IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1634 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
zejopy
hozzászólás 2017-04-01 19:13
Létrehozva: #61

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-31 22:09) *
Megkérdezem majd az IT-s kollégákat, hogy mi az álláspontjuk. Annak idején asszem nekik volt kifogásuk a képek ellen.

Ez évekkel ezelőtt volt. Érveljen a rohanó világgal, a felszabadult szellemiséggel, a trenddel, a szabadságjogokkal, az új szelekkel. Mondja el, hogy nem szabad elavultnak lenni, és általában csak úgy mellesleg az összes érvet sorakoztassa fel, amit akkor hallott, amikor lecserélték a régi logót. animal0018.gif bird1.gif icon_pirat_vat.gif

* * * * *
Jaj, de hurrá... blink.gif

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2017-04-01 22:13

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-31 22:09
Létrehozva: #62

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-31 07:04) *
Igazán nincs mit.smile.gif
Na igen, én pont arra gondoltam, hogy Ön visszacsinálná ezt a lehetőséget. rolleyes.gif A gyorsszerkesztés hiányát meg majd elviseljük valahogy, úgysem tehetünk mást. Még jó, hogy a teljes működik.

Megkérdezem majd az IT-s kollégákat, hogy mi az álláspontjuk. Annak idején asszem nekik volt kifogásuk a képek ellen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-31 07:04
Létrehozva: #63

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-03-30 20:41) *
Hijjnye a mindenit! jawdropsmilie.gif Nagyon szépen köszönöm a gyorstalpalót és a fáradozásod! Le vagyok kötelezve smile.gif icon_respekt.gif

Igazán nincs mit.smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-30 22:10) *
Kedves zejopy!

A fórummotor tudja, de le van tiltva a funkció. A gyorsszerkesztés egyelőre sajnos így marad, reménytelenül hátul van a probléma a fontossági sorrendben sad.gif

Na igen, én pont arra gondoltam, hogy Ön visszacsinálná ezt a lehetőséget. rolleyes.gif A gyorsszerkesztés hiányát meg majd elviseljük valahogy, úgysem tehetünk mást. Még jó, hogy a teljes működik.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-30 22:10
Létrehozva: #64

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-30 20:15) *
Kedves Benz! A kephost megkukult. Minden képre azt írta ki, hogy túl nagy.
.com változatban nem találtam, .hu változatban meg valami baja van. Maradt a kepfeltoltes.eu. Itt a fórumon csak úgy nem lehet képet feltölteni? Tudom, hogy most nem lehet, de nincs is rá mód, hogy ez a jövőben módosuljon? Bár megoldjuk így is, ha nagy ritkán kell, szóval nem szeretném feleslegesen terhelni. Ja, és ha már az Ön terheléséről beszélünk... szóval a szerkesztés még mindig csak teljes módban működik, a gyorsnál maradtak a szimbólumok.smile.gif

Kedves zejopy!

A fórummotor tudja, de le van tiltva a funkció. A gyorsszerkesztés egyelőre sajnos így marad, reménytelenül hátul van a probléma a fontossági sorrendben sad.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-03-30 20:41
Létrehozva: #65

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-30 20:15) *
Megvannak. A szóközt szedd ki a linkből, akkor fog működni.
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=3661.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=3812.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=7633.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=6174.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=4785.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=8666.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=3997.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=6928.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=7029.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=94510.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=69111.jpg

.com változatban nem találtam, .hu változatban meg valami baja van. Maradt a kepfeltoltes.eu. Itt a fórumon csak úgy nem lehet képet feltölteni? Tudom, hogy most nem lehet, de nincs is rá mód, hogy ez a jövőben módosuljon? Bár megoldjuk így is, ha nagy ritkán kell, szóval nem szeretném feleslegesen terhelni. Ja, és ha már az Ön terheléséről beszélünk... szóval a szerkesztés még mindig csak teljes módban működik, a gyorsnál maradtak a szimbólumok.smile.gif

