IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1549 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2013-05-03 19:00
Létrehozva: #4941

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-05-03 18:59) *
thank_you.gif pretty_flower-342.jpg Hálás köszönet! Holnap nekiveselkedek smile.gif

Nagyon szívesen.
Én ma töltöttem ki először a szerződéseset, volt egy pillanat, amikor majdnem sírva fakadtam, de megerősítettem magam és sikerült.smile.gif Legalábbis azt hiszem.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-05-03 18:59
Létrehozva: #4942

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-03 18:53) *
Ha az MPL-re mész, akkor csak nem kell kijelölni azt a kockát, hogy kérsz.
Várj, megnézem pontosan.

Na szóval, ha az eladott áruidból rendeled meg, akkor a kék táblázat alatt vannak a te adataid, és ott felajánlja, hogy: Számlaszám (utánvét utalásához) Na ezt hagyd üresen. Ha kérsz majd a postán róla számlát, mert le tudod esetleg írni, akkor a számlázási adatokat is írd be, a tiedet, és jegyeztesd meg a rendszerrel, akkor többet nem kell beírnod.
Aztán jönnek a vevő adatai, jó esetben az, amit megadott a Vaterának, ha nem, akkor átírod. Akkor megvagy a bal oldallal, jön a jobb.
Felül beírsz mindent, ami a csomaggal kapcsolatos, vigyázz, ha több cuccot küldesz egy csomagban, akkor ne felejtsd el az árat módosítani.
Gondolom, a helyi postán adod fel, azt kikeresed, ahol szeretnéd, vagy ahova jársz. A vevő meg vagy elmegy érte a saját postájához (ez sokkal olcsóbb), vagy kiviteti házhoz.
Csak eleinte nehéz, aztán rutinná válik, kitartás. smile.gif
És itt a táblázat is:
http://www.vatera.hu/vaterafutar/#mpl
Ez nem utánvétes árakat tartalmaz. (Az alatta van kiegészítésként)
De én eleinte a biztonság kedvéért mindig ki szoktam tölteni az adatokat, amíg nem voltam benne biztos. smile.gif

thank_you.gif pretty_flower-342.jpg Hálás köszönet! Holnap nekiveselkedek smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-03 18:59
Létrehozva: #4943

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-03 18:54) *
Kedves zejopy!

Írja át a számot, de az elnevezést ne bántsa és lent kattintson a mentés gombra smile.gif

Nagyon köszönöm. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-03 18:54
Létrehozva: #4944

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-03 12:26) *
Úúú, kedves Benz! smile.gif

Át kell írni a szállítási sablonoknál az áraimat. Minden maradna a régi, csak az ár változna. Megkérdezem, mert annyit vacakoltam vele, hogy nem akarom elrontani. Ebben az esetben betöltök egy sablont, és csak átírom a számokat? Tudom ezt menteni? Vagy új sablonokat kell csinálnom?
Ráér a válasszal, mert csak este állok neki. thank_you.gif

Kedves zejopy!

Írja át a számot, de az elnevezést ne bántsa és lent kattintson a mentés gombra smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-03 18:53
Létrehozva: #4945

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-05-03 18:41) *
thank_you.gif Viszont csak az utánvétest találtam és már tépem a hajam mert nem találom a táblázatát a nem utánvétesnek:(

Ha az MPL-re mész, akkor csak nem kell kijelölni azt a kockát, hogy kérsz.
Várj, megnézem pontosan.

