IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 125 126 127 128 129 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 08:33
Létrehozva: #2521

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-02 08:09) *
...
Tehát végül és nálam a végkifejlet...

Ez így maximálisan korrekt.
És ami szerintem általában tanulság, hogy ha van egy esemény a fórumon, akkor a témát felvető illető megfogalmazásától és beállítottságától függetlenül kell a kérdést megvizsgálni. Mert nem annyira volt szimpatikus a megfogalmazás, ingerült volt, és szemellenzős. Ettől Ön automatikusan elkezdte a másik oldalt képviselni.

Igen, megpróbálom kicsit megmutatni a másik oldal nézőpontjából is. De fogadókészség szinte soha sincs rá, ezért részletes vitába ilyenkor nem megyek bele. Nincs értelme.
...Ön azon az állásponton van, hogy az eladó értékeljen először.

Az én privát gyakorlatom ilyenkor lényegtelen, csak bezavarna. Ezért is nem válaszoltam az erre vonatkozó kérdésre smile.gif
Legyen szép a napja.smile.gif

thank_you.gif Önnek is.

IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-01 22:56) *
Ha lehet, valami civilizált közeli helyre menjen, szükségünk van Önre!

Köszönöm smile.gif
Kényes kérdés, egy olyan trópusi klímájú helyet kellene találni, ahol nem eszik meg a hittérítőket és van wi-fi mosking.gif
IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-01 22:56) *
Én is latolgatom, de ne kapkodjuk el. mosking.gif

Hosszabb távon gondoltam én is, természetesen icon_pirat_vat.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 08:09
Létrehozva: #2522

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-01 22:10) *
... mert még holnap, tiszta fejjel is szeretném átolvasni, ...

Átolvastam.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 21:51) *
A vállakozói ügymenetről leírtakat nem igazán tudom hova tenni smile.gif

Ebbe kicsit belebonyolódtam, de mentségemre legyen mondva, hogy már nagyon energiahiányos voltam.smile.gif Azt szerettem volna kihozni belőle, hogy mivel mi szabályozva vagyunk más szinteken is, ezért lenne szükség arra, hogy a vevő nyilatkozzon először. De végülis ezt a gondolatmenetet - ha nem rontottam volna el, akkor is - leterítette.
Ezzel:

... A vevő egy csodás pozitív értékelés után is ugyanúgy reklamálhat és akkor kénytelen lesz kinyitni a már lezárt "aktáját".

De igazából itt győzött: (De csak ebben a vitában ám.smile.gif)
...
Nem akarom megbántani, de szerintem ez csak egy fajta önigazoló ideológia az amúgy jogos önvédelmi rutinhoz. És ezt nem rossz vagy kritikai értelemben írom. Tökéletesen érthető, ha ki szeretné védeni a sunyi, váratlan értékeléseket. De ezt szeretné a vevő is.

Fontos volt (azon kívül, hogy igaz, amit írt) a megfogalmazás mikéntje.smile.gif
De ahogy elolvastam, kiugrott a lényeg. Ezt olyan jól eldugtam magamban, hogy már nem is tudtam, hogy ott van. Nem tudom, hogyan kotorta elő, de azzal, hogy rámutatott, megvilágosodtam én is.biggrin.gif Arról van ugyanis szó, hogy a vágyam az volt (innen nézve már irreális), hogy a Vati leírja, hogy a vevő értékeljen először. Ebben az esetben én megnyugszom, csinálom a dolgomat és nem bánthat senki igazságtalanul. Ehhez a vágyamhoz felépítettem az érvrendszert. Különben ezt már több hónapja tologattam, talán évekről is van szó, mert nagyon régóta szerettem volna "helyretenni". Különben az érveim többsége jó. De valóban lehetnek a vásárlóknak ugyanolyan súlyú érveik.
Mindkét felet a félelem igazgatja. Ez mondjuk szomorú, de meg vannak rá az okok, a tapasztalatok.
Tehát végül és nálam a végkifejlet (ha csak valami nem változik jelentősen) a következő:
- elfogadom, hogy ebben nem születik szabályozás
- azt is belátom, hogy a vevőnek is vannak érvei, amelyek ugyanolyan súlyosak, mint az eladóé
- én eladóként megvárom a vevő értékelését. És ami ebben a legfontosabb, hogy ez az én döntésem, ami lehet jó, vagy rossz, én felvállalom, egy szabályrendszertől függetlenül így csinálom és nem foglalkozom azzal, hogy ez tetszik-e valakinek, vagy nem.

