IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1539 Oldal V  « < 133 134 135 136 137 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-02 21:42
Létrehozva: #2681

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-02 21:29) *
Ezek szerint, nem is bolondság amit írtam a csillagozás, meg az értékelés rendjéről, ha már Ti itt sokat beszéltetek erről.
Egyébként megkaptam az értékelést az objektívre, az első két helyen 4 csillagot adott, a tőbbire 5 csillagot. Mondjuk a kapcsolatfelvételen nem tudom mi kifogása volt, amikor én mindig írok az aukció után. És ez még nem is volt durva eset! Az a gusztustalan, amikor a szöveges értékelésben agyon dícsérnek, aztán a csillagnál lehúznak. Szóval ezért nem tetszik egyáltalán ez az egyoldalú csillagozás.
Sajnálom, számos karitatív tevékenységem mellett nem jutok ide társalogni, erről írtam a másik topikban, ahol az aukciózásnál először megjelentem. Abból érthető, miért. Ha akad majd időm benézek, de nem ígérem.
Apropó!.....egy fantázia név ennyit számít. rolleyes.gif

Az én karitatív tevékenységem mára az volt, hogy próbáltam itt segíteni valakinek, akinek számos elfoglaltsága ma lehetővé tette azt, hogy benézzen oda, ahova én is csak nagyon ritkán érek rá.
Go to the top of the page

+Quote Post
Eztszeretem
hozzászólás 2013-10-02 21:29
Létrehozva: #2682

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-05-31 21:02
Azonosító: 2 039 585

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-02 20:57) *
Szia! Ne haragudj, nem írtam oda, pedig szoktam, davidmaci92 is én vagyok. Általában a törzsfórumozók tudják, nem akartalak félrevezetni.smile.gif
Degradálni végképp nem akartalak, mert nem érzem azt, hogy ehhez jogalapom lenne. Csak azt láttam, hogy egy nézőpontból nézed a kérdést, pedig sokat segítene neked, önmagadnak, a mechanizmus elfogadása érdekében, ha több oldalról is megpróbálnád körüljárni.
Láthattad, tegnap este én is ezen az állásponton voltam, mint te. Csak időt szántam rá, megbeszéltem Benzzel és átgondoltam, amit írt. Be kellett látnom, hogy igaza van. Ha bármelyik fél azt szeretné, hogy az értékelés sorrendje szabályozva legyen, az csak úgy lehetne, hogy a saját érdekében maga felé billentené a mérleg nyelvét. Ez pedig nem lenne igazságos.smile.gif
A csillagozás... nem, nem ellened irányult a 3 szmájli. Csak amikor bevezették a csillagrendszert, akkor ugyanezeken átrágtuk magunkat. Nem egyszer, nem kétszer. És téma volt folyamatosan, mindig előkerült. Sokan úgy csinálnak, mintha az igényed egy rettenetes baromság lenne, pedig ugyanezek a mi fejünkben is, mindegyikünkében megfordult. A dolog olyannyira volt allergiás góc, hogy a tavasszal saját magam estem csattogó fogakkal Benz és Leó (a régi moderátor, ő már ritkán jön csak) torkának. Jól össze is vesztünk, sőt kb egy hónapig nem is beszéltem Benzzel.
Szóval a dolog helyretétele nálam is eléggé friss. Erre utalt a 3 szmájli.
Igen, a csapat összeszokott, és nyitott. Az összeszokottság természetes, hiszen többen évek óta nap mint nap kommunikálunk ezen a csatornán. Ha figyelünk egymásra, akkor a belépés ritmusábó, a postok hangulatából össze tudjuk rakni a másik ember napját. Sikeres volt-e, nyűgös, morcos, vihánc, stb. Szóval ezzel nincsen baj. Bárkinek nyitva van a lehetőség, hogy bekapcsolódjon.
És ez nem egy rossz hely. Szerintem a vaterázásról itt lehet a legtöbbet tanulni.smile.gif
Szóval a davidmacis posttal nem szerettelek volna degradálni, de szerettem volna, ha elgondolkodsz, mert tetszik a neved, és tetszik még pár dolog veled kapcsolatban és nem lenne kedvem ellen, ha gyakrabban jönnél. De tényleg nem árt elgondolkodni, nem csak a saját igazadat erősíteni, hanem elképzelni a másik embert. Aki vevő és esetleg már csúnyán elbánt vele egy-két másik eladó.smile.gif

