IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1540 Oldal V  « < 838 839 840 841 842 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2011-09-21 10:11
Létrehozva: #16781

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(1yohey @ 2011-09-21 08:44) *
Én mindehova felírom. Ajánlószelvényre, cosmagszelvényre. A csomag papírjának az első lapjára, ceruzával, hogy ne üssön át a többire (ugye ezt még otthon, könnyedén megoldható ha teszel az első lap alá valamit). Az elsőt úgy is visszaadják nekem. Nekem még sosem szóltak érte.

Igen, kipróbáltam, nem szóltak érte, tehát a módszer bevezetésre kerül. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-21 09:11
Létrehozva: #16782

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-21 09:03) *
Erre a vevők azt mondhatnák, hogy "én fizettem, megtettem a dolgom, elvárom, hogy az eladó ezért elsőként értékeljen". smile.gif
Ez nem vezet sehová, ezért sem kívánunk változtatni.

Lesz egyébként a személyes menüben egy jelzési lehetőség, ahol be lehet jelölni a fizetést, postázást. Viszont ennek nem lesz kötelező a használata és figyelni sem kívánjuk a beállított értékeket. Tehát, ez csak egy kényelmi funkció lesz.

Köszönöm. Értem, és el is tudom fogadni a dolgot. Nyilván én vagyok rossz passzban mostanában, és annyira feszültté tesz a sok elmaradt értékelés. Szeretném már lezárni őket, de nem akarok védtelen maradni ... ezt úgyis tudja. Idegesít, hogy nem teljesítem a kötelezettségemet, mert már a jutalékot is be akarom fizetni, így tartom korrektnek, egyáltalán, szeretem, ha a menüm rendben van, és nem több hónapos elmaradásokat mutat a rendszer, már kép nélkül, de pont a problémás vevők nem értékelnek.

Az a dolog biztos nagyon jó lesz, nekem legalábbis nagyon tetszik.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-09-21 09:11

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-09-21 09:03
Létrehozva: #16783

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-21 08:50) *
Az ötlet értékelhetősége szerintem teljesen független az adott helyzettől. Amit mond, kimondottan erre az esetre levetítve, az teljesen helytálló. Valóban a szokásos forgatókönyv. Nem is ez a kérdés.
Hanem az, hogy mindentől függetlenül kialakulna egy olyan szabályozás, ami a vevőt kötelezi arra, hogy először értékeljen, így nagyon sok egyéb probléma megoldódna. Eladtam egy étkészletet, írt a vevő, hogy megkapta, köszöni, jó, stb. De valamiért nem értékel. Miért nem? Nem merem értékelni a tranzakciót, pedig lassan kicsúszom az időből. Ha egyértelmű lenne, hogy ő értékeljen először, már rég lezajlott volna minden, befizettem volna a jutalékot, stb.
Arra gondoltam, hogy kellene egy belső visszajelzési rendszer, ahol Önök felé jelezhetnénk, hogy feladtuk az árut, és onnantól ketyegne a vevő felé az óra. Rettenetes, hogy képtelenek vagyunk bevasalni az értékeléseket, ott tornyosul nyomasztóan a fejünk fölött, hogy esetleg lepontoznak minket, vagy bármi más. Ez felesleges energiaveszteség, az ember minden nap szembesül vele, pedig enélkül is van éppen elég gond szerintem. Akkor viszont, ha a vevő értékelt, Önök nyugodtan elvárhatnák, hogy az eladó jutalékfizetési időhúzás miatt ne tartsa vissza, hanem három napra rá ő is adja le a saját értékelését.
Igazából nem gondoltam végig, hogyan lehetne tökéletesen megoldani, Önök nálam sokkal képzettebbek, naprakészebbek, de úgy érzem, mindenképpen kellene valami megoldást találni és amikor olvastam a nyitópostot, akkor rögtön az ugrott be, hogy ez sok problémát megoldana.
Alapvetően nagyon sok dologban rugalmasak, mégis valamiért nem szeretnének az értékelési formához hozzányúlni. Szerintem egészen kis változtatással teljesen jó lehetne. (Hozzá tartozik, hogy nem vagyok szakértő, de nap mint nap szembesülök azokkal a dolgokkal, amik kényelmetlenné teszik.)
Fontos lenne valahogyan elérni, hogy az eladók ne legyenek kiszolgáltatott helyzetben, Önöknek pedig az lenne fontos, hogy a jutalékok mihamarabb be legyenek fizetve.

Erre a vevők azt mondhatnák, hogy "én fizettem, megtettem a dolgom, elvárom, hogy az eladó ezért elsőként értékeljen". smile.gif
Ez nem vezet sehová, ezért sem kívánunk változtatni.

