IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 118 119 120 121 122 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zoc710
hozzászólás 2013-10-09 19:46
Létrehozva: #2381

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

Köszönöm, hogy segítesz, nagyon régen kellett már írnom ilyesmit, a kapcsolat felvételen keresztül már írtam, gondoltam a terméklapból is elég egyértelmű, nem én követtem el hibát, hanem Ő, ( sőt én mindent megtettem, bizalommal voltam, stb...), aztán meg ez van.
Ezek szerint fontos az egész levelezést elküldenem. Még kibontani is hosszú annyira értetlennek adta magát, de a végén kiderült csak kabaré csütörtök neki a Vatera.
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-09 19:45
Létrehozva: #2382

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-10-09 19:17) *
Az, hogy nem szeretnél fizetni tanakciós díjat az még nem jogosít fel arra, hogy ne fizesd be az 1 Ft.
Szóval jobban jársz ha befizeted mintha inaktívvá tennének + kiadják behajtásra ami kb még 4 000-t jelent.

Természetesen igazad van, de ha a postoló nem tévedett, akkor neki is. Elvárható, hogy a fizetendő jutalékot ésszerű módon számlázzák, mert az érdekes lenne, ha egy sok száz forintos jutalékot forintonként számláznának ki. Mert a pénzintézetek kreativitása dry.gif a bevételek maximalizálása ügyében határtalan. Én már vettem fel ezer forintot hatszázért!

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-09 19:29
Létrehozva: #2383

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zoc710 @ 2013-10-09 19:13) *
Sziasztok!
Ide írok, gondolom itt kötetlenül lehet érdeklődni, remélem nem zavarok senkit.
Délután írtam a problémás felhasználókra, aztán hosszas levelezésbe bonyolódtam "ügyfelemmel"melynek végén kaptam egy negatívot. Szó sem volt arról, hogy nyerészkedni akarnék csak kértem korrigáljunk és ismerje el hibázott (52) levél.
Ezt el kell küldenem az ÜSZ- re cagy csak kiakadnának?
Minden segítséget előre is köszönök!!!

(Ide bemásolhatok belőle, mert elég furcsa elképzelései vannak arról én mekkorát hibáztam és milyen buta vagyok.)

A megfelelő topikban sem zavarsz senkit, de itt tényleg kevesebb a kötöttség. smile.gif
Nem, a levelezést ne az ÜSZ-nak, hanem a biztonsag@vatera.com vagy a biztonsag@allegroup.hu címre küld.
Onnan fogsz kapni egy Tickettszámot, arra hivatkozva írj a Kapcsolatfelvételen, a megfelelő alpont (töröltetni szeretnék egy értékelést) kiválasztásával.

+Quote Post
zoc710
hozzászólás 2013-10-09 19:13
Létrehozva: #2384

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-23 20:35
Azonosító: 1 569 983

Sziasztok!
Ide írok, gondolom itt kötetlenül lehet érdeklődni, remélem nem zavarok senkit.
Délután írtam a problémás felhasználókra, aztán hosszas levelezésbe bonyolódtam "ügyfelemmel"melynek végén kaptam egy negatívot. Szó sem volt arról, hogy nyerészkedni akarnék csak kértem korrigáljunk és ismerje el hibázott (52) levél.
Ezt el kell küldenem az ÜSZ- re cagy csak kiakadnának?
Minden segítséget előre is köszönök!!!

(Ide bemásolhatok belőle, mert elég furcsa elképzelései vannak arról én mekkorát hibáztam és milyen buta vagyok.)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-09 19:06
Létrehozva: #2385

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-10-09 15:31) *
Eff drága! smile.gif

Törpödet üritsd ki, konyakot felejtsd el. A szépséget falhoz ne vágd!
A további menetet pedig tudod, van számlaszámod és odakéred a pénzt. smile.gif

Köszönöm a markánsan érezhető szolidaritást. thank_you.gif A konyak kilátásba helyezése rám jellemző barokkos túlkapás volt, rengeteg a dolgom. Meg tényleg nem lehet.

Nem a pénz a lényeg! Természetesen nem írok semmi levelet, mert ez nem jóvátehető dolog. Meg sem történhetett volna.

--------------------

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-09 18:31
Létrehozva: #2386

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-10-09 18:21) *
Szerintem ezt a másik topiba akartad írni. smile.gif
Eff-től többet kértek a postára. sad.gif

Igaz unsure.gif
Ebben az esetben nem akartam semmit sem írni.

