IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1547 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zumbab
hozzászólás 2014-09-14 20:50
Létrehozva: #21

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-05-14 19:07
Azonosító: 1 498 330

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-14 10:39) *
Szia!
Valódi feljelentést - ami a törvény szerint is hivatalos - nem tudsz tenni. Érdemes viszont a kapcsolatfelvételen keresztül írni az ÜSZ-nak, a megfelelő témát kiválasztva. Felhasználóval kapcsolatos probléma -> ezen belül azt, ami a leginkább illeszkedik az adott problémához.
Érdemes még a megfelelő értékelést megírni, így az utánad jövő vásárlók már tájékozódhatnak arról, hogy az eladó nem minden esetben megfelelően jár el. Azért is érdemes az értékelést megírni, mert egy bizonyos százalékos arány esetén (20% negatív) a rendszer automatikusan inaktivál.
A rendőrségre pedig el kell menni. Nem tudom mekkora a kifizetett összeg, de te azt kifizetted valamiért, tehát azt kellene kapnod.

Kerestem az aukciót, hogy jobban megnézzem, de nem találtam.

Köszönöm a választ!
Az eladónak elég sok negatív értékelése lett az utóbbi egy hónapban.
Inaktív is lett ezáltal.
Kaptam emailt, hogy értékeljem az adásvételt, de mire megtehettem volna eltűnt a vateráról, hogy tudjam értékelni. De elég sok negatívja van, pénzt nem ad vissza, ha adja, akkor csak hónapok múltán.
Rendőrségen én is gondolkoztam, nem nagy az összeg (5000Ft), de ne nézzük már hülyének az embert!
Hiába írok neki levelet, folyton csak a kifogásokkal jön. Most az utolsót elolvasta, de már válaszra sem méltatta.
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-14 16:32
Létrehozva: #22

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zumbab @ 2014-09-14 09:41) *
...
Na ez kb. májustól tart.
...

Jó napot!

Ön megírta már a megfelelő értékelést május óta?

IDÉZET(ml48as @ 2014-09-14 15:59) *
Helló !
Szerintem nem leszel inaktív. A mai nap bank szünet, ilyenkor a következő nap esedékes.
A program automatikusan generálja a határidőt.
Üdv.

Erről jut eszembe, mit eszembe fejembe. icon_king.gif Az inaktív státusz mellé be kellene vezetni a hiperaktív megjelölést is. Mint afféle hónap dolgozója kitüntetést... ma pihent napot tartok. mosking.gif Szerinted adjam be újításként?

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-14 10:39
Létrehozva: #23

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zumbab @ 2014-09-14 09:41) *
Jó reggelt mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy itt vaterán úgymond feljelentést nem lehet tenni egy eladóval szemben?!
...

Szia!
Valódi feljelentést - ami a törvény szerint is hivatalos - nem tudsz tenni. Érdemes viszont a kapcsolatfelvételen keresztül írni az ÜSZ-nak, a megfelelő témát kiválasztva. Felhasználóval kapcsolatos probléma -> ezen belül azt, ami a leginkább illeszkedik az adott problémához.
Érdemes még a megfelelő értékelést megírni, így az utánad jövő vásárlók már tájékozódhatnak arról, hogy az eladó nem minden esetben megfelelően jár el. Azért is érdemes az értékelést megírni, mert egy bizonyos százalékos arány esetén (20% negatív) a rendszer automatikusan inaktivál.
A rendőrségre pedig el kell menni. Nem tudom mekkora a kifizetett összeg, de te azt kifizetted valamiért, tehát azt kellene kapnod.