Lesz egyébként a személyes menüben egy jelzési lehetőség, ahol be lehet jelölni a fizetést, postázást. Viszont ennek nem lesz kötelező a használata és figyelni sem kívánjuk a beállított értékeket. Tehát, ez csak egy kényelmi funkció lesz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-21 08:50
Létrehozva: #16784

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-21 08:30) *
Kedves zejopy!

Nem. A leírt szituációban ez semmire sem nyújtana megoldást. Mi köze van az értékelési sorrendnek ahhoz, hogy nem kapta meg a terméket?
Pontosan tudja szerintem, hogy ilyenkor melyek a felmerülő kérdések: a vevő vagy az eladó választása volt a sima postázás? Milyen szállítási módot kért és fizetett a vevő? Mindez eldönti, hogy kié a felelősség és ebből következik az is, hogy milyen értékelést adhat. Egyáltalán a kapott pozitív miért okoz problémát, mennyiben akadályozza ez abban, hogy elkészítse a megfelelő viszont értékelést? dontknow.gif

Az ötlet értékelhetősége szerintem teljesen független az adott helyzettől. Amit mond, kimondottan erre az esetre levetítve, az teljesen helytálló. Valóban a szokásos forgatókönyv. Nem is ez a kérdés.
Hanem az, hogy mindentől függetlenül kialakulna egy olyan szabályozás, ami a vevőt kötelezi arra, hogy először értékeljen, így nagyon sok egyéb probléma megoldódna. Eladtam egy étkészletet, írt a vevő, hogy megkapta, köszöni, jó, stb. De valamiért nem értékel. Miért nem? Nem merem értékelni a tranzakciót, pedig lassan kicsúszom az időből. Ha egyértelmű lenne, hogy ő értékeljen először, már rég lezajlott volna minden, befizettem volna a jutalékot, stb.
Arra gondoltam, hogy kellene egy belső visszajelzési rendszer, ahol Önök felé jelezhetnénk, hogy feladtuk az árut, és onnantól ketyegne a vevő felé az óra. Rettenetes, hogy képtelenek vagyunk bevasalni az értékeléseket, ott tornyosul nyomasztóan a fejünk fölött, hogy esetleg lepontoznak minket, vagy bármi más. Ez felesleges energiaveszteség, az ember minden nap szembesül vele, pedig enélkül is van éppen elég gond szerintem. Akkor viszont, ha a vevő értékelt, Önök nyugodtan elvárhatnák, hogy az eladó jutalékfizetési időhúzás miatt ne tartsa vissza, hanem három napra rá ő is adja le a saját értékelését.
Igazából nem gondoltam végig, hogyan lehetne tökéletesen megoldani, Önök nálam sokkal képzettebbek, naprakészebbek, de úgy érzem, mindenképpen kellene valami megoldást találni és amikor olvastam a nyitópostot, akkor rögtön az ugrott be, hogy ez sok problémát megoldana.
Alapvetően nagyon sok dologban rugalmasak, mégis valamiért nem szeretnének az értékelési formához hozzányúlni. Szerintem egészen kis változtatással teljesen jó lehetne. (Hozzá tartozik, hogy nem vagyok szakértő, de nap mint nap szembesülök azokkal a dolgokkal, amik kényelmetlenné teszik.)
Fontos lenne valahogyan elérni, hogy az eladók ne legyenek kiszolgáltatott helyzetben, Önöknek pedig az lenne fontos, hogy a jutalékok mihamarabb be legyenek fizetve.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
1yohey
hozzászólás 2011-09-21 08:44
Létrehozva: #16785

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-20 10:33
Azonosító: 1 541 582

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-16 13:50) *
Ez jó lehet, de nem szólnak érte a postán? Mindenesetre kipróbálom.smile.gif

Én mindehova felírom. Ajánlószelvényre, cosmagszelvényre. A csomag papírjának az első lapjára, ceruzával, hogy ne üssön át a többire (ugye ezt még otthon, könnyedén megoldható ha teszel az első lap alá valamit). Az elsőt úgy is visszaadják nekem. Nekem még sosem szóltak érte.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-09-21 08:30
Létrehozva: #16786

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-21 08:06) *
Kedves Benz!

Nem is lehetne esetleg egy későbbi tervként kitűzni? Vagy legalább átgondolni? Megszűnne az örök kérdés, hogy ki értékeljen először. Amúgy is a vevőnek illik először, így legalább teljesen egyértelmű lenne a dolog.

Kedves zejopy!

