IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1486 Oldal V  « < 916 917 918 919 920 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 12:49
Létrehozva: #18341

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-01-19 11:45) *
na azért előre nem értékelek , legyen külön ablakba a vevő- eladó csillagozás

Téged esetleg lepontoz azzal nem küldted el gyorsan , Te letudod pontozni azzal nem küldte a az pénzt időben stb , lehetne sorolni . De elég ha annyi kérdésre kell az eladónak is pontozni mint a vevőnek az is elég

Én meg képtelen vagyok nyomon követni az eladásaimat, ha nem értékelek rögtön.
Megjön a pénz, leülök a számlatömbbel, azt kitöltöm az értékelésre váró menüpont alapján, értékelek, beteszem a csomagba a számlát, a bugyiba a feladóvevényt, és írom a levelet, hogy megy a csomag.
Ráadásul nagyon hamar nem tudnék belépni, ha visszatartanám.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-19 12:49

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-01-19 12:45
Létrehozva: #18342

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 11:40) *
Ezzel az a helyzet, hogy sokan, pl. én is előre értékelek. Tehát, amint megjön a pénz, írom. Ha lehúzom az övét, ő is le fog engem húzni, ergo nem fogok 5-nél rosszabbat adni, ez tuti. Kövezzetek meg, de ez van.
A kevesebbet utalónak szerintem nem kell elküldeni az árut, ennyi.
Én még mindig azt mondom, hogy több munka lenne vele, mint haszon, de ha mindenki azt akarja, akkor persze kérjük, a Vatera is át fogja rágni a kérdést, nyilván neki is van érdeke, sok olyan, amit mi nem tudunk, és a végszót ők mondják ki.

na azért előre nem értékelek , legyen külön ablakba a vevő- eladó csillagozás

Téged esetleg lepontoz azzal nem küldted el gyorsan , Te letudod pontozni azzal nem küldte a az pénzt időben stb , lehetne sorolni . De elég ha annyi kérdésre kell az eladónak is pontozni mint a vevőnek az is elég

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 12:40
Létrehozva: #18343

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2011-01-19 11:36) *
Miért ne lehetne neki más ablakban ezt a lehetőséget megadni? Eladó látja a vevő értékelésénél az összes csillagot, de mondjuk amit a vevő értékel, az inaktív az eladó mezőjében értékeléskor.
Remélem nem volt elég kusza...

tehát a vevő továbbra is 4 funkciót értékel
eladó pedig kap szintén 2-3 funkciót értékelésre

Így pedig talán a rendszer is külön tudná kezelni a dolgokat

A rendszergazda meg jól homlokoncsókol az ötletemért...... laugh1.gif

Ezzel az a helyzet, hogy sokan, pl. én is előre értékelek. Tehát, amint megjön a pénz, írom. Ha lehúzom az övét, ő is le fog engem húzni, ergo nem fogok 5-nél rosszabbat adni, ez tuti. Kövezzetek meg, de ez van.
A kevesebbet utalónak szerintem nem kell elküldeni az árut, ennyi.
Én még mindig azt mondom, hogy több munka lenne vele, mint haszon, de ha mindenki azt akarja, akkor persze kérjük, a Vatera is át fogja rágni a kérdést, nyilván neki is van érdeke, sok olyan, amit mi nem tudunk, és a végszót ők mondják ki.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-19 12:39
Létrehozva: #18344

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 11:34) *
Közben rájöttem, hogy a vevő tempóját nem értékelhetjük
Közben Sprinkler megjött. jumping.gif

Ugyan miért is nem?
Ő az enyimét igen?????Hisz nekem is van 1 hetem rá,hogy elpostázzam............ rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-19 12:36
Létrehozva: #18345

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 10:56) *
Ellenben valamilyen formában a vevő gyorsaságát és kommunikációját talán mégis jó lenne valahogyan jelezni, csak nem tudom hogyan.

