IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1484 Oldal V  « < 710 711 712 713 714 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
Sprinkler1
hozzászólás 2012-02-02 20:52
Létrehozva: #14221

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(vidaeff @ 2012-02-02 19:46) *
Szerintem a gép tovább bírja majd mint Te. mosking.gif

Minő igazság! Némi melegítőital, védőital kell ilyenkor! Azt hiszem törvény is előírja, hidegben dolgozónak jár. Esetleg nem forró citromos teát, hanem forralt bort, vagy jó minőségű, szilva páleszkaát kell inni.
A fotón csámpásnak látszó porcelánt meg el kell adni avantgard művész termékeként.... mosking.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 20:50
Létrehozva: #14222

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(svejku @ 2012-02-02 19:41) *
Ne vidd ki, vagy csak nagyon rövid időre. A nagy hidegben gyorsan lemerülhetnek az aksik, sőt ha nagyon lehűl, és beviszed a melegre, még némi páralecsapódás is előfordulhat belül, ami megint csak egészségtelen lehet.

Köszönöm.

IDÉZET(svejku @ 2012-02-02 19:41) *
Vannak köztünk is műszaki analfabéták, de azért köszönjük, jól esett. thank_you.gif
Persze ilyenkor, amikor segítség kell, akkor zsenik vagyunk ugye? laugh1.gif

Igen, persze, de az sem furcsa, hogyha egy 100 kilós tag alpári módon elém tolakszik, és valóban a testi erejével letol a pályáról, akkor kissé zabos leszek.smile.gif
Nem is kicsit. Egyszerűen nem fér a fejembe ez a viselkedés. És berágtam. Naponta lendülnek be a férfi kollégák előttem az ajtón, meg sem fordul a fejükben, hogy talán előreengednének. Volt olyan, hogy tornaóráról jöttek be, a tornatanár és a srácok. Nagy fiúk, tényleg nagyok, mi érettségiig visszük őket. 11-12.-esek lehettek. Basszus, a kolléga bevágódott előttem, a srácok meg beengedtek. Szóval ilyenkor mindig kiakadok.
Bezzeg a fiam! Ma szétszórta egy lány a kottáit a földön, az én gyerekem meg pattant és rögtön segített összeszedni. Szóval azt hiszem, ha egy 13 éves kamasznak van erre figyelme, akkor egy felnőtt férfinak igazán alapelvárás lenne. Már ha férfinak lehet az ilyet nevezni.... unsure.gif

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2012-02-02 19:41) *
Bár nem vagyok pasi..... rolleyes.gif

A fényképezőgépnél az akksi merülhet le hamarabb, nagy hidegben.Ha elem,akkor pláne.Gond lehet még, főleg ha digitális gépről beszélünk, a páralecsapódás:érdekes módon akkor, amikor a hideg gépet beviszed a meleg lakásba.Célszerű bemenetelkor egy nylon zacskóba!!!tenni a gépet, majd ha felmelegedett a lakás hőjét átvette, csak akkor bekapcsolni.
Ha kint fotózol, igyekezz ne lehelni a gépre!
Tedd mindig zsebre,ha nem használod, vagy bugyoláld be mondjuk egy pulcsiba.
Ha LCD kijelzős, akkor az lcd besötétülhet vagy akár ki is kapcsolhat.

Ezek a nagy hidegnél előforduló problémák, nyilván nem 1 perces fotózásnál, de azért érdemes óvatosnak lenned, az még mindig olcsóbb, mint új gépet venni.

