IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1547 Oldal V  « < 92 93 94 95 96 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
vidaeff
hozzászólás 2014-01-17 23:14
Létrehozva: #1861

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-01-17 21:10) *
Ó hogyne, minden vágyam rolleyes.gif Sőt, a WD-40-et is légyszi, fel kell frissíteni a tudásomat thank_you.gif

biggrin.gif

Zejopyt kérdezd, ő már a hűtőt is ezzel javítja. mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-17 23:09
Létrehozva: #1862

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-17 20:41) *
A klasszikus merci motorok nem férnek el benne.

De igen, ha oldalt fűrésszel kivágjuk.biggrin.gif tongue.gif

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-01-17 20:52) *
...nekem akkor is Papírjaguár marad a Trabant maffiozo.gif biggrin.gif

good2.gif

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-01-17 21:10) *
... Sőt, a WD-40-et is légyszi, fel kell frissíteni a tudásomat thank_you.gif...

mosking.gif

IDÉZET(svejku @ 2014-01-17 21:16) *
Bennem eltört valami, ...

Mindenkiben. Azaz pontosítok. Mindenkiben, aki valamilyen szinten érzelmileg kötődik a Vaterához. Aki csak a kereseti lehetőséget látja benne, az csak bosszankodik a technikai visszalépésen. De aki kedvelte az egésznek a klub jellegét, annak már a kékek regisztrációja is érzelmi zökkenőt okozott, sőt, igazából a TV-es összevonás is.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-17 22:16
Létrehozva: #1863

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

A klasszikus merci motorok nem férnek el benne. Talán az "A" osztályéból valamelyik, de ez sem biztos. De a hasonlat nagyon jó. good2.gif

Nem, nem motorcsere folyik, hanem a megszokott mercinkből át kell ülnünk egy polskiba, egy kispolskiba.
A mercink meg megy a zúzdába. sad.gif
A kispolskiban köztudottan hátul van a motor, tehát a cuccainkat az elől levő csomagtartóba kellene bezsúfolni és ez nem lesz egyszerű. A kényelmi berendezések tekintetében is erősen korlátozottak a lehetőségek, tehát én nem vagyok olyan optimista, hogy belátható időn belül hasonlítani fog a mi kis szeretett, jól karbantartott, full extrás járgányunkhoz. És olcsóbb sem lesz, legalább is nekünk, sőt.

Bennem eltört valami, sajnálom, amíg nem veszik ki alólam a mercit, amíg nem mondják azt, hogy bocs, de már csak a kispolskiba lehet pakolni, addig itt leszek.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-01-17 22:10
Létrehozva: #1864

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-17 20:57) *
Szeretnéd ha az első futómű függőcsapszeg perselyeinek dörzsárazásai fortélyaiban is elmerülnék? Rendkívül izgalmas kérdés. mosking.gif És a szabadonfutó csere.... az a csúcs!

Ó hogyne, minden vágyam rolleyes.gif Sőt, a WD-40-et is légyszi, fel kell frissíteni a tudásomat thank_you.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-17 20:57) *
z.gif

biggrin.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-01-17 21:57
Létrehozva: #1865

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Köszi Eff a kimerítő leírást,

Szeretnéd ha az első futómű függőcsapszeg perselyeinek dörzsárazásai fortélyaiban is elmerülnék? Rendkívül izgalmas kérdés. mosking.gif És a szabadonfutó csere.... az a csúcs!
nekem akkor is Papírjaguár marad a Trabant maffiozo.gif biggrin.gif

z.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-17 21:58

--------------------

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-01-17 21:52
Létrehozva: #1866

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

Nem papír, hanem műgyantával impregnált speciális műanyag, (duroplast) amiben vannak papírszerű rostok. De ez csak borítás, a kaszni teherviselő elemei ugyanúgy acéllemezből készültek, mint bármely más autónak és bizony nagyon el tudnak rohadni. smile.gif

Köszi Eff a kimerítő leírást, nekem akkor is Papírjaguár marad a Trabant maffiozo.gif biggrin.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-01-17 21:41
Létrehozva: #1867

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-17 14:26) *
...
Tegyél bele egy Merci motort egy Trabantba. Biztosan valahogyan meg lehet csinálni és akkor nagyon jó lesz,

A klasszikus merci motorok nem férnek el benne. Talán az "A" osztályéból valamelyik, de ez sem biztos. De a hasonlat nagyon jó. good2.gif
és mivel papír, még nem is korrodálódik.
..