Miért ne lehetne neki más ablakban ezt a lehetőséget megadni? Eladó látja a vevő értékelésénél az összes csillagot, de mondjuk amit a vevő értékel, az inaktív az eladó mezőjében értékeléskor.
Remélem nem volt elég kusza...

tehát a vevő továbbra is 4 funkciót értékel
eladó pedig kap szintén 2-3 funkciót értékelésre

Így pedig talán a rendszer is külön tudná kezelni a dolgokat

A rendszergazda meg jól homlokoncsókol az ötletemért...... laugh1.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 12:34
Létrehozva: #18346

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-19 11:26) *
Ennél az a baj, hogy ha valaki elad és vesz is, összeolvadnának a csillagai. És az eredeti célt (?), nem támogatná... blink.gif

Közben rájöttem, hogy a vevő tempóját nem értékelhetjük, mert ha neki nem sürgős, nem szabhatom meg én, hogy mennyire siessen. Ha az időhúzás átlép egy határt, akkor már úgyis semlegessel, vagy negatívval értékelünk.
A kommunikációját meg hiába, mert ha bunkó, műveletlen, akkor úgy sem fog változni a dolog.
Szerintem többletmunka lenne nekünk és nem lenne gyakorlati haszna, de ebben a kérdésben várjuk meg Sprinklert és Zsófikát is, mert ők is hangadók, mielőtt lezárnánk.
Persze ettől függetlenül Tibi beteheti a Fejlesztésbe a javaslatot, de úgy, hogy az ő véleménye és nem a kollektíváé.
Van egy havi fizetésem rá, hogy Hytech nem fog szólni ebben a témában, pedig kincset érnek a tapasztalatai.
Összességében jó lenne, ha nem csak négyen, öten beszélnénk meg, hanem sok véleményből és ötletből lehetne válogatni. smile.gif

Közben Sprinkler megjött. jumping.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-19 12:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-19 12:32
Létrehozva: #18347

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ktibor68 @ 2011-01-19 10:49) *
akkor kezdem: az eladónak is legyen joga csillagozni a vevőket

Igen,én is ezt szorgalmaznám.

1. Mert nem szeretném,ha egyoldalú maradna és a "kedves" vevők egy része visszaélésre használná.Pont az egyoldalúsága révén teszi nagyhatalmúvá a vevőt és kiszolgáltatottá az eladót.
2. Van olyan ügylet, ahol pozitívan kell/illik értékelnem, pedig a vevő részéről is hagy némi kívánnivalót maga után a kommunikáció-utalás és ezt azért nem ártana másnak is látnia. Sok olyan ügyfelem van, aki nem jelentkezik,nyögvenyelősen utal, és az utóbbi idők slágere a kevesebbet utalok,hátha benézi az eladó stb...
3. Nem hinném,hogy ez végeláthatatlan értékelés-elhúzásokat eredményezne. Már most sem strapálják magukat a kedves vevők,hogy értékeljenek....
Itt jegyezném meg zárójelben,hogy lehetne jobban ösztönözni a vásárlót az értékelésre. (pl időhöz legyen kötve, ne összeghatárhoz az értékelés elkészítése)

Pont tegnap akadtam ki véglegesen. Egy olyan ügyfelem húzta le a csillagjaimat, akinek soron kívül lezártam az aukciót, kedvezményt kapott- fizetési halasztással és azonnal elpostáztam a ruhákat neki.
És igen, még mindig bántja az igazságérzetemet.

Úgyhogy Kedves Benz ha már a vatera fontolóra veszi és meghallgatja ismételten érveinket, nagyon-nagyon megköszönöm!

--------------------

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-19 12:26
Létrehozva: #18348

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

Ennél az a baj, hogy ha valaki elad és vesz is, összeolvadnának a csillagai. És az eredeti célt (?), nem támogatná... blink.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 11:56
Létrehozva: #18349

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó, ez így nem elég. Tudnunk kellene, hogy mik szólnak mellette és mik szólnak ellene. Érvelj és védd meg az álláspontodat.smile.gif
Én ellene szóló dolgot mindjárt tudok kettőt is.
Előre szólok, nem veszekszünk, nem haragszunk, hanem valamit kidolgozunk.
Szóval ellene:
1. Végeláthatatlan oda-vissza lepontozások fognak kezdődni, elhúzódó értékelések, még durvábban, mint a hagyományos módszernél.
2. A vevő az, aki többet kockáztat egy vásárlásnál, azt hiszem, ennyi előnyt kaphat.
Szerintem a kérésedet a visszaütés lehetősége motiválja, bár teljesen megértem, bennem is é a kényszer.