És ami szerintem általában tanulság, hogy ha van egy esemény a fórumon, akkor a témát felvető illető megfogalmazásától és beállítottságától függetlenül kell a kérdést megvizsgálni. Mert nem annyira volt szimpatikus a megfogalmazás, ingerült volt, és szemellenzős. Ettől Ön automatikusan elkezdte a másik oldalt képviselni. (Felismertem a mechanizmust, mert én is ezt csinálom sokszor, nem csak itt) Én ettől indultam be. Mert annak, aki nem olvassa a fórumot rendszeresen, az jöhetett le, hogy Ön azon az állásponton van, hogy az eladó értékeljen először. Szóval elkezdtem rezegni, mint a rajzfilmekben a bomba. (Biztosan látott már ilyet biggrin.gif) Viszont így a helyére került egy idegesítő tényező. Szóval jó volt.
Persze még kell egy kis idő, míg átrendeződnek a dolgaim (a fejemben), de az már hamar megy, a nagy lépés tegnap este történt.
És akkor most folytatom a napok (hetek) óta tartó rohanást. Legyen szép a napja.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-02 08:11

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-01 23:24
Létrehozva: #2523

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-01 22:18) *
Köszönöm. smile.gif Különben régen azonnal értékeltem, amikor megjött a pénz. Csak a tapasztalat sajnos...

Én még régebben sem, mert nekem mindig "gyanús" ha az utalásomat követően azonnal jön a pozitív értékelés: "minden rendben, gyors, pontos"
Igen, én gyors, és pontos vagyok, de még semmi sincs rendben! Nem kaptam semmit, még egy ajánlott, vagy csomagos RAG számot sem (ahogy én szoktam visszajelezni).
Tehát vevőként is fenntartom, hogy jobb, ha az eladó megvárja az értékelésemet.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-01 23:27

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-01 22:56
Létrehozva: #2524

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:44) *
Köszönöm smile.gif
Elmegyek hittérítőnek mosking.gif

Ha lehet, valami civilizált közeli helyre menjen, szükségünk van Önre!

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:50) *
Ez valami marketinges dolog lehet...évek óta tervezem, hogy egyszer majd elolvasok egy ilyen termékajánlós körlevelet mosking.gif

Én is latolgatom, de ne kapkodjuk el. mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-01 22:51
Létrehozva: #2525

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:50) *
Ez valami marketinges dolog lehet...évek óta tervezem, hogy egyszer majd elolvasok egy ilyen termékajánlós körlevelet mosking.gif

Igen, de ez most emiatt olyan félkésznek tűnt. Vagy ilyesmi...
Gondoltam, hátha van benne valami fontos. blush2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-01 22:50
Létrehozva: #2526

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-01 22:45) *
...
A mai öltözködési tanácsaikhoz küldtek egy cikket, ami az adózásról informált. Két bekezdésben. A folytatást akkor lehetett volna látni, ha előfizetünk arra az oldalra. (Valami adózással kapcsolatos). Ha már így megvillantanak valamit a "morphóék" (ők csinálják ezt?), akkor szerencsésebb lenne egy másolás, beillesztés funkcióval az egész cikket benyomni, vagy ha nem, akkor egy kis átfogalmazással, de azonos ismeretanyaggal írni valamit.
Ez így olyan "nesze semmi, fogd meg jól" dolog volt. (Különösen, hogy én már olvastam, pont azt a két ingyenes bekezdést.smile.gif)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-01 22:45
Létrehozva: #2527

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:36) *
...
Ilyen indokkal szerintem nem adhat negatívot, de még a semleges is necces.
...

