IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1484 Oldal V  « < 160 161 162 163 164 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
svejku
hozzászólás 2013-05-22 22:33
Létrehozva: #3221

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-22 22:21) *
Nem elég, mert nincs kinek címezni smile.gif Ezért kell kihirdetni, hogy mindenki lássa. A figyelmeztetés csak a kérés nyomatékosítása. Ön is látta, hogy néhányan így sem olvassák el és aki mégis, az sem feltétlenül veszi komolyan.

Én?
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-22 22:31
Létrehozva: #3222

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2013-05-22 22:13) *
... az, hogy egy "szakmai" fórum, meglepett

Fórum Szabályzat első mondat.
IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 22:18) *
Attól még, hogy szakmai, lehet jó a közösség.smile.gif A kettő nem zárja ki egymást.

Így van.
IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 22:27) *
Legyen szép az álma.smile.gif

Örülök, hogy kibeszéltük smile.gif
Jó éjt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 22:27
Létrehozva: #3223

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Nem elég, mert nincs kinek címezni smile.gif Ezért kell kihirdetni, hogy mindenki lássa. A figyelmeztetés csak a kérés nyomatékosítása. Ön is látta, hogy néhányan így sem olvassák el és aki mégis, az sem feltétlenül veszi komolyan.

Igen, ez jogos.smile.gif
És hangsúlyoztam, hogy ez elsősorban az én korlátom, azaz a közlemény fogadtatása részemről nem feltétlenül az Ön hibás kommunikációja volt, hanem az én ... hmmm .... mindig utáltam, amikor azt mondták gyerekkoromban, hogy ne legyek mimóza. Szóval az én más irányú értelmezésem.smile.gif
Örülök, hogy kimondhattam, és meg tudtuk beszélni, mert így bennem nem marad negatív érzés, ami mindenképpen fontos nekem.
Hát erre jó a kommunikáció. Köszönöm.

Ez mindenkivel megesik smile.gif

Igen.smile.gif De az a jó benne, hogy minden ilyen tapasztalat után az ember egyre "okosabb" lesz és végül már nem gondolja meg magát, hanem kitart az eredeti elképzelése mellett.smile.gif

Legyen szép az álma.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-22 22:28

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-22 22:21
Létrehozva: #3224

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 22:01) *
...elég lenne egy egyszerű kérés is. Különösen a benne olvasható esetleges figyelmeztetés miatt.

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 22:01) *
...amikor az ember hüyle módon megfeledkezik a tapasztalatairól.

Ez mindenkivel megesik smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 22:18
Létrehozva: #3225

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-05-22 22:13) *
Itt vagyok! smile.gif
thank_you.gif
Így van, elment kicsit a kedvem.
Bántott, hogy jószándékom renitenskedésnek lett nyilvánítva, és miattam került vissza a számodra (is) oly ijesztő "Közlemény".
Véleményem nem változott, bár az, hogy egy "szakmai" fórum, meglepett, eddig közösségi fórumnak gondoltam, (vélemények, meglátások, pro és kontra, problémák és megoldások, kötetlen csevegés), és ennek megfelelően tevékenykedtem. Átgondoltam/átgondolom, de nem ígérek semmit. mosking.gifsmile.gif

Attól még, hogy szakmai, lehet jó a közösség.smile.gif A kettő nem zárja ki egymást.
v. v. v. Viktória visszavár.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-22 22:13
Létrehozva: #3226

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 12:45) *
Kedves svejku!

Nem jössz, mert elment a kedved. ...Amúgy pedig hiányzol is.smile.gif

Itt vagyok! smile.gif
thank_you.gif
Így van, elment kicsit a kedvem.
Bántott, hogy jószándékom renitenskedésnek lett nyilvánítva, és miattam került vissza a számodra (is) oly ijesztő "Közlemény".
Véleményem nem változott, bár az, hogy egy "szakmai" fórum, meglepett, eddig közösségi fórumnak gondoltam, (vélemények, meglátások, pro és kontra, problémák és megoldások, kötetlen csevegés), és ennek megfelelően tevékenykedtem. Átgondoltam/átgondolom, de nem ígérek semmit. mosking.gifsmile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 22:01
Létrehozva: #3227

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-22 21:49) *
... Akármilyen hihetetlen, ez nem hatalmi kérdés. Egyszerűen csak arról van szó, hogy ezt meg az tudja jobban megtenni, akinek nagyobb a rálátása a téma egészére smile.gif

