IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1484 Oldal V  « < 132 133 134 135 136 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-02 17:36
Létrehozva: #2661

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(svejku @ 2013-07-02 01:16) *
Kedves Vatera Kategóriák!

Jól látom, hogy a "Szórakoztató elektronika" főkategória alá került az "Ipari gép, barkácsgép" ? unsure.gif
Szóval a köszörűk, flexek, betonfúrók, döngölőgépek és egyéb nagyon zajos szerkezetek? mosking.gif

Szerintem nem jó így, smile.gif köszönöm, ha átgondolják.
thank_you.gif

Svejku! smile.gif

Csak nem mondod, hogy nem szórakoztat egy állandóan működő betonfúró? mosking.gif
Képzeld mennyire izgi és szórakoztató ha reggel 6- késő estig nyomja az ipart. rolleyes.gif

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-02 17:37
Go to the top of the page

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-07-02 14:09
Létrehozva: #2662

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(jaycee @ 2013-07-02 13:32) *
Sziasztok!

Bocsánat, hogy itt kérdezek, de itt talán nem probléma. Nagyon ritkán vaterázom, és most Vaterán kívüli kérdésem lenne, remélem tud valaki pontos választ adni nekem. Egy ismerősőmnek szeretnék elpostázni egy iPhone tokot. Valaki meg tudja mondani, hogy ennek mennyi a költsége? Már kb. 5 éve nem adtam fel semmi ilyesmit postán és nem vagyok képben :-)

Érdemes bubis borítékba tenni igaz? Hogy érdemes feladni ajánlottan?

Szia!
Semmi baj. Persze, ajánlott levélként jobb sokkal hiszen nyomon lehet követni merre jár a termék. Drágább de biztonságosabb. Egy olyan tok nem lehet több 100-200 gramm közt, a mai díjszabás alapján 485 Ft lehet ajánlottan. De nyilván le kell mérni a termék súlyát és úgy kiszámolni mennyibe kerül. A Belföldi postai díjak alapján jól lehet látni.
Buborékos borítékban mindig jó küldeni a terméket, hiszen nem sérül meg olyan könnyen és a vevőnek is jó érzés mert az csak nem egy "gagyi" sima boríték.
Pontos ár viszont nagyon fontos, hogy a vevő pont annyit fizessen amennyit valóban kell. Kérdésedet szívesen fogadjuk. rolleyes.gif
Július 1-től érvényes postai díjszabásokat itt találod: http://www.posta.hu/static/internet/downlo...la_HU_0701_.pdf

A hozzászólást -basa80- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-02 14:11

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
jaycee
hozzászólás 2013-07-02 13:32
Létrehozva: #2663

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-05-12 18:14
Azonosító: 1 734 951

Sziasztok!

Bocsánat, hogy itt kérdezek, de itt talán nem probléma. Nagyon ritkán vaterázom, és most Vaterán kívüli kérdésem lenne, remélem tud valaki pontos választ adni nekem. Egy ismerősőmnek szeretnék elpostázni egy iPhone tokot. Valaki meg tudja mondani, hogy ennek mennyi a költsége? Már kb. 5 éve nem adtam fel semmi ilyesmit postán és nem vagyok képben :-)

Érdemes bubis borítékba tenni igaz? Hogy érdemes feladni ajánlottan?

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-07-01 22:34
Létrehozva: #2664

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-01 18:58) *
Nemár... képzelj el engem. Amíg én tanítok, addig egy csoport gyerek ordít az ajtóm előtt, a változatosság kedvéért néha meg is rugdossák. Én is hanggal dolgozom, sőt azt hiszem beszélgetéseink során már hallottál belőle ízelítőt. Mégsem ütlegelek, gyilkolászom. Vegyél az én áldott, ártatlan, angyali, békés hozzáállásomról példát. angel_z.jpg mosking.gif

Áááá, férek a bőrömbe, amúgy is csak szóbeli szemrehányást tettem volna, de addigra bezártak a bálnák és hazaúsztak.
Az utolsó mondatod egészen megragadott, szóhoz nem jutok. mosking.gif

IDÉZET(Surika @ 2013-07-01 19:40) *
Nap az nekem is furi, mert 8 óra helyett túlóráznom kell egész héten, ami így napi 12 óra hosszú nyúlt.

