IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1486 Oldal V  « < 173 174 175 176 177 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-05-10 09:33
Létrehozva: #3481

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

A tegnapi nap jó volt. Jó tanulságos. Sok dolog a helyére került, és megértettem sok mindent. Így maga a részletes értékelés témaköre számomra eltörpült, valószínű, hogy ennyi jelentőséget hordozott az éltemben, nem többet. Csak egy eszköz volt valami sokkal fontosabb dolognak a megértéséhez.
IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-10 09:14) *
... Ez tényleg ennyire fontos? A 4,98-as átlag legyen a legnagyobb kellemetlenség, ami bárkit is érhet aukciózás közben.

Ami viszont számomra teljességgel érthetetlen, hogy egyszerűen nem megy át, amit az egész fórum mond. Hogy nem a tizedek és századok állásáról szól a dolog. Ami mindenkit bánt, a kiszolgáltatottság. Legalábbis én így érzem. Persze lehet, hogy tévedek, és félreértelmezem a többiek szavait. De valóban nincs jelentősége.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-10 09:26
Létrehozva: #3482

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-09 21:31) *
Kedves Benz! smile.gif
Most foglalkozom először mélyebben ezzel a dologgal. Olvastam a segítség - értékelések részt. Egy kérdésem lenne. Mikor ez így kialakult, a kiötlő t.képpen egy 4+1 fokozatú skálát vizionált?
Meglehet, véleményem szubjektív, de én nem érzem túlzónak zejopy berzenkedését, mert szerintem folyamatosan kiemelkedő színvonalon van. Minden tekintetben. smile.gif

Kedves vidaeff!

Nyilván lehet az iskolai osztályzatokhoz hasonlítani vagy ahogy Leo írta. Nincs abszolút igazság, de nincs is jelentősége.
Szerintem is kifogástalan felhasználó minden szempontból, ebben nincs vita. A "berzenkedés" viszont pont ezért eltúlzott, nehezen értelmezhető. Miért kell évekig rágódni egy ilyen apróságon? Ez tényleg ennyire fontos? A 4,98-as átlag legyen a legnagyobb kellemetlenség, ami bárkit is érhet aukciózás közben.

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-09 19:50) *
Ön abban a helyzetben van (ebben a témában), akik meg sem érthetik, hogy miért rossz annak, akivel igazságtalanságot követnek el, éppen ezért nem várom el Öntől, hogy megértsen.
Ha kicsit tovább olvasott volna, akkor ha akarta volna, rájöhetett volna, hogy nekem még mindig a célom az, hogy valamilyen formában el tudjam fogadni ezt. De Ön nem akarta ezt észrevenni. Viszont a postjában megmutatta, hogy Ön az erősebb kettőnk közül. Felesleges volt, eddig is tudtam, mindenki tudja. Ön megszabhatja nekem, hogy csak az új érveimre kíváncsi. Én pedig természetesen nagyon hosszú ideig újra nem fogok a témához hozzászólni.
Különben az igazsághoz hozzátartozik, hogy kicsit sem vagyok felháborodva. Az érzéseim másról szólnak. Szomorú vagyok.

Erő? Igazságtalanság? blink.gif
Egyszerűbb megint (ki tudja min) megsértődni, mint érvelni? Nem haragszik ugye, ha ebben nem veszek részt?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-09 21:31
Létrehozva: #3483

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-09 19:35) *
Nem érzi némileg eltúlzottnak ezt a folyamatos felháborodást a 4,97-4,98-as átlagokkal? Ez tényleg ekkora tragédia? Azt hittem, hogy már régen kimerítettük ezt a témát...
Holnaptól otthon leszek, több időm lesz a fórumra, szívesen meghallgatom az ÚJ érveit. Ha vannak.

Kedves Benz! smile.gif
Most foglalkozom először mélyebben ezzel a dologgal. Olvastam a segítség - értékelések részt. Egy kérdésem lenne. Mikor ez így kialakult, a kiötlő t.képpen egy 4+1 fokozatú skálát vizionált?
Meglehet, véleményem szubjektív, de én nem érzem túlzónak zejopy berzenkedését, mert szerintem folyamatosan kiemelkedő színvonalon van. Minden tekintetben. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2013-05-09 19:58
Létrehozva: #3484

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

IDÉZET(svejku @ 2013-05-09 19:10) *
Nem.
Ilyen direktlehúzós vevő azért hálisten' elég ritka.
Az átlagember értékrendje szerint csillagozva sok 4 alatti minősítés nálam már azt jelenti, hogy komoly gondok vannak, persze ez a szöveges értékelésnél is meg szokott látszani.
Surika! Miről beszélsz? Neked jobb a statisztikád mint nekem!