Na szóval, ha az eladott áruidból rendeled meg, akkor a kék táblázat alatt vannak a te adataid, és ott felajánlja, hogy: Számlaszám (utánvét utalásához) Na ezt hagyd üresen. Ha kérsz majd a postán róla számlát, mert le tudod esetleg írni, akkor a számlázási adatokat is írd be, a tiedet, és jegyeztesd meg a rendszerrel, akkor többet nem kell beírnod.
Aztán jönnek a vevő adatai, jó esetben az, amit megadott a Vaterának, ha nem, akkor átírod. Akkor megvagy a bal oldallal, jön a jobb.
Felül beírsz mindent, ami a csomaggal kapcsolatos, vigyázz, ha több cuccot küldesz egy csomagban, akkor ne felejtsd el az árat módosítani.
Gondolom, a helyi postán adod fel, azt kikeresed, ahol szeretnéd, vagy ahova jársz. A vevő meg vagy elmegy érte a saját postájához (ez sokkal olcsóbb), vagy kiviteti házhoz.
Csak eleinte nehéz, aztán rutinná válik, kitartás.smile.gif
És itt a táblázat is:
http://www.vatera.hu/vaterafutar/#mpl
Ez nem utánvétes árakat tartalmaz. (Az alatta van kiegészítésként)
De én eleinte a biztonság kedvéért mindig ki szoktam tölteni az adatokat, amíg nem voltam benne biztos.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-03 18:56

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-05-03 18:41
Létrehozva: #4946

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-03 17:26) *
Áááá, semmiség, de tényleg. Csak leméred a magasságot, a szélességet és a hosszúságot. Plusz fél perc időráfordítás, de szerintem mindenképpen forgalomnövekedéssel jár. smile.gif

thank_you.gif Viszont csak az utánvétest találtam és már tépem a hajam mert nem találom a táblázatát a nem utánvétesnek:(

A hozzászólást -suzukimaruti- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-03 18:41

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-03 17:42
Létrehozva: #4947

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-03 17:40) *
Tetszett nagyon. smile.gif

Igazából nekem is. De az is igaz, hogy ezek a beidegződések nem véletlenül vannak az emberben.smile.gif Mármint az én kezdeti reakcióm.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-03 17:40
Létrehozva: #4948

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-02 21:26) *
Ültünk a gyerekkel a vízparton, jött egy gumicsónak....

Tetszett nagyon. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-03 17:26
Létrehozva: #4949

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti @ 2013-05-03 15:32) *
Szép napot mindenkinek! smile.gif

Én nézegettem ezt a futár dolgot, gondoltam beveszem postázásnak. A baj, hogy nem nagyon tiszta nekem a dolog sad.gif Nem elég a súly még valami méretek is kellenek?

Áááá, semmiség, de tényleg. Csak leméred a magasságot, a szélességet és a hosszúságot. Plusz fél perc időráfordítás, de szerintem mindenképpen forgalomnövekedéssel jár.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-05-03 15:32
Létrehozva: #4950

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép napot mindenkinek! smile.gif

Én nézegettem ezt a futár dolgot, gondoltam beveszem postázásnak. A baj, hogy nem nagyon tiszta nekem a dolog sad.gif Nem elég a súly még valami méretek is kellenek?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-03 12:26
Létrehozva: #4951

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Úúú, kedves Benz! smile.gif

Át kell írni a szállítási sablonoknál az áraimat. Minden maradna a régi, csak az ár változna. Megkérdezem, mert annyit vacakoltam vele, hogy nem akarom elrontani. Ebben az esetben betöltök egy sablont, és csak átírom a számokat? Tudom ezt menteni? Vagy új sablonokat kell csinálnom?
Ráér a válasszal, mert csak este állok neki. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2013-05-03 05:58
Létrehozva: #4952

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

Jól indult a reggelem:)

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/butor/sz...20puff%201%20ft

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-02 21:45
Létrehozva: #4953

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-02 21:44) *
A Karinthy idézetre gondolt, ugye? smile.gif

Gyakran eszembe jut.smile.gif
Minden benne van, amit tehetnénk és amit elrontunk a mai világban.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-02 21:47

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-02 21:44
Létrehozva: #4954

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-02 21:26) *
...
Szóval:
1. Ha az ember az előítéleteire hallgat, akkor nagyot koppanhat és még a feje is éghet.
2. A legjobb tanítás a példamutatás, ezt tudjuk, de ez egy élő példa volt.
3. Az ilyen férfi mellett lehet nő egy nő, de nagy a valószínűsége, hogy a nő nőisége erősíti a férfi férfiasságát és fordítva, tehát azt hiszem, hogy férfiaknak és nőknek egyaránt el kellene gondolkodni (mert mindkét nem képviselőivel szoktam beszélgetni), hogy sok mindent lehet hiányolni az ellenkező nemben, de egyik hiány nincs a másik nélkül. Ugyanígy egyik jellemző nem lehet meg az ellenpólus nélkül.