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-09 18:21
Létrehozva: #2387

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-10-09 18:06) *
Volt olyan, hogy egyazon héten 3 ilyen "tévedés" történt, kevesebbet utaltak a vevők. Megírtam, hogy "Köszönöm szépen, érkezett a számlámra ennyi és ennyi, kérem, a hiányzó x összeget utalja a már ismert bankszámlára, hogy tudjam postázni a termékét!" Egyik esetben sem lett belőle semmilyen gondom.Szerintem ez nem csak elv, hanem pénz is. De lehet azt is írni, hogy "...a hiányzó összeg utalásától eltekintek." Egyet nem szabad: szó nélkül elmenni mellette. (véleményem szerint)

Szerintem ezt a másik topiba akartad írni. smile.gif
Eff-től többet kértek a postára. sad.gif

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-09 18:06
Létrehozva: #2388

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-09 15:14) *
Valójában csak mérgelődni jöttem tehetetlen dühömben. Rövid időn belül második vásárlásomnál nem stimmel a postaköltség. Közel tízezer forintos holminál nem sok az a másfél száz forint, de az elv. Mire jó ez? Mikor megláttam a borítékot, legszívesebben falhoz csaptam volna az egészet. Szép a holmi, de minden kedvem elment. Miért kell egy jó üzletet így tönkretenni!? Megyek és iszom két konyakot, pedig nekem azt tilos. Tele a törpöm.

Volt olyan, hogy egyazon héten 3 ilyen "tévedés" történt, kevesebbet utaltak a vevők. Megírtam, hogy "Köszönöm szépen, érkezett a számlámra ennyi és ennyi, kérem, a hiányzó x összeget utalja a már ismert bankszámlára, hogy tudjam postázni a termékét!" Egyik esetben sem lett belőle semmilyen gondom.Szerintem ez nem csak elv, hanem pénz is. De lehet azt is írni, hogy "...a hiányzó összeg utalásától eltekintek." Egyet nem szabad: szó nélkül elmenni mellette. (véleményem szerint)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-09 16:39
Létrehozva: #2389

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-09 12:52) *
Lesz kereskedői regisztráció, de a részletes szabályozáson még dolgozunk.
Minden információ nyilvános lesz a maga idejében. Igen, addig pont olyan titkos, mint egy NASA project.

rolleyes.gif Nagyon kedves, hogy ennyit elárult, köszönöm.smile.gif
Egy dolgot talán még elárulhat ezzel kapcsolatban. Ha nem, akkor persze türelemmel várok.
Van a PEP most. Ugye a kereskedői regisztráció nem lesz azonos a PEP státusszal? Mert a PEP nem feltétlenül jelent valódi profi eladót, ez elsősorban a minőséget hivatott jelezni.
Szerintetm úgy lenne jó, ha a kereskedői és az amatőr státusz is két részre bomlana, PEP-esre és nem PEP-esre.
Így lesz kábé? Vagy a PEP ebben a formában eltűnik? Jaj, tudom... türelem. De mégis, ha mondhat valamit. thank_you.gif
És ráadásul rohannom kell, és biztos estig visszatérek gondolatban erre a kérdésre, aztán mikor hazaérek, fejest ugrom a fórumba, hogy lássam, mit válaszolt és mennyire van begombolkozva.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-09 15:31
Létrehozva: #2390

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-09 15:14) *
Valójában csak mérgelődni jöttem tehetetlen dühömben. Rövid időn belül második vásárlásomnál nem stimmel a postaköltség. Közel tízezer forintos holminál nem sok az a másfél száz forint, de az elv. Mire jó ez? Mikor megláttam a borítékot, legszívesebben falhoz csaptam volna az egészet. Szép a holmi, de minden kedvem elment. Miért kell egy jó üzletet így tönkretenni!? Megyek és iszom két konyakot, pedig nekem azt tilos. Tele a törpöm.

Eff drága! smile.gif

Törpödet üritsd ki, konyakot felejtsd el. A szépséget falhoz ne vágd!
A további menetet pedig tudod, van számlaszámod és odakéred a pénzt. smile.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-09 15:14
Létrehozva: #2391

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-09 12:52
Létrehozva: #2392

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(nyubocs @ 2013-10-09 12:18) *
Kedves Benz!
Ezt tudom, a múltat illetően.
Engem a jövő izgat (tudom, titkos mint egy NASA projekt smile.gif )

Meg az, hogy ha esetleg a nyakunkba akarnak vágni egy bírságot emiatt, ha továbbra is így marad, akkor a Vati majd segít-e annak töröltetésében?

Lesz kereskedői regisztráció, de a részletes szabályozáson még dolgozunk.
Minden információ nyilvános lesz a maga idejében. Igen, addig pont olyan titkos, mint egy NASA project.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-10-09 12:18
Létrehozva: #2393

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-09 12:11) *
...és itt sem véletlenül van így, de ezt már egyszer megbeszéltük.

Kedves Benz!
Ezt tudom, a múltat illetően.
Engem a jövő izgat (tudom, titkos mint egy NASA projekt smile.gif )

Meg az, hogy ha esetleg a nyakunkba akarnak vágni egy bírságot emiatt, ha továbbra is így marad, akkor a Vati majd segít-e annak töröltetésében?

