IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1486 Oldal V  « < 84 85 86 87 88 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-09-20 19:48
Létrehozva: #1701

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nyubocs @ 2013-09-20 19:45) *
Egy nagyon elméleti kérdésem azért lenne, amit még zejopy kollegánővel sem osztottam meg (bocs zep).

Miért bocs?

IDÉZET(nyubocs @ 2013-09-20 19:45) *
És akkor mert mi vagyunk a kicsik, akkor azzal is kicseszhetnek, akiket eddig nem érintett a névváltoztatási kötelezettség?

Ekkora labdát nem adtam volna fel a helyedben.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-09-20 19:45
Létrehozva: #1702

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

Egy nagyon elméleti kérdésem azért lenne, amit még zejopy kollegánővel sem osztottam meg (bocs zep).

Azt ugye értjük, hogy egyesülés, ők a nagyok, anyám tyúkja, ezért a névváltozási procedúrát itt kell végigvinni.
De vajon össze van-e már fésülve a felhasználói adatbázis?
Azaz, ha valaki most poénból regisztrálni akar mondjuk kicseszésből valami itteni élő felhasználónévvel az ukrán (vagy akármelyik) "vaterára", akkor ugye a rendszer ott már nem engedi regisztrálni?
Vagy igen?
És akkor mert mi vagyunk a kicsik, akkor azzal is kicseszhetnek, akiket eddig nem érintett a névváltoztatási kötelezettség?

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-20 17:04
Létrehozva: #1703

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-09-20 15:39) *
good2.gif

thank_you.gif

Közben állandósultak a lakatok a technikai témakörben.smile.gif
Ma jöttem haza a hatoson, és az egyetem alatt hatalmas dugó lett, mert valakik nagyon egymásnak mentek. Rendőr mutogatott (nem csúnyákat, hanem normálisan), még jó, hogy nem én voltam az első, mert ezek a kézjelek... de aztán jól beszorultam, mert senki sem engedett át a belső sávba, aztán valahogy mégis átjutottam a kereszteződésen. Már előtte egyébként találkoztunk a nagy sárga mentővel, és a kereszteződésben lehetett azért látni, hogy mire képesek a lóerők, ha összetalálkoznak. (Tűzoltók is kint voltak) És szerintem a normális ember talán elgondolkodott azon, hogy érdemes odafigyelni, mert ha sérülés nem történik, akkor is egy autós életvitelt folytató családnál az autó elvesztése nagyon nagy problémát tud okozni. Hát még ha valakinek valami baja esik. Na de nem mindenki mélyed ilyenkor magába, hogy levonja az esetleges tanulságokat, dehogy. Kisvártatva, már a helyszín elhagyása után feltűnt a visszapillantóban egy agresszív autós, aki bujkált, tolakodott sávból sávba. Őt nem érintette meg a látvány. Ő van annyira magabiztos és öntelt, hogy azt hiszi, vele ez nem fordulhat elő. Az ő agyában csak az elvesztegetett 5 perc ketyeg. Az ilyen baromfejűnek páncél van a szívén, a szemén és az agyán is.
Ezt nem is tudom miért mondtam el. Asszem a tolakodó autós miatt. Mert addig, amíg én próbáltam nem sírva fakadni, addig ő sietett.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-20 17:05

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-09-20 15:39
Létrehozva: #1704

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-20 09:16) *
...Szóval a gondolataim a névváltozással kapcsolatos diliházról.smile.gif...

good2.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-20 14:24
Létrehozva: #1705

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-20 11:28) *
Kedves zejopy!

Köszönöm a leírtakat. Este megpróbálom figyelmesen átolvasni és akkor reagálok majd érdemben is smile.gif

Köszönöm.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-20 11:28
Létrehozva: #1706

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-20 09:16) *
Kedves Benz!

Gondolkodtam sokat...

Kedves zejopy!