JObb, mert még kevesebb eladásom volt sajnos sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-09 19:50
Létrehozva: #3485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-09 19:35) *
Nem érzi némileg eltúlzottnak ezt a folyamatos felháborodást a 4,97-4,98-as átlagokkal? Ez tényleg ekkora tragédia? Azt hittem, hogy már régen kimerítettük ezt a témát...
Holnaptól otthon leszek, több időm lesz a fórumra, szívesen meghallgatom az ÚJ érveit. Ha vannak.

Ön abban a helyzetben van (ebben a témában), akik meg sem érthetik, hogy miért rossz annak, akivel igazságtalanságot követnek el, éppen ezért nem várom el Öntől, hogy megértsen.
Ha kicsit tovább olvasott volna, akkor ha akarta volna, rájöhetett volna, hogy nekem még mindig a célom az, hogy valamilyen formában el tudjam fogadni ezt. De Ön nem akarta ezt észrevenni. Viszont a postjában megmutatta, hogy Ön az erősebb kettőnk közül. Felesleges volt, eddig is tudtam, mindenki tudja. Ön megszabhatja nekem, hogy csak az új érveimre kíváncsi. Én pedig természetesen nagyon hosszú ideig újra nem fogok a témához hozzászólni.
Különben az igazsághoz hozzátartozik, hogy kicsit sem vagyok felháborodva. Az érzéseim másról szólnak. Szomorú vagyok.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-09 19:54

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-09 19:35
Létrehozva: #3486

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-09 18:41) *
És elszomorító a helyzet, még akkor is, ha kívül helyezem magam a problémán. Két fél mondja a magáét és senki sem hallja a másik érveit.sad.gif
A baj csak annyi, hogy az egyik oldalon vagyok én. Érintett vagyok.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-09 19:12
Létrehozva: #3487

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-05-09 17:18) *
Én annak idején horgolásra ( blink.gif ) kaptam hármast.

laugh1.gif
Azt azért megnézném ahogy egy oroszlán horgol!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-09 19:11
Létrehozva: #3488

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Surika @ 2013-05-09 18:55) *
és, hogy ha ez az átlag úgy keletkezett, hogy túl jó volt és a vevők gondolták, hogy ne legyen ilyen magas? akkor már nem bízol benne? és nem veszel tőle?

Nem Surika! _olel.gif Komolyan mondom, te vagy az egész fórumon a legszeretetreméltóbb ember.
És most akaratodon kívül rávezettél egy már régebben kimondott igazságra, ahová már többször kilyukadtunk.smile.gif Ha arányaiban nézed, az emberek többsége reálisan csillagoz, úgy ahogy mi is elvárjuk. Az a pár rosszindulatú csillaglehúzó nem ront jelentősen az átlagon. Tényleg nem.
Nem hiszem, hogy ez a bántó. Nem a számok. Szerintem a többséget, de legalábbis engem az bánt, hogy megtehetik velem. Ennyi és semmi több. Egy olyan világban élünk, ahol az emberrel túl sok méltánytalan, igazságtalan dolog megtörténhet. Lehetne nagyon sok példát felhozni, de nem érdemes.
Nem a számok bántanak, hanem, hogy egy újabb réteg lehetőséget kapott arra, hogyha akar, akkor igazságtalan legyen velünk. Valahová oda kellene elhelyezni a dolgot, ahová a többi ilyet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-09 19:10
Létrehozva: #3489

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Surika @ 2013-05-09 18:55) *
és, hogy ha ez az átlag úgy keletkezett, hogy túl jó volt és a vevők gondolták, hogy ne legyen ilyen magas? akkor már nem bízol benne? és nem veszel tőle?

Nem.
Ilyen direktlehúzós vevő azért hálisten' elég ritka.
Az átlagember értékrendje szerint csillagozva sok 4 alatti minősítés nálam már azt jelenti, hogy komoly gondok vannak, persze ez a szöveges értékelésnél is meg szokott látszani.
Surika! Miről beszélsz? Neked jobb a statisztikád mint nekem!

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2013-05-09 18:55
Létrehozva: #3490

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-05-09 18:52) *
VÉn például semmiképpen sem vásárolnék olyantól, akinek az átlaga bármely sorban mondjuk 3,8. (kellően nagy számú részletes értékelés esetén persze).
És Önök?

A hozzászólást -Surika- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-09 18:56

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-09 18:52
Létrehozva: #3491

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ezért mondtam, hogy nem is az értékelő fél szubjektivitásról szólt a hozzászólásom, az ettől független dolog. Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy a legjobban értelmezik az ötfokú skálát eladói oldalról. Nem csak a mostani beszélgetésben előkerült "rossz sugallat" ürügyén, hanem úgy általában, és rendszeresen, évek óta.

