IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 124 125 126 127 128 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 22:04
Létrehozva: #2501

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 21:56) *
Sajnos, most nincs kimenő, mindenkire szükség van...

Erről ma más csatornán keresztül is értesültem. Kíváncsi vagyok, mikor kezd el markánsan látszani Önön a kipurcanás előtti állapot. Mindig elgondolkodom az emberi teljesítőképességen, és azon, hogy honnan tudják azok az emberek (a főnökeink), hogy ezt a puttonyt még oda lehet tenni. Mert tudják. Pont annyit tesznek, hogy majdnem belepusztulunk, de aztán éppen megússzuk.

Megtörtént color.gif qas.gif smiley-scared003.gif mosking.gif

biggrin.gif Erőfölényben voltak. Több szempontból is:
1. Ketten egy ellen.
2. Önöknél a szankcionálási lehetőség.
3. Nekem pedig nehezítő tényezőként még szívem is van, ami érez.
Nem volt arányos küzdelem, de már nem bánom.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-10-02 22:01
Létrehozva: #2502

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

Igazán karitatív ötlet, köszönöm mosking.gif

Igazán sajnálom. sad.gif Pedig már elkezdtem írni a levelet, tényleg.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
Eztszeretem
hozzászólás 2013-10-02 21:56
Létrehozva: #2503

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-05-31 21:02
Azonosító: 2 039 585

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-10-02 21:42) *
Az én karitatív tevékenységem mára az volt, hogy próbáltam itt segíteni valakinek, akinek számos elfoglaltsága ma lehetővé tette azt, hogy benézzen oda, ahova én is csak nagyon ritkán érek rá.

Köszönöm! smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 21:56
Létrehozva: #2504

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-10-02 21:53) *
Akkor majd jól elküldjük télből a nyárba. Írok is az ÜSZ-nak. surfing.gif
A gépét ne hagyja otthon, pls. anim_44.gif

Igazán karitatív ötlet, köszönöm mosking.gif

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-02 21:53) *
smile.gif
Azért vizualizálhatta volna a látványt, amit emlegettem Önnel, Leóval és a tömőfával kapcsolatban.biggrin.gif

Megtörtént color.gif qas.gif smiley-scared003.gif mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-10-02 21:53
Létrehozva: #2505

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 21:49) *
Ááá, csak egy moderátor vagyok ostoba.gif

Akkor majd jól elküldjük télből a nyárba. Írok is az ÜSZ-nak. surfing.gif
A gépét ne hagyja otthon, pls. anim_44.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 21:53
Létrehozva: #2506

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 21:51) *
kuss.gif thank_you.gif

smile.gif
Azért vizualizálhatta volna a látványt, amit emlegettem Önnel, Leóval és a tömőfával kapcsolatban.biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-02 21:54

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 21:51
Létrehozva: #2507

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Hathor14 @ 2013-10-02 21:48) *
Épp Afrikában üdül? rolleyes.gif biggrin.gif

Ááá, csak egy moderátor vagyok ostoba.gif

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-02 21:47) *
Beeenz! _olel.gif Értem.

kuss.gif thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2013-10-02 21:48
Létrehozva: #2508

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 21:44) *
Szép időnk van animal0018.gif

Épp Afrikában üdül? rolleyes.gif biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 21:47
Létrehozva: #2509

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 21:44) *

Beeenz! _olel.gif Értem. Odaadom az egyik vállamat, de tényleg. Sőt most bármelyiket. Eldugulok. thank_you.gif
Különben nincs szép időnk.tongue.gif Fázom. Rettenetesen és szerintem májusig... tongue.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-02 21:48

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 21:44
Létrehozva: #2510

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 21:43
Létrehozva: #2511

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-02 21:29) *
Ezek szerint, nem is bolondság amit írtam a csillagozás, meg az értékelés rendjéről, ha már Ti itt sokat beszéltetek erről.
Egyébként megkaptam az értékelést az objektívre, az első két helyen 4 csillagot adott, a tőbbire 5 csillagot. Mondjuk a kapcsolatfelvételen nem tudom mi kifogása volt, amikor én mindig írok az aukció után. És ez még nem is volt durva eset! Az a gusztustalan, amikor a szöveges értékelésben agyon dícsérnek, aztán a csillagnál lehúznak. Szóval ezért nem tetszik egyáltalán ez az egyoldalú csillagozás.
Sajnálom, számos karitatív tevékenységem mellett nem jutok ide társalogni, erről írtam a másik topikban, ahol az aukciózásnál először megjelentem. Abból érthető, miért. Ha akad majd időm benézek, de nem ígérem.
Apropó!.....egy fantázia név ennyit számít. rolleyes.gif