Azért jöttem, hogy válaszoljak Effnek, de megelőzött.
És eszembe jutott egy hatalmas indulatokat kiváltó vita még régről. Az volt az elvi kérdés, hogy ha a vevő fizetett, akkor adható-e nega. Grobár volt, aki nagyon azt mondta, hogy nem, semmiképpen. Nem volt egészen igaza, mert extrém esetek előfordulhatnak. Csak hirtelen elgondolkodtam, hogy mennyit változtak az álláspontok. Pedig ez talán 3-4 éve volt. Most ezt a gondolatmenetet félre fogom tenni, mert már bontogat dolgokat, szóval ezen még lesz mit gondolkodnom.
Olvastam, hogy mindjárt 13 éves lesz a Vatera. Arról is elgondolkodtam, de ez sem aktuális most, mert csak beakadt a többi gondolat közé.

Amit viszont mindenképpen megemlítek, mert fontosnak tartom.
A mai öltözködési tanácsaikhoz küldtek egy cikket, ami az adózásról informált. Két bekezdésben. A folytatást akkor lehetett volna látni, ha előfizetünk arra az oldalra. (Valami adózással kapcsolatos). Ha már így megvillantanak valamit a "morphóék" (ők csinálják ezt?), akkor szerencsésebb lenne egy másolás, beillesztés funkcióval az egész cikket benyomni, vagy ha nem, akkor egy kis átfogalmazással, de azonos ismeretanyaggal írni valamit.
Ez így olyan "nesze semmi, fogd meg jól" dolog volt. (Különösen, hogy én már olvastam, pont azt a két ingyenes bekezdést.smile.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-01 22:44
Létrehozva: #2528

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-01 22:43) *
Kedves Benz!

Nem az értékelés számít, hanem az a fránya büszkeség. De mindegy, úgy tűnik Ön ma mindenkit levesz a lábáról. biggrin.gif Ez sem kevés. Meggyőzött.

Köszönöm smile.gif
Elmegyek hittérítőnek mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-01 22:43
Létrehozva: #2529

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:36) *
Kedves vidaeff!

Az érzelmi megközelítés mindaddig elfogadható, amíg nem szül igazságtalanságot.

Miért olyan fontos a 96345. pozitív értékelés beérkezése vagy elmaradása?
Sokan nem képesek a normális kommunikációra, de többnyire a terméket kifizetik. Nem ez a cél? Akkor is, ha amúgy nem kereskedik és nem ebből akar meggazdagodni. Mi köze ennek az egészhez az emberszámba vevéshez? Ha netán erről is lenne szó (amit nem hiszek), akkor is mit számít egy ismeretlen véleménye?

Kedves Benz!

Nem az értékelés számít, hanem az a fránya büszkeség. De mindegy, úgy tűnik Ön ma mindenkit levesz a lábáról. biggrin.gif Ez sem kevés. Meggyőzött.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-01 22:36
Létrehozva: #2530

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-01 22:23) *
Kedves Benz! smile.gif
Ezt az értékelési dolgot én csak kizárólag érzelmi alapon közelítem meg. Mivel nem vagyok hivatásos és nem gyémántokkal kereskedem itt, igazán belefér, ha egy-két sikertelen után is jutalékot fizetek. Egyvalami nem fér bele, ha valaki nem képes arra kommunikációs szintre, amit tőlem megkap. Eddig három, amúgy sikeres üzletet értékeltem semlegesre, mert a vevő füle botját sem mozdította. Ez viszont szintén sikeresként negatív lesz! Személyesen vette át, vigyorgott mint a tejbetök és ennyi. Láthatóan senkit nem hajlandó értékelni. Az pedig elvi kérdés, hogy elvárom, sőt követelem, vegyenek emberszámba; legalább annyira, mint én az adott partnert. S hogy ne legyen álságos a berzenkedésem, ez a felhasználó még a 60. nap előtt megkapja jogos negáját, hogy ha akarja vissza is tudja adni, meg a többi utána következő hasonló is.