Hijjnye a mindenit! jawdropsmilie.gif Nagyon szépen köszönöm a gyorstalpalót és a fáradozásod! Le vagyok kötelezve smile.gif icon_respekt.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-30 20:15
Létrehozva: #66

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-30 13:25) *
Szívesen.smile.gif Attól még, hogy neked szívesség tőlem, még nincs jogom napokig ülni rajta. Azért mondtam, hogy szólj, mert ez időben szinte semmi, csak a hazaút alatt végigmegyek, hogy mit kell még csinálnom, és mire mindent elvégzek, kimegy a fejemből. Kicsit sűrűbb az életem az ideálisnál, de ez néha így van.smile.gif

Megvannak. A szóközt szedd ki a linkből, akkor fog működni.
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=3661.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=3812.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=7633.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=6174.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=4785.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=8666.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=3997.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=6928.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=7029.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=94510.jpg
h ttp://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=69111.jpg

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-03-30 20:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-30 04:19
Létrehozva: #67

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-29 22:47) *
kephost.com smile.gif

thank_you.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-29 22:55) *
Békesség smile.gif

yes3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-29 22:47
Létrehozva: #68

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-29 07:40) *
Oké, akkor megvárom míg jön, igazából már nem fontos, mert a vevő rugalmas volt és a 39-es is jó neki.

Nem emlékszem, kérem segítsen Ön, vagy svejku. Melyik képfeltöltőt engedélyezte, amikor kipurcant a régi? Mert elfelejtettem és most a képhostra töltöttem fel, hirtelen ezt találtam. Ezt előre köszönöm, esküszöm, többet nem fogom megkérdezni, beteszem könyvjelzőbe. thank_you.gif

kephost.com smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-29 07:40
Létrehozva: #69

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-28 22:20) *
Ennek sajnos csak a kolléga tud utánanézni, ő áll közvetlen kapcsolatban a futárcégekkel.

Oké, akkor megvárom míg jön, igazából már nem fontos, mert a vevő rugalmas volt és a 39-es is jó neki.

Nem emlékszem, kérem segítsen Ön, vagy svejku. Melyik képfeltöltőt engedélyezte, amikor kipurcant a régi? Mert elfelejtettem és most a képhostra töltöttem fel, hirtelen ezt találtam. Ezt előre köszönöm, esküszöm, többet nem fogom megkérdezni, beteszem könyvjelzőbe. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-28 22:20
Létrehozva: #70

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-28 06:58) *
A szomszédban (MPL) ugyan VateraModnak tettem fel a kérdést, mert úgy tűnt, az az ő területe, de ha esetleg Ön tud a témában valamit, nem bánom ha válaszol, mert kellene majd postáznom. thank_you.gif

Ennek sajnos csak a kolléga tud utánanézni, ő áll közvetlen kapcsolatban a futárcégekkel.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-28 06:58
Létrehozva: #71

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-27 22:08) *
Egyetértünk, sajnos egyre gyakoribbak a giccses és zavaros formatervek sad3.gif

Mint mindenben.smile.gif Mármint mindenben gyakoribbak, mert azért mindenben nem értünk egyet.smile.gif
A szomszédban (MPL) ugyan VateraModnak tettem fel a kérdést, mert úgy tűnt, az az ő területe, de ha esetleg Ön tud a témában valamit, nem bánom ha válaszol, mert kellene majd postáznom. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-27 22:08
Létrehozva: #72

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-27 10:39) *
Különben más gondom is van. A mostani autók egy része olyan, mintha egy rosszul elkészített sci-fiből érkezett volna az utakra. Túl dizájnosak. Én valami normális, lekerekített, sallangmentes járművet szeretnék.

Egyetértünk, sajnos egyre gyakoribbak a giccses és zavaros formatervek sad3.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-27 10:39
Létrehozva: #73

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-27 08:46) *
good2.gif

Különben más gondom is van. A mostani autók egy része olyan, mintha egy rosszul elkészített sci-fiből érkezett volna az utakra. Túl dizájnosak. Én valami normális, lekerekített, sallangmentes járművet szeretnék.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-27 08:46
Létrehozva: #74

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-27 07:39) *
Aztán majd persze elmesélem.smile.gif

good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-25 08:23
Létrehozva: #75

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-24 22:33) *
Eleve ezek az utángyártott javítóelemek nem olyan minőségűek, mint a gyári. Sem anyagra, sem pontosságra. Ha viszonylag jót akar, akkor Klokkerholm küszöböt vegyen. Az sem gyári, de utángyártottban a legjobb.

