IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1536 Oldal V  « < 89 90 91 92 93 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-12-21 23:05
Létrehozva: #1801

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-21 21:56) *
Értem. Egyébként nem a megszólításról volt szó. De szerintem már így is túlbeszéltük.

Legyen szép az álma.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-21 22:56
Létrehozva: #1802

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-12-21 21:01) *
Kedves Benz! smile.gif

Természetesen ez sem cinizmus, sem elvtelen szembe dicséret nem volt. Emlékeim szerint soha nem degradáltam Önt, bár ezt Ön alkalmanként megteszi velem szemben. Ma újra az elefántlövő puskával válaszolt az egérnek. Azt hittem, ezen a kommunikáción már túlnőttünk, ezek szerint tévedtem.
Attól függetlenül, hogy ezzel a regisztrációmmal írok, a "tisztelt" megszólítás pontosan annyira bántó, mintha zejopyval írnék, hiszen Ön jól tudja, hogy a két név egy embert takar. Nem tudom, ez mire volt jó és akárhogy gondolkodom nem látom azt, hogy ez a párbeszéd valamilyen módon előrefelé mutatna.
Az én olvasatomban a következő történt: Ön írt egy postot. Mikor némi szarkazmussal (belátom, valóban) céloztam arra, hogy egy udvariassági formát elhagyott, akkor utólag odaidézte a két postot, bár a megszólítás még mindig elmaradt. Ha jól emlékszem, napok óta nem beszéltünk, mert nem volt olyan jellegű téma. Ha pár napig nem találkozom valakivel, aztán összefutok vele, én mindenképpen köszönteni szoktam. Lehet, hogy ez hiba részemről, de miután Önt egy magas szellemi szinten lévő embernek ismertem meg, feltételeztem, hogy ez Önnek is természetes és nem tudtam mire vélni a furcsa, levegőben lógó postját. Mert nem ezt szoktam meg Öntől. Eztl az utolsó postot végképp céltalannak érzem. Az Önről kialakított eddigi véleményem alapján úgy gondolom, hogy messze az emberi, morális, szellemi képességeihez méltatlanul reagált.

Értem. Egyébként nem a megszólításról volt szó. De szerintem már így is túlbeszéltük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-12-21 22:01
Létrehozva: #1803

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-21 20:40) *
Tisztelt davidmaci92!

Az elvtelen szembe dicsérésnél a cinizmus még mindig szimpatikusabb a számomra.
Így, ha megengedi, ezt a mondatot ez utóbbiból egy gyenge próbálkozásnak fognám fel thank_you.gif

Kedves Benz! smile.gif

Természetesen ez sem cinizmus, sem elvtelen szembe dicséret nem volt. Emlékeim szerint soha nem degradáltam Önt, bár ezt Ön alkalmanként megteszi velem szemben. Ma újra az elefántlövő puskával válaszolt az egérnek. Azt hittem, ezen a kommunikáción már túlnőttünk, ezek szerint tévedtem.
Attól függetlenül, hogy ezzel a regisztrációmmal írok, a "tisztelt" megszólítás pontosan annyira bántó, mintha zejopyval írnék, hiszen Ön jól tudja, hogy a két név egy embert takar. Nem tudom, ez mire volt jó és akárhogy gondolkodom nem látom azt, hogy ez a párbeszéd valamilyen módon előrefelé mutatna.
Az én olvasatomban a következő történt: Ön írt egy postot. Mikor némi szarkazmussal (belátom, valóban) céloztam arra, hogy egy udvariassági formát elhagyott, akkor utólag odaidézte a két postot, bár a megszólítás még mindig elmaradt. Ha jól emlékszem, napok óta nem beszéltünk, mert nem volt olyan jellegű téma. Ha pár napig nem találkozom valakivel, aztán összefutok vele, én mindenképpen köszönteni szoktam. Lehet, hogy ez hiba részemről, de miután Önt egy magas szellemi szinten lévő embernek ismertem meg, feltételeztem, hogy ez Önnek is természetes és nem tudtam mire vélni a furcsa, levegőben lógó postját. Mert nem ezt szoktam meg Öntől. Eztl az utolsó postot végképp céltalannak érzem. Az Önről kialakított eddigi véleményem alapján úgy gondolom, hogy messze az emberi, morális, szellemi képességeihez méltatlanul reagált.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-21 21:40
Létrehozva: #1804