Vevői oldalról sem értelmezzük másképp az ötfokú skálát. Én például semmiképpen sem vásárolnék olyantól, akinek az átlaga bármely sorban mondjuk 3,8. (kellően nagy számú részletes értékelés esetén persze).
És Önök?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-09 18:41
Létrehozva: #3492

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

És elszomorító a helyzet, még akkor is, ha kívül helyezem magam a problémán. Két fél mondja a magáét és senki sem hallja a másik érveit.sad.gif
A baj csak annyi, hogy az egyik oldalon vagyok én. Érintett vagyok.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2013-05-09 18:37
Létrehozva: #3493

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Látom jó témáz hoztam fel. Véleményem az, hogy ez is mint ahogy mostanság ámblokk minden a zöld kerekasztalnál dőlt, hogy legyen ilyen értékelés. A több ezer vaterás eladónak meg semmi beleszólása sincsen.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-09 18:19
Létrehozva: #3494

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ezért mondtam, hogy nem is az értékelő fél szubjektivitásról szólt a hozzászólásom, az ettől független dolog. Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy a legjobban értelmezik az ötfokú skálát eladói oldalról. Nem csak a mostani beszélgetésben előkerült "rossz sugallat" ürügyén, hanem úgy általában, és rendszeresen, évek óta.

De igen.
Két dolgot lehet vele tenni. Vagy nem szabad vele foglalkozni, vagy pedig az öt csillagra kell törekedni. Ha mindent megteszel, akkor öt csillag jár. Ha 10 embert megkérdezel, 10 ezt fogja mondani. Úgy gondolom, hogy a piactér nem szakma. Tehát a vásárlók és eladók elsősorban nem az általad emlegetett szakma képviselői, hanem átlag magyarok, és az átlag magyar ember gondolkodásmódja szerint adja és fogadja az osztályzatot, függetlenül a ti terveitek szerint. Eddig nincs is gond. A probléma akkor van, amikor valaki nem normálisan osztályoz. Mert tudod, mindannyian magyar iskolákban nőttünk fel, mindannyian a hibátlan dolgozatra ötöst kaptunk. Ez itt a probléma.
Nem tudtok mindenkit átnevelni a ti szakmai gondolkodásmódotokra. Tudod, én csak egy hüyle tanár vagyok bebetonozott fejjel és nyilván teljesen torz az értékrendem. De én basszus a tanítványaimnak, ha jól produkálnak, ötöst adok, és fel sem tételezem, hogy csak négyest kellene adnom. Persze tudományos magyarázatot nyilván ki tudnék nyomni magamból, ha nagyon kellene.
Nem Leó. Ez így sehogy sem jó. És nekünk ezt el kell fogadnunk. Biztosan volt valami egetverően komoly szakmai indok, ami ennek a bevezetését szükségessé tette. De legalább azt ne akard elfogadtatni velünk, hogy egy ötös skálán a négyes a legjobb lehetőség.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-09 18:20

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-05-09 17:30
Létrehozva: #3495

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

Nem is tudom most akkor én nem értelmezem jól? Hiszen azonkívül, hogy ölbe vittem volna a vevőhöz, megtettem a maximumot és biza ilyenkor igenis bántó, hogy kapok egy "iskolai" közepes értékelést.

Iskolába én a hidrákra kaptam közepest. smile.gif

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2013-05-09 17:18
Létrehozva: #3496

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-05-09 14:48) *
Nem is lenne a csillagozással semmi gond ha mindenki úgy használná ahogyan azt kell....

IDÉZET(svejku @ 2013-05-09 15:01) *
Amikor pedig zoknistoppolásra hármast kaptam, az azt jelentette, hogy pocsék.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-09 17:19

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2013-05-09 15:53
Létrehozva: #3497

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-05-09 14:48) *
Kedves Leó!

Itt viszont nem közvélemény-kutatás a cél, hanem az eladó minősítése. Nem is lenne a csillagozással semmi gond ha mindenki úgy használná ahogyan azt kell. Bizony ha az ember többször belefut csak azértis lecsillagozom vevőbe, akkor romlik a statisztika, tehát csökken a bizalom.
Én is mondok egy példát: Hajnalba itt a pénz, én 8-kor a postán a csomaggal, másnap megkapja, szöveges értékelés "Az árú gyönyörű, az eladó gyors, korrekt, külön köszönöm a bombabiztos csomagolást!"
Na utána jön a leforrázás, az összes csillag 3 tehát itt az ellentmondás holott itt jogosan várta volna az ember a misztikus 5 csillagot.