Kedves vidaeff!

Az érzelmi megközelítés mindaddig elfogadható, amíg nem szül igazságtalanságot.

Miért olyan fontos a 96345. pozitív értékelés beérkezése vagy elmaradása?
Sokan nem képesek a normális kommunikációra, de többnyire a terméket kifizetik. Nem ez a cél? Akkor is, ha amúgy nem kereskedik és nem ebből akar meggazdagodni. Mi köze ennek az egészhez az emberszámba vevéshez? Ha netán erről is lenne szó (amit nem hiszek), akkor is mit számít egy ismeretlen véleménye?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-01 22:23
Létrehozva: #2531

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif
Ezt az értékelési dolgot én csak kizárólag érzelmi alapon közelítem meg. Mivel nem vagyok hivatásos és nem gyémántokkal kereskedem itt, igazán belefér, ha egy-két sikertelen után is jutalékot fizetek. Egyvalami nem fér bele, ha valaki nem képes arra kommunikációs szintre, amit tőlem megkap. Eddig három, amúgy sikeres üzletet értékeltem semlegesre, mert a vevő füle botját sem mozdította. Ez viszont szintén sikeresként negatív lesz! Személyesen vette át, vigyorgott mint a tejbetök és ennyi. Láthatóan senkit nem hajlandó értékelni. Az pedig elvi kérdés, hogy elvárom, sőt követelem, vegyenek emberszámba; legalább annyira, mint én az adott partnert. S hogy ne legyen álságos a berzenkedésem, ez a felhasználó még a 60. nap előtt megkapja jogos negáját, hogy ha akarja vissza is tudja adni, meg a többi utána következő hasonló is.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-01 22:10
Létrehozva: #2532

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem szeretem ezt a fórumozási formát, de most ezt használom, mert nagyon fáradt vagyok és így egyszerűbb.smile.gif Elnézést kérek érte. thank_you.gif

Kedves zejopy!

Rendben, leírom a véleményemet. Ami a szívemen, az a számon. Ha ezen most megsértődik, akkor én is ezt teszem majd z.gif
Nagyon köszönöm, nem, nem sértődöm meg, hiszen ez a legjobb.smile.gif

1. Ha eladóként visszatartanám az értékelést (feltéve, de meg nem engedve), akkor az Ön által is leírt gondolatmenet szerint ez érthető, akár elfogadható is lenne. De ez nem jogosítana fel arra, hogy emiatt a taktikai elgondolásom miatt a másik felet sürgessem, írogassak neki és/vagy ingerült hozzászólásokat tegyek közzé az "ilyen" vásárlókról egy nyilvános fórumon. Nem, ezt nem Önre értettem smile.gif
Vagyis, ha megpróbálnám kivárni a vevő értékelését, de nem jönne össze, akkor tudomásul venném. Tudok gondolkodni a másik fél fejével és nem haragszom rá olyasmi miatt, amit én sem tennék meg az ő helyében.
Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy a vevőnek ugyanilyen nyomós érvei vannak a saját szempontjai alapján. Ebből következően egyik fél sem haragudhat a másikra, ha nem tudja rákényszeríteni az elsőkénti értékelésre.
Nem, dehogy, haragnak nincs helye, itt üzletről van szó, és munkamenetekről, érvekről, ellenérvekről. Nem szabad haragudni.smile.gif

2. Ez így van. Tapasztalt fejjel nem vitatkozunk felesleges dolgokon vagy ostoba emberekkel. Nem, ezt nem az adott témára és pláne nem Önre értettem smile.gif
Ön nagyon okos. Néha - bár tudom ezt - hajlamos vagyok elfeledkezni erről.

