IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1547 Oldal V  « < 155 156 157 158 159 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-09-07 15:45
Létrehozva: #3121

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-07 14:58) *
Kedves zejopy!

Ezt értem, erre vonatkozott a törzsvevőkről írt mondat. Minimális erőfeszítéssel a termékei és jellegzetes terméklapjai alapján bárki megtalálhatja újra.

Vagy akár proaktív módon a törzsvásárlóit értesítheti a névváltoztatásról - ahogy Ön is írta.
Egészen nagy cégek is így szokták és még egyikük sem bukott bele smile.gif
Gondoljon mondjuk a Pannon -> Telenor átnevezésre, de számtalan hasonló példa van.

Nem azt mondtam, hogy nem kellemetlen, de tragédiát sem látok. Bizonyos értelemben mindannyian kényszerpályán mozgunk, ami sajnos kényelmetlenségekkel is járhat.

Köszönöm, hogy megérti és nem félreérti a szavaimat.smile.gif Ez sem kevés.
És biztos vagyok benne, hogy Önöknek sem ez a legnagyobb örömük. Tényleg átlátom, hogy vannak dolgok, amiket most meg kell tenniük, és ezeknek a dolgoknak a következményeit Önöknek is, nekünk is viselnünk kell. És bár ez a változás engem nem érintett, aminek nagyon örülök, tudom, hogy lesznek olyan események, amik majd nekem okoznak problémát, mert biztos vagyok abban, hogy mindannyian kénytelenek leszünk áldozatokat hozni, vagy következményeket elviselni.
Kívánom Önöknek (a saját érdekemben is), hogy a lehető legkevesebb kellemetlen döntést kelljen meghozniuk, mert sokakkal ellentétben nem gondolom azt, hogy ennek az egész diliháznak a lezajlása Önöket hidegen hagyja.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
b_ede
hozzászólás 2013-09-07 15:37
Létrehozva: #3122

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:43
Azonosító: 962

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-07 10:24) *
Nem smile.gif
Még nem. Értem a kérdést, de igazából nem kell semmire sem felkészülni. A lényeg marad, csak a tálalás és némileg a fűszerezés változik smile.gif

Ezzel nincs baj
De vigyázat a sóval
ha beletettük nem lehet kivenni
ha kevés pótolható bár nem olyan az íze

--------------------

A tapasztalat segít minket, hogy ugyanazt a hibát legközelebb sokkal ravaszabban kövessük el.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-09-07 15:31
Létrehozva: #3123

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-07 14:58) *
Kedves zejopy!

Ezt értem, erre vonatkozott a törzsvevőkről írt mondat. Minimális erőfeszítéssel a termékei és jellegzetes terméklapjai alapján bárki megtalálhatja újra.

Vagy akár proaktív módon a törzsvásárlóit értesítheti a névváltoztatásról - ahogy Ön is írta.
Gondoljon mondjuk a Pannon -> Telenor átnevezésre, de számtalan hasonló példa van.

Nem azt mondtam, hogy nem kellemetlen, de tragédiát sem látok. Bizonyos értelemben mindannyian kényszerpályán mozgunk, ami sajnos kényelmetlenségekkel is járhat.

A Pannon-Telenor elnevezésre szerintem ne gondoljunk most. Több okból sem passzol a példa. Az csak az egyik dolog, hogy rá nem kényszerítették, hanem választotta, és nem több millió, hanem gyakorlatilag 2 másik cég közül kellett rátalálni, ráadásul tele volt a reklámjával a média.

Szerintem sem kis dolog, hogy valakinek kiküldenek egy levelet arról, hogy nevet kell változtatnia, de nem tájékoztatják teljeskörűen. Pl. elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a másik suzukimaruti csak 30 pontos, és az kapta volna a toldalékot. De ha nem így van, azt sem tudjuk, mert titok.
Érdemesebb lenne azt mondani, hogy "nem gondoltuk át", "nem lehetett másképpen", "nem tudtuk másképpen" megoldani. És lehetne elnézést kérni vagy legalább elismerni, hogy ez (is) egy hátrány, amelyet el kell viselniük bizonyos felhasználóknak, úgy, hogy fizetnek az oldal használatáért. Mert ugye nem kapnak kompenzációt?