Ne búsulj, munkából fakad a jólét. Ezt most olvastam egy újságban. Szabad Nép, 1953. VII.1. Az MDP központi lapja. Hátha még aktuális, mit lehet tudni ebben a nagy rohanásban.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-01 22:35

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2013-07-01 19:40
Létrehozva: #2665

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-01 18:46) *
Napot, napot, de milyet? mosking.gif Mert az enyém rettenet. Még hagyján, hogy dögrováson vagyok, de van alattam egy szépség és egészség központ. Mindenféle érdekes füveket árul két elképesztően korpulens asszony. Ezzel nem is lenne baj, bár az üzlet profilját nézve e körülmény elég abszurd. A gond ott van, imádnak kopácsolni. Van a járdán egy tábla, oda negyedóránként kirontanak és kalapáccsal ütik be azt a ki......... ku... rajzszöget. Erre ébredtem szieszta után, de még fülesen keresztül is ezt hallom. Hangokkal dolgozom és nem bírom az akusztikus szemetet. 047.gif
Lemegyek, ha balul üt ki a reklamálásom, hozzatok püspökkenyeret a sittre. Meg valami jobb teát.

Nap az nekem is furi, mert 8 óra helyett túlóráznom kell egész héten, ami így napi 12 óra hosszú nyúlt.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-01 18:58
Létrehozva: #2666

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-01 18:46) *
Napot, napot, de milyet? mosking.gif Mert az enyém rettenet. Még hagyján, hogy dögrováson vagyok, de van alattam egy szépség és egészség központ. Mindenféle érdekes füveket árul két elképesztően korpulens asszony. Ezzel nem is lenne baj, bár az üzlet profilját nézve e körülmény elég abszurd. A gond ott van, imádnak kopácsolni. Van a járdán egy tábla, oda negyedóránként kirontanak és kalapáccsal ütik be azt a ki......... ku... rajzszöget. Erre ébredtem szieszta után, de még fülesen keresztül is ezt hallom. Hangokkal dolgozom és nem bírom az akusztikus szemetet. 047.gif
Lemegyek, ha balul üt ki a reklamálásom, hozzatok püspökkenyeret a sittre. Meg valami jobb teát.

Nemár... képzelj el engem. Amíg én tanítok, addig egy csoport gyerek ordít az ajtóm előtt, a változatosság kedvéért néha meg is rugdossák. Én is hanggal dolgozom, sőt azt hiszem beszélgetéseink során már hallottál belőle ízelítőt. Mégsem ütlegelek, gyilkolászom. Vegyél az én áldott, ártatlan, angyali, békés hozzáállásomról példát. angel_z.jpg mosking.gif

De dobtam egy hátast. A Vatera gyakrabban változtatja a nevét, mint némely kevés higiéniai érzékkel bíró pasas az alsógatyáját.
Tájékoztatjuk Felhasználóinkat, (hol marad a kedves? legalább zejopynak, de általában is msn646.gif ) hogy cégcsoporton belüli átalakítások eredményeként az allegroup.hu Kft. és az arukereso.hu Kft. 2013. június 30-ával egyesül. (Mámög egy nász, gyakrabban párosodik az oldal, mint bizonyos házasságokban a felek dugas.gif )
Az egyesülést követően a két cég új, Allegro Group HU Kft. cégnév alatt folytatja tevékenységét, azzal, hogy 2013. július 1-től az allegroup.hu Kft. általános jogutódja az Allegro Group HU Kft. lesz. (Hurrá, házasságkor névváltás, tisztára, mint a polgári családokban z.gif )
Az egyesülés és a névváltozás a szolgáltatásokat nem érinti, a vatera.hu és a teszvesz.hu, mint online piacterek változatlanul működnek tovább. (Na ezt el is vártam, mint első számú Vatera-imádó wub.gif )
2013. július 1-ét követően az allegroup.hu Kft., kizárólag Allegro Group HU Kft. (1074 Budapest, Rákóczi út 70-72.; adószám: 13282156-2-42) adatokkal állít ki számlát.