Kerestem az aukciót, hogy jobban megnézzem, de nem találtam.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zumbab
hozzászólás 2014-09-14 09:41
Létrehozva: #24

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-05-14 19:07
Azonosító: 1 498 330

Jó reggelt mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy itt vaterán úgymond feljelentést nem lehet tenni egy eladóval szemben?!
Az eladó becsapott, nem csak engem, hanem az értékelései alapján elég sok vásárlót. A pénzt beszedi, de a terméket nem küldi, valamint, ahogy az én esetemben is, elküldött egy rosszat, írtam neki, amit jóval később olvasott el (alig olvassa az email-jeit), mondta küldjem vissza és küldi a jót. Mire megkérdeztem, hogy egyáltalán van e olyan ruhája. Nem jött válasz, erre írtam neki, hogy kérem vissza a pénzemet.
Na ez kb. májustól tart.
Folyamatos kifogások jöttek : "elfelejtettem a címedet" , "jaj nem tudtam feladni a pénzt", "feladtam, de visszajött, mert nem vetted át".
Most írtam neki, hogy ha nem küldi a pénzt feljelentem a rendőrségen, de azt se veszi komolyan!

Tehát a kérdés, az hogy a vaterán lehet e feljelentést tenni, mert egy ilyen eladónak, aki sok vevőt ver át, semmi keresnivalója itt, véleményem szerint!

Köszönöm a segítséget előre is!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-12 16:59
Létrehozva: #25

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ml48as @ 2014-09-12 15:08) *
Jaj! Ne vedd magadra ! Könyvből van. Szerintem meg sok nő inkább új inget vesz.
Kedveskedj a fiadnak , gyermeked!

Dehogy veszem! laugh.gif Csak játszottam, mert volt egy lyukas órám.biggrin.gif
Persze, hogy kedveskedem, ha megkeveri a vajat.mosking.gif

Más! Benéztem a Bétára. Olyan, mint egy kísértetkastély. Nagyon furcsa, de nekem inkább az volt megdöbbentő, hogy amíg volt áru, számomra akkor sem tűnt élőbbnek. Ez nem tudom mitől van és igazából nem is egy egzakt kijelentés, de valahogy olyan, mintha az Öreg jobban élne. És persze teljesen lehet az is, hogy elfogult vagyok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ml48as
hozzászólás 2014-09-12 15:08
Létrehozva: #26

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-29 16:33
Azonosító: 15 294

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-12 14:45) *
Köszi, sokat segítettél, így már sikerült.biggrin.gif
Most tört elő belőlem a szüfrazsett! Mert a vicc azt sugallja, hogy a gombvarrás a nő feladata! Holott éppen felvarrhatja kedvességből, gondosságból, szeretetből, de hogy a varrás a nő dolga volna eleve, azt kizártnak tartom. Bizony! Mert ugye nincs egy külön szervünk a varrásra, mint mondjuk egy módosult ujjvég, ami egyben mini varrógép. Mert persze a gyereket mi szoptatjuk, ez nem vitás, a szervek felosztása alapján ez oké, na és maga a szülés is. Mert ez eleve elrendeltetett, bármennyire is lovagias és klassz egy férfi, ezt nem vállalhatja el. De hol van az megírva, hogy a nő varr, főz, mos, takarít, stb. Éppen annyit tesz be a családba kintről, mint a férfi. Pontosan annyi időt van távol. És különben is... bomb.gif Jaj, asszem viharos gyorsasággal emancipáltam magamat, pedig este muffint akartam sütni a fiamnak. De most majd jól befogom a vaj kikeverésébe.biggrin.gif

Jaj! Ne vedd magadra ! Könyvből van. Szerintem meg sok nő inkább új inget vesz.
Kedveskedj a fiadnak , gyermeked!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-12 14:45
Létrehozva: #27

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-09-12 12:16) *
...Fordítva kell: a tű végére a cérna hegyét. mosking.gif

Köszi, sokat segítettél, így már sikerült.biggrin.gif

IDÉZET(ml48as @ 2014-09-12 14:14) *
Férj:
-Amikor összeházasodtunk még minden gombot be tudtam gombolni az ingemen, most meg csak egyet.
-Miért ? Annyit híztál? kérdezi a feleség.
-Nem, akkor még volt gomb az ingemen.