Igazából van alapja annak, amit írtál. De egy nagyon fontos érvem, hogy a Vatera abban a helyzetben van, hogy globálisan látja az aukciózás minden részletét olyan helyzetből, amit mi sosem élhetünk át, mert más a dolgunk és a szerepünk ebben a nagy fazékban.smile.gif Tehát, ha ezt bevezették és az érveink ellenére megtartották, annak oka van. Volt olyan dolog, amit kivettek és volt olyan, amit bevezettek, megváltoztattak a mi jelzéseink alapján, tehát ez nem a hierarchia elvén működik.
A másik, hogy a ritmussal volt baj, hiszen ez már egy régi újítás, tehát tulajdonképpen lefutott dolog, hogy egyáltalán melegen lett tartva, az csak az én konokságom miatt volt, mert nem vette be a gyomrom, hogy ki vagyok szolgáltatva az emberek esetlegesen negatív indulatainak, sokszor igazságtalanul. Aztán rájöttem, hogy ez az én bajom. Ha ezt így nézem. Ha másképpen nézem, ha nem engedem, hogy megérintsen, akkor nem fog. És tényleg nem. Nagyon nehéz volt. Az én módszerem a kényelmetlen dolgokra az, hogy megkeresem magamban azt, hogy valójában mi az ami zavar. Ha az derül ki, hogy az az én hiányosságom, akkor megpróbálok jobbá válni. Ez a csillag dolog nagyon nagy falat volt, sokáig rágtam, Benz és Leó a végén már lefogtak és tömőfával nyomták le a torkomon. És bár a lecke drasztikus volt, most már jó, mert túl vagyok rajta.
Igen. A név sokat számít. Nekem mond dolgokat, amik vagy úgy vannak, vagy tévedek, de mégis elolvasva egy nicket mindig támad egy benyomásom. Menthetetlenül intuitív alkat vagyok.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-02 21:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-02 21:42
Létrehozva: #2512

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-02 21:29) *
Ezek szerint, nem is bolondság amit írtam a csillagozás, meg az értékelés rendjéről, ha már Ti itt sokat beszéltetek erről.
Egyébként megkaptam az értékelést az objektívre, az első két helyen 4 csillagot adott, a tőbbire 5 csillagot. Mondjuk a kapcsolatfelvételen nem tudom mi kifogása volt, amikor én mindig írok az aukció után. És ez még nem is volt durva eset! Az a gusztustalan, amikor a szöveges értékelésben agyon dícsérnek, aztán a csillagnál lehúznak. Szóval ezért nem tetszik egyáltalán ez az egyoldalú csillagozás.
Sajnálom, számos karitatív tevékenységem mellett nem jutok ide társalogni, erről írtam a másik topikban, ahol az aukciózásnál először megjelentem. Abból érthető, miért. Ha akad majd időm benézek, de nem ígérem.

Az én karitatív tevékenységem mára az volt, hogy próbáltam itt segíteni valakinek, akinek számos elfoglaltsága ma lehetővé tette azt, hogy benézzen oda, ahova én is csak nagyon ritkán érek rá.

+Quote Post
Eztszeretem
hozzászólás 2013-10-02 21:29
Létrehozva: #2513

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-02 20:57) *
Szia! Ne haragudj, nem írtam oda, pedig szoktam, davidmaci92 is én vagyok. Általában a törzsfórumozók tudják, nem akartalak félrevezetni.smile.gif
Degradálni végképp nem akartalak, mert nem érzem azt, hogy ehhez jogalapom lenne. Csak azt láttam, hogy egy nézőpontból nézed a kérdést, pedig sokat segítene neked, önmagadnak, a mechanizmus elfogadása érdekében, ha több oldalról is megpróbálnád körüljárni.
Láthattad, tegnap este én is ezen az állásponton voltam, mint te. Csak időt szántam rá, megbeszéltem Benzzel és átgondoltam, amit írt. Be kellett látnom, hogy igaza van. Ha bármelyik fél azt szeretné, hogy az értékelés sorrendje szabályozva legyen, az csak úgy lehetne, hogy a saját érdekében maga felé billentené a mérleg nyelvét. Ez pedig nem lenne igazságos.smile.gif
A csillagozás... nem, nem ellened irányult a 3 szmájli. Csak amikor bevezették a csillagrendszert, akkor ugyanezeken átrágtuk magunkat. Nem egyszer, nem kétszer. És téma volt folyamatosan, mindig előkerült. Sokan úgy csinálnak, mintha az igényed egy rettenetes baromság lenne, pedig ugyanezek a mi fejünkben is, mindegyikünkében megfordult. A dolog olyannyira volt allergiás góc, hogy a tavasszal saját magam estem csattogó fogakkal Benz és Leó (a régi moderátor, ő már ritkán jön csak) torkának. Jól össze is vesztünk, sőt kb egy hónapig nem is beszéltem Benzzel.
Szóval a dolog helyretétele nálam is eléggé friss. Erre utalt a 3 szmájli.
Igen, a csapat összeszokott, és nyitott. Az összeszokottság természetes, hiszen többen évek óta nap mint nap kommunikálunk ezen a csatornán. Ha figyelünk egymásra, akkor a belépés ritmusábó, a postok hangulatából össze tudjuk rakni a másik ember napját. Sikeres volt-e, nyűgös, morcos, vihánc, stb. Szóval ezzel nincsen baj. Bárkinek nyitva van a lehetőség, hogy bekapcsolódjon.
És ez nem egy rossz hely. Szerintem a vaterázásról itt lehet a legtöbbet tanulni.smile.gif
Szóval a davidmacis posttal nem szerettelek volna degradálni, de szerettem volna, ha elgondolkodsz, mert tetszik a neved, és tetszik még pár dolog veled kapcsolatban és nem lenne kedvem ellen, ha gyakrabban jönnél. De tényleg nem árt elgondolkodni, nem csak a saját igazadat erősíteni, hanem elképzelni a másik embert. Aki vevő és esetleg már csúnyán elbánt vele egy-két másik eladó.smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 21:20
Létrehozva: #2514

