IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1539 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-03 09:09
Létrehozva: #441

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-02 22:16) *
Beeeenz! rolleyes.gif Esküszöm, ha nyerek a lottón, veszek Önnek egy ilyen autót, teljesen rendbetetetem, átkötöm egy kék szalaggal és elküldetem Önnek. Ez így lesz.smile.gif

Köszönöm, de ez okozna némi összeférhetetlenséget mosking.gif
Ennyi pénzből egyébként más típust vennék.
IDÉZET(zejopy @ 2014-07-02 22:16) *
Én is igyekszem.

Nagyon helyes.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-02 22:16
Létrehozva: #442

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-02 20:49) *
Egy ilyen autó már nincs napi használatban. Rövidebb-hosszabb veterános túrák, kirándulások - általában tavasztól őszig, szép időben smile.gif
Kopó alkatrészek vannak, de így azok is lassabban használódnak. De egy-egy gömbfej vagy fékbetét kifizethető és más nemigen megy tönkre. Egyszerű és nagyon megbízható technika. Nézze meg egy bármilyen veterántalálkozó mezőnyét. Nem véletlen, hogy az autók jelentős részét ez a márka adja és más, ma is nagy nevek alig vannak jelen. Régen ezeket az autókat a német mérnökök az örökkévalóságnak tervezték, még elhanyagolt állapotban is csak be kell ülni és kiviszi a világból smile.gif Nem nagy szám a 800e - 1M km-es futásteljesítmény felújítás nélkül. A környezetemben is van több ilyen autó, de Albániában és a szegényebb arab országokban ott futnak tömegével 20-30-40 évesen.

Beeeenz! rolleyes.gif Esküszöm, ha nyerek a lottón, veszek Önnek egy ilyen autót, teljesen rendbetetetem, átkötöm egy kék szalaggal és elküldetem Önnek. Ez így lesz.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-02 20:49) *
Egész nyáron simulok, néha otthon, néha máshol smile.gif

Én is igyekszem. Elég sikeres vagyok, már ami a hangulatomat illeti.smile3.gif (A nyár Önnek is, nekem is nagyon kedvező évszak.)

IDÉZET(csaladfa1 @ 2014-07-02 18:03) *
...Klösz műtermi fotói nem minőségiek ...

Ez az a technikai tudás, amire az előző postomban utaltam.

IDÉZET(csaladfa1 @ 2014-07-02 18:03) *
...
Képei gyakran rosszul komponáltak is: a játéklovon ülő kisgyerek képéről minden esetben lelóg a játékló feje. Olyan érzést kelt az emberben, hogy nem egész a kép. Ennek okát abban látom, hogy Klösz (és egyébként nem csak ő, hanem pár más fotósnál is tetten érhető ez a stratégia) igyekezett minden esetben az embert/emberi arcot a fotó közepére komponálni, nem törődve azzal, hogy minden más lemarad róla....

Ez viszont szerintem már nézőpont, ami az ő meglátását mutatja, ami ízlés kérdése.

Elvonatkoztatva a művészeti ágtól, általános értelemben gondolom, amit írtam.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-02 22:12

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-02 20:49
Létrehozva: #443

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-02 15:17) *
De ha használja valaki, akkor azért a kopás miatt előbb-utóbb csak felmerül valami. Vagy nem? smile.gif Vagy ilyen autót az ember nem használ, csak nézeget? Az nem jó. A mesterhangszereken is szabad gyakorolni. Sőt, azon kell.
Hova megy simulni? Küldjek vasalót? mosking.gif (Máris megy? Alig látom mostanában, de ebben lehet, hogy nem Ön a vétkes.biggrin.gif)

