IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1639 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-20 13:27
Létrehozva: #21

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-20 07:11) *
...pár éve hátrány lett volna.

Arra van kerülő megoldás, ami mindig működik smile.gif

Ez pedig egy képfeltöltés teszt:

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-20 12:11
Létrehozva: #22

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-09-20 12:09) *
Sziasztok!

Van a vásárlókat védő program, mely szerint ha valaki kifizeti a vételárat, de nem kapja meg cserébe a vásárolt terméket, akkor a pénzét visszakövetelheti.
Azt szeretném megkérdezni, hogy létezik ilyen az eladókra kitalálva is?
Maximális kiemelési csomaggal megjelent hirdetésemre még beállítottam az 5 perces licitvégi hosszabbítást is. Ennek összköltsége 710 Ft. A vevő nem fizet, az adásvétel nem valósul meg. Tudok ilyenkor valamit tenni annak érdekében, hogy a hirdetéssel kapcsolatos költségeim megtérüljenek?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia! Azt nem tudom, hogy a hosszabbítást visszaadják-e, de a kiemeléscsomagot igen. Írj az ÜSZ-nak. Szerintem előtte kell értékelned, mert meg kell jelölnöd, hogy nem jött létre az üzlet.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-09-20 12:09
Létrehozva: #23

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

Sziasztok!

Van a vásárlókat védő program, mely szerint ha valaki kifizeti a vételárat, de nem kapja meg cserébe a vásárolt terméket, akkor a pénzét visszakövetelheti.
Azt szeretném megkérdezni, hogy létezik ilyen az eladókra kitalálva is?
Maximális kiemelési csomaggal megjelent hirdetésemre még beállítottam az 5 perces licitvégi hosszabbítást is. Ennek összköltsége 710 Ft. A vevő nem fizet, az adásvétel nem valósul meg. Tudok ilyenkor valamit tenni annak érdekében, hogy a hirdetéssel kapcsolatos költségeim megtérüljenek?

Segítségeteket előre is köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-20 07:11
Létrehozva: #24

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-19 21:58) *
Nagyrészt hivatali grin.gif Vannak furcsa dolgok most is. De azért az tény, hogy mondjuk a 10 évvel ezelőtti helyzethez képest sokat fejlődtek.

A postával kapcsolatban a legnagyobb pozitívum azok, akikkel személyesen kapcsolatba kerülök. A levélkihordó és a lányok az ablakok mögött. Persze ők sem voltak mindig ilyenek, de lassan megszelídültek. Kellett hozzá sok mosoly, kedvesség. Aztán kialakult. De ők az emberek, akiket látunk. A rendszer maga kihasználja a monoplhelyzetét, ez az alapkiindulás.
Az meg azt hiszem, alap, hogy fejlődnek, minden változik 10 év alatt, ha belegondol. A Vatera sem ilyen volt régen, és bár vannak olyan változások, amelyek nem tetszenek, mert a társadalom (szerintem) negatív irányú változását követi, de a 10 évvel ezelőtti formában már nem lenne.

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-19 21:58) *
Az áthelyezés sajnos továbbra is beteg és egyelőre a hiba okát sem sikerült megtalálni. Néha megy, néha nem...

Oké, most mélyedjen el önmagában és képzeljen el egy olyan helyzetet, amikor a törlés és a figyelmeztetés kiküldése nem funkcionál.biggrin.gif Akkor micsoda cirkusz lenne.laugh.gif Bár most már nem, de egy pár éve hátrány lett volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-19 21:58
Létrehozva: #25

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-19 18:59) *
De van még előttük sok szép lehetőség.biggrin.gif Nagyon toleráns. Ez hivatali tolerancia, vagy egyéni? mosking.gif
Amúgy be kell látni, valóban van jelentős javulás, de nekem kiverték a biztosítékot a maximált ajánlott levél vastagsággal. Beszélgettem a postással, azt mondta, hogy a kínai csomagokat ugyanúgy ők cipelik ki, szóval nem oldottak meg semmit.
Észrevettem ám, hogy megjavult az áthelyezési funkció. Gratulálok. Önnek, mert tudom, hogy nem a fórummal kapcsolatos problémák élveznek prioritást.

Nagyrészt hivatali grin.gif Vannak furcsa dolgok most is. De azért az tény, hogy mondjuk a 10 évvel ezelőtti helyzethez képest sokat fejlődtek.
Az áthelyezés sajnos továbbra is beteg és egyelőre a hiba okát sem sikerült megtalálni. Néha megy, néha nem...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-19 18:59
Létrehozva: #26

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-19 16:51) *
Sokat fejlődtek az elmúlt években smile.gif

De van még előttük sok szép lehetőség.biggrin.gif Nagyon toleráns. Ez hivatali tolerancia, vagy egyéni? mosking.gif
Amúgy be kell látni, valóban van jelentős javulás, de nekem kiverték a biztosítékot a maximált ajánlott levél vastagsággal. Beszélgettem a postással, azt mondta, hogy a kínai csomagokat ugyanúgy ők cipelik ki, szóval nem oldottak meg semmit.
Észrevettem ám, hogy megjavult az áthelyezési funkció. Gratulálok. Önnek, mert tudom, hogy nem a fórummal kapcsolatos problémák élveznek prioritást.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-19 16:51
Létrehozva: #27

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-19 12:06) *
Ugye egyetértünk abban, hogy a posta teljesen gáz?

