélyem sem lett volna hagyományos módon ennyi porcelánt eladni. És költségem alig van vele. Nem kellett boltossá válnom, csinálom mellette a művészi tevékenységemet, ami egy bolt mellett nem menne. Magyarul megvan az a lehetőség, hogy a polgári foglalkozásomban alkothatok és mégis tudok vinni egy viszonylag nagy üzletet. Az igaz persze, hogy ehhez kell az én hiperaktivitást súroló beállítottságom, de nyugodtabb embereknek is adott a lehetőség, esetleg valamivel kisebb léptékben.

Ezek a gondolatok születtek meg a fejemben a postod hatására. Amik persze eddig is benne voltak, csak most kijöttek. smile.gif

Korrekt. good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-14 21:53
Létrehozva: #13630

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-14 20:50) *
Szerintem is jó lesz így.

Nagyon vártam, mert izgatta a kérdés a fantáziámat.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-14 20:23
Létrehozva: #13631

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-14 19:08) *
......... Ez így kerek. good2.gif
Mint mindig. smile.gif

blush2.gif Köszönöm.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-14 20:08
Létrehozva: #13632

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-14 17:30) *
Igen, teljesen igazad van. És nem is volt mindig így. Ennek a dolognak a bevezetésére akkor lett szükség, amikor a FD képbe került. Ugyanis az volt a tendencia, hogy a feltöltési díj kikerülése érdekében első lépésként horribilis postaköltségeket kértek. Azaz indították az 1 Ft-os aukciót, ami ingyen van, és elkértek postára csillagászati összegeket. OK, Vatera lépett, meg kellett adni a postaköltséget. A szemfüles népek rögtön azt mondták, hogy akkor a postaköltség valós, de felszámoltak 1-2000 Ft-okat a csomagolásra. A Vati rögtön betiltotta azt is. Ha az emlékezetem nem csal, akkor napokban lehetett mérni a reakciót, mert szerintem ők is végiggondolták, hogy nagy valószínűséggel ez lesz az eladók lépése. Szerintem már készen lehetett a forgatókönyv, csak egy kicsit kivártak. De lehet, hogy tévedek a kronológiában, mert a kettő egyszerre került bevezetésre. Nem emlékszem biztosan, mert engem nem érintett a dolog, hisz amióta vaterázom, mindig annyit kértem szállításra, amennyibe került.

Amúgy eléggé szomorú, hogy senki sem akar fizetni semmiért. Pedig tiszta sor. Fizetek egy szolgáltatásért. Ennek teljesen átlátható, bekalkulálható ára van. Végiggondolhatom, hogy megéri-e nekem. Ha igen, akkor indítom az aukciót, ha nem, akkor kimegyek a piacra, vagy kis kocsival tolom magam előtt az árut és ordítok az utcán, hogy ezt, meg azt vegyenek. Mert azért be kell látni, hogy ennél kényelmesebb megoldás, mint a Vatera, nincs. Nem kell üzlethelyiségre, helypénzre költeni, az aukciót elindítod, és utána már csak az újraindításról kell gondoskodni, és a cuccot nem csak nyitvatartási időben, hanem a nap 24 órájában látják a vevők. Olyan emberekhez is eljuthat az áru, aki amúgy nem venné meg, mert egy adott helyen, egy boltban csak egy szűk kör látja, míg itt az egész ország. És bármikor. Azok is, akik úgy dolgoznak, hogy normális üzleti nyitva tartás szerint nem lennének potenciális vásárlók. Tényleg olyan sok ezért a FD és a 6%? Szerintem nem. Ha a saját példámból indulok ki, esélyem sem lett volna hagyományos módon ennyi porcelánt eladni. És költségem alig van vele. Nem kellett boltossá válnom, csinálom mellette a művészi tevékenységemet, ami egy bolt mellett nem menne. Magyarul megvan az a lehetőség, hogy a polgári foglalkozásomban alkothatok és mégis tudok vinni egy viszonylag nagy üzletet. Az igaz persze, hogy ehhez kell az én hiperaktivitást súroló beállítottságom, de nyugodtabb embereknek is adott a lehetőség, esetleg valamivel kisebb léptékben.

Ezek a gondolatok születtek meg a fejemben a postod hatására. Amik persze eddig is benne voltak, csak most kijöttek. smile.gif

Csak egy kiemelésre vállalkozom. rolleyes.gif Minden egyéb felesleges. Ez így kerek. good2.gif
Mint mindig. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-14 18:30
Létrehozva: #13633

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-14 15:42) *
....... Nem mondom, így olyan összeg után is jutalékot fizetek, mely nekem nem bevétel......