Egy ilyen autó már nincs napi használatban. Rövidebb-hosszabb veterános túrák, kirándulások - általában tavasztól őszig, szép időben smile.gif
Kopó alkatrészek vannak, de így azok is lassabban használódnak. De egy-egy gömbfej vagy fékbetét kifizethető és más nemigen megy tönkre. Egyszerű és nagyon megbízható technika. Nézze meg egy bármilyen veterántalálkozó mezőnyét. Nem véletlen, hogy az autók jelentős részét ez a márka adja és más, ma is nagy nevek alig vannak jelen. Régen ezeket az autókat a német mérnökök az örökkévalóságnak tervezték, még elhanyagolt állapotban is csak be kell ülni és kiviszi a világból smile.gif Nem nagy szám a 800e - 1M km-es futásteljesítmény felújítás nélkül. A környezetemben is van több ilyen autó, de Albániában és a szegényebb arab országokban ott futnak tömegével 20-30-40 évesen.

Egész nyáron simulok, néha otthon, néha máshol smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
csaladfa1
hozzászólás 2014-07-02 18:03
Létrehozva: #444

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-04-29 11:13
Azonosító: 2 028 975

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-02 14:06) *
Valószínűleg a tiéd is egy vélemény, tehát nem egy tényt magyarázol el, ami van, hanem egy nézőpontot, ami nyilván egy oldalról megalapozott, olyan érveket figyelembevéve, amelyek neked fontosak. Azt elmagyarázni, hogy valaki miért nem akkora művész, mint amekkorának beállítják, nem feltétlenül helytálló. Pontosan azért, mert szubjektív dolgokról beszélünk. Az meg végképp furcsa, hogy a művészeti érték mértékéről lehet beszélni, be lehet sorolni, hogy ekkora, vagy akkora. Én úgy veszem észre (művészeti ágtól függetlenül), hogy egy szakmai tudásszint fölött valami értékes, mert már magában foglalja azt a tudást, ami a megalkotásához szükséges. Efölött a szint fölött már csak a fogadó fél ízléséről és lelki, szellemi beállítottságáról lehet beszélni. Mert a művészet élvezete nagyon sok dologtól függ.

Vélemény, de nem teljesen szubjektív vélemény, ugyanis vannak szabad szemmel jól látható és megállapítható okai is annak, hogy miért nem mindig az a jó, amit sztárolnak. Maradva az előző példáknál (Klösz). Tudni kell, hogy őt azért kapták fel, és azért közismert fényképész, mert Budapestet örökítette meg. Olyan nagy mennyiségű budapesti városképünk egyik XIX. századi magyar fotográfustól sem maradt fent, mint tőle. Más pesti fényképészek városkép fotózással csak esetlegesen foglalkoztak.
Ez az életmű valóban értékessé és érdekessé teszi Klösz munkáit.
De. Azt gondolom, hogy két művészt legjobban összehasonlítani csak azonos közegben lehet, így térjünk át Klösz műtermi képeire, ugyanis műtermi képekből van összehasonlítható anyag szinte minden Klösz korabeli pesti fotográfustól.
Nemes egyszerűséggel szólva Klösz műtermi fotói nem minőségiek (egy pár nagyon ritka kivételtől eltekintve azok közül amiket eddig láttam tőle). A legnagyobb problémám, hogy életlenek, homályosak a fotói. Klösz előtt már 20 évvel korábban is, a fotográfia kezdeteiben is sokkal élesebb felvételeket voltak képesek csinálni egyes fényképészek, Klösznek pedig ez már az ő idejében jelen lévő jóval fejlettebb technikai háttérrel is leggyakrabban nem sikerült.
Képei gyakran rosszul komponáltak is: a játéklovon ülő kisgyerek képéről minden esetben lelóg a játékló feje. Olyan érzést kelt az emberben, hogy nem egész a kép. Ennek okát abban látom, hogy Klösz (és egyébként nem csak ő, hanem pár más fotósnál is tetten érhető ez a stratégia) igyekezett minden esetben az embert/emberi arcot a fotó közepére komponálni, nem törődve azzal, hogy minden más lemarad róla.
Nagyon sok igazán nívós FOTÓMŰVÉSZ dolgozott hazánkban a XIX. században, nagyon sokat fel tudnék sorolni. Sajnos, nagy szívfájdalmam, hogy ezeknek a művészeknek a neveit nem ismerik az emberek, mert nem ismerteti és sztárolja őket az a közeg, akinek ez feladata lenne. Hogy miért nem, abba ne menjünk bele, mert messzire vezetne.
.

