IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1539 Oldal V  « < 804 805 806 807 808 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
hytech
hozzászólás 2011-11-26 12:04
Létrehozva: #16101

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(monyesz111 @ 2011-11-26 10:58) *
Szia!

Igen, valóban lehet, hogy számára volt kellemetlen a dolog. (Természetesen nem volt vita, és kötekedés sem. Mindketten kulturáltak voltunk.) Viszont így más nem láthatja, ami elég baj, mert ebből le lehetne szűrni dolgokat. Nem is gondoltam egyébként, hogy az eladónak van lehetősége törölni a kérdéseket-válaszokat. Én most szembesültem ezzel.
Köszönöm, hogy segítettél.

Üdv:M

Igazán nincs mit. thank_you.gif

Természetes, hogy az eladó törölhet hiszen gondolj csak bele mennyi elmebeteg futkos a világban aki jóindulatú megjegyzéseivel tönkretehet akár hibátlan aukciókat is.
Sajnos amellett, hogy hasznos kétélű fegyver is épp az imént tárgyaltak miatt.

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-26 12:04

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
monyesz111
hozzászólás 2011-11-26 11:58
Létrehozva: #16102

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-11-26 11:31
Azonosító: 1 571 970

IDÉZET(hytech @ 2011-11-26 10:40) *
Szia,

Ha a kérdés kultúrált volt és nem kompromittáló akkor valószínűleg az eladó szempontjából "kellemetlent kérdeztél" pld. a garanciára, állapotra, eredetiségre ... vonatkozóan.
Olyankor törlik ha valami nem kerek a termékkel vagy az eladási kondíciókkal mert így esetleg mások nem veszik észre az eltitkolt turpisságokat.
Persze kötekedés esetén szinte mindenki töröl de gondolom a te esetedben nem ez történt.

Szia!

Igen, valóban lehet, hogy számára volt kellemetlen a dolog. (Természetesen nem volt vita, és kötekedés sem. Mindketten kulturáltak voltunk.) Viszont így más nem láthatja, ami elég baj, mert ebből le lehetne szűrni dolgokat. Nem is gondoltam egyébként, hogy az eladónak van lehetősége törölni a kérdéseket-válaszokat. Én most szembesültem ezzel.
Köszönöm, hogy segítettél.

Üdv:M

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-11-26 11:40
Létrehozva: #16103

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(monyesz111 @ 2011-11-26 10:34) *
Sziasztok!
Nem vagyok rutinos Vaterás, ezért nem tudom, hogy mi a szokás, de nekem kicsit furcsa az, hogy pl. kérdezek valamit egy termékről, és utána eltűnik a kérdés és a válasz is a termék lapjáról. Ezt miért teszi az eladó szerintetek?
Előre is köszi a választ.

Szia,

Ha a kérdés kultúrált volt és nem kompromittáló akkor valószínűleg az eladó szempontjából "kellemetlent kérdeztél" pld. a garanciára, állapotra, eredetiségre ... vonatkozóan.
Olyankor törlik ha valami nem kerek a termékkel vagy az eladási kondíciókkal mert így esetleg mások nem veszik észre az eltitkolt turpisságokat.
Persze kötekedés esetén szinte mindenki töröl de gondolom a te esetedben nem ez történt.

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-26 11:41

--------------------

+Quote Post
monyesz111
hozzászólás 2011-11-26 11:34
Létrehozva: #16104

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-11-26 11:31
Azonosító: 1 571 970

Sziasztok!
Nem vagyok rutinos Vaterás, ezért nem tudom, hogy mi a szokás, de nekem kicsit furcsa az, hogy pl. kérdezek valamit egy termékről, és utána eltűnik a kérdés és a válasz is a termék lapjáról. Ezt miért teszi az eladó szerintetek?
Előre is köszi a választ.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-11-26 11:14
Létrehozva: #16105

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2011-11-26 10:09) *
Figyelmesen elolvastam sorait.

Nagyszerű.

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2011-11-26 11:09
Létrehozva: #16106

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(hytech @ 2011-11-26 10:03) *
wacko.gif

Továbbra is azt mondom: a tiltólista jó dolog, használja mindenki.

Ha te ebből mást olvasol ki az az élénk fantáziád szüleménye.

Én is értem a dolgot: ne vitatkozz... mert legyőznek a rutinjukkal. dirol.gif

Figyelmesen elolvastam sorait.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-11-26 11:03
Létrehozva: #16107

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2011-11-26 09:41) *
Ez éppenséggel - s most igencsak eufemisztikus leszek - nem volt valami konstruktív megjegyzés; kivált, hogy a felek egyike már békülésre törekszik. Persze értem én a dolgot: az a fránya "minél rosszabb, annál jobb" életérzés nagy úr. dry.gif

wacko.gif

Továbbra is azt mondom: a tiltólista jó dolog, használja mindenki.