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-09 12:11
Létrehozva: #2394

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(nyubocs @ 2013-10-09 12:07) *
Én is!
Csak az a helyzet, hogy az állami gittegyletnek perpillanat igaza van.
Nem véletlenül van ez így a nagyonnagytestvér elektronikus öbölnél, illetve ott, akikkel most egybesülünk smile.gif

...és itt sem véletlenül van így, de ezt már egyszer megbeszéltük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-10-09 12:07
Létrehozva: #2395

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-09 10:54) *
Szeretem, mikor különféle állami gittegyletek saját létalapjukat erősítendő túlmozgásosak. Gondolom az esetleges reklamációk miatt hiányolták az elérhetőséget. Akivel itt üzleti kapcsolatba kerülünk, az meg is kapja. Ennyi. Szerintem unatkozott az egyik hivatásos aktatologató és gondolta próbálkozik kicsit.

Én is!
Csak az a helyzet, hogy az állami gittegyletnek perpillanat igaza van.

IDÉZET
2. § (1)8 A vállalkozás a szerződés megkötése előtt kellő időben köteles a fogyasztót tájékoztatni:
a) a vállalkozás cégnevéről (nevéről) és címéről (székhelyéről, illetve lakóhelyéről) azonosításra alkalmas módon;
cool.gif a szerződés tárgyának lényeges jellemzőiről;
c) a terméknek, illetve szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és egyéb kötelező terheket is magában foglaló áráról, illetve díjáról, valamint az összes járulékos költségről, így különösen a fuvardíjról, szállítási vagy postaköltségről;
d) a fizetés, a szállítás vagy a teljesítés egyéb feltételeiről;
e) az elállás jogáról (4. és 5. §);

Nem véletlenül van ez így a nagyonnagytestvér elektronikus öbölnél, illetve ott, akikkel most egybesülünk smile.gif

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-09 12:02
Létrehozva: #2396

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-09 10:42) *
És véletlenül megtaláltam, mert a nyitólapon a "megtekintett termékek" mutatta.smile.gif Így - bár nem vagyok egy vérengző alkat - elégedetten konstatáltam, hogy valóban nem lehet itt büntetlenül önlicitálgatni. Ezt én tudtam amúgy, de most elmondom, és így az is tudni fogja, aki eddig ebben nem hitt igazán.smile.gif

smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-09 10:54
Létrehozva: #2397

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2013-10-08 22:57) *
...
Tavasszal csak azért úsztam meg a fogyasztóvédelmi bírságot, mert hivatkoztam és lobogtattam a Vatera szabályzatát, hogy nem adható meg elérhetőség, illetve nyafogtam, hogy majd valamikor biztos változni fog. De nem volt azért ez egy egyszerű menet, mert ha nagyon kötötték volna az ebet a karóhoz, nem biztos, hogy sikerült volna.

Szeretem, mikor különféle állami gittegyletek saját létalapjukat erősítendő túlmozgásosak. Gondolom az esetleges reklamációk miatt hiányolták az elérhetőséget. Akivel itt üzleti kapcsolatba kerülünk, az meg is kapja. Ennyi. Szerintem unatkozott az egyik hivatásos aktatologató és gondolta próbálkozik kicsit.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-09 10:42
Létrehozva: #2398

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-08 22:24) *
Köszönöm, Önnek is smile.gif

Megvolt, köszönöm, már nagyon rám fért.smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-08 10:51) *
Beeenz! (Kedves!) biggrin.gif

Szerettem volna rázézni a tegnap tárgyalt aukcióra, ...
..... nem lehet itt büntetlenül önlicitálgatni. Ezt hívják elrettentő példának. smile_275.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-08 14:25) *
Ezt a részt voltam kénytelen törölni.

És véletlenül megtaláltam, mert a nyitólapon a "megtekintett termékek" mutatta.smile.gif Így - bár nem vagyok egy vérengző alkat - elégedetten konstatáltam, hogy valóban nem lehet itt büntetlenül önlicitálgatni. Ezt én tudtam amúgy, de most elmondom, és így az is tudni fogja, aki eddig ebben nem hitt igazán.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-10-08 22:57
Létrehozva: #2399

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-08 20:44) *
3. Nyíltabb lesz a rendszer? Odaát látok telefonos és e-mail-es elérhetőségeket. A liberalizálás felé haladunk mi is?

Ennek a megoldására nagyon kiváncsi vagyok (leszek).
Mert OK, hogy nincs üzleti státusz a Vaterán, viszont a vállalkozásoknak az online értékesítés során lennének kötelezettségei a Fogyasztóvédelmi törvénynek megfelelően.

Tavasszal csak azért úsztam meg a fogyasztóvédelmi bírságot, mert hivatkoztam és lobogtattam a Vatera szabályzatát, hogy nem adható meg elérhetőség, illetve nyafogtam, hogy majd valamikor biztos változni fog. De nem volt azért ez egy egyszerű menet, mert ha nagyon kötötték volna az ebet a karóhoz, nem biztos, hogy sikerült volna.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-08 22:24
Létrehozva: #2400

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-08 22:20) *
Legyen szép és pihentető az álma. lazy2.gif

Köszönöm, Önnek is smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 118 119 120 121 122 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-29 04:34