IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1539 Oldal V  « < 1010 1011 1012 1013 1014 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-08 13:55
Létrehozva: #20221

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-08 12:42) *
Nahát. Ezért tartunk itt. Te nem adsz sütit, Sprinkler nem csomagol sport szeletet, csak a ruhákat, és még csodálkoztok, hogy nem kaptok öt csillagot?

Nahát, te beszélsz aki felhörpintette a maradék pezsgőt???!!! laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif laugh1.gif

Amúgy igazad van.Maximálisan. Engem igenis bánt a dolog.De félek, ez nem fog megváltozni.Csak már kedvem sincs az egészhez....
Na mindegy.
Töltök 1-2 apróságot estére, hátha vásárló is jön. Érdeklődő van, csak vásárló nincs.Legalábbis nálam. Ti hogy álltok ezzel?

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-08 13:42
Létrehozva: #20222

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zozo98 @ 2010-12-08 12:34) *
........
Mivel nem tudom, melyikük volt, akinek valami nem volt megfelelő, .........

Mindig nézd az átlagodat. Mindig tudd, hogy hol álltál, és amint bejön egy új értékelés, ellenőrizd, hogy változott-e. Így legalább tiltóra tudod tenni az illetőt, aki lehúzott és többet már nem teheti meg veled. Ne az összeset nézd, mert egy bizonyos szám fölött már állandóan stagnál, hanem a "részletes értékeléseim összesítésénél" (vagy valami ilyesmi) az utolsó hónapot, az még kezelhető mennyiség.
Ja, és szinte biztos lehetsz benne, hogy az húzott le, amelyikre vártál fél órát. Mi az, hogy csak kávé, vagy konyak? Az aprósüteményről (ízlés szerint édes, vagy sós) elfeledkezel?
Nahát. Ezért tartunk itt. Te nem adsz sütit, Sprinkler nem csomagol sport szeletet, csak a ruhákat, és még csodálkoztok, hogy nem kaptok öt csillagot? Én meg jobb, ha nem is szólok, mert nem azt írom a levélben, hogy "Kedves Lajoska", hanem azt, hogy "Üdvözlöm". Ez igen. Komoly, reális értékelési szempontok.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-08 13:44

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2010-12-08 13:34
Létrehozva: #20223

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-10 15:36
Azonosító: 40 329

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-08 11:37) *
Kedves zozo98!

Négy csillagnál még nem kell indokot megjelölni.

Kedves Benz !

Köszönöm a válaszát, ígérem, többé nem kíváncsiskodok.
Mélyen el kell gondolkodnom azon, hogy a személyes átvételkor esetleg meghívjam a kedves vásárlót egy kávéra, vagy konyakra, ízlése szerint.
Mivel nem tudom, melyikük volt, akinek valami nem volt megfelelő, csak remélem, hogy nem az a vásárló, akire több, mint fél órát vártam és természetesen (?) én érdeklődtem telefonon, hogy jön-e egyáltalán.
Köszönöm a türelmét, részemről lezárva, de azt hiszem, nem ez volt az utolsó bosszankodás a csillagok miatt.
További szép napot !

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-08 12:51
Létrehozva: #20224

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-08 10:45) *
Úgy látom, hogy egyikük eladásait sem befolyásolta negatívan a részletes értékelés bevezetése.
Akkor mi a jelentősége annak, hogy 4,9 vagy 5,0 az átlag?!

Azért, mert sérti az oroszlános büszkeségem. Megalázónak tartom azt, hogy olyanok élnek a csillagos lehúzás lehetőségével, akik hírből sem ismerik a terméklapon feltüntetett feltételeket, a termékek elküldésével járó macerát, stb..
Én TUDOM magamról,hogy azonnal postázok, mégis azt értékeli,hogy énrám kellett sokat várni.
Pl:hétfőn utal,más számlaszámra (mármint nem azonos bank,mint az ügyfelemé) megkapom kedden a pénzt, általában még kedden, de legkésőbb szerdán postázok. Kivétel nincs.Ettől eltérő postázásom még sosem volt.Miért mondja,hogy nem vagyok kommunikatív, amikor még a postázás tényéről is e-mailt írok?
Csak ezért bosszantó. rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-08 12:37
Létrehozva: #20225

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zozo98 @ 2010-12-08 11:20) *
Kedves Benz !

Korábbi (10.20) beírásomban bemásoltam a részletes értékelési mutatókat, ahol a kifogások száma mindenütt 0.
Jól gondolom, hogy akkor az egyenlő az 5 csillaggal ?

Mindössze ezt szeretném megérteni, ha segítene :- )

Üdv.

Kedves zozo98!

Négy csillagnál még nem kell indokot megjelölni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2010-12-08 12:20
Létrehozva: #20226

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-08 10:57) *
Kedves zozo98!

