IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1605 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vészkijárat, Kötetlen csevegés mindenkinek
vidaeff
hozzászólás 2015-07-28 11:30
Létrehozva: #61

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-28 09:25) *
Nem is értem, miért nem hagynak a saját tempómban. dontknow.gif

Ne hagy magad! smile.gif
IDÉZET(zejopy @ 2015-07-28 09:25) *
Ha bent vagyok, akkor már jó, meg ott kell is úszni, mert hamar mély. Na abban a vízben elkelne a merülőforraló. mosking.gif

Csak óvatosan! smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-28 09:25
Létrehozva: #62

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2015-07-28 08:19) *
Kapcsold be a medence fűtést. mosking.gif Úgy is hideg? smile.gif

Egy természetes tóban? biggrin.gif Jövő héten megint megyek a szüleimhez és amikor ott vagyok, mindig elmegyek fürödni is. Fél óra kell nagyjából, mire tényleg elmerülök.biggrin.gif Mindenki idegbajt kap tőlem és biztatnak, hogy menjek már, de ettől csak ideges leszek, nem fázom kevésbé. Nem is értem, miért nem hagynak a saját tempómban. dontknow.gif Ha bent vagyok, akkor már jó, meg ott kell is úszni, mert hamar mély. Na abban a vízben elkelne a merülőforraló. mosking.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-07-28 08:19
Létrehozva: #63

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-27 19:37) *
...
Viszont nem úszom reggel, mert hideg a víz, ellenben kiválóan zuhanyozom forró vízben. smile.gif

Kapcsold be a medence fűtést. mosking.gif Úgy is hideg? smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-27 19:37
Létrehozva: #64

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-20 16:11) *
Ááá, nem érdemes mosking.gif
Hogyan tud ilyen korán felkelni és ráadásul fórumozni? Azonnal meghalnék, ebben egészen biztos vagyok animal0026.gif

Indulás előtt még szerettem volna benézni. smile.gif A hajnali kelésnek én sem örültem.mosking.gif
Különben jobb lenne, ha meghatódhatnék mégis. Az olyan jó volt mindig. friends.gif
(Megnéztem, mikor írtam a postot. Akkor már 3/4 órája biztosan fent voltam. Szóval nem jöttem korán, legalábbis az ébredéshez viszonyítva. És ez különben sem halálos, arra mindig nagyon vigyázok, hogy csak olyat csináljak, ami jó nekem.smile.gif)

IDÉZET(lacus48 @ 2015-07-20 21:00) *
Ááá, ez az után volt hogy megivott egy kávét, felkeltette a kakasokat. Lehet hogy úszott is előtte? Utána ült le fórumozni.
biggrin.gif biggrin.gif

Egy kávé nem kave.gif A második előtt be sem nézek, mert ébredéskor vészesen alacsony az IQ-m. Ha kialudtam magamat, akkor kábé három, néha négy, ha viszont kevés idő jutott alvásra, akkor csak pavlovi reflexekre vagyok képes, talán kettő, esetleg kettő és fél.biggrin.gif
Viszont nem úszom reggel, mert hideg a víz, ellenben kiválóan zuhanyozom forró vízben.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-07-27 19:38

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2015-07-21 15:13
Létrehozva: #65

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

Vatera-elaódió NPS +" nevű kérdőívet,
Kitöltöttem, én értem ! Diót nem adok el, mást szeretnék.
Üdv. ezen a meleg napon.