Ha egy autó elkezd rohadni, azt ésszerű ráfordítással nem nagyon lehet tartósan megállítani. Meg lehet persze oldani, de azt a pénzt csak nagy értékű járművekre éri meg kifizetni. Napi használatos, kis értékű autóknál a szaki felheftöli a lemezt ponthegesztésekkel, kigitteli és lefesti. Aztán másnap a rozsda elkezdi a belül általában kezeletlen lemezt és a hegesztéseket rágcsálni. Jó esetben kibír 3 évet, de akár már egy év múlva is újra látható lesz a korrózió. Ez van, ez egy ilyen műfaj.

Sajnos sokasodnak a jelek, hogy autót kellene váltanom. Nem szeretnék. Mert szeretem. Őt. Az összes gyengeségével együtt. Ami racionálisan gondolkodva persze nem normális dolog, mert igazából nem képvisel olyan jellegű értéket, mint mondjuk az Öné. És mégis. Na és szempont, hogy ilyen picike legyen, de mondjuk azért egy erősebb motor nem ártana. Szóval gondolkodhatok. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-24 23:33
Létrehozva: #76

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-24 04:44) *
Miért? Mert a többi része is korrodálódik?

Eleve ezek az utángyártott javítóelemek nem olyan minőségűek, mint a gyári. Sem anyagra, sem pontosságra. Ha viszonylag jót akar, akkor Klokkerholm küszöböt vegyen. Az sem gyári, de utángyártottban a legjobb.

Ha egy autó elkezd rohadni, azt ésszerű ráfordítással nem nagyon lehet tartósan megállítani. Meg lehet persze oldani, de azt a pénzt csak nagy értékű járművekre éri meg kifizetni. Napi használatos, kis értékű autóknál a szaki felheftöli a lemezt ponthegesztésekkel, kigitteli és lefesti. Aztán másnap a rozsda elkezdi a belül általában kezeletlen lemezt és a hegesztéseket rágcsálni. Jó esetben kibír 3 évet, de akár már egy év múlva is újra látható lesz a korrózió. Ez van, ez egy ilyen műfaj.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-24 05:44
Létrehozva: #77

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-23 21:37) *
Elvi síkon pozitívan fogadtuk a javaslatot, de a gyakorlati megvalósításról egyelőre nincs információm smile.gif

Ez már fél siker. Köszönöm! smile.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-23 21:37) *
Ez csak egy darab utángyártott lemez, ezeknek ennyi az ára smile.gif Majd a munkadíj lesz húzós (lakatolás, festés) és akkor is csak pár év haladékot nyerhet.

Miért? Mert a többi része is korrodálódik?

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-03-23 21:39) *
Hú hát igazán rendes vagy! thank_you.gif Úgysem felejted el, Vatera ügyekben mindig topon vagy biggrin.gif
A csikvándi búcsúban iszok egyet az egészségedre augusztusban! food.gif
Előre is nagyon köszönöm!

Mégis elmaradt. Holnap...

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-23 21:47) *
Valóban leírta. Az ügyfélszolgálat pedig azt válaszolta, hogy külföldi felhasználó csak akkor lehet TJF, ha a lakcímét is ellenőriztük.
De egy régebben, más néven kizárt felhasználó esetén ennek nincs jelentősége.

smile_275.gif Ez az, amikor nem elég, hogy lehet narancs, addig fickándozik, amíg ...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-03-23 22:39
Létrehozva: #78

