IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1486 Oldal V  « < 991 992 993 994 995 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
poiuyt
hozzászólás 2010-10-22 13:00
Létrehozva: #19841

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-30 23:00
Azonosító: 175 079

Igen, hát persze alkalmazkodnunk kell, egy kvázi monopólium logikusan nézve ezzel jár, másrészről viszont:

„Az a lény (képződmény) intelligens, amely célirányos adaptív (alkalmazkodó) viselkedést végez.” (Robert Sternberg)

Így felemelt fejjel mondhatjuk (mivel mást úgysem tehetünk): Okos enged... wink.gif

--------------------
Az ember mindig okosnak tartotta magát, már akkor is amikor még négykézláb járt. Pedig, hogy okossá váljon, legalább egyszer alaposan hülyének kell éreznie magát.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 11:03
Létrehozva: #19842

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(poiuyt @ 2010-10-22 10:15) *
Sziasztok Kedves Felhasználók!

Nektek mi a véleményetek ezekről az újításokról? Tudom én, hogy fejleszetni kell, fontos a megújulás, innováció van meg miegymás, de én úgy veszem észre ez nagyon sok embernek okoz gondot itt és most és szerintem aki eljut a fórumra az csak a jéghegy csúcsa, rengetegen bosszankodhatnak még otthon, mert nem tudják használni az oldalt. Persze gondolom nem ez volt a cél (ó én mindig jót feltételezek másokról, ez a prekoncepcióm), mégis olyan érzése van az embernek, hogy már megint a fejünk fölött döntöttek valami olyasmiről, ami érint minket, beleszólásunk pedig nincs, holott fizetünk ezért a szolgáltatásért. Ne értsetek félre, nem lázítani akarok csak próbálom összefoglalni a dolgokat. És felvetésem is lenne! Nem lehetne -e eme fórumot arra is használni, hogy a változtatásokat megbeszéljék a fizető felhasználókkal, életbe lépésük előtt. Vagy nagyon naív vagyok? A kérdés költői, de én megválaszolom: Az.

Szia! smile.gif

Mivel ma az informatika a legdinamikusabban fejlődő tudomány, ezért úgy gondolom, hogy muszáj ehhez alkalmazkodnia egy olyan oldalnak, ami erre épít. Az, hogy az újítások viszonylag korán jelennek meg és esetleg nem vagyunk rá felkészülve, azt jelenti, hogy a Vatera viszonylag elöl jár, a többi oldalhoz képest. Alkalmanként tényleg kényelmetlen, amikor a megszokott rutinmozdulatok helyett átgondoltan kell tevékenykedni, főleg azoknak, akik már hosszabb ideje vannak jelen. Ez biztos. Most egy darabig mindenkinek lassabban megy majd a feltöltés.

Nagyon sok olyan kérés is teljesült a változtatások által, amiket már régebben kértünk, és ez jó.
Na és úgy látom, hogy ez az új kinézet előremutató. Kiemelek egyet. A személyes menüben az eladó áruk. Eddig hosszan vízszintesen volt az elrendezés. Most bizonyos opciók hátulra kerültek legördülően, ami lehetővé teszi esetleg újabb opciók megjelentetését, ami szerintem hosszabb távon kényelmes megoldás.
A szemnek és a kéznek meg kell ezeket szokni, ez igaz, de szerintem, ha a változtatás magában hordozza a fejlődést, akkor érdemes.
Vannak dolgok, amik nekem sem tetszenek. És igen, biztosan kényelmes lett volna nekem, ha megkérdezték volna, hogy akarjuk-e. De vajon mi lenne egy ilyen kérdéssorozatnak a vége? Egy csomó információ, amit nekik kellene feldolgozni, és a vége az lenne, hogy fele igen, fele nem. Utólag is gyakran javítják a javaslataink által a dolgokat, ezt már észrevettem. Visszatérve a kérdésfeltevésre. Hónapokon keresztül mindenki azon sírt, hogy város szerint is lehessen megjelölni az áru helyét. Meglett, a többség örült. Gondolom. Erre csak jött valaki, akinek nem tetszett.
Nem lehet egy csomó laikus felhasználó véleményére alapozni, több okból sem:
1. Informatikai szempontokat gyakorlatilag nem ismerünk.
2. Piackutatási szempontok szintén vannak.
3. Esztétikai dolgok is nyomnak a latba.
4. Van az oldalnak egy arculata, és van egy olyan hosszú távú terv (gondolom legalábbis), ami alapján mennek a fejlesztések.
Azt be kell látni, hogy mi ehhez nem értünk. Én legalábbis nem. Nekem van egy diplomám, ami köszönő viszonyban sincs a Vaterázással. Mi alapján tudnék én reális véleményt mondani? Persze vannak javaslataim, mert felhasználóként némiképpen érintve vagyok, de ezeket, mint már mondtam, nem szokták alapból elutasítani.