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-12-21 20:14) *
Persze az, hogy Önben bármi hiba is lenne, az feltételezhetetlen. thank_you.gif

Tisztelt davidmaci92!

Az elvtelen szembe dicsérésnél a cinizmus még mindig szimpatikusabb a számomra.
Így, ha megengedi, ezt a mondatot ez utóbbiból egy gyenge próbálkozásnak fognám fel thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-12-21 21:14
Létrehozva: #1805

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-21 20:12) *
Érthető. De a válaszom inkább a davidmaci92 és vidaeff által leírtakra vonatkozott smile.gif

Ja? Nekünk válaszolt? Ez nem tűnt fel, talán mert elmaradt a megszólítás. Nincs igaza. Kicsit sincs. smile.gif
Persze az, hogy Önben bármi hiba is lenne, az feltételezhetetlen. thank_you.gif
Természetesen, ha utólag tudnék én is idézni, akkor minden másképpen lenne.

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-21 21:18

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-12-21 21:14
Létrehozva: #1806

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-21 20:12) *
Érthető. De a válaszom inkább a davidmaci92 és vidaeff által leírtakra vonatkozott smile.gif

Igen, vágom. smile.gif
De én mit tegyek? Kérdezzek vissza?

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-21 21:15

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-21 21:12
Létrehozva: #1807

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2013-12-21 20:09) *
Alapvetően nem a válasz stílusával van a gondom, hanem azzal, hogy nem tudom melyik terméknél, melyik kérdésemre kaptam a választ.
Eddig volt link a levélben a termékre, és a válasz ablakra is, meg ugye ott volt a levesláda.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-12-21 21:09
Létrehozva: #1808

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-21 20:06) *
....
Ha az eladó értékelései rendben vannak, szükségem van a termékre, akkor felőlem úgy ír, ahogy akar smile.gif

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Nekem nem a válasz stílusával van a gondom, hanem azzal, hogy nem tudom melyik terméknél, melyik kérdésemre kaptam a választ.
Eddig volt link a levélben a termékre, és a válasz ablakra is, meg ugye ott volt a levesláda.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-21 21:12

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-12-21 21:06
Létrehozva: #1809

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2013-12-21 15:59) *
Már többször elálltam a vásárlástól pusztán ezért. smile.gif

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-12-21 16:10) *
Különben ennek is megvan a jó oldala.smile.gif Mert a láthatóság hatására eddig egy olyan viselkedési formát erőltethettek magukra a partnerek, amik nem feltétlenül voltak valósak. Most viszont ez a külső kontroll megszűnik, és aki figyelmes, lényegesen többet le tud szűrni az eladó hozzáállásából, mint eddig. Hamarabb kibújik a szög a zsákból.mosking.gif

Lehet, hogy bennem van a hiba, de soha sem gondolkodtam azon, hogy egy terméklapos üzenetemet olvassa-e más is az eladón kívül. Egyszerűen nem érdekel.
Ennek megfelelően eszembe sem jutott, hogy emiatt moderáljam a mondanivalómat smile.gif
Persze, a stílus maga az ember, sokat elmond pár sor, de ennek azért nem tulajdonítanék akkora jelentőséget, hogy "többször" is elálljak a vásárlástól.
Ha az eladó értékelései rendben vannak, szükségem van a termékre, akkor felőlem úgy ír, ahogy akar smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-12-21 18:04
Létrehozva: #1810