Egyébként értem a változtatásokat, azok szükségességét, csak a hozzáállással van problémám.

+Quote Post
BodJulianna
hozzászólás 2013-09-07 15:10
Létrehozva: #3124

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-05 16:15
Azonosító: 2 074 327

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-07 13:55) *
Suzy, neked azt tudom javasolni, ha még nem tetted meg, hogy a vásárlóidnak írj egy levelet, hogy ezen a néven találnak meg.

Zep! smile.gif

Nem tettem meg és nem is fogok körüzenetet küldeni. Tudod én már kaptam ilyen kőrüzenetet mikor elhagyták páran az oldalt a listázási díj miatt és akkor küldték az új elérhetőséget, nos nekem igen visszataszító volt.
Engem is az vágott mellbe az inaktívat beadták helyettem sad.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-07 15:07) *
Nem "helyette" adta be. Egyértelmű a megjelenő szöveg: "de találtunk hasonló nevű felhasználókat"
Nem gondolom, hogy egy 2009-ben kizárt, nem TJF, -1es felhasználót bárki is összekeverne az Ön régi nevével.

Lehet félreértelmeztem és nagyon remélem nem kevernek össze vele. smile.gif
Viszont az miért nem megoldható, hogy pár hétig beadta volna az új nevet?

A hozzászólást -BodJulianna- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-07 15:12

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-07 15:07
Létrehozva: #3125

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(BodJulianna @ 2013-09-07 15:01) *
Én azért mindenesetre nagynak gondolom, mert ahogy helyettem beadta azt az inaktív suzukimaruti03-t beadatta volna az új nevet is. Legalább addig amíg nem történt meg a végleges egyesülés.
Valóban biztos megvannak a volt vásárlóimnak az elérhetőségeim, de ha valakinek van kedvenc eladója az nyilván nem az elérhetőséget babusgatja hanem a beállt nevet.

Nem "helyette" adta be. Egyértelmű a megjelenő szöveg: "de találtunk hasonló nevű felhasználókat"
Nem gondolom, hogy egy 2009-ben kizárt, nem TJF, -1es felhasználót bárki is összekeverne az Ön régi nevével.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
BodJulianna
hozzászólás 2013-09-07 15:01
Létrehozva: #3126

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-07 12:44) *
Kedves BodJulianna!

Nagynak semmiképpen sem gondolnám. Mindenki továbbra is megtalálható a termékein keresztül.
A törzsvevők eleve ismerik az elérhetőségeit és a jellegzetes aukcióit. A többiek meg úgy is csak a termékeken keresztül jutnak el az eladókhoz.

Részemről például vásárlási céllal még soha sem kerestem eladóra. Minek? Azt tudom, hogy mit szeretnék vásárolni és ez a lényeg.

Én azért mindenesetre nagynak gondolom, mert ahogy helyettem beadta azt az inaktív suzukimaruti03-t beadatta volna az új nevet is. Legalább addig amíg nem történt meg a végleges egyesülés.
Valóban biztos megvannak a volt vásárlóimnak az elérhetőségeim, de ha valakinek van kedvenc eladója az nyilván nem az elérhetőséget babusgatja hanem a beállt nevet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-07 14:58
Létrehozva: #3127