Na és hogy a fejünk felett döntenek? Hát igen. Mert többet tudnak nálunk erről. Nagyon ellenszenvesnek érzem, amikor idejön akár egy informatikai végzettséggel rendelkező ember és meg akarja mondani, hogy mit kellene tennie a Vaterának, hogy jól működjön a piac. Mert ez is csak egy része az egésznek.
Na és persze vannak azok a változtatások, amikkel tényleg nem tudok megbarátkozni, vagy olyan szinten keresztbe tesznek nekem, hogy az zavaró. Hát ilyenkor mérlegel az ember, hogy ennek ellenére érdemes-e megmaradni itt, vagy nem. Valószínűnek tartom, hogy ezeket a dolgokat nem azért vezetik be, mert velem személy szerint ki akarnak szúrni. Inkább van egy magasabb elv, amit én nem látok át. Aztán amikor már olyan változtatás van, hogy ellehetetleníti tényleg a helyzetet, akkor fogom a porcelánjaimat, kiviszem az egészet a kukába, a függetlenségről kialakított álmaimmal együtt, és elmegyek még 5 munkahelyre tanítani.
De szerencsére egyelőre erről szó sincs (ez a FD bevezetésekor fogalmazódott meg bennem, azóta ehhez tartom magam), igazából tetszik az új kinézet és látok perspektívát a dologban.
Ami aggasztó, az az, hogy minden fejlesztéskor beborul az egész. Azt kellene megoldani, hogy az újítások a már használt verziókon is működjenek. Nem tudom, ez mennyire nehéz, és nekem nincs is problémám, mert a frissítések után működik minden. De valahogy úgy kellene megcsinálni, hogy mindenkinek működjön.
Na regényt írtam, de akinek nem tetszik, vagy sokallja, az átugorja. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
poiuyt
hozzászólás 2010-10-22 10:15
Létrehozva: #19843

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok Kedves Felhasználók!

Nektek mi a véleményetek ezekről az újításokról? Tudom én, hogy fejleszetni kell, fontos a megújulás, innováció van meg miegymás, de én úgy veszem észre ez nagyon sok embernek okoz gondot itt és most és szerintem aki eljut a fórumra az csak a jéghegy csúcsa, rengetegen bosszankodhatnak még otthon, mert nem tudják használni az oldalt. Persze gondolom nem ez volt a cél (ó én mindig jót feltételezek másokról, ez a prekoncepcióm), mégis olyan érzése van az embernek, hogy már megint a fejünk fölött döntöttek valami olyasmiről, ami érint minket, beleszólásunk pedig nincs, holott fizetünk ezért a szolgáltatásért. Ne értsetek félre, nem lázítani akarok csak próbálom összefoglalni a dolgokat. És felvetésem is lenne! Nem lehetne -e eme fórumot arra is használni, hogy a változtatásokat megbeszéljék a fizető felhasználókkal, életbe lépésük előtt. Vagy nagyon naív vagyok? A kérdés költői, de én megválaszolom: Az.

--------------------
Az ember mindig okosnak tartotta magát, már akkor is amikor még négykézláb járt. Pedig, hogy okossá váljon, legalább egyszer alaposan hülyének kell éreznie magát.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-22 09:14
Létrehozva: #19844

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-10-22 08:00) *
Ja, hogy csak párban használható? Akkor miért csak egyet akartál eladni?

Mert gonosz vagyok... hehehmm.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-10-22 08:00
Létrehozva: #19845

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-21 21:32) *
De beengedtelek, csak már későn. Ha már így szóba került, légy oly kedves és mondd meg nekem, mihez akartál kezdeni 1 db Vugvug-gal. biggrin.gif
Mert párban még hagyján, na de egyedül. laugh.gif
Lettem volna nagy zavarban, ha valaki leüti.

