IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1529 Oldal V  « < 691 692 693 694 695 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-03-09 12:18
Létrehozva: #13841

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(hytech @ 2012-03-08 22:57) *
Szia Oroszlán,
...
Már majdnem megírtam az igazi válaszom neked de megakadt a szemem az utolsó mondatod utolsó részén...

Szia hytech,

Ide írom, elkerülendő az offtopic-vádat.

Visszanézve meglehet, hogy nem minden szavam volt pontosan a helyén.
Ami az objektivitást illeti, majdhogynem munkaköri kötelességem, így ebben nem értek veled egyet. Nem szükséges bemutatnod a PPS-t, okoztak nekem is néhány ősz hajszálat korábban, így tisztában vagyok azzal, amiről írsz és ami az indulatodat táplálja.

Azonban az én rálátásom - és ez nem felvágás - tovább terjed ennél a topiknál, ezért is tudom nyugodt szívvel leírni azokat, amiket leírtam. Azért tartottam fontosnak kvázi "rád szólni", mert részedről sem objektivitás az a fajta skatulyázás, amivel ezt a társaságot illeted.
Kicsit olyan ez, mint a farkast kiáltó juhászfiú esete... nem egészséges, ha ennyire szemellenzősen tekintesz a dologra, és nélkülözöd a minimális jóindulatot.

Tiszta sor, hogy a Te bizalmadat úgy eljátszották, hogy ha fejre állnak, se tudják azt visszaszerezni; viszont ennek következtében Te is eleve elzárkózol az objektív szemlélettől.

IDÉZET(hytech @ 2012-03-08 22:57) *
Ps2: Ha lehetőség lenne rá szívesen megvitatnám veled telefonon vagy élőben ezt a témát mert leírni igen hosszadalmas és lassú lenne mindent.

Ha a székesfővárosban jársz, szívesen látlak egy kávéra itt a Halálcsillagon.

Üdv,
Oroszlán

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-09 11:33
Létrehozva: #13842

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hytech @ 2012-03-09 10:20) *
Most olvasom egy fórumon, hogy milyen méreteket ölt a net-es lehúzás.
Most már nem mindennapos hanem minden órás dologgá vált.
Nagyon durva.
Szerintem a rendőrségen van annyi ügy, hogy belefulladnak az ilyen aktákba.

Gondolom mindez köszönhető annak, hogy a média szétkürtölte a világban milyen egyszerű is csalni a web-en, így azok a 20 filléres mókusok is erre adják a fejüket akik azt sem tudják mi az a Vatera, proha**ver...

Valószínűleg a helyzet egy ideig még csak rosszabbodni fog.

Ez pedig nem jó reklám, nagyon nem...

Nem tudom Hytech. Tényleg nem. Nem vagyok bejáratos a rendőrségi aktákba, bár van egy rendőr ismerősöm, aki nyilván adna valamilyen választ, ha megkérdezném. De én itt a Vaterán nem látom, hogy jelentős mértékben nőtt volna a lehúzások száma. Igaz, máshol nem forgolódom.
Viszont magamra nézve, a saját mentálhigiéném szempontjából kötelezőnek tartom azt, hogy nem görcsölök előre azon, ami még nem történt meg. A jelenlegi helyzetnek és kötelezettségeknek felelek meg. Nekem eddig gond nélkül utaltak előre a vevők, egy-egy esetben fordult elő bizalmatlanság, de ez annyira ritka, hogy azt a pár vevőt nélkülözni tudom. Ha majd nagyobb méreteket ölt a dolog és a Vatera nem tudja ezt kivédeni, akkor átgondolom a dolgaimat, hogy a megváltozott helyzethez hogyan alkalmazkodjak. Akkor. És nem előbb. Úgyis lehet majd előre érezni. Gyakoribbak lesznek a bizalmatlan vevők, az egész megbillen. Mondom, lehet azt érezni.
Nem látok aggodalomra okot.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-03-09 11:20
Létrehozva: #13843

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-09 09:27) *
Hát csak tanácsolgassanak...

Most olvasom egy fórumon, hogy milyen méreteket ölt a net-es lehúzás.
Most már nem mindennapos hanem minden órás dologgá vált.
Nagyon durva.
Szerintem a rendőrségen van annyi ügy, hogy belefulladnak az ilyen aktákba.

Gondolom mindez köszönhető annak, hogy a média szétkürtölte a világban milyen egyszerű is csalni a web-en, így azok a 20 filléres mókusok is erre adják a fejüket akik azt sem tudják mi az a Vatera, proha**ver...

