IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1531 Oldal V  « < 197 198 199 200 201 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-06-07 21:16
Létrehozva: #3961

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(csecso98 @ 2013-06-07 21:00) *
üdv nekem az aproblémám hogy elnéztem a számlázást és 3750-ft-al többet utaltam el és leszeretném magam törölni a vateráról de azt a pénzt vissza szeretném kapni mit tegyek?

Oké! És hol az érdekes, problémás felhasználó, aki miatt figyelmeztet minket? huh.gif

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-06-07 21:04) *
Szép estét! smile.gif

Szerintem tanulság itt is akad sad.gif levelezés http://antik.vatera.hu/lakastextil/csipke_...%20%20kezimunka

Szia, neked is szépet.smile.gif
Van tanulság bizony. Ő egy nagyon sikeres eladó, van egy stílusa, ami egy darabig egyedinek hat. Régebben határozottan szórakoztatott, aztán valahogy olyan egyformának tűnt. A beszélgetés ugyanezt tükrözi. Még azt is el lehet mondani, hogy van némi humor benne. Csak sajnos a vevőjelölt nem kapta meg a kérdésére a választ. Ő pedig egy kedves nőnek tűnik. Azt hiszem, én már a monitorbekapcsolásos választ is kissé erősnek tartottam volna. Gusztustalannak érzem, ha valaki egy kedves emberrel cinikus, megalázó, lekezelő, vagy ilyesmi. Az én értékítéletem szerint mosolyra még mindig mosollyal illik válaszolni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-06-07 21:04
Létrehozva: #3962

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-07 20:12) *
Amíg nem olvastam az értékelést tüzetesen (reggel rohantam), addig másra gondoltam. Jó így, logikusnak tűnik, na és persze a tanulságokat érdemes levonni. smile.gif

Szép estét! smile.gif

Szerintem tanulság itt is akad sad.gif levelezés http://antik.vatera.hu/lakastextil/csipke_...%20%20kezimunka

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-07 21:05

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-07 20:12
Létrehozva: #3963

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-06-07 20:04) *
Szinte betűre ilyesmikre gondoltam. good2.gif

Amíg nem olvastam az értékelést tüzetesen (reggel rohantam), addig másra gondoltam. Jó így, logikusnak tűnik, na és persze a tanulságokat érdemes levonni. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-06-07 20:04
Létrehozva: #3964

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-07 20:00) *
Ezt gondoljuk át, mert nekem valami sehogy sem stimmel. Legalábbis, ha a Tuninger85-tel kötött üzletre gondolsz te is.
Tegyük fel, hogy a vevő nem vette át a cuccot és az visszament. Ebben az esetben a vagy a vevő, vagy az eladó nem volt kommunikatív.
Úgy történhetett, hogy a vevő elutalta a pénzt, az eladó értékelt (ugye mekkora hiba?) aztán visszaérkezett a cucc. Eddig nem is lenne gond, hiszen, ez előfordult már velem is. De:
1. A vevő miért nem írt az eladónak, hogy hol az áru? Nyilván feltűnt, hogy nem érkezett meg.
2. Az eladó miért nem írt a vevőnek, hogy visszajött a csomag?
3. Talán azon akadt ki, hogy nem törölte az ÜSZ a negatívot? De akkor hogyan kérte? A feladást és a visszautalást is tudja igazolni. Nem kommunikált szerintem.

Azt hiszem, sem a vevővel, sem az ÜSZ-tal nem jól, vagy egyáltalán nem beszélt. Berágott és elkezdett statáriumot hirdetni. Van ilyen, bár számomra érthetetlen. Nagyon fontos, hogy írjunk a partnernek, bármi van, és az ÜSZ válaszait is el kell olvasni figyelmesen. Mindkét irányban talán az együttműködés a legjobb módszer, legalábbis, amíg lehet.

Szinte betűre ilyesmikre gondoltam. good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-07 20:00
Létrehozva: #3965

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-06-07 19:12) *
Az egyik április végi ügyfelénél,...de szerintem ez már tök mindegy.