Ja, hogy csak párban használható? Akkor miért csak egyet akartál eladni?
Ha valaki leüti, küldesz neki egy plüssjátékot, amit a gyerek nevezett vugvugnak 2 éves korában wink.gif mosking.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-21 21:32
Létrehozva: #19846

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-10-21 21:25) *
Jah! Én meg a Te zárt aukciódon szerettem volna részt venni, oszt' nem engedté' be.... tongue.gif

De beengedtelek, csak már későn. Ha már így szóba került, légy oly kedves és mondd meg nekem, mihez akartál kezdeni 1 db Vugvug-gal. biggrin.gif
Mert párban még hagyján, na de egyedül. laugh.gif
Lettem volna nagy zavarban, ha valaki leüti.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-10-21 21:25
Létrehozva: #19847

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-21 20:46) *
laugh.gif Régen volt ennyi zárt aukció a fórumon. laugh.gif laugh.gif

Kedves Benz, épp most akartam licitálni a következő topikokon: Vatera oldalak, Vélemények, technikai problémák, Személyes menü.
Szeretnék részt venni az Ön zárt aukcióin.
Persze, ha túl jó ajánlatot kapott, akkor megértem az elzárkózást, de bárki, bármennyit ígért, megduplázom.
A minimálár nyilvános?
tongue.gif tongue.gif

Jah! Én meg a Te zárt aukciódon szerettem volna részt venni, oszt' nem engedté' be.... tongue.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-21 20:47
Létrehozva: #19848

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-21 20:46) *

Kedves Benz, épp most akartam licitálni a következő topikokon: Vatera oldalak, Vélemények, technikai problémák, Személyes menü.
Persze, ha túl jó ajánlatot kapott, akkor megértem az elzárkózást, de bárki, bármennyit ígért, megduplázom.
A minimálár nyilvános?
tongue.gif tongue.gif

Kedves zejopy!

Ezt majd reggel Leóval beszélje meg smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-21 20:46
Létrehozva: #19849

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A minimálár nyilvános?
tongue.gif tongue.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-21 09:51
Létrehozva: #19850

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-21 09:39) *
Természetesen, igazából már egy éve tárgyalunk erről a tulajdonosokkal, de éppen a leírtak miatt patthelyzet alakult ki... biggrin.gif biggrin.gif

Biztos voltam benne. laugh.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-21 09:39) *
Jobb ez így. smile.gif

Igaza van. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-21 09:39
Létrehozva: #19851

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-21 09:29) *
Jaj, hát olyan nincs, hogy valami jó legyen. Nem? Mindig mindenki csak piszkálódik és elégedetlenkedik.
Ha most kitalálnák, hogy ezentúl Önök fizetnek nekünk, ha feltöltünk, akkor is jönne valaki akinek ezzel problémája lenne. Tudom, csak ez fogja Önöket vissza attól, hogy bevezessék ezt az újítást.

Természetesen, igazából már egy éve tárgyalunk erről a tulajdonosokkal, de éppen a leírtak miatt patthelyzet alakult ki... biggrin.gif biggrin.gif

Egyébként ezzel az opcióval kapcsolatban lenne egy kérdésem. smile.gif Mert nekem Km van beírva az áru helyének, viszont Pécsen lehet átvenni. Érdemes ezzel vacakolnom, vagy elhanyagolható a különbség? Ugyanis a szállítási sablonban ott van, hogy Pécsen van személyes átvétel. smile.gif

Alapértelmezés szerint azt a várost tölti ki a program, ami a regisztrált lakcíme. A későbbiekben, ha minden igaz, lehet majd város szerint is keresni, tehát lehet, hogy érdemes lesz módosítania.

Látom ám, hogy Önnek is van radírja..... talán nem is baj. thank_you.gif

Jobb ez így. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-21 09:29
Létrehozva: #19852

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-21 09:17) *
Egyszerűen elképzelhetetlen számomra, hogy ez se lett jó... dry.gif blink.gif

Jaj, hát olyan nincs, hogy valami jó legyen. Nem? Mindig mindenki csak piszkálódik és elégedetlenkedik.
Ha most kitalálnák, hogy ezentúl Önök fizetnek nekünk, ha feltöltünk, akkor is jönne valaki akinek ezzel problémája lenne. Tudom, csak ez fogja Önöket vissza attól, hogy bevezessék ezt az újítást.

