IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1529 Oldal V  « < 899 900 901 902 903 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2011-04-21 18:38
Létrehozva: #18001

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-21 18:31) *
Biztonsági szempontból nekem sem. De sajnos vannak más szempontok is.

Mi a gond a biztonsági szempontokkal?
Engem taszítanak a közösségi oldalak, ezért kicsit sem vagyok képben. Csupán ezért nem tetszett.
Egy ideig az i***-en fent voltam, annak volt pár előnye, de miután felhasználták az adataimat/képeimet, már nem vagyok ott, sőt a családomat is leszedtem. A többi meg soha nem is érdekelt, inkább némi ingerültséggel tölt el.
De biztonsági szempontokra a Vatera kapcsán nem is gondoltam. smile.gif
Szóval? smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-21 18:31
Létrehozva: #18002

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2011-04-21 16:22) *
...Nekem már a közösségi oldalakkal való megosztás sem tetszett.

Biztonsági szempontból nekem sem. De sajnos vannak más szempontok is.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-21 17:33
Létrehozva: #18003

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-21 16:49) *
Ha valamit szabad, akkor az miért visszaélés?
Nem. És bizonyos nyugatabbra levő oldalaknál meg lehet adni mindent, az sem véletlen

Mert szabad hirdetni, de valószínű, hogy az, amit az ember a Vaterán árul és a Vaterán keresztül talál rá vevőt, azért illik kifizetni a pénzt.
Azért szabad, mert ott ki sem próbálnak bújni a fizetési kötelezettség alól. Az adózási moráljuk is jobb, mint a miénk. Mondjuk ennek a fejtegetésébe ne menjünk bele, hiszen ez jórészt anyagi különbségekből fakad. Nem. Ezt most ne hozzuk ide. smile.gif

Elgondolkodtál már azon, hogy mi az, amit a VT nyújt neked, és ez mennyit is ér meg neked, magadnak?
.........De amikor azt láttam, milyen kevés szögbelövő van meghirdetve, hát letettem róla, semmit nem nyernék vele.
Kibújtam a fizetés alól, ha úgy tetszik. ....

Igen. Elgondolkodtam.
Mit nyújt? Elkezdtem leírni, de aztán nem tettem. Sokat. Tényleg sokat.smile.gif Ha csak a lehetőséget nézem... és még... hajaj...
Az, hogy nem emelted ki a szögbelövőt, azért messze nem ugyanaz, mint a jutalékfizetés alól kibújni.

Plusz még arra is gondolhatsz, mégis hányan akarják a nagyközönség elé vinni az elérhetőségüket?

laugh.gif Nekem már mindegy...laugh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-04-21 17:33

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-21 16:49
Létrehozva: #18004

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2011-04-21 14:24) *
Azt gondolom, hogy mindenféleképpen lesz visszaélés.
Azzal, hogy ott meg lehet adni az elérhetőséget.

Ha valamit szabad, akkor az miért visszaélés?

IDÉZET
Nem véletlen, hogy a Vaterán ezeket az adatokat nem lehetett megadni.

Nem. És bizonyos nyugatabbra levő oldalaknál meg lehet adni mindent, az sem véletlen

IDÉZET
Ugyanis az első dolgom az lesz (amint lesz időm és ha nem mondja, hogy ez szabálytalan), hogy egy darab cuccot feltöltök oda is, és beteszem a Vaterán futó termékeimre a linket.
Innentől kezdve:
Kattint az illető, látja, megtetszik, meg akarja venni. Megnézi az elérhetőségemet és megkeres privátban. Levenném-e? Nem. Én nem. És a többség?

Ha pl. a google a VT-s linket az első oldalon hozza, a AP-st a 120-ik oldalon, tudod mikor fogja megtudni a keresgélő, hogy hol vannak
az elérhetőséged részletező adatok.

IDÉZET
Én betegesen próbálok tisztán játszani és a szüleimnek hála, eléggé magasan van a morális értékrendem az ilyen dolgokkal is, és nem is vagyok anyagias, tehát a pénzemért cserében nem sajnálom a Vaterától a "jussát". De hányan gondolkodnak így?