Ebben minden benne van! good2.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-09 15:01
Létrehozva: #3498

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2013-05-09 12:01) *
Sok ember az 1-5 skálában az iskolai osztályozás megfelelőjét látja, pedig nem az. Elegendő lenne csak a közvélemény-kutatásokra gondolni (amivel valószínűleg már legtöbbünk találkozott), ahol leggyakrabban ötfokú skálát használnak. Az értékek pedig az alábbiakat jelentik:
- 1: egyáltalán nem értek egyet/nem vagyok elégedett vele
- 2: inkább nem értek egyet/nem vagyok elégedett vele
- 3: egyet is értek/elégedett is vagyok, meg nem is
- 4: inkább egyetértek/elégedett vagyok vele
- 5: teljes mértékben egyetértek/elégedett vagyok vele

Kedves Leó!
Igen, az iskolai osztályozást látjuk sokan. Ezen nehezen fogunk tudni változtatni, ez van, bebetonozódott.
Nálam az 5 alá, már azt jelentette, hogy nem volt kifogástalan, hiba volt benne. Amikor pedig zoknistoppolásra hármast kaptam, az azt jelentette, hogy pocsék.

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-05-09 14:48
Létrehozva: #3499

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

Sok ember az 1-5 skálában az iskolai osztályozás megfelelőjét látja, pedig nem az. Elegendő lenne csak a közvélemény-kutatásokra gondolni

Végezetül, félreértés ne essék: egy percig sem kívánom megkérdőjelezni a részletes értékelés első és legfőbb infernális voltát - nevezetesen a szubjektivitást; de azt tényleg elég misztikusnak tartom, hogy évek múltán is az ötfokú skála démonizálása folyik.

Kedves Leó!

Itt viszont nem közvélemény-kutatás a cél, hanem az eladó minősítése. Nem is lenne a csillagozással semmi gond ha mindenki úgy használná ahogyan azt kell. Bizony ha az ember többször belefut csak azértis lecsillagozom vevőbe, akkor romlik a statisztika, tehát csökken a bizalom.
Én is mondok egy példát: Hajnalba itt a pénz, én 8-kor a postán a csomaggal, másnap megkapja, szöveges értékelés "Az árú gyönyörű, az eladó gyors, korrekt, külön köszönöm a bombabiztos csomagolást!"
Na utána jön a leforrázás, az összes csillag 3 tehát itt az ellentmondás holott itt jogosan várta volna az ember a misztikus 5 csillagot.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-09 12:35
Létrehozva: #3500

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tudom, hogy ez egy örök téma, bebetonozott álláspontokkal; na de mivel igencsak közelről ismerem azt, akinek a vastagított részben lévő "sugallat" köszönhető, azért egy valamit hozzátennék, ha már megint itt tartunk.
...

Eléggé igazságtalannak és méltatlannak érzem, hogy pont az én postomra reagálod a bebetonozottságot. Ha valaki, hát úgy érzem én biztosan nem ragaszkodom konokul az álláspontomhoz.
A postodat el fogom részletesen és nagyon figyelmesen olvasni, mert megszoktam, hogy érdemes.

Elolvastam.
... pedig nem az. ....

Sajnos nem értek eget veled. Talán, mert iskolában dolgozom, talán mert rosszul gondolkodom. Nincs jelentősége.

Mindezzel nem az a célom, hogy bárkivel is megkedveltessem a részletes értékelést, ...

Nem is várja el senki, hogy neked fontos legyen, mit érzünk ezzel kapcsolatban.
Én mindennek ellenére megpróbálom megkedvelni és elfogadni, mert szeretem jól érezni magamat, csak az összes döntésetek közül ennek az elfogadása a legnehezebb.

.... de azt tényleg elég misztikusnak tartom, hogy évek múltán is az ötfokú skála démonizálása folyik.

Pedig kicsit sem misztikus. Ránk lett erőltetve egy rendszer, amit nem szeretünk, sem a vevők, sem az eladók. El kell fogadnunk, mert itt akarunk eladni, venni, mert ettől függetlenül az oldal jó. De ez által sérülünk leggyakrabban, hát természetes, hogy mindig előjön.

És bár kedvellek, ez a postod számomra nem volt szimpatikus, mert - bár voltak benne jó hasonlatok és összességében értékes is, mert egy okos ember írta kulturált hangnemben, mégis - hiányzott belőle a számomra legfontosabb dolog.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1486 Oldal V  « < 173 174 175 176 177 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (12 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-25 09:07