A pozitív értékelés még nem jelenti azt, hogy a vevő minden értékelési szempontnál öt csillagot is adott.

Kedves Benz !

Korábbi (10.20) beírásomban bemásoltam a részletes értékelési mutatókat, ahol a kifogások száma mindenütt 0.
Jól gondolom, hogy akkor az egyenlő az 5 csillaggal ?

Mindössze ezt szeretném megérteni, ha segítene :- )

Üdv.

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2010-12-08 12:14
Létrehozva: #20227

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-08 11:09) *
Komolyan gondoltam, amit írtam, fel tudom tételezni ezt is. És nem akartam robbantani, tényleg nem, de hetek óta látom, hogy elbeszélünk egymás mellett, a Vatera és mi.

Valahogyan nem tudjuk egymást meggyőzni. Sem Benz minket, sem mi őt. Ami egyébként szokatlan, mert vannak dolgok, amiket kérünk, aztán nem kapunk meg, mert vannak olyan magasabb dolgok, amik végül is legyőzik a mi érveinket. De ebben az esetben nem erről van szó.

Bárkivel beszéltem, akárkivel a csillagrendszerrel kapcsolatban, senkinek sem tetszett. Tényleg nem. És nem azért mondom, de az összes vélemény közül, még mindig én viszonyulok hozzá legpozitívabban.

Ha ez így marad , folyamatos problémát és keserűséget fog okozni az eladóknak. Vagy megszokjuk swoon2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-08 12:09
Létrehozva: #20228

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsofika61 @ 2010-12-08 11:02) *
Reggel még csitítgattál, hogy hagyjuk abba ez irányú panaszainkat , mert kikapunk. Ehhez képest újra robbantottál, jól tetted.

Komolyan gondoltam, amit írtam, fel tudom tételezni ezt is. És nem akartam robbantani, tényleg nem, de hetek óta látom, hogy elbeszélünk egymás mellett, a Vatera és mi.

Valahogyan nem tudjuk egymást meggyőzni. Sem Benz minket, sem mi őt. Ami egyébként szokatlan, mert vannak dolgok, amiket kérünk, aztán nem kapunk meg, mert vannak olyan magasabb dolgok, amik végül is legyőzik a mi érveinket. De ebben az esetben nem erről van szó.

Bárkivel beszéltem, akárkivel a csillagrendszerrel kapcsolatban, senkinek sem tetszett. Tényleg nem. És nem azért mondom, de az összes vélemény közül, még mindig én viszonyulok hozzá legpozitívabban.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2010-12-08 12:02
Létrehozva: #20229

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 01:03
Azonosító: 1 161 927

[

Tényleg, komolyan kérdezem, nagyon komolyan: Nem lehet, hogy ők a gyorsaságba önmagukat értékelik? laugh1.gif

Megjött az én hangulatom is rolleyes.gif Zejopy meghozta.Akkorát nevettem laugh1.gif

Reggel még csitítgattál, hogy hagyjuk abba ez irányú panaszainkat , mert kikapunk. Ehhez képest újra robbantottál, jól tetted.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-08 12:01
Létrehozva: #20230

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Úgy látom, hogy egyikük eladásait sem befolyásolta negatívan a részletes értékelés bevezetése.

Kedves Benz!
Mert számít. Igenis, hogy számít. Mert méltatlan, sértő és bántó, hogy amikor a maximumot nyújtjuk, akkor nem a maximumot kapjuk. És az egyszerűen felháborító, hogy személes átvételnél lehúzza a postát. Benz ez nagyon nem igazságos, tényleg nem. Hogy rossz napja van valakinek, beszól a főnöke neki és rajtunk veri el a port.
Azért mert az élet számos területén kiszolgáltatott helyzetben vagyunk, mert nagyon sokan vagyunk úgy hogy számos kompromisszumot kell kötni és sokszor csak nyelünk, a munkahelyen, a szolgáltatónál, mert nincsenek eszközök a kezünkben, hogy megvédjük magunkat, mert tehetetlenek vagyunk és az átlagemberrel a munkáltató, a szomszéd, vagy az ismeretlen akárki szinte bármit megtehet. És itt a Vaterán jó volt, mert tudtam, hogy ahogy végzem a dolgom, úgy kapok. Ha egy vásárlásnál rosszul kalkuláltam, akkor buktam, ha jól, akkor nyertem, de ha becsülettel végeztem a dolgomat, akkor Önök pl. mögöttünk állnak, jogtalan értékelés törlése, vagy bármi. És akkor jön ez, ami ennek még az illúzióját is elveszi. Még egy hely, ahol az ember nem azt kapja, amit érdemel, mert megteheti vele valaki, hogy igazságtalan.
Nézzen körül, mennyi dolgot kell lenyelnünk, mennyi pocsékságot kell elviselnünk egy előrébb való cél érdekében. Mennyi dolgot vesznek el tőlünk, mennyi törvénytelen dolgot megtehetnek velünk. Nincs eszközünk, hogy mindezeket kivédjük. És ez a rahedli "lenyelem, mert muszáj" dolog most még eggyel nőtt.
Ez sokkal, sokkal többről szól, hogy 4,98, vagy 5-e az átlag.
Ez az én véleményem csupán, biztosan van más aspektusa is a dolognak. De számomra a Vatera ezzel a rendszerrel átminősült egy olyan hellyé, ahol megint csak valaki/valakik megtehetik, hogy igazságtalanok velem. És ez nagyon nem jó.
Talán sikerült visszaadnom, amit gondolok, illetve érzek ezzel kapcsolatban, bár az írott szó erre nem a legalkalmasabb.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-08 11:57
Létrehozva: #20231