3. Gyakran vevő is vagyok rá, csak legfeljebb nem teszem közzé smile.gif
thank_you.gif

Elhiszem, hogy Ön így látja, de szerintem a normál lebonyolításnál ez nem igazán szükségszerű. Az értékelésnek valójában nincs köze a tényleges adásvételhez, pláne nem hivatalos értelemben. A vevő egy csodás pozitív értékelés után is ugyanúgy reklamálhat és akkor kénytelen lesz kinyitni a már lezárt "aktáját".
Ebben lehet igaza.

Nem akarom megbántani, de szerintem ez csak egy fajta önigazoló ideológia az amúgy jogos önvédelmi rutinhoz. És ezt nem rossz vagy kritikai értelemben írom. Tökéletesen érthető, ha ki szeretné védeni a sunyi, váratlan értékeléseket. De ezt szeretné a vevő is.
Nem bántott meg, hanem elgondolkodtatott, és igazat kell adnom Önnek, még akkor is, ha ettől most nem érzem annyira boldognak magamat. Mert ugye belátni valamit... tudjuk.

Nagyon sajnálom, de elképzelhetetlennek tartok ebben a kérdésben bármilyen szabályozást...
A tejet köszönöm smile.gif
Kedves egészségére.smile.gif

Most úgy érzem, hogy megingatott a hitemben, ami, ha Önnek van igaza, akkor inkább előny, mint hátrány. Ugye nem baj, ha én megvárom a vevő értékelését?

Úgy gondoltam, hogy két vállra fektetem ma este, nagyon biztos voltam az álláspontomban. Kérem, ne törölje a postokat, mert még holnap, tiszta fejjel is szeretném átolvasni, hátha találok mégis fogást Önön, bár valahogy nagyon ül, amit mondott.
Ez jó beszélgetés volt, mert leírta, amit gondol.smile.gif
Köszönöm. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-01 22:13

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-01 21:51
Létrehozva: #2533

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-01 20:27) *
Kedves Benz! smile.gif

Szép estét. Ígéretemhez híven megérkeztem ...

Kedves zejopy!

Rendben, leírom a véleményemet. Ami a szívemen, az a számon. Ha ezen most megsértődik, akkor én is ezt teszem majd z.gif

1. Ha eladóként visszatartanám az értékelést (feltéve, de meg nem engedve), akkor az Ön által is leírt gondolatmenet szerint ez érthető, akár elfogadható is lenne. De ez nem jogosítana fel arra, hogy emiatt a taktikai elgondolásom miatt a másik felet sürgessem, írogassak neki és/vagy ingerült hozzászólásokat tegyek közzé az "ilyen" vásárlókról egy nyilvános fórumon. Nem, ezt nem Önre értettem smile.gif
Vagyis, ha megpróbálnám kivárni a vevő értékelését, de nem jönne össze, akkor tudomásul venném. Tudok gondolkodni a másik fél fejével és nem haragszom rá olyasmi miatt, amit én sem tennék meg az ő helyében.
Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy a vevőnek ugyanilyen nyomós érvei vannak a saját szempontjai alapján. Ebből következően egyik fél sem haragudhat a másikra, ha nem tudja rákényszeríteni az elsőkénti értékelésre.
2. Ez így van jól. Tapasztalt fejjel nem vitatkozunk felesleges dolgokon vagy ostoba emberekkel. Nem, ezt nem az adott témára és pláne nem Önre értettem smile.gif
3. Gyakran vevő is vagyok rá, csak legfeljebb nem teszem közzé smile.gif

Elhiszem, hogy Ön így látja, de szerintem a normál lebonyolításnál ez nem igazán szükségszerű. Az értékelésnek valójában nincs köze a tényleges adásvételhez, pláne nem hivatalos értelemben. A vevő egy csodás pozitív értékelés után is ugyanúgy reklamálhat és akkor kénytelen lesz kinyitni a már lezárt "aktáját".