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-07 13:55) *
Kedves Benz! smile.gif Nem tudok Önnel egyetérteni. Ez egy lehetőség elveszítése. Nagyon egyszerű ugyanis a részletes keresőbe beírni a nevet, és ez alapján listáztatni. Ön nyilván célzottan keres, és valószínűleg vagy márkára, vagy terméknévre. Viszont nagyon sok vásárlási módszer létezik. Nálam, és gyanítom Suzynál is nézelődnek. Lapozgatnak. Gondolnak egyet, beírják a nevet a keresőbe, hiszen megszokták, hogy nem csak maga a vásárlás, hanem a nézelődés is szórakoztatja őket. Nyilván az elszánt vevők meg fogják találni a kedvenc eladóikat.
De pont Suzynál én is láttam már tegnap az inaktív nevet, ami nem túl jó reklám. Ezért lenne tanácsosabb egy "függeléket" a már megszokott név mögé biggyeszteni.
Nem vagyunk egyformák. Berontok a Tescoba, letépem a polcról, ami kell, hogy mihamarabb végezzek. De nem gondolom, hogy ez általános. Vannak emberek, akik ezzel szórakoztatják magukat. Ha már valakinél (mint valamelyik boltban is akár) kellemesen érezték magukat, megjegyzik a nevet és tőle vásárolnak. Vannak emberi kötődések és egyéb szempontok, módszerek, mint a logika.
Nyilván ez az időszak is el fog múlni, mint amikor a környezetünkben valaki férjhez megy és meg kell szokni az új nevét.
Szóval összesítve, nagyon gyakori az olyan vásárlás nálam, hogy megnézegeti a cuccaimat, és ha tetszik valami, akkor megveszi. Ezt a feltételezést támasztja alá az a számadat, hogy alig több, mint 1500 értékeléssel, de több, mint 4000 eladással motoszkálok errefelé.

Suzy, neked azt tudom javasolni, ha még nem tetted meg, hogy a vásárlóidnak írj egy levelet, hogy ezen a néven találnak meg.

Kedves zejopy!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-07 13:55
Létrehozva: #3128

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BodJulianna @ 2013-09-07 11:37) *
Azért ez nagy kiszúrás velünk akiknek nevet kellett változtatni. dry.gif

Nagynak semmiképpen sem gondolnám. Mindenki továbbra is megtalálható a termékein keresztül.
A törzsvevők eleve ismerik az elérhetőségeit és a jellegzetes aukcióit. A többiek meg úgy is csak a termékeken keresztül jutnak el az eladókhoz.

Részemről például vásárlási céllal még soha sem kerestem eladóra. Minek? Azt tudom, hogy mit szeretnék vásárolni és ez a lényeg.

Kedves Benz! smile.gif Nem tudok Önnel egyetérteni. Ez egy lehetőség elveszítése. Nagyon egyszerű ugyanis a részletes keresőbe beírni a nevet, és ez alapján listáztatni. Ön nyilván célzottan keres, és valószínűleg vagy márkára, vagy terméknévre. Viszont nagyon sok vásárlási módszer létezik. Nálam, és gyanítom Suzynál is nézelődnek. Lapozgatnak. Gondolnak egyet, beírják a nevet a keresőbe, hiszen megszokták, hogy nem csak maga a vásárlás, hanem a nézelődés is szórakoztatja őket. Nyilván az elszánt vevők meg fogják találni a kedvenc eladóikat.
De pont Suzynál én is láttam már tegnap az inaktív nevet, ami nem túl jó reklám. Ezért lenne tanácsosabb egy "függeléket" a már megszokott név mögé biggyeszteni.
Nem vagyunk egyformák. Berontok a Tescoba, letépem a polcról, ami kell, hogy mihamarabb végezzek. De nem gondolom, hogy ez általános. Vannak emberek, akik ezzel szórakoztatják magukat. Ha már valakinél (mint valamelyik boltban is akár) kellemesen érezték magukat, megjegyzik a nevet és tőle vásárolnak. Vannak emberi kötődések és egyéb szempontok, módszerek, mint a logika.
Nyilván ez az időszak is el fog múlni, mint amikor a környezetünkben valaki férjhez megy és meg kell szokni az új nevét.
Szóval összesítve, nagyon gyakori az olyan vásárlás nálam, hogy megnézegeti a cuccaimat, és ha tetszik valami, akkor megveszi. Ezt a feltételezést támasztja alá az a számadat, hogy alig több, mint 1500 értékeléssel, de több, mint 4000 eladással motoszkálok errefelé.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-09-07 13:39
Létrehozva: #3129