Valószínűleg a helyzet egy ideig még csak rosszabbodni fog.

Ez pedig nem jó reklám, nagyon nem...

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-09 10:27
Létrehozva: #13844

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-03-09 08:58) *
Ez volt már?

h ttp://webaruk.blogspot.com/2012/03/telefon-helyett-csapagy-tenyek-riport.html

Az utolsó mondat ki***ta a biztosítékot nálam. (szerintem nálad is ki fogja Zejopy)

Hát csak tanácsolgassanak. Mivel valóban az internetes kereskedelem megnövekedésével együtt azoknak a száma is növekszik, akik csalni akarnak, ezért ez a dolog még helytálló is lehet. De ez így csak részigazság, mert szerintem, (Benz?) az arányszám nem növekedett, sőt talán, ha jól gondolkodom, akkor talán még csökkenhetett is. Magyarul azt gondolom, hogy lehet, hogy az esetszám nőtt, ami esetleg riasztó lehet, de ha megnézzük a százalékos arányt, az nem, pontosan azért, mert már nem új az ilyen módon való csalás sem. Konkrétan a Vatera is nagyon sokat tesz ez ellen, gondolom a többi oldal is. Persze oda kell figyelni. Én nem vagyok magánszemély, bár cég sem, mégis hüyleség az utolsó mondat, persze, a múltkor általam beidézett cikkből én is pont ezen akadtam ki. De nekünk ott vannak az értékeléseink. Nagyon örülök, hogy már nem kezdő vagyok, hogy van egy stabil múltam, amire építhetek. Ilyen jellegű tanácsot a Vatera is ad, csak azzal a különbséggel, hogy nem ész nélkül, minden racionális dolgot mellőzve. Mert egyértelmű, hogy vannak helyzetek, amikor nem szabad előre utalni, de pl. neked, vagy nekem miért ne utalnának előre?
Ha ez az agymenés tartós lesz, (mert most már egyre többet lehet hallani), akkor a Vetera úgyis ki fogja találni rá a megoldást, mert ezt meg megszoktam, hogy kicsit a dolgok előtt járnak, legalábbis eddig így volt. Amikor még nem is tudtuk, hogy valami lesz, akkor ők már kivédték/megelőzték a dolgot. Na erre fizetjük a FD-at és a jutalékot (többek között). Szóval most nem kezdek el idegeskedni előre, bár látszik az irány, merre mozdul a szekér, de vannak, akik megoldják majd az ebből eredő problémákat, mint ahogy eddig is tették. Nekem csak egy dolgom van. Feltölteni, és csomagolni, meg ami ezzel együtt jár. (A legújabb fejlesztésnek köszönhetően hatalmas önbizalomra tettem szert, ugyanis látom, hogy mekkora összértékben van fent árum. Ezt sosem tudtam eddig.smile.gif Szóval én dolgozom, ők is dolgoznak és ez így nagyon jó lesz nekem és mindenkinek, aki ide teszi a bizalmát.smile.gif)

Kedves Benz! Azért a lila gondolatokkal kapcsolatban kérek szépen megerősítést.smile.gif Köszönöm.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-03-09 09:58
Létrehozva: #13845

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ez volt már?

h ttp://webaruk.blogspot.com/2012/03/telefon-helyett-csapagy-tenyek-riport.html

Az utolsó mondat ki***ta a biztosítékot nálam. (szerintem nálad is ki fogja Zejopy)

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-09 09:35
Létrehozva: #13846

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-09 08:29) *
Csak az igazat írtam smile.gif
A piros szöveg tényleg jól működik. Tegnap volt még csak a második eset a bevezetése óta, ez nagyon jó arány.

Az igazmondás már csak hab a tortán.smile.gif
Köszönöm, és mivel az én fejemben született meg a dolog, kicsit büszke is vagyok, de Önök alakították ki ilyen jól.smile.gif
Legyen szép, mosolygós reggele, sok napsütéssel.smile.gif

És mindenkinek legyen szép a reggel, nekem is az, remélem, a jó hangulat ragadós.smile.gif
És moooost: kave.gif kave.gif kave.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-09 09:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-09 09:29
Létrehozva: #13847

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-08 23:02) *
smile.gif Tudományos Benz! smile.gif Nem is mondok semmit. Engem máris leszerel a prevencióra való utalással, hiszen ezért kértem a figyelmeztető szöveget, ami itt is van azóta pirossal. Tudja, mit kell ahhoz mondania, hogy két legyet üssön egy csapásra. Nagyon, nagyon okos, és nehogy azt higgye, hogy ezt most negatív háttértartalommal mondom. A legkomolyabban, lenyűgöző.