A hozzászólást -csaladfa1- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-02 18:07

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-02 15:17
Létrehozva: #445

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-02 15:11) *
Ilyen állapotában már csak nagyon ritkán kellhet hozzá alkatrész, de akkor az lehet nagyon drága smile.gif
De itt igazából a felújítás került sokba, utána már csak vigyázni kell rá.
Megyek kisimulni mosking.gif

De ha használja valaki, akkor azért a kopás miatt előbb-utóbb csak felmerül valami. Vagy nem? smile.gif Vagy ilyen autót az ember nem használ, csak nézeget? Az nem jó. A mesterhangszereken is szabad gyakorolni. Sőt, azon kell.
Hova megy simulni? Küldjek vasalót? mosking.gif (Máris megy? Alig látom mostanában, de ebben lehet, hogy nem Ön a vétkes.biggrin.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-02 15:11
Létrehozva: #446

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-02 11:39) *
...
Azt hiszem, ennek a fenntartása (javítás, karbantartás, védelem) még Önnek is komoly fejtörést okozna. Talán egy jó szerelő és talán a baráti kör összefogása egy ilyen autónál megvalósul (valahogy úgy gondolom, hogy ennek a "bütykölése" egy bizonyos érdeklődési körben kuriózum, szórakozás, "felnőttjáték"), de basszus, az alkatrészek cseréje szerintem nagyon nagy megterhelés lehet anyagilag is, és a megtalálás is. Arról nem is beszélek, hogy a parkoláskor keletkező veszélyek folyamatosan a gutaütés határán tartanák az embert. (Ráesik az eső, a jég, megsüti a nap, rányitják az ajtót, valami ökör nekitolja a bevásárlókocsit, ne adj' Isten illetéktelen tekintetek felmérik és esetleg ellopják smiley-shocked034.gif ) Szóval csak nézelődjön, álmodozzon, de jobb az ha nincs ilyen autója, mert csak akkor lenne nyugodt amikor a garázsban áll.biggrin.gif Ismeri a mondást? A legjobb moderátor a kisimult moderátor. biggrin.gif (Szerintem nem ismeri, mert most született.mosking.gif )

Ilyen állapotában már csak nagyon ritkán kellhet hozzá alkatrész, de akkor az lehet nagyon drága smile.gif
De itt igazából a felújítás került sokba, utána már csak vigyázni kell rá.
Megyek kisimulni mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-02 14:06
Létrehozva: #447

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-07-02 12:40) *
Te ne tudnál hozzászólni? Dehogynem, csak mindig rohansz. rolleyes.gif De mikor megállsz, annak örülök mindig. good2.gif
Most én is animal-smiley-037.gif ebédért. smile.gif

Most nincs hozzá agyam.smile.gif Rendeződöm, de a gondolataim még ezer felé vannak.
Jó étvágyat az ebédhez.smile.gif

IDÉZET(csaladfa1 @ 2014-07-02 12:52) *
... Ez egy aukciós portál, ahol az eladókat látszólag megzavarja a kategória neve, ezért össze-vissza rakják a fotókat. Ez engem mint vevőt is zavar, mert több kategóriát kell végigbogarásznom, hogy ugyanazokat a minősítésű képeket vehessem meg (művésziek avagy sem).

Gyakorlati észrevétel. Mivel nagyon sok eladó alapból mindent az egyébbe tesz, mert ez így állati egyszerű, mindenképpen több kategóriát kellene végignézni, bár az arányok talán másképpen oszlanának el. Tehát igazából nem oldaná meg a problémát, de ettől függetlenül ez az észrevétel jogosnak tűnik.

