IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1537 Oldal V  « < 733 734 735 736 737 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
vidaeff
hozzászólás 2012-02-21 06:38
Létrehozva: #14681

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-21 05:13) *
Ön sem értette a kérdésemet? unsure.gif Tök fura. Szerintem teljesen egyértelmű volt.
Jó reggelt. rolleyes.gif
Én magam nem értem. Miért ébredek fel ötkor szabadnapon? dntknw.gif Mindenkit air_kiss.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-21 06:13
Létrehozva: #14682

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 23:13) *
Tiszta, korrekt beszéd good2.gif

Ön sem értette a kérdésemet? unsure.gif Tök fura. Szerintem teljesen egyértelmű volt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 23:33
Létrehozva: #14683

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-20 22:21) *
Végül is ez igaz!

Ön nem tudhatja azt, hogy engem nézett egy idős hölgy az én költségemen indított telefonbeszélgetésben enyhén szólva hülyének. Lévén a kapcsolati telefonszám nem a vevőhöz tartozik és nem is a megadott postacímhez.

És ez akkor ahogy elnézem a bosszúnegatív törléséhez sem lesz majd elég.

Hurrá!

A te problémád nem a nem ellenőrzött vásárlók beengedése, hanem általában az, ami amúgy is felmerül gyakran. Én is jártam már így, még az ezt megelőző időkből.
Ami nagyon fontos ezentúl, mert ez változás, hogy még jobban kell adminisztrálni a dolgainkat. Mert nekik nincs veszíteni valójuk ezen a téren, nekünk pedig igen.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-02-20 23:32
Létrehozva: #14684

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 22:24) *
Mindez nagyon sajnálatos, de egy darab negatív értékelésért nem zárható ki senki sem!

Szíves figyelmébe ajánljuk az itt leírtakat: http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101

Kedves Benz!

Tudom, tisztában vagyok vele!
Ha megnézi nem is azt mondtam, hogy legyen szives intézkedni, hanem hogy ha inaktiválva lenne, mielőtt...

Végülis azt majd eldönti az idő, hogy hány ilyen svihák lesz majd, aki hamis adatokkal próbálja szórakoztatni majd a jónépet, ha az ellenőrzési folyamat kiiktatódik teljesen (Igen, tudom, az ellenőrzöttekkel is lehet baj)

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 23:24
Létrehozva: #14685

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-20 22:21) *
Végül is ez igaz!

Ön nem tudhatja azt, hogy engem nézett egy idős hölgy az én költségemen indított telefonbeszélgetésben enyhén szólva hülyének. Lévén a kapcsolati telefonszám nem a vevőhöz tartozik és nem is a megadott postacímhez.

Hurrá!

Mindez nagyon sajnálatos, de egy darab negatív értékelésért nem zárható ki senki sem!

Szíves figyelmébe ajánljuk az itt leírtakat: http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-02-20 23:21
Létrehozva: #14686

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 22:16) *
Sajnos, ez még nem elegendő a kizáráshoz sad.gif

Végül is ez igaz!

Hurrá!

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 23:22

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 23:16
Létrehozva: #14687

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-20 22:04) *
Azért én nyugodtabb lennék, ha a ma a problémás felhasználós topikban 13:03-kor említett két ilyen hozzánemértő emberke inaktiválva lenne, mielőtt bevágja nekem hozzá nem értésében a bosszúnegatívot blink.gif

Kiváncsi vagyok, hogy a többi eladó mikor kap majd észbe, akitől az egyik vásárolt. A másik csak engem tiszelt meg

Sajnos, ez még nem elegendő a kizáráshoz sad.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2012-02-20 22:06) *
Korrekt, világos válasz, mint Öntől ezt megszokhattuk. thank_you.gif

Köszönöm.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 23:06
Létrehozva: #14688

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 22:02) *
Vagy alkalmazkodunk a helyzethez és megtartjuk a vezető pozíciónkat vagy...

Ez nagyon markáns volt.

Megmaradt a nyugalom smile.gif A szükséges korlátok megvannak, de indokolatlan szigorításokkal csak ártanánk.

smile.gif Rendben. Rágom egy darabig, ha van még valami, ami eszembe jut és kérdés, akkor újra megkeresem a témában. Ha megszületett a véleményem megosztom.

IDÉZET(nyubocs @ 2012-02-20 22:04) *
Azért én nyugodtabb lennék, ha a ma a problémás felhasználós topikban 13:03-kor említett két ilyen hozzánemértő emberke inaktiválva lenne, mielőtt bevágja nekem hozzá nem értésében a bosszúnegatívot blink.gif

Tudod, az a szarság az egészben, hogy a jogtalan negatív megadása megy úgy is, hogy van telefonos ellenőrzés.
Valami hatékonyabb védelem kellene ez ellen.
Mindannyian ettől az egytől parázunk, ami nem véletlen, mert az értékeléseink adják az alapot a bizalomra.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 23:07

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-02-20 23:06
Létrehozva: #14689

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves vidaeff!