Úgyis kimondom, mert elmegy a hangom, ha bennem marad.smile.gif Persze, hogy nem hatalmi kérdés. De első olvasatra a közleménye egy erődemonstrációnak tűnt. És mivel azt gondolom, hogy amúgy egy valóban erős ember, feleslegesnek tartottam ezt. Mert akinek van valamije és az nyilvánvaló, akkor azt nem kell mutogatni. Ez jött le, mikor először olvastam. Állati pipa voltam és nem értettem, hogy miért csinálja ezt, amikor elég lenne egy egyszerű kérés is. Különösen a benne olvasható esetleges figyelmeztetés miatt.
De ez az én korlátom, nem bírom, ha valaki hatalommal helyezkedik fölém, különösen akkor nem, ha a célját más eszközökkel is elérheti.
És igen, villog egy mondat az agyamban, amiről egész jól elfeledkeztem az elmúlt években: A moderáció érdeksérelmeket okoz. smile.gif

Néha beleolvasok más fórumokba is, de nagyon ritkán szólok hozzá. Sem időm, sem kedvem nincs hozzá smile.gif
De azt látom, hogy máshol mik a gyenge pontok a moderációban és azt itt igyekszem nem elkövetni.

Ez annyira Önre vall.

Emlékszem smile.gif

De azt nem tudja, hogy a szószegésemnek mi lett a "jutalma".laugh.gif
Tanulság. Nagy tanulság. Ha valamit egyszer elhatároz az ember, akkor azt be kell tartani. Mert az elhatározás egy megvilágosodott pillanatban született. Amikor az ember eltér tőle, akkor az egy másik pillanat, amikor az ember hüyle módon megfeledkezik a tapasztalatairól.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-22 22:05

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-22 21:49
Létrehozva: #3228

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 21:34) *
Jó, azért ez eléggé megfordítható válasz.biggrin.gif

Megfordítható, de nem pont erre értettem smile.gif
Természetesen van más nézőpont is. De muszáj néha fontossági sorrendet meghatározni. Akármilyen hihetetlen, ez nem hatalmi kérdés. Egyszerűen csak arról van szó, hogy ezt meg az tudja jobban megtenni, akinek nagyobb a rálátása a téma egészére smile.gif

Néha beleolvasok más fórumokba is, de nagyon ritkán szólok hozzá. Sem időm, sem kedvem nincs hozzá smile.gif
De azt látom, hogy máshol mik a gyenge pontok a moderációban és azt itt igyekszem nem elkövetni.
IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 21:34) *
Nem tudom, emlékszik-e...

Emlékszem smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 21:34
Létrehozva: #3229

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-22 21:22) *
...
Az a helyzet, hogy én látom a dolgok másik oldalát is. ...

Jó, azért ez eléggé megfordítható válasz.biggrin.gif Mert mi meg azt az oldalt látjuk, amit Ön nem. Gyanítom nem fórumozik sehol, mert szerintem már ha f betűt lát, enyhe émelygés veszi elő. Szóval higgye el nekünk, hogy ... úgyis tudja.
Kétségtelen és be kell látni, hogy az Ön nézőpontja magasabban van, mint a miénk. Ez a helyzetből adódik.

...
Nincsenek ártatlan "áldozatok" vagy védhetetlen intézkedések, mindennek oka van.

Az a baj, hogy ezt saját tapasztalattal igazolhatom. Sem itt, sem a piacon. Nem tudom, emlékszik-e, mit ígértem egyszer régen az áldozatokkal kapcsolatban. Aztán ezt még egyszer megszegtem, mármint a szavamat, de a "köszönet" azt hiszem két napon belül érkezett.smile.gif Ennyit az ártatlan áldozatokról.

...
Ha nem így lenne, akkor abban a percben támadható lenne a rendszer.

Na ja. Ha valamiért olyan helyre tévedek, ahol "érdekes" dolgokat olvashatok, akkor általában csendesen mosolygok a bajuszom alatt, mert ha valamiben, hát abban biztos vagyok, hogy ezen a rendszeren senki sem talál fogást. És ez így van rendjén, mert addig vagyok én is biztonságban az eladásaimmal.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-22 21:22
Létrehozva: #3230

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 19:39) *
Nem kell megköszönnie.smile.gif ...

Erre nehéz mit mondani, talán túlértékel, de mindenképpen megtisztelő a véleménye thank_you.gif
A fórum azért nem én vagyok, de a szabályzaton túl nyilván benne van az ember egyénisége is.
Ugyanúgy, ahogy Önnel az élen a törzsfórumozók is alakítják az egészet (jó értelemben). smile.gif
Ez szerintem így normális és hasznos.