Nem. A leírt szituációban ez semmire sem nyújtana megoldást. Mi köze van az értékelési sorrendnek ahhoz, hogy nem kapta meg a terméket?
Pontosan tudja szerintem, hogy ilyenkor melyek a felmerülő kérdések: a vevő vagy az eladó választása volt a sima postázás? Milyen szállítási módot kért és fizetett a vevő? Mindez eldönti, hogy kié a felelősség és ebből következik az is, hogy milyen értékelést adhat. Egyáltalán a kapott pozitív miért okoz problémát, mennyiben akadályozza ez abban, hogy elkészítse a megfelelő viszont értékelést? dontknow.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-21 08:06
Létrehozva: #16787

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-21 07:55) *
Tisztelt kissob!

Nem tervezünk ilyen változtatást az értékelési rendszerben.

Kedves Benz!

Nem is lehetne esetleg egy későbbi tervként kitűzni? Vagy legalább átgondolni? Megszűnne az örök kérdés, hogy ki értékeljen először. Amúgy is a vevőnek illik először, így legalább teljesen egyértelmű lenne a dolog.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-21 07:31
Létrehozva: #16788

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kissob @ 2011-09-20 23:39) *
Szép éjjelt!
.........

Szóval a kérdésem (javaslatom) az volna; lehetne-e esetleg olyan korlátozást bevezetni hogy minden esetben a vásárló értékelhessen elsőként

Köszönöm hogy végig olvastad. Minden jót! Üdv; Balázs

Neked pedig szép reggelt.
Nagyon tetszik a javaslatod. Sajnos én csak egy ugyanolyan felhasználó vagyok mint te, de akkor is nagyon tetszik.
Egy olyan állandó kérdést/problémát oldana meg, amivel mindig baj van. Bár felmerül egy kérdés, hogy abban az esetben, amikor a vevő nem jelentkezik, ezért az eladó értékelne negatívan, hogy lehetne megoldani. De biztosan lenne rá lehetőség.

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2011-09-21 07:55

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-19 13:15
Létrehozva: #16789

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-19 13:11) *
Így van. Utána viszont nem. Így némi várakozás után beáll a kívánt állapot.

Én is így gondoltam.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-09-19 13:11
Létrehozva: #16790

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-19 12:02) *
Beenz! Akkor mégis 90 napig látható az intim holmi. ...

Így van. Utána viszont nem. Így némi várakozás után beáll a kívánt állapot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-19 12:02
Létrehozva: #16791

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-19 11:56) *
Nem. Sikeres aukciózárás esetén a terméklapok az értékelések mindkét oldali elkészülte (ide értve a semleges/negatív értékelésre adott válaszokat is) után 90 nappal archiválódnak. Kivéve, ha van 30 napnál nem régebbi terméklapos üzenet.

Beenz! Akkor mégis 90 napig látható az intim holmi. Azt hiszem, ebben az esetben az lett volna az igény, hogy ne legyen látható.
(Tulajdonképpen, ha nincs kedve mosolyogni, fejbe is vághat a serpenyővel.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-19 10:54
Létrehozva: #16792

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-09-19 10:45) *
Kedves zejopy!

Sajnos, jelenleg erre nem vagyunk berendezkedve. Archivált terméklapokat még admin felületről sem tudunk visszahelyezni.

Köszönöm a választ. Kielégített. (Azt hittem, hogy nehezen, de lehetne, csak nem akarnak rendszert csinálni belőle.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-09-19 10:45
Létrehozva: #16793

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-19 10:21) *
Kedves Benz!:)

Sok napsütést mára és szép reggelt.smile.gif
Muszáj megkérdeznem, de szerintem már tudja is, mit szeretnék megtudni. thank_you.gif
Nincs rá mód, hogy nagyon indokolt esetben visszakeressék az elvesztett aukciókat? Annyira pocsék lehet. Dolgozott vele, és most nyakában a két kisgyerek, mindent kezdhet előröl... (Elnézést, muszáj volt.smile.gif)

Kedves zejopy!

Sajnos, jelenleg erre nem vagyunk berendezkedve. Archivált terméklapokat még admin felületről sem tudunk visszahelyezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-19 10:21
Létrehozva: #16794

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-19 09:40) *
Nem a jó szándék hiánya, hanem a technikai akadályok miatt nem lehet.
Próbálj meg írni nekik, de szerintem nem tudnak segíteni.

Kedves Benz!:)

Sok napsütést mára és szép reggelt.smile.gif
Muszáj megkérdeznem, de szerintem már tudja is, mit szeretnék megtudni. thank_you.gif
Nincs rá mód, hogy nagyon indokolt esetben visszakeressék az elvesztett aukciókat? Annyira pocsék lehet. Dolgozott vele, és most nyakában a két kisgyerek, mindent kezdhet előröl... (Elnézést, muszáj volt.smile.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-19 07:55
Létrehozva: #16795

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2011-09-19 07:35) *
Jót írtál smile.gif , máris: smile.gif , sőt: biggrin.gif (hogy elhidd, nincs szájzáram)

getting_sunny.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2011-09-19 07:35
Létrehozva: #16796

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

Jót írtál smile.gif , máris: smile.gif , sőt: biggrin.gif (hogy elhidd, nincs szájzáram)

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-19 07:31
Létrehozva: #16797

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2011-09-19 07:08) *
... (sóhaj)
....