Köszönöm a leírtakat. Este megpróbálom figyelmesen átolvasni és akkor reagálok majd érdemben is smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-20 09:16
Létrehozva: #1707

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Gondolkodtam sokat, és beszélgettem olyan emberekkel, akik hasonlóan gondolkodnak (nem csak tolják a saját véleményüket, hanem több oldalról megvizsgálnak egy kérdést). Megszületett a fejemben egy dolog, illetve egy láncolat, amit megosztok Önnel, és kérem, hogy továbbítsa a megfelelő helyre. Írhatnám az ÜSZ-nak is, mert biztosan továbbítanák, de azt hiszem, teljesen le vannak most terhelve, ezért inkább Önre teszek még egy kis batyut, mert tudom, hogy Ön kibírja, és azt is, hogy kellően kezeli.
Szóval a gondolataim a névváltozással kapcsolatos diliházról.smile.gif

Megszületett a döntés, nekünk kellett alkalmazkodni, ami vitatható, vagy sem, egy olyan tény, amivel nem lehet mit kezdeni. Én első körben kaptam levelet, nem a spam-be tette a gmail, de én már régebben gondoskodtam arról, hogy vaterás levél ne járhasson így. A fórum életéből számomra néhány következtetést sikerült levonnom, amik vagy helyesek, vagy nem.
- Van egy réteg, aki minden figyelmeztetés, felhívás és tanács ellenére nem hajlandó postafiókot váltani (freemail, citromail). Úgy érzem, velük nem lehet mit kezdeni.
- Van egy réteg, akinek a gmail-ben spambe kerülnek a vaterás levelek. Ez szintén nem a Vatera terhe.
- Vannak emberek, akik a Vaterától érkező leveleket (ha nem olyan a címe, hogy összefügg a futó aukcióival, vagy a licitálásával) automatikusan a kukába dobja. Ezt sem hiszem, hogy Önöknek kellene felvállalniuk.
- És vannak, akik vaterázgatnak, de ez annyira nem fontos. Olvashattunk olyan postot, hogy "elnézést, de az elmúlt egy hét alatt volt fontosabb dolga is annál, hogy...." Ha valakinek valami tényleg fontos, akkor lesz rá ideje. Ez biztos, tapasztalatból tudom. Nyilván azok a tevékenységek kerülnek hátrébb a feladatlistában, amik nekem nem jelentenek olyan sokat. Ha valakinek egy hét nem volt elegendő a névváltoztatásra mindannak ellenére, hogy tudott róla és ráadásul nem is egy szellemileg alulkondicionált ember, az magára vessen.

Mégis azt gondolom, hogy ebben a helyzetben a kommunikáción sok múlott volna. És mivel Ön azt mondta, hogy lesznek még hasonló indulatokat kiváltó változások, úgy gondolom, hogy van értelme leírnom, amire jutottam, függetlenül attól, hogy bizonyos következtetéseket már biztosan Önök is levontak.
Van a nyitólapon az a kis hely a híreknek, bal oldalon lent. Szerintem az ilyen jellegű változásokat meg kellene jelentetni ott. És persze a FB. Nem tudom, a FB-on miért nem láttam, úgy emlékszem, nem találkoztam vele. Bár láttam kávékat, meg ikreket, meg hasonló aranyosságokat, és persze termékkörökre mutató linkeket, amiknek szerintem helyük is van ott. De ezt az infót is kellett volna nyomni. Tehát:
- FB
- Nyitólap
Én az Önök helyében ezt a két információs csatornát a nagy horderejű változások előtt nem hagynám ki semmiképpen. A régebbi generáció a nyitólapra kattint, de nagyon sokan gyakorlatilag a FB-on élnek.