Most tört elő belőlem a szüfrazsett! Mert a vicc azt sugallja, hogy a gombvarrás a nő feladata! Holott éppen felvarrhatja kedvességből, gondosságból, szeretetből, de hogy a varrás a nő dolga volna eleve, azt kizártnak tartom. Bizony! Mert ugye nincs egy külön szervünk a varrásra, mint mondjuk egy módosult ujjvég, ami egyben mini varrógép. Mert persze a gyereket mi szoptatjuk, ez nem vitás, a szervek felosztása alapján ez oké, na és maga a szülés is. Mert ez eleve elrendeltetett, bármennyire is lovagias és klassz egy férfi, ezt nem vállalhatja el. De hol van az megírva, hogy a nő varr, főz, mos, takarít, stb. Éppen annyit tesz be a családba kintről, mint a férfi. Pontosan annyi időt van távol. És különben is... bomb.gif Jaj, asszem viharos gyorsasággal emancipáltam magamat, pedig este muffint akartam sütni a fiamnak. De most majd jól befogom a vaj kikeverésébe.biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-09-12 14:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-12 12:16
Létrehozva: #28

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-12 12:09) *
Jaj! smiley-shocked034.gif

Az esőről ugrott be a visszaeső. smile.gif
IDÉZET(zejopy @ 2014-09-12 12:09) *
Ezt tőlem kérdezed? blink.gif Azt sem tudom, melyik végén kell befűzni a tűbe a cérnát. A múltkor is megpróbáltam felvarrni egy gombot, de sajnos a pillanatragasztó, amivel a tű hegyére ragasztottam a cérna végét, állandóan elengedett. biggrin.gif

Dehogy tőled kérdeztem, a kolibri kollégától. Fordítva kell: a tű végére a cérna hegyét. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-12 12:09
Létrehozva: #29

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-09-12 11:34) *
...az anyagyilkos sosem lehet visszaeső. ...

Jaj! smiley-shocked034.gif

... El lehet ezeket tüntetni nyomtalanul? smile.gif

Ezt tőlem kérdezed? blink.gif Azt sem tudom, melyik végén kell befűzni a tűbe a cérnát. A múltkor is megpróbáltam felvarrni egy gombot, de sajnos a pillanatragasztó, amivel a tű hegyére ragasztottam a cérna végét, állandóan elengedett.biggrin.gif

rofl.gif

Oké, és most kerülj meditatív állapotba, üvegesedjen el a tekinteted, és vizualizáld a fórum képét pár órával későbbi állapotba, Benz érkezése utánra. Ha jól csinálod, akkor lelki szemeid előtt a következő post kezdetét láthatod, ami ez lesz:
"Tisztelt ferkovazze!
..."
Azért wazze, ennek van sodrása! laugh.gif
És most megyek, felveszem a komolyabbik fílingemet, mert jönnek a kicsi emberpalánták, mégsem láthatják a fejemen az indokolatlan vigyorgás állandósult állapotát.
wave.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-12 11:34
Létrehozva: #30

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-12 06:57) *
Ezt most kihagynám, ha lehet. Persze igazából szívesen részt vennék az akcióban, csak sajnos messze lakom. biggrin.gif
....

Pont ez jutott eszembe, mikor reggel kibambultam a szakadó esőbe. Istenem, hogy én milyen messze lakom. biggrin.gif Aztán ennek Murphy-féle folyománya: az anyagyilkos sosem lehet visszaeső. Te, én ma olyan pihentnek érzem magam. icon_pirat_vat.gif

IDÉZET(Colibri02 @ 2014-09-12 08:41) *
.... A teljes tényszerűség kedvéért ide linkelem a függöny anyagában található szakadások fényképeit, ...