Sokat fejlődtek az elmúlt években smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-19 12:06
Létrehozva: #28

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-19 08:39) *
Kedves zejopy, Honeyhair!

Erre már mi is gondoltunk, de sajnos a posta nem tud megfelelő adatokat szolgáltatni a rendszer kiépítéséhez.

Ugye egyetértünk abban, hogy a posta teljesen gáz?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-17 18:35
Létrehozva: #29

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kicsit sem csikorgatom a fogamat...
http://www.vatera.hu/3-darab-sorospohar-p9-2512520618.html
Levelezés.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-15 06:19
Létrehozva: #30

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-14 21:28) *
Nem vagyok én olyan... rolleyes.gif

Már kezdtem aggódni.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-14 21:28
Létrehozva: #31

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-13 22:21) *
Nem is értem, hogy hagyhatja szó nélkül.smile.gif

Nem vagyok én olyan... rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-13 22:21
Létrehozva: #32

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-13 20:48) *
Túl hosszú volt már és túlzottan 011.gif
Ez azért baj mostanában, mert legalább egy hete nem működik az áthelyezés funkció...
Így a rend érdekében most kénytelen vagyok törölgetni azt is, amit amúgy hajlandó lennék áthelyezni.

Az a helyzet, hogy igazán megcsinálhatnák. Teljesen le van butítva a fórum, egy csomó funkció nem működik, ami régen működött és mellesleg a TeszVesz fórumon is működik. De akkor az a kevés, ami maradt, igazán üzemelhetne rendesen. Nem is értem, hogy hagyhatja szó nélkül.smile.gif Na mindegy, majd biztosan meglesz.
Olvastam, lesz FD mentes hétvége. Olyan jó, hogy időzített indulással várakoznak az aukcióim. Jövő csütörtökön indulnak.biggrin.gif Aztán ha belegondolok, igazából kb egy százast spórolnék. És megint elgondolkodtam, hogy vajon miért sikeres egy ilyen akció. Több száz tételnél esetleg lehet számottevő, főleg, ha nem PEP tag az ember, de annyit meg nem igazán könnyű feltölteni 3 nap alatt.
Ma voltam postán (ez már másik témakör, csak nem akarok még egy postot írni). Meglátott a hölgy, már emelgette a szemöldökét, mondván, hogy kíváncsi lesz, sikerül-e. Mondtam neki, hogy sikerülni fog, mert nem automatába, hanem postapontra megy. Kicsit megkönnyebbült. Szóval kedden még mindig gond volt. Mellesleg a postai dolgozók hétfőn kapták meg az e-mailt a változásról.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-13 22:22

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-13 20:48
Létrehozva: #33

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-13 14:15) *
Törölte az egész beszélgetést? Nem találom. Miért? Teljesen jó volt szerintem. Ha valakii később esetleg visszaolvas, gondolkodhatna rajta, mert azért bemutat egy tipikus viselkedést is.smile.gif
Majdnem elfelejtettem. A választ nem dörgedelmes, hanem simulékony módban kérem, mire hazaérek, csak nagyon kellemes dolgokat fogok tudni megemészteni (fáradtságból kifolyólag). mosking.gif

Túl hosszú volt már és túlzottan 011.gif
Ez azért baj mostanában, mert legalább egy hete nem működik az áthelyezés funkció...
Így a rend érdekében most kénytelen vagyok törölgetni azt is, amit amúgy hajlandó lennék áthelyezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-13 14:15
Létrehozva: #34

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-10 22:04) *
...De talán elegánsabb lett volna kijelenteni, hogy "hoppá, nem adtam meg azt a 10 ezret és így jártam..."

Törölte az egész beszélgetést? Nem találom. Miért? Teljesen jó volt szerintem. Ha valakii később esetleg visszaolvas, gondolkodhatna rajta, mert azért bemutat egy tipikus viselkedést is.smile.gif
Majdnem elfelejtettem. A választ nem dörgedelmes, hanem simulékony módban kérem, mire hazaérek, csak nagyon kellemes dolgokat fogok tudni megemészteni (fáradtságból kifolyólag). mosking.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-13 14:17

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-12 20:24
Létrehozva: #35

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-12 20:08) *
Pedig olyan. Még ha véletlenül is.