Nagyon sajnálom, de elképzelhetetlennek tartok ebben a kérdésben bármilyen szabályozást...
A tejet köszönöm smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-01 21:46
Létrehozva: #2534

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

A vevő hivatalosan, egyértelműen és visszavonhatatlanul az értékeléssel tudja jelezni, hogy megkapta az árut és az megfelelt az elvártaknak. Egy e-mail (amit még a Vatera sem fogad el minden esetben egyértelmű bizonyítékként), nem elegendő. Egy vitás ügyben viszont a vevő tudja bizonyítani, hogy fizetett, hiszen ott a banki bizonylat. Tehát egyértelműen csak az értékelés az, amivel a vevő megnyilatkozik, ez az a történés, ami után már nincs visszaút. Ekkor tudja az eladó, hogy a pénz valóban az övé, az üzlet lezárult, csere, "mégsem tetszik", "másikat szeretnék", "elveszett a postán" ez után már nem lehet.

A vállalkozóknál nem az értékelés számít. A vevő adhat egy minden rendben pozitív értékelést a vásárlás után, aztán ha mégis problémát jelez e-mailben, azt bizony kezelni kell. A visszavásárlási és más garanciák egyéb feltételekhez kötöttek, melyek jogszabályokban megfogalmazott kötelező érvényű előírások, ezek kiegészíthetők a kereskedő saját külön vállalásaival. Ha a vevő nem jelez semmit a jogszabályban meghatározott időn belül, írhat akármit az értékelésében. Ha pedig jelez, akkor is.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-01 21:44
Létrehozva: #2535

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-10-01 21:37) *
Teljesen egyetértek az egész hsz-oddal.

thank_you.gif

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-01 21:37
Létrehozva: #2536

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(svejku @ 2013-10-01 21:22) *
Szerintem a Vatera ezt a maga szempontjából kellően leszabályozta a 21 napos, és a 60 napos szabállyal.

Teljesen egyetértek az egész hsz-oddal.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-01 21:22
Létrehozva: #2537

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...Tudom, arra jutottunk, hogy ezt azért nem szabályozza a Vatera, mert mindkét félnek van igazsága.

Szerintem a Vatera ezt a maga szempontjából kellően leszabályozta a 21 napos, és a 60 napos szabállyal.
Ezzel a két szabállyal megoldották az eladók számlázási-fizetési halasztási taktikázás elkerülését, és hál' Isten megoldották a hosszú évek után előkerülő vevők kiszámíthatalan értékeléseinek leadását is.
Az értékelés fontos a Vaterának is, erre a kellő gyakorisággal kiküldött "értékelje az adásvételt" című levelek, és egyéb figyelmeztető szövegek a bizonyíték.
De nem lehet kötelező, mert ahhoz szankciók is kellenek, ahogy volt is ilyen, a 10ezer forintos, 40 napnál régebbi aukcióknál, és azt nagyon nem szerettük. sad.gif
És azt, hogy kinek kell előbb leadnia az értékelést, azt végképp nem fogják szabályozni, még csak állásfoglalás sem várható ez-ügyben, mert nekik aztán mindegy.

Én egyetértek érveiddel, és a magam részéről többször is leszögeztem, hogy szerintem is akkor van egy ügylet lezárva, ha a vevő visszajelzett, hogy megkapta, és minden ok.
Rá is szoktam kérdezni, de, ha mégsem értékel, akkor nem zargatom tovább, részemről rendben van a dolog, a pénzt megkaptam, árut feladtam, a Vatera kiszámlázhatja a jutalékot, de nem értékelek, csak a 60 nap eltelte után.