Ha te ebből mást olvasol ki az az élénk fantáziád szüleménye.

Én is értem a dolgot: ne vitatkozz... mert legyőznek a rutinjukkal. dirol.gif

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2011-11-26 10:41
Létrehozva: #16108

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(hytech @ 2011-11-26 09:22) *
A tiltólista jó dolog.
Használd te is.

Ez éppenséggel - s most igencsak eufemisztikus leszek - nem volt valami konstruktív megjegyzés; kivált, hogy a felek egyike már békülésre törekszik. Persze értem én a dolgot: az a fránya "minél rosszabb, annál jobb" életérzés nagy úr. dry.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-26 10:45

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-11-26 10:22
Létrehozva: #16109

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tormgab @ 2011-11-25 21:57) *
Mindenesetre szeretnék tőle -a lehetőségekhez képest- személyesen is bocsánatot kérni, hisz nem állt szándékomban egy cseppet sem megbántani.

Sajnos más lehetőséget nem látok erre, mint -egy- terméklapot, bár az nem kimondottan erre szolgál, de azt hiszem nem marad más mód, mert zavar a szituáció (általában az ember így van, amikor nem szándékosan bánt meg valakit.)

szerkesztem: sajnálatos módon tiltólistára is tett, erre sajnos akkor már nem tudok mit lépni.

A tiltólista jó dolog.
Használd te is.

--------------------

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2011-11-25 22:57
Létrehozva: #16110

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

Mindenesetre szeretnék tőle -a lehetőségekhez képest- személyesen is bocsánatot kérni, hisz nem állt szándékomban egy cseppet sem megbántani.

Sajnos más lehetőséget nem látok erre, mint -egy- terméklapot, bár az nem kimondottan erre szolgál, de azt hiszem nem marad más mód, mert zavar a szituáció (általában az ember így van, amikor nem szándékosan bánt meg valakit.)

szerkesztem: sajnálatos módon tiltólistára is tett, erre sajnos akkor már nem tudok mit lépni.

A hozzászólást -tormgab- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-25 22:59

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-25 22:45
Létrehozva: #16111

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tormgab @ 2011-11-25 21:03) *
...
A lényeg azonban az, hogy amennyiben Zejopy számára ez megfelelő alternatíva, akkor én többet a fórum közelébe sem jövök, hisz ő egy megbecsült, elismert tag itt, akire sokan számítanak és akivel sokan számolnak, ellentétben velem, akinek ez közel sem ilyen fontos, sőt.

További szép estét mindenkinek.

Tisztelt tormgab!

Nagyon korrekt az ajánlata, de senki sem kívánja a távozását - ahogy zejopyra is számít a fórum közössége a jövőben is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2011-11-25 22:03
Létrehozva: #16112

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-23 17:40) *
Nem volt semmi rendkívüli azokban a hozzászólásokban...

ritkán szóltam hozzá itt fórumon, akkor is ügyeltem arra, hogy véletlen se bántsak meg senkit, hisz ide segítségért jön az ember (többnyire. de semmiképp sem veszekedni). Amíg ide be nem néztem, rémálmomban nem fordult meg a gondolat, hogy az én hozzászólásom miatt alakult ki sértődés és most egy ideje ezen gondolkodom, de ugyanerre az álláspontra jutottam én is, amit Ön mond.

Semmi sértőt nem írtam, sem tartalomban, sem hangnemben, sőt, háromszor átgondoltam a fogalmazásomat és direkt nem írtam bele félreérthető, vagy esetleg kicsit is sértő gondolatot.

Egyszerűen leírtam én hogy vélekednék egy adásvétel esetében, ahol az eladó, annak ellenére hogy még nem postázott, nem bontaná meg a csomagot, hanem egy külön csomgaban postázna "lustaságból". Ez nem az ő személyének szólt, de úgy látszik magára vette.

Igen sajnálatos, remélem megbékül, bár a sértődés okát nem igazán értem.

A lényeg azonban az, hogy amennyiben Zejopy számára ez megfelelő alternatíva, akkor én többet a fórum közelébe sem jövök, hisz ő egy megbecsült, elismert tag itt, akire sokan számítanak és akivel sokan számolnak, ellentétben velem, akinek ez közel sem ilyen fontos, sőt.

További szép estét mindenkinek.

A hozzászólást -tormgab- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-25 22:05

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-11-25 04:50
Létrehozva: #16113

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

Valaki segítsen már  help.gif

Ez az átlag hogy jött ki erre a hónapra: "4.67 (4)"?
Ha kapok egy négyest, akkor 4.75 (19/4) lenne az átlag, ha meg hármast kapok (vagy két négyest, de most ez tökmindegy), akkor meg 4.5-nek (18/4) kellene lennie. Vagy nem tudok átlagot számolni, vagy kaptam valakitől egy 3.68-as értékelést  laugh.gif Vagy teljesen félreértem a csillagos rendszert.