Ez mind igaz valamennyire.
A legfőbb indok viszont a netes vásárlási szokások átalakulása. Egyre kevesebben hajlandóak hosszadalmas regisztrációs és ellenőrzési procedúrákat végigvinni. Ez különösen igaz az új érkezőkre. Nyugdíjasok, háziasszonyok, akik eddig jellemzően nem interneteztek. Sokan azt sem tudják, hogy mi az a Vatera, mit jelent egy aukciós oldal. Rákeresnek a kívánt termékre és kattintanak a keresőben megjelenő első tíz találat valamelyikére. Ha az oldalon mindenféle számukra érthetetlen és bonyolult regisztrációs és egyéb szabályok fogadják őket, akkor továbbállnak...
Nézze meg a grando.hu, vagy a lealkudtuk.hu oldalakat. Mindegyik más, de közös jellemzőjük a gyors kapcsolatfelvétel, egy-két kattintással megvehet és kifizethet egy terméket. Ez az új trend.

Megmaradt a nyugalom smile.gif A szükséges korlátok megvannak, de indokolatlan szigorításokkal csak ártanánk.

Korrekt, világos válasz, mint Öntől ezt megszokhattuk. thank_you.gif

--------------------

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-02-20 23:04
Létrehozva: #14690

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kiváncsi vagyok, hogy a többi eladó mikor kap majd észbe, akitől az egyik vásárolt. A másik csak engem tiszelt meg

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 23:08

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 23:02
Létrehozva: #14691

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2012-02-20 20:59) *
Kedves Benz.

Érdekeink nyilvánvalóan közösek, de rákérdeznék a sorszámozatlan összefoglalására. A változó idők alatt mire reagálunk pontosan? Önök úgy látják, a neten vásárlók felelősebben, ha tetszik megbízhatóbban szerepelnek, ezért a változás? Vagy ezek az átalakulások a recesszióra és az ezzel járó csökkenő keresletre adott válaszok? Esetleg mindkettő értendő a változó idők alatt, vagy valami más? rolleyes.gif

Kedves vidaeff!

Ez mind igaz valamennyire.
A legfőbb indok viszont a netes vásárlási szokások átalakulása. Egyre kevesebben hajlandóak hosszadalmas regisztrációs és ellenőrzési procedúrákat végigvinni. Ez különösen igaz az új érkezőkre. Nyugdíjasok, háziasszonyok, akik eddig jellemzően nem interneteztek. Sokan azt sem tudják, hogy mi az a Vatera, mit jelent egy aukciós oldal. Rákeresnek a kívánt termékre és kattintanak a keresőben megjelenő első tíz találat valamelyikére. Ha az oldalon mindenféle számukra érthetetlen és bonyolult regisztrációs és egyéb szabályok fogadják őket, akkor továbbállnak...
Nézze meg a grando.hu, vagy a lealkudtuk.hu oldalakat. Mindegyik más, de közös jellemzőjük a gyors kapcsolatfelvétel, egy-két kattintással megvehet és kifizethet egy terméket. Ez az új trend.

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 21:18) *
... Nem lehetne ezt a nyitást valahogy úgy megoldani, hogy megmaradjon a nyugalom?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 22:18
Létrehozva: #14692

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 20:48) *
Kedves zejopy!

1. így igaz.
2. él természetesen
3. igen, a kedvező tapasztalatok is szerepet játszottak a döntésben smile.gif
4. az előző pontból következik, hogy nem tartunk ilyesmitől. Ha mégis problémák adódnának, akkor majd lesz arra is megoldás.
5. a reg nélküli vásárlásnál is elhangzottak hasonló aggályok, de az eltelt idő szerencsére nem igazolta őket.

Változnak az idők, közös érdekünk a nyitás.

A regisztráció nélküli vásárlás még nagyon friss dolog szerintem ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket lehetne belőle levonni. Elképzelhetőnek tartom, hogy magas a számadat, ami nyilvánvalóan egy nagyon fontos szempont. Viszont az idő legalább olyan fontos szerepet tölt be talán ebben a dologban. Pontosan azért, mert most egy olyan réteget céloztak meg, akik nem igazán járatosak ebben a dologban, nyilván ők is továbbadják az infót olyanoknak, akik még kevésbé tájékozottak. Minél kevésbé tájékozott valaki ezen a területen, az információ annál lassabban jut el hozzá. Tehát, ha jól gondolom, akkor még a java vissza van, akármekkora is a számadat.