Igen, teljesen igazad van. És nem is volt mindig így. Ennek a dolognak a bevezetésére akkor lett szükség, amikor a FD képbe került. Ugyanis az volt a tendencia, hogy a feltöltési díj kikerülése érdekében első lépésként horribilis postaköltségeket kértek. Azaz indították az 1 Ft-os aukciót, ami ingyen van, és elkértek postára csillagászati összegeket. OK, Vatera lépett, meg kellett adni a postaköltséget. A szemfüles népek rögtön azt mondták, hogy akkor a postaköltség valós, de felszámoltak 1-2000 Ft-okat a csomagolásra. A Vati rögtön betiltotta azt is. Ha az emlékezetem nem csal, akkor napokban lehetett mérni a reakciót, mert szerintem ők is végiggondolták, hogy nagy valószínűséggel ez lesz az eladók lépése. Szerintem már készen lehetett a forgatókönyv, csak egy kicsit kivártak. De lehet, hogy tévedek a kronológiában, mert a kettő egyszerre került bevezetésre. Nem emlékszem biztosan, mert engem nem érintett a dolog, hisz amióta vaterázom, mindig annyit kértem szállításra, amennyibe került.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-14 16:42
Létrehozva: #13634

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-14 14:28) *
Megy annak, aki akar. smile.gif Bizosan örülnek családod hölgy tagjai ennek a tulajdonságodnak.smile.gif
Hmmm... ezt megnéztem volna.biggrin.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-14 15:19) *
Na kb szerintem ez a helyes hozzáállás egy figyelmeztetés után. Végre valaki.
Ezt hiányolom minden hasonló esetben. A napokban is volt egy negatív példa, talán emlékeztek.
Most mondjátok meg, miért nem így áll hozzá mindenki?

Óóóó, remekül ment, de mivel a kolléganő a hierarchiában alattam van, a kivitelezés jórészt őt dicséri. Én csak irányt mutattam, ellenőriztem, meg reám hárult a logisztika. good2.gif

Emlékszem. Nem is értem mire ez a vergődés ezekkel a borítékokkal, egyebekkel? Jó, pénzbe kerülnek, nem is kevésbe. Úgy kell a termék árát kalkulálni. Legyen benne a leütési árban minden. Nem mondom, így olyan összeg után is jutalékot fizetek, mely nekem nem bevétel, de jobbat nem tudok. Vagy piacképes így, vagy nem. rolleyes.gif A postával már volt vevői hitvitám. Meg volt adva az adott aukcióra a 465-ös ajánlott, de vett még valamit, így 250 valahány gramm lett, az pedig már 650 Ft. Nehéz volt megértetni a súlykategóriák problémáját.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-14 16:44

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-14 16:31
Létrehozva: #13635

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-14 15:25) *
Jó lenne smile.gif

Ha ilyen a hozzáállás, akkor nincs az az energiabefektetés, amit sajnálna az ember az ügy érdekében.
Már kezdő post is nagyon szimpatikus volt. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-14 16:25
Létrehozva: #13636

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-14 15:19) *
Ezt hiányolom minden hasonló esetben. A napokban is volt egy negatív példa, talán emlékeztek.

Jó lenne smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-14 16:19
Létrehozva: #13637

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(konzolkartelhu @ 2012-03-14 15:15) *
A boríték árát pedig kiveszem, köszönöm!:)

További szép napot!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-14 15:28
Létrehozva: #13638

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-14 13:56) *
Igazán örvendek, ha sikerült örömet okozni. rolleyes.gif Hát még az milyen lenne, ha a hölgyekre vonatkozó összes gondolatiramlásom leírtam volna? mosking.gif

Megy annak, aki akar. smile.gif Bizosan örülnek családod hölgy tagjai ennek a tulajdonságodnak.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-14 13:56) *
Ami a munkát illeti, egészen bizarr feladatot (is) kaptam ma. Egy kolleginával teát főzünk, kokárdákat készítünk. Mik nem vannak?

Hmmm... ezt megnéztem volna.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-14 15:28
Létrehozva: #13639

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves barátaim, Hölgyeim és Uraim!

Mint többen bizonyára értesültek róla, kedd este Svájcban rendkívül tragikus buszbaleset történt, amelyben 28 ember, köztük 22 gyermek meghalt. 24 sérültje is volt a közlekedési katasztrófának.

Munkám révén sok év alatt számos szörnyű közlekedési és egyéb tragédiának lehettem szemtanúja, szinte már "megszoktam", - amennyire ilyesmit meg lehet szokni - de ez az eset engem is megállít egy pillanatra. Mint ember és gyakorló szülő osztozom a hátramaradottak gyászában, fájdalmában. Javaslom, hogy belga busz áldozatul esett utasainak emlékére 20 és 21 óra között csendesüljünk el ezen a helyen.
Köszönöm a megtisztelő figyelmet és megértést! thank_you.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-14 15:29

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-14 14:56
Létrehozva: #13640

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-14 13:41) *
Mmmmm.. nyami ....öröm veled beszélgetni. biggrin.gif Tudod, mit kell mondani egy nőnek, hogy jól érezze magát. smile.gif
Természetesen a nem munkára utaló jókívánságra gondolok, bár az sem mellékes. rolleyes.gif

Igazán örvendek, ha sikerült örömet okozni. rolleyes.gif Hát még az milyen lenne, ha a hölgyekre vonatkozó összes gondolatiramlásom leírtam volna? mosking.gif Ilyet persze itt nem teszünk ugyebár. Átadom képzelgéseim tárházát biankó csekk képében. Szabadon bárki által kitölthető. Azért a beváltásnál némi mértéktartás nem árt, elvégre smiley-char124.gif nem ..... biggrin.gif
Ami a munkát illeti, egészen bizarr feladatot (is) kaptam ma. Egy kolleginával teát főzünk, kokárdákat készítünk. Mik nem vannak?

--------------------

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 680 681 682 683 684 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-01 03:41