Tudod, hogy rád mindig számítok.biggrin.gif

Szóval a végén úgy összezavartok, hogy lemondok a szabadtéri fotózásról.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-02-02 19:46) *
Szerintem a gép tovább bírja majd mint Te. mosking.gif Azért vigyázz, a masina pótolható bármikor, gazdája bajosan. rolleyes.gif

Mmmm, de kedves vagy. rolleyes.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-02-02 20:46
Létrehozva: #14223

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 19:29) *
Urak, ti két lábon járó műszaki zsenik! smile.gif

(Na ugye, hogy nem vagyok feminista?biggrin.gif)
A hétvégére lesz szép nagy hó. És mínusz sok fok. Arra gondoltam, hogy gyönyörű képek születhetnének a porcelánjaimról, ha az időjárás szépségeit kihasználnám.
Ma volt -7 °C, a hétvégére hidegebbet mondanak. A fényképezőgépnek nem árt ez a nagy hideg? Ha használhatom odakint, akkor hogyan csináljam? Amikor egy adaggal készen vagyok, akkor hagyjam kint, vagy vigyem be? Ha beviszem, akkor folyamatosan hidegről be, melegből ki. Ha kint hagyom, akkor meg nagyon hideg lesz neki.
Mit javasoltok? Nem szeretném, ha tönkremenne. Nem egy nagy cucc, de jól kijövünk, alig egy éves, a férjem megtépi magát, ha tönkreteszem.biggrin.gif
Minden vélemény érdekel.smile.gif

Szerintem a gép tovább bírja majd mint Te. mosking.gif Azért vigyázz, a masina pótolható bármikor, gazdája bajosan. rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-02 20:47

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2012-02-02 20:41
Létrehozva: #14224

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Bár nem vagyok pasi..... rolleyes.gif

A fényképezőgépnél az akksi merülhet le hamarabb, nagy hidegben.Ha elem,akkor pláne.Gond lehet még, főleg ha digitális gépről beszélünk, a páralecsapódás:érdekes módon akkor, amikor a hideg gépet beviszed a meleg lakásba.Célszerű bemenetelkor egy nylon zacskóba!!!tenni a gépet, majd ha felmelegedett a lakás hőjét átvette, csak akkor bekapcsolni.
Ha kint fotózol, igyekezz ne lehelni a gépre!
Tedd mindig zsebre,ha nem használod, vagy bugyoláld be mondjuk egy pulcsiba.
Ha LCD kijelzős, akkor az lcd besötétülhet vagy akár ki is kapcsolhat.

Ezek a nagy hidegnél előforduló problémák, nyilván nem 1 perces fotózásnál, de azért érdemes óvatosnak lenned, az még mindig olcsóbb, mint új gépet venni.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-02 20:41
Létrehozva: #14225

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

A hétvégére lesz szép nagy hó. És mínusz sok fok. Arra gondoltam, hogy gyönyörű képek születhetnének a porcelánjaimról, ha az időjárás szépségeit kihasználnám.
Ma volt -7 °C, a hétvégére hidegebbet mondanak. A fényképezőgépnek nem árt ez a nagy hideg? Ha használhatom odakint, akkor hogyan csináljam? Amikor egy adaggal készen vagyok, akkor hagyjam kint, vagy vigyem be? Ha beviszem, akkor folyamatosan hidegről be, melegből ki. Ha kint hagyom, akkor meg nagyon hideg lesz neki.
Mit javasoltok? Nem szeretném, ha tönkremenne. Nem egy nagy cucc, de jól kijövünk, alig egy éves, a férjem megtépi magát, ha tönkreteszem.biggrin.gif

Ne vidd ki, vagy csak nagyon rövid időre. A nagy hidegben gyorsan lemerülhetnek az aksik, sőt ha nagyon lehűl, és beviszed a melegre, még némi páralecsapódás is előfordulhat belül, ami megint csak egészségtelen lehet.

Vannak köztünk is műszaki analfabéták, de azért köszönjük, jól esett. thank_you.gif
Persze ilyenkor, amikor segítség kell, akkor zsenik vagyunk ugye? laugh1.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 20:29
Létrehozva: #14226

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-02 18:56
Létrehozva: #14227

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mmmyki @ 2012-02-02 15:46) *
Kedves Benz!
Van lehetőség arra, hogy a Kultúrház topicban kultúrában utazó civil szervezetek 1%-os felhívásai megjelenjenek?
Üdvözlettel: M.