(tudom nem nekem szólt a kérdés, de ezt el kellett mondanom)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-01 20:27
Létrehozva: #2538

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Szép estét. Ígéretemhez híven megérkeztem és a tejet is hoztam.smile.gif Persze gyanítom, Ön ennek annyira nem örül, mert a mozgásából úgy tűnik, hogy eléggé beszippantotta Önt is a daráló, de tudja, hogy ráér érdemben reagálni később is.
Tudom, ezerszer beszéltünk róla, mint ahogy kedvesen utalt is rá délután. Tudom, arra jutottunk, hogy ezt azért nem szabályozza a Vatera, mert mindkét félnek van igazsága.
Amiért mégis időt szánok a kérdés felmelegítésére, az azért van, mert ez így nincs rendben. Megyek lépésenként, érvenként. Amit Öntől szeretnék, az csupán annyi, hogy egy megfelelő helyzetben és alkalommal vezesse elő a megfelelő helyen és gyakoroljon nyomást a megfelelő emberekre úgy, mintha azt én tenném. Tudom, nem kérek keveset, de mivel Ön erre alkalmas, meg tudja tenni, ezért azt gondolom meg is próbálhatná, két ok miatt:
1. A szíve mélyen Ön is így gondolja, mert észrevettem ám, hogy a két kis eldöntendő kérdésemre nem válaszolt, ami nekem pont azt a választ adta, amire számítottam.
2. Próbára teheti a vitaképességét és a meggyőzőerejét. Tudja, ez a korral, ahogy a tűz kezd parázzsá változni, enyhül. Huszonévesen még az ember kardot ragad egy jó célért és tűzön-vízen át képes érvelni. Ahogy múlnak az évek, ez kicsit lanyhul. Aztán az ember legyint. Szóval Önnek ez egy próbatétel is egyben.
3. Én kérem rá.
Ja, és még a délutáni postjához hozzátartozik egy apró gondolat. Igazán nem volt lovagias Öntől, hogy azt mondta, a másik oldalon is ember van, hiszen ha valaki, akkor aztán én ezzel erősen tisztában vagyok.smile.gif

Na és akkor lépésenként, mert úgy jó.
Van pár érv, ami amellett szól, hogy szabályozás szülessen a kérdésben. Csak a teljesség igénye nélkül:
1. Rendszeresen felmerül a kérdés, hogy a Vatera ezt hogyan szabályozta. Ez mindenképpen arra utal, hogy a partnerek elvárnának egy ilyen szabályozást.
2. Ha ez megszületne, akkor a partnerek nem várnának éveket egymásra, így tisztább, átláthatóbb lenne a személyes menü, hamarabb lezárulna egy tranzakció, mindkét fél becsukhatná a dossziét és a kész ügyek közé tehetné, azaz nem kellene már utólag foglalkozni egy eladással, adott esetben 59 nappal az aukció zárása után. Na és a jutalék is hamarabb csordogálna be, hamarabb, mint a 21 nap. Tehát felgyorsulna egy kicsit minden és igazából egyszerűbbé is válna, különös tekintettel a nagy eladásszámmal rendelkező embereknél.
3. Lenne mihez tartaniuk magukat az embereknek.