Üdvözlettel,
Vatera Csapat

Én is aludtam, de kamasz gyermekem berontott a hírrel, hogy egy bizonyos oldalra regisztrált, és a rendszer felajánlott neki három lehetőséget a nemére vonatkozóan: féfi - nő - egyéb. Valóban, ez egy olyan hír, amiért érdemes a kipurcant női felmenőt felébreszteni.biggrin.gif Javasoltam neki ez egyebet, de le akart csapni.laugh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-07-01 18:46
Létrehozva: #2667

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Surika @ 2013-07-01 18:27) *
Napot mindenkinek. thank_you.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-01 18:44
Létrehozva: #2668

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-01 15:25) *
Kétszer is elolvastam ezt a nem rövid, de remek írást. good2.gif Aztán rágódtam, mit idézzek, mit nem. Képtelenség volt elhagynom bármit, legfeljebb kiemelném a negyedik bekezdést. Főleg az új iránt elvi alapon berzenkedők figyelmébe ajánlanám! Köszönjük ezt a sok hasznos gondolatot. thank_you.gif

Köszönöm. thank_you.gif Én úgy idéztem volna, hogy az egészet kihagytam volna, csak az első sort hagytam volna meg.smile.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 17:27) *
Ahogy vidaeff is írta, szerintem is egy nagyon jó, összeszedett, tanulságos dolgozat lett ez smile.gif
Mind a vevői, mind az eladói oldalát pontosan megfogtad, nincs is ehhez mit hozzátenni. thank_you.gif

Köszönöm. rolleyes.gif

Úgy értettem, hogy neadjisten meglátják és megpróbálkoznak valami hasonlóval, aztán megint összeomlik a rendszer, mint ma reggel mosking.gif

Volt összeomlás?

Én inkább azt akartam ezzel illusztrálni, hogy lehet brosúra terjedelemben is érthető/áttekinthető módon ábrázolni egy díjtáblázatot (a size guide külön piros pont nálam) - merthogy a mai változások kapcsán kénytelen voltam megnézni az új postásat, és bizony ráncoltam felette a homlokomat egy darabig...

Nekem is az átláthatóság tűnt fel elsőre. Amúgy állítólag kapunk fizetésemelést, legalábbis a "házibácsim" szerint. Én meg azt olvastam, hogy a tranzakciós adó a mi fizetésemelésünkre kell. Olyan szép, nemes és emelkedett dolog valamelyik réteget mindig a közutálat oltárára felhelyezni. Persze ezzel nem azt akartam érzékeltetni, hogy akkor most hurrá, jöhet a tarifaemelés.biggrin.gif

IDÉZET(Surika @ 2013-07-01 18:27) *

Szia Surika.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2013-07-01 18:27
Létrehozva: #2669

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-07-01 17:27
Létrehozva: #2670

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-01 14:23) *
Hosszan írtam, kiléptetett, de kicseleztem. wink3.gif...

Ahogy vidaeff is írta, szerintem is egy nagyon jó, összeszedett, tanulságos dolgozat lett ez smile.gif
Mind a vevői, mind az eladói oldalát pontosan megfogtad, nincs is ehhez mit hozzátenni. thank_you.gif

Elrettentő?

Úgy értettem, hogy neadjisten meglátják és megpróbálkoznak valami hasonlóval, aztán megint összeomlik a rendszer, mint ma reggel mosking.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2013-07-01 15:25) *
Zsebbe lehet nyúlni szépen, persze merőben más piac, jövedelmi viszonyok. Az a szombati kézbesítés nem rossz. smile.gif

Valóban, az ottani keresetekhez képest ez bagatell (bár bizonyos tételeknél nem sokkal drágább, mint a Magyar Posta).
Én inkább azt akartam ezzel illusztrálni, hogy lehet brosúra terjedelemben is érthető/áttekinthető módon ábrázolni egy díjtáblázatot (a size guide külön piros pont nálam) - merthogy a mai változások kapcsán kénytelen voltam megnézni az új postásat, és bizony ráncoltam felette a homlokomat egy darabig...