Ilyen alapon egyébként lehetne olyan kategóriát is létrehozni, hogy "szép biciklik" meg "csúnya biciklik". Értelme semmi, viszont a kevésbé magabiztos személyek - az esetleg szép- biciklit is a csúnyák közé raknák, a mindenre elszánt eladók pedig a rozzantat a szépekhez.

Ezt ismerem. Tök sok idő eltelt, mire be mertem tenni a régiség, retróba az áruimat.

Egyébként régifotó gyűjtő vagyok, és a művészi fotóról alkotott véleményünk merőben eltér. Szívesen elmagyarázom - egy másik fórumon -, hogy Klösz miért nem olyan nagy szám mint amilyennek beállítják, és miért szuper az a fényképész, akiről még csak nem is hallottál, mert nem kapta fel a média.

Valószínűleg a tiéd is egy vélemény, tehát nem egy tényt magyarázol el, ami van, hanem egy nézőpontot, ami nyilván egy oldalról megalapozott, olyan érveket figyelembevéve, amelyek neked fontosak. Azt elmagyarázni, hogy valaki miért nem akkora művész, mint amekkorának beállítják, nem feltétlenül helytálló. Pontosan azért, mert szubjektív dolgokról beszélünk. Az meg végképp furcsa, hogy a művészeti érték mértékéről lehet beszélni, be lehet sorolni, hogy ekkora, vagy akkora. Én úgy veszem észre (művészeti ágtól függetlenül), hogy egy szakmai tudásszint fölött valami értékes, mert már magában foglalja azt a tudást, ami a megalkotásához szükséges. Efölött a szint fölött már csak a fogadó fél ízléséről és lelki, szellemi beállítottságáról lehet beszélni. Mert a művészet élvezete nagyon sok dologtól függ.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-02 14:06

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-07-02 12:40
Létrehozva: #448

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

Szép napsütéses napot mindenkinek! getting_sunny.gif

Neked is. wave.gif
biggrin.gif Olvasom - persze csak érintőlegesen - az elmúlt napok zűrzavarában a párbeszédeteket, érdemben hozzászólni nem érzem magamat eléggé emelkedettnek. ...

Te ne tudnál hozzászólni? Dehogynem, csak mindig rohansz. rolleyes.gif De mikor megállsz, annak örülök mindig. good2.gif
Most én is animal-smiley-037.gif ebédért. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-02 11:39
Létrehozva: #449

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép napsütéses napot mindenkinek! getting_sunny.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2014-07-02 11:06) *
Jó reggelt! smile.gif

Tartok tőle, félreértett. Kategóriákról beszélek, nem értékelésről. ...

biggrin.gif Olvasom - persze csak érintőlegesen - az elmúlt napok zűrzavarában a párbeszédeteket, érdemben hozzászólni nem érzem magamat eléggé emelkedettnek. De - és ezt minden cinizmus nélkül - örülök, hogy egy ilyen téma egyáltalán felvetődhet itt, annak is örülök, hogy vannak emberek, akiknek van kedvük ilyenekkel foglalkozni. Most megint elrohanok, de lassan rendeződik körülöttem a fejetlenség, szóval írjatok. animal-smiley-037.gif

IDÉZET(svejku @ 2014-06-29 19:30) *
Jártamban-keltemben ...

Azt is láttam merre jártál-keltél még. Jó volt nézni. smile3.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-29 19:54) *
Mmmm... csorgat.gif

Azt hiszem, ennek a fenntartása (javítás, karbantartás, védelem) még Önnek is komoly fejtörést okozna. Talán egy jó szerelő és talán a baráti kör összefogása egy ilyen autónál megvalósul (valahogy úgy gondolom, hogy ennek a "bütykölése" egy bizonyos érdeklődési körben kuriózum, szórakozás, "felnőttjáték"), de basszus, az alkatrészek cseréje szerintem nagyon nagy megterhelés lehet anyagilag is, és a megtalálás is. Arról nem is beszélek, hogy a parkoláskor keletkező veszélyek folyamatosan a gutaütés határán tartanák az embert. (Ráesik az eső, a jég, megsüti a nap, rányitják az ajtót, valami ökör nekitolja a bevásárlókocsit, ne adj' Isten illetéktelen tekintetek felmérik és esetleg ellopják smiley-shocked034.gif ) Szóval csak nézelődjön, álmodozzon, de jobb az ha nincs ilyen autója, mert csak akkor lenne nyugodt amikor a garázsban áll.biggrin.gif Ismeri a mondást? A legjobb moderátor a kisimult moderátor. biggrin.gif (Szerintem nem ismeri, mert most született.mosking.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-29 19:54
Létrehozva: #450