Ezek szerint, nem is bolondság amit írtam a csillagozás, meg az értékelés rendjéről, ha már Ti itt sokat beszéltetek erről.
Egyébként megkaptam az értékelést az objektívre, az első két helyen 4 csillagot adott, a tőbbire 5 csillagot. Mondjuk a kapcsolatfelvételen nem tudom mi kifogása volt, amikor én mindig írok az aukció után. És ez még nem is volt durva eset! Az a gusztustalan, amikor a szöveges értékelésben agyon dícsérnek, aztán a csillagnál lehúznak. Szóval ezért nem tetszik egyáltalán ez az egyoldalú csillagozás.
Sajnálom, számos karitatív tevékenységem mellett nem jutok ide társalogni, erről írtam a másik topikban, ahol az aukciózásnál először megjelentem. Abból érthető, miért. Ha akad majd időm benézek, de nem ígérem.
Apropó!.....egy fantázia név ennyit számít. rolleyes.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 21:20
Létrehozva: #2683

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-02 18:35) *
...
Az üzleti logikám azt sugallja ez a szabályozás tudatosan nincs a szabályzatban. Ha az eladó a pénz utalása után máris értékel, a Vatera rögtön számlázhat, és mi fizetünk, még akkor is ha netán visszavásárlás történik.
Üdvözlete, szép estét!
E.

Akkor az "üzleti logikája" sajnos félrevezette.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 20:57
Létrehozva: #2684

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Nos, átfutottam az itt leírtakat. Elég különösen kommunikálnak, gondolom egy összefort csapat, akik mindig itt vannak. A Dávidmacinak tiszteletem a degradálásért.
Ez az értékelés ügy úgy látom többeknek szúrja a szemét. Egyszerűen ezt is lehetne szabályozni, illetve szabályba foglalni, és nem lenne vita, ...amit távolt állt tőlem kiváltani!
Az üzleti logikám azt sugallja ez a szabályozás tudatosan nincs a szabályzatban. Ha az eladó a pénz utalása után máris értékel, a Vatera rögtön számlázhat, és mi fizetünk, még akkor is ha netán visszavásárlás történik.
Üdvözlete, szép estét!
E.