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-02 18:35) *
...
Az üzleti logikám azt sugallja ez a szabályozás tudatosan nincs a szabályzatban. Ha az eladó a pénz utalása után máris értékel, a Vatera rögtön számlázhat, és mi fizetünk, még akkor is ha netán visszavásárlás történik.
Üdvözlete, szép estét!
E.

Akkor az "üzleti logikája" sajnos félrevezette.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 20:57
Létrehozva: #2515

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nos, átfutottam az itt leírtakat. Elég különösen kommunikálnak, gondolom egy összefort csapat, akik mindig itt vannak. A Dávidmacinak tiszteletem a degradálásért.
Ez az értékelés ügy úgy látom többeknek szúrja a szemét. Egyszerűen ezt is lehetne szabályozni, illetve szabályba foglalni, és nem lenne vita, ...amit távolt állt tőlem kiváltani!
Az üzleti logikám azt sugallja ez a szabályozás tudatosan nincs a szabályzatban. Ha az eladó a pénz utalása után máris értékel, a Vatera rögtön számlázhat, és mi fizetünk, még akkor is ha netán visszavásárlás történik.
Üdvözlete, szép estét!
E.

Szia! Ne haragudj, nem írtam oda, pedig szoktam, davidmaci92 is én vagyok. Általában a törzsfórumozók tudják, nem akartalak félrevezetni.smile.gif
Degradálni végképp nem akartalak, mert nem érzem azt, hogy ehhez jogalapom lenne. Csak azt láttam, hogy egy nézőpontból nézed a kérdést, pedig sokat segítene neked, önmagadnak, a mechanizmus elfogadása érdekében, ha több oldalról is megpróbálnád körüljárni.
Láthattad, tegnap este én is ezen az állásponton voltam, mint te. Csak időt szántam rá, megbeszéltem Benzzel és átgondoltam, amit írt. Be kellett látnom, hogy igaza van. Ha bármelyik fél azt szeretné, hogy az értékelés sorrendje szabályozva legyen, az csak úgy lehetne, hogy a saját érdekében maga felé billentené a mérleg nyelvét. Ez pedig nem lenne igazságos.smile.gif
A csillagozás... nem, nem ellened irányult a 3 szmájli. Csak amikor bevezették a csillagrendszert, akkor ugyanezeken átrágtuk magunkat. Nem egyszer, nem kétszer. És téma volt folyamatosan, mindig előkerült. Sokan úgy csinálnak, mintha az igényed egy rettenetes baromság lenne, pedig ugyanezek a mi fejünkben is, mindegyikünkében megfordult. A dolog olyannyira volt allergiás góc, hogy a tavasszal saját magam estem csattogó fogakkal Benz és Leó (a régi moderátor, ő már ritkán jön csak) torkának. Jól össze is vesztünk, sőt kb egy hónapig nem is beszéltem Benzzel.
Szóval a dolog helyretétele nálam is eléggé friss. Erre utalt a 3 szmájli.
Igen, a csapat összeszokott, és nyitott. Az összeszokottság természetes, hiszen többen évek óta nap mint nap kommunikálunk ezen a csatornán. Ha figyelünk egymásra, akkor a belépés ritmusábó, a postok hangulatából össze tudjuk rakni a másik ember napját. Sikeres volt-e, nyűgös, morcos, vihánc, stb. Szóval ezzel nincsen baj. Bárkinek nyitva van a lehetőség, hogy bekapcsolódjon.
És ez nem egy rossz hely. Szerintem a vaterázásról itt lehet a legtöbbet tanulni.smile.gif
Szóval a davidmacis posttal nem szerettelek volna degradálni, de szerettem volna, ha elgondolkodsz, mert tetszik a neved, és tetszik még pár dolog veled kapcsolatban és nem lenne kedvem ellen, ha gyakrabban jönnél. De tényleg nem árt elgondolkodni, nem csak a saját igazadat erősíteni, hanem elképzelni a másik embert. Aki vevő és esetleg már csúnyán elbánt vele egy-két másik eladó.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-02 20:58