Esetleg egy értékeléssel ezelőtt kaptam egy négyest valakitől, mert akkor kijön az átlag (14/3=4.66'), csak lassan frissülnek az átlagértékek?

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-25 04:50

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-11-25 00:12
Létrehozva: #16114

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-24 12:35) *
Mivel tegnapelőtt nem éreztem jól magamat, és ez már nem az első eset, elgondolkodtam, hogy kell-e nekem ide jönnöm, és rájöttem, hogy nem. Kell mennem dolgozni, kell egyetemre járnom, kell zenekarra járnom (na azt már csak 2x), és még nagyon sok dolog van az életemben, amit kell csinálnom. Ezt nem kell. Ha nem látom értelmét, örömét a jelenlétemnek, akkor nem jövök. Gondolom így logikus.

Na idefigyelj Te Zejopy!

Ne merészeld itt cserbenhagyni a haverokat, kitől fogok én ezután nagy cuppanós puszikat kapni?
Tudod van erre varázsszer, úgy hívják, hogy 500 mg-os Lesz@rom tabletta (tudod, volt itt róla szó a fórumon, de hát létező termékről van szó)

Üzenem ezt Neked én, aki legalább annyira érzékeny az igazságtalan dolgokra mint Te smile.gif

Különben meg az eladó vevő viszonyt leginkább meg ez a nóta jellemzi (még ha nem is a kereskedelmeről szól)
http:// youtu.be/86mcFm2-rxE

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Skrillex01
hozzászólás 2011-11-24 21:37
Létrehozva: #16115

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-02 21:35
Azonosító: 1 545 866

IDÉZET(svejku @ 2011-11-24 20:30) *
Végül is nem rossz ez a hely, itt majdnem mindenről lehet értekezni.
Van egy viszonylag új lehetőség, az ilyen esetekre, ha a termék állapota megváltozott, lehet törölni. A személyes menüdben, a licitált árunál a jobb oldalon találod a "további opciókat" lenyitva.

Rendben, köszönöm a gyors választ.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-11-24 21:30
Létrehozva: #16116

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Skrillex01 @ 2011-11-24 20:19) *
Üdvözlök mindenkit! Gondolom az üzenetem rossz helyre írtam, ezért elnézést kérek. A gond, amiben segítség kellene a következő: Feltöltöttem egy terméket ( http://www.vatera.hu/sony_ericsson_w350_ap...1508327762.html ) amiről azt hittem hogy hibátlan. Viszont csak napokkal később derült ki, hogy több hibája van, mint amiről tudtam. Ez olyan mértékű hiba, ami már szinte eladhatatlanná teszi a készüléket. Így nem is szeretném el adni, de tanácsra lenne szükségem, mit tegyek ez ügyben, ugyanis már érvényes licit(ek) érkeztek. A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Végül is nem rossz ez a hely, itt majdnem mindenről lehet értekezni.
Van egy viszonylag új lehetőség, az ilyen esetekre, ha a termék állapota megváltozott, lehet törölni. A személyes menüdben, a licitált árunál a jobb oldalon találod a "további opciókat" lenyitva.

+Quote Post
Skrillex01
hozzászólás 2011-11-24 21:19
Létrehozva: #16117

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-02 21:35
Azonosító: 1 545 866

Üdvözlök mindenkit! Gondolom az üzenetem rossz helyre írtam, ezért elnézést kérek. A gond, amiben segítség kellene a következő: Feltöltöttem egy terméket ( http://www.vatera.hu/sony_ericsson_w350_ap...1508327762.html ) amiről azt hittem hogy hibátlan. Viszont csak napokkal később derült ki, hogy több hibája van, mint amiről tudtam. Ez olyan mértékű hiba, ami már szinte eladhatatlanná teszi a készüléket. Így nem is szeretném el adni, de tanácsra lenne szükségem, mit tegyek ez ügyben, ugyanis már érvényes licit(ek) érkeztek. A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-24 16:05
Létrehozva: #16118

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Hathor14 @ 2011-11-24 13:49) *
Kedves Zé,
Örülök, hogy itt vagy. smile.gif
Nem tisztem eldönteni Benz mire gondolt, de én úgy értelmeztem, hogy a védelmedre kelt
és burkolt célzásnak éreztem, hogy hanyagoljuk a témát. Éppen ezért többet nem is írnék erről.
Legyen szép napod! smile.gif

Nem volt ilyen célzás.

...
Nem igazán értem, mire gondol...