Már egy nap eltelt és még mindig gondolkodom a történteken, mert jó volt látni.smile.gif

Igen, néha csúnyán mellé lehet fogni smile.gif
De azért (sajnos) az előítéletek működnek az esetek túlnyomó részében...

A Karinthy idézetre gondolt, ugye? smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-02 21:26
Létrehozva: #4955

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-02 21:09) *
Mit látott?

Ültünk a gyerekkel a vízparton, jött egy gumicsónak. Benne egy pár, kisgyerekkel. A szülők bronzbarnák voltak, látszott, hogy egész télen a szoláriumban hevertek. Na meg a kisgyerek fehér volt, tehát, ha a szín eredeti lett volna a szülőkön, akkor a kisgyerek sem világított volna.smile.gif Persze megszólalt bennem az előítélet, mert bennem van egy olyan gondolat, hogyha valaki túl sokat szán a testére, mármint időt, akkor másra nem marad elegendő, és én nem bírnék rendszeresen feküdni a hátamon, vagy a hasamon azzal a céllal, hogy barnább legyek. Most olyan vagyok, mint egy mentőautó, nyár végén meg olyan leszek, mint egy kevésbé tiszta mentőautó. Ez van, ellenben tiszta vagyok és illatos, rendben van a frizurám, szóval nekem ez elég. Szóval nőtt bennem egy előítélet. Aztán a tag (művi kopasz amúgy, tehát +1 előítélet feltornyosodott bennem) felállt, mert megérkeztek a partra. Na ott majdnem hanyatt is estem, mert megláttam a hátát, ami tele volt tetkóval, de nagyon komolyan, itt már szívem szerint el is mentem volna arrébb, mert ha ezeket a külső jegyeket együtt látom, akkor én jobbnak látom távolabb elhelyezkedni. Viszont az már olyan ciki lett volna, szóval maradtunk, gondoltam csak nam szólnak be, hogy oda ültünk. De legalábbis reméltem. smile.gif Na és akkor a pasi kilépett a csónakból, megtartotta, és elkezdte kitapogatni a sziklákat a lábával. Esküszöm, az egyik billegett, szólt a csajnak, hogy ezzel majd vigyázzon, de meg is igazította neki. A követ, a vízben, hogy a felesége ne csússzon meg rajta. Mindezt olyan odafigyeléssel és gondosan csinálta, hogy eleinte az előítéleteim kezdtek el inogni, de amikor láttam, hogyan segíti ki a nőt a csónakból, akkor már erősen szégyelltem is magamat. Azt a gyengédséget. És ez nem udvariasság volt, hanem sokkal mélyebbről jött. Ebben minden benne volt.
Ráadásul, bár az én fiam udvarias, de van egy határa a figyelmességének, ez kortünet, de amikor elmentünk, lenyújtotta a kezét és felsegített a földről, mert őt is megfogta a látvány.
Szóval:
1. Ha az ember az előítéleteire hallgat, akkor nagyot koppanhat és még a feje is éghet.
2. A legjobb tanítás a példamutatás, ezt tudjuk, de ez egy élő példa volt.
3. Az ilyen férfi mellett lehet nő egy nő, de nagy a valószínűsége, hogy a nő nőisége erősíti a férfi férfiasságát és fordítva, tehát azt hiszem, hogy férfiaknak és nőknek egyaránt el kellene gondolkodni (mert mindkét nem képviselőivel szoktam beszélgetni), hogy sok mindent lehet hiányolni az ellenkező nemben, de egyik hiány nincs a másik nélkül. Ugyanígy egyik jellemző nem lehet meg az ellenpólus nélkül.