Sajnálom, ha mindez egyeseknek nem tetszik, de ez a fajta rend véleményem szerint hasznos a Vatera és a fórumozó közösség számára egyaránt.
Az a helyzet, hogy én látom a dolgok másik oldalát is. Nincsenek ártatlan "áldozatok" vagy védhetetlen intézkedések, mindennek oka van.
Ha nem így lenne, akkor abban a percben támadható lenne a rendszer.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 19:39
Létrehozva: #3231

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-22 18:50) *
Sejtem és köszönöm.

Nem kell megköszönnie.smile.gif Az, hogy végül el tudtam fogadni, azért (is) volt, mert tudom, hogy bizonyos dolgokhoz nem szokványos a hozzáállásom. Fel tudom tételezni, hogy nem az van mögötte, amit én első körben levettem.
Teljesen agyban döntöttem el a kérdést, érvekkel és ellenérvekkel. A tétje tényleg az volt, hogy megyek, vagy maradok-e. Furcsa, hogy valóban tudom azokat a dolgait tolerálni, amiktől másnál egyébként falnak megyek. Azt hiszem azért, mert tartalom van mögöttük, emberi.
Tudjuk, hogy ez a fórum Ön. Ön szabja meg a korlátokat, a saját elvárásai alapján (ez nem pejoratív most).
A gondolkodásmódja számomra egy olyan világot idéz, amikor még voltak olyan jellegű értékek, amik ma nem számítanak. Csak egy példát és vesszőparipáját kiragadva ilyen a nyelv. Divat és menő igénytelenül írni, beszélni, trágár szavakat használni, rövidíteni, és még sorolhatnám. Ez itt egy olyan hely, ami nem alkalmazkodott a világhoz. Ebben a tekintetben legalábbis. Úgy érzem, fontos az, hogy legyenek ilyen helyek. De a nyelv csak egy. Általában is kulturált az egész. Nem tudom milyen egyébként a magánéletben. De itt ezen a helyen egy olyan formátumú ember, akitől tanulni lehet, és akihez alkalmazkodni érdemes, mert csak több lesz általa az ember. Ez az, ami még itt a fórumon a szakmai értékeken túl van. Számomra. Aztán persze kapok terméklapos levelezésben olyanokat, amikből egyértelmű, hogy ezen a véleményemen nem mindenki osztozik. Úgy gondolom, az meg az ő bajuk. Ön nem az az ember, akitől empátiát és gyengédséget tanul az ember. Van más, éppen elég, amit ha úgy istenigazából megvillant, akkor lehet kapaszkodni és törekedni, hogy legalább az árnyékba beérjen az ember.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-22 19:39

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-22 18:50
Létrehozva: #3232

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 13:34) *
Mondjuk ezt még nem lehet egyértelműen megállapítani, mert nagyon rövid idő telt el a bekeményítés óta. De majd az idő megmondja, és persze majdnem biztos, hogy jól számol, mert úgy emlékszem, hogy nem szokott tévedni. smile.gif
Mindenesetre én elfogadtam a dolgot innentől kezdve. Mondjuk van pár dolog, amiről nem beszélek ennek kapcsán, ha egy kicsit is ismer, akkor talán nagyjából sejti, mi a bajom, de ez a része nem annyira fontos, nem tartom helyesnek, de tolerálhatom, egyrészt mert akarom, másrészt mert lehet.
Szóval én ezt az egész közlemény kérdést lezártnak tekintem részemről. Össze tudtam végül egyeztetni az egyéniségemmel, a fórumozási szokásaimmal és a számomra fontos nézőpontjaimmal.

Sejtem és köszönöm.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 13:34
Létrehozva: #3233

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-22 13:25) *
Elnézést, hogy belekotyogok smile.gif
Szóval, az eddigi tapasztalatok alapján így is tökéletesen működik a segítségnyújtás.
...

Mondjuk ezt még nem lehet egyértelműen megállapítani, mert nagyon rövid idő telt el a bekeményítés óta. De majd az idő megmondja, és persze majdnem biztos, hogy jól számol, mert úgy emlékszem, hogy nem szokott tévedni. smile.gif
Mindenesetre én elfogadtam a dolgot innentől kezdve. Mondjuk van pár dolog, amiről nem beszélek ennek kapcsán, ha egy kicsit is ismer, akkor talán nagyjából sejti, mi a bajom, de ez a része nem annyira fontos, nem tartom helyesnek, de tolerálhatom, egyrészt mert akarom, másrészt mert lehet.
Szóval én ezt az egész közlemény kérdést lezártnak tekintem részemről. Össze tudtam végül egyeztetni az egyéniségemmel, a fórumozási szokásaimmal és a számomra fontos nézőpontjaimmal.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-22 13:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-22 13:25
Létrehozva: #3234

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 12:45) *
...
Nézd meg. És nézz körül bárhol másutt.