A kimenő levelekről is van gondolatom. Nagyon jó, hogy a Vateránál dolgozó embereknek van egy szellemi szintjük. Nyilván a felhasználók egy részének is van. És egy másik részének nincsen. De Önöknek rájuk is kell gondolniuk. Talán egyszerűbben is meg kellene fogalmazniuk a levelük egy részében az eljövendőt. Le kell benne írni határozottan és tényszerűen.
Ez érthető:
"Szabályzatunk alapján azonban, a Vaterán regisztrált felhasználóneveknek egyedinek kell lenniük, így fiókjának további zökkenőmentes használata érdekében az alábbiakat javasoljuk: ..."
De sokkal tényszerűbb lenne, ha odaírnák, hogy az Ön neve sajnos már nem jó, ha nem változtatja meg, nem fog tudni a Vaterára belépni.
Értem én, hogy az Önöké szebb, de basszus, nézzen meg terméklapokat, fórumos postokat, terméklapos levelezéseket. És ők ugyanúgy tagjai a Vaterának, tehát hozzájuk is kell alkalmazkodni. Így érzem. A magasabban képzett emberek hajlamosak feltételezni és elvárni embertársaiktól ugyanezt. Pedig nem evidens, higgye el.
Lehet, hogy amit mondok, az egy-egy kimenő levél megfogalmazásakor problémás, vagy nehezebb, de látja, hogy most mi van. Szerintem meg lehetne előzni sok negatív indulatot (ami sem Önöknek, sem a felhasználóknak nem jó), és egy őrületesen nagy plusz munkát, ami most lehet az ÜSZ-on. Mivel Önök vannak a kellő eszközöknek és információknak a birtokában, Önök azok, akik olyan módon tudják átgondolni a dolgot, ami megelőzhet egy csomó kellemetlenséget. Tudja, hogy nem azért írtam, mert rossz a véleményem, vagy ilyesmi. Tudja, hogy általában, vagy inkább mindig, reálisan látom a Vaterát és el tudok fogadni dolgokat. Csak az elmúlt napok eseményei alapján úgy gondolom, hogy bár talán nem elvárható Önöktől nagyon sok minden, mégis kifizetődőbb, hasznosabb lenne a későbbiek (felhasználók elégedettsége) szempontjából.

Legyen szép a napja, a hétvégéje, és pihenjen is. És vigyázzon, ha vezet.
És azt kívánom Önnek, hogy amikor már minden emberi mértékkel számított munkaidőnek vége és Önnek mégis még el kell jönnie hozzánk, ezt tehesse úgy, hogy élvezhesse, ne csak bajlódása legyen, hanem szórakozása is. Azaz, ha este 10 után jön a fórumra, azt tehesse mezítláb, melegítőben, kényelmesen elheverve egy ágyon, és a bal keze mellett legyen ott valami finom dolog, amit nassolhat.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-20 09:17

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 22:37
Létrehozva: #1708

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-19 22:33) *
De, mostanában kicsit fáradt vagyok így este tíz után. Ez engem is meglep, mert nem szokásom smile.gif
Úton vagyok smile.gif

Vigyázzon magára.smile.gif Nem meglepő a fáradtság. Nincs napsütés, lehűlt a levegő, sok a munka. Tudjuk, hogy nem lesz sokkal több napsütés, nem lesz már melegebb és a munka is egy darabig több lesz a kelleténél. Így a kilátások sem túl fényesek. Majd persze jobb lesz. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-19 22:33
Létrehozva: #1709

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-09-19 21:07) *
Kedves Benz!

Mi lenne, ha nyitna egy külön topikot az -a betűs kérdezőknek? "Miért változtatták meg a nevemet?" címmel. Ott tobzódhatnának, Ön pedig kétóránként betenné a sablonját. smile.gif

fejvakar.gif

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 22:30) *
Nem azért mondtam, tudnia kell.smile.gif Nem fáradt? És mit csinál a világ végén? Ha talál valami szépet, hozza el nekem. A világ végén jó dolgok vannak.smile.gif

De, mostanában kicsit fáradt vagyok így este tíz után. Ez engem is meglep, mert nem szokásom smile.gif
Úton vagyok smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 22:30
Létrehozva: #1710

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-19 22:29) *
Korom sötétben gépelek a világ végén és ráadásul magamtól észrevettem és már javítottam smile.gif

Nem azért mondtam, tudnia kell.smile.gif Nem fáradt? És mit csinál a világ végén? Ha talál valami szépet, hozza el nekem. A világ végén jó dolgok vannak.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-19 22:29
Létrehozva: #1711

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 22:17) *
Beeenz! smile.gif Ezt önmagához képest szokatlanul félreütötte.smile.gif Szerintem már fáradt.