Nem vagyok valami nagy szakértő, - bár pasi létemre a varrógépet csak én használom idehaza - de azt kell mondjam, ez nem volt az évszázad üzlete. Félek jobban kedvét szegni, de ezek bizony szép nagy likak. Ami egyes sajtoknál nem rossz, na de itt? El lehet ezeket tüntetni nyomtalanul? smile.gif

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-09-12 08:58) *
Hát Ferkó vazze! biggrin.gif ...

rofl.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-09-12 11:13

--------------------

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-09-12 09:05
Létrehozva: #31

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-09-12 08:23) *
Kivéve azt az egy topikot, ahova való... dry.gif

Igen. Itt a rossz idő, ilyen nedvességben még a mozgékonyabbak is a négy fal közé szorulnak, szerintem ebből adódóan lassan mozdul a fórum is, tehát Önnek az ilyen jellegű tennivalói fel fognak szaporodni. smile.gif Nyugalmat kívánok hozzá. pretty_flower-342.jpg

IDÉZET(davidmaci92 @ 2014-09-12 08:58) *
Hát Ferkó vazze! biggrin.gif ...

Én kérek elnézést! Egyszerűen kihagyhatatlan volt. thank_you.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-09-12 08:23
Létrehozva: #32

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-12 06:57) *
Főleg, ha még az Érdekes, problémásba is bekerül, vagy még 4-5 másikba.

Kivéve azt az egy topikot, ahova való... dry.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-12 06:57
Létrehozva: #33

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-09-11 22:29) *
Ez csak olyan költői kép? Mert van egy útban lévő ecetfám, azt holnap kivágom, de az aprításhoz nem lelem a bakot. mosking.gif

Ezt most kihagynám, ha lehet. Persze igazából szívesen részt vennék az akcióban, csak sajnos messze lakom.biggrin.gif

IDÉZET(unartis @ 2014-09-12 06:52) *
Sziasztok!
...

Ezt Benz díjazni fogja. Főleg, ha még az Érdekes, problémásba is bekerül, vagy még 4-5 másikba.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-11 22:29
Létrehozva: #34

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-11 22:17) *
.
És most megyek. Éjszaka is viselkedjetek rendesen, hogy reggel jó legyen bejönni. smile.gif
wave.gif

Jó leszek. smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-11 22:17) *
fát lehet vágni a hátamon. ..
wave.gif

Ez csak olyan költői kép? Mert van egy útban lévő ecetfám, azt holnap kivágom, de az aprításhoz nem lelem a bakot. mosking.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-11 22:17
Létrehozva: #35

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-09-11 21:44) *
Én láttam Szimbánét és Szimbát smile.gif

Szerintem tök jó. Mindjárt lendületet kaptam és vásároltam egy adagot.biggrin.gif Megyek. Hosszú volt ez a nap és nehéz.

Ja, ezt még elmesélem. Mert mindig kritikával illetjük az ÜSZ-unkat. Mármint a Vateráét. Ma visszajött egy csomagom, amit hétfőn adtam fel. Nem jöhetett volna vissza. Felhívtam a postai összekötőmet, aki az ÜSZ-ukhoz irányított (!!!!). Szerintem a Vatera szétrúgná annak az összekötőjének a hátsóját, aki így intézné a dolgát. Na de sebaj, én türelmes ember vagyok, fát lehet vágni a hátamon. Kaptam magamat, írtam nekik, külön tanácsot kértem (mert még nem volt ilyen esetem), hogy feladjam-e a csomagot újra, vagy ne. Jött egy automata üzenet, kicsit hasonló a Vaterán használatos ticket számhoz. Gondoltam helyben vagyunk, megy mint a karikacsapás. Na ja... jött egy válasz, amiben gyári kedvességgel megígérték, hogy kivizsgálják az ügyet és határidőn belül értesítenek. unsure.gif Nem hánytam bele a laptopba, mert akkor kidobhatnám. Viszont (én is) gyári kedvességgel felhívtam a figyelmet arra, hogy egy számomra fontos kérdésre nem kaptam választ, ezért holnap újra postázom a csomagot, ennek tudatában intézzék a panaszkezelést. Közben eszembe jutott, amikor azon pattogtunk, hogy a "mi" ÜSZ-unk így, meg úgy, pedig ők a feltett kérdésekre mindig válaszoltak.
Mindenesetre nyugodt maradtam, mert más munkaalkalmatlanságán nem vagyok hajlandó felidegesíteni magamat.
És most megyek. Éjszaka is viselkedjetek rendesen, hogy reggel jó legyen bejönni.smile.gif
wave.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-09-11 22:18