Egyébként ezzel az opcióval kapcsolatban lenne egy kérdésem. smile.gif Mert nekem Km van beírva az áru helyének, viszont Pécsen lehet átvenni. Érdemes ezzel vacakolnom, vagy elhanyagolható a különbség? Ugyanis a szállítási sablonban ott van, hogy Pécsen van személyes átvétel. smile.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-21 09:17) *
Egyébként szép jó reggelt minden kedves Fórumozónak!

Szép reggelt Önnek is, pontosabban szebbet, melegebbet, stb.smile.gif
Nem tudom, hogy egyáltalán válaszolhatok-e a köszönésre, mert a kedves fórumozóknak köszönt. biggrin.gif
Látom ám, hogy Önnek is van radírja..... talán nem is baj. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-21 09:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-21 09:17
Létrehozva: #19853

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2010-10-21 07:23) *
Egészen eddig mindenki azért balhézott, hogy miért csak a megye látszik. dirol.gif

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-21 07:46) *
Pont ez jutott eszembe, amikor olvastam. Tényleg az van, hogy bármit is csinálnak, valaki mindig talál benne hibát. Tök felemelő lehet.... unsure.gif

Egyszerűen elképzelhetetlen számomra, hogy ez se lett jó... dry.gif blink.gif

Egyébként szép jó reggelt minden kedves Fórumozónak!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-20 20:41
Létrehozva: #19854

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(poiuyt @ 2010-10-20 20:17) *
Nos, olyan még nemigen volt, hogy egy zöldről kiderüljön ő lila. Ellenben liláról már több esetben is kiderült, ő valójában Zöld! mosking.gif

A lényeg, hogy nem az, aminek látszik. smile.gif És az már nagy baj. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
poiuyt
hozzászólás 2010-10-20 20:17
Létrehozva: #19855

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-20 10:07) *
Nem lepődöm meg. én már semmin sem az életben. Még azon sem, amikor a zöldről kiderül, hogy lila.
Ez a kis összevisszaság már nem számít. rolleyes.gif

Nos, olyan még nemigen volt, hogy egy zöldről kiderüljön ő lila. Ellenben liláról már több esetben is kiderült, ő valójában Zöld! mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-20 15:18
Létrehozva: #19856

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hát Leó, kitartást s későbbiekre, kapott ma hideget és meleget az oldal is és Ön is.
Ne tépje meg a sörényét, mert feldúlt kinézete lesz.
Addig is:
smoke.gif popcorm2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-20 10:07
Létrehozva: #19857

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-20 09:46) *
Összevissza dolgozunk most már, a szélesebb lefedettség biztosítása érdekében. smile.gif
Úgyhogy ne lepődjön meg, látni fog még ilyet. wink.gif

Nem lepődöm meg. én már semmin sem az életben. Még azon sem, amikor a zöldről kiderül, hogy lila.
Ez a kis összevisszaság már nem számít. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-20 09:46
Létrehozva: #19858

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-20 08:35) *
Szép reggelt Önnek is, ebben a szokatlanul korai időpontban. smile.gif

Összevissza dolgozunk most már, a szélesebb lefedettség biztosítása érdekében. smile.gif
Úgyhogy ne lepődjön meg, látni fog még ilyet. wink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-20 08:35
Létrehozva: #19859

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-10-20 08:33) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif good2.gif

És jó reggelt kívánok mindenkinek!

Szép reggelt Önnek is, ebben a szokatlanul korai időpontban. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-10-20 08:33
Létrehozva: #19860

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-20 07:34) *
Ha a szomszéd házát átfestik és nem találok haza, akkor megnézem, hogy hányas szám van kiírva. Ha ez nem megy, akkor megkérek egy járókelőt, hogy igazítson útba. De semmiképpen sem fejelem le a szomszédot.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif good2.gif

És jó reggelt kívánok mindenkinek!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post

1486 Oldal V  « < 991 992 993 994 995 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 17:42