Elgondolkodtál már azon, hogy mi az, amit a VT nyújt neked, és ez mennyit is ér meg neked, magadnak?
Most nem szelet akarok vetni, elmondom, én rendszeresen előre utalok potom összeget, amely terhére utólag töltök fel,
veszek igénybe szolgáltatásokat, tehát senki nem mondhatja, hogy keresném a kibúvókat.
De pl. nekem a legtöbbet az éri meg, hogy a google találati listán elől van a hirdetésem, míg ha máshova töltöm fel, akkor elég hátra kerül.
Minden mást már másképp értékelnék, ha rajtam múlna, tehát a Vatera "jussa" szerintem mást jelent, mint amit ők, vagy Te gondolsz, ezzel nem akarok senkiben rossz érzést kelteni, inkább megmagyarázom, mire gondolok:
Van egy akváriumom meghirdetve, nagyon régóta, folyton újra indítom, és minden ciklusban sokan megnézik, és auckiófigyelőket kérnek rá. Persze, megvenni nem igazán veszik... Nem volt ez mindig így. Előtte ezt az akváriumot kevesen látták, elveszett a kismillió akvárium között. Kértem rá kiemelést, lista elejére hozást. Ez hasznos volt, most sokan megnézik, aukciófigyelőt kérnek, persze nem vették még meg, de ez már valami. Ezért fizetek.
Van még egyéb cuccom is, idő hiány miatt nem sűrűn töltök fel, de minap töltöttem fel egy szögbelövőt. Első gondolatom az volt, kellene valami kiemelés rá. De amikor azt láttam, milyen kevés szögbelövő van meghirdetve, hát letettem róla, semmit nem nyernék vele.
Kibújtam a fizetés alól, ha úgy tetszik. Mert a így is a lista elején van, olyan kevés a kategória mennyisége.
Szerintem a lista elejére díjnak dinamikusnak kellene lennie, attól függően növekedjen az értéke, amennyi termék mögé kerül, de csökkenjen attól függően, hogy vele együtt hányan kerülnek még előre. Ez csak egy példa. Lehet nem a legjobb....
Nagyon hosszasan lehetne lamentálni a témában, de még annyit elmondanék, német oldalon még 20 MB-s videót is fel lehet tölteni díjmentesen...

IDÉZET
Ha viszont azt nézem, hogy nő is a látogatottság is... szóval a logikai levezetésem szerint amennyit keres az oldal a réven, annyit visszafizet a vámon.
(Viszont, mint már annyiszor, feltételezem, hogy akik ezt kitalálták, lényegesen több információnak és képzettségnek vannak birtokában, mint én, és azoknak az ismereteknek a tükrében döntöttek, na és biztosan jól.smile.gif)

Plusz még arra is gondolhatsz, mégis hányan akarják a nagyközönség elé vinni az elérhetőségüket?

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-21 16:40
Létrehozva: #18005

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-04-21 16:22) *
Ezt én sem értem, a Vatera kőkeményen tiltja, és szankcionálja a direkt kapcsolatfelvételt, (még ennek kísérletét is) most pedig előáll ezzel a kiskapunak sem nevezhető, sőt támogatott nyilvánvaló lehetőséggel? Nekem már a közösségi oldalakkal való megosztás sem tetszett.

Indítottam egy hirdetést ott. És máris megvan a megoldás erre a dologra. Innen a Vateráról nem fogja tudni senki, hogy ott is megtalálhatja a telefonszámomat. Tehát, ha te fogod magad és elkezdesz nálam nézelődni, csak szabályosan tudod leütni az árut. Viszont onnan ide átirányít. Tehát valamennyi forgalomnövekedést hoz. Benz azt mondta a technikaiban, hogy az egy másik célközönség. Tehát sokan vannak, akik vagy csak a Vaterát, vagy csak az apróhirdetést nézik. Így, ennek segítségével a két réteg összeolvad. Ha pedig valaki mindenképpen csalni akar, az úgyis megtalálja a módját. Aki meg nem, az úgysem.
A csalás lehetősége az onnan átjövő látogatók formájában adja meg a lehetőséget. Akik, nem volnának, ha nem lenne az az oldal, tehát tulajdonképpen nem is biztos, hogy veszteség még akkor sem, ha leveszi valaki az árut kérésre.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-04-21 16:42

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-04-21 16:22
Létrehozva: #18006

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

Ezt én sem értem, a Vatera kőkeményen tiltja, és szankcionálja a direkt kapcsolatfelvételt, (még ennek kísérletét is) most pedig előáll ezzel a kiskapunak sem nevezhető, sőt támogatott nyilvánvaló lehetőséggel? Nekem már a közösségi oldalakkal való megosztás sem tetszett.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-21 14:41
Létrehozva: #18007

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-21 14:37) *
Nem tudok vitatkozni a leírtakkal notworthy.gif
Meglátjuk mi lesz és szükség szerint módosulhat az álláspontunk.