Korom sötétben gépelek a világ végén és ráadásul magamtól észrevettem és már javítottam smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 22:17
Létrehozva: #1712

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-19 22:12) *
Szaveskedjenek ...

Beeenz! smile.gif Ezt önmagához képest szokatlanul félreütötte.smile.gif Szerintem már fáradt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-19 22:09
Létrehozva: #1713

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 22:03) *
laugh.gif Köszönöm nem, mert ... na jó, lusta vagyok vele foglalkozni. Valahogy nincs az érdeklődésem homlokterében. blush2.gif

Pedig jó ideig elég lenne. biggrin.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 22:03
Létrehozva: #1714

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-09-19 21:52) *
Nem félmegoldás, sőt! De van gépzsírom is. Kiváló hőálló csapágyzsír. 100 fok felett is jó. Pörgősebb napokon, gyakori ajtó nyitogatásnál hasznos lehet. mosking.gif Még proletár koromból maradt. Jó tíz kiló. Kéred a felét? biggrin.gif

laugh.gif Köszönöm nem, mert ... na jó, lusta vagyok vele foglalkozni. Valahogy nincs az érdeklődésem homlokterében. blush2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-19 21:52
Létrehozva: #1715

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 21:44) *
Már abból a feladatból is kihátráltam, hogy az olajat beletöltsem az autóba. biggrin.gif De rendben van, kölcsönveszem a gyerek súlyzóit és egy hónap múlva leveszem azt a fránya ajtót és kenek bele igazi gépzsírt. De az a helyzet, hogy most fontosabb teendőim vannak, ezért az 1 hónap majd csak sokára kezdődik... a halogatás művészete. mosking.gif WD-40 csak félmegoldás lenne, tehát abba bele sem kezdek. biggrin.gif

Nem félmegoldás, sőt! De van gépzsírom is. Kiváló hőálló csapágyzsír. 100 fok felett is jó. Pörgősebb napokon, gyakori ajtó nyitogatásnál hasznos lehet. mosking.gif Még proletár koromból maradt. Jó tíz kiló. Kéred a felét? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 21:44
Létrehozva: #1716

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-09-19 21:36) *
Óóóó, nem kell. Menjünk vissza a kiindulási ponthoz. Védénegyven! biggrin.gif

Már abból a feladatból is kihátráltam, hogy az olajat beletöltsem az autóba.biggrin.gif De rendben van, kölcsönveszem a gyerek súlyzóit és egy hónap múlva leveszem azt a fránya ajtót és kenek bele igazi gépzsírt. De az a helyzet, hogy most fontosabb teendőim vannak, ezért az 1 hónap majd csak sokára kezdődik... a halogatás művészete. mosking.gif WD-40 csak félmegoldás lenne, tehát abba bele sem kezdek.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-19 21:36
Létrehozva: #1717

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 21:33) *
Bocsáss meg, nem tudtam, hogy érzékenyített vagy. mosking.gif Ezentúl, ha hívsz, majd másik ajtót használok közlekedésre. biggrin.gif
Közben a szomszédban beindult az ovi. Sajnos nem bírtam megállni...