Szia! Ne haragudj, nem írtam oda, pedig szoktam, davidmaci92 is én vagyok. Általában a törzsfórumozók tudják, nem akartalak félrevezetni.smile.gif
Degradálni végképp nem akartalak, mert nem érzem azt, hogy ehhez jogalapom lenne. Csak azt láttam, hogy egy nézőpontból nézed a kérdést, pedig sokat segítene neked, önmagadnak, a mechanizmus elfogadása érdekében, ha több oldalról is megpróbálnád körüljárni.
Láthattad, tegnap este én is ezen az állásponton voltam, mint te. Csak időt szántam rá, megbeszéltem Benzzel és átgondoltam, amit írt. Be kellett látnom, hogy igaza van. Ha bármelyik fél azt szeretné, hogy az értékelés sorrendje szabályozva legyen, az csak úgy lehetne, hogy a saját érdekében maga felé billentené a mérleg nyelvét. Ez pedig nem lenne igazságos.smile.gif
A csillagozás... nem, nem ellened irányult a 3 szmájli. Csak amikor bevezették a csillagrendszert, akkor ugyanezeken átrágtuk magunkat. Nem egyszer, nem kétszer. És téma volt folyamatosan, mindig előkerült. Sokan úgy csinálnak, mintha az igényed egy rettenetes baromság lenne, pedig ugyanezek a mi fejünkben is, mindegyikünkében megfordult. A dolog olyannyira volt allergiás góc, hogy a tavasszal saját magam estem csattogó fogakkal Benz és Leó (a régi moderátor, ő már ritkán jön csak) torkának. Jól össze is vesztünk, sőt kb egy hónapig nem is beszéltem Benzzel.
Szóval a dolog helyretétele nálam is eléggé friss. Erre utalt a 3 szmájli.
Igen, a csapat összeszokott, és nyitott. Az összeszokottság természetes, hiszen többen évek óta nap mint nap kommunikálunk ezen a csatornán. Ha figyelünk egymásra, akkor a belépés ritmusábó, a postok hangulatából össze tudjuk rakni a másik ember napját. Sikeres volt-e, nyűgös, morcos, vihánc, stb. Szóval ezzel nincsen baj. Bárkinek nyitva van a lehetőség, hogy bekapcsolódjon.
És ez nem egy rossz hely. Szerintem a vaterázásról itt lehet a legtöbbet tanulni.smile.gif
Szóval a davidmacis posttal nem szerettelek volna degradálni, de szerettem volna, ha elgondolkodsz, mert tetszik a neved, és tetszik még pár dolog veled kapcsolatban és nem lenne kedvem ellen, ha gyakrabban jönnél. De tényleg nem árt elgondolkodni, nem csak a saját igazadat erősíteni, hanem elképzelni a másik embert. Aki vevő és esetleg már csúnyán elbánt vele egy-két másik eladó.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-02 20:58

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-02 18:59
Létrehozva: #2685

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nos, átfutottam az itt leírtakat. Elég különösen kommunikálnak, gondolom egy összefort csapat, akik mindig itt vannak. A Dávidmacinak tiszteletem a degradálásért.
Ez az értékelés ügy úgy látom többeknek szúrja a szemét. Egyszerűen ezt is lehetne szabályozni, illetve szabályba foglalni, és nem lenne vita, ...amit távolt állt tőlem kiváltani!
Üdvözlete, szép estét!
E.

Én nem vagyok a "csapat" tagja. Viszont van egy kivitelezhető tanácsom: nem kell a vevőt a fizetés után azonnal értékelni, és nem lesz gond a visszavásárlással. Ha a vevő fizet, akkor úgyis csak sikeres lehet az adásvétel, tehát ha az eladó nem értékeli 21 napon belül, mert vár a vevő jelzésére, akkor sem éri semmi kár, és a jutalékot sem kell hamarabb megfizetnie, csak a 3 hét letelte után. Ha a vevő nem fizet, akkor meg eleve nincs mit várni 21 nap után, lehet értékelni, sikertelennek minősíteni, úgysem fog semmit sem visszaküldeni, sőt, ebben az esetben még vevőről sem beszélhetünk.
Nem annyira bonyolult ez, szerintem már tényleg csak az nem érti, aki nem akarja.
A szabályozás mikéntjét is az nem érti, aki nem akarja.
A különös kommunikációval egyetértek, bár lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk.

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-02 18:59
Létrehozva: #2686

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

Üdvözlete, szép estét!
E.

Lehet nem össze fórt csapat csak átlátják a dolgokat.
Ha nem értékelsz azonnal mint eladó, akkor 21 nap múlva számlázza.
Nem értelek, miért nem érted meg, hogy NEM lehet szabályhoz kötni.

+Quote Post
Eztszeretem
hozzászólás 2013-10-02 18:35
Létrehozva: #2687

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 15:22) *
Legyen kedves újra átolvasni és értelmezni a leírtakat angry2.gif
Senki sem vitatja el öntől a jogot, hogy visszatartsa az értékelést a leírt okokból. A probléma ott van, miszerint nem hajlandó elfogadni azt, hogy a vevőnek pontosan ugyanilyen jó indokai lehetnek arra, hogy ő meg az eladótól várja el az elsőkénti értékelést.
Ha ezt sikerül megérteni, akkor máris okafogyott minden vita és neheztelés. Tehát, önnek maximum reményei lehetnek az értékelési sorrendet illetően és nem elvárásai.