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-12-21 16:46) *
Erre nem is gondoltam, hogy a dél-tiranai stílus ilyen rejtőzködő. biggrin.gif Nagyon jól látod. good2.gif

thank_you.gif smile.gif

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-12-21 17:46
Létrehozva: #1811

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-12-21 08:44) *
hogy szerintem szűkebb helyen jöttem ki, mint amilyen "széles" a Matiz. biggrin.gif Na ezt csinálja valaki utánam! msn646.gif

Talán egy páncélossal megpróbálhatnám. Azt beszélik, az befér önmagánál szűkebb helyekre is. Viszont a biztosítom felmondaná a szerződésem, sőt malus-ba tenne. mosking.gif '80-ban vezettem párszor egy T54-es tankot, talán még nagyjából emlékszem a dolog fortélyaira.

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-12-21 16:10) *
Különben ennek is megvan a jó oldala. smile.gif Mert a láthatóság hatására eddig egy olyan viselkedési formát erőltethettek magukra a partnerek, amik nem feltétlenül voltak valósak. Most viszont ez a külső kontroll megszűnik, és aki figyelmes, lényegesen többet le tud szűrni az eladó hozzáállásából, mint eddig. Hamarabb kibújik a szög a zsákból. mosking.gif

Erre nem is gondoltam, hogy a dél-tiranai stílus ilyen rejtőzködő. biggrin.gif Nagyon jól látod. good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-12-21 17:10
Létrehozva: #1812

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-12-21 15:59) *

Különben ennek is megvan a jó oldala.smile.gif Mert a láthatóság hatására eddig egy olyan viselkedési formát erőltethettek magukra a partnerek, amik nem feltétlenül voltak valósak. Most viszont ez a külső kontroll megszűnik, és aki figyelmes, lényegesen többet le tud szűrni az eladó hozzáállásából, mint eddig. Hamarabb kibújik a szög a zsákból.mosking.gif

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-21 17:11

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-12-21 16:59
Létrehozva: #1813

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-12-21 15:49) *
..., ha önmagunkkal szemben van egy igényünk. Ha viszont vásárlójelöltként kapnék ilyen választ, akkor mélyen elgondolkodnék, hogy valóban annyira kell-e az a cucc.

--------------------

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-12-21 16:49
Létrehozva: #1814

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-12-21 15:10) *
A Béta levelezéshez még egy tapasztalat:

... 10 kérdésemből kettőre jön válasz.
Nem tudhatom, hogy nem akarnak, vagy csak nem tudják (még), hogy hogyan tudnak válaszolni.
...
... ilyenek:
...
Ezekkel mit tudok, mit tudtok, mit lehet kezdeni? ...

Az eredeti PEP-ben nézték a válaszadást. A gyorsaságot és az udvariasságot is, legalábbis ez volt az ismertetőben. Ezért is fontos (lenne) a levelezés ellenőrzése.
Gondolom, hogy sokan nem tudják még, hogyan kell válaszolni, ez látszik a fórumon is, hiszen ezzel kapcsolatban érkezik a legtöbb kérdés. Akinek fontos, az megkeresi a megoldást, akinek pedig annyira nem fontos, hogy utánamenjen, akkor az már önmagáért beszél. Legalábbis szerintem.
Sajnos, mivel nem látszik, valóban eléggé igénytelen formában zajlanak a dolgok. Sem köszönés, sem megszólítás, sem aláírás, kisbetűk, ilyenek, jobbára csetstílusban. Persze eladóként ezekre is normálisan illik válaszolni, na meg abban az esetben is, ha önmagunkkal szemben van egy igényünk. Ha viszont vásárlójelöltként kapnék ilyen választ, akkor mélyen elgondolkodnék, hogy valóban annyira kell-e az a cucc.