Az Ön helyében törölném ezt.smile.gif Nem szeretnék senkinek tippeket adni.
Ha esetleg valami tilalom születik mégis, akkor szóljanak, nehogy azok a becsületes eladók is pórul járjanak, akik nem akarnak jutalékot kijátszani. smile.gif Köszönöm. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-21 14:37
Létrehozva: #18008

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Ugyanis az első dolgom az lesz (amint lesz időm és ha nem mondja, hogy ez szabálytalan), hogy egy darab cuccot feltöltök oda is, és beteszem a Vaterán futó termékeimre a linket.
Innentől kezdve:
Kattint az illető, látja, megtetszik, meg akarja venni. Megnézi az elérhetőségemet és megkeres privátban. Levenném-e? Nem. Én nem. És a többség? Én betegesen próbálok tisztán játszani és a szüleimnek hála, eléggé magasan van a morális értékrendem az ilyen dolgokkal is, és nem is vagyok anyagias, tehát a pénzemért cserében nem sajnálom a Vaterától a "jussát". De hányan gondolkodnak így?
Ha viszont azt nézem, hogy nő is a látogatottság is... szóval a logikai levezetésem szerint amennyit keres az oldal a réven, annyit visszafizet a vámon.
(Viszont, mint már annyiszor, feltételezem, hogy akik ezt kitalálták, lényegesen több információnak és képzettségnek vannak birtokában, mint én, és azoknak az ismereteknek a tükrében döntöttek, na és biztosan jól.smile.gif)

Nem tudok vitatkozni a leírtakkal notworthy.gif
Meglátjuk mi lesz és szükség szerint módosulhat az álláspontunk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-21 14:24
Létrehozva: #18009

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(terika23 @ 2011-04-21 12:50) *
Nem fog majd sok ember átpártolni oda, mert az INGYENES? .....

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-21 13:55) *
Nem valószínű. Két teljesen különböző oldalról van szó, más-más termékkörrel és célközönséggel.

Innentől kezdve:
Kattint az illető, látja, megtetszik, meg akarja venni. Megnézi az elérhetőségemet és megkeres privátban. Levenném-e? Nem. Én nem. És a többség? Én betegesen próbálok tisztán játszani és a szüleimnek hála, eléggé magasan van a morális értékrendem az ilyen dolgokkal is, és nem is vagyok anyagias, tehát a pénzemért cserében nem sajnálom a Vaterától a "jussát". De hányan gondolkodnak így?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-21 13:26
Létrehozva: #18010

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Megnéztem a vevők szerinti lebontást is.
A legtöbb vásárlóm a legalacsonyabb minősítésű csoportba tartozott, tehát az 1-4 értékeléssel rendelkezők közül.
Ezt csak azért írom le, mert nagyon sokan felszólalnak a "nullásokkal" szemben.

Kedves Benz, egyébként itt sem pontosak az adatok, mert az utolsó év eladásainak összege az Önök nyilvántartása szerint csupán 440 e Ft körül van, ami biztosan nem tükrözi a valóságot, mert ennek a többszörösét árultam. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-21 09:37
Létrehozva: #18011

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-21 07:55) *
Köszönjük, átadom thank_you.gif

Tényleg nagyon jó ez a dolog. Tudom, valami hasonlót szerettem volna, aminek a megfogalmazása homályos volt és több ponton vérzett.smile.gif
Csúcs, ahogy a Vatera ezen része változik. Folyamatosan fejlődik, meg minden.smile.gif
Normálisabb megfogalmazásra nem telik tőlem, most ébredtem.

Szép reggelt mindenkinek. rolleyes.gif

Hol a kave.gif ??

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 13:34
Létrehozva: #18012

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-04-19 13:31) *
Némely keleti filmben a japánok hasonlóból isszák a szakét. Írd, hogy szakés csésze, abba kössön bele. :-)

smiley_0488.gif Nem írom meg. Elegem van nagyon. Ráadásul még értekezlet is lesz délután. Rettenetes.... smiley_0488.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-04-19 13:31
Létrehozva: #18013

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2011-04-19 10:31) *
Tulajdonképpen én is pont ennek olvastam, de megpróbáltam értelmes mondattá kiegészíteni. biggrin.gif

Némely keleti filmben a japánok hasonlóból isszák a szakét. Írd, hogy szakés csésze, abba kössön bele. :-)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 10:31
Létrehozva: #18014

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2011-04-19 10:11) *
Nem figyeltél minden apró részletre így félreértelmezted a kérdést!

"Ez levese császének alacsony"

Ugye, hogy újraolvasva már mást jelent?