Nem csillagozni kell, hanem értékelni. A vevőnél ugyanis mindössze az az egy kérdés a fontos, hogy időben fizetett-e.
Az eladónál lényegesen több paraméter van, ezek külön-külön minősítésére pedig a csillagok a legmegfelelőbbek.

Üdvözlete, szép estét!
E.

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-02 17:59
Létrehozva: #2688

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem is értem ezt a dilemmát, hogy ki értékeljen először.
Most a rendszer úgy működik, hogy az értékelés nem kötelező, de a vevő veszíti el hamarabb a jogát az értékeléshez. Így tulajdonképpen a vevőnek kell először az értékelést leadnia abban az esetben, ha "szorongatott" helyzet alakul ki.

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-10-02 17:18
Létrehozva: #2689

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(Eztszeretem @ 2013-10-02 14:54) *
"Sokan nem képesek a normális kommunikációra, de többnyire a terméket kifizetik. Nem ez a cél? "
Itt Kedves VateraBenz tévesen következtet! Nem csupán az áru kifizetése a cél, és ez nagyon fontos. Ha a vevő nem értékel előbb, úgy minősít ahogy akar, ha én mint eladó, már a pénz küldése után értékelem, nyilván csak jó minősítést adok neki.
Továbbá, ha vásárolok megnézem az eladó addigi véleményezését, és % arányát, abből kiindulva minket eladókat így tudnak ellenőrizni. Mi miért nem csillagozhatjuk a vevőket, ugyanúgy ahogy velünk teszik?

Ne is haragudj, de ez a vevő csillagozás, újabb bonyodalmakat okozna. Még egy táptalaj lenne a bosszúra. Ha Te lehúztál én is lehúzlak. A vevőt ha lassú vagy nehezen kommunikál lehet az értékelésben megjegyezni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 15:22
Létrehozva: #2690

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

"Sokan nem képesek a normális kommunikációra, de többnyire a terméket kifizetik. Nem ez a cél? "
Itt Kedves VateraBenz tévesen következtet! Nem csupán az áru kifizetése a cél, és ez nagyon fontos. Ha a vevő nem értékel előbb, úgy minősít ahogy akar, ha én mint eladó, már a pénz küldése után értékelem, nyilván csak jó minősítést adok neki.
Továbbá, ha vásárolok megnézem az eladó addigi véleményezését, és % arányát, abből kiindulva minket eladókat így tudnak ellenőrizni.

Legyen kedves újra átolvasni és értelmezni a leírtakat angry2.gif
Senki sem vitatja el öntől a jogot, hogy visszatartsa az értékelést a leírt okokból. A probléma ott van, miszerint nem hajlandó elfogadni azt, hogy a vevőnek pontosan ugyanilyen jó indokai lehetnek arra, hogy ő meg az eladótól várja el az elsőkénti értékelést.
Ha ezt sikerül megérteni, akkor máris okafogyott minden vita és neheztelés. Tehát, önnek maximum reményei lehetnek az értékelési sorrendet illetően és nem elvárásai.
Mi miért nem csillagozhatjuk a vevőket, ugyanúgy ahogy velünk teszik?

Nem csillagozni kell, hanem értékelni. A vevőnél ugyanis mindössze az az egy kérdés a fontos, hogy időben fizetett-e.
Az eladónál lényegesen több paraméter van, ezek külön-külön minősítésére pedig a csillagok a legmegfelelőbbek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-10-02 15:04
Létrehozva: #2691

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

...Mi miért nem csillagozhatjuk a vevőket, ugyanúgy ahogy velünk teszik?

047.gif smiley-shocked034.gif diggin_smilie.gif Egy újabb allergiás góc.