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-23 15:38) *
Ezen van jelzés, a testvére smile.gif
http://antik.vatera.hu/porcelan/disztanyer...2457186947.html
A megvásárolt majdnem ugyanaz. És Zsolnaynak is vettem. Általában nincs pecsét rajta akkor, ha van egy pici, sokszor alig észrevehető hiba a porcelánon. Ez lehet egy fekete pötty, ami a festék nem tökéletes elkeveredése miatt van. Ezért ezek sosem annyira értékesek. Az alapmázasok is így kerülnek ki a gyárból, mert már nem is festenek rá. Maga a porcelán attól még Zsolnay minőség, de a festés nem lenne így már tökéletes, ezért inkább nem foglalkoznak vele. Ezért ennyire híres a Zsolnay (és persze a többi) porcelán.
A pecsétek színének nincs jelentősége, én legalábbis így tudom. A lényeg a pecsét formája, mert egy korszakban egy típusú pecsétet használtak. De ez sem 100%, mert láttam viszonylag fiatal porcelánt körpecséttel.
A Zsolnay most nem nagyon hiszem, hogy bármire válaszol, annyira összevissza van. Azt sem tudom, hogy most a Zsolnay maradt-e az eredeti Zsolnay, vagy az új cég-e az, ami az eredeti Zsolnay porcelánt viszi, csak a neve új.
Én régen a Herendi ÜSZ-át kerestem meg egy készlet beazonosítása miatt, ők visszaírtak, nagyon kedvesek voltak.
Este ha hazamegyek, csomagot csinálok és ékszert, de ha nem felejtem el, lefényképezem a Zsolnay könyvben a pecsétes oldalt. Ha nem teszem meg, nyugodtan szólj rám, holnap vidéken leszek, de utána csak lesz valamikor pár percem erre.smile.gif

Hú hát igazán rendes vagy! thank_you.gif Úgysem felejted el, Vatera ügyekben mindig topon vagy biggrin.gif
A csikvándi búcsúban iszok egyet az egészségedre augusztusban! food.gif
Előre is nagyon köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-23 22:37
Létrehozva: #79

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-23 08:24) *
Az ásványokkal kapcsolatos valódiság megjelölésre vonatkozó kérésemről született valamilyen döntés? Köszönöm! smile.gif

Elvi síkon pozitívan fogadtuk a javaslatot, de a gyakorlati megvalósításról egyelőre nincs információm smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-23 07:52) *
Kérdésem van főleg azokhoz, akik autós dolgokban járatosabbak, mint én. Küszöböt kell vennem.
Ez jó lehet?
Nem túl olcsó? Azt hittem, drágább. Vagy ez ennyibe kerül reálisan és majd a karosszériás fog megfejni? Vagy hagyjam az autószerelőmre a küszöb beszerzését? Tanácstalannak érzem magamat. confused.gif

Ez csak egy darab utángyártott lemez, ezeknek ennyi az ára smile.gif Majd a munkadíj lesz húzós (lakatolás, festés) és akkor is csak pár év haladékot nyerhet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-23 21:21
Létrehozva: #80

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2017-03-23 19:23) *
Üdv!
Azt nem tudom, hogy jó lehet vagy nem de a sokéves tapasztalatom, hogy egy normális szerelőnek, karosszériásnak ( úristen! van még ilyen? confused.gif ) megvan a kapcsolata, hogy olcsón szerezze be az alkatrészeket. Az a dolgok másik oldala, hogy ezt átengedi vagy nem. Nekem bármi gondom van akkor csak odaviszem a járgányt, elmondom mit tapasztaltam és amikor kész van házhoz hozzák a kocsit. Igaz már vagy 23 éve csak ő javítja, vizsgáztatja az autóim. Most már a fia viszi a műhelyt de őt is gyerekkora óta ismerem.Szóval okosat nem nagyon lehet mondani így egyszerűen.

Köszönöm! thank_you.gif Társalogtam az exférjemmel. Megkérdeztem, hogy az utcájában lakó karosszériás milyen. Azt mondta, drága, de beszél vele. A saját autószerelőm azt mondta, nem tud most egy épkézláb karosszériást javasolni. Ha ő rendeli a cuccot, nem fogok erősködni a beszerzésen. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1634 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-05-28 12:30