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

Kedves Benz!
(Rögtön leszögezem, nem a rossz szándék, nem Ön ellen, hanem a véleményem)
A névváltozás engem nem érint, de ebben nem nagyon tudok Önnel egyetérteni. Mert lehet, hogy a törzsvevők tudják az elérhetőséget (csak nem a Vatin kívüli kereskedelemre buzdít smile.gif smile.gif ), de bizony egy két évvel korábbi vevő nem biztos, hogy emléxik erre és lehet, hogy másnál fogja megvenni, hiába volt elégedett.
Én is igy lennék vele egyébként, ha egy termékre keresnék és tudom, hogy egy korábbi eladótól már vettem ilyet és az jó cucc volt hiába fogom keresni, ha csak a nevére emlékszem.

A legrosszabb az egész folyamatban az a totális bizonytalanság, ami ezt az egészet körülöleli. Nincs infók a tervekről, az ütemtervről, de folytathatnám. Nem tudjuk pl, hogy az üzleti eladók státusza lesz-e rendezve (jelenleg fogyasztóvédelmi szempontból szabálytalan az itteni működésünk)
Én türelmes vagyok (bár magamban morgok néha), de most már bosszantó is ez a teljes elzárkózás

Azt pedig nem tudom, hogy ez a kintiek elvárása, vagy valami magyarosch eljárás.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-07 12:44
Létrehozva: #3130

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(BodJulianna @ 2013-09-07 11:37) *
Kedves Benz!

Kedves BodJulianna!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
BodJulianna
hozzászólás 2013-09-07 11:37
Létrehozva: #3131

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-09-07 10:13) *
Kedves Benz!

A névváltoztatásra kötelezettekre keresők kapnak valami infót kedvenc eladójuk új nevéről? Mert ugye - az okokat méltányolva - egy bejáratott név elvesztése amúgy is nagy érvágás.

Szép napot mindenkinek! smile.gif

Rákerestem magamra a régi nevemen, "lehetséges, hogy már nem tagja a piacnak" viszont kidobott suzukimaruti03-t aki inaktív. sad.gif

Erre sajnos nincs lehetőség.

Kedves Benz!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-07 10:28
Létrehozva: #3132

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem smile.gif
Még nem. Értem a kérdést, de igazából nem kell semmire sem felkészülni. A lényeg marad, csak a tálalás és némileg a fűszerezés változik smile.gif

Köszönöm. Azt hiszem, most először sóhajtottam egy mélyet. Tényleg köszönöm. thank_you.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-07 10:28

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-07 10:24
Létrehozva: #3133

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-07 10:11) *
Nem lehet Önből érdemi infókat leszipkázni?

Nem smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2013-09-07 10:13) *
Kedves Benz!

A névváltoztatásra kötelezettekre keresők kapnak valami infót kedvenc eladójuk új nevéről? Mert ugye - az okokat méltányolva - egy bejáratott név elvesztése amúgy is nagy érvágás.

Kedves vidaeff!

Erre sajnos nincs lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-07 10:13
Létrehozva: #3134

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Kedves Benz!

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-07 10:11
Létrehozva: #3135

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-07 10:04) *
Mint mindig smile.gif