Ellenben valamilyen formában a vevő gyorsaságát és kommunikációját talán mégis jó lenne valahogyan jelezni, csak nem tudom hogyan.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2011-01-19 11:49
Létrehozva: #18350

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 10:43) *
Feladta a leckét, egyszerűbb valamit megszüntetni, mint átalakítani, és még nehezebb az teljes ismeretanyag hiányában, részinformációkból építkezve ésszerű javaslatot tenni. smile.gif (Tudta ezt ugye, amikor leírta? wink.gif Pont ezért okos, én meg ezt tudom. laugh.gif)

Jó. Akkor a javaslatom a következő, hogy a fejlesztéses topikot ne szemeteljük tele.
Aki úgy érzi, hogy ebben a dologban véleménye, javaslata van, az írja le ide a Vészbe, aztán együtt megcsiszoljuk, leporoljuk, kiigazítjuk, és a végeredményt betesszük a Fejlesztésbe.
Mit szóltok? smile.gif

A hozzászólást -ktibor68- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-19 11:50

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 11:43
Létrehozva: #18351

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-19 10:33) *
Gondolja át és írja le a fejlesztéses topikba.
Ja, igen: grin.gif

Feladta a leckét, egyszerűbb valamit megszüntetni, mint átalakítani, és még nehezebb az teljes ismeretanyag hiányában, részinformációkból építkezve ésszerű javaslatot tenni. smile.gif (Tudta ezt ugye, amikor leírta? wink.gif Pont ezért okos, én meg ezt tudom. laugh.gif)

Jó. Akkor a javaslatom a következő, hogy a fejlesztéses topikot ne szemeteljük tele.
Aki úgy érzi, hogy ebben a dologban véleménye, javaslata van, az írja le ide a Vészbe, aztán együtt megcsiszoljuk, leporoljuk, kiigazítjuk, és a végeredményt betesszük a Fejlesztésbe.
Mit szóltok? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-19 11:33
Létrehozva: #18352

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 10:30) *
Köszönöm a választ, de azért mosolyoghatott volna.
Majd szépen, okosan gondolkodunk, hátha valami olyan dolog kialakulhatna, ami elvenné ennek az egésznek ezt a kiszolgáltatottságát, és a negatívumokat minimálisra csökkentené. Tudja, talán emlékszik, én a rendszernek az alapját/értelmét/lényegét el tudtam fogadni, amikor be lett vezetve, csak aztán a használat során merültek fel olyan dolgok, amik .... szóval tudja. smile.gif

Gondolja át és írja le a fejlesztéses topikba.
Ja, igen: grin.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 11:30
Létrehozva: #18353

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-19 10:24) *
Kedves zejopy!

1. Nincs.
2. Természetesen. Ésszerű javaslatokra mindig is vevők voltunk és saját kútfőből is folyamatosan finomítunk minden funkciót.

Köszönöm a választ, de azért mosolyoghatott volna.
Majd szépen, okosan gondolkodunk, hátha valami olyan dolog kialakulhatna, ami elvenné ennek az egésznek ezt a kiszolgáltatottságát, és a negatívumokat minimálisra csökkentené. Tudja, talán emlékszik, én a rendszernek az alapját/értelmét/lényegét el tudtam fogadni, amikor be lett vezetve, csak aztán a használat során merültek fel olyan dolgok, amik .... szóval tudja. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-19 11:24
Létrehozva: #18354

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 10:10) *
Kedves Benz! rolleyes.gif

Utoljára még megkérdezem, és utána nem kívánok a problémával foglalkozni, ha a válasza olyan lesz, ami feleslegessé teszi. smile.gif
1. Van-e Ön szerint arra még bármilyen esély, hogy a csillagrendszert visszavonják? Tehát érdemes-e még görcsölnünk, dolgoznunk rajta?
2. Ha az 1. kérdésre "nem" a válasza, akkor arra esetleg van-e lehetőség, ha nem is rögtön most, hogy kicsit simítsanak rajta, optimalizálják a tapasztalatok alapján?

Köszönöm, ha erre még válaszol, és ne haragudjon, hogy ..... szóval tudja. smile.gif

Kedves zejopy!

1. Nincs.
2. Természetesen. Ésszerű javaslatokra mindig is vevők voltunk és saját kútfőből is folyamatosan finomítunk minden funkciót.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 11:10
Létrehozva: #18355

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-01-19 10:04) *
Sajnos nem megy a szmájli feltöltés sad.gif
Jeleztem már jó ideje a fejlesztő kollégáknak, de valahogy mindig van fontosabb dolguk. Nem is értem laugh1.gif

Akkor most elmarad a pusszogás nekik. meeting.gif

Kedves Benz! rolleyes.gif

Utoljára még megkérdezem, és utána nem kívánok a problémával foglalkozni, ha a válasza olyan lesz, ami feleslegessé teszi. smile.gif
1. Van-e Ön szerint arra még bármilyen esély, hogy a csillagrendszert visszavonják? Tehát érdemes-e még görcsölnünk, dolgoznunk rajta?
2. Ha az 1. kérdésre "nem" a válasza, akkor arra esetleg van-e lehetőség, ha nem is rögtön most, hogy kicsit simítsanak rajta, optimalizálják a tapasztalatok alapján?