Már egy nap eltelt és még mindig gondolkodom a történteken, mert jó volt látni.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-02 21:09) *
Hűűű, ha én tudnék csak úgy citromlevet csinálni, akkor nem kellene citromot venni idea1.gif

Citrom az kell hozzá.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-02 21:09
Létrehozva: #4956

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-02 21:05) *
Kikapcsoltam a routert és végül sikerült. Köszönöm. thank_you.gif Annyira gáz, mikor az ember tehetetlen. Nem vagyok idegbajos típus, de a tehetetlenségtől szét tudnék robbanni. sad1.gif
Szóval olyan szépet láttam tegnap.smile.gif Elmondom, mert többszörös tanulság szinte bárkinek, de előtte még csinálok egy citromlevet.smile.gif

Mit látott?
Hűűű, ha én tudnék csak úgy citromlevet csinálni, akkor nem kellene citromot venni idea1.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-02 21:05
Létrehozva: #4957

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-02 20:59) *
Ez egy vezetéknélküli telefon? Ha igen, akkor az áramtalanítás miatt vlsz elfelejtette a bázisállomás a kézibeszélőt. Újra össze kellene hangolni őket.

Kikapcsoltam a routert és végül sikerült. Köszönöm. thank_you.gif Annyira gáz, mikor az ember tehetetlen. Nem vagyok idegbajos típus, de a tehetetlenségtől szét tudnék robbanni. sad1.gif
Szóval olyan szépet láttam tegnap.smile.gif Elmondom, mert többszörös tanulság szinte bárkinek, de előtte még csinálok egy citromlevet.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-02 20:59
Létrehozva: #4958

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-02 20:52) *
Mármint, hogy kikapcsolni és vissza? Az megvolt.sad.gif
Az a baj, hogy csak akkor tudom birizgálni, ha valaki a vonalban van. Most képzelje el vizuálisan, a bal fülemen a mobil, a jobbon a hálózati, amit néha-néha nyomkodok, közben idegbajos módon: Anyu! Most sem hallod? ... És most?
Vááá, pedig már tegnap óta el akarok itt mesélni valamit, de nincs rá időm. És akkor az ökör telefonnal... áhh.. Köszönöm, utánaolvasok.smile.gif

Ez egy vezetéknélküli telefon? Ha igen, akkor az áramtalanítás miatt vlsz elfelejtette a bázisállomás a kézibeszélőt. Újra össze kellene hangolni őket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-02 20:58
Létrehozva: #4959

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-02 20:07) *
Hallgass a nőkre, mindig igazuk van. Most képzeld, ha elballagsz a fogyasztóvédelemhez. Szerintem a postán is van vásárlók könyve. Többre mész, ha oda írsz.smile.gif

Ja, ha elmegy a postára akkor már elhozhatja a csetrest is! mosking.gif
Vagy a Fogyasztóvédelem közelebb van Vidaeff?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-02 20:52
Létrehozva: #4960

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-02 20:48) *
Ha akkus készülék, akkor próbálja meg újraindítani.
A hibajelenségnek próbáljon utánaolvasni a neten. Többször gondoltam már én is azt, hogy valami egyedi, megmagyarázhatatlan dolgot tapasztaltam. Ilyen márpedig nincs, mindig vannak sorstársak és így meglesz a megoldás is smile.gif

Mármint, hogy kikapcsolni és vissza? Az megvolt.sad.gif
Az a baj, hogy csak akkor tudom birizgálni, ha valaki a vonalban van. Most képzelje el vizuálisan, a bal fülemen a mobil, a jobbon a hálózati, amit néha-néha nyomkodok, közben idegbajos módon: Anyu! Most sem hallod? ... És most?
Vááá, pedig már tegnap óta el akarok itt mesélni valamit, de nincs rá időm. És akkor az ökör telefonnal... áhh.. Köszönöm, utánaolvasok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1549 Oldal V  « < 246 247 248 249 250 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-30 23:55