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2015-07-20 21:00
Létrehozva: #66

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-20 16:11) *
Hogyan tud ilyen korán felkelni és ráadásul fórumozni? Azonnal meghalnék, ebben egészen biztos vagyok animal0026.gif

Ááá, ez az után volt hogy megivott egy kávét, felkeltette a kakasokat. Lehet hogy úszott is előtte? Utána ült le fórumozni.
biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-07-20 16:11
Létrehozva: #67

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-20 04:23) *
Kár, éppen kezdtem meghatódni.smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-20 04:23
Létrehozva: #68

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-19 21:57) *
Nem, csak működik a rendszer smile.gif

Kár, éppen kezdtem meghatódni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-07-19 21:57
Létrehozva: #69

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-19 19:15) *
Igen, tudom.
Ön intézte? smile.gif

Nem, csak működik a rendszer smile.gif

IDÉZET(NetbookTabletAkcio @ 2015-07-19 07:52) *
Sajnálom, biztos az én készülékemben a hiba. Vagy talán Ön nem tud elképzelni olyan szituációt, amiben egyes felhasználóknak olyan előírásoknak kell megfelelniük, amik másokra nem vonatkoznak. Én viszont a saját bőrömön tapasztalom.

Uff, én beszéltem, és itt szeretném le is zárni a témát.

Továbbra is nagyon titokzatos, konkrétumok híján megfoghatatlan, de nyilván ez nem véletlen.
A következő ilyen célozgatásért kénytelen leszek korlátozni a fórumra írási jogát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-19 19:15
Létrehozva: #70

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-18 21:41) *
Kedves zejopy!

Az összes negatív értékelés proaktív felülvizsgálatára sajnos nincs lehetőség.
Mindenkitől elvárható, hogy a saját ügyében megtegye legalább az első lépéseket, hogy aztán segíteni tudjunk rajta.

Igen, tudom.

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-07-19 18:42) *
...Közben inaktív lettem, de az ügyfelszolgálat törölte ...

Ön intézte? smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-07-19 19:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NetbookTabletAkc...
hozzászólás 2015-07-19 07:52
Létrehozva: #71

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-04-14 06:40
Azonosító: 2 167 013

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-18 21:41) *
Tisztelt NetbookTabletAkcio!

A hozzászólása sajnos értelmezhetetlen.

Sajnálom, biztos az én készülékemben a hiba. Vagy talán Ön nem tud elképzelni olyan szituációt, amiben egyes felhasználóknak olyan előírásoknak kell megfelelniük, amik másokra nem vonatkoznak. Én viszont a saját bőrömön tapasztalom.

Uff, én beszéltem, és itt szeretném le is zárni a témát.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-07-18 21:41
Létrehozva: #72

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-18 19:26) *
Kedves Benz! smile.gif

Először leszegtem a szarvaimat (kos vagyok, szarvas jegy, jobb ha vigyáz velem egyébként smile.gif), de aztán átgondoltam. Talán az Ön látásmódja helyes. Mert talán úgy van az, ha valakinek tényleg fontos a fiókja, akkor minden követ megmozgat. Mindenfelé nézelődik. Ezt mondja az eszem, miközben azt is gondolom, szintén az eszemmel és a szociális érzékenységemmel, hogy a kevésbé talpraesett emberekkel sem szabadna, hogy megtörténjen olyasmi, amiben benne van a kérdőjel. (Ebben az esetben ez a felhasználó nem biztos, hogy végig fogja járni az utat, pedig lehet, hogy a negatívját egyébként normál esetben törölnék.)
És persze megint annál a témánál vagyunk, amelyben nem lehet egyértelműen igazságot tenni, mert Ön nem mondhatja, hogy nincs igazam, de én sem mondhatom, hogy Önnek nincs.

Kedves zejopy!

Az összes negatív értékelés proaktív felülvizsgálatára sajnos nincs lehetőség.
Mindenkitől elvárható, hogy a saját ügyében megtegye legalább az első lépéseket, hogy aztán segíteni tudjunk rajta.

IDÉZET(NetbookTabletAkcio @ 2015-07-18 15:28) *
Kedves VateraBenz! És mi történik akkor, ha az ember fia / lánya tájékozódik ugyan, de olyan tájékoztatást kap, amit nem tart méltányosnak?