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-02 18:59
Létrehozva: #2516

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nos, átfutottam az itt leírtakat. Elég különösen kommunikálnak, gondolom egy összefort csapat, akik mindig itt vannak. A Dávidmacinak tiszteletem a degradálásért.
Ez az értékelés ügy úgy látom többeknek szúrja a szemét. Egyszerűen ezt is lehetne szabályozni, illetve szabályba foglalni, és nem lenne vita, ...amit távolt állt tőlem kiváltani!
Üdvözlete, szép estét!
E.

Én nem vagyok a "csapat" tagja. Viszont van egy kivitelezhető tanácsom: nem kell a vevőt a fizetés után azonnal értékelni, és nem lesz gond a visszavásárlással. Ha a vevő fizet, akkor úgyis csak sikeres lehet az adásvétel, tehát ha az eladó nem értékeli 21 napon belül, mert vár a vevő jelzésére, akkor sem éri semmi kár, és a jutalékot sem kell hamarabb megfizetnie, csak a 3 hét letelte után. Ha a vevő nem fizet, akkor meg eleve nincs mit várni 21 nap után, lehet értékelni, sikertelennek minősíteni, úgysem fog semmit sem visszaküldeni, sőt, ebben az esetben még vevőről sem beszélhetünk.
Nem annyira bonyolult ez, szerintem már tényleg csak az nem érti, aki nem akarja.
A szabályozás mikéntjét is az nem érti, aki nem akarja.
A különös kommunikációval egyetértek, bár lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk.

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-02 18:59
Létrehozva: #2517

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

Üdvözlete, szép estét!
E.

Lehet nem össze fórt csapat csak átlátják a dolgokat.
Ha nem értékelsz azonnal mint eladó, akkor 21 nap múlva számlázza.
Nem értelek, miért nem érted meg, hogy NEM lehet szabályhoz kötni.

+Quote Post
Eztszeretem
hozzászólás 2013-10-02 18:35
Létrehozva: #2518

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 15:22) *
Legyen kedves újra átolvasni és értelmezni a leírtakat angry2.gif
Senki sem vitatja el öntől a jogot, hogy visszatartsa az értékelést a leírt okokból. A probléma ott van, miszerint nem hajlandó elfogadni azt, hogy a vevőnek pontosan ugyanilyen jó indokai lehetnek arra, hogy ő meg az eladótól várja el az elsőkénti értékelést.
Ha ezt sikerül megérteni, akkor máris okafogyott minden vita és neheztelés. Tehát, önnek maximum reményei lehetnek az értékelési sorrendet illetően és nem elvárásai.

Nem csillagozni kell, hanem értékelni. A vevőnél ugyanis mindössze az az egy kérdés a fontos, hogy időben fizetett-e.
Az eladónál lényegesen több paraméter van, ezek külön-külön minősítésére pedig a csillagok a legmegfelelőbbek.

Üdvözlete, szép estét!
E.

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-02 17:59
Létrehozva: #2519

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem is értem ezt a dilemmát, hogy ki értékeljen először.
Most a rendszer úgy működik, hogy az értékelés nem kötelező, de a vevő veszíti el hamarabb a jogát az értékeléshez. Így tulajdonképpen a vevőnek kell először az értékelést leadnia abban az esetben, ha "szorongatott" helyzet alakul ki.

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-02 17:18
Létrehozva: #2520

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-02 14:54) *
"Sokan nem képesek a normális kommunikációra, de többnyire a terméket kifizetik. Nem ez a cél? "
Itt Kedves VateraBenz tévesen következtet! Nem csupán az áru kifizetése a cél, és ez nagyon fontos. Ha a vevő nem értékel előbb, úgy minősít ahogy akar, ha én mint eladó, már a pénz küldése után értékelem, nyilván csak jó minősítést adok neki.
Továbbá, ha vásárolok megnézem az eladó addigi véleményezését, és % arányát, abből kiindulva minket eladókat így tudnak ellenőrizni. Mi miért nem csillagozhatjuk a vevőket, ugyanúgy ahogy velünk teszik?

Ne is haragudj, de ez a vevő csillagozás, újabb bonyodalmakat okozna. Még egy táptalaj lenne a bosszúra. Ha Te lehúztál én is lehúzlak. A vevőt ha lassú vagy nehezen kommunikál lehet az értékelésben megjegyezni.

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 124 125 126 127 128 > » 
Reply to this topicStart new topic
11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (11 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-01 13:52