Annyit azért hozzátennék, hogy Benz nem von le következtetéseket, hanem eléggé jól eltájékozódik a pályán, nem csak mint Vatera-dolgozó. hanem ő is aukciózik, tehát elad itt, mint majdnem mindegyik vaterás, hiszen ahhoz, hogy képben legyenek, nem árt a gyakorlati tapasztalat. Azonkívül persze agyban is ott van, tehát esetében a téves következtetés levonása nem áll fenn, esetleg nézőpontbeli kérdések lehetnek, vagy árnyalatbeli másként értelmezései bizonyos dolgoknak, de amit mond, az majdnem szentírásnak vehető.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
Eztszeretem
hozzászólás 2013-10-02 14:54
Létrehozva: #2692

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:36) *
Kedves vidaeff!

Az érzelmi megközelítés mindaddig elfogadható, amíg nem szül igazságtalanságot.
Ilyen indokkal szerintem nem adhat negatívot, de még a semleges is necces.

Miért olyan fontos a 96345. pozitív értékelés beérkezése vagy elmaradása?
Sokan nem képesek a normális kommunikációra, de többnyire a terméket kifizetik. Nem ez a cél? Akkor is, ha amúgy nem kereskedik és nem ebből akar meggazdagodni. Mi köze ennek az egészhez az emberszámba vevéshez? Ha netán erről is lenne szó (amit nem hiszek), akkor is mit számít egy ismeretlen véleménye?

Továbbá, ha vásárolok megnézem az eladó addigi véleményezését, és % arányát, abből kiindulva minket eladókat így tudnak ellenőrizni. Mi miért nem csillagozhatjuk a vevőket, ugyanúgy ahogy velünk teszik?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 08:36
Létrehozva: #2693

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-02 08:33) *
Ez így maximálisan korrekt.
...
thank_you.gif Önnek is.

smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-02 08:33
Létrehozva: #2694

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-02 08:09) *
...
Tehát végül és nálam a végkifejlet...

Ez így maximálisan korrekt.
És ami szerintem általában tanulság, hogy ha van egy esemény a fórumon, akkor a témát felvető illető megfogalmazásától és beállítottságától függetlenül kell a kérdést megvizsgálni. Mert nem annyira volt szimpatikus a megfogalmazás, ingerült volt, és szemellenzős. Ettől Ön automatikusan elkezdte a másik oldalt képviselni.

Igen, megpróbálom kicsit megmutatni a másik oldal nézőpontjából is. De fogadókészség szinte soha sincs rá, ezért részletes vitába ilyenkor nem megyek bele. Nincs értelme.
...Ön azon az állásponton van, hogy az eladó értékeljen először.

Az én privát gyakorlatom ilyenkor lényegtelen, csak bezavarna. Ezért is nem válaszoltam az erre vonatkozó kérdésre smile.gif
Legyen szép a napja.smile.gif

thank_you.gif Önnek is.

IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-01 22:56) *
Ha lehet, valami civilizált közeli helyre menjen, szükségünk van Önre!

Köszönöm smile.gif
Kényes kérdés, egy olyan trópusi klímájú helyet kellene találni, ahol nem eszik meg a hittérítőket és van wi-fi mosking.gif
IDÉZET(vidaeff @ 2013-10-01 22:56) *
Én is latolgatom, de ne kapkodjuk el. mosking.gif

Hosszabb távon gondoltam én is, természetesen icon_pirat_vat.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-02 08:09
Létrehozva: #2695

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-01 22:10) *
... mert még holnap, tiszta fejjel is szeretném átolvasni, ...