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-07-01 15:25
Létrehozva: #2671

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hosszan írtam, kiléptetett, de kicseleztem. wink3.gif

Szerintem lassan offoljuk a Vészkijáratot, ez annyira szakmai kérdés. smile.gif
A vevők többsége nem ragaszkodik a hagyományos postai csomagküldéshez, ellenben kaptam azért semlegest, mert először futárdíjat számoltam automatikusan, és mikor írta a "kedves" vevő, hogy ajánlott levélben kéri, akkor utólag kértem a 210 Ft különbözetet. Szóval valóban alkalmanként eléggé merev hozzáállással találkozhatunk. Szerintem semmi nem szól a csomag mellett, én eddig csak azért hagytam bent, hogy választhasson a vevő. De most kiszedem. Valahogy ránéztem Suzy szállítási feltételeire és megvilágosodtam. smile.gif

Vevői részről nem értem az elzárkózást, hiszen ugyanúgy házhoz viszi, sőt mostantól be sem dobhatja a postaládába az ajánlottat, így valóban nincs semmi különbség az ajánlott levél és a futárküldés között. A csomagnál általában rugalmasabbak valamiért. Olyan, mintha az máshol lenne elhelyezve a fejekben. A csomag és a levél. De tényleg. Szerintem sokan azt hiszik, hogy a futár drága, hogy az eladónak valamilyen érdeke fűződik a velük való küldéshez, és szerintem nincs még mindig annyira benn a köztudatba.

Eladói részről vannak racionális érvek, azaz inkább a megérthető a jó kifejezés.
1. Először is alapfeltétel egy nyomtató, aminek fenntartási költségei vannak. Aki nagyban csinálja, annak kézenfekvő, de aki hobbizik, az nem biztos, hogy rendelkezik vele. (Most vettem egyet tavasszal, 37500-ért - oké, nem kell, hogy többfunkciós legyen,- de csupán összehasonlításképpen a gyerekem tankönyve 36000 Ft lesz.) Szóval, akinek nincs, vagy éppen tönkrement, lehet, hogy inkább vállalja a drágább küldést, rossz érzékkel arra gondolva, hogy ezt a vevő fizeti. Mert persze tudjuk, hogy a vevő a szállításért szeret legkevésbé fizetni, és bizony sokkal olcsóbb a futár, tehát lélektanilag egyáltalán nem biztos, hogy jobban jár.
2. Azonkívül nem tettek jót a futárküldésnek a kezdeti döccenők. Sokan levonták a következtetést, és az emberek nagy része nem változtat a véleményén. Ez a beskatulyázás, ismerjük a jelenséget.
3. Szerintem még mindig nincs igazán köztudatban. Még kellene reklámozni, de talán nem reklám jelleggel, mert attól mindenki, vagy az emberek nagy része idegenkedik. Inkább ismertető kellene, tájékoztató. Ami mellette szól. Tudom, télen volt hasonló, szerintem régen volt.
4. És persze általában a változástól, újtól való félelem. Ez egy olyan ősi, apáról fiúra szálló beidegződés, amivel szinte nem lehet mit kezdeni. Nagyon sok munkával nagyon kis eredményeket lehet elérni, és akkor sem a globális látásmód változik, csak egy dolog befogadása történik meg (esetleg). De miért is csodálkozunk ezen? Azt tanultuk gyerekkorunktól, hogy a felnőttek tudása szent, a népi bölcsességek pedig tapasztalaton és gyakorlati igazságokon alapulnak. (Azt már elfelejtették hozzátenni, hogy általában. Pedig ez egy kulcsszó.) Mert hogy is mondják? "Járt utat járatlanért el ne hagyj!" A gondolkodásmódban van egy óriási tilalom. A reflexek pedig természetüknél fogva eléggé bevésődtek.
Hát ezt szerettem volna mondani az üggyel kapcsolatban. Na és én nagyon szeretem a futárt, tényleg nagyon.

Kétszer is elolvastam ezt a nem rövid, de remek írást. good2.gif Aztán rágódtam, mit idézzek, mit nem. Képtelenség volt elhagynom bármit, legfeljebb kiemelném a negyedik bekezdést. Főleg az új iránt elvi alapon berzenkedők figyelmébe ajánlanám! Köszönjük ezt a sok hasznos gondolatot. thank_you.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 14:12) *
Ehhez még elrettentő példaként ( laugh.gif ) megmutatnám ezt: h ttp://www.royalmail.com/sites/default/files/RoyalMail_OurPrices_April2013b.pdf
Szóval lehet ezt máshogy is csinálni.