Elnézést, hogy belekotyogok smile.gif
Szóval, az eddigi tapasztalatok alapján így is tökéletesen működik a segítségnyújtás.
Ez is a cél, mert ez deklaráltan egy szakmai fórum - ahogy ezt Ön is megállapította.
Talán egy valaki problémázott az áthelyezésen, de aztán ő is magától odatalált. Nem olyan bonyolult a topik struktúra smile.gif
Így most az egyén igénye (válaszvárás) mellett teljesül a többség érdeke is, ami az áttekinthető, jól olvasható fórum.
Szerintem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 12:45
Létrehozva: #3235

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-22 12:25) *
Jaj, dehogynem. Ez volt a hét legjobb, kedvesen csipkelődő írása. Tényleg tetszett. rolleyes.gif

Köszönöm. thank_you.gif

Kedves svejku!

Nem jössz, mert elment a kedved. Én pedig elmondom, amit gondolok, úgyis te döntesz. (Én is majdnem nem jöttem többet smile.gif)
Szóval a tegnapelőtti beszélgetésünkből (itt a Vészben) nekem egyértelműen kiderült, hogy neked is a segítségnyújtás lenne az elsődleges, mint nekem. És hát ezt ebben a rendetlen formában nem tudjuk folytatni, mert Benz jobban szereti a rendezett fórumot. Elgondolkodtam minden nézőponton. Értelek téged, értem magamat is, mert ugye engem nem csak ez bánt a dologban, hanem ... ez most talán mindegy.smile.gif
Amire jutottam, azt leírom, mint egy lehetséges következtetést.
Ez egy nagyon kemény fórum, úgy érzem. Mármint nehéz Benz elvárásai szerint szabályosnak lenni. Gondolkodtam, hogy talán ez felesleges. Végül arra jutottam, hogy ez egy szakmai fórum. Ha valaki elkezd olvasni az elejéről, gyakorlatilag a vaterázás minden fortélyát megtanulhatja. Talán túlzásnak tűnik a csupa nagybetűs írásmód és a többszörözött írásjelek használatának ilyen mértékű komolyan vétele. De szerintem ez egy igényes fórum is egyben és nem akarom Benzet fényezni, de ez azért van, mert ő ilyen túlzóan rendmániás ebben.
És tudod, én arra jutottam, hogy maradok, mert szerintem ezen a fórumon jelen lenni egy színvonal is. Amíg írhatok, addig mindenképpen azt jelenti, hogy nagyjából egy mércének megfelelek.
Szóval egyrészt felborzoló Benz szigora, másrészt viszont itt az eredménye. Nézd meg. És nézz körül bárhol másutt.
Erre jutottam, ez is egy nézőpont és talán elfogadható is. Amúgy pedig hiányzol is.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-22 12:46

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-22 12:25
Létrehozva: #3236

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-22 12:07) *
Miért? rolleyes.gif
Te! Áthatott a gyanú. Te nem értékeled az én gondos aggódásomat.acute.gif

Jaj, dehogynem. Ez volt a hét legjobb, kedvesen csipkelődő írása. Tényleg tetszett. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 12:07
Létrehozva: #3237

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-22 09:01) *
smiley-shocked034.gif Ezt meg sem hallottam. mosking.gif

Miért? rolleyes.gif
Te! Áthatott a gyanú. Te nem értékeled az én gondos aggódásomat.acute.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-22 09:01
Létrehozva: #3238

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-21 21:05) *
... Mondd meg nekik, hogy a te klimax-közeli állapotodban nem megengedett az ilyen fokozott izgalom. ...

smiley-shocked034.gif Ezt meg sem hallottam. mosking.gif
IDÉZET(zejopy @ 2013-05-21 21:05) *
... Látod, látod, rám mindig számíthatsz.biggrin.gif

Az biztos. good2.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-22 09:02

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-22 08:08
Létrehozva: #3239

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-22 07:49) *
Csak véletlen volt rolleyes.gif

Tudom.smile.gif De attól függetlenül jó volt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-22 08:09

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-22 07:49
Létrehozva: #3240

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-21 22:07) *
...most jókor mondott jót.

Csak véletlen volt rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

1484 Oldal V  « < 160 161 162 163 164 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 23:18