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2013-12-21 16:49

--------------------

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-12-21 09:44
Létrehozva: #1815

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-21 07:27) *
Még viccből sem adok fals infót. smiley-char124.gif

Ezt tök rosszul fogalmaztam. Helyesen: Viccből sosem adok fals infót. Ha ilyen előfordul, akkor tévedek. De ilyennel nem játszom. smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2013-12-21 08:32) *
Ügyes vagy. good2.gif Mekkora a "viktória-arasz"? rolleyes.gif

Kb 20 cm.biggrin.gif Az hagyján egyébként, de mikor végeztem, annyira rámálltak a kollégák, hogy szerintem szűkebb helyen jöttem ki, mint amilyen "széles" a Matiz.biggrin.gif Na ezt csinálja valaki utánam! msn646.gif
Demilyenjó, hogy mindig tolatva állok be. Na megyek húzom tovább az igát. Az utóbbi napokban nem voltam kellően fegyelmezett a feltöltés terén, ezért pótolnom kell. Mentségemre legyen mondva, hogy dolgoztam, csak mást.smile.gif

--------------------

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-12-21 09:32
Létrehozva: #1816

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-20 13:44) *
Különben én sem mindig ám. biggrin.gif Amikor parkolok, akkor sosem. A suliban rettenetes, néha még a karom is majd' leszakad a tekergetéstől. mosking.gif De ma nagyon szuper voltam. laugh.gif Mindig igyekszem úgy állni, hogy mások is beférjenek. Ma a téglafal mellett jutott hely, és nagyon ügyes voltam, de tényleg. Tanítani lehetett volna. Egy "viktória-arasznyi" hely volt a fal és köztem, elöl, hátul, tehát még egyenes is volt. Ez igazán szép teljesítmény. Aztán leállítottam a motort. És újra indítottam, mert ez a hely még nekem is szűk a kiszálláshoz. icon_king.gif De a beállás akkor is csúcs volt, és roppant büszke voltam magamra. rolleyes.gif

Ügyes vagy. good2.gif Mekkora a "viktória-arasz"? rolleyes.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-12-21 08:13) *
Kedves mmmyki!

Érdemben sajnos nem tudok hozzászólni, mert én nem kaptam ilyen kérdőívet.

Én sem, de keresem erősen. Ma olyan válaszolgatós kedvemben vagyok. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-21 08:27
Létrehozva: #1817

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2013-12-21 07:13) *
Viccelsz? Vagy tényleg fel lehetett nagyítani? unsure.gif

Még viccből sem adok fals infót. smiley-char124.gif Minden ilyen ablakot meg lehet nagyítani. Ha a kapcsolatfelvételnek írsz, azt is. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2013-12-21 08:13
Létrehozva: #1818

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-21 06:47) *
Az én szövegablakom tök nagy volt. Tudtam, hogy sokat fogok írni, ezért megmarkoltam a sarkánál és kinyújtottam. smile.gif

Viccelsz? Vagy tényleg fel lehetett nagyítani? unsure.gif

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-12-20 14:44
Létrehozva: #1819

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-12-20 11:33) *
Szoktam én is néha, csak másképp. rolleyes.gif

Különben én sem mindig ám.biggrin.gif Amikor parkolok, akkor sosem. A suliban rettenetes, néha még a karom is majd' leszakad a tekergetéstől.mosking.gif De ma nagyon szuper voltam. laugh.gif Mindig igyekszem úgy állni, hogy mások is beférjenek. Ma a téglafal mellett jutott hely, és nagyon ügyes voltam, de tényleg. Tanítani lehetett volna. Egy "viktória-arasznyi" hely volt a fal és köztem, elöl, hátul, tehát még egyenes is volt. Ez igazán szép teljesítmény. Aztán leállítottam a motort. És újra indítottam, mert ez a hely még nekem is szűk a kiszálláshoz. icon_king.gif De a beállás akkor is csúcs volt, és roppant büszke voltam magamra. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-12-20 12:33
Létrehozva: #1820

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-12-20 10:13) *
..mert mindig fázom, ezt meg te nem is tudhatod milyen, mert te sosem. smile.gif

Szoktam én is néha, csak másképp. rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post

1536 Oldal V  « < 89 90 91 92 93 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-20 06:49