Kedves mmmyki!

Ez egy jó kérdés, mert én is tudnék pro et contra is érvelni smile.gif
Utánanézek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-02-02 18:51
Létrehozva: #14228

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(mmmyki @ 2012-02-02 17:30) *
Ugye? biggrin.gif

Mondjuk ha lehet, akkor Te jobban jársz vele, mert Téged többen ismernek és szeretnek itten. smile.gif De azért lelkesen próbálkozom majd én is. smile.gif

Érdekes, én nem borítékolom a választ. Hiszen csak egy szervezet nevét és adószámát adod meg, ami önmagában nem alkalmas kapcsolatfelvételre, és nyilván nem is ez a cél. Tehát szabályt nem szegnénk vele, etikai vétséget nem követnénk el, jó ügyre hívnánk fel a figyelmet, ami még csak nem is kalapozás, hiszen egy már befizetett pénz átcsoportosításáról szól.

Szóval én reménykedve várom Benz szózatát. smile.gif

Sajnos az a gond, adóbevallás idején az egy százalékos rendelkezésre felhívó szövegek túlnyomórészt fizetett hírdetésként jelennek meg. Gondolom, ez nem igényel bővebb fejtegetést.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 18:41
Létrehozva: #14229

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2012-02-02 17:30) *
Ugye? biggrin.gif

Mondjuk ha lehet, akkor Te jobban jársz vele, mert Téged többen ismernek és szeretnek itten. smile.gif De azért lelkesen próbálkozom majd én is. smile.gif

Érdekes, én nem borítékolom a választ. Hiszen csak egy szervezet nevét és adószámát adod meg, ami önmagában nem alkalmas kapcsolatfelvételre, és nyilván nem is ez a cél. Tehát szabályt nem szegnénk vele, etikai vétséget nem követnénk el, jó ügyre hívnánk fel a figyelmet, ami még csak nem is kalapozás, hiszen egy már befizetett pénz átcsoportosításáról szól.

A remény hal meg utoljára.
Ha megengedi, kezet csókolok neki. biggrin.gif
Nagyon sok ember nem teszi az 1%-át céltudatosan sehová. Sokan azt sem tudják, hogy ebben az esetben az állam osztja el a befolyt összeget, saját belátása szerint. Az ő belátásukat pedig már ismerjük.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2012-02-02 18:30
Létrehozva: #14230

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 16:01) *
Borítékolom a választ. sad.gif (Pedig hej, de jó ötlet.)

Ugye? biggrin.gif

A hozzászólást -mmmyki- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-02 18:31

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 17:01
Létrehozva: #14231

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2012-02-02 15:46) *
Kedves Benz!
Van lehetőség arra, hogy a Kultúrház topicban kultúrában utazó civil szervezetek 1%-os felhívásai megjelenjenek?

Borítékolom a választ. sad.gif (Pedig hej, de jó ötlet.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-02 17:01

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2012-02-02 16:46
Létrehozva: #14232

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

Kedves Benz!

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 15:54
Létrehozva: #14233

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-02 14:51) *
9ll.gif

Ott azon az egy helyen ki fog hullani a haja.biggrin.gif Tegnap is ott vakarózott.laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-02 15:51
Létrehozva: #14234

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 14:50) *
Rá se rántson.smile.gif Csak nem vágott, mint ahogy szokott. Néha én is lelassulok.smile.gif _olel.gif
Szimpátiám töretlen.smile.gif

9ll.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 15:50
Létrehozva: #14235

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-02 14:47) *
Köszönöm. Valami negatív dologgal leptem meg? sad1.gif

Rá se rántson.smile.gif Csak nem vágott, mint ahogy szokott. Néha én is lelassulok.smile.gif _olel.gif
Szimpátiám töretlen.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-02 15:47
Létrehozva: #14236

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 14:45) *
Bár ma meglepett, mert eddig mindig csodáltam az intellektusát... feltétel nélkül. smile.gif

Köszönöm. Valami negatív dologgal leptem meg? sad1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 15:45
Létrehozva: #14237

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-02 14:42) *
Ezt elutasítom mosking.gif

smile.gif Összességében szerintem reális voltam. smile.gif
Bár ma meglepett, mert eddig mindig csodáltam az intellektusát... feltétel nélkül. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-02 15:42
Létrehozva: #14238

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 14:17) *
...
Benz sok dolgot elutasít elvből...