Zsebbe lehet nyúlni szépen, persze merőben más piac, jövedelmi viszonyok. Az a szombati kézbesítés nem rossz. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-01 14:23
Létrehozva: #2672

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hosszan írtam, kiléptetett, de kicseleztem. wink3.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 13:08) *
Szerintem a postacsomagot csak nagyon extrém helyzetekben lehet érdemes használni, amióta a futárdíjak ilyen mértékben csökkentek. Aki szinte főállásban ezzel foglalkozik, mint például te, ott meg gyakorlatilag nincs értelme.
Megmondom őszintén, én a logisztikáját se szeretem - külön ablak, bonyolult nyomtatvány, áttekinthetetlen tarifálás, a kézbesítés is egy külön kaland.

Persze az továbbra is igaz, hogy az egész logisztika terén szükség lenne némi elmozdulásra, szemléletváltásra mind eladói, mind vevői, és szolgáltatói oldalon is. A futároknál azért ez egyre inkább tapasztalható, még a korábban nem kifejezetten progresszív MPL-nél is. Eladói és vevői oldalon sokkal jellemzőbb egyfajta elzárkózás, ami a megszokottól eltérőt illeti. Valami olyasmi ez, mint amilyen a magyar ember viszonya az OTP-vel, ha érted smile.gif

Szerintem lassan offoljuk a Vészkijáratot, ez annyira szakmai kérdés.smile.gif
A vevők többsége nem ragaszkodik a hagyományos postai csomagküldéshez, ellenben kaptam azért semlegest, mert először futárdíjat számoltam automatikusan, és mikor írta a "kedves" vevő, hogy ajánlott levélben kéri, akkor utólag kértem a 210 Ft különbözetet. Szóval valóban alkalmanként eléggé merev hozzáállással találkozhatunk. Szerintem semmi nem szól a csomag mellett, én eddig csak azért hagytam bent, hogy választhasson a vevő. De most kiszedem. Valahogy ránéztem Suzy szállítási feltételeire és megvilágosodtam.smile.gif

Vevői részről nem értem az elzárkózást, hiszen ugyanúgy házhoz viszi, sőt mostantól be sem dobhatja a postaládába az ajánlottat, így valóban nincs semmi különbség az ajánlott levél és a futárküldés között. A csomagnál általában rugalmasabbak valamiért. Olyan, mintha az máshol lenne elhelyezve a fejekben. A csomag és a levél. De tényleg. Szerintem sokan azt hiszik, hogy a futár drága, hogy az eladónak valamilyen érdeke fűződik a velük való küldéshez, és szerintem nincs még mindig annyira benn a köztudatba.

Eladói részről vannak racionális érvek, azaz inkább a megérthető a jó kifejezés.
1. Először is alapfeltétel egy nyomtató, aminek fenntartási költségei vannak. Aki nagyban csinálja, annak kézenfekvő, de aki hobbizik, az nem biztos, hogy rendelkezik vele. (Most vettem egyet tavasszal, 37500-ért - oké, nem kell, hogy többfunkciós legyen,- de csupán összehasonlításképpen a gyerekem tankönyve 36000 Ft lesz.) Szóval, akinek nincs, vagy éppen tönkrement, lehet, hogy inkább vállalja a drágább küldést, rossz érzékkel arra gondolva, hogy ezt a vevő fizeti. Mert persze tudjuk, hogy a vevő a szállításért szeret legkevésbé fizetni, és bizony sokkal olcsóbb a futár, tehát lélektanilag egyáltalán nem biztos, hogy jobban jár.
2. Azonkívül nem tettek jót a futárküldésnek a kezdeti döccenők. Sokan levonták a következtetést, és az emberek nagy része nem változtat a véleményén. Ez a beskatulyázás, ismerjük a jelenséget.
3. Szerintem még mindig nincs igazán köztudatban. Még kellene reklámozni, de talán nem reklám jelleggel, mert attól mindenki, vagy az emberek nagy része idegenkedik. Inkább ismertető kellene, tájékoztató. Ami mellette szól. Tudom, télen volt hasonló, szerintem régen volt.
4. És persze általában a változástól, újtól való félelem. Ez egy olyan ősi, apáról fiúra szálló beidegződés, amivel szinte nem lehet mit kezdeni. Nagyon sok munkával nagyon kis eredményeket lehet elérni, és akkor sem a globális látásmód változik, csak egy dolog befogadása történik meg (esetleg). De miért is csodálkozunk ezen? Azt tanultuk gyerekkorunktól, hogy a felnőttek tudása szent, a népi bölcsességek pedig tapasztalaton és gyakorlati igazságokon alapulnak. (Azt már elfelejtették hozzátenni, hogy általában. Pedig ez egy kulcsszó.) Mert hogy is mondják? "Járt utat járatlanért el ne hagyj!" A gondolkodásmódban van egy óriási tilalom. A reflexek pedig természetüknél fogva eléggé bevésődtek.
Hát ezt szerettem volna mondani az üggyel kapcsolatban. Na és én nagyon szeretem a futárt, tényleg nagyon.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-01 13:08) *
good.gif
Képzeld micsoda izgalmakba lenne részem ha elhinném ezt "Te vagy az egyik esélyes email felhasználó akit személyesen műszaki csomaggal ajándékoztak meg melynek tartalama közel 1,000,000 Ft !" és rákattintanék a vele küldött linkre. mad.gif