Ezt gondoljuk át, mert nekem valami sehogy sem stimmel. Legalábbis, ha a Tuninger85-tel kötött üzletre gondolsz te is.
Tegyük fel, hogy a vevő nem vette át a cuccot és az visszament. Ebben az esetben a vagy a vevő, vagy az eladó nem volt kommunikatív.
Úgy történhetett, hogy a vevő elutalta a pénzt, az eladó értékelt (ugye mekkora hiba?) aztán visszaérkezett a cucc. Eddig nem is lenne gond, hiszen, ez előfordult már velem is. De:
1. A vevő miért nem írt az eladónak, hogy hol az áru? Nyilván feltűnt, hogy nem érkezett meg.
2. Az eladó miért nem írt a vevőnek, hogy visszajött a csomag?
3. Talán azon akadt ki, hogy nem törölte az ÜSZ a negatívot? De akkor hogyan kérte? A feladást és a visszautalást is tudja igazolni. Nem kommunikált szerintem.

Azt hiszem, sem a vevővel, sem az ÜSZ-tal nem jól, vagy egyáltalán nem beszélt. Berágott és elkezdett statáriumot hirdetni. Van ilyen, bár számomra érthetetlen. Nagyon fontos, hogy írjunk a partnernek, bármi van, és az ÜSZ válaszait is el kell olvasni figyelmesen. Mindkét irányban talán az együttműködés a legjobb módszer, legalábbis, amíg lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-06-07 19:12
Létrehozva: #3966

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(basa80 @ 2013-06-07 11:51) *
Kinél? unsure.gif ..

Az egyik április végi ügyfelénél,...de szerintem ez már tök mindegy.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-07 12:32
Létrehozva: #3967

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(nyco84 @ 2013-06-07 11:39) *
Sziasztok! Hogy működik az, hogy megnyertem egy aukciót, nem volt minimáln ár, csak villámár. Most X összegért megvan és annyiért nem akarja odaadni?

Tisztelt nyco84!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-06-07 11:51
Létrehozva: #3968

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(vidaeff @ 2013-06-07 10:26) *
Ahogy néztem a dolgait, gyanítom kinél zakkant meg.

Kinél? unsure.gif

IDÉZET(nyco84 @ 2013-06-07 11:39) *
Sziasztok! Hogy működik az, hogy megnyertem egy aukciót, nem volt minimáln ár, csak villámár. Most X összegért megvan és annyiért nem akarja odaadni?

Túl alacsony árért nyerted meg? Licitáltál és te lettél a nyertes? Hát az nem szabályos az ő részéről, beszéld meg vele, hogy mit akar de ha nem akarja odaadni az simán negatív értékelés. Több ilyet láttam már. 1 Ft-os aukciót felrak, aztán ha 1 Ft marad nem adja oda és hivatkozik kamu dumákra. Értékelését meg kell nézni mindig licitáláskor mert az sok mindent elárulhat. mad.gif

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
nyco84
hozzászólás 2013-06-07 11:39
Létrehozva: #3969

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-06-07 11:36
Azonosító: 2 042 046

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-06-07 10:26
Létrehozva: #3970

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-07 07:44) *
Láttad a profilját? Nem tudom elképzelni, mi száll meg egy embert ekkora vaterás múlttal, egyszer csak megvadul, kifordul önmagából és ... mindegy, rohannom kell. Ha csak a profilt nézem, egészen furcsa gondolataim támadnak, de nincs időm kifejteni, meg talán nem is kellene. Na mindegy, tényleg cat5.gif

Ahogy néztem a dolgait, gyanítom kinél zakkant meg.

--------------------

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-06-06 23:55
Létrehozva: #3971

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(Surika @ 2013-06-04 21:31) *
Tényleg szerencse. Nekem a 0-ás friss regis az esetek 99%-ban negatívval kezd. Licitál össze vissza, elérhetetlen telón sms-ben, email meg végképp felejtős!

Milyen jó így visszagondolni, mikor 3000 Ft-ért adtam el a Nokia N95-ös telefonomat, hozzá megvett új előlapot, alkatrészeket, két hálózati töltővel, szépen becsomagolva. Ez volt a Vaterás egyik eladásom amire szép értékelést kaphattam. Akkor tanultam meg Vaterán ügyködni, persze tanulni mindig tanul az ember. Szét volt szedve a telefon de működött és azóta is működik neki. rolleyes.gif Persze 0-val kezdtem, lett 1 , nos aki olyan az 0-ról plusz felé megy, aki nem az lefelé de igazából nem a 0 a mérvadó, az csak egy kezdési pont, én így gondolom. Éppen jut eszembe még az, hogy egyik kollégám mondta, hogy a jutalékot nem fizette be, nem érdekelte aztán valami bírósági ügy lett belőle, behajtócég ment rá aztán nem, hogy a jutalékot, hanem még a perköltséget is neki kellett fizetni. laugh1.gif Szóval ilyen is van, de hihetetlen ha egyszer elfogadja a feltételeket, tudja mivel jár, kijön egy számla az elől miért akart kibújni nem tudom. Elég sok link ember van és onnan jön az a rengeteg probléma ami felmerül. Persze mindenki sem lehet jó mert ha nem lennének rosszak, jók sem lehetnének... yes3.gif

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-06 22:36
Létrehozva: #3972

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-06-06 21:57) *
Vízibicikli? smile.gif

good2.gif

IDÉZET(Surika @ 2013-06-06 19:52) *
... létezik?