Átolvastam.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 21:51) *
A vállakozói ügymenetről leírtakat nem igazán tudom hova tenni smile.gif

Ebbe kicsit belebonyolódtam, de mentségemre legyen mondva, hogy már nagyon energiahiányos voltam.smile.gif Azt szerettem volna kihozni belőle, hogy mivel mi szabályozva vagyunk más szinteken is, ezért lenne szükség arra, hogy a vevő nyilatkozzon először. De végülis ezt a gondolatmenetet - ha nem rontottam volna el, akkor is - leterítette.
Ezzel:

... A vevő egy csodás pozitív értékelés után is ugyanúgy reklamálhat és akkor kénytelen lesz kinyitni a már lezárt "aktáját".

De igazából itt győzött: (De csak ebben a vitában ám.smile.gif)
...
Nem akarom megbántani, de szerintem ez csak egy fajta önigazoló ideológia az amúgy jogos önvédelmi rutinhoz. És ezt nem rossz vagy kritikai értelemben írom. Tökéletesen érthető, ha ki szeretné védeni a sunyi, váratlan értékeléseket. De ezt szeretné a vevő is.

Fontos volt (azon kívül, hogy igaz, amit írt) a megfogalmazás mikéntje.smile.gif
De ahogy elolvastam, kiugrott a lényeg. Ezt olyan jól eldugtam magamban, hogy már nem is tudtam, hogy ott van. Nem tudom, hogyan kotorta elő, de azzal, hogy rámutatott, megvilágosodtam én is.biggrin.gif Arról van ugyanis szó, hogy a vágyam az volt (innen nézve már irreális), hogy a Vati leírja, hogy a vevő értékeljen először. Ebben az esetben én megnyugszom, csinálom a dolgomat és nem bánthat senki igazságtalanul. Ehhez a vágyamhoz felépítettem az érvrendszert. Különben ezt már több hónapja tologattam, talán évekről is van szó, mert nagyon régóta szerettem volna "helyretenni". Különben az érveim többsége jó. De valóban lehetnek a vásárlóknak ugyanolyan súlyú érveik.
Mindkét felet a félelem igazgatja. Ez mondjuk szomorú, de meg vannak rá az okok, a tapasztalatok.
Tehát végül és nálam a végkifejlet (ha csak valami nem változik jelentősen) a következő:
- elfogadom, hogy ebben nem születik szabályozás
- azt is belátom, hogy a vevőnek is vannak érvei, amelyek ugyanolyan súlyosak, mint az eladóé
- én eladóként megvárom a vevő értékelését. És ami ebben a legfontosabb, hogy ez az én döntésem, ami lehet jó, vagy rossz, én felvállalom, egy szabályrendszertől függetlenül így csinálom és nem foglalkozom azzal, hogy ez tetszik-e valakinek, vagy nem.

És ami szerintem általában tanulság, hogy ha van egy esemény a fórumon, akkor a témát felvető illető megfogalmazásától és beállítottságától függetlenül kell a kérdést megvizsgálni. Mert nem annyira volt szimpatikus a megfogalmazás, ingerült volt, és szemellenzős. Ettől Ön automatikusan elkezdte a másik oldalt képviselni. (Felismertem a mechanizmust, mert én is ezt csinálom sokszor, nem csak itt) Én ettől indultam be. Mert annak, aki nem olvassa a fórumot rendszeresen, az jöhetett le, hogy Ön azon az állásponton van, hogy az eladó értékeljen először. Szóval elkezdtem rezegni, mint a rajzfilmekben a bomba. (Biztosan látott már ilyet biggrin.gif) Viszont így a helyére került egy idegesítő tényező. Szóval jó volt.
Persze még kell egy kis idő, míg átrendeződnek a dolgaim (a fejemben), de az már hamar megy, a nagy lépés tegnap este történt.
És akkor most folytatom a napok (hetek) óta tartó rohanást. Legyen szép a napja.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-02 08:11

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-01 23:24
Létrehozva: #2696

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-01 22:18) *
Köszönöm. smile.gif Különben régen azonnal értékeltem, amikor megjött a pénz. Csak a tapasztalat sajnos...