Uhh... smiley-shocked028.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 14:12) *
Ehhez még elrettentő példaként (laugh.gif) megmutatnám ezt: h ttp://www.royalmail.com/sites/default/files/RoyalMail_OurPrices_April2013b.pdf

Elrettentő?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-01 14:25

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-07-01 14:12
Létrehozva: #2673

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 13:08) *
Persze az továbbra is igaz, hogy az egész logisztika terén szükség lenne némi elmozdulásra...

Ehhez még elrettentő példaként (laugh.gif) megmutatnám ezt: h ttp://www.royalmail.com/sites/default/files/RoyalMail_OurPrices_April2013b.pdf

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-01 13:08
Létrehozva: #2674

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-01 12:02) *
Azt azért nem szoktam. biggrin.gif

good.gif
Képzeld micsoda izgalmakba lenne részem ha elhinném ezt "Te vagy az egyik esélyes email felhasználó akit személyesen műszaki csomaggal ajándékoztak meg melynek tartalama közel 1,000,000 Ft !" és rákattintanék a vele küldött linkre. mad.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-07-01 13:08
Létrehozva: #2675

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-01 10:58) *
Drága Leó! smile.gif

Örök imába foglaltam a nevét! Nem ezért a hozzászólásért, a futárosért. party-smiley-023.gif kave.gif pepsi.gif food.gif

blush2.gif wub.gif

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-01 12:02) *
Azt hiszem, egy olyan ember, akinek a munkája miatt nagyobb rálátása van a dolgokra, szerintem nyugodtan adhat ilyen tanácsot. Mint volt (tényleg "jófej") moderátor, eleve közelebb állsz a közösséghez (hiszen az egyike vagy azoknak, akiknek "látható arcuk" volt), ráadásul normálisak, megalapozottak a megnyilvánulásaid, és még benne is vagy a sűrűjében. Szóval én egyáltalán nem bánom, ha ilyen irányú véleményt kapok. Általában is hálás vagyok a tanácsért, ha az a szakmától jön, méginkább fontos, és az agyadat is bírom, tehát mindenképpen érezd magad feljogosítva, hogy logikus érvekkel véleményt alkoss. Ráadásul emlékezhetsz, eleve az eredeti VateraFutárt is a te inspirációdra próbáltam ki, ami egy nagyon fontos állomása volt a jelenlegi állapotnak.
Ha az érvelésedet végiggondolva úgy érzem, hogy egy bizonyos kérdésben elfogult vagy, akkor úgyis visszakérdezek. smile.gif

Akkor jó smile.gif
Szerintem a postacsomagot csak nagyon extrém helyzetekben lehet érdemes használni, amióta a futárdíjak ilyen mértékben csökkentek. Aki szinte főállásban ezzel foglalkozik, mint például te, ott meg gyakorlatilag nincs értelme.
Megmondom őszintén, én a logisztikáját se szeretem - külön ablak, bonyolult nyomtatvány, áttekinthetetlen tarifálás, a kézbesítés is egy külön kaland.