Nem papír, hanem műgyantával impregnált speciális műanyag, (duroplast) amiben vannak papírszerű rostok. De ez csak borítás, a kaszni teherviselő elemei ugyanúgy acéllemezből készültek, mint bármely más autónak és bizony nagyon el tudnak rohadni. smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-17 21:46

--------------------

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-01-17 20:52
Létrehozva: #1868

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-17 19:36) *
És most ne szólj semmit! Valamiben nekem is hinnem kell.smile.gif

kuss.gif smile.gif

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-17 20:36
Létrehozva: #1869

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2014-01-17 19:12) *
Köszönöm, nem vettem észre, így valamivel jobb. smile.gif

Szívesen.smile.gif

IDÉZET(mmmyki @ 2014-01-17 19:12) *
Nekem van némi nosztalgiám a Trabant iránt (egyszer Anyu felment vele egy lépcsőn, egy télen pedig odavágta a szalagkorlátnak Mecseknádasdnál), de igencsak kellemetlen volna ennyi idő után visszaülni napi használatra... dry.gif

Ez a lépcsős eset számomra ismeretlen.biggrin.gif Nagy mutatvány lehetett, nem is értem, miért aggódik a vezetéstől. rolleyes.gif Óóó, ha én ilyet tudnék. (Ma majdnem izé ... de csak majdnem. Miközben egyik munkahelyemről millimásodpercre kiszámítva utaztam a másikra, elméláztam a 6-osra kanyarodván, mert aggasztó gazdasági híreket kaptam az egyik főnökömtől és azon gondolkodtam, milyen módon lehetne tőkét tartalékolni a szerinte elkerülhetetlenül bekövetkező nehezebb időkre. Aztán a mellettem kanyarodó hófehér csoda dudálására reflexből félrerántottam a kormányt, sűrűn többször elnézést kértem és elhatároztam, hogy vezetés közben könnyedebb témákon járatom az agyamat.)
De értelek. Most ez van. Úgy érzékelem, hogy a lengyel részleg nem túlzottan nyitott a magyar hangokra. Van néhány nagyon komoly, ütőképes előny az Öregen, amit mindenképpen érdemes lenne átültetni a nagy oldalra. Az, hogy nem kaptak két kézzel "ideveleezkellnekemjajdenagyonjó" sikollyal ezekért, számomra az jön le (remélem tévedek), hogy amikor bizakodva tekintettem a jövő elé a kapcsolat egyenrangúsága szempontjából, akkor némiképpen idealizálva láttam a helyzetet, pontosabban abba a hibába estem, amibe szinte mindenki. Magamból indultam ki. Mert ha valamit én csinálok valahogyan 100 éve és valaki mond egy jobbat, akkor azon minimum elgondolkodom, és ha tudom, magamévá teszem az ötletet. Így aztán mostanában arra nem számítok, hogy a lengyelek felmérik a magyar fejlesztések és szakmai tudás nagyszerűségét (határozottan cinizmus nélkül értem a jelzőt). Amire most számítok az az, hogy a piac nyomást gyakorol rájuk. Hogy más nemzetközi, helyi, vagy más oldalakat nézegetve pár dolog bekattan nekik. És most ne szólj semmit! Valamiben nekem is hinnem kell.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-01-17 20:12
Létrehozva: #1870

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az ikonok ott vannak, ha bejelölöd a fényképezőgépet.
(...)
Tegyél bele egy Merci motort egy Trabantba...

Köszönöm, nem vettem észre, így valamivel jobb. smile.gif
(...)
Nekem van némi nosztalgiám a Trabant iránt (egyszer Anyu felment vele egy lépcsőn, egy télen pedig odavágta a szalagkorlátnak Mecseknádasdnál), de igencsak kellemetlen volna ennyi idő után visszaülni napi használatra... dry.gif

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-17 15:26
Létrehozva: #1871

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2014-01-17 13:48) *
Vajon tényleg megoldhatatlan technikai mutatvány úgy megoldani egy listázást (eladó áruk, etc - béta személyes menü), hogy látsszanak az ikonok, ahogy a régi oldalon? Az eszem megáll, hogy amikor már az egész világon mindent az informatika mozgat, mindenre az a válasz, hogy sajnos technikai nehézségek miatt nem kivitelezhető (meg a lengyeleknek így is jó).

Arról nem beszélve, hogy az értékelendő aukciók még véletlenül sem időrendben vannak, hanem névsorban...