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zozo98 @ 2010-12-08 10:54) *
Kedves Benz !

Úgy gondolom, hogy nincs különösebb jelentősége, az zavar, hogy nem értem.
Emlékeim szerint máshogyan tanították anno az átlagszámítást, bár az én esetemben ez már elég régen volt.
Lehet, hogy az is megváltozott azóta, csak nem vagyok naprakész benne ?

Üdv.

Kedves zozo98!

A pozitív értékelés még nem jelenti azt, hogy a vevő minden értékelési szempontnál öt csillagot is adott.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2010-12-08 11:54
Létrehozva: #20232

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz !

Úgy gondolom, hogy nincs különösebb jelentősége, az zavar, hogy nem értem.
Emlékeim szerint máshogyan tanították anno az átlagszámítást, bár az én esetemben ez már elég régen volt.
Lehet, hogy az is megváltozott azóta, csak nem vagyok naprakész benne ?

Üdv.

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2010-12-08 11:47
Létrehozva: #20233

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-08 10:38) *
Ilyen nekem is van. Végig 0 a mutató, mégis 4.9 az átlag. rolleyes.gif

Szállítás és csomagolásomnál 2 egyéb hiba is van. De könyörgöm, az is az én hibám??? Nylonba és papírba csomagolok, jól leragasztózom és még én vagyok a h...e? A postás dobálja, kiszakítja, kilóg a postaládából, de az én statisztikámon csattan.

ááá télleg nem értem az emberek mentalitását.

Az én esetemben ez annál is inkább érdekes, mivel személyes átadás volt, amikor maximálisan alkalmazkodtam a vevőkhöz. Megértem, ha valaki dolgozik, akkor nem tud eljönni egy nekem jobban megfelelő délelőtti időpontban az általam megadott helyszínre.
Ha a szöveges értékeléseknél mindenkinek minden megfelelő volt, nincs kifogás a részletesnél sem, akkor meg miért a 4.67 ?
No mindegy, nem bosszantom magam ezzel :-))

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-08 11:45
Létrehozva: #20234

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2010-12-08 11:42
Létrehozva: #20235

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

és azt se hagyjuk ki hogy utalásnál más banka van a két számla 1-2 nap az utalás, nem azonnal történik meg hogy a számlán van a pénz .

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-08 11:38
Létrehozva: #20236

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zozo98 @ 2010-12-08 10:20) *
Az Eladó hibájából túl sokáig tartott. (0 vélemény)

Mindössze csak érteni szeretném, ilyen visszajelzési mutatók mellett hogyan alakult ki az a 4.67 -es átlag novemberben.

Köszönöm a választ !

Ilyen nekem is van. Végig 0 a mutató, mégis 4.9 az átlag. rolleyes.gif

Az eladó hibájából túl sokáig tartott a postázás lehúzásom is van, csak nem értem miért, amikor annak is 1-2 napon belül postázok, aki amúgy nem érdemelné meg, mert 1 heten túl fizetett....
Az meg,hogy a posta csúszik, tán nem az én gondom.

Szállítás és csomagolásomnál 2 egyéb hiba is van. De könyörgöm, az is az én hibám??? Nylonba és papírba csomagolok, jól leragasztózom és még én vagyok a h...e? A postás dobálja, kiszakítja, kilóg a postaládából, de az én statisztikámon csattan.