Máskor figyelj jobban : excl.gif hehehmm.gif

Tulajdonképpen én is pont ennek olvastam, de megpróbáltam értelmes mondattá kiegészíteni. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-04-19 10:11
Létrehozva: #18015

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2011-04-19 08:24) *
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1451886110

Azt hiszem, itt az ideje egy határozott öngyilkosságnak. Most mit csináljon a szerencsétlen zenész, ha egyszer porcelánt árul. Fogom az összes csészét, a fülek számától és a magasságtól függetlenül, és végigmegyek rajtuk a kapálógéppel. BangHead.gif (Az ugyan igaz, hogy be sem tudom indítani, de majd valaki segít. Úgyis látom, a csészék megnevezésében is sok segítséget kapok, bár ezt nem annyira igényelném....)

Nem figyeltél minden apró részletre így félreértelmezted a kérdést!

"Ez levese császének alacsony"

Ugye, hogy újraolvasva már mást jelent?

Máskor figyelj jobban : excl.gif hehehmm.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2011-04-19 10:12

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 08:34
Létrehozva: #18016

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-19 08:23) *
Szép jó reggelt!

Első körben ez elegendő smile.gif

Tulajdonképpen én igényeltem volna. Olyan kis szépecske lett.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-19 08:24
Létrehozva: #18017

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1451886110

Azt hiszem, itt az ideje egy határozott öngyilkosságnak. Most mit csináljon a szerencsétlen zenész, ha egyszer porcelánt árul. Fogom az összes csészét, a fülek számától és a magasságtól függetlenül, és végigmegyek rajtuk a kapálógéppel. BangHead.gif (Az ugyan igaz, hogy be sem tudom indítani, de majd valaki segít. Úgyis látom, a csészék megnevezésében is sok segítséget kapok, bár ezt nem annyira igényelném....)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-04-19 08:24

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-17 21:37
Létrehozva: #18018

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-17 19:50) *
Nincs 100% védelem, ez nyilvánvaló. Ugyanakkor kellő körültekintéssel minimálisra csökkenthető a kockázat.

smile.gif Jól van.smile.gif
Tényleg így van.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-04-17 21:38

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-04-17 19:50
Létrehozva: #18019

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-04-17 18:44) *
Beenz! Honnan tudja az illető, hogy pont azt a csomagot kell neki a postán felbontania?
Tudom, a segítség menüpont idevonatkozó részét teljesen ismerem.smile.gif
A személyes átvétel jó. Viszont a cím ellenőrzése nem biztosítja, hogy az lesz a csomagban, amit vett is.smile.gif
Szóval ez így nem 100%, de valóban, a módszerek megfelelő kombinációjával minimálisra lehet csökkenteni az esélyt.
(Azért be kell látnia, ez az utolsó mondat egy gyöngyszem. Akár Ön is fogalmazhatta volna.biggrin.gif)

Nincs 100% védelem, ez nyilvánvaló. Ugyanakkor kellő körültekintéssel minimálisra csökkenthető a kockázat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-04-17 18:44
Létrehozva: #18020

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-04-17 18:37) *
Kedves zejopy!

Hallottam már olyan esetről, amikor a postán bontottak csomagot és a problémát jegyzőkönyvezték. Szerintem ez nem lehetetlen.

A segítség menüpontban erről a kérdésről még ez olvasható:

# Ismeretlen vagy visszajelzésekkel még nem rendelkező eladó esetében, nagyobb értékű vagy különleges termékek adásvétele kapcsán pedig különösen ajánlott, hogy ne utalja előre a vételárat.
# Kérjen személyes átvételt, vagy olyan biztosítékokat az eladótól, amelyekkel egy esetleges félreértés esetén bonyodalmak nélkül lehet tisztázni a kialakult helyzetet! Például kérje el a pontos címét az eladónak, ellenőrizze, hogy valóban elérhető-e azon a címen!

Beenz! Honnan tudja az illető, hogy pont azt a csomagot kell neki a postán felbontania?
Tudom, a segítség menüpont idevonatkozó részét teljesen ismerem.smile.gif
A személyes átvétel jó. Viszont a cím ellenőrzése nem biztosítja, hogy az lesz a csomagban, amit vett is.smile.gif
Szóval ez így nem 100%, de valóban, a módszerek megfelelő kombinációjával minimálisra lehet csökkenteni az esélyt.
(Azért be kell látnia, ez az utolsó mondat egy gyöngyszem. Akár Ön is fogalmazhatta volna.biggrin.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1529 Oldal V  « < 899 900 901 902 903 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 17:26