Ezt elutasítom mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-02 15:17
Létrehozva: #14239

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2012-02-02 13:58) *
Szép napot!

Tapasztalatom, hogy minden látszat ellenére Benz hamar meggyőzhető a liberális megoldásokról is. Csak párbeszéd szükségeltetik hozzá wink.gif

Leó! Önnek is szép napot.smile.gif

Miért érzem, úgy, hogy meg akarja védeni a luxusjárgányt? smile.gif
Benz konzervatív, ami nem baj, amíg ezzel az értékrenddel és emberi tartással párosul.
Azt hiszem, fórumozásom során még soha sem sikerült semmiről meggyőznöm őt, pedig esetenként nagy erőket vetettem be. De biztos én vagyok ehhez kevés.smile.gif
Nem kell megvédenie, tisztelem.smile.gif

A valódi ókonzervatív szerintem arról ismerszik meg, hogy még akkor is azt tartja, hogy igaza van, amikor minden észérv amellett szól, hogy nincs. Csak ezeket az érveket elvből elutasítja.

Benz sok dolgot elutasít elvből, ami baj lenne, nagy baj, de mivel nagyon klasszul van emberileg megalapozva, szerencsére olyan elvekhez ragaszkodik, amik megállják a helyüket. De pl. sokkal merevebb mint én, pedig én eléggé stabil erkölcsű vagyok, de sokkal megengedőbb.smile.gif

A fórum közönségére szerintem ez nem igaz, legalábbis én úgy érzem, hogy eddig mindig meg tudtuk győzni a legtöbbjüket, hogy a sok hülyeség, amit kitalálunk valójában jó és hasznos. smile.gif

Itt a kulcs. Önök győztek meg minket, Benz teljes mellbedobással engem, ld. csillagrendszer. Pedig nagy szívás az nekünk, egy alkalom, ahol az "unmorális" emberek a normálisakba törölhetik a lábukat következmény nélkül. Akkor is mondtam, most is tartom. Az alapötlet jó, megértem az anonimitást (nahát, Benz meggyőzött smile.gif), de mivel az emberek olyanok amilyenek, nem az van, ami a valóság. És igenis, hogy 4,97 az nem 5,00. De elfogadtam. Nem győztek meg arról, hogy jó, csupán elfogadtam azt, hogy szólnak mellette érvek és valamiért ezt be kellett vezetniük.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2012-02-02 14:58
Létrehozva: #14240

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-02 10:25) *
(Csak nehogy a végén kiderüljön, hogy mi, akik itt vagyunk, Önnel az élen, ókonzervatívak vagyunk, kimentünk a divatból, azzal együtt, ahogy gondolkodunk.smile.gif)

Szép napot!

Tapasztalatom, hogy minden látszat ellenére Benz hamar meggyőzhető a liberális megoldásokról is. Csak párbeszéd szükségeltetik hozzá wink.gif

A valódi ókonzervatív szerintem arról ismerszik meg, hogy még akkor is azt tartja, hogy igaza van, amikor minden észérv amellett szól, hogy nincs. Csak ezeket az érveket elvből elutasítja.

A fórum közönségére szerintem ez nem igaz, legalábbis én úgy érzem, hogy eddig mindig meg tudtuk győzni a legtöbbjüket, hogy a sok hülyeség, amit kitalálunk valójában jó és hasznos. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post

1484 Oldal V  « < 710 711 712 713 714 > » 
Reply to this topicStart new topic
10 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (10 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 15:44