Vááá, bocs a dödögésért... dry.gif

Az ikonok ott vannak, ha bejelölöd a fényképezőgépet. Nem nagyobbodnak meg, ez igaz. Ez egy extra volt az Öregen. Azt hittük, ez alap. Nem alap. Nekünk járt, mert a Vaterának fontos volt az elégedettségünk, a lengyel oldalnak pedig úgy látszik megfelel a kisebb elégedettségi mutató is. Ezzel nem lehet egyelőre mit kezdeni, de szerintem majd idővel nekik is alkalmazkodniuk kell egy bizonyos elváráshoz, ami nálunk eddig alap volt. Mert a fejlődés nekik sem állhat meg. Az értékelendő aukcióknál még kis ikonra sincs lehetőség.
Meggyőződésem, hogy az ilyen jellegű technikai nehézségek nem itt a Vaterán merülnek, fel, hanem odaát, a lengyeleknél. A magyar oldal ugyanis eddig mindent megoldott, vagy majdnem mindent. Pont az okozza az átállással és az adatok átvitelével is a legnagyobb problémát, hogy az Öreg egy árnyalt, sokrétű felület volt, aminek az extrái sehogyan sem illeszthetőek a leegyszerűsített háttérbe.
Tegyél bele egy Merci motort egy Trabantba. Biztosan valahogyan meg lehet csinálni és akkor nagyon jó lesz, mert a Trabantot sokkal könnyebb fenntartani és mivel papír, még nem is korrodálódik. Igaz, ráz, zajos, nem jó a fűtése és kilincsváltója van. Na de kit érdekel ez, ha kevesebb a súlyadó? (Tudom, már nem úgy hívják.)
Mindez nem tény, csupán a személyes véleményem, ahogy én látom.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-17 15:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-01-17 14:48
Létrehozva: #1872

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Vajon tényleg megoldhatatlan technikai mutatvány úgy megoldani egy listázást (eladó áruk, etc - béta személyes menü), hogy látsszanak az ikonok, ahogy a régi oldalon? Az eszem megáll, hogy amikor már az egész világon mindent az informatika mozgat, mindenre az a válasz, hogy sajnos technikai nehézségek miatt nem kivitelezhető (meg a lengyeleknek így is jó).

Arról nem beszélve, hogy az értékelendő aukciók még véletlenül sem időrendben vannak, hanem névsorban...

Vááá, bocs a dödögésért... dry.gif

A hozzászólást -mmmyki- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-17 14:49

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-17 13:42
Létrehozva: #1873

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-17 11:16) *
Itt egy fia madár sincs. sad.gif

Látod, látod? smiley-char124.gif Nem becsülted meg a szarkáidat, kevesellted őket, most ők is elmentek. bird1.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-01-17 12:16
Létrehozva: #1874

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-17 07:23) *
...
Csicsergős reggelt. blue_bird.gif

Neked is. smile.gif
IDÉZET(zejopy @ 2014-01-17 07:23) *
Itt amúgy meg vannak őrülve a rigók. Azt hiszik, ilyenkor kell szerelmesnek lenniük. wub.gif
..

Itt egy fia madár sincs. sad.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-17 08:23
Létrehozva: #1875

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-17 06:37) *
Jó rendben, a kompromisszumkészségeddel levettél lábról. wave.gif
Jó hírre keltem. Volt egy eladásom, ami szerintem előnyös volt a vevőnek, de nem értékelt még. Füstölögtem is ezen, de ma reggel megírta: Elnézést kérek az értékelés késlekedése miatt! Minden a legnagyobb rendben, a megbeszéltek szerint
történt. Korrekt, segítőkész partner, mindenkinek csak ajánlani tudom! smile.gif
Jó ilyen gesztusra ébredni. Tudom apróság, de mégis jólesett. good2.gif

Óóó, ezek nagyon jók, tényleg.smile.gif Mert általában az a gyakorlat (ez valamilyen hibás viselkedésiforma, nem tudom), hogyha valaki rosszat tesz ellened, bármi legyen is az, megharagszik rád. Még akkor is, ha te amúgy nem haragszol. Most csúszott meg egy vevőm a fizetéssel, tök kedvesen szóltam neki. Amikor végül fizetett, megköszöntem a gyors intézkedést, megkértem (szokásos sablon), hogy értékeljen, ha megkapta az árut. Persze megkapta, legkésőbb szerdán biztosan, de nem értékel. Azt hiszi... nem tudom, mit hisz. De basszus, azt fel sem tételezi, hogy nekem fegyelmezési attitűdjeim már nagyon régóta nincsenek. Csak menjen le minden, aztán kész. Így aztán nem elég, hogy plusz munka volt a pénz ellenőrizgetése, az aggodalom, az újabb levélírás, meg a sikertelen telefonálás, még a visszamaradó levelezés őrizgetésével is növekszik a munka. Ez az új rendszer a korlátlan értékelési idővel nagyon alánk tesz. És még nem jöttem rá, hogy lehet kivédeni, azaz nem alakítottam ki egy jó módszert a kezelésre. Na mindegy, majd meglesz.
Csicsergős reggelt. blue_bird.gif
Itt amúgy meg vannak őrülve a rigók. Azt hiszik, ilyenkor kell szerelmesnek lenniük. wub.gif