Jó, oké, ezt a nyitás dolgot értem. Erről már beszéltünk sokat. A forgalomnövekedési igényem ellenére is némi aggodalom van bennem ez miatt, mert tartok tőle, hogy olyan vonzata is van a dolognak, amit nem szívesen vállalok, bár kénytelen leszek, persze. Nem lehetne ezt a nyitást valahogy úgy megoldani, hogy megmaradjon a nyugalom?
Ne higgye, hogy nem gondolkodom. smile.gif

Kedves svejku!

Ígéretemhez híven, de aztán elmegyek és kiteregetek, mert azt meg elfelejtettem egyéb teendőim mellett.
Ha a 2012. február 1. előtti értékeléseket számolom csak, akkor
66 elmaradt értékelés van
41 partnertől.
Ebből 23 inaktív.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 22:19

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-02-20 21:59
Létrehozva: #14693

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-20 20:48) *
Kedves zejopy!

1. így igaz.
2. él természetesen
4. az előző pontból következik, hogy nem tartunk ilyesmitől. Ha mégis problémák adódnának, akkor majd lesz arra is megoldás.
5. a reg nélküli vásárlásnál is elhangzottak hasonló aggályok, de az eltelt idő szerencsére nem igazolta őket.

Kedves Benz.

Érdekeink nyilvánvalóan közösek, de rákérdeznék a sorszámozatlan összefoglalására. A változó idők alatt mire reagálunk pontosan? Önök úgy látják, a neten vásárlók felelősebben, ha tetszik megbízhatóbban szerepelnek, ezért a változás? Vagy ezek az átalakulások a recesszióra és az ezzel járó csökkenő keresletre adott válaszok? Esetleg mindkettő értendő a változó idők alatt, vagy valami más? rolleyes.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 22:00

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 21:48
Létrehozva: #14694

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 19:55) *
...
1. Ezek szerint mindegy, hogy ellenőrzött, vagy nem ellenőrzött. Sőt ebben a formában ennek a megkülönböztetésnek nincs értelme, mert nem létezik. Van eladó és vásárló.
2. Ezek után a régebben bevezetett licitkorlátozás a kezdő sárgák részére él még, vagy az is megszűnt?
3. Ez a változtatás azért van, mert a kékek vásárlási lehetősége olyan jó eredményeket hozott, hogy Önök rájöttek, nincs értelme a telefonos ellenőrzésnek? Vagy azért, mert mindenki halálra rémült a kékek megjelenésétől?
4. Nem érzik úgy, hogy ezzel az intézkedéssel elszabadulnak bizonyos dolgok? Hogy kikerülnek a kezük közül olyan ellenőrzési lehetőségek, amelyek a biztonságos eladást és eladóik védelmét szolgálják?
5. Nem gondolják, hogy ezzel az inaktiválás, mint tilalmi lehetőség jelentősen veszít a hatásából? Hiszen akkor ezzel az eladók fegyelmezése a kezükben van, de a vásárlók szinte azt csinálnak, amit szeretnének, és annyiszor, ahányszor szeretnék.
...

Kedves zejopy!

1. így igaz.
2. él természetesen

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 20:55
Létrehozva: #14695

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Megjöttem, megkomolyodtam, sőt, meg is főztem.
Viszont Önre áhítozom, mint minden esetben, ha kétségem, kérdésem van.
Ezt találtam a regisztrációs státuszoknál:
"2012. február 20. óta a nem ellenőrzött státuszú felhasználók is rendelkeznek licitálási és vásárlási jogosultságokkal. Aukciót továbbra is csak az a felhasználó indíthat, aki elvégzi bankszámlaszámának ellenőrzését. Az ellenőrzést a leírtak alapján a felhasználó bármikor megteheti és ennek megfelelően indíthat aukciót a Vatera piacterén. 2012. február 20-tól az ellenőrzött vásárlói státusz megegyezik a nem ellenőrzött vásárlói státusszal."

És akkor pontokba szedve, biztosan hosszú napja volt.smile.gif
1. Ezek szerint mindegy, hogy ellenőrzött, vagy nem ellenőrzött. Sőt ebben a formában ennek a megkülönböztetésnek nincs értelme, mert nem létezik. Van eladó és vásárló.
2. Ezek után a régebben bevezetett licitkorlátozás a kezdő sárgák részére él még, vagy az is megszűnt?
3. Ez a változtatás azért van, mert a kékek vásárlási lehetősége olyan jó eredményeket hozott, hogy Önök rájöttek, nincs értelme a telefonos ellenőrzésnek? Vagy azért, mert mindenki halálra rémült a kékek megjelenésétől?
4. Nem érzik úgy, hogy ezzel az intézkedéssel elszabadulnak bizonyos dolgok? Hogy kikerülnek a kezük közül olyan ellenőrzési lehetőségek, amelyek a biztonságos eladást és eladóik védelmét szolgálják?
5. Nem gondolják, hogy ezzel az inaktiválás, mint tilalmi lehetőség jelentősen veszít a hatásából? Hiszen akkor ezzel az eladók fegyelmezése a kezükben van, de a vásárlók szinte azt csinálnak, amit szeretnének, és annyiszor, ahányszor szeretnék.