És tudom, igen, teljesen tisztában vagyok azzal, hogy a vevőnek annyi a dolga, hogy fizessen, részéről minden megvan, ha ez megvan.
Mégis az a helyzet, hogy Önöknek egyre több nagy-eladójuk van, akik számláznak, garanciát vállalnak, de nagyon sok kis-eladó - mint pl. davidmacival én - pontosan ugyanazt a gyakorlatot követik amatőr szinten is, mint vállalkozói szinten. És ne mondja, hogy ezzel egyedül vagyok, nagyon sok hasonlóan korrekt eladó van. Tulajdonképpen, akiket én ismerek, szinte mindenki ilyen.
De visszatérve a profikra (itt most nem a PEP tagokra gondolok). Nem tudom, hogy mennyire tudja, de egy vállalkozónak kell lennie egy papírjának otthon, amin a garanciáról, meg ilyesmikről foglal állást. Egy ellenőrzés esetén ennek meg kell lennie. Tehát mi kötelezve vagyunk a panaszkezelésre. A vevő hivatalosan, egyértelműen és visszavonhatatlanul az értékeléssel tudja jelezni, hogy megkapta az árut és az megfelelt az elvártaknak. Egy e-mail (amit még a Vatera sem fogad el minden esetben egyértelmű bizonyítékként), nem elegendő. Egy vitás ügyben viszont a vevő tudja bizonyítani, hogy fizetett, hiszen ott a banki bizonylat. Tehát egyértelműen csak az értékelés az, amivel a vevő megnyilatkozik, ez az a történés, ami után már nincs visszaút. Ekkor tudja az eladó, hogy a pénz valóban az övé, az üzlet lezárult, csere, "mégsem tetszik", "másikat szeretnék", "elveszett a postán" ez után már nem lehet. És ebben az esetben az eladónak kötelessége az értékelés.
Így látom. Amit írtam, szerintem megtámadhatatlan, pontosan a korrekt eladói magatartás megtartása miatt.
Kérem, ne mondjon elsőre nemet, gondolja át. A piactér megfelelő működése közös érdek, az Önöké és a miénk, de ezt Önnek nem kell mondanom. Szerintem előbb-utóbb szabályozniuk kell ezt a kérdést is, mert a logika ezt diktálja.
Dióhéjban ennyit. Biztosan vannak még érveim, de ha Ön tényleg elmondja ezt azoknak, akiknek ebben döntési joguk van, akkor úgyis fogja tudni, hogy még miket mondanék, hiszen már négy éve nap mint nap kifejtem a gondolataimat az aukciózásról és egyebekről is. Na és az sem mellékes, hogy sok dologban hasonlóan gondolkodunk, hasonló az értékítéletünk. Tehát én azt gondolom, ha Ön akarja, akkor ezt meg tudja tenni. És úgy tudja megtenni, hogy annak csak jó lehet a végkimenetele.smile.gif
Köszönöm, hogy meghallgatott.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-01 20:28

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-01 17:39
Létrehozva: #2539

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó napot! smile.gif

Apró gyermeki ravaszságok. smile.gif Dolgozom idehaza a magam erősen visszafogott tempójában. (A moderált lendület azért kell, mert sokkal kényelmesebb, másrészt autószerelő koromból tudom, a motor attól nem javul, ha nagyon terhelik. Csak nem hajtom magam csapágyasra magam. mosking.gif ) A szövevényen áthágva és a tárgyra térve: nagyon szeretem a márkás, jó minőségű étcsokoládét. Csak én eszem rendszeresen, de ha szépen kérnek, adok. Értesítés nélkül a készlethez nyúlni tilos! Betoppan szobámba fiacskám. - Apa, a mikrón maradt az egyik csokid, nehogy leessen! Hozzam be neked? - Kösz, most nem kell, tedd a kredencbe a többihez. Csak rutinos atyai szemmel észrevehető felhő suhan át ábrázatán. Megszánom. - Na jó, hozd be, majd később eszem belőle keveset. - Sovány malacvágtában kitrappol és minutában vissza a nyalánksággal. Leteszi elém. - Kösz! - mondom és teszek-veszek közönyösen, magamban vihogva. - Nem nyitod ki? - kérdi. - Fiacskám, szeretnél belőle egy csíkot? Igen apa.... smile.gif

--------------------

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-09-30 20:20
Létrehozva: #2540

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Hmmm... Ismét melegedő szívtájékkal gondoltam bizonyos aktív vaterás dolgozókra, akiknek részük volt a félkész terméklapok elmentési lehetőségének kialakításában. Chrome-ban kezdtem a feltöltést, és egyszer csak kuka lett a képfeltöltő gomb. Na persze nem estem kétségbe. Mentettem a terméklapot, átjöttem Mozillába és folytattam. Na és még ott van az IE is.mosking.gif De ez tök jó volt így, mert amikor az ember már a ledolgozott munkanap után gémberedő ujjakkal töltöget, akkor még egy futószalagos termékleírásnál is bosszantó a felesleges munka. smile.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 125 126 127 128 129 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-30 09:02