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2014-06-29 19:30) *
Jártamban-keltemben egyszer csak Őt láttam az út szélén. Azonnal le kellett fényképeznem belül és hátulról is. smile.gif
Ami szép az szép. Unokáim meg akarták tapogatni, de szigorú voltam. smiley-char124.gif

Mmmm... csorgat.gif
Csekély 30-40 milliót érhet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-06-29 19:30
Létrehozva: #451

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

Jártamban-keltemben egyszer csak Őt láttam az út szélén. Azonnal le kellett fényképeznem belül és hátulról is. smile.gif
Ami szép az szép. Unokáim meg akarták tapogatni, de szigorú voltam. smiley-char124.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-29 16:47
Létrehozva: #452

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-29 11:37) *
Szia! rolleyes.gif

wave.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-29 11:37
Létrehozva: #453

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-29 10:05) *
Jézuuus! Teljesen elaludtam. Jó reggelt, csicsergést, és minden hasonlót. smile.gif

Szia! rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-29 10:05
Létrehozva: #454

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-06-29 06:50) *
Deeee, bírják. Én pl. nagyon szeretem a kritikát is, főleg az elismerőt. biggrin.gif

Jézuuus! Teljesen elaludtam. Jó reggelt, csicsergést, és minden hasonlót.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-06-29 06:50
Létrehozva: #455

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-28 21:19) *
Vele született szerénysége miatt nem bírja, ha a nők körülrajongják. biggrin.gif

Halaszthatatlan dolgom támadt, aztán meg már késő volt. smile.gif

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-06-28 21:06) *
Persze, meg Effet is smile.gif

smile.gif

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-06-28 21:30) *
Ez milyen madár? blink.gif

Ránézésre nem ehető. mosking.gif

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-06-28 21:26) *
Úgy tűnik, egyik pasas sem bírja a körülrajongást, most biztos pironkodnak, így: blush.gif

Deeee, bírják. Én pl. nagyon szeretem a kritikát is, főleg az elismerőt. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-28 22:38
Létrehozva: #456

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-28 22:34) *
Rendben, megyek és megborotválom a szívem laugh1.gif

Holnap ellenőrzöm, mekkora sikerrel járt. smile.gif Különben szerintem nincs is rá szüksége.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-28 22:34
Létrehozva: #457

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-28 22:06) *
Nem minden esetben kéne. smile.gif Tudjuk ám, hogy Ön is ember, és a kedvességet, a játékosságot nem kell moderálni, mert ezek a legjobb emberi tulajdonságok.smile3.gif

Rendben, megyek és megborotválom a szívem laugh1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-28 22:06
Létrehozva: #458

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-28 22:04) *
Moderálom magam mosking.gif

Nem minden esetben kéne. smile.gif Tudjuk ám, hogy Ön is ember, és a kedvességet, a játékosságot nem kell moderálni, mert ezek a legjobb emberi tulajdonságok.smile3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-28 22:04
Létrehozva: #459

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-28 21:55) *
z.gif
De komolyan! Régen szokott rosszalkodni. Olyan jó volt. Hová tűnt az az énje? smile.gif

Moderálom magam mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-28 21:55
Létrehozva: #460

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-28 21:53) *
smile_275.gif

z.gif
De komolyan! Régen szokott rosszalkodni. Olyan jó volt. Hová tűnt az az énje? smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-28 21:56

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1539 Oldal V  « < 21 22 23 24 25 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-08-30 02:11