Különben nagyjából rájöttem, miért volt a beléptetési hiba vasárnap, bár persze ez csak egy feltételezés. Volt egy nagyon bosszantó jelenség a két oldal között a beléptetéssel kapcsolatban, és a leállás után az megszűnt. Tehát valószínűleg annak a javításakor csúszott be valami.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-01-17 08:14

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-01-17 07:37
Létrehozva: #1876

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-16 12:44) *
A limuzint visszaviheted, rendben, de a jegyajándékkal ne rohanj annyira. Ha nem sárga, akkor nem bánom, azt elfogadom, következő alkalommal pedig ha jössz erre, meghívlak a Salátabárba. wink3.gif

Jó rendben, a kompromisszumkészségeddel levettél lábról. wave.gif
Jó hírre keltem. Volt egy eladásom, ami szerintem előnyös volt a vevőnek, de nem értékelt még. Füstölögtem is ezen, de ma reggel megírta: Elnézést kérek az értékelés késlekedése miatt! Minden a legnagyobb rendben, a megbeszéltek szerint
történt. Korrekt, segítőkész partner, mindenkinek csak ajánlani tudom! smile.gif
Jó ilyen gesztusra ébredni. Tudom apróság, de mégis jólesett. good2.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-16 13:44
Létrehozva: #1877

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-16 12:36) *
Áááá, a világért sem. Nem rólam mintázzák meg a mintaférj szobrát, az egyszer biztos. mosking.gif Habár okoztál némi többletmunkát. Vissza kell vinnem a jegyajándékokat az ékszerészhez, meg a limuzint a garázsba. biggrin.gif

A limuzint visszaviheted, rendben, de a jegyajándékkal ne rohanj annyira. Ha nem sárga, akkor nem bánom, azt elfogadom, következő alkalommal pedig ha jössz erre, meghívlak a Salátabárba.wink3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-01-16 13:36
Létrehozva: #1878

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-16 12:17) *
Fúúú... nagyon megharagszol ha nem? 0016.gif Tulajdonképpen eléggé konfliktuskerülő vagyok, de a békesség kedvéért talán ebbe mégsem biztos, hogy bele kellene mennem. smiley-scared003.gif

Áááá, a világért sem. Nem rólam mintázzák meg a mintaférj szobrát, az egyszer biztos. mosking.gif Habár okoztál némi többletmunkát. Vissza kell vinnem a jegyajándékokat az ékszerészhez, meg a limuzint a garázsba. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-16 13:17
Létrehozva: #1879

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-16 11:58) *
Bűnöm tetézi, előre sejtettem, hogy viccesnek szánt megjegyzésem hullámzó sikert arat. biggrin.gif

Hullámzó? Siker? Hááát... ha számodra egy amplitúdónak a hosszan tartó mélypontja jelképezi a hullámzást, akkor tökéletesen ráéreztél a zajos sikerre, amit kiváltottál belőlem. mosking.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-01-16 11:58) *
Ha visszavonom hozzájössz? Nagyon leánykérő kedvemben vagyok. wub.gif

Fúúú... nagyon megharagszol ha nem? 0016.gif Tulajdonképpen eléggé konfliktuskerülő vagyok, de a békesség kedvéért talán ebbe mégsem biztos, hogy bele kellene mennem. smiley-scared003.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-01-16 12:58
Létrehozva: #1880

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-16 11:25) *
Ez egy szörnyű rossz megjegyzés volt. 49467ed2a966123.gif Nem is leszek a feleséged. qas.gif Nem is mondom, hogy milyen volt. z.gif
Most állj a sarokba! Sőt, térdelj a kukoricára! Bees.gif

Bűnöm tetézi, előre sejtettem, hogy viccesnek szánt megjegyzésem hullámzó sikert arat. biggrin.gif Ha visszavonom hozzájössz? Nagyon leánykérő kedvemben vagyok. wub.gif

--------------------

+Quote Post

1547 Oldal V  « < 92 93 94 95 96 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-23 04:15