Csak az igazat írtam smile.gif
A piros szöveg tényleg jól működik. Tegnap volt még csak a második eset a bevezetése óta, ez nagyon jó arány.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-09 07:53
Létrehozva: #13848

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-08 23:31) *
Jól is teszem, mert anarchia van itthon. Kb. 5 mosást kell kivasalnom, összehajtogatnom. Szóval elég volt a lustálkodásból.biggrin.gif

Szép napot mindenkinek. rolleyes.gif
Együtt érzek. Betegség miatt helyettesítettem ilyesmiben. Egy óra múlva majd leszakadt a derekam. Milyen lehet ezt a tisztítókban egész nap csinálni? sad.gif
"Jól" kezdődik a nap.
1. Orrom gyanúsan eldugulva, de torkom nem kapar. Remélem ez nem "az".
2. Tegnap vettem, azaz nyertem egy bakelitet. Az tűnt előnyösnek, hogy a lemez helyeként a VI. ker. volt megjelölve. Az értesítőben már az Örs vezér tere szerepel. Remek, ez azért arrébb van. Csak a posta jöhet szóba. De csak magamat okolhatom. Mindig osztom az észt, nem olvasnak, kérdeznek a vevők. Ha lett volna annyi tyúk eszem, a bót előtt rákérdezek a tetthelyre. Mentségemre szóljon, komolyan vettem a terméklapos infókat. Írtam neki, most várom a választ, hátha jó a VI. Ha nem, akkor így jártam. dry.gif
3. Nem tudom a postai díj PDF-t és a többi hasonlót megnyitni. Megsasolnám, a normál nagylemez mérete - nem tömege - miatt belefér-e az ajánlottba. 1115 Ft-os csomagként nem lenne valami jó vásár.

De azért megvagyok, mert legalább nem kell öt mosást kivasalnom. good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-09 00:31
Létrehozva: #13849

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-03-08 23:29) *
Holnap már jobban leszel!

Meglátod! wink.gif

Jól is teszem, mert anarchia van itthon. Kb. 5 mosást kell kivasalnom, összehajtogatnom. Szóval elég volt a lustálkodásból.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-03-09 00:29
Létrehozva: #13850

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-08 23:28) *
Nagy vonalakban. Holnap még nem megyek egyetemre, mert félek, hogy visszaesem. De ma csak reggel voltam lázas és egész nap aludtam. smile.gif

Holnap már jobban leszel!

Meglátod! wink.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-09 00:28
Létrehozva: #13851

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-03-08 23:19) *
Meggyógyultál már?

Nagy vonalakban. Holnap még nem megyek egyetemre, mert félek, hogy visszaesem. De ma csak reggel/délelőtt (?) voltam lázas és egész nap aludtam. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-09 00:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-03-09 00:19
Létrehozva: #13852

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-08 23:02) *
smile.gif Tudományos Benz! smile.gif Nem is mondok semmit. Engem máris leszerel a prevencióra való utalással, hiszen ezért kértem a figyelmeztető szöveget, ami itt is van azóta pirossal. Tudja, mit kell ahhoz mondania, hogy két legyet üssön egy csapásra. Nagyon, nagyon okos, és nehogy azt higgye, hogy ezt most negatív háttértartalommal mondom. A legkomolyabban, lenyűgöző.

Meggyógyultál már?

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-09 00:02
Létrehozva: #13853

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-08 22:53) *
Bad word filter a legtöbb fórumon működik. Ez egyrészt segíti a moderációt, másrészt megvédi a felhasználókat a figyelmeztetésektől.
Prevenció, mindenképpen hasznos dolog. Még akkor is, ha zavaróak a csillagok vagy esetleg sérti a hozzászólót a mondanivalója ilyen jellegű javítása.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-08 23:53
Létrehozva: #13854

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2012-03-08 22:45) *
Amúgy tökéletesen igaza van zejopynak (és ígérem ez az utolsó észrevételem ebben az ügyben), hogy teljesen felesleges a fórum hozzászólásokban automatikusan megváltoztatni, vagy kicsillagozni a trágárnak/nem kívánatosnak ítélt szavakat, ha valaki olyan kifejezéseket ír, ami nem fér bele a fórumszabályzat által rögzített stílusba, akkor írja le nyugodtan, jelenjen meg, legalább rögtön ki lehet törölni, és jogosan figyelmeztetni!