Látom. De nincs jelentősége.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2011-11-24 14:49
Létrehozva: #16119

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

Nem igazán értem, mire gondol, számomra ez a hozzászólás nem egyértelmű. Megfordult a fejemben, hogy ezzel a posttal esetleg engem minősít hisztis tyúkként. Nem szívesen látom bele ezt a tartalmat, gondolom ez érthető, de tulajdonképpen elfér ez a mondanivaló is. Minősítettek engem már csúnyábban is.

Kedves Zé,
Örülök, hogy itt vagy. smile.gif
Nem tisztem eldönteni Benz mire gondolt, de én úgy értelmeztem, hogy a védelmedre kelt
és burkolt célzásnak éreztem, hogy hanyagoljuk a témát. Éppen ezért többet nem is írnék erről.
Legyen szép napod! smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-24 13:35
Létrehozva: #16120

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Mivel szóltak, hogy téma vagyok a fórumon, kicsit visszajöttem reagálni.
IDÉZET(svejku @ 2011-11-23 15:38) *
Mi tudjuk milyen érzékeny lelkületű, ezért szeretjük, de szerintem tegnap túlreagált egy hozzászólást. Reméljük hamarosan visszatér!

Nem vagyok érzékeny lelkületű. Gyakorlatilag a fórumtársam lustának titulált, úgy, hogy nem is ismer. Nem értelmezte a helyzetet, de ez őt minősíti.
VéeMtől sablonválaszt kaptam egy nem általános, de gyakori problémára. Az általa adott válasszal nem kerültem közelebb a probléma megoldásához.
Mindeddig az volt a benyomásom, hogy a fórumon jól el lehet a dolgokat intézni, jobban, mint bárhol másutt, ezért szerettem ide jönni, ráadásul jól is éreztem magam. Mivel tegnapelőtt nem éreztem jól magamat, és ez már nem az első eset, elgondolkodtam, hogy kell-e nekem ide jönnöm, és rájöttem, hogy nem. Kell mennem dolgozni, kell egyetemre járnom, kell zenekarra járnom (na azt már csak 2x), és még nagyon sok dolog van az életemben, amit kell csinálnom. Ezt nem kell. Ha nem látom értelmét, örömét a jelenlétemnek, akkor nem jövök. Gondolom így logikus.

IDÉZET(vidaeff @ 2011-11-23 16:12) *
Tisztelt svejku!
Több dolog is volt aznap. Hogy e helyt ki mennyire érzékeny, avagy érzéketlen, ezt nem tisztem, vagy inkább nem akarom megítélni; esetleg kimondani. De az a támadás - vagy nevezhetjük rosszhiszeműen kioktató postnak, méltánytalan volt hozzá, pont Ő hozzá. És éppen attól, akinek lényegesen kevesebb üzlet mellett három negája van. Az "ítészi" álláspont sem sokat javíthatott kedélyén. Minden elfogultság nélkül mondom, nagyon nagy veszteség lenne, ha nem jönne vissza emiatt, bár meg tudnám érteni. A lelkét kiteszi itt a fórumon is, nincs olyan, akinek ne segítene. Barátian, együtt érzően viselkedik bárkivel. Tanácsai szakszerűek, főleg a kezdők nagyon sokat köszönhetnek neki. Én a fórumon túl üzletileg is kapcsolatban kerültem vele már két ízben. Az az üzletmenet röviden: magasiskola. A legutóbbi terjedelmes pakk csupa törékeny holmit tartalmazott, olyan atombiztos volt, akár az emeletről ledobhattam volna. Nehogy már egy ilyet kibontassak egy letárgyalt üzlet után. Egyébként ha megkértem volna, azt is megteszi. Nagyon remélem, azért olvassa a fórumot és visszatér közénk. A túlnyomó többség szeretettel vár téged, kedves zejopy. kissb.gif

Köszönöm, igazán kedves vagy, de helyenként erősen túlzol.smile.gif Többség? Hisz nincs is rendszeres fórumozó, 3-4 ember csupán. smile.gif

IDÉZET(Koriander87 @ 2011-11-23 16:14) *
Nagyon sajnálom. Én ugyan üzleti kapcsolatba még nem kerültem zejopy-val, de minden szavaddal egyetértek. Remélem, hamarosan visszatérsz!

Neked is köszönöm, érdekes, hogy jól esett ezt olvasni.smile.gif Nem tudom, hogy visszajövök-e. Most úgy érzem, nem, de az ember és vele a hangulatai változnak.

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-23 17:40) *
Nem volt semmi rendkívüli azokban a hozzászólásokban...

Nem igazán értem, mire gondol, számomra ez a hozzászólás nem egyértelmű. Megfordult a fejemben, hogy ezzel a posttal esetleg engem minősít hisztis tyúkként. Nem szívesen látom bele ezt a tartalmat, gondolom ez érthető, de tulajdonképpen elfér ez a mondanivaló is. Minősítettek engem már csúnyábban is.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post

1539 Oldal V  « < 804 805 806 807 808 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-28 09:05