Surika!

Gondolkodtam. Valószínű, hogy nehezen kommunikálsz az ÜSZ-tal. Néha nehéz kicsit a nyelvezetük.
Csináld azt, hogy egy ilyen aukciót feltöltesz és időzítetten indítod. Akkor van egy intervallum, amíg nem látják a vevők, csak te.
Írj az ÜSZ-nak, és kérdezd meg, hogy ez így szabályos-e (másold be nekik a termékkódot). Ha azt mondják igen, akkor annak a mintájára indítsd el a többit is. Ha azt mondják, hogy szabálytalan, és nem egyértelmű, hogy mi a gond, írd meg ide nekünk a termékkódot, az alapján meg tudjuk nézni, akkor is, ha még nem indult el. (Már én is csináltam ilyet, amikor bizonytalan voltam valamiben.) Átnézzük, és hidd el, ha van benne hiba, megtaláljuk. Valamelyikünk biztosan jár erre abban az időben.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-06 22:36

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-06-06 21:57
Létrehozva: #3973

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-06 21:47) *
Persze. laugh.gif Most nagyobb lesz a víz, mint akkor. Majd ne biciklizz szerintem... unsure.gif

Vízibicikli? smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-06 21:47
Létrehozva: #3974

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-06-06 21:03) *
Én lennék a szövevényes nyelvezetű árvízi hajós? laugh.gif Habár... miért ne. Van ebben praxisom. Voltam ám vízi úttörő. Megesett itt már ilyen. Ezt a képet az előző árvíz idején csináltam. Erre szoktam bicajozni munkába menet.

Persze. laugh.gif Most nagyobb lesz a víz, mint akkor. Majd ne biciklizz szerintem... unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-06-06 21:03
Létrehozva: #3975

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-06 20:39) *
Jellemző. nea.gif
Hát én a neten olvasom csak, mégis...
... a nagy olvasás következményeképpen szorongva hívom szövevényes nyelvezetű csillaghegyi barátomat, hogy akkor most őket kiköltöztetik és egészen meglepődöm a szinte flegma nyugalmon, hogy én csak ne aggódjak, ők az emeleten laknak. És élénk fantáziám megjelenítette, amint Eff ladikon viszi családja tagjait a különböző programokra, munkába, iskolába, dögkútra (elnézést, a félreértés elkerülése végett elmondom, ez Eff szóhasználata a szomszédos nagyhatalmasrettenetes üzletközpontra laugh.gif).
Ja. Szóval jobb nem olvasni, nem tudni, mert úgyis egy biztos. Ami most időjárási szélsőség, az mind nagyobb, hidegebb, melegebb, szárazabb, nedvesebb, rettenetesebb, mint az előző hasonlóan nem szokványos volt...

Én lennék a szövevényes nyelvezetű árvízi hajós? laugh.gif Habár... miért ne. Van ebben praxisom. Voltam ám vízi úttörő. Megesett itt már ilyen. Ezt a képet az előző árvíz idején csináltam. Erre szoktam bicajozni munkába menet.

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-06-06 20:34) *
Én elhiszem neked, bizti a szomszédaid elpletyózzák milyenek is a médiacápák mosking.gif

Itt minden megesik. Van a közelben egy kertes kocsma. A wifijük jelszava pletykafeszek. mosking.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-06-06 21:04

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-06 20:39
Létrehozva: #3976

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-06-06 19:41) *
...
Felhúztam magam: Kisalföld-hu. főcím: Árvíz: VESZÉLYHELYZET - Győrújfalun megrogyott a gát, helikoptert vetnek be.
...
De a médiának most is csak a felhajtás, a kattintás, az olvasottság számít. Szörnyű.

Jellemző. nea.gif

IDÉZET(Surika @ 2013-06-06 19:58) *
a médián meg sem lepődök, hogy miket hoznak le.