(Nem, nem fogok a fórumon panaszkodni, anno leboxoltam a kapcsolatfelvétellel a saját gondom-bajomat, de most ismét időszerűvé vált a dolog egy aspektusa és ezért érdeklődöm.) És már hallom is a választ lelki füleim előtt: nem kötelező a Vaterán hirdetni. smile.gif

Röviden: felfüggesztettek a regisztrált nevemen, ami nem volt teljesen szabályos (minden más igen!), új néven kezdhettem csak újra, (idáig teljesen korrekt) és úgy, ha számomra előnytelen feltételeket is vállalok (amiért felhúztam ugyan a szemöldökömet, de elfogadtam). A feltételekről telefonon (!) kaptam instrukciókat, írásba nem adták, és most az egyik feltételt feszegetném, mert ellehetetleníti egyes akcióim Vaterán történő meghirdetését. A Kapcsolatra már írtam ezzel kapcsolatban, epedve várom a választ. smile.gif

Tisztelt NetbookTabletAkcio!

A hozzászólása sajnos értelmezhetetlen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-18 20:38
Létrehozva: #73

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NetbookTabletAkcio @ 2015-07-18 20:02) *
Hát, ezzel a témával kapcsolatban segítségestől, szociális érzékenységestől, az igazság vékony határaival együtt órákat tudnék mesélni.

Sok embernek nem fontos, mert azt gondolja, majd csinál egy másikat oszt' kész.
Sok ember nem is érti, minek lehetne, kellene utánanéznie. (És Te az a fajta vagy, aki odaállnál mellé és megpróbálnád kézen fogni, elmagyarázni, mit hogy tegyen, akkor is, ha köszönetképpen szembefordul veled.)
Sok embernek fontos ugyan, de dolgozik a személyes sértettség, a félreértelmezett szégyen, vagy bármi más, és nem tesz semmit. Vagy tesz, de nem pont azt, amivel sikert érhetne el, hanem épp az ellenkezőjét: maga ellen dolgozik.
Sok ember egyszerűen csak bele... khm.. törődik.
Sok ember utánanéz, de túl macerásnak tartja, ezért hagyja az egészet a fenébe, akkor is, ha igaza lenne némi utánajárás után.
Sok ember utánanéz, elkezdi felgöngyölíteni, belefárad, feladja.
És vannak olyanok is, akik logikusan, higgadtan át tudják tekinteni a lehetőségeket, és elég kitartóak is, hogy végigcsinálják. Tapasztalataim szerint ők vannak a legkevesebben...

Teljesen jó, hogy beleszóltál és tökéletesen látod a problémát, sőt, talán nem is hagytál ki semmit. És igen, én odaállnék, bár nem egyszer fordultak már velem szembe, de szerencsés alkatom van. Haragudni alapból nem tudok (sokak szerint jaj de jó nekem, én persze másként látom, mert ennek megvannak a hátrányai), ráadásul minden embert másnak látok, mint az előzőt, mert tényleg más mindenki, tehát ha valaki valamilyen volt, jó esély van arra, hogy egy másvalaki másmilyen lesz. Na és van bennem egy késztetés, ami mindig van.

IDÉZET(NetbookTabletAkcio @ 2015-07-18 20:02) *
... és mondhatjuk, hogy nem volt elég fontos nekik. Mondhatjuk, hogy nem ide való, aki nem képes kiállni magáért. És mondhatjuk, hogy az elesettebbek több támogatásra szorulnak az átlagnál. És mindig igazunk lesz. Csak a végeredmény nem lesz ugyanaz...