Én még régebben sem, mert nekem mindig "gyanús" ha az utalásomat követően azonnal jön a pozitív értékelés: "minden rendben, gyors, pontos"
Igen, én gyors, és pontos vagyok, de még semmi sincs rendben! Nem kaptam semmit, még egy ajánlott, vagy csomagos RAG számot sem (ahogy én szoktam visszajelezni).
Tehát vevőként is fenntartom, hogy jobb, ha az eladó megvárja az értékelésemet.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-01 23:27

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-10-01 22:56
Létrehozva: #2697

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:44) *
Köszönöm smile.gif
Elmegyek hittérítőnek mosking.gif

Ha lehet, valami civilizált közeli helyre menjen, szükségünk van Önre!

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:50) *
Ez valami marketinges dolog lehet...évek óta tervezem, hogy egyszer majd elolvasok egy ilyen termékajánlós körlevelet mosking.gif

Én is latolgatom, de ne kapkodjuk el. mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-01 22:51
Létrehozva: #2698

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:50) *
Ez valami marketinges dolog lehet...évek óta tervezem, hogy egyszer majd elolvasok egy ilyen termékajánlós körlevelet mosking.gif

Igen, de ez most emiatt olyan félkésznek tűnt. Vagy ilyesmi...
Gondoltam, hátha van benne valami fontos. blush2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-01 22:50
Létrehozva: #2699

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-01 22:45) *
...
A mai öltözködési tanácsaikhoz küldtek egy cikket, ami az adózásról informált. Két bekezdésben. A folytatást akkor lehetett volna látni, ha előfizetünk arra az oldalra. (Valami adózással kapcsolatos). Ha már így megvillantanak valamit a "morphóék" (ők csinálják ezt?), akkor szerencsésebb lenne egy másolás, beillesztés funkcióval az egész cikket benyomni, vagy ha nem, akkor egy kis átfogalmazással, de azonos ismeretanyaggal írni valamit.
Ez így olyan "nesze semmi, fogd meg jól" dolog volt. (Különösen, hogy én már olvastam, pont azt a két ingyenes bekezdést.smile.gif)

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-01 22:45
Létrehozva: #2700

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-10-01 22:36) *
...
Ilyen indokkal szerintem nem adhat negatívot, de még a semleges is necces.
...

Azért jöttem, hogy válaszoljak Effnek, de megelőzött.
És eszembe jutott egy hatalmas indulatokat kiváltó vita még régről. Az volt az elvi kérdés, hogy ha a vevő fizetett, akkor adható-e nega. Grobár volt, aki nagyon azt mondta, hogy nem, semmiképpen. Nem volt egészen igaza, mert extrém esetek előfordulhatnak. Csak hirtelen elgondolkodtam, hogy mennyit változtak az álláspontok. Pedig ez talán 3-4 éve volt. Most ezt a gondolatmenetet félre fogom tenni, mert már bontogat dolgokat, szóval ezen még lesz mit gondolkodnom.
Olvastam, hogy mindjárt 13 éves lesz a Vatera. Arról is elgondolkodtam, de ez sem aktuális most, mert csak beakadt a többi gondolat közé.

Amit viszont mindenképpen megemlítek, mert fontosnak tartom.
A mai öltözködési tanácsaikhoz küldtek egy cikket, ami az adózásról informált. Két bekezdésben. A folytatást akkor lehetett volna látni, ha előfizetünk arra az oldalra. (Valami adózással kapcsolatos). Ha már így megvillantanak valamit a "morphóék" (ők csinálják ezt?), akkor szerencsésebb lenne egy másolás, beillesztés funkcióval az egész cikket benyomni, vagy ha nem, akkor egy kis átfogalmazással, de azonos ismeretanyaggal írni valamit.
Ez így olyan "nesze semmi, fogd meg jól" dolog volt. (Különösen, hogy én már olvastam, pont azt a két ingyenes bekezdést.smile.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1539 Oldal V  « < 133 134 135 136 137 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: svejku

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-29 22:05