Köszönöm, ha erre még válaszol, és ne haragudjon, hogy ..... szóval tudja. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-19 11:04
Létrehozva: #18356

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 09:01) *
...
Azt hiszem, erős pressziót kell gyakorolnunk Benzre, ha kell, terrort is alkalmazni. mosking.gif
Mint a fórum atyjának, úgy érzem, gondoskodnia kellene megfelelő szmájli utánpótlásról, hogy a népe jól érezze magát.laugh.gif
Mármint ő atyja, nem én. laugh.gif

Sajnos nem megy a szmájli feltöltés sad.gif
Jeleztem már jó ideje a fejlesztő kollégáknak, de valahogy mindig van fontosabb dolguk. Nem is értem laugh1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-01-19 10:55
Létrehozva: #18357

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Bigdept @ 2011-01-18 21:44) *
Csak jelzem, hogy én viszont ütöttem le itt terméket, amit egyenesen Koreából postáztak nekem.
A másik, szerintem a vevő is megszervezheti a szállítást...

Csak jelzem, hogy a felvetésemet nem érinti, hogy neked Koreából postáztak.

A vevő megszervezheti a szállítást de nincs kedvem egy olyan negatívhoz sem amit a szállító hibájából kapok és bár nem én vagyok a hibás, mégis rajtam verik el a port.

Majd ha már vettél pár száz tételt kintről ami nehéz, drága, és törékeny és ebből össze is tört néhány akkor átgondolod újra ezt a dolgot.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 10:01
Létrehozva: #18358

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-19 08:39) *
Örülök, hogy nem kell most ölbe venni, mert azt jelenti, hogy jó kedved van. A virágot is azért küldtem, hogy felvidítsalak. smile.gif
Már túl vagyok az első kávén. Teát általában csak akkor iszok ha beteg vagyok...
De édes vagy, hogy megkérdezted. air_kiss.gif

rolleyes.gif Meg különben is nehéz vagyok. rolleyes.gif És igen, teljesen ki vagyok simulva. De majd figyeld meg este. Mint akit agyonvertek. biggrin.gif
Én már a másodikat is megittam, kacérkodom a harmadikkal, de egyszer-kétszer rosszul vagyok, ha sokat iszom. smile.gif
A tea finom és meleg. De most készülünk vízgépet venni, akkor én sem teázom már, csak ritkán. És nyáron sem, de ilyenkor télen kell a cukor, mert hamar ég, melegít... bár mégis mindig fázom. unsure.gif
Kérek szépen egy nyújtózkodós szmájlit. biggrin.gif

Azt hiszem, erős pressziót kell gyakorolnunk Benzre, ha kell, terrort is alkalmazni. mosking.gif
Mint a fórum atyjának, úgy érzem, gondoskodnia kellene megfelelő szmájli utánpótlásról, hogy a népe jól érezze magát.laugh.gif
Mármint ő atyja, nem én. laugh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-19 10:01

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-19 09:39
Létrehozva: #18359

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-19 08:29) *
Nahát, virág, kora reggel. Most nem is kell ölbevenni, kialudtam magam és azt sem kell mondani, hogy ugyulubugyulu. biggrin.gif
Kérsz kávét? Teát? smile.gif

Örülök, hogy nem kell most ölbe venni, mert azt jelenti, hogy jó kedved van. A virágot is azért küldtem, hogy felvidítsalak. smile.gif
Már túl vagyok az első kávén. Teát általában csak akkor iszok ha beteg vagyok...
De édes vagy, hogy megkérdezted. air_kiss.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-19 09:29
Létrehozva: #18360

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-19 08:20) *
Neked is! nature.gif

Nahát, virág, kora reggel. Most nem is kell ölbevenni, kialudtam magam és azt sem kell mondani, hogy ugyulubugyulu. biggrin.gif
Kérsz kávét? Teát? smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1486 Oldal V  « < 916 917 918 919 920 > » 
Reply to this topicStart new topic
29 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (29 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 13:26