Nem, és amúgy Benz is látja ezt egyébként, és én is látom, hogy egy bizonyos létszám fölött egyszerűen lehetetlen ezt kiküszöbölni. De attól még azt érzem és gondolom, amit, és minden alkalommal felmerülnek ezek a kérdések bennem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NetbookTabletAkc...
hozzászólás 2015-07-18 20:02
Létrehozva: #74

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-18 19:26) *
Kedves Benz! smile.gif

Először leszegtem a szarvaimat (kos vagyok, szarvas jegy, jobb ha vigyáz velem egyébként smile.gif), de aztán átgondoltam. Talán az Ön látásmódja helyes. Mert talán úgy van az, ha valakinek tényleg fontos a fiókja, akkor minden követ megmozgat. Mindenfelé nézelődik. Ezt mondja az eszem, miközben azt is gondolom, szintén az eszemmel és a szociális érzékenységemmel, hogy a kevésbé talpraesett emberekkel sem szabadna, hogy megtörténjen olyasmi, amiben benne van a kérdőjel. (Ebben az esetben ez a felhasználó nem biztos, hogy végig fogja járni az utat, pedig lehet, hogy a negatívját egyébként normál esetben törölnék.)
És persze megint annál a témánál vagyunk, amelyben nem lehet egyértelműen igazságot tenni, mert Ön nem mondhatja, hogy nincs igazam, de én sem mondhatom, hogy Önnek nincs.

Hát, ezzel a témával kapcsolatban segítségestől, szociális érzékenységestől, az igazság vékony határaival együtt órákat tudnék mesélni.

Sok embernek nem fontos, mert azt gondolja, majd csinál egy másikat oszt' kész.
Sok ember nem is érti, minek lehetne, kellene utánanéznie. (És Te az a fajta vagy, aki odaállnál mellé és megpróbálnád kézen fogni, elmagyarázni, mit hogy tegyen, akkor is, ha köszönetképpen szembefordul veled.)
Sok embernek fontos ugyan, de dolgozik a személyes sértettség, a félreértelmezett szégyen, vagy bármi más, és nem tesz semmit. Vagy tesz, de nem pont azt, amivel sikert érhetne el, hanem épp az ellenkezőjét: maga ellen dolgozik.
Sok ember egyszerűen csak bele... khm.. törődik.
Sok ember utánanéz, de túl macerásnak tartja, ezért hagyja az egészet a fenébe, akkor is, ha igaza lenne némi utánajárás után.
Sok ember utánanéz, elkezdi felgöngyölíteni, belefárad, feladja.
És vannak olyanok is, akik logikusan, higgadtan át tudják tekinteni a lehetőségeket, és elég kitartóak is, hogy végigcsinálják. Tapasztalataim szerint ők vannak a legkevesebben...

... és mondhatjuk, hogy nem volt elég fontos nekik. Mondhatjuk, hogy nem ide való, aki nem képes kiállni magáért. És mondhatjuk, hogy az elesettebbek több támogatásra szorulnak az átlagnál. És mindig igazunk lesz. Csak a végeredmény nem lesz ugyanaz...

Na jó, mára nem filozofálok tovább. Úgy látszik, megártott a meleg... (és ezúton is bocsi, hogy beleszóltam, nem nekem volt címezve.)

A hozzászólást -NetbookTabletAkcio- szerkesztette a következő időpontban: 2015-07-18 20:02

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-18 19:26
Létrehozva: #75

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-18 08:14) *
Ők - ha szükségét érzik - tudnak tájékozódni a Kapcsolatfelvételen át a lehetőségekről smile.gif

Kedves Benz! smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NetbookTabletAkc...
hozzászólás 2015-07-18 15:28
Létrehozva: #76

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-18 08:14) *
Ők - ha szükségét érzik - tudnak tájékozódni a Kapcsolatfelvételen át a lehetőségekről smile.gif

Kedves VateraBenz! És mi történik akkor, ha az ember fia / lánya tájékozódik ugyan, de olyan tájékoztatást kap, amit nem tart méltányosnak?