Beenz! smile.gif Ön tudja, hogy én nem azért kérdezek, mert piszkálódom, hanem mert érdekel a dolog, mögöttes szándékom nincs. A változást nem minősítettem, mert még nem tudom, jó lesz-e, vagy sem. Gondolkodnom kell, mérlegelnem, amiben az Ön válasza nagyon hatékony segítség (mindenek előtt és fölött smile.gif). Ha pedig nem tetszik, akkor azt is megfogalmazom majd, úgy, ahogy illik. Mindezt azért írtam le, mert ismétlés a tudás anyja, valószínűleg tudja, hogy így van, de azért hátha mégis elfelejtette.smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2012-02-20 19:44) *
Rapid randi volt? smile.gif

biggrin.gif Első randinak? Ne viccelj, éppen elég, sokkal több nem is igen lehet.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-20 20:44
Létrehozva: #14696

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 18:34) *
... ebből már vágni fogják még az első randim időpontját is. Nem is bánnám, mert a pontos dátumot én már elfelejtettem.biggrin.gif)
Kb. 1930- 2040-ig.

Rapid randi volt? smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 16:57
Létrehozva: #14697

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-20 15:51) *
Izé. Szóval. Mikor elhoztuk az Illatos úti állatmenhelyről, már négy éve, elvittük az állatorvoshoz. Tőle ugyanezt kérdeztük. Némi fejvakargatás és a kutya hosszas tanulmányozása után közölte, hogy ami biztos az a pincsi, foxi, esetleg valamilyen terrier. A többi összetevőt max találgatni tudja ő is. laugh1.gif

A menhelyen is igazából csak egyet tudtak róla biztosan. "Kicsit szökős". mosking.gif

Jaj, de jó, nekünk kettő menhelyes kutyánk van és egy út szélén talált. Egyik szebb, mint a másik, kivéve a tacskót, mert ő túlsúlyos, de szerencsére nagyon energikus. Viszont szép fényes szemei vannak. A két nagy meg külön világ. A kaukázusi egy depresszióra hajló hiperérzékeny, a belga pedig egy éneklő. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-20 16:51
Létrehozva: #14698

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 15:46) *
Milyen kutyád van?

Izé. Szóval. Mikor elhoztuk az Illatos úti állatmenhelyről, már négy éve, elvittük az állatorvoshoz. Tőle ugyanezt kérdeztük. Némi fejvakargatás és a kutya hosszas tanulmányozása után közölte, hogy ami biztos az a pincsi, foxi, esetleg valamilyen terrier. A többi összetevőt max találgatni tudja ő is. laugh1.gif

A menhelyen is igazából csak egyet tudtak róla biztosan. "Kicsit szökős". mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 16:46
Létrehozva: #14699

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-20 15:41) *
Az jó. Egyébként én is. Lehet hogy ez már tényleg a tavasz első jele.

Már itt az ideje, mert ez a hideg leszívta az életörömöt belőlem.
Milyen kutyád van?

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-20 15:44) *
Izé. Én sokat jártam diszkóba, viszont nem hagytam sehol szana-széjjel nőket, szétdúlt ágyakban. Akkor én értéktelenebb vagyok-e?? mosking.gif
Az első lány, akit a diszkóban megismertem, a mai napig a feleségem. laugh1.gif

Nagyon korszerütlen vagyok-e?? laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif

Csúcs vagy. smile.gif Tényleg.
Én meg nem jártam diszkóba, mint említettem, ezért már a második férjemet koptatom. Viszont roppantmód hűséges vagyok. Ez sem semmi.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-20 16:44
Létrehozva: #14700

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 15:36) *
Jaaaajjj, minden pasi ezt mondja..... Aztán meg hever a nő a szétdúlt ágyban és azt kérdezi magától: "Történt valami?" laugh.gif
Viszont a diszkós válaszod megnyugtatott. biggrin.gif
Igazából nem is vonzott. A diszkó.

Izé. Én sokat jártam diszkóba, viszont nem hagytam sehol szana-széjjel nőket, szétdúlt ágyakban. Akkor én értéktelenebb vagyok-e?? mosking.gif
Az első lány, akit a diszkóban megismertem, a mai napig a feleségem. laugh1.gif

Nagyon korszerütlen vagyok-e?? laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif

+Quote Post

1537 Oldal V  « < 733 734 735 736 737 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-20 12:42