Azért nem, mert a csokit lehet névre szólóan küldeni...az aukció meg nem lehet névre szóló. Ha a csokit címzés nélkül küldöd, ne csodálkozz, ha nem jut el a célszemélyhez.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-12 20:08
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-09-12 19:54) *
Én is leírtam a véleményemet. És hogy miért is lehet becsusszanni úgy, hogy még csak szándékában sem áll becsusszanni bárkinek. Tehát véleményem szerint kicsit se ugyanaz, mintha valaki elől megeszik a csokit a kollégák. Ez az én véleményem, köszönöm, hogy leírhattam smile.gif

Pedig olyan. Még ha véletlenül is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-12 19:54
Létrehozva: #37

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-12 19:50) *
Nem kötelező elolvasni a levelezést. A személyes véleményem volt, amit leírtam. Lehet, hogy x-nek leengedem, y-nak meg nem. Mert olyan a levélváltás x-nél, hogy megteszem. A megbeszélt alacsonyabb fix árra teszem. Neki, mert meggyőzött. Leütheti más, meg is kapja. De az árengedményt x-nek adtam, mert ő győzött meg. Ez teljesen más, mint egy nyílt végű aukció.

Én is leírtam a véleményemet. És hogy miért is lehet becsusszanni úgy, hogy még csak szándékában sem áll becsusszanni bárkinek. Tehát véleményem szerint kicsit se ugyanaz, mintha valaki elől megeszik a csokit a kollégák. Ez az én véleményem, köszönöm, hogy leírhattam smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-12 19:50
Létrehozva: #38

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-09-12 19:01) *
A megfigyelő kap értesítést az esetleges változtatásról. Ha éppen arra vár, hátha olcsóbb lesz, akkor az arról érkező értesítés licitálásra ösztönzi...vagy ha arról kap értesítést, hogy az aukció 24 óra múlva véget ér, akkor szintén.
Miért lenne baj, ha valaki él azzal a lehetőséggel, amit a Vatera biztosít számára? Én sem azt nézegetném, hogy vajon váltott-e az eladó valakivel üzenetet. Eladóként meg még rejteném is. A cél nem az, hogy minden a lehető legjobb áron keljen el? Nem csak a vevő lehet gyengébb anyagi helyzetben, az eladónak is lehet szüksége a pénzre.
Akinek fáj a saját hülyesége, annak semmi nem fog tetszeni. A hosszabbítással is vége egyszer az aukciónak. Mindig van egy utolsó pillanat, amiről le lehet maradni.

Nem kötelező elolvasni a levelezést. A személyes véleményem volt, amit leírtam. Lehet, hogy x-nek leengedem, y-nak meg nem. Mert olyan a levélváltás x-nél, hogy megteszem. A megbeszélt alacsonyabb fix árra teszem. Neki, mert meggyőzött. Leütheti más, meg is kapja. De az árengedményt x-nek adtam, mert ő győzött meg. Ez teljesen más, mint egy nyílt végű aukció.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-12 19:01
Létrehozva: #39

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-10 22:24) *
Hát azért... leviszem az árat Lajosnak, mert megsajnálom, mert csak trabantra fussa néki, erre berongyol Ödön, akinek 3 Merci és 4 béemvé parkol a garázsban a parkoló motorcsónak mellett,. Az árengedményben mindig van egy kis személyesség. Mit szólna, ha küldenék Önnek marcipános csokit és valamelyik kollégája megenné? Na a csoki az árengedmény. rolleyes.gif

A megfigyelő kap értesítést az esetleges változtatásról. Ha éppen arra vár, hátha olcsóbb lesz, akkor az arról érkező értesítés licitálásra ösztönzi...vagy ha arról kap értesítést, hogy az aukció 24 óra múlva véget ér, akkor szintén.
Miért lenne baj, ha valaki él azzal a lehetőséggel, amit a Vatera biztosít számára? Én sem azt nézegetném, hogy vajon váltott-e az eladó valakivel üzenetet. Eladóként meg még rejteném is. A cél nem az, hogy minden a lehető legjobb áron keljen el? Nem csak a vevő lehet gyengébb anyagi helyzetben, az eladónak is lehet szüksége a pénzre.
Akinek fáj a saját hülyesége, annak semmi nem fog tetszeni. A hosszabbítással is vége egyszer az aukciónak. Mindig van egy utolsó pillanat, amiről le lehet maradni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-12 16:04
Létrehozva: #40

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szabadtéri koncertre készülünk a gyerekeinkkel, és nem biztos, hogy jó idő lesz. Elővettem az iskolai szekrényemből a rég nem használt szél- és esőálló kottahátlapokat és előrántottam vele egy régi számlát. 2012. 01. 01. volt a dátuma. Szóval a vevő nem nagyon jött a cuccért. Már nem tudom a felhasználónevet, viszont akkoriban még a férjem nevében vateráztam. Tök fura volt látni.biggrin.gif Mennyi minden más lett azóta. De a Vatera úgy látszik, örök. wub.gif Bár minden fennálló viszony örökösnek tűnik, amikor van.
Mindenesetre remélem ez az eladás már elévült, hiszen azt sem tudom, mit vett, csak annyit, hogy valamilyen tortatálat. És benne volt egy névjegykártya is, amit mindig küldtem a vevőknek a számla mellé. Annak örültem, elteszem a porcelánozás emlékére. Nem volt rossz időszak. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1639 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
6 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (6 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-17 07:44