(Nem, nem fogok a fórumon panaszkodni, anno leboxoltam a kapcsolatfelvétellel a saját gondom-bajomat, de most ismét időszerűvé vált a dolog egy aspektusa és ezért érdeklődöm.) És már hallom is a választ lelki füleim előtt: nem kötelező a Vaterán hirdetni. smile.gif

Röviden: felfüggesztettek a regisztrált nevemen, ami nem volt teljesen szabályos (minden más igen!), új néven kezdhettem csak újra, (idáig teljesen korrekt) és úgy, ha számomra előnytelen feltételeket is vállalok (amiért felhúztam ugyan a szemöldökömet, de elfogadtam). A feltételekről telefonon (!) kaptam instrukciókat, írásba nem adták, és most az egyik feltételt feszegetném, mert ellehetetleníti egyes akcióim Vaterán történő meghirdetését. A Kapcsolatra már írtam ezzel kapcsolatban, epedve várom a választ. smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-07-18 08:14
Létrehozva: #77

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-17 22:55) *
Mert mi lesz a tájékozatlanokkal?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-17 22:55
Létrehozva: #78

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-07-17 22:31) *
Kedves zejopy!

Természetesen, ez napi gyakorlat smile.gif
Örömmel fogadjuk és segítjük, ha valaki hajlandó rendezni a problémás adásvételeit.
A bosszúnegatívok törlését is lehet kérni ilyen esetben is és ha jogos a kifogás, akkor az aktiválásnak sincs akadálya.

Ááá, ennél sokkal kimerítőbb választ szerettem volna kapni, és ezt Ön is tudja.smile.gif

Mert mi lesz a tájékozatlanokkal?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-07-17 22:31
Létrehozva: #79

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-17 20:56) *
...
A kérdésem az, hogy abban az esetben, ha a felhasználó felveszi a kapcsolatot az ÜSZ-tal és sikerül töröltetnie a negatívot, újra aktívvá válhat-e.
...

Kedves zejopy!

Természetesen, ez napi gyakorlat smile.gif
Örömmel fogadjuk és segítjük, ha valaki hajlandó rendezni a problémás adásvételeit.
A bosszúnegatívok törlését is lehet kérni ilyen esetben is és ha jogos a kifogás, akkor az aktiválásnak sincs akadálya.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-17 20:56
Létrehozva: #80

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Volt ez:
IDÉZET(Schibo_a @ 2015-07-16 09:46) *
...
Most eladóként kaptam negatív értékelést. ...

És persze bekövetkezett:
IDÉZET(zejopy @ 2015-07-16 12:28) *
... inaktiválják a fiókodat, mert elérted, sőt elhagytad a 20% negatív arányt.

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1134489

A kérdésem az, hogy abban az esetben, ha a felhasználó felveszi a kapcsolatot az ÜSZ-tal és sikerül töröltetnie a negatívot, újra aktívvá válhat-e.
Amúgy az értékelés szöveges részében egyértelműen olvasható, hogy bosszúnegatívról van szó. Lehet amúgy, hogy nem minden úgy történt pontosan, ahogy az illető leírta, mert ilyen esetekben az ember óhatatlanul a saját működését rózsaszínű, míg a másik emberét fekete szemüvegen át látja. De a bosszúnegatív akkor is csak az, ami.
Kissé zavar a dologban még, hogy ez egy tapasztalatlan, tájékozatlan felhasználó, és lehet, hogy nem is tudja, hogy ebben a státuszában is felkereshetné az ÜSZ-ot. És persze azt is tudjuk, hogy a szabályok nem engedik neki ezentúl a Vaterán való árusítást. Azt gondolom, hogy egy bosszúnegatív miatt kiesni (kevés értékelésnél sérülékenyebb az ember) nagyon méltatlan.
Tud a helyzetre megnyugtató választ adni? Ugye tudja, hogy nekem nem elég az, ha a felhasználó tájékozatlanságára való tekintettel kezeletlen marad egy ilyen helyzet? És ugye azt is tudja, hogy ilyenkor mindig felvetődik bennem az igazság, kontra igazságtalanság, egyenlőtlenség kérdése és az, hogy egyfajta mércének való nem megfelelés (Vatera lehetőségeinek teljes ismerete) nem teszi alkalmatlanná az embert a becsületes aukciózásra?
Köszönöm a választ thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1605 Oldal V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-29 16:39