Nem lehet Önből érdemi infókat leszipkázni? Jövünk-megyünk, nézelődünk, hasonlítgatjuk a két oldalt, és megpróbálunk tervezni. Merthogy egy üzleti vállalkozásnál ez eléggé fontos. Van egy beállt munkamenet, egy ritmus, egy változó, de az adott időszakra jellemző forgalom, amire az ember számít. Kalkulálunk. FD-at, jutalékot, bevételt, kiadást, hogy meddig éri meg annyit dolgozni, mint egy igásló. Év elején tudtuk meg a költözést. Év eleje óta vagyunk bizonytalanságban, mert még mindig nem tudunk konkrétumokat. Csak hinni tudjuk (és nekem könnyű dolgom van, mert hiszek Önökben, szerencsés az alkatom), hogy nem módosul olyan mértékben az Önök által támasztott feltételrendszer, ami által már nem fogja megérni, és elesünk egy bevételi forrástól. Ez a gondom. Amit nem érzek jónak, hogy hónapok óta van ez a bizonytalanság, ami mindig rosszabb a biztos rossznál is. És még azt sem tudjuk mikor lesz vége. Nem. Nem látom sötéten a dolgokat, de szeretek mindenre felkészülni. Időben. Erre nincs megadva a lehetőség. Nem tudom, el tudtam-e mondani, hogy mi a problémám.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-07 10:04
Létrehozva: #3136

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-07 09:49) *
Muszáj megpróbálni talpon maradni.

Mint mindig smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-07 09:15
Létrehozva: #3137

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-07 08:52) *
... A parti világítótorony vagyok!

Úgy gondolom, ezek után már nincs miről beszélni többet. Az írás mindent elmondott a jelenlegi helyzetről. Az ide vezető útról, annak motivációiról pedig sajnos úgysem hiszem, hogy valaha is meg fogjuk tudni a valóságot. Mert azért az ugye nem baj, hogy néha magamnak felteszem a kérdést, hogy: Miért?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-06 22:47
Létrehozva: #3138

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-06 22:45) *
Elképzeltem taps.gif

Tartottam tőle, hogy esetleg megharagszik.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-06 22:45
Létrehozva: #3139

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-06 22:35) *
Beeenz! rolleyes.gif Ugye tudja, hogy mindezt a legnagyobb tisztelettel írtam? msn646.gif
Na jóóóó, éppen nem tengett bennem túl ez az érzés, de azért a háttérben valahol ott volt ám. animal0018.gif (Mindig ott van.)

Elképzeltem taps.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-06 22:35
Létrehozva: #3140

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-09-06 19:56) *
... angel_z.jpg ...

Elrontottad a szmájlit.tongue.gif Ezt akartad. Nem? devil.gif

IDÉZET(b_ede @ 2013-09-06 22:03) *
Hogy nézne ki néhány negatív értékelés smile.gif
belegondolni is rossz

Na most képzeld! w00t.gif Jönne moderálni ide, jó leosztaná a kevésbé korrekt felhasználókat. Mi meg megnéznénk a profilját, lenne vagy 65%.
Ilyen szövegekkel:
Negatív: Az igaz ugyan, hogy elhozta házhoz az árut, de bántalmazta a szomszéd kutyáját, akinek a gyógykezelését nekem kell kompenzálnom. Ez lényegesen több, mint amibe a szállítás került volna.
Negatív: Drága anyósom ment el a megvásárolt áruért, de sírva jött el tőle, mert csúnyákat mondott neki.
Negatív: Fejbe verte a gyereket a Vatera szabályzatával. Sajnos ezt a hozzáállást túlkapásnak érzem, ezért negatív értékelést tudok csak adni.
Negatív: Fénysebességgel érkezett a megvásárolt áruért. A fék csikorgására összefutott a fél utca, de ez nem volt elég, még berregtette a motort is, sokáig, hangosan. Mivel éjjel egykor történt az eset, nem csodálom, hogy záptojással és rohadt paradicsommal dobáltak meg minket az adásvétel lebonyolításakor.

Beeenz! rolleyes.gif Ugye tudja, hogy mindezt a legnagyobb tisztelettel írtam? msn646.gif
Na jóóóó, éppen nem tengett bennem túl ez az érzés, de azért a háttérben valahol ott volt ám. animal0018.gif (Mindig ott van.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1547 Oldal V  « < 155 156 157 158 159 > » 
Reply to this topicStart new topic
4 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (4 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-19 15:51