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-11 21:44
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-11 17:52) *
Ki látta a Vatera FB oldalán a képet? biggrin.gif Szerintem valaki Leónak akart kedveskedni! Leó, rég láttalak. smile.gif

Én láttam Szimbánét és Szimbát smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-11 17:52
Létrehozva: #37

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ki látta a Vatera FB oldalán a képet? biggrin.gif Szerintem valaki Leónak akart kedveskedni! Leó, rég láttalak.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-09-11 13:38
Létrehozva: #38

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-09-11 11:46) *
A lényeg az, hogy a 21 nap mindenképpen megvan, de pár órával hosszabb is lehet.

Köszönöm, ez így már akkor tuti! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-11 13:02
Létrehozva: #39

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-09-11 08:06) *
Jó reggelt! smile.gif

Mindenhol esik? sad.gif

Neked is szebbet, naposabbat.smile.gif Igen, itt is nagyon nedves az idő. Bár most a kedvemért elállt, mert voltam bevásárolni és postán, de a napot nem lehet látni.sad.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-09-11 08:37) *
Ebben a korban ez bizony így van. Az én legénykém is megeszik egy itthoni ebédet a menzai után. good2.gif

Az enyém nem eszik menzai kaját. De basszus, egy ebédből pont 3x annyi megy be neki, mint nekem.biggrin.gif Tudom, mert ami a sütőből jön ki azt negyedelem, és én teljesen rendben vagyok annyival amennyivel, de ő... Nem baj, vannak méretei is és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy itt meg is áll a növésben.

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-09-11 11:46) *
Nem, azoknál az eseteknél a rendszerben megvoltak a levelek és a válaszok is, csak a kedves felhasználó nem kapta meg.
Freemail/citromail vagy spam mappa probléma smile.gif

Azért ez így megnyugtató.smile.gif Köszönöm a választ.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-09-11 11:46
Létrehozva: #40

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-10 23:12) *
...Előfordulhat, hogy a rendszer már akkor is be-beakadt és megszülettek azok a levelek, csak a felhasználók nem tudták, hogy kellene jönnie ticket számnak? ...

Nem, azoknál az eseteknél a rendszerben megvoltak a levelek és a válaszok is, csak a kedves felhasználó nem kapta meg.
Freemail/citromail vagy spam mappa probléma smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2014-09-10 23:32) *
3 felesleges vasalóm volt, mind elkelt, de szükség esetén feláldozom az utolsót is! rolleyes.gif De úgy látom Benz ki van simulva (bár nekem nem mondta meg a 21 napos kérdésemre a tutit, csak nagyjából, de végül is nem fontos, a 20. napon meg szoktam írni az értékelést, ha nem érkezett meg a pénz.)

Mert nincs tuti smile.gif Lényegében cit1rom állt a legközelebb az igazsághoz. Az elvi határidő az általam írt éjfél, de ennél kicsit több is lehet, mert a rendszer nem pont akkor futtatja a szükséges háttérfolyamatot. Ezekből a folyamatokból (cron) sok van és egymás után, időzítve futnak. Az nyilván nem lehetséges, hogy minden egyszerre, éjfélkor fusson le.

A lényeg az, hogy a 21 nap mindenképpen megvan, de pár órával hosszabb is lehet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1547 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-19 05:46