Bad word filter a legtöbb fórumon működik. Ez egyrészt segíti a moderációt, másrészt megvédi a felhasználókat a figyelmeztetésektől.
Prevenció, mindenképpen hasznos dolog. Még akkor is, ha zavaróak a csillagok vagy esetleg sérti a hozzászólót a mondanivalója ilyen jellegű javítása.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-08 23:49
Létrehozva: #13855

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-08 22:01) *
...mert ha beküldte volna, akkor én meg valóban eljuttattam volna a megfelelő helyre.
Ugyanakkor az is benne volt, hogy ez van, sok mindent nem tudunk tenni az ügyben.

Amúgy tökéletesen igaza van zejopynak (és ígérem ez az utolsó észrevételem ebben az ügyben), hogy teljesen felesleges a fórum hozzászólásokban automatikusan megváltoztatni, vagy kicsillagozni a trágárnak/nem kívánatosnak ítélt szavakat, ha valaki olyan kifejezéseket ír, ami nem fér bele a fórumszabályzat által rögzített stílusba, akkor írja le nyugodtan, jelenjen meg, legalább rögtön ki lehet törölni, és jogosan figyelmeztetni!

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-08 22:36) *
smile.gif Rendben, fejben tartom. Úgyis olyan kevesen vagyunk. Na és tudom, hogy néha "túlérzékeny" vagyok..

Köszönöm.
Á, dehogy! (no szmájli)
Jó éjszakát.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-08 23:50

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-08 23:36
Létrehozva: #13856

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-03-08 22:23) *
Én meg csak ebben akartam felkínálni a segítségemet, illetve bíztam benne, hogy egy-két rendszeres fórumozó, akik nálam keményebbek (neveket inkább nem mondok) szintén beszállnak.

Ezt a részét elengedem a dolognak. Pontosabban nem foglalkozom vele tovább Benz javaslatára.smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2012-03-08 22:23) *
(Kedves Zep, én "jó ember" vagyok, tőlem annyira, de annyira távol áll, hogy bárkit is szándékosan megbántsak, főleg olyat aki szeret (?) engem. Lehet néha a "humorom" nem megy át, ezért még egyszer elnézésedet kérem. Viszont, ha legközelebb úgy érzed, hogy "beszóltam" akkor gondolj erre, mert csak, és kizárólag az én fogalmazásomban, nyelvezetemben, vagy félreértett hangsúlyozásomban lehet a hiba, és nem a szándékomban) thank_you.gif

smile.gif Rendben, fejben tartom. Úgyis olyan kevesen vagyunk. Na és tudom, hogy néha "túlérzékeny" vagyok. Ez persze nem túl kényelmes nekem sem, de vannak előnyei is.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-08 23:37

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-03-08 23:23
Létrehozva: #13857

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-08 22:06) *
Ha akarja, megcsinálom. smile.gif Tényleg.

Én meg csak ebben akartam felkínálni a segítségemet, illetve bíztam benne, hogy egy-két rendszeres fórumozó, akik nálam keményebbek (neveket inkább nem mondok) szintén beszállnak.
(Kedves Zep, én "jó ember" vagyok, tőlem annyira, de annyira távol áll, hogy bárkit is szándékosan megbántsak, főleg olyat aki szeret (?) engem. Lehet néha a "humorom" nem megy át, ezért még egyszer elnézésedet kérem. Viszont, ha legközelebb úgy érzed, hogy "beszóltam" akkor gondolj erre, mert csak, és kizárólag az én fogalmazásomban, nyelvezetemben, vagy félreértett hangsúlyozásomban lehet a hiba, és nem a szándékomban) thank_you.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-08 23:14
Létrehozva: #13858

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-08 22:12) *
Szerintem ne foglalkozzon vele smile.gif

smile.gif Jól van. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-08 23:12
Létrehozva: #13859

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-08 22:06) *

Szerintem ne foglalkozzon vele smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-08 23:06
Létrehozva: #13860

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-08 22:01) *
Igen, nyilván félig vicc volt a javaslat smile.gif
De csak félig, mert ha beküldte volna, akkor én meg valóban eljuttattam volna a megfelelő helyre.
Ugyanakkor az is benne volt, hogy ez van, sok mindent nem tudunk tenni az ügyben.

És igen, tudom, és ez ellen kapálódzom. Hiába, azt is tudom. Majd belenyugszom.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1529 Oldal V  « < 691 692 693 694 695 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-25 15:40