Persze az továbbra is igaz, hogy az egész logisztika terén szükség lenne némi elmozdulásra, szemléletváltásra mind eladói, mind vevői, és szolgáltatói oldalon is. A futároknál azért ez egyre inkább tapasztalható, még a korábban nem kifejezetten progresszív MPL-nél is. Eladói és vevői oldalon sokkal jellemzőbb egyfajta elzárkózás, ami a megszokottól eltérőt illeti. Valami olyasmi ez, mint amilyen a magyar ember viszonya az OTP-vel, ha érted smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-01 12:02
Létrehozva: #2676

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-01 08:04) *
Na azért el ne ess a nagy rohanásban. smile.gif

Azt azért nem szoktam.biggrin.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 10:43) *
Ezt én nem akartam ilyen explicit módon mondani, mert akkor részrehajlással vádolnak mosking.gif

Azt hiszem, egy olyan ember, akinek a munkája miatt nagyobb rálátása van a dolgokra, szerintem nyugodtan adhat ilyen tanácsot. Mint volt (tényleg "jófej") moderátor, eleve közelebb állsz a közösséghez (hiszen az egyike vagy azoknak, akiknek "látható arcuk" volt), ráadásul normálisak, megalapozottak a megnyilvánulásaid, és még benne is vagy a sűrűjében. Szóval én egyáltalán nem bánom, ha ilyen irányú véleményt kapok. Általában is hálás vagyok a tanácsért, ha az a szakmától jön, méginkább fontos, és az agyadat is bírom, tehát mindenképpen érezd magad feljogosítva, hogy logikus érvekkel véleményt alkoss. Ráadásul emlékezhetsz, eleve az eredeti VateraFutárt is a te inspirációdra próbáltam ki, ami egy nagyon fontos állomása volt a jelenlegi állapotnak.
Ha az érvelésedet végiggondolva úgy érzem, hogy egy bizonyos kérdésben elfogult vagy, akkor úgyis visszakérdezek. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-01 12:03

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-01 10:58
Létrehozva: #2677

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-07-01 10:43) *
Ezt én nem akartam ilyen explicit módon mondani, mert akkor részrehajlással vádolnak mosking.gif
De szerintem is igaza van suzukimarutinak.

Drága Leó! smile.gif

Örök imába foglaltam a nevét! Nem ezért a hozzászólásért, a futárosért. party-smiley-023.gif kave.gif pepsi.gif food.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-07-01 10:43
Létrehozva: #2678

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-01 07:58) *
Különben belegondolva lehet, hogy neked van igazad. Ki kell venni a normális csomagküldést.

De szerintem is igaza van suzukimarutinak.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-07-01 08:04
Létrehozva: #2679

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-01 07:58) *
Különben belegondolva lehet, hogy neked van igazad. Ki kell venni a normális csomagküldést. Drágább is, mert amikor már 10 kg körül mozog, akkor mindig javaslom a törékeny küldést, azzal pedig messze drágább a szokásos posta. Sokkal egyszerűbb, és amióta futározok, hagyományos módon nem nagyon szoktam küldeni. Egyedül 500 gramm alatti ajánlott levélnél jön ki jobban az ár, tehát a vevők maguktól választották ezt idáig. De ott is inkább csak a könyvnél, mert a porcelánnál már nem lehet, legalábbis Leó ezt mondta, gondolom tudja.
Na akkor megvan az esti program.

Egyszerre írtunk. smile.gif
Na rohanok, animal-smiley-037.gif ma már érdemes volt bejönnöm, hála neked, megvilágosodtam. thank_you.gif

Na azért el ne ess a nagy rohanásban. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-01 07:58
Létrehozva: #2680

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Különben belegondolva lehet, hogy neked van igazad. Ki kell venni a normális csomagküldést. Drágább is, mert amikor már 10 kg körül mozog, akkor mindig javaslom a törékeny küldést, azzal pedig messze drágább a szokásos posta. Sokkal egyszerűbb, és amióta futározok, hagyományos módon nem nagyon szoktam küldeni. Egyedül 500 gramm alatti ajánlott levélnél jön ki jobban az ár, tehát a vevők maguktól választották ezt idáig. De ott is inkább csak a könyvnél, mert a porcelánnál már nem lehet, legalábbis Leó ezt mondta, gondolom tudja.
Na akkor megvan az esti program.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-07-01 07:52) *
Na igen mert a standard megszűnt.
Félreértettem smiley-scared003.gif

Egyszerre írtunk.smile.gif
Na rohanok, animal-smiley-037.gif ma már érdemes volt bejönnöm, hála neked, megvilágosodtam. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1484 Oldal V  « < 132 133 134 135 136 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 07:44