ááá télleg nem értem az emberek mentalitását.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-08 11:21
Létrehozva: #20237

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-08 09:54) *
Na megyek csomagolni, postázni, ugyan a pénze ma jött meg, de hátha nem húzza le a csillagjaimat ha még ma postázom.Sajnos tegnap kellett volna amikor még csak elkérte az adatokat utaláshoz... laugh1.gif

Van egy vevőm, november 26.-án vásárolt. Kiment a szokásos sablonlevél, hogy vesz-e mást is, vagy készíthetem-e a csomagot. Semmi. Második levél (vaterának is persze). Válasz jön végre. Még vásárolna, leveszem-e, vagy leüsse. Szokásos válasz vissza. Aztán várok..... várok.... még mindig várok. Na ma leütötte végre. Megírtam a levelet, a postaköltséggel, számlaszámmal. Most jön a válasz, utalt, mellette a csatolmány, ami engem nem érdekel, mert úgyis haza kell még mennem becsomagolni a cuccot, és különben is csak akkor postázok, ha már a számlámon fityeg a zsé.
Amit kíváncsian várok, hogy hány csillagot ad gyorsaságra. Mert végig nagyon kedves, meg köszönte türelmet, stb. Na de ez általában nem szokott visszatartó erő lenni.

Tényleg, komolyan kérdezem, nagyon komolyan: Nem lehet, hogy ők a gyorsaságba önmagukat értékelik? Egyszerűen nem gondolják végig, hogy ők szuttyogták el az időt és, hogy ez tulajdonképpen a mi értékelésünk? Mert valójában tényleg teljesen irracionális, hogy a pénz feladásához számított 3 napon belül ott a cucc, mert ott van, az majdnem biztos, sőt inkább 2 nap, mert utal, másnap megkapom, rögtön postázom és a visszajelzésekből tudom, hogy az esetek túlnyomó többségében már másnap ott az áru.

Kedves Benz! Nem lehetne felhívni a figyelmet valamilyen formában, hogy a gyorsaságnál a pénz feladása és a csomag megérkezése közötti időt legyenek szívesek értékelni?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2010-12-08 11:20
Létrehozva: #20238

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A Vaterán én többnyire vásárlóként vagyok jelen, jóval szerényebb mértékű az eladásaim száma. Különösebben nem foglalkoztam a csillagozással, de most szeretnék valamit megérteni.
A vásárlóktól kapott szöveges értékeléseim mind pozitívak, ezért érthetetlen számomra a részletes értékeléseknél 2 helyen a 4.67-es átlag.

A tranzakció lebonyolítása 5 (1) 4.67 (3) 5 (3)
Szállítás és csomagolás 5 (1) 4.67 (3) 5 (3)
Kifogást senki nem emelt sem a lebonyolítás, sem a szállítás miatt.

A tranzakció lebonyolítása
Az Eladó hibájából túl sokáig tartott. (0 vélemény)
A szállító cég hibája miatt késve érkezett meg. (0 vélemény)
A termék egyáltalán nem érkezett meg. (0 vélemény)
Egyéb indok (0 vélemény)
Szállítás és csomagolás
Az Eladó magasabb költséget számolt fel, mint amit eredetileg a termékleírásban megadott. (0 vélemény)
Az Eladó olcsóbb szállítási móddal küldte el a terméket, mint amiért én fizettem. (0 vélemény)
Az Eladó több terméket egy csomagban küldött el, pedig mindegyik termékért külön felszámította a szállítási és csomagolási költséget. (0 vélemény)
Egyéb indok (0 vélemény)

Mindössze csak érteni szeretném, ilyen visszajelzési mutatók mellett hogyan alakult ki az a 4.67 -es átlag novemberben.
Köszönöm a választ !

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-08 10:54
Létrehozva: #20239

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-08 09:21) *
Az anonimitást és a mi védtelenségünket kifogásolom csupán.

Én a diszkriminatív mivoltát is.

Eszembe jut egy dal.

"csillagok,csillagok szépen ragyogjatok...."
Kislányom altatódala (bár nem alatatódal, de erre mindig csöndben maradt.Lehet,mert annyira hamisan énekeltem)

Na megyek csomagolni, postázni, ugyan a pénze ma jött meg, de hátha nem húzza le a csillagjaimat ha még ma postázom.Sajnos tegnap kellett volna amikor még csak elkérte az adatokat utaláshoz... laugh1.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-08 10:21
Létrehozva: #20240

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ktibor68 @ 2010-12-08 09:09) *
akkor több felhasználói kérésre nem kellene bevezetni a vásárlók csillagozását .......

Az viszont más kérdés, hogy elmondhatjuk, vagy hallgatnak-e ránk. Én megértem, hogy nem vonják vissza. Alapból jó ötlet lenne, ezt már a bevezetésekor is megfogalmaztam. Az anonimitást és a mi védtelenségünket kifogásolom csupán.

IDÉZET(ktibor68 @ 2010-12-08 09:09) *
...... Ezek után többet senkinek nem adom fel sima levélként.

Ezt bölcsen teszed. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1539 Oldal V  « < 1010 1011 1012 1013 1014 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-28 11:05