Hát én a neten olvasom csak, mégis...

IDÉZET(vidaeff @ 2013-06-06 20:24) *
... Minden kitelik tőlük, nekem elhiheted. biggrin.gif

... a nagy olvasás következményeképpen szorongva hívom szövevényes nyelvezetű csillaghegyi barátomat, hogy akkor most őket kiköltöztetik és egészen meglepődöm a szinte flegma nyugalmon, hogy én csak ne aggódjak, ők az emeleten laknak. És élénk fantáziám megjelenítette, amint Eff ladikon viszi családja tagjait a különböző programokra, munkába, iskolába, dögkútra (elnézést, a félreértés elkerülése végett elmondom, ez Eff szóhasználata a szomszédos nagyhatalmasrettenetes üzletközpontra laugh.gif).
Ja. Szóval jobb nem olvasni, nem tudni, mert úgyis egy biztos. Ami most időjárási szélsőség, az mind nagyobb, hidegebb, melegebb, szárazabb, nedvesebb, rettenetesebb, mint az előző hasonlóan nem szokványos volt...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-06-06 20:34
Létrehozva: #3977

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(vidaeff @ 2013-06-06 20:24) *
Ezért kell a Bartók rádiót hallgatni. A Moldva most is ugyanúgy hömpölyög ahogy a Hattyúk tava annak idején fodrozódott. mosking.gif Ezekre a zsivány médiacápákra ügyet se vess. Minden kitelik tőlük, nekem elhiheted. biggrin.gif

Én elhiszem neked, bizti a szomszédaid elpletyózzák milyenek is a médiacápák mosking.gif

IDÉZET(svejku @ 2013-06-06 19:41) *
Voltam, de nem lapátolni, mert én meg a homokzsák nem vagyunk egy súlycsoportban, 3 önkéntest vittem ki Bácsára.
Sokan vannak kint, elég jól szervezetten mennek a dolgok, csak túl sok a "turista".

Felhúztam magam: Kisalföld-hu. főcím: Árvíz: VESZÉLYHELYZET - Győrújfalun megrogyott a gát, helikoptert vetnek be.

Ebből szinte semmi nem igaz. Nem rogyott meg a gát, csak egy munkagép lesodorta a töltéshez hordott sóder egy részét, de aztán visszarakta, tehát nincs vészhelyzet, nem is volt.
A helikopterről annyi igaz, hogy a péri reptérre megérkezett egy MI-valahányas gép, készenlétben áll, ha esetleg hirtelen olyan helyre kellene homokzsákokat vinni, ahol nincs. Tehát a (nemlétező) gátrogyás és a helikopter között semmi összefüggés.

De a médiának most is csak a felhajtás, a kattintás, az olvasottság számít. Szörnyű.

Drága Te csak ne húzd fel magad!
Nincs új a nap alatt a mellébeszélésükkel. sad.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-06-06 20:24
Létrehozva: #3978

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Surika @ 2013-06-06 19:58) *

Ezért kell a Bartók rádiót hallgatni. A Moldva most is ugyanúgy hömpölyög ahogy a Hattyúk tava annak idején fodrozódott. mosking.gif Ezekre a zsivány médiacápákra ügyet se vess. Minden kitelik tőlük, nekem elhiheted. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Surika
hozzászólás 2013-06-06 19:58
Létrehozva: #3979

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-24 19:06
Azonosító: 314 976

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-06-06 19:41
Létrehozva: #3980

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-06-06 18:37) *
Te is kint voltál a gáton?

Voltam, de nem lapátolni, mert én meg a homokzsák nem vagyunk egy súlycsoportban, 3 önkéntest vittem ki Bácsára.
Sokan vannak kint, elég jól szervezetten mennek a dolgok, csak túl sok a "turista".

Ebből szinte semmi nem igaz. Nem rogyott meg a gát, csak egy munkagép lesodorta a töltéshez hordott sóder egy részét, de aztán visszarakta, tehát nincs vészhelyzet, nem is volt.
A helikopterről annyi igaz, hogy a péri reptérre megérkezett egy MI-valahányas gép, készenlétben áll, ha esetleg hirtelen olyan helyre kellene homokzsákokat vinni, ahol nincs. Tehát a (nemlétező) gátrogyás és a helikopter között semmi összefüggés.

+Quote Post

1531 Oldal V  « < 197 198 199 200 201 > » 
Reply to this topicStart new topic
8 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (8 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-01 01:41