Ezt annyira szeretem, nem is igaz, hogy nem azért használod. rolleyes.gif

16 napja nem jelentkezik, ........

Ez meg pont olyan, mint a meggondolatlan nő panasza.biggrin.gif

.... Majd én is ezt kapom a pofámba biztos, meg a csillaglehúzást, amin nem szoktam hisztizni, de ebben a hónapban (amikor a szabad munkabeosztásom miatt minden kedves vásárlónak minden azonnal van...) már kettő is megtalált...

Viszont csodálatos forgalmat bonyolítasz.smile.gif Helyezd át a súlypontokat, koncentrálj az anyagiakra, ha már a zökkenőmentességnek nem lehet örülni. friends.gif

És még mindig folyik az orrom.

Jaj, te szegény, küldjek neked is zsebkendőt? (Amíg nem válaszolsz, addig puszit küldök. air_kiss.gif )

Na, mára kidühöngtem magam. biggrin.gif getting_sunny.gif

Ne dühöngj, mosolyogj, csak eleinte fog úgy kinézni, mintha szájzárat kaptál volna, utána tök jól fog menni.biggrin.gif
A szomszéd szobában, vagy a konyhában motoszkál egy hölgy, minden erejével azon van, hogy neked napsugarasabbak legyenek a napjaid. Kezdd vele a mosolygást, ha nem sikerül, próbáld újra.
Már Benznek is mondtam, csak két kicsi izom összehangolt munkája.
Nekem tök jól kezdődött a napom, friss vagyok, üde és illatos (visszatértem a régi parfümömhöz). Fülig ér a szám, és máris kapom a hangszert, elkezdem az intenzív osztály hangjaira emlékeztető hangképzést. laugh.gif
Ez lesz az első normális hetem. (Na jó, majdnem normális.smile.gif)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-09-19 07:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2011-09-19 07:08
Létrehozva: #16798

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

Jaaaaj, szerintem most én is kifogtam... (sóhaj)

16 napja nem jelentkezik, e-mailra egyelőre nem reagál, de legalább öntudatos (peti0901 értékelése) angry2.gif

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1626552

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=11273588

"egy picike türelem önre férne" Majd én is ezt kapom a pofámba biztos, meg a csillaglehúzást, amin nem szoktam hisztizni, de ebben a hónapban (amikor a szabad munkabeosztásom miatt minden kedves vásárlónak minden azonnal van...) már kettő is megtalált...

És még mindig folyik az orrom.

Na, mára kidühöngtem magam. biggrin.gif getting_sunny.gif

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-09-18 21:43
Létrehozva: #16799

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-09-18 21:40) *
Már éppen kérdezni akartam, mert szóltál ugye, hogy időnként kérdezzek rád, hogy el ne feledd az algoritmus tesztelését, de látom sikerült a teszt! laugh1.gif
Javaslom, hogy ezerrel keress mindenféle törékeny dologra, zenére, könyvre, 2-3 nap és rendbe jön!

biggrin.gif Tudod, ez már kicsit olyan (hogy stílszerű maradjak), mint szerelem után az örömgumi.biggrin.gif Szerintem hetek is eltelnek, mire megjavul.
De egy bölcselettel gazdagodtunk.laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-09-18 21:43
Létrehozva: #16800

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-18 21:08) *
Nekem elég volt két nap....Hiába, a szexuális kicsapongások megbosszulják magukat. laugh.gif

Már éppen kérdezni akartam, mert szóltál ugye, hogy időnként kérdezzek rád, hogy el ne feledd az algoritmus tesztelését, de látom sikerült a teszt! laugh1.gif
Javaslom, hogy ezerrel keress mindenféle törékeny dologra, zenére, könyvre, 2-3 nap és rendbe jön!

IDÉZET(zejopy @ 2011-09-18 21:27) *
Ön is biztatott, hogy tegyek kitérőt az emlegetett helyen. Pedig Önnek igazán tudnia kellett volna, hogy ez lesz a vége. (Igazából, ha elgondolkodtam volna, nekem is rá kellett volna jönnöm. Hol egy önfelkötős szmájli?)

Egy férfiban sem szabad ennyire vakon megbízni....

+Quote Post

1540 Oldal V  « < 838 839 840 841 842 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-31 10:17