Óóóó, nem kell. Menjünk vissza a kiindulási ponthoz. Védénegyven! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 21:33
Létrehozva: #1718

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-09-19 21:28) *
Valóban nem vészes, sőt, a te igen jellegzetes, kellemes orgánumod rolleyes.gif ezt feledtetni tudná, ha nem tolulnának elém kellemetlen emlékek. Miattuk picit zaklatott leszek, ha nyílászárók nyikorgását hallom. Van egy művészeti ág, a hangköltészet. Szerencsére nem túl elterjedt. A nagyon elvetemült sznobok világa ez. mosking.gif Ez nem próza, nem zene. Különféle zörejek, zajok, bármi ami hang; állati, emberi, természeti, ipari, etc. tehát bármi keveréke, ill ők úgy mondják, ezekből összeálló kompozíció. Én akusztikai masszának mosléknak hívom. Van aztán a hangdigitalizálás, mikor hagyományos analóg hordozóról írunk át digitálisra. Ezzel (is) foglakozom. Egy ízben e műfaj anyaga került terítékre. Nagyjából 100 óra. Rengeteg szalag volt. Az egyik közel órányi mű vezérmotívuma különféle nyikorgó ajtók és ablakok zaja volt. Fortissimóként az üvegcsörömpölés szerepelt, de a legborzalmasabb a nyikorgás volt. Sosem hittem volna mennyi árnyalata van ennek. Persze mindez nem lenne baj, de a digitalizált anyagot illik, sőt kötelező meghallgatni teljes terjedelmében...

Bocsáss meg, nem tudtam, hogy érzékenyített vagy.mosking.gif Ezentúl, ha hívsz, majd másik ajtót használok közlekedésre.biggrin.gif
Közben a szomszédban beindult az ovi. Sajnos nem bírtam megállni...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-19 21:28
Létrehozva: #1719

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 20:47) *
Te nem azt mondtad, hogy az oldalamon képződő lyukban tároljak WD-40-et, hanem, hogy fújjam be vele az ajtót, mert nem bírod hallgatni, amikor a telefonban nyikorog. Pedig nem vészes szerintem. tongue.gif
Viszont ma már nem vagyok hajlandó többet dolgozni. Ja! De! A fenébe... majdnem elfelejtettem valamit...

Valóban nem vészes, sőt, a te igen jellegzetes, kellemes orgánumod rolleyes.gif ezt feledtetni tudná, ha nem tolulnának elém kellemetlen emlékek. Miattuk picit zaklatott leszek, ha nyílászárók nyikorgását hallom. Van egy művészeti ág, a hangköltészet. Szerencsére nem túl elterjedt. A nagyon elvetemült sznobok világa ez. mosking.gif Ez nem próza, nem zene. Különféle zörejek, zajok, bármi ami hang; állati, emberi, természeti, ipari, etc. tehát bármi keveréke, ill ők úgy mondják, ezekből összeálló kompozíció. Én akusztikai masszának mosléknak hívom. Van aztán a hangdigitalizálás, mikor hagyományos analóg hordozóról írunk át digitálisra. Ezzel (is) foglakozom. Egy ízben e műfaj anyaga került terítékre. Nagyjából 100 óra. Rengeteg szalag volt. Az egyik közel órányi mű vezérmotívuma különféle nyikorgó ajtók és ablakok zaja volt. Fortissimóként az üvegcsörömpölés szerepelt, de a legborzalmasabb a nyikorgás volt. Sosem hittem volna mennyi árnyalata van ennek. Persze mindez nem lenne baj, de a digitalizált anyagot illik, sőt kötelező meghallgatni teljes terjedelmében...

--------------------

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-09-19 21:07
Létrehozva: #1720

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

Kedves Benz!

Mi lenne, ha nyitna egy külön topikot az -a betűs kérdezőknek? "Miért változtatták meg a nevemet?" címmel. Ott tobzódhatnának, Ön pedig kétóránként betenné a sablonját. smile.gif

+Quote Post

1486 Oldal V  « < 84 85 86 87 88 > » 
Reply to this topicStart new topic
23 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (23 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 18:41